Kendi elleriyle raflar foto

Kendi elleriyle duvar rafları

Uyumlu oda tasarımını tamamlayan duvar rafları kabiliyetlidir. Hedeflerinin menzili çok geniştir. Yer ve uygulama seçeneklerine bağlı olarak, imalatı için malzeme seçilir ve tasarım düşünülür. Kendi ellerimizle bir duvar rafı oluşturmaya başlamadan önce hangi özellikleri dikkate almamız gerektiğini ve sürecin ana aşamalarının neler olduğunu ayrıntılı olarak öğreneceğiz.

Çeşitli duvar konstrüksiyonları

Duvar rafının temel amacı iç mekanı saklama ve süsleme işlevlerini organik olarak birleştiren birçok küçük parçayı yerleştirmektir. Buna bağlı olarak, bir mobilya yapısının kurulması seçeneği belirlenmiştir. Birkaç tane olabilir:

 • Yerleştirme en yaygın yolu, ürün bir duvara yapıştırıldığında bir duvar şekli oluşturmaktır; çoğu zaman diğer mobilyalar (kanepe, yatak veya masa) genellikle alt kısımda bulunur.
 • Duvar tasarımları arasında özel bir vurgu, kendi elleriyle yapılmış asılı bir raf olabilir. Temel fark, bağlanma biçimidir: Geleneksel parantezler ve halkalar yerine, halatlar, zincirler ve kayışlar kullanılır.
 • Yaşam alanı organizasyonuna bağlı olarak, köşe rafı yapmak için periyodik bir ihtiyaç var. Dahili alanların yaygın şekilde kullanılmasının yanı sıra, bazen odanın dış köşesi uyumlu bir şekilde kullanılır.

Küçük bir hayal gücü ve kendi duvar tasarımınızı raflara çeşitli varyasyonlarda yapabilirsiniz. Aşağıdaki modellerin yaygın dağılımı:

 • Üretimin elle basitliği, konsolu farklıdır - alay, bir duvara dik olarak sabitlenmiştir.
 • Arzu edildiğinde, tasarım yan duvarlarla tamamlanır ve arka kısmı kapatır.
 • Kendi ellerini bir tür raf oluşturmak için birkaç tekli konsolu birleştirmek yeterlidir.
 • Son zamanlarda, geniş bir popülerlik, alışılmadık bir şekilde yatay ve düşey duvarların düzenlenmesiyle birlikte numuneler topladı.
 • Duvar raflarının sayısız dekoratif modelinin özgünlüğü. Ana işlevi, seçilen stile uygun olarak özel bir tasarım öğesi oluşturmaktır.

Bazen yapının cephesi, kendi elleriyle yapılır, camla tamamlanır. Dekoratif bir işleve sahip olmayan eşyaları depolarken bu pratiktir. Duvar rafının yapımının kendiniz yapabileceğiniz küçük bir kısmı aşağıdaki çizimlerde gösterilmektedir:

1

Tasarım esnasında malzeme seçimi farkları

Hiçbir inşaat işi bir ön plan olmaksızın tamamlanmıştır.

Bunu seçerken, mobilya yapısının ve ana işlevlerinin kurulacağı yeri göz önünde bulundurun. Duvar raflarının kapsamı şöyledir:

 • Kitapseverlerin ve öğrencilerin sevgilisi, esas olarak ağaç ve türevleri olan kitaplıklara ihtiyaç duyacaktır.
 • Baharatların veya dekoratif nesnelerin (orijinal plakalar veya özel kupalar olan rolünde) kavanozlarda saklanmak için, düşük kenarlarla donatılmış dar rafları kullanın. Bu durumda, imalat için ahşap kullanmak uygun olur; seçilen tasarıma bağlı olarak, cam numuneleri de uyumlu görünebilir.
 • Camın raflar yerleştirilmeden krom elemanları ile tamamlanarak banyo düzenlemesi yapılamaz. Bunun nedeni, malzemenin temel gereksinimine bağlı - nem direncinin yüksek olması gerekir.
 • Hayal gücünü, evrensel raflar tarafından bağımsız üretim için malzeme seçimi ile göstermek mümkündür. Çiçeklerin veya çeşitli hediyelik eşyaların yerleştirilmesi için tasarlanmıştır ve oda genel tasarımını dikkate alarak temel alınır. Bir klasik ahşap, güçlü bir metal olabilir, dövme elemanlar veya camla zenginleştirilir ve hafiflik etkisi yaratır.

Bağlantı şekli, rafın duvar yapısının tasarımında önemli bir rol oynamaktadır. Sabitleme seçeneklerini inceledikten sonra en uygun yöntemi belirlemek sizin için daha kolay olacaktır.

Duvar raflarının geleneksel olarak sabitlenmesi menteşelerin kullanılmasıdır. Ahşaptan ve türevlerinden yapılmış ürünleri uygun buluyorlar. Önemli bir koşul, malzemenin yeterli kalınlığa sahip olmasıdır. Bütün süreç birkaç aşamada gerçekleşir:

 • Menteşeler mobilya takımının yanına vidalarla sabitlenir.
 • Delikler arasındaki mesafeyi ölçdükten sonra, gerekli segment duvarda işaretlenmiştir.

Döngü kullanımı tüm malzemelere uygun değildir. Duvar cam raflarının montajı kırılgan ürünler için özel bağlantı elemanları yardımıyla gerçekleştirilir. Bağlayıcılar iki parçadan oluşur ve sıklıkla elastik contalar ile takviye edilir, cam rafları aralarında takılır. Duvar yapısının güvenilir bir şekilde sabitlenmesi için cihazın alt kısmı bir sıkıştırma vidasıyla donatılmıştır.

Cam rafın sıkıştırılması için ortak bir model, 8 ila 34 mm arasında bir kalınlıkta bir duvar yapısı tutabilen bir pelikan denilen bir numunedir. Cama ek olarak, benzer boyutlara sahip diğer malzemeleri eklemek için kullanılabilir.

Kör tapa ve dekoratif braketler

Sadelik ve özgünlük, duvar rafının gizli kurulumuyla ayırt edilir. Bu durumda, donanım tamamen gizlenmiş. Bu yöntemin özü şöyledir:

 • ahşap yapının sonunda pimin altındaki bir oluk ve bağlantı elemanının gövdesi hazırlanır;
 • Mensoloderzhatel duvara sabitlenmiş, sonra rafta kalmıştır.

Odanın bireysel bir tasarımını oluşturmak dekoratif ayraçlı duvar raflarına olanak tanır. Üretim usulü ile yapılabilir veya özel numunelere atıf yapabilirler. Kendi başlarına yapılan duvar raflarının parantezleri ile süslü resimleri aşağıda sunulmuştur:

Seçilen tasarıma ve malzemeye bağlı olarak, kendinden imalat duvar rafının işlemi kendi özelliklerine sahiptir.

Kendi ellerinizi ahşap bir orijinal duvar rafı yapmak istiyorsanız, ihtiyacınız olacak:

 • Alt tabaka için malzeme. Doğal ahşap türlerine ek olarak, MDF, yonga levha veya GVL'yi de alabilir, bu yüzey işlemi işlemini kolaylaştıracaktır.
 • Demirciyi değiştirebilen elektrikli testere.
 • Matkap ve öğütücü.
 • Kalemle cetvel.
 • Bina seviyesi.
 • Marangoz tutkalı veya sıvı çivi.
 • Vernik veya leke.
 • Parantezler, dübeller ve vidalar.

Duvar rafında elle üretimin tüm prosesi basittir. Bir plan hazırladıktan veya tamamlanmış projeyi temel alarak yapının boyutları malzemeye aktarılır. Ahşap bir tabanı mükemmel bir pürüzsüz kesim sağlayan bir puzzle ile daha iyi gördüm.

Tahta rafın tüm unsurları, ahşap shpaklevku kullanan önemli kusurlar varlığında tamamen öğütmeye tabi tutulur. Başlangıç ​​aşamasında, Zımpara No. 40'a ihtiyaç duyulacak ve 80 ve 120 No.lu bir öğütme kağıdı, mükemmel pürüzsüz bir yüzey elde edilmesini sağlayacaktır.

Duvar yapısının detaylarını sıvı çivi veya doğrama yapıştırıcısı ile bağlayın.

Ardından raf kendi takdirine bağlı olarak işlem görür. Çocuk odası için leke, cila veya parlak boya seçebilirsiniz.

Rafta ve duvarda sabitleme için etiket yapılır. Parantezler rafta bağlıdır ve duvarda bir matkap yardımıyla matkap yapılır ve bundan sonra dübel eklenir.

Vidalar son aşamada vidalanır ve duvar rafı askıya alınır.

Küçük bir alana sahip olan binalar, cam duvar rafları ile daha iyi donatılmış olup, açıklık ve görsel olarak artan bir alan atmosferi oluşturmaktadır. Camla çalışma deneyimi yeterli değilse, kırılgan materyali kırmakla eş zamanlı olarak kesimlerin nitel olarak işlemesini gerçekleştirecek uzmanlara yöneltmek daha iyi. Duvar rafının montajı için aşağıdaki adımlar, bir aleti tutabilen ve ahşap bir yapının sabitlenmesi prosedürüne benzeyen herhangi bir kişi için mümkündür:

 • Seviyeden faydalanan bağlantı noktaları duvarda işaretlenmiştir.
 • "Pelican9raquo; iki dübel gerektirir.
 • Dekoratif kapağı çıkardıktan sonra, bağlantı elemanlarını vidalamanız gereken delikleri bulacaksınız.
 • Dekoratif kapak yerleştirilir ve cam takılır.
 • Son aşamada vidayı sıkıştırın.

Camın duvar yapısının kurulmasıyla ilgili bu eser bitti.

Duvar rafının mobilyaların geri kalanıyla olan yetkin birleşimi, odanın özgünlüğü ile ayırt edilen uyumlu bir tasarım yaratacaktır.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovskoe karayolu, 163a, bina 1, -1 taban

Duvar rafları: 60 fotoğraf ve 8 çizim

Bir odanın süslemesinin yollarından biri rafları kullanmaktır. Ama sadece dekorasyon için bir nesne değil. Daha sıklıkla işlevseldirler. Rafları duvara asın, yere koyun, bazıları tavana veya kirişlere asın. Ama en iyisi - kendi ellerinizle bağımsız olarak yapmak kolaydır.

Kurulum yerine, raflar duvar, zemin ve asma halindedir. Zemin rafının yüksekliği yüksekse - bir metreden ve üzerinde, genellikle bir raf olarak adlandırılır. Asma ile ilgili birkaç kelime: Bunlar genellikle bir boru ya da özel olarak dövülmüş bir dirsek üzerine asılı dekoratif tasarımlardır. Bu seçenek, ısıtma borularının tavanın altından geçtiği odalarda popüler: sadece bir şeyler asmak istiyorlar. Raflar mutfakta asılıp banyoda boru üzerinde: orada kullanışlıdır.

Bu asılı raflar mutfakta rahat ve fonksiyoneldir. Aynı boru üzerinde bir masal anlatabilir ve kendi ellerinizi yapardın.

Bunlar ahşap, kontrplak, lamine sunta, lif tahtadan yapılmış, cam raflar var. Aynı malzemeler raflar olarak kullanılır, ancak aynı zamanda metal, plastik ve diğer inanılmaz şeylerden (örneğin boru ya da şişeler) oluşurlar.

Salonlarda rafın hangi malzemeden yapıldığı önemli değildir. Tasarımının iç kısımlarla aynı tarzda olması önemlidir. İşlevsellik bile her zaman önemli değildir: bazıları sadece dekoratif bir rol oynamaktadır. Onlarda, eğer bir veya iki konuda bir şey varsa. Onların görevi, konutun iç kısmına özel bir stil ve renk katmaktır.

Özellikle mutfak ve banyoda teknik odalar raflarından bahsedecek olursak estetik nedenlerden ötürü pratik gereklilikler neredeyse her yerde eklenir. Mutfaktaki dekoratif raflar bile iyice yıkanmalıdır. Banyo genelinde raflar için gereksinimler yüksektir: Periyodik olarak çok yüksek bir nem var ve herhangi bir zarar vermeden aktarılması gereken malzemeler gerekiyor. O kadar çok insan yok ki. Plastik ve paslanmaz çeliktir. MDF'den banyo için daha fazla raf yapın, ancak normalde banyoda iyi bir havalandırma ile çalıştırılırlar.

Her odada sadece asmak için bir şeye ihtiyacım duvara yerler vardır. Gerçekten de, modern mobilya çoğunluğu sadece alt kısmını kaplar - kanepeler, masalar, kanepeler. üst kısmı boştur ve bir uyumsuzluk vardır: oda alt kısmı aşırı ve yarı boş veya tamamen boş üst. Organik olarak doldurulmuş raflarda duvarlarındaki bu boşluklar.

Tüm sistem ve en "ölü" uzay kullanılır - açı

Yapısal olarak, raflarda çoğu raflarda ve atlama oluşur. Ancak bu bileşenler bunu hesaplamak imkansız bir dizi seçenek olarak birleştirilmiştir. basit tasarım iyidir: o kendi elleriyle tüm raflar yapmak mümkündür. Üstelik bu ürünler ilk self-made şeyler olabilir. Gerçekten basit.

Biz bilerek bağlantı elemanları ile başlar yoktur. Duvarda raf tasarımı Ekin türüne büyük ölçüde bağlıdır. Veya - tersine. Ne dans rağmen ...

Asılı raflar için Geleneksel döngü

Menteşelerdeki - Geleneksel yolu vardır. Bu ahşap ve sunta için uygundur, herhangi bir diğer malzemeler onları takmak için yeterince kalındır. Vidalar yan kısmına vidalanır. Daha sonra mesafe ölçülür, döngüler delik (yatay izleyin) merkezleri arasındaki duvarda yatırılır. işaretli noktalar dübel deliği, eklenen dübel delinmiş ve dübel bir halka veya kol (iğne, hafifçe yukarı doğru bükülür), bir küçük tırnak-hat ile içine vidalanır. Sonra rafı asılı.

Tüm malzemeler delinmiş verilebilir. Örneğin, cam raflar. Onlar sadece haşlanmış vermedi. cam raflar için bağlantı parçaları Özel: camın içine sokulduğu iki kısımdan oluşmaktadır. Genellikle tutucular arasındaki elastik conta monte edilebilir. fikstür alt tipik olarak sabitlenmesi için, küçük bir sıkıştırma vidası olup.

benzersiz bir form için - En popüler "Pelikan" adlı cam raflar için montaj. O iyi görünüyor, farklı renklerde vardır. 8 ila 34 mm arasında - Cam bu tutabilir kalınlık. Cam, ancak bu kalınlık başka bir malzeme sadece gömmek mümkündür. Sadece cam şık görünüyor.

onunla kolayca duvara cam raflar yapın: cam atölyesi sırayla bitmiş kenarlı cam parçaları doğru boyutunu ve şeklini bir fikstür satın (nasıl biliyorsanız ya, kesilmiş). Bu toplanma özelliği kalır:

 1. duvara "Pelikan" takın. İki dübel. Katlanabilir kutu - bir dekoratif kaplama çıkarılır ve montaj plakası iki delik vardır. İkinci Yukarıdaki konut içinde biri - aşağıda. Güvenli, kırpma değiştirin.
 2. cam yerleştirin.
 3. Twirled vidası. Tümü.

Bir cam raf duvar Tutucu

benzeri aparatın diğer formları da vardır. Resimde aşağıda bunlardan birkaçıdır.

cam için çeşitli montaj seçenekleri (ve sadece) raflar

Sabitleme, başka tür - parantez. Onlar kendileri dekorasyon vardır o kadar ki o, bazı dekoratif güvenilirdir.

duvara raflar için konsollar

Havşa montaj - desteği olmadan raf

Ve kurulum gizleme en şaşırtıcı aracı. Bu bağlantı elemanları gizlemek için izin verir. pim için kesim koltuğu ve konut sahibinin ve bir rafın Sonunda onu uyuyor.

Raflar için Havşa parçaları

Hatta basit bir tahta ya da fikstür cam parçası, görebileceğiniz gibi - bu kötü değil. Ama yine de herhangi bir fikir deniz var.

ağırlık önemli tutun: kitaplık için gücü gereksinimleri vardır. Ve bu nedenle eki ve malzemeler ve tasarım güvenilir olmalıdır. Geleneksel olarak kitap rafları ahşap, laminat veya kaplama MDF. Ve yıllar içinde bir uzun mesafe (en fazla 90 cm) MDF, flex.

Kendi kitaplarının boyutuna duvara bir raf planlarken, Sonra bile tam olarak eğmek olmaz yüklenen destekleri arasındaki mesafe. den büyük 90 cm olmak unutmayın. duvar ve zemin: Bir tür ve çeşitleri iki raf bulunmaktadır. Hem açılı edilebilir.

En basit durumda, bu tahta, tek yönlü sabit. Bazı seçenekler, özellikle iyi bir hizmet çok güzel bir görünüm.

kitaplar için en basit tasarım alt duvar rafı (gizli eki kullanılır)

Ve fantezi birden panoları hatta ana dekorasyon eleman olabilir çok ilginç bir şey dönüştü ile. Kendi kendine üretimi için fikirler galeride toplandı.

Zemin raflar daha ciddi yüklenebilir. Sonra diğer formlar: raflar bağlı oldukları, orada dur. vurgulamak kırık çizgi ya da ilginç Raflar ve parmaklıklar alışılmadık olabilir.

çeşme imalatı (ve küçük bir oda ve banliyö ev bahçesi veya arsa için daha önemli) Açık buraya okuyun.

Çok büyük, ancak orijinal tip değil. kolayca yapılabilir en önemli şey: Birkaç panoları, dört halat veya iki kuşak ve gitmeye hazırsınız.

Çocuk çok küçük olsa da, ama çocuk çizimleri ile, arzu raf işlevselliği olacaktır. Ama nerede bunları al? Kendi olun. Herhangi bir konfigürasyon, dokunmamış ya da sıkı ambalaj kağıdı (PVA yapıştırıcı) temelinde raf kağıdı hamur makbul olabilir. İki kez vernik kurutulduktan sonra su bazlı. Bu raflar yıkanmış, ama değişebilir çocuk ve bir raf ile birlikte en ilginç budur edilebilir. Eski dekor yırtın, yeni kleite. Fikir basit, "mükemmel" üzerinde çalışmaktadır.

İşte gerçekleşebilir ne

Çocuklar için raflar tasarımda çok farklı değildir. Biz iç konuşursak, ya raflar hakkında, bunlar güçlü olmalıdır: Çocukların tam olarak büyümüş onları tırmanmak istiyorum gerçeğinin görünümünde. katta standı sık sık hatta raflarda Çünkü duvara ek olarak eklendi: onlar çöktü ve genç dağcılar ezilmiş olmadığını. onların yüksek bu nedenleri yapmıyor temelinde: olsa bile sonbahar - korkunç değil.

böylece sırayla tutmak daha kolaydır: - çocuk odası rengi başka farklı raflar parlak, onlar oyuncak kutuları monte edilebilir, mektup şeklinde olabilir. Genel olarak, işlevsellik ve güvenlik birleştirmek gerekir.

diyorsunuz, ama mutfakta önemli şey ne olursa olsun - işlevsellik. Hatta duvarlarda pek yer: dolap büyük bir alanı işgal eder. mekan maksimum kullanımı - sorunlardan biri çünkü. İlginç fikirler duvar ve buzdolabı ya da diğer cihazlar arasındaki küçük hatta çok küçük boşluklar vardır. Kesin boyutu ve tamamen gizli geçecek tekerleklerde Poku yapabilirsiniz. O (resme bakın) genişliğinde ve dar.

Böyle rafları, yapmak kolay farklı kavanoz için tekerlek üzerinde raf. Tüm el altında sağa ve müdahale etmeyen

alanından tasarruf hakkında ilginç fikirler vardır. lavabo veya yüz pencerenin yanında, bir yan duvar alabilir. zincirler üzerinde ızgara, tüm gereçlerin sarılmak - ilginç bir süspansiyon varyantı vardır. Ama olası böyle Alay masaüstü duvarı ayakta değilse. yerden tasarruf sağlayan bir diğer seçenek - mutfak-yemek alanı üzerinde sayacı zonlu eğer da kısmen askıya alınacak bir raf yapabilirsiniz. Bir kısmı duvarına dayanır ve ikinci - tavana karşı veya "asılı" ile.

değil en iyi çözüm - masa dolapları yukarıda duvardan perde. Onlar hantal görünüyor. çözmek için sorun cam kapılar nedeniyle olabilir, ama herkesin tadı için değil. Çık - kabinleri arasındaki açık raflar yapmak. Bunlar daha hafiflik ve iç çalışma alanı olarak mekanın kalanı üzerinde baskı olmayacaktır verir.

Genellikle duvara raflar dekoratif bir rol oynamaktadır. Onlar dikkat çekmek için tasarlanmıştır ve bu nesne duvarları, renk tezat alışılmadık şekli elde edilir. bildiğim kadarıyla bunlar ilginç olarak bir veya iki küçük şeyler ama: Onun birçok koymak olmaz.

Bir başka ilginç konu - cam raflar. Sadece bir kadeh - Çok ilginç değil. ahşap ve çelik ile daha çekici olan bir kombinasyon. Bazen beklenmedik etkiler. Malzeme kırılgan ve ağır ve tutmak gerekir: Cam raylar üzerinde topladı. Bu çeliğin gücüdür.

Camın ilginç varyantı. Keyfi kat arasında yüksekliğini değiştirmek mümkündür

Genellikle, bu sistemler dükkanlar iç yaratmak için tasarlanmış, aynı zamanda modern bir tarzda veya bir çatı bir apartmanda çeşitli şık görünüyor.

"Vintage" tarzında tarafından da uygundur

Ne raflar yapmadı. Hatta borulardan. Metal ve plastik. tamir üzerinde kutsal resimler vardı? iş kullanın ve ilginç çöp toplanan bir tasarım şeyi olsun.

Numuneler tek kelimeyle muhteşem olan vardır. Bak bunda ile gelebilir olarak?

Temelde tasarım basittir: Etrafa bakmak ve nasıl yapılacağını biliyorum. O yapmak istiyorum için kendi elleri raf biraz çizim ver. Ancak bunları olması, bu boyutta istenen değişiklikler yapmak kolaydır. Sadece desteklerin arasında MDF 16-18 mm açıklıklı bir metre fazla olması gerektiğini unutmayın ve bu iyidir - 90 cm Aksi sarkma olacaktır .. Yaklaşık kontrplak aynı durumda bulunmaktadır.

düğümlerin bazı toplamak olarak belirsiz olabilir tek şey. Bize montaj geri kalanına benzer bir şema içinde açıklayalım. Tüm bağlantılar köşelerde yapılır. Sağlam oldu tasarlamak için, bütün raflar kesilir ve ona, köprünün köşelerine bağlıdırlar.

Bu bileşiklerin bütün köşelerine yaptığını

sağa ve sola her bağlantı için iki alt kümesi köşeleri. metal veya plastik bunları yapma. Mobilya plastikten yapılabilir - Büyük yük planlıyorsanız raf dekoratif eğer metal yerleştirin.

parçaların Bazı türleri

Şimdi (çok ve zemin) elleriyle duvara bir raf yapmak hoşunuza gidebilir.

elleriyle duvara raflar

Odalarda mekanın organizasyonu için, hem de iç dekorasyon için raflar daha iyi bir şey yoktur. Rahat, fonksiyonel, özgün formu, bunlar rahatlıkla çok şey düzenlemek için yardımcı ve odaya hoş bir his verir. elleriyle duvara raf zor değildir olun ve malzemelerin çeşitli kullanabilir - ahşap, MDF, cam, kontrplak sac levha parçalar.

elleriyle duvara raflar

elleriyle duvara raflar

Eski bir TV'den Orijinal raf

Basit bir ahşap raf yapma

Kitaplık, kendi ellerini monte

Ahşap - iş için en uygun materyal. Ahşap raflar açık ve kapalı, dikey, yatay ve eğik basit, karmaşık formlar olabilir. Temel versiyonu alarak, birkaç modülden raf monte ve ona en inanılmaz görünüm vermek mümkündür. Ürün uzun süre hizmet vermiştir Yani, doğru ahşap seçmeliyim: panoları, mükemmel pürüzsüz tamamen kuru ve çatlak, boşluk ve kalıp izinden arınmış olmalıdır.

Ahşap Raf

Oluşturma işlemi gerekecektir:

 • testeresi;
 • matkap;
 • yapı katı;
 • kalem ve cetvel;
 • 16 mm levha kalınlığı;
 • leke;
 • Ağaç vernik kaplanır;
 • zımpara;
 • vidalar, parantez, dübel.

Bir örnek olarak, 250 mm genişliğinde, 300 mm yüksekliğinde ve uzun 1100 mm basit bir dikdörtgen şeklindeki bir rafın olarak.

Şema raflar menteşeli

Tahtalar masaya, düz yatırıldığı ve çizime ölçümleri aktarın. duvar panosu kalınlığı + x 2 = 300 mm yüksekliğe sahip, yan duvarların yüksekliği, üst ve alt kısmı arasında yer alacak şekilde 268 mm eşit olmalıdır.

biçimlendirme tam şemaya karşılık geliyorsa, sen kesmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra mükemmel temiz ve düzenli elde Dilimler, bu yapboz için kullanmak en iyisidir. Uzun 2 ve 2 kısa iş parçası olmalıdır.

montaj geçmeden önce, her bir iş parçası, oshlifovat mi leke ve boya kapsamaktadır. Sadece boya bir rafta planlıyorsanız, iş parçası antiseptik astar işlenir - ve ömrü artar ve boya eşit düşer.

alt kerestenin düz bir yüzey üzerinde düz bir şekilde yerleştirilir. taslağın arka uçlar üzerinden 8 mm, iki düz çizgi, paralel dilim gerçekleştirilir ile. Şimdi, bu hatlar üzerinde kenar 5 cm mesafede az iki nokta not edin ve orada vidalar için delikler delmek için gereklidir. boş Üstüne üstlük aynısını yapar. Tüm deliklerin taban panosu monte yan parçası üzerinde, hazır ve Vidaları zaman. İkinci levhanın üzerine tatbik edilir, yan duvarlar vida ile tespit edilir ve.

sabit yan duvarların uçlarında duvar parantez dübel için delikler, vida sokulur delinmiş ve yaklaşık 5 mm, ve böylece yerleştirilmiştir. Dübeller kesinlikle yatay yerleştirilmiş, böylece düzeyi ile planlanan sondaj satırdan önce yapılmalıdır. Şimdi bağlantı elemanları için köşeli parantez sıkın ve bir raf asmak için sadece kalır. Ürünün arka Eğer kontrplak bir parça puanı ve cam cephe ekleyebilirsiniz istediğinizde.

Böyle basit bir alay daha orijinal hale için, kalın bir dal bir tarafı duvar kütüğünü yerini alabilir. temiz, düzgün kabuğu ile yaklaşık 7-8 cm bu daire seçilen iplik çapı için, 28 cm uzunluğunda bir parça kesmek, tüm yan dalları kesilir. bir primer lak ile muamele Takoz kaplanmış ve kurutulur. Bark kaldırılmaması gerekir. cila ön-kurutmadan sonra, üst ve alt kurulu arasına sokulur ve vida ile sıkıca vidalanır.

Böyle basit bir alay daha orijinal hale için, bir yanak güdük kalın dalları yerini alabilir

Çizimde temelinde, sen duvar rafları farklı varyasyonlarını yapabilirsiniz. Örneğin, imalatı 400 mm uzunluğu azaltabilir ve hemen 3-4 engellemek için. Daha sonra çapraz bir şekilde birbirine göre yükle ve metal levhaların yardımıyla birbirine sabitlenmesi. Ya da, ayrı ayrı duvara monte birbirinden kısa bir mesafede bulunan.

Raflar asın Nasıl

Çoğu zaman, raf alanından tasarruf etmek amacıyla köşe yapar ve her ikisi de dahili ve dış köşeye monte edilebilir.

Köşe ahşap raflar

yukarıdaki prosedüre göre hazırlanır Kütükler, sadece üst ve alt tahta ötesinden testere ile kesilmiş, açılı uçları iki parçanın, oluşan. Böyle rafları imalat işlemi basittir:

 • yapışkan uçları ile kenetlenmiş kelepçelerine promazyvayut üst plaka yarıları;
 • düşük kurulu ile aynı prosedürü tekrarlayın;
 • Zaman yapıştırıcı kurur, tüm kaplı ön kalıp leke veya hazırlanmış;
 • Üst ve alt iş parçası işareti hattı ve sabitleme delikleri ile delinir;
 • yan duvarlar içine yerleştirilir ve vidalarla sabitlenmiş.

Daha sonra, dirseklerini ve bitişik duvarlara raf sabitlenir.

Köşe raf ahşap

Tek biçimli raflar talep giderek, bu yüzden istenirse orijinal bir şey almak için deneyebilirsiniz. Örneğin, bir kitaplık basitleştirilmiş labirent olarak kullanılır.

imalatı için gerekli:

 • Levha 20 mm kalınlığında kenarlı
 • marangoz yapıştırıcı;
 • kelepçeler;
 • rulet
 • seviye;
 • testeresi;
 • gönye kutusu;
 • zımpara;
 • leke;
 • Mobilya vidalar, kendinden diş açan vidalar;
 • dekoratif raf destekler.

orada gereken ise, raflar yapmaya başlayabilirsiniz.

Hazırlanan panoları kalem üzerinde bir cetvel kesik çizgi çizin. Ölçümler çok dikkatli bir şekilde tüm yatay parçalar farklı uzunluklarda olduğu gibi transfer edilmelidir.

Her boş uçları 45 veya 90 derecelik bir açı ile kesilir. Kesime gönye kutu gerekir, böylece planın ilk sürümü üzerinde ayarlayın. Bölümler simetrik olduğu için gemide gönye kutusu ayarlamak önemlidir. testere uçları kapalı düzgün katlanmış raf çalışmaz edin.

yapıştırıcı ile bulaşmış parça uçları sıkı bir şekilde preslenmiş ve daha döşeme sabit vidaları yaptı. Konvansiyonel vidalar burada uymaz. Her ortak en az 2 vida gerektirecektir. rafın her iki parça bir seviyede ve montaj noktaları bir kalem işareti koymak, duvara uygulanır. dübel, vida raf dirseklerini ve duvar yapısına asılı için Daha sonra delikler. parantez sık kullandığınız yerine dekoratif raf "pelikan" destekler.

düzensiz şekilli raflar

Şema duvar raf boyutları

tahtası, kemer asılı - küçük öğeler için dekoratif raf istiyorsanız, sonraki seçeneği mükemmel.

kemerlerinde menteşeli raf

Raf imalatı için gerekli olan:

 • 2 kenarlı levhalar 300h750 mm, 30 mm kalınlığında,
 • 4 deri kemer 75 cm uzunluğunda;
 • plastik tapalarla 4 uzun vida;
 • Vidanın 4 kısa;
 • yapı katı;
 • hattı;
 • keskin bir bıçak;
 • matkap.

Dilimler kemerleri tamamen pürüzsüz olmalı, dolayısıyla gerektiğinde onlar, bıçakla kesilir. Her kayış geri da 2 cm kenarlarından tablonun uçları üzerine bastırılır, ikiye katlanmış ve delikten düzgün bir matkapla delinmiştir. üç Kalan ile aynı yapın.

Adım 2. duvara monte etmeye kemerleri

60 cm bir mesafede, iki nokta tarafından belirlenen bir seviyede kullanarak duvarında. Delik delinir ve dübeller plastik yerleştirilir. Katlanmış bir kayış deliklerden birine tatbik edilir ve vida uzunluğu sabıtlenmiştır - duvarda büyük döngü alır. Yakın başka tür bir döngü ekleyin.

döngü kurulu oshlifovannuyu kayar ve yatay olarak hizalayın. Raf vida cıvatalı çok kısa plakalar en kayışlar duvara bitişik kayar değildir. Bu raf başka bir şeydir altında Şimdi, yukarıdaki adımları tekrarlayın. Sonuç, kolay ve doğru ranza raf olduğunu. İstenirse, başka 1-2 katman ekleyebilir.

Yukarıda açıklanan raflar sadece odun üretimi için kullanılan, aynı zamanda veneer, sunta levhalar yanı edilebilir. İkinci seçenek Sunta düşük ağırlık, yüksek mukavemet, dayanıklılık ve pratiklik şekliyle çoğunlukla kullanılır. Bu malzemenin raflar monte ederken tüm bölümleri tabakanın altında melamin kenar renk okleivayut gerekli.

kemerler üzerine monte Rack

kemerlerinde raflar Asma

Herhangi içine mükemmel uyum Cam raflar ve yükleme işlemi çok zaman almaz. ihtiyacını gidermek için:

Herkes camı kesmek için nasıl bilir ve bu nedenle kütük kesme dükkanda sipariş daha iyidir. Orada taşlama ve raflar kurarken keskin kenarları yerini kesme kalmamak kenarları parlatma gerçekleştirecektir. Geri kalan her şey bağımsız yapılabilir.

o raf asılı olacak duvarın, Bölüm, pürüzsüz olmalıdır. Bir duvarda bir su terazisi yardımıyla yatay kalem hattını taşıdı. satırda bağlantı elemanları yerin yerleri işaretlemek, delikler delinir.

cam raflar tutamaçları

cam raflar için profil

bir duvar yüzeyi için bir alüminyum profil uygulanır ve sabitleme etiketleri eşleşen ile kontrol edilir. Sonra delikleri, bir vida profili yemler takılı dübel ve yatay olarak dub. Bundan sonra, kalan vidaları büküm.

Bunun yerine, matkap destek vidasını takın

vida desteği Vidalama

Biz duvardan çıkıntı braket vidasını ayırmak

vida dirsek üzerinde vidalı mı

Cam rafın arka kenar yapışkan bant ile kapatıldı. cam vidalarının şapkalar dokunacaktır nerede yerleştirerek, ayrı bir conta bandı kullanabilirsiniz. Raf koruyucu kapakları ile donatılmış profil, kenar profilinin içine sokulur. her bir tarafında iki temas rafları için, kenarları metal parçaları yapıştırılır.

hurda malzemelerden Olağandışı raf

Boş zamanınız ve eksperimentirova olmak arzusuna varsa, hurda malzemelerden duvarda çok sıradışı raflar oluşturabilir. Örneğin, orijinal plastik boruların köşe rafı görünüyor. onun üretimi için kanalizasyon boruları ve açısal sgonki kesimleri gerekir. duvar raf tarafından bağlantının vidalar ve dübellerle ile monte edilir.

hurda malzemelerden Olağandışı raf

hurda malzemelerden Olağandışı raf

Eski bavullar ve diplomatlar da mükemmel duvar raflar yapabilirsiniz. onlar yarısına kadar yüksekliğe kesti Bunu yapmak için, vidalar veya parantez ile duvara kontrplak arkasını ve emniyete kapatın.

Eski bavul Raflar

rafların imalatı için oldukça yanlış istenmeyen dolaplarının Çekmeceler. Onlara zarif bir görünüm vermek için, kutuların iyice, kumlu parlak renklerde astarlanmış ve boyalı olmalıdır. Sonra onlar için delinmiş yüzey noktası eki noktaları ve deliklere arka duvara dayanmıştır. Hatta böyle bir alay çok orijinal görünüyor ve 2-3 kutularının kompozisyon gerçek dekorasyon olacaktır.

Video - elleriyle duvara raflar

Ağaçtan İlginç raf. masterclass

Kendi elleriyle Orijinal kitaplık

Kurulu kalınlığı 2 cm'den daha azdır;

İki parantez rafları (sabitleme);

Biz 6 cm ve 5 cm 11 bara bara 2 çıktı ki bir testere yardımıyla, birkaç parçaya bir tahta testereyle

Şimdi, mevcut barlarda delinmiş bir delik kullanılarak

Aralayıcı olarak pullar kullanılarak tüm barlar yoluyla germe kablosu, (3 adet)

Aralayıcı olarak pullar kullanılarak tüm barlar yoluyla germe kablosu, (3 adet)

Resimde "testereyle" Adım 2'de http://stroyday.ru/remont-kvartiry/steny-i-potolok/polki-na-stenu-svoimi-rukami.html#comments bildirilerinde, anladığım kadarıyla, Jigsaw Jigsaw tasvir edilir dosyaya masa ve üst birim bir tarafa almıyor. Bu cihazda ve masanın üzerinde durabilir misiniz?

Maalesef Sorunuza olumlu yanıt can henüz hiç. tezgâh, araçlar, model geleneksel elektrikli el aletleri ve daha iyileştirilmesi - kendi elleriyle yapılabilir "arma" hakkında yayın organıdır - Ama standart içerik işin başka bir satır önerdi. teşekkürler ve yeni yayınlar için bizi izlemeye devam edin.

Bültene abone

© 2014-2017 - Rusya'nın önde gelen inşaat portalı. Malzemelerin kopyalanması yasaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =