kış için plastik pencere Tercüme

bağımsız kış ve yaz modunda Tercüme pencereler. Talimatlar.

Hangi donanım yaz ya da kış modu için transfer fonksiyonunu yapar?

kış (yaz) modunda plastik pencere Tercüme Modern pencere donanım ayırt edici özelliğidir. Şu anda piyasada donanım versiyonları, farklı üreticilerin çok sayıda verilen.

Pencere aksesuarları standart ve uzmanlaşmış düşük düzeneklerde ayrılmıştır. Bazı donanım kış veya yaz modunda pencerenin transfer fonksiyonu olduğunu ve bazıları değildir. Bunu daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Bütçe türü parçaları düşük uç pencereler için tasarlanmıştır. Tipik olarak bu tür bir donanım penceresi yalnızca daha fazla açılan ve kapanan ama sağlar. Çoğu durumda, bu yerli üreticilerin mobilya yanı sıra aksesuarlar yeni binalarda kullandı. Çoğu zaman bu tür armatürler içinde, yaz ya da kış modunda olasılığını aktaracaktır.

pencere bağlantı parçaları standart tip En yaygın pencere pazarında kullandı. Bu bölümde, bu ürünler çoğunlukla üreticileri ithal. parçaları Ortak ithalat üreticileri: Maco, Siegenia Aubi, Roto, GU. Bu üreticilerin ürünleri kaliteli ve yüksek işlevsellik olduğunu. Bu pencere bağlantı parçaları, çoğu durumda, yaz ya da kış rejimlere transfer yeteneğine sahiptir. sezon modlarında aktarma pencereleri imkanı ile pencere bağlantı parçaları diğer üreticilerin vardır unutmayınız.

Özel bir donanım düzenlemeleri - Belirli koşullar için tasarlanmış özel modifikasyon aksesuarları. Bunlar aşağıdakileri içerir: vb kurcalamaya karşı güçlendirilmiş bağlantı parçaları ile donanım, giriş kapıları için PVC parçaları, Bu sınıfın Çoğu tür yaz ya da kış rejimlere uyum sağlamak için aynı yeteneği var.

Nasıl donanım fırsat mevsimsel rejimin transfer edilip biliyoruz

Özel eksantrik elemanları (iğneler), yanal olarak düzenlenen kapaklar vasıtasıyla transfer donatı. kamlar altıgen anahtar, yıldız işareti, bir tornavida veya eksantrik için açıklıklar ise oval bir şekle sahiptir, donanım bu tür yaz ya da kış modunda aktarmak için fırsat muhtemeldir.

pencereyi (donanım) çevirmek için gerekli olan zaman?

Eğer yaprak çevresinin hafif üflemeyi hissederseniz soğuk havalarda,, aksesuarlar kış moduna çevirmek önerilir ve sıcak mevsim meydana gelmesi üzerine, geri yaz aylarında dönmek için. kış aksesuarları yaz modunda olduğunu ve kışın çevirmek için özel bir ihtiyacı hissetmiyorum, kadar aşınma kış modunu pencere mühür çevirmek daha iyi değil. mühür yıpranmış ise, onun yerine tavsiye edilir.

Eksentrikler nelerdir transferi penceresi için (bunlar pin)

Formlar Eksentrikler (pin), farklı vardır. Çok sık olarak, araç için bir delik ile, dairesel bir şekle ya da ovaldir. pim (aşağıda son fotoğrafı) dönüm değilse, o zaman donanım kış modunda aktarma işlevi yoktur.

Önemli özellikler çeviri parçaları

1

İstenilen moda fikstürü yeterince kolaydır Çevir ancak kış veya yaz modunda pencerenin yanlış çeviri pencere bağlantı parçaları için zararlı olabilir unutmayın. Doğru parçaları tercüme yoksa, pencere kırabilir ve daha sonra pencerelerin onarımı tamamlamak gerekecektir. Bu nedenle, bilgi, yine de, uzmanları temas, ama bu tavsiye, kendi yapmak nasıl mümkün olduğunu açıklar.

Uyarı! Aksesuarlar çünkü çabuk aşınır kuvvetli sıkma mühür, kış modunda sürekli olmamalıdır.

Ara transfer için adım adım talimatlar

1. Yaprak tüm iğneleri bulun. genellikle işaretçilerini bulunan örnekleme gösterilen yerler. Onların sayısı Kanat büyüklüğüne bağlıdır. Yaprak daha büyük, daha pimleri onu bulacaksın. Her biri çevrilmesi gerekir.

pimleri aynı kanadı altında ve üstünde olduğunu unutmayınız. Geniş eşiği bulunan evlerde alt pimi erişimde zorluklar olabilir.

2. pimi hareket ettirin. gerekli bir araç (altılı, tornavida, pense) ile kanat presleme seviyesini ayarlayarak, her bir muylu 90 derece döndürür. Büyük olasılıkla, pim saat yönünde döndürülür gerekecektir. Bazı parçaları türlerinde pimi ayarlayarak önce bilek izlemek sarma mekanizmasına dayanarak, kenara çek gerekiyor ve donanım transferinden sonra ilk konumuna boğulmak üzere.

Kovanlar son konumu olmadığını anlamak önemlidir, bu yüzden her zaman kaydırılır. tüm yol (değil) büküm, ancak sadece 90 derece ve dergide bir işareti rehberliğinde vermeyin.

sonucu kontrol 3.. Pencereyi kapatın ve sapın dar dönüş için dışarı bakmak. Kış modunda, bağlantı parçaları kuvvetle dolayısıyla pencere kolu daha sıkı hamle, yaprak bastırdı.

Basit bir şekilde güç basın kanat kontrol edebilirsiniz: Düz bir sayfa kağıt alın ve kapağı bastırın. Ardından yeniden levha kaldırmayı deneyin. Pencere kış moduna transfer edilirse, sac pencere yaz moduna çevrildi olsaydı daha zor çıkacaktır. levha sadece pencere kolu hakkındadır presler, ancak üst ve alt kanatları.

Bütün bunlardan başarısız olursa ve pencere hala üfleme gelen, bu sayfayı nedenini bulmaya çalışın. Biz satan camlara sadece iyi değil deneyin, ama onların deneyimleri adres olası sorunları yardımcı olmak için paylaşmaya.

Yine de pencere buğulu ise kış modu çeviride pencere, yardım etmek olası değildir olduğuna dikkat etmek istiyorum. Pencere buğulu yapmanız gerektiğini öğrenin.

materyal Kopyalama izin verilir, ancak sadece eğer bizim web sitesine bir bağlantı yüklemek edilir.

Nasıl kış moduna donanım plastik pencereler ASIR çevirmek?

geri yaklaşık 7 Metal-plastik pencereler ve kış yaz modundan pencere aksesuarları transferi gibi yıllar ve tekrar kaza duydu. Bu sürecin kendine yapılan, ama nasıl olabilir, çıkıyor? kış moduna donanım plastik pencereler ASIR çevirmek nasıl deneyime sahip İstemi uzmanlar?

Ben şahsen söylemek istiyorum, benim düşüncem - kış veya yaz modunda pencereleri aktarın en yararsız ve gereksiz işgal, onun tam cahil ile geldi!

Bu yüzden neden ilk açıklamak ve sonra nasıl yapılacağını.

temizlenmiş ve antinamerzayuschimi contalar yumuşatma bileşimlerinin, bunlar yıkanıp temizlenmesi gerekir bunlar yağlanması gerekir ve düzeltilmiş - ilk pencere ve mekanizmaları her zaman iyi bir durumda muhafaza edilmesi gerekir - Sürekli İdeal duruma yakın tutulan!, onlar her zaman çarpıtma olmadan doğru ve rahat çalışması gerekir.

Ne yaz moduna kış pencereleri transferini anlamına gelir, ama sadece kendi işini ve her şeyi zayıflayan Pabuca kaydırma!

resimler ve yükseltme veya basıncını düşürmek döndürülmüş silindirleri olan bütün anlam, kamuoyuna operasyonu, anlıyorum.

Etiket kış modunda genelinde bir kuşak olduğunu ve bu yaz moduna boyunca Yani, eğer.

Orada o Allen anahtarı kullanılarak yapılır edildiği bir penceredir, ama film sadece doğru yönde döndürüldüğünde, kenara çekip, parmaklarla yapılan ve bir yay ile yerine salınır gibi.

göz kapağı ile ilgili çok iyi değil ile pencere, açıkçası, (üst eğim yaslanma mekanizması altında bulunur) bir referans noktası kilit başak altıgen bulmak için kış moduna çevirmek için ve böylece kontrol noktası kanat çerçeve boyunca haline gelmiştir, 90 ° 'ye döndürme (sokakta) pencere yönünde.

windows Taslakları ve neprilegany yoksa Ama üretici tarafından bu prosedürü önermez!

Bu unutulmamalıdır ki egzersiz pencere donanım modunun ayarlanması "zima9quot;. Bir ihtiyaç sadece kesinlikle gerekli, yani ne zaman çerçevesinin dışına taşan gerçek.

Kesintisiz çalışma pencere modu " kış "Bu contanın erken aşınmasına yol açmaktadır.

ayarlamak için, biz bir altıgen lazım.

Biz Zarpen yerleştirilir yerleri bulmak. Ve onların altıgen saat yönünde sıkıştırın.

Yani Zarpen özel bir işaretleyici (vvide küçük bir delik çentik) 'dir.

O olur Zarpen böylece saat yönünde büküm gereklidir " kış " modunda, bu bir odanın yakasında bir çentik oldu.

Bu çentik yazında sokak yönünde yerleştirilmiş olan.

Bu öneriler Roto parçaları ile VEKO pencereler için vardır, ama hiçbir büyük farklar ile prensipte diğer pencerelere uygulanabilir.

Ben devam eden tartışmalar rağmen kış transfer pencere modunda hala gerekli olduğuna dikkat etmek istiyorum.

Özellikle olumlu genişletirken, ben pencerelerde mühürler bahsediyorum en azından düşük sıcaklıklarda, vücut küçülür belirten fizik, olağan yasaları nedeniyle şiddetli kışlar, ile bölgelerin sakinleri için.

Çeviri penceresi anahtarı "zima9quot; neden pencere çerçevesi ve kelepçeye kuşağı sıkıştırma artar yukarıda. bakınız gerekmez.

(Daha az kapağı açın ve onu eksantrik (pin) bulabilirsiniz, iyi ya da civata altıgen "zvozdochka9quot) çok açık eğer.

eksantrik bir altıgen başını yerleştirin.

Bu pozisyon Saat yönünde "zima9quot; saatin aksi yönünde "leto9quot;.

Bu pencerelerin bir orta pozisyon da vardır.

Bir pozisyonda ise muylu riski (bar) sahip "sokakta" Bu kış modu pozisyon "apartmanda"Summer.

Hala yaşıyorsanız, levha çekti, pencerenizi yaz modunda hala doğru çekildiğinde, biz yaptık herşeyi yırtılmış ise kanat ve kasa arasına, kalın bir yaprak kağıt yerleştirin pencereyi kapatmak, deneyi yürütmek mümkündür.

çerçeveye pencere kanadı çoğu daha iyi oturması, mühür kendi mührün uzatıp çeşitli herhangi taslak önlemek için izin verir - yazdan bütün kış modu plastik pencereler aksine.

Tercüme kendisi başka bir modu - daha hızlı ayar penceresi çağrılabilir.

çıkıyor değil yaz kış arasında böyle bir geçişin tüm farkında pencerelerde tüm sahiplerine, ancak elbette başlangıçta düzgün ayarlanmış bir pencere olsaydı bu oldukça basit bir işlemdir.

Sadece özel pencere pupsik uç altıgen aramaya ve saat yönünde döndürmek pencerenin tamamı mekanizması çerçeveye sığdırmak için mesafeyi azaltır. önceki durumuna şeyi dönmek için geri kaydırın.

nedense kutu kötü kapatıldı, bu genel bir ayar mekanizması gerekir.

pencereler " gözkapağı " Tek olumlu tarafı ve onlar bu şarap danışmanları kış moduna geçmek olduğunu öğrendim gerçeğine uzun zarekomedovali kendisini. Ancak, her zaman haklı olmayabilir böyle geçiş dikkati çekiyor. İşte Krasnoyarsk kış sıcaklıkları -50 derecenin altına düşmesi nerede tüm yeniden yüklemelerine kış değiller. Bu anahtar daha sıkıca pencere kanat çerçevesi ve bu erken aşınmaya preslenmiş yapar.

Yine de, böyle bir geçiş yapacak için bir Allen anahtarı ile yapılır, kutusunu açmak ve eksantrik bulmak ve kış için çevirmeyi gereklidir.

pencereler "Veka9quot; Bu kent evlerinin için çok yararlı ikili bir fonksiyonu kullanır. pencereler kış ve yaz moduna kullandı. Kış modu için pencereyi çevirmek amacıyla, bir bölme iç yan açılır pencereler bulunan özel bir cıvata, bulmalıyız. Sonra bir altıgen alıp pencere içinde onun içine ettim.

kış modunda plastik pencereler aktarmak nasıl - Ayar penceresi parçaları

plastik pencere tasarımı bu özelliği mevsimsel kış-yaz modlarında sistemi koymak için tasarlanmıştır, kanat basarak derecesini ayarlamak için yeteneği gerektirir.

Plastik pencere neredeyse her üçüncü daire veya özel ev yüklüdür, ancak tüm kullanıcılar plastik pencereler sağlamak performans yetenekleri hakkında bilmiyor.

Yaz ve tersi kış modundan plastik pencere modu geçiş - işlevsel özelliklerinden biri. Bu yetenek kullanılan aksesuarların türü tarafından belirlenir. Tabii ki, bu özellik doğasında herkes PVC pencereler, ama sadece bir modern parçaları çalıştıran olanlar.

Plastik pencere modları - ne olduğunu ve ne olduğunu

 1. Kış modu plastik pencereler - Bu mod pencere çerçevesine pencere kanadı çerçevesini sığacak Snug daha sağlar ve bu nedenle, kış sezonunda ısı korunmasına katkıda;
 2. Plastik pencerelerin Yaz operasyonu - daha az sıkı bir şekilde, yani oda ve çevre arasında sabit bir hava dolaşımı sağlayan kanat farklıdır Mikro-havalandırma modu için izin verir.
 3. standart pozisyon (Orta çerçeve moduna kuşağı basarak - kam ortasında) Kural olarak, bu modda cam ile bir pencere olarak, optimum mührün basılması sağlayan yaz kış hem eşit derecede iyi çalışır.

Neden ayar plastik pencere modları

modunu ayarlama pencerenin ömrünü uzatmak için izin verir. Ayarlama Eğer pencere kasasına uyum derecesini değiştirmek için izin verir. Sonuçta, kış aylarında, malzeme sıkıştırılır ve yaz aylarında genişletti. aksesuarlar PVC pencere Düzenleme Eğer mühür ve bağlantı elemanları aşınmasını azaltmak için izin verir.

Buna ek olarak, sen modlarını değiştirmek istediğiniz çeşitli nedenleri sayı içerir:

 • pencere üfleme. kışın ve toz soğuk hava - yani yeni bir pencere kuran kaçınmak istediğim şey;
 • Bu / kapama valfini açılmaz. ; Yanlış ayarlanmış modu - plastik pencere havalandırma modunda sıkışmış Örneğin, nedenlerinden biri olabilir
 • Kanadın sarkmış. aşınma döngü bir sonucu kış modunda kayması veya donanım değiştirilmesi ile elimine edilir.

Maco, Roto, Siegenia Aubi, GU örneğin: tertibatları bilinen üretici uygulanan modları arasındaki olası geçişler. Bugün ise, donanım konfigürasyonu - bütçesi üzerindeki tüm donanım sınıfı için istisna yerine kural vardır.

Nasıl kış modunda bir pencere aktarmak için bir olasılık var olup olmadığını belirlemek için?

yüklediğinizde Genellikle kullanıcı pencere bağlantı parçaları imkanları hakkında bilgi almaz. Belirli bir PVC pencereler için farklı modlarda çeviri verilmediğini anlamak için, bir pim gibi (işaretleme) donanım, görünümünü incelemek gerekir.

Pim ya da eksantrik - pencere çerçevesine kanat presleme derecesinin ayarlanması için donanım bir elementtir. Bu Kanat yan yer almaktadır.

kış modunda transferi pencereler için eksantrik pencereyi ayarlanması

Eğer iğne delikleri yüzeyi üzerinde bir oval ya da pim (yıldız, bir tornavida, hex formunda) anahtar için belirlenmiş varsa, bu donanım farklı mevsimsel koşullarda pencere kullanma yeteneği sağladığını göstermektedir.

Pencere pimleri Türleri Oval pencere pimi

Ben kış modu için pencereyi çevirmek var mı?

Sonbaharda, soğuk hava yaklaşımla, kış modunda uydurma çeviri öneriyoruz. Aksi takdirde, olay podduvaniya yan kanatçıkların olasılığı. mühür iyi durumda ise, yaz moduna pencereyi bırakabilir. ısınma sırasında bu şekilde ve conta baskı (yük) indirgeyici olarak yaz çeviri donanım olarak, uzun süreli kullanım için bir ön koşuldur.

Nasıl plastik pencereler hangi modunu belirlemek için?

modunda kutu çalışmalarını denetlemek için iki yol vardır:

 • çerçeveye pencere kanadı presleme derecesini değerlendirmek. Bir kağıdı alın ve kapı ve çerçeve arasında yerleştirin. penceresini kapatmadan az çabayla çizilir sonra levha sıkıştığında ise - bu yüzden kış için daha sonra (kırık) çıkardı değilse pencere, yaz moduna ayarlanır.
 • pim (eksantrik) pozisyonuna bak. yuvarlak pim üzerinde modu tahmin etmek mümkün olan bir çizgi (flyspeck, yıldız) sahiptir. Bir kış modunda ise sokak - - Eski çizgi odasında yönünde yönlendirilmiş ise.

kış ve yaz pencere modunda kamının pozisyonu kış ve yaz modunda Yer tsepfy, plastik pencere

Oval pimleri başka kurallar için. dikey düzenlenmiş ise - Yaz modu pencereleri kurma hakkında iddia sağlayan, pencere çerçevesine küçük kıstırma kuşak sağlar. yatay ise - Güçlü kelepçe, yani Kış modu.

Kanadın basarak farklı modları - plastik pencereler işaretçilerine ayarlayın

kış modu veya yaz modunda plastik pencereler aktarmak nasıl

modları arasında Transferi basit, ama başka türlü donanım başarısız her adım, dikkat etmek gereklidir ve bu pencerenin değiştirme veya onarım gerektirecektir. Bazı kullanıcılar pencerelerin yüklemesini gerçekleştirilen bir şirkette hizmet talep etmek tercih ederim.

Ancak, devir işlemi karmaşık değildir ve fazla yarım saatten tüm zamanların bir maliyetle, bağımsız gerçekleştirmek için oldukça yetenekli.

kendi elleriyle kış modu için plastik pencere nasıl ayarlanır

Plastik pencerelerde işaretçilerine ayarlayın - adım adım yönergeler:

 1. yer yer işaretçilerine belirler. kam sayısı kapağı büyüklüğüne bağlıdır. Bir kural olarak, karşı tarafta kolu tarafında üç tanesi ve bir de (burada halka, saçaklar, aynı zamanda, üst ve alt kanatlar). Çünkü, bütün pinleri bulmak gerekiyor modları değiştirirken, bunlardan her birinin konumunu değiştirmek gerekir;
 2. pencere bağlantı parçaları tüm unsurları silin ve iyice temizleyin. işaretçilerine torna ve mekanik hasarlara karşı koruyacaktır Bu toz girişini engeller;
 3. Yağlanmış elemanları temizleyin. Geçiş yine iyi yağlanması sonra;
 4. dergi düşünün. şerit veya pencerenin çalışma modunu gösteren diğer sembollerin yüzeyinde onları bulun. dergi oval ise, yatay göre konumlarına dikkat;
 5. istenen konuma pimin her çevirin. (Oval pinleri için) altıgen (ya da herhangi bir başka uygun araç) ya da pense ile döndürmek gerekir ya.
 6. yerleştirme ve kapalı penceresinden kağıt daha sonra ekstraksiyon ile çeviri doğruluğunu kontrol.

Kış modu uzun çizgi (veya nokta) çevrildiğinde oda tarafına yönelik (yani sızdırmazlık zamkı) olmalıdır ve oval bir pim halinde yatay olarak konumlandırılmış - lütfen unutmayın.

kış modunda plastik pencereler aktarmak nasıl - video

kış moduna bilgiler, plastik pencereler havalandırma modu standarttır ve pencere tanıdık bir şekilde açılır çalışır.

Gün Işığı tasarruf modu tersten aynıdır. kış moduna geçiş dizisi bilerek, yaz için furnirutu pencere koymak kolaydır.

Özellikler ayarlar penceresi aksesuarları - Kurallar

 • donanım modları arasında transfer etmeyi sağlamak olmasına rağmen, pencerenin operasyonun ilk yılında bunu tavsiye edilmez. Pencere en iyi şekilde çalışırken;
 • çeviri her altı ayda yapılır. Bir yıldan daha kısa Üstelik süresi kış dönemi;
 • Kış modunda yaz pencere çalıştırmak için arzu edilmeyen, bu contanın aşınma oranını arttırır.

kış modunda Plastik pencere olsun veya olmasın geçiş yapmak?

rejimlerin sürekli değişim mühür özelliklerini kaybeder gerçeğine götürür. Özellikle çabuk çünkü kış modunda olur Üzerinde tıkaç basıncı artırır. etki pim ek olarak, conta düşük sıcaklık ve yüksek nem oranı üzerinde hareket eder. Bu mühür yıkımına yol açan aşınmış lastik conta değiştirilmesi gerektiğini, (plastik pencere yalıtımı için ihtiyaç vardır, esmeye başlar). Yaz modunda, mühür en az iki katı uzunluğunda gibi olacaktır.

Modern pencere donanım tarafından sunulan fırsatlardan rağmen her seçenek fizibilitesini değerlendirmek gerekir. Bir yandan, kış / yaz moduna transferiyle odasında rahat bir sıcaklık sağlar ve pencere açıklıktan ısı kaybını azaltır. Öte yandan, transferi onun yerine ve ek maliyetler ihtiyacını neden mührün hızlı aşınmaya teşvik etmektedir. Bu nedenle, kış için pencereler aktarmak ya da olmasın, kendi kişisel tercihlerine göre her kullanıcı için gereklidir.

Yorumlar (0)

Kendi elleriyle bir ev inşa Bilgi projesi. Malzemelerin Tam veya kısmi kopyalama yöneticisine anlaşmada mümkündür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + = 16