Kiremit süpürgesi

Döşeme için Süpürgelik: Tavan ve taban için bagetlerin özellikleri, montaj kuralları

Süpürgelik hangi döşeme için uygun, sen homojen bir materyal olmak zorunludur ve böyle bir saçak seçerken diğer faktörler neler önemlidir? Birçok kişi daire içinde onarımlara başladıklarında, eşzamanlı olarak bir tasarımcı olarak hareket ederken, bazen ayrı ya da hatta tüm bitirme işlerinin icracı olarak bu tür sorularla karşı karşıyalar.

Bu makaledeki bu soruların cevaplarını bulmanızı öneririz, ayrıca bu makaledeki videonun düzenlenip nasıl göründüğünü öğrenirsiniz.

Banyoda fayans altındaki seramik süpürgelik

Not. Bu seçeneği bir fileto olarak tanımlamış olsanız da, seramik karoların altlıklarının sadece zemin değil, aynı zamanda tavan olabileceğini de hesaba katalım.

Bu durumda, bu kenarlaşma bir odada aynı olabilir, yani tavan döşeme aynanın görüntüsüdür ve tersi de olabilir - bu nedenle, örneğin bir tuvalet veya banyoyu süsleyebilirsiniz.

Banyoda plastik filetolar

Hangi malzemeden:

1
 • Aslında, karo için süpürgelik herhangi bir malzemeden yapılabilir - hiçbir kısıtlama yoktur - yalnızca bir tasarımcının vazgeçilme vizyonu vardır;
 • son iki seçenek taban ve tavan daha uygun olmasına rağmen, örneğin, bu tür bir kordon, çelik, pirinç, alüminyum, PVC, poliüretan, alçı, çimento (beton), seramik ve hatta ahşap ve köpük olabilir;
 • Bununla birlikte, plastik ve seramikler en çok tercih edilenlerdir, ancak seramik özellikle dikkate alınabilir.

Not. Onarım kalitesi, her vuruşun genel resme kendi katkısını eklediği birçok küçük şeyden oluşur.

Bu nedenle, banyo tuvaletinde veya mutfağın kenarları, tüm iç mekanı etkilemek için çok yararlı olabilir.

Kendinizi kestiğiniz fayansın şerit süpürgesi bile fabrika menfezinden daha kötü olamaz.

İç köşe için bir kaplama ile plastik çerçeve

Fayanslarda banyo için seramik bordür veya süpürgelik

Ne için:

 • ancak bu dekorasyonlu odalar için bir kaideye ihtiyacımız var mı? Uygulama, döşenmiş duvarın döşeme ya da tavan ile (kiremitli ya da karo) ortak olması, her şey çok doğru bir biçimde takılmış olsa bile, neye ihtiyaç duyulduğunu gösterir;
 • Buna ek olarak, bazı durumlarda, bu kenar, sıhhi tesisat ünitelerini değiştirirken veya ilave ederken durumu kurtarabilir. Astarları kırmak ve çitin duvarda veya zeminde yapılması yerine, borular geniş bir süpürgeyle kaplanabilir - bu nedenle onarım fiyatı çok daha düşük olur;

 • talimat duvara ve banyoyla arasındaki boşlukların kapatılmasını önermektedir ve burada, böyle bir saçak mümkün olduğunca uymaktadır; özellikle de renkle alabilmeniz için, duvarla uyumlu bir kombinasyon mevcut;
 • Elbette, seramik süpürgelik düz fayansların ve homojen bordürlerin teknik özellikleri aynı çarpma direnci için metalden yapılmış benzer ürünlere göre daha düşüktür, ancak seramik estetik olarak kazanmaktadır;

Laminant ile fayans arasındaki santral aynı zamanda seramikten de yapılabilir

 • Şimdi stüdyo küçük bir oturma alanı ile daire çok moda yapmak ve sık sık çıkıyor bu mutfak seramik izi topraklarında ve oda diğer tarafında -, laminat ama yine de tek seviyeli şap üzerindedir;
 • Bu nedenle büyük olasılıkla mutfaktaki zeminin daha yüksek olacağı ve buradaki yerleştirme dikişini süslemek için ince bir seramik kaldırımın uygulanması için çok uygun olduğu ortaya çıkacaktır.

Not. Burada, diğer malzemelerden süpürgelik levhaları yapışkan, macun veya klipsler üzerine yerleştirirken seramiğe de dikkat ediyoruz.

Fabrika seramik süpürgelikler

Eğer kiremit duvar ve aynı katta veya tavan arasındaki eklem kesmek gerekiyorsa, o zaman, tabii ki, en iyi bahis, bir mağazadan satın almanız gerekir bu durumda doğrudan ve üçgen kenar kaldırım türünü kullanmaktır.

Ancak, örneğin, farklı bir malzemeden çeperine karo zemin geçiş, doğrudan kayış süpürgelik ile Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz bir örnek döşenebilir. ancak keskin bir pobeditovym veya elmas kesici ile, yeterli mekanik - Eğer bakarsanız, o zaman bu eleman iyi bir kiremit kesici varsa, o bile elektrik olmak zorunda değildi, kendiniz yapılabilir.

Şeridi kesmek için yeterince öğütme ve keskin bir kesici ile mekanik bir fayans kesici.

Bu nedenle, seramik kaideli düz levhaları kesmek için, döşemenin yuvarlak ve sırlı olduğu aşırı kısımlarına ihtiyaç duyacaksınız ve bunun için tüm malzemeyi kullanmak için acele etmeyin. Kenar çizgisi, kural olarak, onarımın bitiminde zaten.

Bundan dolayı, hepsini olmasa da kapatabileceğiniz parçaları, daha sonra çevre bölgesinin en azından bir bölümünü yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor. Hurdalardan elinizdekini hesaplayın ve bir taştan iki bordür elde ettiğinizde bütün fayansları priplyusuyte yapın.

Ve bir kez daha kaidenin unsurlarını kesmeye geri dönüyoruz - elbette, elektrikli kiremit kesici ile 2 mm genişliğinde bir şerit kesebilir ve bu atıkların geri dönüşümü ile önemli ölçüde malzeme tasarrufu sağlayacaktır. Ancak iyi bir kazanan veya elmas kesici ile mekanik bir alet 3-4 mm genişliğinde bir şerit kesebilir.

Yalnızca burada pense veya pense ile parçalamanız gerekir - görebileceğiniz gibi, fark küçüktür - hepsi kazanan tekerleğe veya elmas taşına bağlıdır. Buna ek olarak, farklı fayanslar var ve fırında tekrar kaplanırsa tabii ki ince bir şeridi kesmek neredeyse imkansız olacaktır. Ve bu gibi durumlarda birkaç saat ıslatılmalıdır - bu kontrol edilemeyen bir kırık olasılığını azaltacaktır.

Eğer banyo kenar takdirde, burada en iyi kiremit, çimento (hatta evrensel) dayanarak yapılır yapışkan, ve polimer bileşimlerin herhangi değil, suda çözünür kullanmaz. Sonuçta, son derece düşük yapışma olduğu sıhhi tesisatın metal veya akrilik yüzeyine seramikleri yapıştırmanız gerekir. Bu nedenle, aynı Ceresit CM-11 (fayansları yerleştirmek için en iyi kompozisyonlardan biri) savunmasız olabilir.

Yüklerken çapraz kullanın

Bir başka şey, sıvalı veya sıvanmış yüzey üzerinde böyle bir süpürgeyi yapıştırmanız gerekirse. Zaten hem polimer hem de kiremit tutkalı için uygundur ve eğer bir mutfak veya tuvalet ise ve özellikle yüksek nem mevcut değilse, yükleme işlemi bazen PVA'da bile yapılmaktadır.

Ancak burada kullandığınız yapışkan bileşiminiz ne olursa olsun, çok önemli bir gereklilik sunulacak - tabaka kalın olmamalı, çok estetik görünmeyecek! Bu nedenle, döşeme için bir fayans yapıştırıcı kullansanız bile, tarağın derinliği 5 mm'yi geçmemelidir.

Buna ek olarak, yayılırken, spatula tabakası mümkün olduğunca inceltilecek şekilde tutulmalıdır - böylece nihai sonuçta duvardan 1.5 mm'den daha fazla bir mesafeye ulaşamazsınız.

Öneri. Seramik karoların taban kısmı zemin dikişleri ile çakışırsa çok daha güzel olur.

Bunu yapmak için, kenarın her iki yanına kesikli fayans parçalarını ve her iki tarafında boylamasına olan parçaları yatırmanız gerekir.

Kurulum süpürgeliklerine artan bir karmaşıklık görevi denilemez, ancak deneyime sahip değilseniz, bu daha fazla dikkat ve gayret ile işleme tabi tutulmalıdır. Ve bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorumları bu konuda yazın.

Seramik Süpürge: Doğru olanı seçme ve montaj işini yapma

Duvarlarını alternatif dekoratif malzemelerle kaplı odalardaki zemini seramik fayanslarla süslemek, tüm çevre boyunca yüzeylerin ekleminin zarif bir tasarımını gerektirir. Fayans imalatçıları bu amaçla iç mekana uyum sağlayan bir seramik kaideyi kullanmayı teklif etmektedir. Üstelik dekoratif niteliklere ek olarak, finisaj unsuru, döşeme kaplamasının bakımını kolaylaştırmakta ve duvar kaplama malzemesinde hiçbir iz bırakmamaktadır. Zemin seramik karolarla kombinasyon halinde bir ahşap veya plastikten yapılmış bir kaidenin bile hayal edilmesi zor, bu nedenle bu tür kaplamalar arasındaki fark harika.

Seramik süpürgenin yerini alabilir miyim?

Daire, sıhhi tesisatların ayrı olarak yerleştirilmesi durumunda, döşeme mutfaklar, koridorlar, banyo ve tuvalet katlarını bitirmek için uzun zamandır kullanılmıştır. Zemin için seramik süpürge, seramik üreticileri tarafından çok önce oluşturulmadı. Zemin ve duvarların derzini bitirmeniz gerekiyorsa durumu nasıl daha erken bıraktınız?

Bu çok basit. Seçilen süpürgenin genişliğine bağlı olarak, özel aletlerle üç veya daha fazla parçaya bölünen geleneksel seramik karoların hazırlanması aşamasında. Fayans kesimi için kullanılan tüm cihazların kesme kenarının düzgünlüğünü sağlamadığı göz önüne alındığında, bu kaldırımın tertemiz güzelliği hayal edilemezdi. Bununla birlikte, bu odaya özel bir görünüm vermeye izin veren kabul edilebilir bir yöntemdi.

Banyoda, seramikten yapılmış süpürgelik panolarına duvarın çevresinden sadece alttan değil, aynı zamanda lavabo ile banyo arasındaki temas yerine duvar renginde bir jant biçiminde izin verilir. Banyoyu duvara yerleştirmek, standart düzene sahip dairelerde banyoların küçüklüğüyle ilişkili tasarımda yalnızca Rus bir buluş. Avrupalılar, bu konunun başka bir yaklaşımında, küçük podyumda odanın ortasında bir banyo yapıyor.

Yine de üreticiler, tüketici talebinin özelliklerine tepki gösteriyor çünkü ürün satışlarının sayısını arttırıyor. Bu nedenle, kiremit koleksiyonu yalnızca çeşitli dekoratif insertlerle değil, aynı zamanda seramik süpürgeliklerle tamamlanmaktadır. Bu ticari teklif, alıcıları döşemelerin kesilmesi ile ilişkili döşeme ve duvarların birleşimini bitirmenin zanaatkar yollarından kurtarıyor.

Satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Seramik süpürgelik stili için uygun bir alet satın aldığınızda, önceden endişelenmeniz gerekiyor. Çini ile seramik bir döşeme tahtası satın almak, odanın boyutlarına dayalı olarak bir hesaplama yapmak en iyisidir. Bu, dekoratif unsurun seçilen kiremitle yalnızca boyutta değil renkte de eşleşmesini sağlar. Hem dahili hem harici özel köşeler satın almayı unutma.

tat tercihlerine bağlı olarak, karoların ana renk tonu ile tezat, bir kaide seçebilirsiniz. Bazı durumlarda, uzayın geometrisini vurgu yapar ve onların zıt renkte dikkat çekmek hatlarının tüm tabidir titizlik içini yapar.

Üretici son elemanının ona duvar karoları yapıştırılması için kullanılan geleneksel bir yerleştirme fayans yapışkanı kullanma olanağı sunan, hafif ve ince üretir. dikkate beton kiremit koleksiyonları yüksekliğini alarak üretici tarafından hesaplanan kaide yüksekliği iç onların ahenkli birleşimini sağlamak için. kaidenin üst bir pah şeklinde yapılır - yuvarlak kesim, ürüne zarif ve sofistike bir görünüm verir.

hesaba istenilen miktarda hesaplanırken dekoratif asgari hacmine yüzde 5 prim süpürgelik. Bu stok, istifleme sırasında yararlı olabilir aniden yontma süpürgelik veya rastgele savaş malzemesini gerçekleşebilir. Yedek bit kaide da hasar yerel bölgeler bittikten onarımı için kullanılabilir.

Özetlemek gerekirse, bu not edilebilir karo zeminler alanlarda uygun seramik kaide söyledi. Eğer onun dairesinde seramik zemin döşeme başlarsanız, bu ek bitirme elemanı satın unutmayın.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

ve cevap almak

Kopyalama ve malzemelerin kullanımı yasaktır!

(Zemin ve banyo için) Seramik pervaz: nasıl seçebilir ve sağ koymak?

Herhangi bir odada zemin en uygun malzeme ve karo halinde en uyumlu çözümü kullanmalıdır onarımı tamamlamak için, seramik kaplı olduğunda, tabii ki, bir seramik süpürgelik zemin olacak.

 • seramik kaide Avantajları
 • önceki kararların karmaşıklığı
 • İpuçları seramik kaide satın alırken
 • Nasıl bir kaide satın alınır?
 • Nasıl katta seramik kaide koymak?
  • Araçlar ve materyaller
  • prosedür işleri
 • Başka nerede bir seramik süpürgelik başvurabilirim?
 • Bir banyo için bir sınır olarak seramik kaide Döşeme

seramik kaide Avantajları

Süpürgelikler karo seramik oldukça sıradışı, ama çekici bir görünüm olduğunu. Onun avantajları şunlardır:

 • yüksek mukavemetli,
 • güvenilirlik;
 • bakım basit;
 • Çok uzun kullanım ömrü;
 • O yanmaz ve rengini değiştirmez;
 • Bu nem ve tozdan duvar ve zemin eklemlerini korur.

Gerek taban çevresinin Çini döşeme karoları çok sayıda kesmek için çaba gerektiren korku. Sonuçta, pazar boyutlarda ve renklerde geniş bir yelpazede sahip yer karoları hazır kaidedir gelir. Alıcı iyi karo zeminler ve duvarlar ile uyum, kalıp iç mutfak, tuvalet veya banyoya uyan seçeneği bulmak zor olmayacaktır.

seramik Süpürgelik fayans bir zaman önce bize yapmaya başladı. Ama duvarlar ve karo zemin arasında eklemler nasılsa yama için gerekli önce. O sıradan bir yer karoları almak zorunda ve istenen genişliğe sahip birkaç parçaya Çini veya başka bir araç kullanarak kesmek: Ama sonra her şey çok daha zordu. Sınırlar İdeal görünüşünden uzağa gitmeye böylece Ama genellikle, çıkan parçaları bir kesici kenarın sonra, çok düzgün değil. Ancak, binanın görünümünü iyileştirmek için en iyi yollarından biri oldu.

Seramik karoların katta bir kaide nasıl Video:

İpuçları seramik kaide satın alırken

zamanımızda basit şey seramik kullanımı ile tamir ilgili kararın - kitini, birlikte temel fayans satın ve uyumlu onunla kombine bordürler içerir. Ancak bazı sahipleri keskin bazen elde çok etkili kombinasyon sonuçlanan temel çinileri ile çelişen, çözümleri ve zıt sınırları satın almayı tercih.

seramikten yapılmış bir kaide Alış, biz özel iç ve dış köşelerinde unutamam.

seramik zemin süpürgelik seçerken, boyutları önemlidir. karolar arasında dikişler süpürgelik arasında eklem denk etmezse Her şeyden önce, çirkin olur - güzel dekorasyon bütün etkisini bozan göze çarpan hatlarını ve kesikler koşmaya başlar.

Bu nedenle kaide boyutu ana karo daha küçük olmamalıdır.

Doğru, bazı tanınmış üreticilerin fayans uzunluğunu süpürgelik üretmeye başladı, ama belli bir oranda - bir buçuk, iki veya üç kat daha fazla. Bundan dolayı eklemlerin sayısı azalır ve oda daha düzgün bir görünüm olur.

süpürgelik kalınlığı da önemlidir, ve temel karo kalınlığından daha az olmamalıdır.

estetik kuralları Temel kaplama kaldırım ile zıt kullanımına izin verir. Onların kontrast dikkat çekmek başlıyor tüm hatların özelliğidir gibi odanın geometrisini vurgulayan iyidir, iç, titizlik ekler.

dekoratif süpürgelik gerekli sayıda sayma, yükleme sırasında başın çeşitli ekarte edemez, çünkü% 5 eklemeye gerek teorik miktar gerekir:

Sınırın kalan elemanları daha sonra hasarlı yüzeyde küçük onarımlar için de kullanılabilir.

Nasıl katta seramik kaide koymak?

Yerdeki seramik kaide koymak önce, iş için hazırlamak gerekir:

 • köşe bir dizi elemanlarının birbirleri ile sınırlandırılmaması
 • Seramik çiniler için kullanılan yapışkan karışımı;
 • karışımın uygulanması için spatula
 • Dar bir spatula ya da bıçak yapı artık karışımının ayrılması;
 • yapı katı;
 • dikişlerde plastikten tlc (kiremit aynı kalınlık);
 • tokmak (çekiç ya da kauçuk).

bunlar normal bir fayans yapıştırıcının yardımı ile yerleştirilebilir, böylece bu ürünler, yeterince ince ve hafif üreticileri tarafından üretilen - duvar karoları döşenmesi için kullanılan aynı. boş üst eleman rafine şık bir görünüm hale geldiği yuvarlak yiv kesme sahiptir.

 1. ilk şey olan kenarı da başlatmak için, onun kesme minimize eşleştirme bağlantıları dikkate dış seramik pervaz yerleştirilmelidir daha iyidir, şema istifleme dikkate.
 2. 1 metre kare kuru karışımın, yaklaşık 5 kg gerektirir dikkate alarak, yapıştırıcı karışım hazırlayın.
 3. Karışım, bir seramik eleman üzerinde bir spatula ile eşit bir tabaka (kalın olmayan 3 mm) uygulandı.
 4. Ona ayrılan bir yere öğeyi yerleştirin ve sonra bir çekiçle vurun.

 1. Yüzey düz hizada ile ve doğru yönde elemanın yönlendirilmesi.
 2. fayans arasındaki eklemler seti haçlar olmalıdır.
 3. Baza şeritler oda köşelerinde iç ve dış köşeler ile bağlıdır. Böyle parçalar temin değilse, o zaman kaidenin dışına kendiniz yapmak gerekecek. onun kesme yaklaşımı ve Karo için - kaide basit yapılandırma edin. Zor arazi ile Süpürgelik bir elmas tekerleği ile değirmeni kırpmak en iyisidir.

 1. Bir gün sonra, dikiş doğru gölge seçilmesi, füg (özel su-dirençli bir bileşim) tamir edilebilir.

katta bir kaide nasıl Video:

Başka nerede bir seramik süpürgelik başvurabilirim?

 • Seramik pervaz sadece katta değil konabilir, ama aynı zamanda duvar ve lavabo ile çıkıntıların oluşturmak üzere banyosunda boşluğu doldurmak için.
 • Yakın zamana kadar, sıhhi tesisat çevresinde çatlaklar genellikle çimento ile kapatılmış, ama o sonunda çatlamış, ufalanmış, kalıp kaplı, yıkanmış. Şimdi satışa çok farklı şekillere sahip seramik pervaz bulabilirsiniz: dikdörtgen, içbükey, dışbükey, güzelce duvarda herhangi boşluğu tamir hangi ile bir ucunda, vb yuvarlanmış ... Seramik maddelerin kendileri arasındaki ek yerlerinin güvenli sızdırmazlık ile kapatıldı.
 • Bir merdiven varsa, onun adımlar curbs olarak seramik süpürgelik ile bitmiş olabilir.

Bir banyo için bir sınır olarak seramik kaide Döşeme

 • (Bazı marjı ile) süpürgelik;
 • Seramik çiniler için yapışkan karışım;
 • silikon (tercihen renksiz);
 • spatula
 • Silah mastik;
 • tokmak;
 • Bulgar, zımpara taşı.
 1. o, seramik banyo kaide giderilecektir yerlerin tamamı, iyice toz ve kir ve kuru temizlenmelidir.
 2. Bir bazalı duvar bağlantı yerine dolgu macunu koymak ve tamamen kuruması için zaman verilmelidir bir spatula ile pürüzsüz.

 1. Mevcut talimatlara göre yapışkan karışımın hazırlanması için. köşesinde yer alacak sınır elemanı, 45 derecelik açıyla kesilmelidir. en uygun kullanarak öğütücüler yapma ve sonra zımpara tekerlek üzerindeki kesim hizalayın.
 2. daha sonra tepki önlenmesi, duvara monte, yapışkan karışım kaide neden olmak üzere bir spatula kullanın. hizalama için eleman bunun üzerinde bir çekiç ile dokunarak hafifçe olabilir.

 1. seramik bir süpürgelik banyosu üzerinde yükleme ve gün iyice sonra yapışkan karışım daha kepçe olan, su ile ıslatılır edilmelidir.
 2. Son adım, tüm eklemlerin bir yumuşatma olmalıdır.

Banyo kenarında ve zaten çinileri ile kaplıdır duvarların sonra seramik sınırları monte etmek de mümkündür. Sonra kaide "sıvı çivi" tutkal su geçirmez tipine serilir. Tutkal küvet ve duvarın kenarına sıkmak ve yapıştırıcı hafifçe kavramak için bekleyen bir süre için tutmak, sonra elemanın ters yüzüne uygulanır ve gerekmektedir. Şu anda, onun koltuğundan inmiyor süpürgelik ellerini taşıyamazsınız.

Seramik sınırları o zaman hemen zararlı bakteriler, küf ve mantar neredeyse sürekli nemli yüzey çoğalmaya izin vermeyerek, saflığı parlak vurgular ispat ıslak temizleme korkar değildir.

Ve seramik süpürgelik gibi? yorumlarında (zaten süpürgelik fayans koydu varsa) fikir ve deneyimi paylaşın.

"Veri-url =" http://krutopol.com/keramicheskij-plintus-dlya-pola.html "veri-görüntü =" http://krutopol.com/wp-content/uploads/2017/01/plintus-keramicheskij -napolnyj-450x300.jpg "veri-title =" (zemin ve banyo için) Seramik pervaz: nasıl>" seçip sağ koymak?

Aslında, herhangi bir ciddi onarım olanlar veya diğer yıkım çalışmaları ile başlar. Eğer zemin tamir gerekiyorsa, o zaman her şeyden önce süpürgelik sökmeye gerek.

Avrupa'da bu yirmi yıldır bilinmektedir ve orada olarak kabul edilir olsa da, sıcak kaide ... - sorunların çözümünde pazar yenilik ısıtma sağlayan yeni bir ısıtma sistemi oldu

Görüşünüzü paylaştığınızdan emin olun: Yanıtınızı iptal edin

Süpürgelik 보드 ve eşikleri hakkında önemli bilgiler:

© 2016 krutopol.com - zemin döşeme ve zeminlerin kendi elleriyle döşenmesine ilişkin her şey

Sitedeki malzemeleri kullanırken, geriye doğru bir bağlantı gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 2