Köpük blok boyutları ve fiyatları

Köpüklü bloklar herhangi bir boyut üreticileri yapılır?

Köpük - Hafif yapı malzemesi, beton çevre dostu şişirici maddeler eklenerek elde edilmektedir. Elde edilen çözeltiden oluşan bloklar, kolayca iyi ısı muhafaza yeterince dayanıklı ele. köpük bloğu ve yüksek doğruluk büyük boyutlu mümkün bir serme hızı hızını gerçekleştirmek için tercih.

Bu parametre belirtir ne malzeme metre küp başına ağırlık: daha yüksek olduğunu, (küp ağırlıkça yaklaşık karşılaştırması beton ürün için) ısı yalıtımı derecesinin gücü elemanlar daha büyük ve daha düşük. Marka, yüksek yoğunluklu köpük, ortalama duvar taşıyıcı duvarlar için kullanılan - bölme, en az yoğun - izolasyon. Tablo köpük blokları güç sınıflandırılmasını göstermektedir.

betonun farklı sınıflardan tuğlaların yoğunluğu ve gücü

tablo tarafından ilgili inşaat işlemleri için malzemeyi seçilmiş.

1. Yapı blokları. Bu standart boyutlar 200h300h600 mm'dir. Nasıl ağır bir tür unsurdur.

farklı marka betonun standart köpük blok duvarın ağırlığı 1 parça

Üreticiler, farklı boyutlara sahip bloklar üretmek: monolitik binaların ısı yalıtımı için - 400h250h600 mm - (özel evlerde yığma duvar) kalınlaşmış 200h250h600 mm.

iç duvarlar 2. bloklar. Hafif beton Bölmeler (100 mm 4 saat boyunca tahrip olmaması kalınlığında) yangının yayılmasını önlemek, ısı ve ses yalıtımı gerekliliklerini karşılamaktadır. bölme duvarları için standart beton bloklar duvarda "beton tuğla" daha iki kat daha az yer parçalarının ağırlığı, 100h300h600 boyutları vardır.

Beton çeşitli sınıflardan duvarın standart köpük bloğu ağırlığı 1 parça

1

direği için çimento blokları optimum marka - D1000.

iç duvarlar köpük beton blok boyutları, hem de dış çevresine değişir - üreticiler ve hedefe bağlı olarak. Örneğin, banyo ya da banyoda, sen 75h250h600 mm bölümü koyabilirsiniz.

Bu bölüm bırakmak için, bir ev, köpük blokları ya da ekonomik uzantının garaj yapısını oluşturmak için karar verildiğinde, 1 metre küp içinde ihtiva boyutlarda eleman sayısını belirlemek gerekir.

Örneğin, ölçülerinden 200h250h600 mm yazıldı.

 • Cilt m 3 tek parça ile belirlenir: 0.2 * 0.25 * 0.6 = 0.03 m, 3.
 • 1m 3'te blok sayısını hesaplayın: 1 / 0.03 = 33 adet.

hesaplamalar diğer türleri benzer gerçekleştirilir için: sadece sağ boyutu ikame. 28 adet - metre küp başına standart duvar elemanlarının sayısı.

Bizim web sitesi hesap tasarlanmış köpük blokları rahatlığı için.

çeşitli yerel şirketler tarafından yapılan Light "tuğla". Onların karşılaştırmalı fiyat özellikleri Tablo 4'te gösterilmiştir.

masanın kanıtladığı gibi, çeşitli büyüklüklerde köpük blokları fiyat beton markası ile belirlenir.

Moskova firması birimi duvar malzemesi parçası standart boyut (200h300h600 mm) 112 ruble satmaktadır. her biri farklı üreticilerin köpük bloğu maliyetini karşılaştırmak için, 1m3 maliyeti 28 (metreküp başına tuğla sayısı) bölünmüş olmalıdır. Böylece, 82 ruble değerinde şirketi Ekablok köpüğü blok 1.

Giderek popüler konut için küçük uzantıları yapıdır.

Artık en popüler malzemelerden biridir.

arazi sahipleri bireysel binaların yapımı için malzeme seçerken.

IG "avila sistemi", Moskova, 1 Brick Lane 2, oda 33B

Köpüklü blokların Standart boyutlar ve hücresel beton için yaklaşık fiyatları

Meraklı okuyucu ağırlamaktan sevindim! Bugün, birkaç gün önce başlamış konuşmayı geliştirmeye devam edecektir. Kim tema değil, buradan bakmak veya buraya tıklayabilirsiniz ...

Bir tuğla boyutları her şey az ya da çok açık ise, beton bloklar, küçük "masa", nispeten yeni bir konu olmasına neden olur. beton bloklar malzemenin büyüklüğü ve fiyatı - Yani, soruyu anlamak için.

Resmi gösterge normalize köpük beton blok boyutu 600 mm'ye eşit uzunluktadır. Bununla birlikte, bloklardan yapılmış olan köpüğün yoğunluğu, uygun seçiminde önemli bir parametre. yoğunluk üzerinde köpük blokları (100 birim artışlarla) 300 ile 1200 numara gösterir. sayılar daha büyük bir değer - daha sağlam, ancak daha az ısı depolama malzemesi (ya da tam tersi). Buna dayanarak, onlar olarak sınıflandırılır:

 1. ısı yalıtımı (300 do500)
 2. Isı izolasyon ve tasarım (800, 600);
 3. (900 ile 1200) tasarımı;
 4. yapısal olarak Gözenekli (1300 do1600).

İlk - Enerji tasarrufu en iyisi. Genellikle duvar çerçeve yapı ile doldurulur. Onlar mükemmel "tutma" ısı, ama bir taşıyıcı duvarlar gibi yeterince güçlü değildir.

Isı yalıtım ve mühendislik, en popüler olarak kabul edilir ve düşük katlı binalar (dahil en fazla 3 kat) yapımında kullanılmaktadır.

Kaynaktan hemen hemen birinci ve ikinci bir şekilde daha küçük altında, bununla birlikte daha yüksek bir yapı, ısıl verimliliği oluşturabilir yapısal.

Yapısal olarak Gözenekli kütlenin üretilen uygulanmaz. Bu nedenle, onların parametreleri GOST tarafından düzenlenmiş değildir. Bu materyal, sınırlama yükseklikte olmayan yapılar inşa edilebilir. biz kullanılır seviyede Onların yalıtım özellikleri, seramik tuğlalar.

Köpük sınıf yoğunluğu (katkı üfleme, çimento, su, kum dahil) toplam yoğurma de bileşime dahil malzemelerin özgül ağırlığı ile belirlenir. Yoğunluk Latince harf temsil D, Bir numarası.

Ne olursa olsun, köpük bloklarının tipi ve yoğunluğunun aynı boyuttadır. anlaşılması için, burada geleneksel olarak ortalama hammadde en çalışan damgası, D 600, D 800, bir metre küp üretilmesi için gerekli.

temel parametreleri anlamak için, ben başka bir tablo getirmek.

maksimum su emme,% 25 geçmez. Köpük marka ve 1 m³ ağırlığını Not, her zaman aynı sayıda.

nemde bir artış, ısı iletkenliği hızını arttırır ve buna bağlı olarak ısıyı muhafaza köpüğün yeteneğini azaltır unutmayın.

Üç. taşıyıcı duvarlarda için, sözde Kaseti'nin iç bölümleri pencere ve kapı açıklıkları, her şey seysmopoyasa köprülenerek için tasarlanmış ve ahşaptan yapılmış zemin kiriş altında destekler.

Yeni Pazar - köpük Lego blokları, yetişkinler için sözde bulmaca.

Adı ve ünlü çocuk tasarımcı Lego (Lego) alınan sabitleme mantık. Görünüm blokları güvenilir bir bağlantı sağlamak için izin yükselti ve çukur vardır. temel fark harçsız duvarcılık inşa edilebilmesinde yatmaktadır. Lego blokları takviye için, iç kaviteye 100 mm çapında vardır. Nedeniyle takviye duvarlar içinde yapısal mukavemetini geliştirmek monolitik çerçevelerini (sütun), elde edilmiştir.

GOST 25.485-89 belirlenen köpük bloğu lineer boyutları. Düzenlemelere göre, standart boyutlarda bir sapma ± 1 mm mesafede izin verdi.

Köpüklü blokların imalatı organizasyonu, büyük finansal yatırımlar gerektirmez göz önüne alındığında, iş birçok kişi tarafından meşgul. Hemen hemen her şehir, en az bir üretici. Ne yazık ki, üretim kültürü genelde tatmin edici bir şekilde bırakır.

Ana teknoloji problemleri - döküm bantların yetersiz kalitesi. soy mezhformovyh dahil boşluklarını, aşınma ve tabii ki, insan faktörünü tamamen çaresiz bırakmıştır.

Bunun, bu harç (değil yapıştırıcı) sadece konabilir için Yerel Pazar. boyutları 1 ile 3 cm arasında "yürüme" bloklar gömülmek. Bu duruma göre, bloklar arasındaki dikiş genişliği kalın çimento dikişi "soğuk derz" olduğunda, 3-5 kat artmıştır. Evet, bir de "diversiform" duvarcılık görünümünü, çok sıcak değil. (Yuri Chelyabinsk).

zorunlu olarak satın Bu nedenle, seçici bir şekilde doğrusal boyutları kontrol edin. Bunu yapmak için bir duvarcı düzeyi ve mezura gerekir. renk ve tonlarının düzgünlüğü ilk bakışta. Aynı partiden birimlerini satın almak her zaman daha iyidir. renk üniforma ise - lekeleri ve tonları olmadan, gri, koyu, bir sonraki adıma geçin.

uzunluk / genişlik / yükseklik ölçümü ve daha sonra boyutu maç için iki yan blok bağlayın. düzensiz boşluklar, asimetrik yüzleri ve sonuna bir "kabuk" Bul - Potansiyel satıcılar listesinden bu tedarikçisi dahil değildir.

Doğrulama birimi kütle - son aşaması (önceki varsayarak anlamlı farklılıklar ortaya çıkarmıştır). Standart ağırlığı Sapma, uygunsuzluğun yoğunluğu bahsediyor. Ve bu ciddi. Biz ölçekler orada satışa sunulacak varsayalım.

daha doğru bir doğrusal boyutları daha az birim ile çalışma, daha hızlı bir araya ve bağlayıcı maddeler (çimento harcı ya da özel yapıştırıcı) tüketmek edilir.

taşıyıcı duvarlar için klasik boyutlu köpük blokları, bir: 600 x 300 x 200 (g / h / h). yukarıda belirtildiği gibi uzunluk 600 mm, düzenleyici ve kalıp özelliklerinden kaynaklanır.

Ne olursa olsun bu tekniği kullanılır (dökme veya kesme) kaset ya da kap kalıp boyutu = 60 cm.

İşte modelin küçük bir örnek özel konut 600 marka D'de popüler parametreler ve küp içinde hesaplama miktarı.

Bu arada, istemci üreticisine saygılı, film için "tuğla" paketlenmiş ve içeride ya da kapağın altında bitmiş ürünü depolamak edilecektir.

iç bölümleri için köpük daha küçük bir genişliğe (ya da kalınlığa birisi daha anlaşılır ise) farklıdır. Klasik boyutu: 600 x 100 x 200 (a / a l /).

aynı boyutlara göre, bloğun ağırlık yoğunluğuna bağlıdır. o ne kadar yüksekse, o kadar zorlaşır. Ben ayrıntılarıyla verilmektedir. Küp Ağırlık (koşul düzenleyici nem ile birlikte) marka köpük yoğunluğunu tekrarlar. 800 kg, vs - Örneğin, küp 600 markası D, 600 kg, D 800 ağırlığında

bir blok kütle okulu, formül bilinen hesaplanır. Biz (genişlik ve yüksekliğine göre uzunluğu çarpılarak) bir blok hacmini hesaplar ve elde edilen değer yoğunluğu Şekil çarpılır. Sonucu - tek bir "tuğla" doğal nem kütlesi. Örneğin, lineer boyutları 600 x 300 x 200 mm blok işareti 600 D hesaplayın. Denklem: (600 x 300 x 200) 600 = 21.6 kg (birim ağırlık) x. Ancak, fazla nemin Ol,% 25 ağırlık artışı edebilmektedir.

Kural olarak, gaz beton bloklardan yapılmış yapı malzemelerinin piyasa tedarik hacmi, ödeme ve teslimat koşulları arasında değişen sabit fiyatlarla satılmaktadır. Her marka - materyalin yoğunluğuna bağlı bir maliyeti vardır. ülkenin farklı bölgelerinde, doğal olarak farklı olabilir. bir markayı kabul ederse, köpük blok fiyat kendi kalınlığına bağlıdır. kalın, daha pahalı.

aşağıdaki gibi köpük bloğu birim maliyet hesaplanır: ardışık olarak çarparak, bir blok hacmini hesaplar: 600 x 300 x 200 = 0.036 küp: uzunluk x genişlik Örneğin B x.

Sonra bir bloğun hacmindeki küpün hacmini bölün. 1: 0.036 = 27. Bu küp parçalara sayısıdır. Son olarak, bloklar halinde "kapatmakta" sayısında bir küpün fiyatı bölün. Örneğin, 1 m³ = 3500 ruble fiyatı. 3500 ovmak:. 27 adet. = 129 ruble / adet. Demişler: Okul müfredatı, yedinci sınıf ...

Bu konuya anekdotu: İnşaat sahasında ve Rus Yahudileri tuğla vardır. Yahudi, ask

- Neden Rus altı tuğla vardır ve bir tane var?

- Tembel Rusça için. O bir kez daha çok tembel gitmek için ...

Sunduğum malzemeden yararlanma istiyoruz. düşüncelerini ifade ve arkadaş grubumuz davet etmek, haber, yorum abone olun. Ben evinize size bina ve huzur içinde başarılar diliyoruz! Hoşçakal!

bilgelik alıntı: Düşünce sınırsızlık yöneltilmelidir (Ficino Marsilio).

Ayrıca ilginizi çekebilir:

kütüklerden Ne iyi banyo

banyoda duvara döşeme malzemesinin nasıl

Genel bilgiler: Bir kapta bir günlük kabin banyo yapın. Avantajları ve yöntemin dezavantajları

yapım işi aynı proje türüne ve bir tahmine göre, sabit sıcaklık, nem kararlı şartlarda gerçekleştiyse, yeni malzeme ve teknolojiler ile yaygara gerek olmazdı. inşaat sektörü sürekli gelişmekte ve her yıl biz böylece projelerini uygulama kapasitesini genişleterek, yeni malzemeler kullanmaya fırsat var. Köpük blokları yakın zamanda ortaya çıktı, ama oldukça ikna edici, pratik tarafıyla kendilerini ifade başarmış.

Daha sonra tartışılacak olan köpük blokları, ana avantajları arasında, kurucu maddeler değişmez yapı duvarlarının sürecine olan zarif adaptasyon not - çok kolaydır ve aynı zamanda çalışma hızını arttıran bir kayda değer boyutuna sahiptir. onun uygun fiyat bunun bir parçası ve üretim oldukça basit bir yöntemdir ucuz malzemeler dikte etmek Müşteriler genellikle sayesinde beton bloklar tercih ederim.

Fiyat köpük, tabii ki, parti hacmi markası, üretici adına bağlı olarak değişir ve olabilir. Ortalama olarak, duvar birimi metre küp ve yaklaşık 2500 ruble soran başına 70 ila 130 ruble arasındadır. Malzeme fiyatları, markasına bağlı olarak biz hesaplama kolaylığı için masaya getirdi, orada listelenen ve malzemenin temel boyutları.

27.8 m3 köpük beton blok ve blok boyutu 20h30h60 cm'dir.

Bu nispeten düşük fiyat üretim ve fiziksel ve teknik parametrelerin oldukça yüksek düzeyde nihai ürün olan teknoloji ucuz ama etkili malzemelerin uygulamasını optimize ederek sağlandı.

Köpük blok zorunlu içeren bir hafif bir hücresel beton gibidir:

Köpük gaz beton ile karıştırılmamalıdır değil. Malzemeler hemen hemen aynı, ancak teknolojideki bir fark var ve sonuç, fiyat ve özellikler olarak. Köpük blok imalat teknolojisi oldukça basittir ve üretim koşullarına bağlı olarak, çeşitli şekillerde gerçekleşebilir:

 • Bitmiş karışım elle sonra katlanabilir formlara döküldü edilebilir ve
 • dışarı ve paketleme alır;
 • Hazırlanan karışım, büyük bir hacim içine döküldü ve bloklar halinde kesilebilir ve
 • katılaşmadan sonra malzeme irade paketi için;
 • sıyırma gerçekleştirilir, burada dolgu yöntem olup, küme şeklinde uygulanabilir.

Bu yöntemlerin her biri kendine has özellikleri vardır, ama biz prensip parçası olarak anlamak zorundadır ile başlayacak. daha önce belirtildiği gibi, köpük blok - hava dağıtıcı ile elde edilen hücresel beton kum, çimento ve su ile bir katı karışım içinde kabarcıklar. Veziküller köpük işlemi kullanılarak üretilebilir, ve bu durum kullanılan ve baroustanovka köpük jeneratörü olabilir.

bileşenlerin dozaj doğruluğu kötü yanı sıra köpük blok üretiminin ilk yol, el emeği, büyük bir çalışma alanı ve nispeten küçük bir üretim hacmi büyük bir miktarda içerir. Bu üretim üzerinde günde blokların en fazla 40 metreküp elde edilir ve bu yöntem, bireysel ihtiyaçları için uygundur edilebilir.

katılaşmadan sonra kesme ve ardından köpüğün büyük miktarda (yaklaşık 5 m) hazırlanmasını kapsar ikinci imalat yönteminde, büyük ölçekli üretim kullanımı koşullarında. Bu yöntemin avantajı, herhangi bir boyut blok elde etmek mümkün olmasıdır, ve özel bir makinede hassas kesim büyük yapı duvarlarının sürecini hızlandırır her blok, daha az ya da çok sabit lineer parametreleri elde edilmesini sağlar.

Köpük blokları teknik ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak, dört sınıfa ayrılır. fiyatları ile tablodan görülebileceği gibi, her köpük blok, üretiminde kullanılan çimentonun konuşan bir marka vardır. Bu nedenle, zayıf mukavemetli beton bloklar izolasyon kategorisine aittir ve Ağır yük dayanamaz ve don düzenlenmediği 400 100'den numaraları ile işaretlenmiştir.

Beton bloklar işareti 500, 600, 700,800 ve 900, yapısal olarak - bkz izolasyon. Dayanıklılık 500 inci işareti / metrekare x 13 cm kg'dır. 1000 ile 1200 etiketli yapısal beton bloklar, bir indeksi en 1200'den nadiren kullanılan ve sadece kesinlikle gerekli verilen olan yine de daha büyük mukavemet ve marka köpük blokları bulunmaktadır.

Penoblok üç katından az tuğla düşük termal iletkenliği ile karakterize edilir. Ayrıca, söz ettiğimiz yoğunluk ve ağırlık yönüne önem veren bir köpük blok seçerken yoğunluğuna doğrudan bağlıdır. Ortalama olarak, köpük blok 500 inci yoğunluğu işareti, metre küp başına yaklaşık 500 kg ağırlığındadır. Bu bir tuğla daha birkaç kat daha az, yani köpük blokları evin inşaatının hız çok daha yüksektir. Donma direnci önemli bir göstergedir ve temel özelliklere zarar vermeden malzeme geçebilir defrost döngüsü sayısını belirler. tipine bağlı olarak, don 15 ila 70 döngü arasında olabilir.

Beton bloklar - Evde üretim

belli bir maliyeti beraberinde çünkü beton bloklar için artan talebe rağmen, çok az insan, evde bunları yapmak. Ne zaman köpük blok üretimi için ekipman satın kârlılığını binanın küçük miktarlarda önemsiz. Örneğin, ev köpük blok iyi kalitede bir metre küp için, sentetik ambalaj, bir sertleştirici köpük, arzu edilen yoğunluk çimento 300 kg, 150 L su saflaştırılmış kum 200 kg gerektirir.

Bu kadar kötü değil. Aşağıdaki ekipman bileşik ve üretim birimleri için gereklidir:

 1. buhar jeneratörü.
 2. Kompresör.
 3. 3-kilovat çimento mikseri.
 4. Kalıplar blokları.
 5. Ek tertibatları - memeler, boru, pompa, basınç ölçerler.

konutlar için, tabii ki, çok daha ucuz köpük beton duvarlar dökme opalubnoy olasılığı vardır, özellikle de blok gerekli sayıda satın almak. Bunu yapmak için, sadece, en kısa sürede gürültü ve toz olmadan gerekli hacmi doldurur kiralanan köpük jeneratörü, aksesuarlarla kalıp düzenlenmiş. Ticari amaçla köpük bloklar üretimi için bir iddia varsa, ekipmana yaklaşım oldukça farklı olmalı ve hiçbir önemli yatırımlar yeterli değildir.

Hava bireysel inşaat blokları kendilerini oldukça iyi bir hesap, böylece duvarlar için malzeme dikkate alındığında, beton bloklar açıkça dikkati hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1