Köpüğün su buharı geçirgenliği

Su buharı geçirgenliği Epps'in köpükten Epps'in kontrast

Soran: dmitrib

Ne Epps buhar geçirgenliği ne olacak?

Her zamanki estrudirovanny polistiren köpük yalıtım farklı nedir?

epps- neredeyse sıfır buhar geçirgenliği ise. bir gösterge yoktur, ama sıfır suti- olduğunu.

penoplasta- küçük olduğu Epps'in buhar geçirgenlik daha fazla, aynı zamanda sıfır noktasına olarak.

aşağıdaki gibi, bu malzemeler arasında fark şudur:

Epps strukture- üzerinde birçok küçük hücreler kapattı. Bir penoplast- kapalı hücreler değildir. Bu su emme arasındaki fark vardır. Epps- nem pek (hatta su içinde) çevirir ve ağırlık olarak% 3 kadar çevirir penoplast- normal koşullar altında su içinde emmek için.

Epps m2 başına 30-50 ton düzenin yüke dayanıklı. Penopplast, 3 ton ortalama. Fakat yükler (temeller, zemin) olduğu yerde bu tasarımlarda önemlidir.

köpüğün ortalamasından orta Epps az (daha iyi) termal iletkenliği. ancak bu "luchshest9quot; tipik olarak bir rol oynamaz kalınlığına göre. Gerekli Epps'in 53 mm ve 57 mm bir köpük, ve düzen ile yine bir başka 60 mm ise. İşte rakamlar:

köpük λ = 0,038 W / (m · K) Epps'in A = 0,036 W / (m · K). hesaplanmasında yalıtım kalınlığı 2-5 mm arasında verimleri genellikle. Bazı marka Epps'in bir ısıl iletkenlik λ = 0,029 W / (m · K) üreticileri, ama aslında hiç yoktur. Bu söylenti tarafından değil, Isıtma Araştırma Enstitüsü bina yapılarının laboratuvarda bu markalar Epps test ederek biliyorum. Orada bizim piyasada λ az 0.036 W / (m · K) ile Epps.

1

Yani temelde, tek fark bu.

Bu tavsiyeler yararlı düşünün? favori sosyal ağ aracılığıyla kendisine bağlantısını paylaşma!

Su buharı geçirgenliği ve köpüğün diğer özellikleri

Köpük - bir ısı yalıtım malzemesi, çevre temizliği ana avantajı olan. Buna ek olarak, evin içinde ve dışında yalıtımı için kullanılabilecek mükemmel bir ısı yalıtımı vardır. Böylece, evde rahat koşullar yaratmak ve ısıtma ödeme tasarruf etmek mümkündür.

yapısı, köpük doğal malzemeler bulunur. Bu hava ya da atıl gaz ile doldurulur mikroskobik hücreleri vardır.

avantajlarından dolayı, örneğin düşük ısı iletkenliği, ses yalıtımı ve uzun ömür gibi, köpük aktif yapımında kullanılır oldu.

 • Çalışma sırasında ısıtma evleri maliyetini azaltmak;
 • kullanışlı bölgeyi kurtarmak;
 • ulaştırma maliyetleri azaltmak;
 • işlemede sofistike ekipmanların kullanımı maliyetini azaltmak;
 • rahat ve sıcak bir ev elde ederken, inşaat işleri uygulanması süresini azaltmak.

Video - köpüğün su buharı geçirgenliği:

Köpük çimento, kireç, boya, alçı, çatı malzemesi, sabun ve daha başka malzemeler ile temas açısından mükemmeldir. Köpük sıcak evlerin yenilenme popülerlik kazanıyor ve vakıflar, duvarlar ve çatılar yalıtım bile olmuştur. Çoğu zaman borular, kablolar ve diğer yer altı hizmetlerin ısı yalıtımlı malzeme içerir. dondurma ve soğutma araçları imalatı, aynı zamanda düşük-sıcaklık depolar rejenerasyonunda vazgeçilmez Köpük bugün.

Malzeme özellikleri olumlu olumsuz nitelikleri belirler. Avantajları şunlardır:

 1. Çevre temizliği ve güvenliği. Bu özellikler sonuçlar üreticileri ve standartları zareglamentirovany.
 2. ısı iletkenliği düşük oranlar. Köpük bugün bu kriter en iyilerinden biridir, bu yüzden işe yaramaz bulabilirsiniz. % 80 hava ısınması ve o en iyi doğal ısı yalıtkan olduğu için.
 3. Yangın güvenliği. köpük, belli bazı sıcaklık etkisi altında dengeli olarak kalır. Fiziksel ve kimyasal özellikleri bile sıcaklık diferansiyel çevresel göstergeler ise değişmeden kalır. Köpük önleyici malzeme alev ile ilgilidir. Bu karbon dioksit ve su yayan yanma olan plastik malzeme, bir gruba bağlı olabilir. Eğer yüksek kalitede bir köpük satın ise yakılarak boyun eğmeyecek. Bu, bileşim, bir alev geciktirici olmasından kaynaklanmaktadır. Onun sayesinde, malzeme kendiliğinden söner.
 4. Düşük dinamik sertliği, ki iyi ses yalıtımı sayesinde elde edilmektedir.
 5. Teknik çeşitli ortamlarda direnci ve patojenler. Isı yalıtkan parçalanan suda çözünür bileşenlerin sağlanması için değildir. o Böbrek veya yeraltı suyuna girerse, o doğal kaynaklar üzerindeki olumsuz etkilemez.

Fotoğrafta - köpük teknik özellikleri:

pek çok avantajlara rağmen, köpük aşağıdaki dezavantajları, bir dizi vardır:

 1. köpük için sınırlı mekanik dayanıklılık ile karakterize. izolasyon montajı yapıldıktan sonra mekanik etkilere karşı korunması güvenilirliğini sağlamak için gereklidir.
 2. Tabaklar Strafor hava geçirmez. Bu kalıbın oluşmasına yol açar. Geçirgenlik köpük 0,05mg / (m · Pa · yıl) 'dir.
 3. hızlı yıkımına müsait köpük plakaları, Farklı kaplamalar veya nitropaint etkisine sahiptir eğer. Bunu önlemek için, malzeme için önceden doğru yapıştırıcı almak gerekir.

Ama bu mümkün, köpük ve nasıl doğru bir şekilde yapmak için tavanı fayans boya makalesinden bilgileri anlamalarına yardımcı olacaktır.

tavanda betona köpük tutkal bilmek isteyenler için, bağlantıyı takip ve makalenin içeriğini görmek için gereklidir.

Ama makalede açıklanan şekillerde ayrıntılı olarak dışarıdan evin duvarları için yalıtım köpük fiyatı budur.

Türleri ve teknik özellikler

Köpük bugün geniş bir alanda bulunur. bazı özellikler elde malzeme ve yöntem her biri farklı türü.

köpük Bu tür ayırt:

 1. basın. 60-600 kg / m3 - Bu yalıtkan, yüksek yoğunluklu tabakaya sahiptir. Çeşitli markalar altında üretilen ve radyo alanında kullanılmaktadır.
 2. Bespressovy. Bu yüksek fiziksel ve kimyasal özellikler ile karakterize edilir. cephenin yalıtımı için mükemmel.
 3. ekstrüde. cepheler izolasyonu için bir ısı izolasyon kullanılmıştır, ancak teknik özellikleri üzerinde bir önceki malzeme çok daha düşüktür.

Tablo 1 - teknik köpük Temel parametreler

Ama ne köpüğü tavan pervaz yapıştırma, makaleden bilgileri anlamak için yardımcı olacaktır.

Ama polistren ısı iletkenliği ne olduğu ve düzgün nasıl tanımlanacağı, makalesinde burada anlattı.

Ne püskürtülür poliüretan izolasyon polynor bedeli ve nerelerde kullanıldığının, bu makalede anlatılmaktadır.

Ama boru bağlantılarının yalıtımı için poliüretan köpük kabuğu gibi, bu makaledeki fotoğrafları bakabilirsiniz görünüyor.

köpük işaretleme Bugün bu tayinleri kullanılmaktadır - PS. Isı yalıtkan bespressovoy, sonra DPM kullanın. Mektupla işaretler tire ile numaraları ve diğer karakterler ekleyebilirsiniz. Böylece, köpük ana marka:

 1. PSB-S-15. Malzeme yoğunlukları düşüktür vardır. Özel bir mekanik mukavemet gerektirmeyen yüzeylerin yalıtım içinde istihdam. Çoğu durumda malzeme tavan ve çatı, arabaları yenilenmesine kullandı. Köpük, çevre güvenliği ile karakterize edilir, patojenler tarafından etkilenmez, neme karşı yüksek direnç vardır. Sen paket başına 900 ruble fiyata satın alabilirsiniz. Foto-polistiren PSB-S-15,
 2. PSB-S-25 . Bu polietilen dereceli en popüler ve çok yönlü biri olarak kabul edilir. duvar, zemin, cepheler, sundurmalar yalıtımında de dahil edin. Değil patojenleri etkilemiş, çevre dostudur yaşlanma ve neme karşı bir direnç vardır. paket başına 1600 ruble bir fiyata olabilecek malzemeye satın alın. foto bir köpük olarak PSB-S-25
 3. PSB-S-35. malzeme kapsamı - bazlar, yer altı yapıları izole etmektir. Zada köpük, rejenerasyon havuzunda toprak ağırlaşmasını önlemek için çimler olduğunu. Buna ek olarak, yalıtkan en zor iklim koşulları korkar değildir. O, nem, mekanik etkilere karşı yüksek bir dirence sahip ve yaşlanmaya maruz kalmaz, patojenlerin korkar değildir. değeri paketi 1200 ruble. On-köpük fotoğraf PSB-S-35
 4. PSB-S-50. materyal diğer işaretler eğer bir karşılaştırma, yüksek yoğunluğa sahiptir. Onun önemli mekanik dayanım olmayan bu tasarımların yenilenme gerektirir. Çoğu zaman bu bataklık alanlarda yollarda, ara katlarda inşaatı yapıdır. köpük Hatta marka sektöründe, garajda Kat yalıtımı için de kullanılabilir. Köpük nem ve yaşlanmaya karşı dirençli biyolojik etkisi, beslenir. Sen paket başına 3.000 ruble fiyata satın alabilirsiniz. foto bir köpük olarak PSB-S-50

Köpük - yaygın yalıtım de dağıtıldı popüler bir yapı malzemesi. malzemenin her tip bir tasarımın düzenleme için de kullanılabilir, böylece, geniş bir alanda bugün temsil edilmektedir.

Köpüğün su buharı geçirgenliği

Bilgi ve materyallerin her türlü masa su buharı geçirgenliği göstermek üzere üreticileri sıva ve dekoratif malzemelerin çok çeşitli yarattı zordur. Ve ne yazık ki, birçok üretici kendi ürünleri üzerinde su buharı geçirgenliği gibi önemli karakteristik göstermez.

, Yazar Hatırla - bir inşaatta bir soru sorarak eğer sıradan bir insan, hep, yanıtlamak için zaman yok.

Sadece anlamıyorum, teşekkür ederiz.

Eğer hizmetin sunulduğu teploraschet.rf kullanabilirsiniz Üstü

Soru, izolasyon kapağı tuğla 1.2 metre yükseklikte Genel yapı ile ilgilidir :. 2 cm + alçı kiremit kırmızısı 38 cm + bitümlü iç tabakanın sakız 0.5-1 mm ESR + ventzazor 10 cm 4 cm + 12 cm tuğla yana.

Sergey, merhaba. Artık üstündeki menüden "Bağlantılar" altında diğer duvar hesap bağlantıya benzer malzemelerin çok daha büyük bir seçim var.

teoride Epps Yoğunlaştırma sadece Epps etkileyecektir. Frost Eğer -20 olacak her zaman yok olduğunu. Epps mineral yün daha uzun sürecek.

Çok Masanız çok yararlıdır teşekkürler

Ekle PPS-25, PPS-15 popüler

Merhaba Tavan arasında uçlar ile çift kirişleri, bunlar arasında köpük başvurabilirim?

Ne su buharı geçirgenliği izole bir film tabaka örneğin Izospan B, B vs. Megaizol Onun ayarları basit polietilen benzer?

Ne kil su buharı geçirgenliği (sakız olarak ise karton ovmak hamuru ya da kağıt parçaları üzerine hamuru oymak) mi?

Ha, acaba, su buharı geçirgenliği GB ve hemen hemen aynı, içi boş seramik bakan ve çözelti bir yere yakın bir streç. Peki neden pençelerinden arasında ventzazor mı? havalandırma ile ve onsuz geminin ortasında, sonuç her yerde aynıdır. Bence en önemli işi bitirmeden önce kurumaya fishka- gazbeton vermek anlamak

Bozkır: mum gibi hamuru Su buharı geçirgenliği - hayır!

Ne su buharı geçirgenliği izole bir film tabaka örneğin Izospan B, B vs. Megaizol Onun ayarları basit polietilen benzer?

Tablo Vasha- ŞAPKA. Nasıl bir almaktadir gaz beton ile köpük olabilir. malzemeler ve benzeri, ancak fakat temelde farklı yapılara birbirinden fiziksel özellikleri farklı sahiptirler. DEĞİL okuma yazma ve profesyonel değil.

"Profesyonel Okuryazarlık ve DEĞİL" - o resmi SNIP hakkında konuştuklarımız? 🙂

Vitali, iyi bir üretici kendi ürünlerinin buhar geçirgenliği, iyi ya da su buharı direnci göstermelidir.

Fikir buharı geçirgenliği paroizoliruyuschih bütün bu filmlerin polietilen filmden daha iyi olmasıdır. Sıfır PP folyo olacaktır.

yine duvar içinde düşecek ısıtıcı veya buhar giren buharın önlemek için yeterli - en az 7 M2 \ h \ Pa \ mg su buharı geçirgenliğine karşı direnç (imalatçı bu parametreleri belirler)? duvarların toplam su buharı geçirgenliğini azaltmak vinil duvar kağıdı olarak arada,? arkasından teşekkür ederiz.

> en az 7 M2 \ h \ Pa \ mg su buharı geçirgenliğine karşı direnç

Vitali, su buharı direnci, geleneksel bir polietilen film verilmiştir:

Evet ilave buhar bariyeri elde edilir.

cevaplar için çok teşekkür ederiz. Ve geçirgenlik standart vinil duvar kağıdı üzerine örnek verilerin herhangi şansı varsa?

Evet, masa harika ama ayrıntılı değildir. Nasıl polistiren beton başa. O hiçbir ısı buhar geçirgenlik ya söz etmedi. Bu üretim tesisi, artı özel tüccarlar ise 3'ü var. zor değilse bu tür materyallerin üzerine bilgi eklemek. Bu, posta çoğaltmak durumda lütfen, sitede günlük güncellemeleri takip etmek için bir yolu yoktur. [email protected]

gazlı tabloyu ekleyin. 0.23 - 500 yoğunluk ve 400 için su buharı transmisyon oranı

Merhaba Mükemmel tablo. Evin ısınma yapmak isteyenler için, bunu pereschtyvat buharı geçirgenliği tabakasının kalınlığının dayanmalıdır ekleyebilir.

tipik haliyle, çeper diyafram tabaka sunta veya OSB kullanılan bir çerçeve evin yapımı sırasında. Bu malzemenin duvarlarını ısınma "pasta" genellikle değildir. Dış (boşluk delik) içindeki buhar geçirgen korunması ve olmak - bir buhar bariyeri. Soru: tabaka sunta (OSB) buhar geçirgen katman ve yalıtım dışında olması gerekir, ya da - paroizolyator ve içinde olmalıdır?

tablo için teşekkür ederiz çok yararlıdır!

daha TTP'leri ekle

0.03 DSP su buharı geçirgenliği sitesi Tamaki listelenen

Çok faydalı bir tablo! çok teşekkür ederiz! mantar farklı bir tür ekleyin.

Merhaba Masa harika! MDF cilalı ekleyiniz

Siteye atıfta bulunularak, sadece kısmen, tam metin kopyalamak yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80 − = 73