Köpük, bir standart boyutunu bloke

Köpük beton blokları: boyutu, özellikleri

Özel yurtlar genelde köpük betondan inşa edilir. materyal nispeten yeni olduğundan, birçok soru vardır. anlamamız gereken ilk şey, beton bloklar gazoblokov den çok farklıdır. Dahası onlar yoğunluk ve kütle olan köpük blok boyutları, ne bu başa gereklidir. Hepsi bu konuşma uzak.

Köpük beton ve gazbeton - karıştırmayın

Gazbeton ve köpük beton - Pazarda yapay kökenli iki gözenekli yapı malzemesi vardır. Bunların yapısı benzerdir. Su ve köpük yapıcı maddenin eklenmesi ile kum ve çimento, bu karışım. Elde edilen karışım, termal iletkenliğini artırır ve ağırlığı azaltır, gözenekli bir yapıya sahip olur. Bu malzemenin bu tip etkilenmezler.

Ama herkes köpük beton veya beton arasındaki farkı anlamak. Bu şaşırtıcı değildir: onlar bile paylaştıkları GOST, görünüş olarak çok benzer. Fark teknoloji özellikleri esas olarak. İki malzemelerin özellikleri çok yakın olup aynı grupta olan - hücresel beton.

Beton bloklar ve Gaz bloklar görsel çok farklı değildi

köpüklü ve sırayla kullanılan gaz beton köpük maddesi ve ekleyin arasındaki fark.

 • çimento ve kumdan oluşan kuru karışımın içinde gaz beton üretiminde tüm iyice karıştırılır, alüminyum tozu ilave edilir. Daha sonra su ilave edilir. (Çimento bileşenleri ile alüminyum tozu) reaksiyonu, hidrojen ve alüminyum oksitler oluşturur. Hidrojen "karbonatlar" farklı hücre boyutu oluşumuyla ortaya çıkan karışım, - büyük vardır - 3 mm veya daha fazla ve küçük - 1 mm veya daha azdır. Heterojen yapının düşük üretim düzeylerinde mümkün ayar birimidir. Bu gibi heterojen ısı iletkenliği ve ses yalıtımı özellikleri yansıtılır. Normal kalitede Gaz beton daha çok ya da daha az homojen bir yapı ve sabitlik özelliklerine sahiptir. Yani malzemenin seçimi üretiminin düzeyi önemlidir.

Üretim teknolojisi gazoblokov

Köpüklü blokların imalatı Teknoloji

1

Bu taraftan malzemeyi dikkat edecek olursak, köpük bloklar halinde daha avantajlıdır. Ama aynı zamanda dikkate alınması gereken diğer ayrıntılar vardır.

özellikle gaz beton gibi yapı malzemeleri, seçerken, hatta küçük şeylere dikkat etmek gereklidir. sonuçta biçimini etkileyebilir Çünkü ne kadar sıcak ve dayanıklı yapı olacak. İşte detaylar ve bu bölümdeki açıklar.

 1. Üretim teknolojisi.
  • köpük üretimi bu garajda yapılabilir böylece basittir. Yeter bir köpürme maddesi satın almak ve diğer bileşenler kolayca ulaşılabilir. (Çimento + kum + su) ihtiva eden bir karışım, her hangi bir kap köpük katkı ilave edilir karıştırılır. Bundan başka, bileşim, kalıplara dökülür. blok Olgunlaşma in vivo meydana gelen - havada. Bu özel ekipman, koşullu kalite kontrolü olmadan yapmak mümkün - Bilindiği oranlarda ve teknoloji sopa gerekir. Ancak her iki köpük blokları pazarın büyük miktarda kalitesi çok GOST Çünkü ... kurtarmak istiyorum.

Köpük, daha homojen bir yapıya sahip

farklı yoğunluklarda köpük Dayanıklılık

Bu malzemeler, bu bakış açısından kabul edilir, bu daha fazla boyutta az farklar ile havalandırılmış otoklava tercih edilir. Özel bir yapışkan kullanılarak yapılan bir malzemenin atılması. İdeal geometri izin verdiği gibi, bir tabaka, bir kaç milimetre olarak uygulanır. Belirli bir dikiş malzemesi bir duvar yana - soğuk köprüsü, duvar (nedeniyle daha iyi korunmuş bir binada kaynak ısı küçük kalınlığa) çok sıcak elde edilir.

duvar için kullanılan miktarlar konvansiyonel çözelti içinde büyük farklılıklar köpük blokları kullanılırken. Kil geniş bir yatak yığın çok pahalı. maliyetleri önemli ölçüde düşük olmakla birlikte, çimento harcını kullanırken binanın ısı yalıtımı özellikleri herhangi bir karşılaştırma gitmez - onlar çok daha düşüktür.

Köpük farklı bir yoğunluğa sahip olabilir. Gösterilebilir Latin D harfi, sonra 100 sıralı 300 ile 1200 arasında bir sayı vardır. yoğunluk, daha yüksek kütlesi ve gücü, fakat termal yalıtım özellikleri, aşağıda daha yüksek. Çünkü beton blokların kullanım üç kategoriye ayrılır:

 • D300 gelen D500 - köpük blokları izolasyon. Bunlar mümkün değildir önemli bir yük dayanacak şekilde, (yalıtım balkon veya şahniş örneğin) yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Bir şirketin fiyatı. Rıza blokları daha pahalı, ama onlarla çok daha kolay çalışmak

yoğunluklu köpük blokları ağırlığını etkiler. Aslında, marka ve malzemenin Bir metreküp kütle göstermektedir. yaklaşık 700 kg - Örneğin, köpük blokları marka D400 bir metre küp kadar bir ağırlıkla cc hassasiyet D700 bloklar yaklaşık 400 kg olan ağırlığında olacaktır.

Nasıl ağır köpük blokları küp malzeme yoğunluğuna bağlıdır olduğu

Neden imalat süreci bazı hata için izin verir "hakkında" çünkü. % 10-15 aralığında - Normal biraz daha olarak kabul edilir. Ama hiçbir yabancı kalıntılar olduğunu bakmak gerekir. Bazı üreticiler karışık kırık tuğla veya çakıl maliyetini azaltmak için. Çünkü bu ağırlığı genelde kritik değildir ki, biraz fazla olur. Fakat bu takviyeleri oldukça iyi çok daha düşük ısı iletkenliği vardır. Ve bu köpük ve bilinmeyen özellikleriyle garip yapı taşları değildir ve onlar operasyonda nasıl davranacağını belirsizdir. Eğer satın aldığınızda, bir çift parçalamak ve içinde ne var mümkünse Yani, kitlelerin ilgi emin olun ve.

Hücresel beton bloklar üretimi 20-89 GOST 215 düzenlenir. Bu özellikleri ve standart boyutlarını tanımlar, aynı zamanda müşteri ihtiyaçlarına göre parametrelerini değiştirmek için izin bir dipnot var.

Randevu ile köpük blokları Duvar ve bölme gelir. Duvar duvarcılık Taşıyıcı duvarlarda kullanılacak. Genellikle 600 x 300 x 200 mm bir boyuta sahiptir. Bazı şirketler 625 mm uzunluğunda bloklar üretmek. diğer parametreler aynı kalır. Bu durumda, en popüler köpük blok boyutu 625 * 300 * 200 mm gibi görünüyor.

Köpük bloğunun boyutları yalnızca standart olmayan olabilir

Herhangi bir durumda, 30 cm genişliğinde duvarlar için yeterli bir blok hazırlamak için. Eğer marka D600 veya D700 kullanmak eğer, tek başına çalışmak mümkündür. Bir ünite çok değil ağırlığında ve - 26 kg 21 kg dan (- az yoğun, 26 kg - 21 kg a).

çeşitli biçimlerde inşa blokları bulunmaktadır. Burada duvar yatak duvarlar ve bölmeler için kullanılan köpük bloğu, ana boyutları aşağıdaki gibidir:

 • 600 x 300 x 200 mm - köpük bloklarının en popüler büyüklüğü;
 • 600 x 300 x 250 mm;
 • 600 x 300 x 300 mm;
 • 600 x 300 x 400 mm.

Tüm D600 veya D700 yoğunluğu 200 mm, 250 mm bir genişliğe sahip köpük blokları olabilir, tek başına çalışması. 20-35 kg Bunların ağırlık. Yalnız başa çıkabilirim. Hatta 300 mm genişliğinde, daha büyük ve daha fazla 400 mm - bu iki kişilik bir iştir. Kaldırma kullanmak bile mümkündür.

Büyük blok paneli vardır. Onlara, sen kaldırma ekipmanları kullanımı ile sadece çalışabilir - Yine kaldırma olacaktır. Ama inşaat çok hızlı ilerliyor. aşağıdaki gibi köpük blok büyük formatta boyutları şöyledir:

Yani 300 mm genişliğinde ve merkezi Rusya'da binaların yapımında 400 mm üst üste yığılır, bloklar olduğunu. Onların yüksekliği 60 cm olduğundan, seri de biraz olacaktır.

Köpük bloğunun boyutları, binalar ve duvarlar tipine bağlı olarak seçilir

küçük formatlı birimleri vardır. düşük bir kalınlığa eğer bölme ihtiyaçlarına ve köpük küçük blok boyutunu oluşturmak için karar - Tipik olarak duvar inşaatı için, bazı durumlarda, ısı yalıtımı için kullanılır. küçük bir kalınlık, örneğin köpük bloğu ebatları:

Kolay onlar ısı yalıtımı olarak kullanılır, özellikle küçük kütlesi beri, onlarla çalışmak. daha sonra, köpüğün yoğunluğu 300 ya da 400 tane, bu nedenle köpük bloğun ağırlık 10 kg aşmaz.

Özellikler, boyutlar ve köpük bloklar fiyatları

Beton bloklar - kendi özellikleri ve özellikleri nedeniyle, modern inşaat sağlam gerçekleşti nispeten yeni bir malzeme. harç, su, kum ve özel bir köpük yapıcı maddenin blok üretir. Beton blok kullanımı yüksek ısı ve binaların ses yalıtımı ve boyutları ve köpük bloklar fiyatları en kullanışlı ve uygun fiyatlı yapı malzemelerinin biri haline çeşitli sağlar.

Köpük blokları nedeniyle eşsiz teknik özellikleri, kullanılabilirliği ve yüksek çevre performansı popülerlik çok aldık

Köpük beton bloklar avantajları

dezavantajları da vardır gerçeğine rağmen, profesyoneller bu en popüler malzemelerini elde etmek mümkün beton köpük. Köpüklü blokların daha olumlu özelliklerini düşünün:

 • Yüksek mukavemetli malzeme - sorunsuz beton bloklar Onların sıkıştırma gücü, 3.5 MPa 5 MPa arasında değişir üreticisinin marka ve teknik amaca bağlı olabilir 9'a m'ye kadar binaların inşası için kullanılabilir ;.

Köpük beton blokları mükemmel ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahip

 • düşük yoğunluklu - 2-4 kat daha az yoğun beton bloklar, örneğin, genleşmiş kil. Bu büyük ölçüde nakliye, depolama ve bunlarla çalışma sürecini kolaylaştırır. 400kg / pratik masif ahşap yoğunluğu 1600kg / m, m'nin Bu malzemenin teknik parametreler;
 • düşük ısı iletkenliği - bu yapı malzemesinin ana avantajlarından biridir. Bunların ısı yalıtım özellikleri kil tuğlalar daha köpük blokları birkaç kat daha fazla. 80 cm, 60 cm ila kalınlığında, tek bir sıranın köpük blokları ile kaplı standart çeper, tuğla gibi ısı korur;

artan Köpük beton blok yapısı

 • Yüksek ses yalıtım malzemeleri - beton bloklar kadar mükemmel ses absorbe, gözenekli yapıya sahiptir. Gürültü büyük şehirlerde, - sabit bir tahriş edici, diğer yapı malzemeleri üzerinde büyük bir avantajdır;
 • malzemenin yüksek nem direnci - onlar açık gözenekleri yok ki belirlenen standartlara uygun olarak, beton bloklar üretilmektedir. Bu nedenle onlar fazla 7 gün boyunca suda kalmak saklı kalmak koşuluyla, mümkün;
 • dona karşı yüksek direnç - malzemenin tüm gözenekli yapısı, çok düşük sıcaklıklara karşı direnç sağlar. mikro gözenekler su içinde donma ya da köpük bloğuna bir hasara neden olmadan geçirmek;

Nedeniyle köpük bloklar düşük yoğunluğa işlemek için yeterince basittir

 • yüksek yangın dirençli malzeme - beton bloklar, yanmaz yanma işlemini desteklemez. Ayrıca, blok bir yangın direnci ve 8 saat için onu sınırlandırmak mümkün bulunmaktadır. Hatta, çok yüksek sıcaklıkta bir ısı akışı böyle ise, salgılanan maddeler toksik olmayacak ve çevreye zarar vermeyecek;
 • Homojen malzeme yapısı - malzeme kalınlığı boyunca olan küçük gözenekli yapısı nedeniyle, bu gibi birimler kesme ve hatta shtroblenie, delme gibi herhangi bir mekanik işleme tabi tutulabilir.

Köpük beton blokların evin 3D tasarım

Şu anda, bu inşaat malzemesi yaygın kullanılır:

 1. herhangi bir karmaşıklık yapılarının, hem de yük taşıyan duvar montajı. En yüksek yoğunluklu Bu amaçla malzemeler.
 2. Isı yalıtım ürünleri ve tasarımları inşaatı, yük taşımayan. Bu durumda, istenen yoğunluk 600-1100 kg / m arasında değişir.
 3. ısı yalıtım ürünlerinin oluşturulması ve Kat ısı yalıtımı. Bu madde için göstergeler yoğunluğu en yüksek yalıtım özellikleri, çünkü bu durumda, en az düzeyde olmalıdır.

Köpük beton blokların Olumlu özellikleri

Beton bloklar veya Gaz bloklar. Hangisi daha iyi?

Köpük blok veya gazoblok: Nasıl yapımı için iyi olduğunu biliyor musunuz? gözenekli malzemeden - Ve sonra, başka Gazbeton. Ama ayırt edici özellikleri bir dizi var. tercih Hangi seçeneği anlama, sen kabul edilir ve aralarındaki farkları değerlendirdi olabilir.

köpük bloğundan görsel olarak ayırt Gazoblok çok basittir:

 1. köpük blok pürüzsüz, düz yüzey ışık rengi vardır.
 2. Gazoblok bir rahatlama, pürüzlü yüzey beyaz sahiptir.

Biz gazoblokov ve köpük bloklar dahil edilir, hangi bileşenlerin anlamak zorundadır Öncelikle. Ya kendi özelliklerine farklılıkları belirler.

Ve Gaz bloklar ve beton bloklar - bir ev inşa için mükemmel bir seçim

Köpük bloklarının bileşim şunları içerir: su, çimento, kireç, üretim atıkları, örneğin maden eritme ocağı cürufu, ve tabii ki, bileşenler bir köpük oluşturur. Çoğu zaman bu bir sülfür lye olduğunu.

su, silika kum, çimento, kireç, alüminyum macun: gerekli gazoblokov imalatı için. Bu eleman bir sağlık tehlikesi gibi birçok imalat sürecinde son bileşenin kullanımı konusunda dikkatli oldular. Ama onun parçacıkların işleme çözülür sırasında, bu nedenle hazır birimler bir tehdit taşımaz olduğunu bilmek önemlidir.

Bu malzemelerin üretimi de önemli farklılıkların bir dizi ve farklı özelliklerine bunun nedeni vardır.

Çeşitli yapı malzemelerinin karşılaştırmalı özellikleri

Köpük bloklarının üretimi Özellikleri:

 1. Tüm bileşenler bir özel köpük dolgu ilavesi ile karıştırılır. Beton ve köpük Karıştırma mekanik oluşur.
 2. nihai bileşimin katılaşma in vivo olarak oluşur.

Köpük bloklarının üretimi - pahalı olmayan bir yöntem. genellikle iş kurmak isteyen orta düzey girişimciler için alınan, ancak çok iyi yapı malzemeleri için gereksinimleri usta değildir nedeni budur. Sonuç olarak - bitmiş ürünler çoğu zaman boyutu ve pürüzlü yüzeyinde belirgin farklılıklar vardır. Bu olumsuz duvarcılık kalitesini etkiler.

Köpük beton blokların Mini üretim

Üretim gazoblokov Özellikleri:

 1. gözenekli yapı - ana bileşenleri arasındaki kimyasal reaksiyonların bir sonucu.
 2. otoklav kurulum İşleme bitmiş ürünlere ekstra güç verir.

Gazbeton Üretimi - ekipman gerektirir, bu nedenle sadece uzman tesislerinde bu tür birimleri üretmek pahalı bir süreç. Tüm ürünler büyük ölçüde kolaylaştıran ve daha fazla inşaat hızlandırır, hangi neredeyse mükemmel elde edilir.

Beton bloklar, Şema üretimi

 • Kapalı gözenekleri ve daha az nem emme sahiptir;
 • malzemenin daha düşük maliyetli.
 • Daha dayanıklıdır;
 • daha iyi yalıtım;
 • üretilen ürünlerin daha kaliteli.

Eğer gereken bir şey - Yani, dayanıklı bir ev, gaz beton inşa etmek için önemli yatırım için hazır olmadığını bulunmaktadır. Pahalı? Evet. Kalitatif olarak? Ayrıca evet. Ama köpük bloklar seçimine gereken ilgi gösterilmelidir yanı sıra harç yardımı ile küçük hatalar hizalayarak, unutmayın, siz beton gibi hemen hemen aynı kaliteli malzeme olsun, ama aynı zamanda önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Köpüklü blokların özel bir evin yapımı

Sadece boyutu ve her biri köpük blokları fiyata sunduğu global ağı okumak - bu çok basit Bkz. köpük veya Gazbeton - - daha iyi olduğunu kesin Say zor olduğunu, ancak her durumda, her iki malzeme yapımı için mükemmel bir seçenektir.

malzeme seçimi. Boyutlar ve köpük bloklar fiyatları

Genellikle dikkat ilk şey - bir köpük beton bloklar, boyut ve fiyat seçerken. Nasıl onları gezinmek ve kaliteli malzemeyi seçmek için?

Köpük blokları farklı boyut ve şekillerde olabilir

oluşturmak için duvarları ve iç bölümleri yönelik - Uygulamaya bağlı olarak, bloklar iki geniş gruba ayrılabilir. İlk durumda köpük blokları 20h30h60 kullanılması önerilir. Birim Fiyatı gücü ve paket belirtilen ısı yalıtım özelliklerine bağlı olacaktır. 2650 ruble dan - bloklardan biri metreküp maliyeti.

İç duvarların yapımı için geleneksel olarak kendi fiyat bkz 10h30h60 blokları kullanılmaktadır biraz daha düşük -. 1800 RUR / m³ itibaren.

üretici, boyut ve köpük bloklar fiyatlarını tanımlanmış olması, sipariş etmek mümkündür. Ama anlamak nasıl, ne kadar malzeme gerekir mi? Bu durumda, ölçülen küplerin sayısı.

Boyutları ve köpük bloklar akışı. koşulu ile 1 m duvarda blok sayısı yatay yatak balatası genişliği blokları (duvar kalınlığı), 30 cm olması ve uzunluğu 60 cm

Örnek olarak, biz köpük bloklar kaç adet 200h300h600 kuşbaşı hesaplayın. Açıktır ki, boyutlar milimetre cinsindendir, ancak o zamandan beri kübik metre söz edilir ve birimi metre dönüştürülmelidir -. 0.2 m x 0.3 m x 0.6 m Toplam, bir blok 0.036 metreküp içerir gibi görünmektedir. Basit hesaplamalar tek metreküp başına o 27,78 birimleri göstermektedir.

artıları ve eksileri: köpük bloklar Evi

Bütün sorunun birinci, evin inşaatına başlayan doğar: Bu çekme malzeme ne tür. Tam bir ev inşa etmek istiyorsan seni bloklar seçmeliyim? fotoğraf ve yaygın internet ağında temsil köpük bloklar, evlerin tasarımları inceleyerek avantaj ve yapı malzemesi dezavantajlarını değerlendirdikten sonra seçtiğiniz mümkün olacak.

Evlerin duvarları Gazbeton bloklar inşa edilir

yapımında köpük blokları kullanmanın avantajları:

 • Köpük beton - bu yapı tasarruf için bir fırsattır. malzemenin kendisi için düşük fiyatlar ek olarak, bu tür bir ev güçlü bir temel inşaat gerektirmez: bloklar çok hafif ve yapısı, önemli ölçüde daha az olacaktır, örneğin, tuğla yapı;
 • çok çabuk ve kendi çabaları olabilir köpük blokları dışında bir ev inşa. Bu malzemenin duvarların yapımı oranı aynı kırmızı tuğla çok daha yüksektir ve özel beceri gerektirmez;

Köpüklü blokların Özellikleri

 • Beton bloklar - çevre dostu bir malzeme. su, kum ve çimento - üretim için çekirdek bileşenler. Tabii ki, özel katkılar da kullanılabilir, ancak bunların yüzde onu sağlığınızı etkilemez o kadar küçüktür ki;
 • kullanım kolaylığı. evin yapımı için köpük blok kullanımı kolayca malzemenin ayarlanması karmaşık tasarımlar oluşturmak için yapmanızı sağlar. Bir duvar elektrik kabloları ve hatta su boruları için kolaylıkla monte;
 • mükemmel havalandırma - nefes olan köpük bloğu duvarlarından malzemenin yüksek ekolojik ve gözenekli yapısı nedeni;

hücresel beton bloklar zahmetsizce kesilir

 • sıcaklık değişimlerine karşı direnç. seçim yapı malzemesinde değiştirilebilir iklime sahip bir grupta Yaşayan dikkate dış faktörlerin etkilerine dayanıklı yeteneğini almalıdır. oda içinde optimum sıcaklık muhafaza edilirken Köpük de, sert rüzgarlar, yüksek don ve ısı etkisi tolere;
 • Beton bloklar şehirde bir ev inşa halinde önemlidir mükemmel gürültü izolasyonu sağlamak.

Faydalı İpucu! İnşaat tamamlandığında, duvarlar için her zamanki dekoratif sıva veya cepheler için kompozisyonlar sadece kullanılabilir. Bu büyük özel fayans, doğal veya yapay taş görünüyor.

yapımında köpük blokları Dezavantajları:

 • istikrarsızlığı ve kırılganlığı. Tabii ki, köpük blokları ev 200 yıl ayakta beklemiyoruz. Sonuç olarak, çekme sonrası, duvarlar çatlak görüntülenebilir;

Köpüklü blokların inşa edilmiş bir evin ısı yalıtımı

 • kırılganlık - hatta inşaat başlamadan önce göze çarpan bu eksikliği. birimleri taşırken kolayca zarar görebilir;
 • kötü inşa beton bloklar, bir sünger gibi su aşılamak için;
 • zamanla malzeme yapısını değiştirecek olması mümkündür. Çimento karbon dioksite maruz kalma tebeşir oluşumuna yol açabilir. büzülme sonucunda birim içinde gerçekleşir ve yapısı daha kırılgan hale gelir.

Köpük beton blokların Duvarlar

Nasıl mümkün zorluklar ve Gazbeton evlerin inşaatı sorunları önleyebilmek için?

inşa ettiği ev için onu seçip bu malzeme ile çalışmak için birkaç kuralları bilmek önemlidir bile inşaatın başlamasından önce, mümkün olduğunca uzun süre sizi görev yaptı. Bu ipuçlarını göz önüne alındığında, köpük blok Kalite özelliklere sahip en verimli şekilde yararlanmak ve kullanımı dezavantajlarını en aza indirebilir.

Köpük blokları, fotoğraf ve teknolojiden banyoları projeleri bulunmaktadır. Proje seçenekleri. Nasıl köpük blokları banyo inşa etmek. Avantajları ve banyo köpüğü bloklar dezavantajları. Fotoğraf Köpük beton banyoları.

Köpük üreticileri bugün çok, fakat maalesef, çoğu hedefi - kolay para. Bu da kaçınılmaz olarak, düşük kaliteli malzeme büyük miktarlarda üretilmesine yol açar. Eğer üretici hakkındaki mevcut bilgileri inceleyin yapımı için beton bloklar yüzden satın almadan önce.

tuğla ile kaplı köpük bloklarının Cihaz duvarları

Faydalı İpucu! bir köpük bloğu seçerken, çatlaklar ya da yağlı artığı için tam bir görsel muayene geçmek emin olun. Bu düşük kaliteli malzeme bulunmaktadır. , Bir blok Razlomav yapısının homojenliğini sağlamak.

inşaat süreci ile ilgili olarak, dezavantajları malzemelerin bir kombinasyonu ile nötralize edilebilir de mevcuttur. O tuğla için mükemmeldir. Seni ondan yükü eşit dağıtacak yük taşıyan duvarlarda, ortaya koymak olabilir. Bu durumda, düzenli ve dekoratif hem tuğla kullanabilirsiniz. Köpük beton tüm avantajlarını korurken Böylece, tasarım, daha dayanıklı olacaktır. Ayrıca sık sık ahşap evlere köpük blokları annexe olun.

elleriyle beton bloklar Döşeme

ayrıca duvarlarda çatlakların görünümünü önlemek için, özellikle dikkat ödenen ve vakıf olmalıdır. Daha hafif bir girinti ile özel bir monolitik bant kullanılarak bir monolitik levhanın onu bırakmaya. Ekstra takviye ayrıca inşaat kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

gelecek evin duvarlarının gücünü artırmak için, bunları daha fazla bağlanma yapmak blokları arasına uygulanır katman özel bir yapıştırıcı kullanır. Malzeme gürültü ve ısı yalıtım özelliklerine azaltmak belirgin dikiş kalınlığı 3 mm'yi geçmemesi gerektiği gibi, kum ve çimento, yapıştırıcı karışımının yerine kullanmak ya da hiç tavsiye edilmez.

Köpüklü blokların inşa Özel ev,

Faydalı İpucu! Yükleme sırasında, hiçbir boşluk bloklar arasında kalan emin olun. Dikkatle tutkal tüm dikey ve yatay dikişler doldurun. Bu da ısı kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.

Binanın ilgili ipuçları yanı sıra köpük blokları tek katlı evlerin projeleri uzman sitelerinde sunulmaktadır. Ayrıca yapı malzemeleri, köpük blokların büyüklüğü ve vakıf yaratılış seçimi konusunda tavsiyeler bulabilirsiniz.

Köpük blok evin Vaka Çalışması

Evlerin inşaat seçimi ve yapı malzemelerinin satın alma aşamasında başladığını anlamak önemlidir, bu nedenle tüm sorumluluğu bu süreci yaklaşım en iyisidir. Sonra, hesabın tüm artıları ve köpük bloklar eksileri dikkate alarak, vakıf güçlendirmek, hem de ek malzeme kullanılarak olarak, eve inşa kalitesi için korku olamaz. Beton bloklar, ev sıcaklığını verecek önümüzdeki yıllarda konfor ve rahatlık sağlayacaktır.

Köpük beton blokları dışında bir ev inşa

Köpük banyoları yapı taşları

Beton bloklar - sadece ev inşa için uygun çok yönlü bir malzeme. Video mükemmel Bu gösteriyor elleriyle köpük blok banyosu yapımını aşamalı. Ama uzman binaların inşası için bu yapı malzemesi kullanımı kendine özgü özellikleri vardır ve yaygın olarak forumlarda tartışıldı.

Yapılan değerlendirmeye göre, köpük blokları banyo daha fazla su ve ısı yalıtımı gerektirir. Aksi takdirde, çok nemli olmasından dolayı duvarların görünen çatlakların bir risktir. Köpüklü blokların sahipleri banyosunun okumak zorunda, böyle bir seçim artıları ve eksileri tam bir resmini elde edebilirsiniz.

OSB levhalar: genişlikte ve kalınlıkta, bir fiyat ve özellikler

Gaz beton bloklar: ünite, özellikleri ve uygulama başına boyut ve fiyat

Boyutlar kül blok ve teknik özellikler

Duvar paneli MDF: fiyatları, katalog fotoğraf fikirleri ve temel özellikleri

Su geçirmez laminat parke 12mm 33 sınıf, Almanya: özellikler, üreticilerin ve fiyatı

Köpük blokları, fotoğraf ve Teknoloji dan banyoları projelerini Özellikler

Biz inşaat başlamadan önce makale ve değerlendirme "köpük blokları hamam" çok sayıda okuyun. biri olarak, hiçbir fonksiyonel sorunlar olduğunu yazmak, ama biz bir oda çok hızlı bir şekilde soğur var. sadece birkaç saat içinde banyoda sabit ısıtma olmadan serin olur. Söylesene, bu neden oluyor anda ne yapılabilir ve? Bir başka çevresinde duvarlar izole olacak mı?

Ve biz köpük blokları ahşap evine bir uzantısı yaptık. Başlangıçta, soğuk değildi, ama hoş bir sürpriz korkuluyordu. Sadece onlar, hafif kırılgan ve benzeri gibi görünüyor. Aslında, mükemmel çıktı ve biz çok memnunuz. Biz evin oturma alanının yanı genişletilmiş olarak mutfak ve tüm yemek odası genişletmek için bu kadar ucuz beklemiyorduk Özellikle çünkü bağlıydı.

Başlangıçta çok etkilendim köpük blokları evlerin foto-projelerde baktı ama sonra daha okumak ve işler bu kadar basit olmadığını anlamaya başladığında. Tüm malzemeler kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Ve onlar dikkate alınması gerekecektir. Eğer para kazanmak istiyor ve hızlı bir şekilde her şeyi, burada arzu burada doğallığı, ahşap, vb olacaktır blok İşte herkes kendisi seçer. Benim için kişisel olarak, beton bloklar bütçe binanın sorununa mükemmel bir çözüm ve hiçbir önemli eksileri Ben bulamadım. Onlar olmayan bazı nüanslar, iyi, tabii ki vardır.

Ben erkeklerle katılıyorum. Kesinlikle inşa etmek yardımcı oldu, ama malzemeler kendimi emretti. Son iki yıl geçti, tüm yüksek kaliteli, bakımlı

güçlendirilmiş köpük beton blok yapımı "RODIMIR" LLC - hafif hücresel beton blok, çimento, kum, su içeren elde edilen çözelti, bir takviye edici lif materyalinin ve köpük sertleştirme. Polipropilen elyaf sıkıştırma kuvveti ve gerilme, esneme ve yırtılmaya artırarak, köpük bloğunun tüm hacmi üzerine dağıtılmış ve köpük beton blok takviye edilir. üretim tekniği kesme köpük blokları herhangi bir belirli boyut bloklar halinde ayrıca, ani bir büyük şeklinde dizi köpük döküm sağlar. Bu özel kesiciler yüklemeleri olur. ütü çıkarılmasından sonra tam otomatik modda kesici olup, burada set, kesme bir dizi oluşturmak üzere hareket eder. kompleks Kesme ± 1,5 mm doğrulukla ve standartlara uygun bir yüzey kalitesine sahip, köpük ve kesilmiş imalat köpük blokları içerir. Köpük beton blokların üretiminin Bu teknoloji bir çok avantaj vardır. hücresel beton bloklar GOST 25.485-89 gereksinimlerine tekabül eden yüzey geometrisi Kanuni elde edilen köpük blokları, böylece, bloke bir dikişin en az bir kalınlığı olan tutkal üzerine monte edilebilir. Nedeniyle yağlanmış bantlar oluşturan blokların (ve özellikle petrol işleme) kalıntılarından yüzeylerinde yağlama eksikliği hazır duvar blokları iyi bir yapışma ve çekici bir görünüme sahiptir. Köpük blok yapışma - Başarılı evin dış ve iç sırasında duvarların sıvanması için en önemli kriterlerden biri. boşaltma ile ve olmadan teslim. Sertifikalar. aracılar ve fazla ödemeler olmadan. tel. 8-495-364-13-93 ve mobil. 8-985-286-17-71

Köpük blok duvarlar ve bölmeler için standart boyutları nelerdir?

Köpük bloğunun boyutları duvarlarının ısı direncini de belirlenir. köpük blokları ve parametrelerin boyutlarından grillage vakıf bağlıdır ve inşaat hızının bile yapısı. Bu nedenle, varsayılan blok boyutu herhangi oluşturucu farkında, hem de müşteri ve bina işleri olmalıdır.

Köpük blok boyutu - yaygın standart

Bu tür bir blok ancak herhangi bir boyutta olabilir, sertleştirilebilir bir köpükten kesilmiştir. Ancak çok-işaretleyici birimleri için yapı hızını azaltan büyük ağırlık artışı, ve uygun boyutlara sahip pahalı bir düzenleme grillage temelleri için ihtiyaç dezavantajlıdır. Bu nedenle, köpük blok standart boyutu belirleme, bu kanonik boyutları ısrar:

 • dış duvarların yatak için 20 x 40 x 60 cm;
 • İç duvar açısı 30 x 20 x 60 cm;
 • Yüksüz iç bölümleri 10 x 30 x 60 cm.

9 x 25 x 60 cm x 20 x 40 ila 20: CCITT şart koşar ve daha egzotik seçeneklerinde blok boyutları Böylece tam bir liste. köpük gösteren mekanik işleme yatkınlık, malzemenin blok boyutları aslında herhangi biri olabilir. Ancak, deneyim süresi, tasarruf ve kanonik boyutlarını seçmek için zorlayarak, inşaat hızlandırmak arzusu ile çarpılır. en çekiciliklerini nedenlerini anlayalım.

perdelerde malzemesi - Optimum boyutlar

taşıyıcı duvar köpük bloğu, standart boyutlu - 20 x 40 x 60 veya 30 x 20 x 60 cm'dir. Neden böyle boyutlar için uygun mu? Evet, çünkü daha büyük bir birim gerekli ısı direnci yoktur duvar duvar ve daha az boyutlu versiyonunun sitesine getirmek daha zor olacaktır. 30-40 cm - ısıtma faturaları, köpük bloklarının duvar kalınlığı için ödemek zorunda yapı sahiplerinin bakış açısından optimal. Bu durumda, malzemenin kavrama 1.5-1.7 m tuğla duvar kalınlığının ısı direncine karşılık gelir.

Köpük bloklarının Taşıyıcı duvarları

Bu evde sen kozmik enerji için faturaları ödemek zorunda kalmadan rahat bir sıcaklık korumak olabilir. 30-40 santimetre kalınlığında blok altında kiriş grillage ya da şerit temelin genişliğini artık ev yapımı kuruluş aşamasında tasarruf sağlar 45-60 cm olacaktır. Buna ek olarak, birimi "taşıyan" standart fazla 40-50 kg ağırlığında etmez. Ve bu köpük maksimum gücü üretimi için kullanıldıysa - D1000 veya D1100. daha yüksek binalar gibi bir malzemeden yapılmış olabilir.

D600 veya D900, rahat 25-35 kg ağırlığı azaltır - az katlı için binalar köpük betondan farklı bir marka kullanın. Böyle bloklar yüksüz ve tek kas Gücü 1-2 kişiyi kullanarak, döşeme yerine getirmek edilebilir. Daha genel seçimler için özel bir donanım çağırmak zorunda kalacaktır.

bölme duvarları için Köpük blok - en karlı seçenekleri

Bölme yük altında değildir ve onlardan yüksek bir ısı direncine gerektirmeyen, bu nedenle burada köpük beton blok boyutu 10 x 30 x 60 cm kadar azaltılabilir. Neden daha küçük boyutta birimleri kullanılmasın? Çünkü bu durumda güç ve bölümleri ve kullanılabilir konut alanı etkilemiştir. 5- ya da 8-inç blokların düz duvar koymak için çok zordur, çünkü bu durumda genişliği tehlikelidir azaltmak. Buna ek olarak, onlar iç dekor ağırlığını dayanamaz. Evet, hatta böyle bir bölüm korkunç yalın olacaktır.

Köpüklü blokların iç bölme

yüksüz derin 10'dan santimetre iç duvar ekonomik nedenlerle dezavantajlı olacaktır. 10 santimetre düzenlemede iç dekor korumak için yeterli bir marja sahiptir, bu kabul edilebilir bir ses yalıtım özellikleri ve yeterli yapısal esnemezliği sahiptir. Bu durumda derinliği eklemek yalnızca herhangi avantajları yerine sunan değil, evin kullanışlı alanını azaltır.

Buna ek olarak, köpük pul D400 veya D500 yapılmış bölme duvarları 10 inç blok, ağırlığı 10-20 kg aşmayacak şekilde. Bu kitle hemen her bodrum veya zemin döşeme tutacak. Eğer genel seçeneklere göre daha kullanmak buysa, o zaman bunların altında paketi ve daha dayanıklı (ve pahalı) kirişler ve kirişler gerekiyor.

Ne blok 1 boyutlarını bildikten, malzeme miktarını hesaplamak için?

Standart boyutlu köpük blok şarj maddeleri ve müşterilere başka bir yararı daha vardır - herhangi bir zorluk ev inşaatı tamamlamak için gerekli olan birimleri sayısını hesaplamak için olmayan malzemenin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği tam değerine göre, bu mümkündür.

Bu hesaplama için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • tüm tarafları bırakmaya - Evin çevresini hesaplayın. Sonuç santimetre en iyi kaydıdır.
 • duvar yüksekliğini belirlemek. Sonuç inç saklanır.
 • Standart blok uzunluğuna çevre bölün - 60 santimetre. Sonuç duvar bir dizi eleman sayısıdır.
 • blok (kavrama elemanının yönlendirmesine bağlı olarak) yüksekliğine veya genişliğine duvarların yüksekliği bölün. Yani, 20 ya da 30 ya da 40 santimetredir. Sonuç duvarcılık sıraları sayısıdır.
 • duvar ilk satırda blok sayısı satır sayısını çarpın ve istenen sonucu elde etmek.

Tabii ki, ev kapı ve pencereler olacak, bu yüzden blok sayısı yığma elemanları alanında açıklıkların toplam alanı bölerek azaltılabilir. Ama ondan sonra çıkan sayı mücadele ve budama için rezerv oluşturmak üzere 5-10 oranında eklemektir. tavsiye edilen bir köpük beton duvar için boyutu - 30 cm - 10 x 30 x 60 cm, dolayısıyla bu tip bir kavrama eleman sayısı iç duvarı 60 arasında uzunluğa ve yüksekliğe bölünmesi ile belirlenir. Elde edilen sonuç, çarpılır ve 5-10% artmıştır.

Eğer satın almadan önce bilmeniz gereken - inşaatçılar için tavsiyemiz

kamyon gerekli yapı malzemelerinin taşınması için. Pikap Fragmanı - bu en iyi seçenek değildir. nakliye tasarruf çalışılıyor benzin ciddi atık yol açacaktır - fragmanında sen çok uzakta sürmez. Satın yalnızca yapı malzemesi yivli. elementler köpük dizesinin kütleden kesilir zamandır. kalıplama malzemesinde ek olarak, blok kenarları çok kırılgan olacaktır, boyut olarak böyle bir kesinlik.

Eğer duvarların önemli ısı direnci varsa, köpük D600 arayın. D1100 somut bloklar nedeniyle ısı direnci, nadir durumlarda sadece satın alıyor Ağır 600-inci işareti iki katından daha düşüktür. Ve D600 gücü özelliklerine düşük katlı binalarda herhangi tasarımcı tatmin edecektir. Her üç sıra bir takviye çubuğunun temelinde takviye kemeri toparlanmalıyız. Köpük blok ise hemen Alış ve evin metre 3-4-5 çevresi içinde sekme sıralaması parçaları takviye. gri - Köpük doğru renk bloke ederler. beyaz ve her durumda değil sarı değil ama gri. Bu havalandırılmış beton, çimento ve kumdan doğru konsantrasyonunu göstermektedir.

Erken ilkbaharda beton bloklar almayın. Belki şu anda onlar daha ucuz satılacak, ancak büyük olasılıkla toz toplama ve depolama odasında veya açık nemi kazandırmak olduğunu geçen yılki oyun sunacak. Bu tür malzeme, mukavemet özellikleri arasında bir kısmını kaybeder. tamamlanmasından sonra hemen duvar sıvası (iç) ya da (dışarıdan) kum-çimento karışımı tamamlamak için devam edin. Blok ilkbahar veya sonbahar aylarında bir çift için bazı mukavemet özelliklerini kaybederler bezemesiz. Kuru havalarda plastik wrap bir yapı malzemesi, paketi - binayı bitirmek için zaman yok. Bu yapı malzemesi kalitesini koruyacaktır.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 6 = 1