Köpük blokları 200x300x600 bir küpte kaç parça

1 m3 köpük blokların sayısı ve teslimatlı fiyat

Köpük beton bloklar satılır ve küplerle satın alınır. Ancak malzemenin yapımını planlamada büyüklükleri nedeniyle daha elverişli şeylerdir. Taşların çeşitleri varsa ve satıcılar yararlı bilgileri paylaşmak için acele etmediyse, miktarı hacim ile nasıl bağdaştırabilirim? Kendin say.

1 m3 köpük beton

Küpteki kaç köpük bloğu belirleyin - boyutlar önceden biliniyorsa görevi iki kere yapın. Tek yapmanız gereken:

 • bloğun hacmini m3 cinsinden hesaplar;
 • Birimi (1 küp) ortaya çıkan sayıya bölün.

Standart varsayılan 600x300x200 mm köpük blok olduğundan hesaplamalar için bir örnek olarak alıyoruz:

Aynı şekilde, kaç blok köpük blokları belirleyerek ev inşa etmeniz gerekir. Duvarların oyuğunu hesapladıktan sonra, oluşan şekil seçilen malzemelerin hacmine bölünür. Büyük taşların kullanıldığı yük taşıyan yapılar için ve daha ince bölümler için ayrı hesaplamalar yapılır.

Bir küpte kaç parça olduğunu bilerek, bir ürünün maliyetini belirlemek zor değildir. İlke aynı - 1 m3 başına fiyat öğelerin sayısına bölünmelidir. Doğal olarak, bir metreküplük satın alırken tek bir köpük blok parçasından kesilmezsiniz. Bu nedenle standart 600h300h200 figürü 27 parçayı hatırlayın ve bir sonraki soruya gidin - hala kaç tane yapı malzemesi getiriyorsunuz.

Paletteki kaç blok var?

Her şey köpük betonu sevk edilen paletlere bağlı olacaktır. Bunlar üç boyutta mevcuttur: 0.9, 1.44 ve 1.8 m3. Bu, fiyatın bir hacime ayarlandığını ve sonra seçilen konteyner uyarınca yeniden hesaplandığını mı ifade ediyor? Hayır, aslında, tezgahların boyutları, bir takım standart öğeler içerdiği şekilde seçilir. Bu yüzden köpük beton birer birer saydık.

1

Daha az popüler türler için, bu kural da üreticilerin hacimlerin çoğulluğuna dayanmaya çalıştıkları için geçerlidir. Örneğin, 250x300x600 ebatlı bir köpük bloğu, standart bir 5 cm'den farklıdır ancak herhangi bir palette bu taşlar tamamen istiflenmiştir - sadece biraz daha küçülürler. Ancak köpük beton 400x200x600 ile bu odak geçmez, yalnızca orta palette satın alınabilir.

Her taş türü için hesaplamalar yapmaktan acı çekmek için aşağıdaki tabloyu kullanın.

Köpük beton blokların boyutu ne kadar küçükse, sayıları bir metreküplükte ve palette daha fazla olacaktır. Birim hacim başına fiyat, diğer şeyler eşitse de neredeyse aynı olacaktır.

Parça blok başına ve küp başına fiyat büyük ölçüde boyutlarına ve yoğunluk işaretlerine bağlıdır. Daha ağır bir taş, her şeyden bu yana yüksek olan maliyet, üretim için hammadde tüketimine bağlı. En büyük ve en dayanıklı olan çok fazla çimento gerektirir - karışımın en pahalı bileşenidir.

Ancak alıcı, hâlâ bir küp köpüğün teslim masrafları ne kadar olduğunu bilmelidir. Kaba fiyatların, motorlu taşıtın maksimum yükünü hesaba kattığımız sonucuna vardık - yarı boş bir cisimle, ortalama maliyeti kesinlikle artıracağız. Ve Moskova Ring Yolu'nun dışındaki köpük bloklu bir kamyon, kilometre başına ilave 30-50 ruble alacak.

Köpük bloklarının teslimat ile birlikte nihai maliyeti siparişin hacmini belirleyecektir. İnşaat malzemelerinin ne tür araçlara gideceğine ve bunun için ne kadar ödemek zorunda kalacağınıza bağlıdır:

 • 2 tona kadar taşıma kapasiteli gazoz, köpük beton küpünün maliyetini yaklaşık 1250 ruble kadar arttıracaktır.
 • Genişletilmiş bir tabana sahip - 1000 ruble.
 • MAZ veya KamAZ - köpük beton blokları 400-650 ovuş / m3 için daha pahalı hale getirecek.

Ayrıca, palet için bir piyon (yaklaşık 150 ruble / parça) yatırmanız gerekecek - siz onları satın almadan ve köpük bloklarını tek parça olarak getiremeyecek kadar daha fazla.

Banyo işlemlerinin iyileştirici etkisi eski zamanlardan bilinmektedir. Modern sauna.

Inşaat pazarında, hafif beton dönemi başladı. Ev köpük betondan yapılmıştır.

İnşaat, tasarım, malzeme seçimi ve maliyet hesaplamasıyla başlar. Çabuk.

Daha iyi köpük beton veya gaz beton nedir?

İnşaatta DSP'lerin Uygulanması

600x300x200 mm köpük bloklarının küpünde kaç tane parça var.

Bir küp içinde (1m3) 27x600x200 ebatlı 27 parça köpük blok ve tam olarak 27.777 adet.

 1. 600x300x200 boyutundaki bir köpük bloğunun hacmini metreküp olarak hesaplıyoruz. Bunu yapmak için, kenarlarını metre cinsinden çarpın. 0.6 * 0.3 *, 0.2.

Bunu, belirli bir boyutta 0.036 m3'lük bir köpük bloğunda buluyoruz.

 • Ayrıca, 1 m3 0.036'ya bölünür ve cevabı alırız - bir küpte. 27,77 köpük blok 600х300х200 mm.
 • Üreticilerin ürünlerini paletle sattıklarını da belirtmek isteriz. Bu köpük blokların bir paletinde 50 parça yerleştirilir. yani neredeyse iki küp.

  Küp içinde 200 300 600 tane köpük blok

  İnşaat için beton bloklar satılır ve küp şeklinde sevk edilir. Fiyat genellikle blok başına değil küp başına gösterilir (1 m 3). Bir ev veya garaj inşa etmek için gerekli küp sayısını hesaplamak için, bir küpte kaç köpük blok 200х300х600 bilmemiz gerekir.

  Bir küpteki blok sayısını hesaplama

  Küpü köpük blok hacmine bölünürseniz, 1 m3'lük köpük blok sayısını öğrenebilirsiniz. Blok hacmi doğrusal parametrelerinin, yani uzunluk, kalınlık ve genişlik çarpımı ile hesaplanır. Parametreler metre cinsinden alınır. Örneğin, standart bloğun hacmi 0.2 * 0.3 * 0.6 = 0.036 m 3'tür. 1 m 3 'ü 0.036 m 3 bölüştürürseniz, 27.78 kazanırsınız. Benzer şekilde, metreküp cinsinden diğer parametrelerle blokların sayısı hesaplanır.

  Köpük blokları paletler ile sevk edilir. Paletteki kaç tane parça uygun? Üzerinde standart bir boyuta sahip birden fazla sayıda köpük bloğu, yani 200x300x600 mm olan çeşitli palet türleri vardır.

  Paletler aşağıdaki boyutlarda gelir:

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  66 − = 59