Köpük blok ya da gazoblok

beton blok veya Gaz bloklar Ne iyi?

planlama ve inşaat çalışmalarını yürüten Ne zaman zorluklara neden olmadığı mükemmel performans ve özelliklere ve yüklemeyi var, binaya rahat bir ortam sağlayan görünümü, yapı malzemelerinin ekonomik açıdan doğru ve karlı seçmek önemlidir. Bu köpüklü ve Gazoblok için de geçerlidir olarak. blokların her düşünün, birbirlerinin özelliklerini, avantaj ve zayıflıkları bahsedelim.

Gazoblok ve beton bloklar çoklu yanıtları, anlamlı değil göre, yapı malzemelerinin, aralarındaki farklar benzerdir. Bu gaz beton üretimi için yapay olarak taş kullanılmıştır olduğunu. insanlar için hem de çevre için, temiz ve güvenli malzemenin temeli.

Özel bir reaktif köpük maddesinin ilave edilmesi, kum ile köpük çimento karışımının kullanılması için. sitede - Kür bile altında inşaat ev veya diğer bir tesiste köpük bloklar üretimi için izin veren doğal bir şekilde gerçekleşir. Malzeme bu depolama çok kısa bir süre ile karakterize edilir, değişken besleme bileşimine sahiptir. Bitmiş ürün yenilenmesine duvar veya bölme yapımını engellemez değiştirilebilir teknik parametreler sunmaktadır.

üretim, yüksek nem ve yüksek sıcaklık koşulları dahil olmak üzere, özel koşullar gerektirir Gazoblok. su, kum, kireç ve çimento bazlı serbest bileşenlerin. CGS'ye sahip rol alüminyum toz veya macunun gerçekleştirir. Uzmanlar reaktif göre çevre dostu ve güvenli zararlı maddeler, yaymaz.

tek tip yapıya sahip malzemeyi en son teknolojiyi kullanarak sağlar, özellikleri olan sabittir. Sonuç evleri, saunalar, garajlar ve diğer nesnelerin yapımında kullanılan yanma eğilimli ve kullanımı kolay bir uzun yarılanma ömrü ve mükemmel performans değil, bir malzemedir.

malzeme ve farklar arasındaki fark

benzerliklere rağmen, farklılıklar da vardır. Yani, malzemelerin imalatı için farklı teknolojiler kullanılır. karıştırma suyu ve köpük üfleme maddesi ile elde edilen sıvı beton karışımı ile, bir köpük olarak kullanılan mekanik karıştırma için.

Elde edilen bileşim grubu veya bireysel kalıp içine dökülecek olan. ürünler daha dayanıklı yapar ve gerekli parametreleri yazabildiği 4-8 saatlik bir tutma süresi. tek tek şekillerinin blok kaldırılır ve bu değeri% 70 gücü tavlama kazanmaktadır. grubu formları blokları, nominal boyutlar elde edilecek şekilde kesilir - bu seçenek önceki en iyi ve yüksek boyutsal doğruluk ile karakterizedir.

1

Hazırlama toz ile karıştırılmış veya alüminyum bazlı yapıştırma gaz beton bileşimi geçer. 1 metreküp için. Toz, 400 g çözelti gereklidir. Aktif kimyasal reaksiyonun bu karıştırma oluşan özel madde "gaziruyuschee9raquo aşağıdaki gibidir; çözüm. 2 m³ üretimi için gazlı çözelti 1 metreküp gereklidir. bileşim, bir kaç saat gücünü alır - bu açıdan köpük farksızdır. Bundan sonra, bloklar gerekli boyuta kesildi ve son sertleşmesi için otoklava gönderilir.

malzemeler karşılaştırılması o higroskopiklikte parametrelerinde fark dikkati çekiyor. Gazoblok üzerinde biraz daha zor göre ev inşaatı kılan bu parametre için, büyük bir değere sahiptir ve malzeme ek dış bitirir gerektirir.

Fark bloku mümkün ve görünüm olarak bir - Gaz bloklar karakteristik beyaz ve renkli köpük bloğu, ve yüzey pürüzlülüğü için.

yüzleri düz çizgiler veya güvenli bağlantıları için bir şekilde pazogrebnevyh - bu blokların her olup, burada yerleştirme yöntemi farklıdır.

en malzemelerin her birinin maliyetini karşılaştıralım. Bazı durumlarda, bu yönü neredeyse belirli bir ürün yararına seçimi belirler. köpük daha pahalı ortalama% 20 üzerinde Havalandırmalı maliyet masrafları ve monolitik biçimi bile ucuz olmalıdır.

Beton blokların maliyetinin bakış açısı daha elverişli olduğu itibaren sadece bunlardan nesnenin sadece tam inşaat mümkün değildir bu. Gaz beton destekleme yapısının bir birleşik sürümünü seçmek ve köpük bloklar bazında taşıyan unsurları yüklemek için daha iyidir. Böyle bir yapının termal iletkenliği, yüksek bir düzeydedir, aynı malzemeden yapılan daha sıcak ve daha güçlü olur.

Söz konusu malzemelerin her nasıl kullanılacağı ve neden anlamak kalır. Gazoblokov yapısı bütünlüğü ile karakterize edilir, diğer benzer malzemeler, daha hafif olan dirençli soğuk ve yangın korkar değildir. Bu özel inşaat sektöründe taşıyıcı duvarlar ve bölmeler yapımında bunları kullanmak için izin verir. teknik ve ekonomik konumdan - Ve monolitik yapılarda iskeletler doldururken en karlı ve sürdürülebilir bir çözümdür.

Köpük blok biraz daha ağırlık, hizmetleri ve yüksek performans onun uzun süredir. Razlichyayutsya mukavemet değerleri Yoğurma sırasında bileşenlerin yüzdeleri belirlenmiştir. yüksekliği 3 katlı geçmeyen şu şartla ilgili gereklilikler düzenleme çitler, duvarlar ve taşıyıcı duvar ile Malzeme.

avantaj ve malzeme dezavantajları

İlk olarak, köpük blok düşünün. Ana avantajları arasında:

 • Sorunsuz üretimi;
 • imalat maliyeti, havalandırılmış beton daha ucuzdur;
 • çimentonun uygun maliyetle yararlanarak Döşeme;
 • Yükleme işlemi zaman ve çaba en az alır.

aşağıdaki gibi eksiklikleri neler, bunlar şunlardır:

 • YÖNÜ blok kesin bir geometriye sahiptir;
 • bileşim ve konsantrasyon değişkenlik;
 • Kayda değer masraf çimento döşenmesi;
 • Inşa yapılar mutlaka takviye gerektirir.

Gazoblok ayrıca aşağıdaki avantajları sunar:

 • En yüksek kalite seviyesinde üretim;
 • Yüksek dayanımlı karakteristikleri;
 • Darbe ve etkilere direnç;
 • sınırlama olmaksızın şantiyelerde çekici;
 • Takviye kısmi gereklidir.
 • Biraz daha pahalı maliyeti;
 • Büyük Performans higroskopik;
 • üretiminde ağır;
 • İstifleme bir inşaat yapıştırıcı kullanılarak gerçekleştirilir.

Bloğun belirli bir türü için olmayı seçmek İnşaat ve tasarım özellikleri koşullarına göre belirlenir yanı belirli müşterilere ve mali yeteneklerinin tercihleri ​​gibi, inşa ediliyor.

Havalandırmalı ki, çünkü

Çünkü daha güvenilir, ders gazlı ve yüksek sıcaklıklarda yanmaz.

© 2017

Hangisi daha iyi: köpük blok veya gazoblok - İki aranan malzemelerin özelliklerini karşılaştırmak

Günümüz pazarında, yapı malzemeleri bir dizi vardır. Ve hücresel beton bloklar en popüler malzemeler arasında yer almaktadır. Onlar profesyoneller arasında ve yerli ustaların arasında hem yaygın popülerdir.

gazoblok ve köpük bloğu: Hafif hücresel beton bugün üretilen ünitelerin iki tip Of. Bu yazıda iyi köpük ya da gaz beton ne olduğuna bakacağız.

Çünkü piyasada inşaat malzemelerinin büyük bir yayılma bugün, çok sayıda yerli ustalar köpük gibi böyle popüler materyal hakkında unutmadan iyi cüruf blok veya beton, ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.

Bu maddeler, büyük ölçüde özdeş kimyasal bileşimi ile karakterize edilir.

Burada edilen bileşenler şunlardır:

Çünkü aynı bileşim ve hava ile temas köpük bloğu olumlu özelliklere sahiptir:

 • Yangından korunma.
 • çeşitli biyolojik faktörler Direnci (kemirgen hasar, çürüme ve t. D)
 • kimyasal olarak aktif maddelerin etkisi direnci.
 • Kolay kurulum. duvarcılık ilkelerini bilerek, elleriyle köpük blok veya Gaz bloklar duvarlarının yapımı için bir rehber gerekmez. Bu nedenle, pek çok evde bu seçim değerinde ustaların önce: Beton bloklar, tuğla veya gazoblok.

Bu malzemelerin üretim teknolojisini düşünün:

 1. Köpük beton çözeltisi içine bir köpürtücü madde ilave etmek suretiyle elde edilmiştir. Daha sonra, bileşim dayan hazırlanmış kalıp içine dökülür.
 2. Gaz beton alüminyum ile sönmemiş bir kimyasal reaksiyon ile elde edilir. Bu malzemenin yapısı alüminyum tozu küçük parçacıklardan oluşur. Reaksiyonda, hidrojen gazı, gözenekli bir yapı oluşturur dışarıdan kaçar. Bu malzeme, büyük bloklar halinde yapılır. Blok sertleştikten sonra, bu ürün üzerinde kesim arzu edilen biçim, buna yönelik.

Elde edilen malzemelerin özelliklerine üretimi ve etki olarak bu farklılıkları.

Biz malzemelerin özelliklerini karşılaştırmak

bloklar daha iyi gaz silikat ya da beton bloklar belirlemek amacıyla, bu teknik özelliklerini karşılaştırmak amacıyla gerekli ilk. hızlı teknolojik ilerlemeye rağmen, bugüne kadar, hiçbir mükemmel yapı malzemeleri vardır, bu nedenle her zaman çeşitli blokların avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırarak seçim yapmak zorunda.

En iyi köpük blok veya beton, aşağıdaki parametreleri üzerinde karşılaştırma yürüteceğine Belirlenmesi:

Fotoğrafta - köpük blok duvarı.

 • Çevre dostu.
 • Fiyat.
 • Absorbability.
 • takviye ihtiyacı.
 • bitirme ve kurulum için hazır.
 • üretim kalitesi.

Bu öğeler daha düşünün:

 1. Nem direnci. İyi bir ev kuru olmalıdır. pratikte nemi olmaz Ve bu durumda köpük, ideal bir malzemedir.

Bir yüksek su direnci köpük bloğu sağlamak amacıyla, aşağıdaki deney geçirebilirsiniz: suyla dolu bir kabın içine birimi koymak, uzun bir süre için terk.

Malzeme örneğin bir hafta gibi bir ay sonra ve böylece su yüzeyinin üstünde yüzer. D.

Çünkü bu yüksek su emilim, uzmanlar sadece köpük bloğu tarafından düzenlendiği binaların dış duvarlarından, mühür önerilir.

Gaz, beton ayrıca suya dayanıklı olmakla birlikte, daha düşük bir ölçüde. Ayrıca, malzeme kurutma daha uzun sürer.

 1. ısı iletkenliği. Sıcak yuva - yurttaşımız çoğunun hayali. oldukça sert kışlar göz önüne alındığında, herkes ev yerleştirilir soğuk, taslaklar ve ısıtma cihazlarında, unutmak istiyor.

Duvarlar, yalıtım ihtiyacı, gaz beton inşa etti. dış Özellikle. Gaz beton daha düşük bir termal iletkenliğe sahip bulunmaktadır, ancak yalıtım yine zorunlu bir işlemdir.

 1. ısıtmaya. köpük blokları içinde ayrı gözenek yapısı, gaz beton daha ses yalıtımı yüksek düzeyde bulunur. Bununla birlikte, ısıtmaya duvarlar hala ihtiyaç vardır.
 2. kuvvet.

Ülkemizde, bir oluşturmak için kullanılan "sonsuza kadar." Modern malzemelerin maliyeti göz önüne alındığında, bu arzu haklı çok kolaydır. Bu nedenle, taşıyıcı duvarlar için dayanıklı bir materyal.

köpük bloğu gücü bu Gaz bloklar daha düşüktür.

Nedeniyle işlemek için daha kolay köpük alt gücüne.

Gerekirse, kolayca istenilen kısmına bir blok kesmek bir delik veya kum sırtları inceleme yapabilir.

Gaz beton bloklar daha iyi onların şeklini kaybetmez ve ne zaman yükleme ve boşaltma çökmeye yok, bunun sonucunda dış yüklere dayanırlar. Bu duruma göre, yapı, daha dayanıklıdır.

Gördüğünüz gibi, sorunun cevabı gücü açısından: "Ne iyi silikat bloklar veya köpük blok" teklif edilen işin doğası tamamen bağlıdır. Malzeme işlenecek ise - o blokları seçmelidir ve pürüzsüz güçlü duvarlara sahip bir binayı gerekiyorsa - gazbeton ürünlerini seçin.

 1. duvarların montajı. Herhangi elinden için çok önemli bir parametre - Biz operasyonun kolaylığı için kagir uygulanmasında daha iyi gaz silikat ya da köpük bloğu, anlayacaktır.

Yapışkan çözelti içinde beton bloklar harcı.

Köpük beton blokları soğuk ya da yağmur korkmuyoruz. Bunlar üretim hemen sonra kullanıma hazırdır. Bu nedenle, inşaat işleri sitesine malzemenin hemen girişte, işe yapabilirsiniz olsun.

Gazbeton, sırayla, nemi emer, bu nedenle yalnızca kuruduktan sonra yığma duvarlarda kullanılmalıdır. Öte yandan - büyük ölçüde bitirme işleri kolaylaştırır onlar daha iyi ayı sıva,.

 1. takviye. en iyi beton bloklar veya beton belirlenmesi, yapı geliştirmek için takviye malzemesi konuyu göz ardı etmek mümkün değildir.

takviye edici çubuklar döşeme köpük beton duvar çatlakların meydana gelmesini önler. Çünkü bunların indirgenmiş gücü, bu prosedür zorunludur. Gaz beton duvarlar da takviye tabidir, ancak bu durumda güçlendirilmiş bloklar sadece örtüşen kapı ve pencerelerde koyulur. (Elleriyle da köpük bloklarının madde duvar bakınız -. Güçlü ve güvenilir bir tasarım)

tek katlı binaların yapımı süresince gazlı edilebilir somut hiç takviye edilmez.

yüksek katlı binasında gaz beton donatı.

 1. En iyi beton bloklar veya Gaz bloklar, birçok maliyet üzerinde durulacak karar veren. Her iki madde de düşük maliyetli yapı taşları olarak sınıflandırılır. Ancak, fiyat farkı hala var. gazoblokov imalat süreci daha karmaşık olduğu için, o zaman daha pahalıdır. Ve fark yaklaşık% 20 olabilir.

Beton bloklar, imalatı kolay sadece yarı endüstriyel olmayan sağlar, ancak aynı zamanda, zanaat. Bu önemli ölçüde ekipman satın alma ve malzeme üretimi için maliyetlerini azaltır. geçici koşullarda üretilen ürünler, gazlı önemli ölçüde daha ucuz tesisi (% 40) olabilir.

 1. taşıma maliyetlerinin hesaplanması. Evin inşaat yapı malzemeleri büyük miktarda gerektirdiğinden iyi beton bloklar veya gaz silikat bloklar, dün şantiyeye malzeme teslimi beri, ulaştırma maliyetlerine dikkatlerini çevirmek olmaması gerektiğini belirleme, zorunlu bir adımdır.

Köpük beton blokları taşıma az dayanıklıdır. Kaliteli stil talebiyle onlar kötü yollarda Taşıma sırasında bir mil hasar alabilirsiniz. Gazoblok daha dayanıklı, ancak genellikle neme karşı kapalı kamyonlarla taşıdı.

 1. sahtecilik. belirlenmesinde en iyi olanı ve Gaz bloklar bloklar, birkaç yerli ustalar piyasada bugün şüpheli kalite malzemeyi elde, sahtecilikle yüz oldukça basit olduğu gerçeği düşünün. Beton bloklar gibi durumlarda üretim tomurcuk ortadan kaldırır Ve eğer, genellikle küçük kooperatifler ve bir günlük firmalarında dövme beton bloklar üretmek kolaydır.

Er ya da geç çatlaklar sahte.

Bu türdeki tüm inşaat malzemeleri, tüm kalite gereksinimlerini karşılamak için çok somut ürünlerin Sanayi üretimi, sadece uzman pahalı ekipman satın mümkün hale gelir.

Ama piyasada düşük kaliteli köpük bugün oldukça çok şey var. yüksek kırılganlık ve düşük çevre dostu - Ve fiyat dışında bu tür kapılar dahil diğer, daha tatsız bir takım vasıflara sahip olabilir. (Aynı zamanda sanat bakın. Cüruf blokların imalatı için ev yapımı makineyi nasıl yapılır)

Bugüne kadar, yerli ustaların çoğunluğu ilgi bu malzemelerin hakkında çeşitli sorular vardır:

 1. Ne kadar gaz beton bulunan insan sağlığı alüminyum, zararlı mı?

alüminyum, zemin üzerinde en yaygın malzeme biri olarak, aynı zamanda, geleneksel seramik tuğla mevcut olduğu için bu tür bir deneyim kesinlikle asılsız. Ayrıca, tuğla bunun kütle oranı, havalandırılmış beton önemli ölçüde daha fazladır. insan organizması üzerindeki herhangi bir zararlı etkisi etkin madde yer alır.

 1. Köpük blok duvarcılık çimento için kullanılan süre Gazoblok yapıştırıcı koydu. Tasarruf çözümü için daha az nedeniyle Gazoblok maliyet ile çalışır?

Gaz beton bloklar, ortak bir eklem oluşturur.

köpük blok döşenmesi için çimento çözeltinin tabaka yüksekliği en az 1 cm., sadece 2 mm gazoblokov duvar yapımında yapıştırıcı tabakasıdır. Buna uygun olarak, yapıştırıcı madde akış hızı betonun maliyeti daha sadece 2 kat daha yüksek maliyetle, 5 kat daha küçüktür. (Madde ayrıca Köpüklü blokların imalatı :. Numune hazırlama, hazır bir çözüm için iş planı bakınız)

Duvar yapıştırıcı hemen hemen duvarın izolasyon önemli ölçüde tasarruf sağlar ısı köprülerinin oluşmasını ortadan kaldırmak sağlar.

Gördüğünüz gibi, modern bina malzemeleri avantaj ve dezavantajları hem yansıtan bazı farklılıklar var. Bu nedenle, en iyi gazoblok veya kül blok nedir farklı görüşler var aralarında olamaz hatta uzmanlar, karar verin. Bu nedenle, yukarıdaki tüm göz önünde bulundurarak son karar götürecektir.

Bu makalede sunulan gibi bu konuda ek bilgi bulabilirsiniz.

Köpük blok veya gazoblok - daha iyi duvarlar için yarışan malzemelerini karşılaştırmak neyi

Gazoblok ve köpük bloğu

Birçok optimum malzemeyi seçme sorunuyla karşı karşıya bir ev inşa sürecinde geliştiriciler - ve şaşırtmıyor. Piyasa çeşitliliği açısından zengin olduğunu ve her yıl artmaktadır.

kalitesinde birbirine benzeyen yeni ürünler vardır. Ve doğru karar vermek için, iyice dikkate avantajları ve dezavantajları tüm listeyi alarak özelliklerini anlamak gerekir.

Bu yazıda duvarlar için tercih edilir ürünlerin hangi araştıracaktır. iyidir köpük bloğu veya gazoblok, öyle mi?

Temel özellikleri: gazoblok nedir

Hemen her iki malzeme birbirine çok benzer olan, bu yüzden derinlemesine analiz şart olduğunu belirtmek gerekir. Biz gaz beton ürünleri ile başlayacağız.

özellikleri ve malzemenin özellikleri

Gaz beton - hücresel beton çeşitlerden biridir. Bu gözenekli yapısının varlığıyla farklılık göstermektedir. Genellikle alüminyum tozu çıkıntı yapan olarak yanmış kireç ve üfleme ajanının kimyasal reaksiyon ile elde edilmesi mümkündür.

Bu çözelti ve gözenek oluşumunun şişme meydana gelir. daha az dayanıklı, fakat daha hafif aynı zamanda ve daha uzun, bitmiş blok sıcaklığını korumak için geliştirilmiş bir yeteneği vardır.

Yanı sıra, kireç ve alüminyum tozu, yapı çimento, kum, çoğunlukla silika, saf su ve malzeme vasıflarının geliştirilmesi, çeşitli modifiye katkı maddeleri içermektedir. Gazbeton ve ondan ürünlerin teknik, fiziki ve operasyonel özelliklerin ana parametreleri.

Gazbeton 1. Özellikleri Tablosu:

sıcaklığı korumak için bu yeteneği ile, minimum duvar kalınlığı 40 cm'den az olmalıdır.

Frost bölüm blokları teknik dokümantasyon standart değil.

Üreticiler ayrıca ürünlerinin 150 zamana dayalı donma-çözülme döngüleri kadar dayanabilir potansiyel müşterilere temin ederim.

Ortalama yoğunluk, kg \ m3

Gaz beton, yapısal yapısal izolasyon ve ısı yalıtımlı olabilir.

 • Birinci tip 1000-1200 kg / m3 bir yoğunluk ile karakterize edilir, önemli yüklere dayanabilir. Bu yük taşıyan yapılar yapımında kullanılan bir üründür.
 • İkinci tip - En yaygın. Bu 500-900 kg / m3 bir yoğunluğa sahiptir. Bu duvarlar ve bölmeler yapımında kullanılır.
 • Üçüncü tip - düşük yoğunluklu ısı yalıtımına sahiptir - 300-400 kg / m3. ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılan düşük ısı iletkenliğine sahiptir.

Bu bağlamda, malzemenin nem gaz beton duvarlar önleyebilir, bitirme gerekiyor.

ürünleri aşırı nem ve hava kuru olduğunda serbest bırakmak için mümkün olduğu gerçeği.

Gazbeton, hem de herhangi bir başka yapı malzemesi, güçlü ve zayıf yönlerin bir numarası vardır. Ve daha ne olduğunu anlamak için: gazoblok veya köpük blok, ürünün tüm artıları ve eksileri dikkate alınması gerekmektedir.

Hem olumlu nitelikler şunlardır:

 1. Beton blok - hafif, önemli ölçüde vakıf üzerindeki yükü azaltabilir;
 2. malzeme yeterince büyük bir boyuta sahip, bu önemli ölçüde duvarların ereksiyon hızını artırır;
 3. Çevre dostu ve yangın dayanımı ürünler - bir artı olarak;
 4. Düşük bir termal iletkenlik katsayısı Gelecekte, ve ısıtma binalar için, yalıtım tasarruf ve yardımcı olur;
 5. Dona karşı dayanıklılığı yüksek sayısal değerler denge ve malzemenin uzun gösterir;
 6. Güç ve makaleler yoğunluğu 12 metreye kadar binaların yapımında bunları kullanmak için izin;
 7. Değişkenlik iç ve dış;
 8. tüketiciye Uygun fiyat;
 9. kendi elleriyle ürünlerini üretebilme Bu geliştirici maliyetini azaltmak ve malzemenin bağımsız üretim şansınızı deneyin yardımcı olacaktır. Yüksek maliyetler Eğer talimat ve hammadde ve araçları en az set gerekir, gerekli değildir;
 10. Üreticinin seçiminde çeşitlilik, boyutları, stil ve ürün, geniş uygulama alanı türleri değişkenliği;
 11. taşıma ve döşeme kolaylığı. Havalandırmalı iyi testereyle kesme, cilalı. Sen özel ekipman ve araçlar gerekmez. Basit bir testere veya demir testeresi yetinelim;
 12. İyi geometri ürünleri Bu ısı köprüleri en aza indirirken, tutkal blok yığın sağlar.

Avantajları beton blok gazlı

Ana olumsuz yönleri - şu:

 1. % 25 su emme yüksek bir yüzdesi. Daha önce belirtildiği gibi, havalandırılmış yoğun olumsuz birimi yapısını etkileyen nemi emer.

negatif sıcaklık bloğu yapısının baskın sırasında kristalize olursa içinden çökecektir. Sonuç olarak, dayanıklılık göstergesi olarak, soğuk direnç ve dayanıklılık önemli ölçüde azalacaktır.

 1. Ürünün kırılganlığı. taşınması ve gerekli işlemleri yapılırken dikkatli olmak.
 2. zanaat üretiminin varlığı kusurlu veya standart altı ürünleri satın şansını arttırır.
 3. Sorunlar Gazbeton duvar elemanları sabitleme ortaya çıkabilir. Donanım, o özel hücresel beton ürünleri için tasarlanmış kullanmak gerekir.

Eğer ağır nesneleri düzeltmek istiyorsanız Üstelik, bileşenler önceden planlanmış ve güçlendirilmesi gerekmektedir.

 1. kaplama malzemesine Yükseğe yapışma onun artışın amacıyla ek maliyetler ile sonuçlanacaktır. Bu - mont, örgü takviye, özel bileşikler ve karışımları satın alın.
 2. Daralma. Gaz beton buna eğilimli.

Dikkat! bölümde gereklerine çalışma ve uyum sağ teknik davranış, sen dezavantajları nötralize edebilir. Örneğin, muhafaza edebilir değil, aynı zamanda malzemenin ömrünü artırmak için doğru bitirme ile nem, ürünün koruma.

Ve şimdi özellikleri ve köpük temel özelliklerini dikkate almak zamanı.

Penoblok gazoblok olarak, hücresel beton türlerinden birini ifade eder. Aynı zamanda, gözeneklerden varlığı ile karakterize edilen, ancak yapıları çeşitli ürünlerin higroskopisite azaltır kapatılır.

Şişme bir üfleme maddesinin eklenmesi ile bir çözelti içinde gerçekleşir, ve, aksi halde, kompozisyon, beton, bu çimento, kum, kireç, su ve büyük ölçüde fibrovolokno hemen hemen benzerdir (Yapı köpük blokları ve bunların üretimi bakın.).

GOST uygun olarak köpük bloğu kompozisyonu

Blok sahip köpük Ancak, teknik ve fiziksel özellikleri, tablo kullanabilirsiniz.

Tablo köpük bloğu 2. Özellikleri:

köpük bloğu, bazı özellikleri

görüldüğü gibi, köpük blok yeterince rekabetçi özelliklere sahiptir. onun güçlü çoğu yoğunluğu ve ısı iletkenlik oranıdır. Ayrıca gazoblok köpük bloğu, gösterge yoğunluğu ürünlere bağlı olarak benzer bir sınıflandırma sahip olduğunu belirtmek gerekir, bunların uygulama kapsamı - aynı.

Ve şimdi, yukarıdaki temelinde, ürünlerinin olumlu ve olumsuz yönlerini analiz edelim.

 • Düşük ağırlık ve büyük boy eşyalar bunu hızlandırmak ölçüde duvarları inşa ve sürecini kolaylaştırmak;
 • Kullanımı kolay, son derece uzmanlaşmış ekipmanlara ihtiyaç olmaması;
 • Düşük ısı iletkenliği;
 • Yüksek performanslı yoğunluğu ve mukavemeti yük taşıyan yapılar yapımında malzeme kullanımını sağlar;
 • Dayanıklılık, mükemmel geometri otoklav ürünleri;
 • yerli üretim imkanı;
 • üretim düşük maliyetli;
 • Çevre dostu ve yangın;
 • Su buharı ve ses yalıtımı için kapasitesi;
 • uygulamalar ve üretici arasındaki malzemenin yayılması Geniş;
 • Biz daha iyi ne köpük bloğu veya gazoblok anlamaya çalıştığınız için, su emilimi yeteneği dikkat edilmelidir. bu oran, bir kapalı gözenekli yapısı nedeniyle önemli ölçüde daha düşük olduğu için, bu durumda, higroskopik köpük, avantajları atfedilebilir.

Eksileri da vardır:

 1. gazoblok olarak, köpük, kaplama malzemesi için düşük yapışma ile karakterize edilir. Takviye ve hazırlama çalışması gereklidir;
 2. Donanım benzer sonuçlar elde edildi bulunmaktadır. Eğer herhangi bir düzeltme yapmanız isterseniz, özel ürünler satın almak zorunda;
 3. Mekanik darbe Kırılganlık ve savunma;
 4. zanaat üretimi varlığı;
 5. Çekme ürünleri;

köpük bloğu geometrisi kalitesi AAC aşağı olan

kullanılabilir - Ön malzemelerin benzerlik olduğu sonucuna varabiliriz. En azından eksiklikleri listesi neredeyse aynıdır.

her iki ürünün, teknik fiziksel ve operasyonel özelliklerinin karşılaştırılması

Şimdi sıra doğrudan karşılaştırma var. Beton bloklar ve Gaz bloklar: Nihayet iyidir ne olduğunu bulalım?

Gazoblok köpük blok ve daha iyi olduğuna

daha da Tablo 3. Gazoblok veya köpük bloğu,:

Yukarıdaki özelliklerin yoğunluğu oranı ile karşılaştırıldığında, ancak sonra, gaz birkaç ileri gider. Yani, aynı yoğunlukta, ısı iletkenlik değeri Gaz bloklar daha düşüktür edilir.

Bunların Önerilen duvar kalınlığı da yaklaşık 10 cm önde, havalandırılmış köpük bloğu değişir.

İpucu! Her iki malzeme bir grubun bir tür olduğu için, GOST gereksinimleri onları aynı getirdi. Ürün üreticileri borçludur gazoblok yüksek oranları.

Ancak, buna rağmen, o nemden bir nem emme ve koruma bir zorunluluktur düzenledi. Aksi takdirde, sonuç her iki negatif ürünler için aynı olacaktır.

Gaz bloklar inşaat altındaki Kurum köpük bloğu duvarları

dekorasyonu ile köpük blokları Hazır ev satılık Gazbeton Evi

Bu köpük blok astarlı Ürün gamında varlığını vurgulamak için gerekli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bunlar sonradan dış yüzey gerektirmez. o iftihar edemez Gazoblok.

Bu makaledeki videolar: "Daha iyi olduğuna Gazoblok ve köpük blok" Bu malzemelerin birine tercih vermek için karar verdik geliştiriciler için yararlı bilgiler sağlar.

sorunun cevabı: "Gazoblok veya beton bloklar - bu inşaat için daha iyidir" son derece zor olduğu. iki malzeme sonra, şekillerde birbirine benzemektedir. Ve, doğru seçimler yapmak, uzmanlar öncelikle özellikler size kaygılarından biridir anlamaya öneriyoruz.

Bu fiyat ise ve higroskopik seçin blokları ve, eğer örnek, don direnci ve büzülme, o zaman tabii ki gaz beton ürünleri tercih vermek daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

39 − 29 =