Kendi elleriyle su ısıtıcısının onarımı

Kendi elleriyle elektrikli su ısıtıcısı onarımı

Elektrikli su ısıtıcısının onarımı basittir - herkes baş edecektir. İçinde alt kısmında termostatı kontrol eden bir düğüm spiral bir yara var. Tasarım, 230 voltla güçlendirilmiş, termal sigorta ile aşırı ısınmaya karşı korunmuştur. Daha sık tel - değiştirmek gerekiyor. Ucuz modeller koruma inceliklerinden mahrumdur.

Elektrikli su ısıtıcısını kendi elleriyle onarmak, özellikle kapak artı kolu dökülürse, elektrikli su ısıtıcısından çıkarma işe yaramazsa, ilginç bir aktivite haline gelebilir. Nedeni: vidalar kapının kenarının altındadır. Sizce ... Çinliler teknolojinin mucizesini nasıl topladılar. Masa lambasını bile görmediler.

Guangdong eyaletinin ürünleri çokça biliniyor, sadece tüketici bunu oradan uyarmaktan kaçıyor ... Çin, üreticilere vergi, diğer bazı hoşnutsuzluklar vererek ekonomik ve diğer meraklı bölgeler açısından zengin. ABD, birkaç yüzyıl önce Nietzsche'nin kaderini öngören komünizmin varisleri ile olan çatışmadan dolayı hevesli değil. Bugün Doğu Avrupa, Mb ve Rusya Federasyonu temsilciliğinin% 95 olasılığı ile gerçek kökeni açıklamaya çalışmayan bir şirket için standart bir tasarıma göre yapılmış bir Çin elektrikli su ısıtıcısını nasıl onaracağımızı göreceğiz. Haydi bakalım vatandaşların şımartmak - dünyanın ev aletlerinin en iyi örnekleri Guangdong işçilerinin elinden geçer.

Çin'in GSYİH, ikinci onur ünvanını alıyor. Japonya - üçüncü. Kötü değil, yükselen Güneş'in Eyaleti göz önüne alındığında İkinci Dünya Savaşı'ndan sağ çıktı. Feodal Japonya, dünyanın en büyük elektronik üreticisi oldu.

Elektrikli su ısıtıcısını tamir ederken gövde, yan panel

Aşağıda kişisel olarak en basit tasarımın ayrıntılarından keyif almanızı sağlayan fotoğraflar bulunmaktadır. Resimler metninin altında bağlantılar olacak. İstersen - bak, istemesin - körü körüne çevir. Söküm bir kapak ile başlar. Bir adımı atlayarak, LED'i ve düğmeyi gizleyen yan paneli çıkaramazsınız. Bir kaplamalı yan panel ile alt kısmın çıkarılması daha zordur. İkilemi. Zorluklar arıyorsanız, tersini yapın, o zaman kapağı çıkaramazsınız!

Örtün. İki iğne ile iki kulak tutar. Plastik monolit, sökmekten acı çekiyorsanız, kurulum daha zor. İğneler ilk fotoğrafı mükemmel şekilde gösteriyor. İki vidanın kenarlarında, hemen vidalarını açın, yan paneli çıkarın. İçinde düzgün kullanılan tüm modeller, genelde bir tel yığını bulur. Donelere geçiyoruz.

Toprak terminalinin bulunduğu konektörün çevresinde (yapı havaya asılacaktır), üç vida. Sökünüz, emin olun: alttaki hareket yavaştır. Çevre üzerinde vücudun altı deliğine giren altı plastik diş vardır. Yanlışlıkla ayrılmayı, her diş kılavuzunun kenarlarında, sömürü ile yerinden etmeyi önlemek. Alternatif olarak, dişler ayrı ayrı bir tornavidayla sökülmelidir (aşağıdaki fotoğrafa bakın), kırın - tabanı kırın, çıkarın. Her bir dişin resmini çektiğini gösteren resim. Sökülmüş parçaları bir kenara koyduk, anahtara bakıyoruz.

Anahtar, sıcaklık sensörü: elektrikli su ısıtıcısının tamirhanının görünümü

Fotoğraf alttaki konumdan gösterir. Kesimli parlak bir daire mekanik bir sensördür. Teşekkürler bimetalik plaka, an yakalamak, elektrikli su ısıtıcısı kapatır. Su kaynar, artan miktarda buhar salınmaya başlar. Yuvanın küçük bir açıklığı, düğmenin altına geçer ve dairesel gevşek plastik tapa ile kapatılır (bkz. Fotoğraf). Plaka, kapının üstünde bir çift olarak kurulmuştur. Kaynama başlar, sıcaklık derecede yükselir. Bir süre sonra bir tık sesi duyabilirsiniz. Bir çift metalden oluşan plakanın dili keskin bir biçimde yukarıya doğru bükülür. Bimetal röle gibi görünüyor.

1

Şimdi değiştir. Çok basit değil. Yan fotoğrafta gösterilen metal braket hariç, kısım görünür bağlantılar içermez. Üst hareketli parçaya bağlıdır. Su ısıtıcıyı açtığımızda, düğmenin memesi, kesik ile yuvarlak plakanın diline dayanır, kelepçe sıkıştırılır. Tasarım sayesinde parçalar başlangıç ​​konumunu süresiz olarak korur. Tıkla! En ufak pislik, anahtarı serbest bırakır ve anahtarı orijinal konumuna geri getirir.

Davanın alt kısmını inceleyelim. İşte:

 • dairesel konektör;
 • sargılı bir spiral;
 • rezistans bölücü LED 14 kOhm derece ile.

Şalter uyurken, LED mavi renkte parlıyor. Toplam 230 volt gerilim uygulanır. Fotoğraf şu şekilde gösteriliyor: direnç yanıyor, kontaklar sıkıştırma terminallerine yerleştiriliyor, birinde muayene duramıyordu. Lehim yapmak zorundaydım. Bölücünün direnci sıkıştırılmış ısıtıcıya paralel bağlanır. Elektrikli su ısıtıcısı açılır - turuncu turuncu renkte yanar. Çift LED (okul öğretmenleri sessiz mi?), Tipik kullanımdan farklı olarak, her iki gölge aynı anda, su kaynar. Farklı tonlarda elektromanyetik dalgaların eklenmesi portakal verir. Süperpozisyonu oluşturan tonları listelemek zordur (tamirci derinden ilgisizdir).

Direnci çıkarın veya yanmaya başlayın - korkunç bir şey olmayacaktır. Basitçe, LED, düğmenin konumundaki değişiklikleri takip ederek renk tonunu değiştirmez. Renk su sıcaklığı ile alakasızdır. Görmek kolaydır - herhangi bir termal sigorta yoktur. Savunmanın sadece orada olmadığına inanıyoruz. İsteyenler, halka konektörünün yanındaki metal bir kutuyla donatılabilir. Boş bir içeriğe karşı koruma sağlayın. Bu su ısıtıcısı, korunmasız bir ateşe neden olabilir. Cihazı bir termal sigorta ile birlikte takmanız önerilir. Merkezin herhangi bir yerine koymamak için, artan bir güvenilirliğe sahip olan bir ısıtma elemanının çevresi.

Isıtıcının direnci 30 ohm'dur. Fotoğraf 220 ve 240 V'luk metal yüzeyindeki güç değerlerinin fraksiyonu ile gösteriyor. Neyin kırıldığını anlamak için yeterli. Cihaz basit, tamirat su ısıtıcısını bile çekecek, ancak ... Kapağı çıkarmak kolay, ancak geri koymak! Umarız okuyucular bu konuyu tek başlarına çözerler, cevaplamak zor olur. Ancak anahtarı, kişileri temizlemek isteyenlerle nasıl söküp atacağınızı göstereceğiz. Boşluğun mesafesi az, buhar havada. Sadece resimdeki iki vidaya bakınız: elektrikli su ısıtıcısı kullanılmasa da pasla kaplıydı.

İnanıyoruz, yarım yıl sonra kişileri yenilemek gerekecek. Anahtarı sökeriz:

 1. Parmağınızı, anahtarı kasaya sabitleyen plastik kulağa yerleştirin.
 2. Karşı taraftaki düğmeye basmak için baş parmağınızı kullanın.
 3. Parmaklarınızı hafifçe sıkıştırın, sabitleme klipsi dışarı fırlar. Gözün elmasının ormanını koruyun, aksi takdirde elektrikli su ısıtıcısı sadece atılır.

Montaj ters sırada. Kelepçeyi düğmenin önü ile tutun, gereksiz bir çaba sarf etmeden yavaşça tabana koyun, parçayı yerine koyun. Bimetalik plaka sorunsuz, tornavida bıçağı ile çıkarılır. Elektrikli su ısıtıcının kendi kendine onarımı bu kadar önemsizdir, aksi takdirde kapağı kırmak, giyinmek uzun sürmez! Kişiler bronzdan üretilmiş ve fotoğrafta görünür durumda. Temiz alkol, benzin yapamaz, plastik yanındadır. Biz asetik asit tutmak için gerekli olduğuna inanıyoruz, anahtar bir gece beklemek gerekir.

Terminalleri çıkarmam gerekecek. Söz konusu Satürn modeli basit değildir. Fotoğraf terminalde, ikinci yarının sivri ucuna karşılık gelen küçük bir delik var. Orada bir bıçakla bastığınızda, bağlantı sorunsuz bir şekilde düzenlenir. Aksi takdirde ... Birini birbirinden koparmak imkansızdır. İşlem daha da şiddetlenir: derzler bir saç kurutma makinesi tarafından çok düşük derecede ısıtılmış bir büzülme hortumuyla korunur. Hafifçe parçalanır, ancak elinde tutar ... ... ama kalkmaz. Bu nedenle, gerekirse, kesme parçayı sökün. Sıkıştırma terminalleri tek kullanımlıktır. Direnç kablosu atladı, çalışmadı, uygun değildi. Lehim yapmak zorundaydım.

Bir lehim demiriyle kaynak yapmak için plastik. Geçerken, gerekli katkı maddelerini (polietilen) kullanarak. Gıda endüstrisi ile uyumlu bir malzeme seçin. Tutkal, insanlara zararsız, ısıya dayanıklı uygular.

Elektrikli su ısıtıcısının onarımı ile ilgili sonuç

Okuyucular anladığı gibi, bu, belirli bir firmanın emriyle yapılan en ucuz Çin demlik modellerinden biridir. Ürünün bakımı sıfırdır. Sökmek zordur, monte etmek daha da zordu. Toplama, sunuyu, işlevselliği bozmak kolaydır. Donce, oldukça basit bir şekilde, büyük çaba harcayarak, tıklamaları tehdit ederek giyindi. Kapak gerçek sorunlara neden oldu. Saç kurutma makinesine sahip olmak, iyi - bir çok sorunu kullanabilmek için kaçınılabilir. Aynı tornavidayla sökme işleminde zorunlu olarak gerekli.

Montajı dükkanda değerlendirmenizi öneririz. Elektrikli su ısıtıcısını kendi ellerinizle tamir etmek için cihazın sökülmesi ne kadar zor olacaktır. Ürün tek kullanımlıksa, çok iyi değil, aynı zamanda tehlikeli ise ... yorum yok.

Umarız böyle detaylı bir incelemeden sonra okuyucularımız Tefal elektrikli su ısıtıcısını onarabilir ve Scarlet elektrikli su ısıtıcısını onarabilir. Sonuçta, ürünlerin büyük çoğunluğu Çin tarafından üretiliyor ... Veda etmek, çizimleri görmek, değerlendirmek ve çalışmak istiyoruz. Bimetalik plakayı yanlış tarafla takarsanız, elektrikli su ısıtıcısı kaynatıldığında kapanır durur! Tıklama duyulabilir olsa da. Yanlış bozkır ...

Haşlanmış su alerjik reaksiyonlara neden olur. Hastalığa yatkın kişilerin yüzdesini belirtmek zordur. Kaşpirovsky gezegenin yarısı akut bir reaksiyon listeler. Uygulayanların neredeyse% 100'ünü tedavi eder. Bazıları (kaba) geri gönderir. Yerel hastaneler denesin.

Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi bilim tarafından yeterince anlaşılamamıştır. Quincke'nin ödemini bilen akıllı bir kişi en ufak bir iyilik ihtimalini reddetmek için dikkatli olacaktır.

 • Kendinden sarma termopotunu onarın
 • LED lambaları ve avizeleri kendi elleriyle onarımı
 • Yağ ısıtıcıyı kendi elleriyle onarın
 • Lambalar ve avizeler tamiri

Yeni elektrikli su ısıtıcısı Scarlett kapalı arka planda, kendi başınıza tamir edebilirsiniz? Su ısıtıcısı pahalı, garanti bitti. Genel olarak ışıklar olmadan iyi çalışır. Bir önemsememek, ancak hoş değil. Dinlediğiniz için teşekkürler.

Scarlett ile aynı problem. Su ısıtıcısı güzel, işler - iki ay daha garanti, ancak arka ışık kırık. Sorunu nasıl çözdün?

Çok kullanışlı, ancak eğri ellerle tavsiye etmem.

Saygılarımla, VALEROS.

Ve genel olarak faydalıdır!

Mükemmel. Videoda, her şey açıkça gösteriliyor. 2 demlik tamir ettim.

Merhaba Bir Scarlett termosum var. Kaynar olduğunda, kapanmaz. Düşük sıcaklık sensörünün bağlantısını kesti - hala kaynar ve kendi kendine kapanmaz. Söyle bana, lütfen, olası bir sebep.

Ben, su ısıtıcısı bahsediyoruz termos anladın mı? O kadar kapatmayın, su ısıtmak için ayarlanmış ...

Merhaba Dokopyvatsya alt alışkın. Kettle Siemens. 10-12 yıl (Şimdi pahalı bir Phillips kullanırlar. O para değil, gülme) çalıştı. Bize Siemens geri dönelim. Çevirin. Suyu ısıtmak için başlar. göstergesi kırmızı yanar. Aniden kendisini kapatır. gösterge söner. Ayağa kalk ve kendisi (tıklamalar) tekrar kısaca dahil olabilir. Ve böylece kere sonsuz sayıda. Ama su bir kaynama noktasına gelene elbette değil. O bir elektrikçi taşıdı. Demonte. O hiçbir sorun olmadığını söyledi. Mutlu. Eve getirdim. Ben test - Eski bir resim. Ne önerebilirsiniz? (Bu kadar uzun süre görülen ve yaradıkları için) Evet, Almanya'da edildi yapılır. Maalesef usta. Ben Makedonya'da yaşıyor. Hiçbir elektrik sevmek su ısıtıcısı ve saygı vardır. söyleyebilir misin? Saygılarımızla.

Eğer Kazana şeffaf yan ölçeği kırdı eğer insanlar tür istemi, bu şekilde lehim olabiliriz.

Natalia, ben, şeffaf, silikon bulaşmış 3 yıldır çalışmaktadır.

Biz kapağında Scarlett kırık mandalı su ısıtıcısı. Nasıl sökmeye ve kapak kapatılamaz düzeltmek ve su ısıtıcısı kapatmaz kaynamalarının için?

Kapak sıkıca kapanmaz.

Maker iyi çalışır, ancak akmaya başladı. o sızıntıları ortadan kaldırmak mümkün mü? Tefal su ısıtıcısı.

Sorun: cihazın kendisinde konur baz kontak. sonra ne sipariş ... Ama yeterli bir hafta boyunca ... Ve - temiz zımpara veya iğne dosyaları varsa?

ellerinde olduğu gibi elektrikli su ısıtıcısı onarmak için

o ev aletleri oldukça büyük bir çeşitlilik olmasına rağmen, kendi elleriyle elektrikli ısıtıcılar onarımı geçici mali zorluklar ya da eski su ısıtıcısı sizin için çok uygundur olanlar için yararlı olabilir, buna alıştım. Ayrıca enstrüman veya sadece merak kişiyi onarmak için istenen şey ve her şeyi kendiniz yapmak istiyorum olabilir.

elektrikli su ısıtıcısı çalışma prensibi oldukça basit ve hatta üst seviye modellerinde cihaz, orjinal değildir. elektrik arzının altındaki PETN suyu ısıtır. Isıtıcı, bir termostat (bimetalik plakaları) bağlıdır ve sıcaklık önceden belirlenmiş bir değere, su ısıtıcısının ağdan kesilmesini ulaşır.

bir harici devre döngüye kullanım kolaylığı için bir yük ile bir LED ampulünü kapsamaktadır. devresi kapalı olduğunda, lamba, aksi takdirde, yanar - hayır. Elektrikli ısıtıcı, zorunlu aşırı ısındığında devreyi kesen bir termik sigorta içermelidir. Bu, örneğin, su ısıtıcısı içine su dökmek için unutursanız halinde gereklidir.

Gördüğünüz gibi, kavram demir su ısıtıcısı şemaya benzer ve kendi içinde çok zor değildir. Aslında, cihazın kırabilir epeyce parça halinde. en karmaşık, belirli bir cihazın modeline bağlıdır termostat vardır. Ama kırılması durumunda tamir yoktur ve yenisiyle değiştirdi.

onarımlar için prosedür

 • su ısıtıcısı kırılmışsa, o zaman ilk voltaj çaydanlık uygulanır emin olarak standından güç kablosunu kontrol edin. kontaklar multimetre tinkling, yap. Sigortalı deneyin standı ve lehim kişileri sökmeye ancak temas grubu erimiş olsaydı, o zaman başarılı olmaz onarmak için.
 • Eğer kablosu ile durmak ve her şey yolunda ise, bir sonraki adım olarak düğmesine bastıktan sonra, su ısıtıcısı de halka kişileri kontrol etmektir. Büyük olasılıkla, sinyal nedenle çalışmıyor tam olarak ne olduğunu öğrenmek için tüm kişileri kontrol etmek zaten içeride altını söküp gereklidir, olmayacaktır. Arıza veya spiral sensörü değiştirilmelidir.
 • Daha sonra, sap üzerinde bulunan otomatik kapanma düğmesi kontrol edin. iletişim oksidasyon olduğundan Genellikle başarısız olur. Onlar temiz kum kağıt olmalı ve birim normal çalışır.

Modern bir demlik düzenlemesi en zor düzeltmek için açma-kapama düğmesi almak için şekildedir. Bu sapın üstünde ve altında cıvataları kapağını kaldırıp sökün zorunda kalacaktır. plastik parçalar kolayca kırmak çünkü bu, dikkatle yapılmalıdır. LED ışık yanmazsa, o da değişiyor.

o akan eğer su ısıtıcısı tamir etmek mümkün mü?

Birçok kişi bir elektrikli su ısıtıcısı damla ne yapmanız gerektiğini merak ediyorum. Atın hatta tamir edilebilir? sızıntısına neden mahfaza veya kullanılamaz mühür kırık olabilir. İlk durumda yeni bir su ısıtıcısı satın almak için gitmek en iyisidir ve ikinci durumda, bunu onarmak PETN O-ringler yerine deneyebilirsiniz. Farklı dolguları kullanarak, boyutsal ölçekte alanında sızıntı meydana Boyutlandırma, bu mantıklı değil.

Sadece küçük bir damla yeni su ısıtıcısı varsa, bir süre (bir veya iki hafta) için bekleyebilir. Belki de mikro çatlaklar geciktirecektir olan ölçek kurdu. garanti kapsamı dışında henüz vardır ve aktı makinesi, servis merkezine atfedilen olmalıdır.

su ısıtıcısı mümkün olduğunca Damlamayan için, ölçekten düzenli temiz tavsiye ve mümkün olduğunca yumuşak, filtrelenmiş su kullanın edilir. Bu durumda, ve ısıtma elemanı daha işe yarar ve sızdırmazlık kauçuk devam artık edecektir.

Henüz kaynamaya başlamamış ve şimdiden kapalıdır - su ısıtıcısı saatinden önce kapalı olduğundan emin olur. Bu durumda, tamamen birim sökmeye hiçbir mantıklı. Sadece ölçekten temizlenmesi gerekir. muhtemelen biliyorsunuzdur Bu sitrik asit ile, yapılabilir. ananas küçük bir torba su bardağı içinde çözüldü ve açık durumdaki kapak ile bir su ısıtıcısı bulunur. Gerekirse, prosedür tekrarlanabilir.

Kendinden onarım elektrikli

Maker herhangi mutfağın vazgeçilmez bir parçası haline ve diğer cihazlarla karşılaştırıldığında satışların lideri oldu. Bu cihaz yaygın mutfakta ve ofiste, evde kullanılır. Ama ne yazık ki, herhangi bir elektrikli cihaz üreticisi olduğu gibi bir süre sonra işlemi başarısız olur. Su ısıtıcısının fiyatı çok yüksek olmadığı gibi, onarımını sağlamak daha yenisini satın almak daha kolaydır. Kendine bir tamirciyle veya hafıza gibi su yolları sizi kaynar için bir cihaz düşünün Ama, eğer elleriyle elektrikli su ısıtıcısı tamiri deneyebilirsiniz.

Maker bakılmaksızın pahalı bir model ya da bütçe olmasına bakılmaksızın, oldukça basit bir prensip olarak çalışmaktadır. alt ısıtıcı cihaz oluşan bir sıcaklık kontrolörüne bağlanan bimetal şerit. boru şeklindeki ısıtıcı elektrik akımının uygulanması üzerine, kaynamaya sıvı ısıtır. Kaynar buhar sürecinde oluşturulan, gücü kapatmak için ikincisi neden termostat için özel bir kanaldan geçer.

Eğer aparatın diyagramı bakarsak, bunun demirin prensibine göre çalışır ve karmaşık tasarımlar olduğu görülebilir. Ama bundan önce, ne zorluklar içinde her zaman vardır, elektrik tamir etmek vücut sökme, birimlerin farklı model mandalı için (tutma çubuğu) özel bir tornavida ile kapatılmış olabilir aynı montaj vidaları farklı şekillerde düzenlenmektedir.

Maker kompozisyon başarısız olabilir birkaç unsurları olduğu basit bir cihazdır. Oysa şunlardır aralarında ortak sorunlar vardır:

 • Yavaş bir ısıtma sıvısı;
 • Cihaz zamanından önce kesilir;
 • Kettle devre dışı değildir;
 • Cihaz aktif değildir;
 • PETN tükenme;
 • Su kovanın dışına akar.

Eğer su ısıtıcısı hızla suyu ısıtmak olmadığını fark ederseniz, o zaman ısıtma elemanının durumuna dikkat. köpük kalın bir tabaka nedeniyle bitki yetersiz iyi bakım oluşturulan bunun olan daha fazla zaman su ısıtma için gerekli olduğu için, bu, zayıf ısı iletkenliğine sahiptir. ölçek çıkarılmamışsa, ısıtıcı yanabilir.

Aşırı ısınma muzdarip Ayrıca, tüm iletişim cihazı grubu, böylece kişileri erimiş veya yanmış.

Ölçeğin kurtulmak için, her zamanki kullanabilirsiniz sitrik asit, mağazalarda satılan. 30 dakika süre ile bir kap içinde ısıtılmış bir çözelti kaynatıldı ve tutmak için sitrik asit (20 gram) tank 1-2 poşetin içine dökün yeterlidir. Bundan sonra, kap kireç kalıntıları uzaklaştırmak için musluk suyu altında iyi durulanmalıdır. Gerekirse, prosedür tekrarlanabilir.

Cihaz zamanından önce kesilir

elektrikli su ısıtıcısının Böyle bir davranış cihazı için PETN üzerinde oluşturulmuş ölçek kapalı olabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Isıtıcı aşırı ısınmaya karşı bir sigorta sahip olduğundan, aktif ve elektrik şebekesi bağlantısını keser. Gerekli düzeltici faaliyet ölçekten ısıtıcıları temizlemek için.

makinenin kapasitesini kaynar suya sırasında, buhar örtüsü altında toplanması gerekir ve termostat için özel bir kanala gönderildi. Kapak tam kapalı değil, bu olmaz ve cihaz arızasız çalışacaktır. Bir kap sorun yoksa, sap tarafında yer alır buhar açılması, bu pisliği kontamine olmadığını kontrol edin. Açılış ve sırayla her şey durumda, su ısıtıcısı nedeniyle devre dışı olmadığını varsayabiliriz termostat arızası.

konut ve alt kısmında Kazana termostat tamamen cihazı sökmeye gerek yerine ona ulaşmak için.

Örneğin, normal bir bütçe telefon daha pahalı modellerden yapısında farklı olan çekildiği - elektrikli su ısıtıcısı Vitek sahipleri kılavuzu, Tefal, Polaris, Scarlett ve diğerleri. Bu arada, bu modelde, hem de makine Vitek'ın VT-7009 (TR), konteyner yapılmış ısıya dayanıklı cam. Yani, biz şu algoritmayı kullanarak üniteyi açıklar.

 1. ile başlamalıdır su ısıtıcısı tamiri elektrik bağlantısını kesin. Daha sonra, bir baz (baz) cihazı çıkarın ve panelin alt tüm vidayı çıkarın.

 • Kapağı çıkardıktan sonra, montaj vidaları görebilirsiniz. Ayrıca elde edilebilir.

 • Daha sonra, birimin alt kısmından gövdeyi çıkartın.

  altındaki vida gevşeme, bu kaldırılamaz Ama eğer nasıl Bosch su ısıtıcısı anlamak için? Böyle bir cihaz bilenler, genellikle cihazın başarısızlıkla sonuçlandı güçlükleri karşılaştı. süreç tarif etmek oldukça karmaşık olduğu için, bu konuyla ilgili bir video görmek için en iyisidir.

  Kaynar üzere cihaz dahil değildir nedenleri farklı olabilir.

  1. elektrik kablosu ve fişin Arıza. Bu destek (baz) terminale problar ve temas edildiği, bir test hattından bir "ping" gerektirir. açık bulunan, bu yeni bir kablo değiştirilmelidir.
  2. standı Zayıf iletişim (Baz). Uzun İşten kişiler nedeniyle iletkenlik rahatsız şeyin, yakabilir. kontaklar dumanlar oluşur, bunlar ince zımpara kağıdı kullanılarak temizleyebilir. onlar oplavilis Fakat bu onlara tam değiştirilmesini alacaktı.
  3. Arızalı iç anahtarı cihazda. Anahtar (1500 ila 2000 W kadar) oldukça ağır yükleri hissetmeye gördüğünden, rehber zamanla kaynaklayabilmektedir. Bu makine çalışmıyor nedeni olabilir. Bu sapın alt kısmında bir düğme olan ve aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, hatalı görünüyor.

  Bu durumda, düğme değiştirilmelidir. Ama bunu değiştirmeden, kendi elleriyle su ısıtıcısı düzeltebilecek bir sorun düğmesi vardır. Eğer tarafında düğmesine bakarsanız, kapalı "AÇIK" olarak ayarlanır 2 işaretçilerine görebilirsiniz. onlar ise kurum oluşturulan, Makine açılmıyor.

  ortadan kaldırmak için karbon artıkları ince zımpara, tırnak dosya veya ince bir iğne dosyası kullanılabilir. daha kolay temizlik yapmak için yapmak için, pense Süpürgeliklerle küçük bir "revizyon" yani düğmeye, kaldırma gerekir.

  Cihaz çalışmaz başka nedeni, Arayabileceğin Mekanik güç düğmesinin kesintisi. Bu başarısızlık birimin altındaki, düğmeye dışından içine doğru ilerleyen hareketi iletmek cihaz inşa plastik reechki sapına olduğu gibi Tefal vitesse modelinde en yaygın olanıdır.

  bu parça sonları sonra Tefal su ısıtıcısı dahil imkansız hale gelir. kırık bir öğe onarmak için nasıl daha iyi anlamak için, kusuru gidermek için bir asıl yolu olarak kabul edilen bir videoyu görebilirsiniz.

  elektrikli su ısıtıcısı onarırken, eski model ve daha yeni olarak, en yaygın arıza ısıtma elemanının tükenmişlik olduğunu. ısıtma elemanları ile sorun, kireç çözücü içinde aşırı ısınma İhmal, her şeyden önce vardır.

  Onarım su ısıtıcısı döner ısıtıcı veya bir spiral şeklinde bir TAN önce, yukarıda tarif edilen makine sökülmesi gereklidir. Daha sonra, test probları almak ve ısıtıcının çıkış terminallerine bağlayın. Bu enstrüman, ışık ampulü yanar, ya da bir ses yaparsa, ısıtıcı servis olarak kabul edilebilir.

  Nasıl olursa, ısıtıcıyı kontrol etmek bir ölçüm cihazı? Çok basitçe çıkıyor. Sıfırdan ısıtıcı gücünün bir terminal bağlantı için gerekli olan ve bir - aşaması. Daha sonra, iki yalıtılmış iletken türetildikleri kartuşta ampul 220 yerleştirin. Bir ısıtıcı uç, ve diğer bir sıyrılmış tel ucunu dokunun - aksine. lamba yanıyorsa - Isıtıcı arızalı anlamına gelir.

  Bu, disk ısıtıcı üflenir çıktı ise bu tür bir su ısıtıcısı Scarlett veya Vitek'ın VT-7009 (TC) 'deki gibi, cihazın altında, sadece bir parça olduğu için, bu ikame edilemez. Bu yüzden yeni bir birim satın almak zorunda. Sadece ısıtıcı açık değiştirilmelidir.

  Eğer tankın cihazı (süzülen) su akar olması, söz mikro çatlaklar pislik oluşmuş değil dek böyle aparat sıvılarının sızıntı engelleyebilirsiniz hangi biraz zaman popolzovatsja önerilir. Bu işe yaramazsa, sen garanti süresi sona erdiyse yeni bir "kazanı" satın almak zorunda.

  bir tank sızıntı başka neden olabilir Elektrikli ısıtıcı cihaz gövdesi ile temassızlık (TEN açık ise). Bu durumda, bunu tutan bağlantı elemanları sıkın olabilir. Bu işe yaramazsa, o zaman yıprandığı kauçuk conta, ısıtıcıyı çıkarın ve değiştirmeniz gerekir.

  Böylece özetlenebilir: kendi başlarına kaynar su için makineyi tamir etmek, oldukça mümkündür bazı durumlarda. Eğer ev aletleri tamir belli becerilerin yoksa, o zaman en iyi seçenek, yeni bir su ısıtıcısı satın almak. Tamir servis merkezi, bakış bir mali açıdan, haklı değildir ve arıza daha olmayacak garantisi yoktur.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 64 = 68