Küçük banyo tasarımı fotoğrafı

Contents

Küçük bir banyo tasarımı için 70 fikir

 • Küçük bir banyo, apartmanlarda yaygın bir sorundur. Ancak bu 3-4 kare bile. tasarım tekniklerini kullanırsanız onu rahat ve dinlendirici bir vaha haline getirmek oldukça mümkündür. Doğru bitirme, sıhhi tesisat ve mobilya seçimi, dar bir alanın kalabalığın sebebi olduğunu, ancak cahilce bir şeyler yerleştirildiğini göreceksiniz. Önerilerimiz, hataları düzeltmek ve banyonuzu rahat ve düzenli kılmak için yardımcı olacaktır!

  Küçük bir banyo yeniden geliştirme. Nereden Başlayalım

  İlk aşamada, bu aşamada karar vermeniz gerektiğinde - banyoyu kombine veya ayrı yapmak.

  Tuvalet ve banyo arasındaki bölmeyi kaldırarak alanı biraz genişletebilir ve bitiş materyallerinden tasarruf edebilirsiniz. Fakat öncelikle bu, özel makamların iznini gerektirir; İkincisi, bölümde önemli iletişimler (su boruları veya kanalizasyon boruları, havalandırma kanalları, elektrik kabloları) olabilir; ve üçüncü olarak - büyük bir aile için, ortak banyolar pratik açıdan çok sakıncalıdırlar.

  ayrı banyo ile ilgili olarak, bu düzenlemede, tek dezavantajı iki oda genellikle tek lavabo için çok küçük ve tuvalet sadece hayır oda almalarını gerçektir. Bu durumda, kompakt bir lavabo kullanabilirsiniz, örneğin, boşaltma deposunun hemen üstündeki bir köşeye yerleştirin.

  Ayrıca, koridor veya koridoru azaltarak küçük banyonuza "ekipler" ekleyebilirsiniz.

  Banyo için kaplamalar ve malzemeler

  Banyo veya duş alarak havadaki buharın ve yoğunlaşmanın ne kadar çok oluştuğunu görebilirsiniz. Bu, küçük bir banyo bitirmek için kesinlikle tüm malzemelerin su geçirmez olması ve sıcaklık değişimlerine karşı dirençli olması gerektiği anlamına gelir.

  İlk bakışta, banyodaki beton tabanın yeterli döşeme ve onarımıyla bitmiş gibi görünebilir. Fakat durum bu kadar uzaktı - üst dekoratif tabaka altında biraz daha fazla iş yapmak zarar vermeyecekti. Böylece, "sıcak zemin" sistemi rahat bir sıcaklık sağlayacak ve yoğun bir su yalıtımı tabakası, bir sel olayında öfkeli komşuların ziyaretinden kurtaracaktır.

  ideal bir yapı gibi olacaktır: (kenarları en az 15 cm'lik bir yüksekliğe duvarlarına kaldırılır ve kaynak sıkıca sigorta birlikte üst üste yapılması gerekir ve) yapışık polimer su geçirmezlik zarının buna bitüm astar ile kaplanmış beton levha, ince kuvars kumu, istiflenmiş ısıtma döküldü elemanları ve beton döşeme yapıştırıcı monte seramik karolar. kolay ıslak parlak sır kayma ve yaralama nedeniyle, biraz kaba - O büyük ve parlak, ama aynı zamanda olduğunu arzu edilir.

  Küçük bir banyoda duvarları bitirmek için seramik karolar, plastik paneller, boyama, suni taş veya neme dayanıklı duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

  Birincisi, yüzeyi uygun bir şekilde sıvalamak ve iyi bir astar uygulamaktır. Ayrıca aquapanels ile yüzey düzleyebilirsiniz.

  Toksik olmayan su emülsiyon boyaları (akrilik, silikon) ve suda dağılım kompozisyonlarını kullanmak arzu edilir. Geleneksel yağdan daha uzun süre kururken, aseton kokusu yayar ve sıcaklığın etkisi altında hızla çatlamak gibi daha iyi olur.

  Küçük bir banyoda tavanın tasarımı için en uygun seçim - ayna efektli streç film. Su buharına karşı kesinlikle dirençlidir (bazen bir süngerle silinmeniz yeterlidir) orijinal estetik görünümünü kaybetmeden en az on yıl hizmet verecektir. Buna ek olarak, böyle bir tavan selin tatsız sonuçlarını en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

  Bir bütçe onarımına ihtiyacınız varsa, boyamayı durdurabilirsiniz, ancak her yıl güncellenmelidir.

  Banyoda tavan bitirmek için bir başka iyi yol plastik paneller (siding) ile kaplama olduğunu. Altındaki çerçeve için sadece paslanmaz metal profil kullanın.

  Banyo veya duş - ne seçeceksiniz?

  Geniş bir küvete yer ayırmanın zor olduğu küçük bir banyoda duş kabininin tercih edilmesi gerektiğinden şüphe yoktur. Üstelik jakuzili derin paletler ile donatılmış modeller var, bu nedenle mumlar ve gül yapraklarıyla romantik yüzme severleri rahatsız etmeyecektir.

  Önemli yer tasarrufuna ek olarak, kabin su tüketimini de düşürür. Artan faturalar düşünüldüğünde, bu büyük bir avantaj.

  Duşun üstünde havalandırma bulunması, nemi hızla gidermenize ve kondensin dış yüzeyden dışarıya çıkma olasılığını en aza indirmenize izin verir.

  Ve hala tam bir büyümeyle suda yatmak istersen, küçük banyoların sahipleri köşeli ve kıvrık küvete dikkat etmelidirler.

  Mobilya, alet ve aksesuarların yeri

  Sıhhi tesisatların ve mobilyaların dikkatli yerleştirilmesi en ufak banyoları bile rahat ve pratik yapacaktır.

  Yerden kazanmak için yarı dairesel değil, küçük dikdörtgen veya kare, ancak yüksek taraflı bir lavabo seçmeniz önerilir. Böyle bir kabuk beşikte monte edilebilir.

  Mümkünse, tuvalet kağıdı duvarda gizlenmeli ve dışarıda sadece boşaltma düğmesi bırakılmalıdır. Böyle bir seçenek mümkün değilse, bir köşe ya da uzun boylu dar bir rezervuar satın alabilirsiniz.

  Yan yükleme sahip kompakt bir çamaşır makinesi herhangi bir serbest niş gömülebilir: lavabonun altında, su ısıtıcı, banyo ve duvar arasında ya da tuvalet üzerinde köşesinde. Sadece yakındaki yalıtılmış bir çıkış sağlamak ve sessizce boruları gizlemek gerekir.

  Pahalı sıhhi tesisatın bozulmaması için, kirli suları doğrudan kanalizasyon deliğine boşaltmanız daha iyidir.

  Şeyleri küçük bir banyoda saklamak için, yüksek kalem kutuları, asılı raflar, havlu kurutucuları koymak için dikey alanı mümkün olduğunca kullanmaya değer.

  banyo yan şampuanlar, jeller, köpükler ve diğer hijyen ürünleri 45-60 derecelik bir açıda parantez açık raflar, kapı ile donatılmış ya da kayar ekranlar ile dar bir yatay raflar olmak de kullanılabilir.

  Bir başka ilginç fikir sürgülü raftır. Temiz havlu katlanabilir ve nemden iyi korunurlar.

  Küçük bir banyoda bir veya daha fazla ışık kaynağı ile çalışabilirsiniz, ancak hiçbir durumda avize asılı olmamalıdır.

  Ayrıca, normal akkor lambaleri reddetmek gereklidir - bunlar iş sırasında çok ısınırlar ve su sıçramalarına çarpması patlayabilir. Bu kriterlere göre, LED lambaları en uygundur.

  Küçük bir banyoda romantik bir atmosfer yaratmak için, katta neon bant spot aydınlatma raf ve niş yanı sıra ışıldayan elemanlarını kullanabilirsiniz.

  Banyoda yenilemeye başlamadan önce iç mekanın uyumlu görünmesi için, sahipleri gibi en çok stili seçmeniz gerekiyor. Su prosedürleri sırasında ruh halini yükseltmek için rahatlamaya ve her seferinde yardımcı olacaktır.

  Modern stilde küçük banyo

  Açık simetrik formlar, gereksiz ayrıntıların olmaması, tek renkli tonlar, krom veya parlak kaplamalar laconicism ve eksiksizlik hissi verecektir.

  Klasik tarzda küçük banyo

  Fildişi tonları, pırıl pırıl pırıl pırıl ve altın pırıl pırıl çiçek süsü - gerçek aristokratlar için kraliyet banyosu. Işık ve parlaklığın bolluğu alanı arttırma görevi ile mükemmel şekilde başa çıkacaktır.

  Provence tarzında küçük banyo

  Bu dekorta Fransız romantizmi kırsal özgürlük ve sadeliği birbirine bağlar. Pastel tonlar kullanılır - lavanta, yeşilimsi, açık mavi, hafifçe pembe. İzin verilen çizimlerin - küçük yumuşak çiçekler. Mobilya, hafif bir boya sürtünmesi gibi hafifçe eski görünümlere sahip olmalıdır.

  Çıplak duvarlar, çıplak duvarlar, taş taklidi veya tuğla işçiliği (daha iyi grimsi beyaz), yüksek beyazlatılmış tavan, dekorasyon eksikliği ile karakterizedir. Serbest sanatçılar, bohem temsilcileri ve sıradanlıktan nefret edenlere ve özgürlüğü takdir edenlere uygundur.

  Minimalist tarzda küçük banyo

  Yerden kazandıran ve kompakt formlar - küçük bir banyo için ideal bir çözüm. İhtiyacınız olan her şey dolaplarda gizlidir, böylece hafiflik ve ferahlık atmosferi yaratılır.

  İskandinav tarzında küçük banyo

  Küçük miktarda gri ve siyah yamaları olan kar-beyaz bir renk, dağlık kuzey nehirlerini veya buzla kaplı tepeleri hatırlatır. Bu durum çok ferahlatıcıdır ve aynı zamanda enerjiyle doludur. Mütevazi tonlarda bitirme ve parlak detaylar olmadan görsel oda genişliği artar.

  Küçük Banyo İçin Renkli Çözümler

  İç bölümün bütünlüğünü sağlamak için, küçük bir banyoyu düzeltmek için doygunluğa yakın en fazla üç renk kullanmanız gerekir. Bazı geniş salonlar veya açık havuzlar için karanlık, zıt, hacimli şeyler ve çizimler bırakılmalıdır.

  Bu, sıhhi tesisatın geleneksel rengi - temiz, net, maksimum yansıtıcı ışıktır. Böyle bir ortamda rahatlamak kolaydır ve dahası, diğer renklerle sorunsuz bir şekilde birleştirir.

  Parlayan parlayan taşlar taşların arasındaki tepelerden geçen temiz bir dereye benzemektedir. Aynalar ve krom kaplı metal ile çevrili açık kahverengi renk, zorlu bir çalışma gününden sonra gerginliği gidermeye ve sabah canlılığı geri getirmeye yardımcı olur.

  Gökyüzünün ve suyun rengi en rahatlatıcıdır. Daha derin nefes almanızı ve sanki bütün havayı temiz hava ile doldurmuş gibi yapmanızı sağlar. Bu, beyaz bir banyo ve lavabo için mükemmel bir ortamdır. Böyle bir sihirli düetü diğer renklerin "lekeleri" ile bölmek gerçek bir suç, en azından biraz gümüş aksan ekleyebilirsiniz.

  Yapraklar nehre yansıdığında, su yeşilimsi görünüyor. Bu aynı palette derinliklerden altın parıltılı olarak mavimsi-turkuaz parıltılı, deniz dalgalarının tonlarını bulabilirsiniz. Küçük bir banyoda böyle bir tasarım, gözler için dinlenme ve vücuda gevşeme sağlayacaktır.

  Kruşçev'de küçük bir banyo tasarımı

  Sovyet apartmanlarında genellikle bir metrelik tuvalet ve yakınlardaki bir banyoyu görebileceğiniz alan 4 m2'yi geçmez. Ancak bu koşullarda bile netlik göstermek mümkündür.

  Örneğin, bir lavabo, tuvaletin üzerinde bir köşeye yerleştirilebilir - bu nedenle kimseyi rahatsız etmez. Tuvalet küresinin üzerinde büyük bir niş inşa ettikten sonra içine su ısıtıcısı koymak kolaydır.

  Küçük banyolarda - fotoğraf

  Görme galerimizi yardımcı olacaktır küçük banyolarda tasarımın gerçek örneklere bakın. Fotoğrafı gördükten sonra, banyolarda yer kazanmak için alışılmadık fikirler bulacaksınız, alan hangi sizinki ile çakışmaktadır.

  Modern tasarım küçük bir banyo: iyi fotoğrafları ve fikirler

  Doğru giyinme odası - küçük banyo tasarımı önemli bir noktadır. Otel modern insanın rahat bir yaşam için gereken her şeyin mütevazı alan üzerine yerleştirmek zordur, bu güzellik ve konfor, görünüyor ve gerekli değildir düşünmek. Ancak, sıhhi yer açmak yardımcı olabilir basit tasarım teknikleri kullanışlı, aynı zamanda rahat değil söz bulunmaktadır.

  Kombine küçük bir banyo Tasarım: artan boşluk

  küçük alanların tescil bazı genel kurallar vardır. Bunlardan uygun zaman bile küçük oda çok daha geniş ve aydınlık bakacağız. İç ev tuvaletleri oluştururken bu kuralları ihmal etmeyin.

  • parlak renkler bitirme için uygulayın. küçük bir banyo aydınlık ve çok koyu renk tasarımında sadece bir vurgu olarak kullanılabilir.
  • ayna kullanın - onlar görsel olarak iki kez küçük bir banyo alanını artırır. ayna duvar olacak veya iki duvar dik bir açıyla yakınsama iyi eğer - "Tünel" etkisi yaratmak etmemek için bu durumda, birbirine zıt aynalar takılmam.
  • Banyoda tasarımında parlak yüzeyler kullanın - onlar iç zorlaştırmak ve buna ışık ekleyerek daha yansımaların bir oyun yaratmak. Örneğin, uygun gerilim parlak tavan olduğunu.
  • İyi aydınlatma sağlayın - oda daha parlak, daha görünüyor. Küçük banyoda tavan spot gerekli arzu edilen bir ek ışık kaynakları edilir.
  • Bölümler ve havadaki cam "çözüm" yapılmış mobilya hatta tek tek parçaları ve uzay daha yapmak.
  • Mobilya küçük olmalı ve zaten küçük bir banyo alanı "yemek" etmemek için, çok fonksiyonlu olmalıdır.
  • Standart bir banyo yapmak yerine duş koymak hakkında düşünün - küçük bir odada daha geniştir.

  Buna ek olarak, banyo tasarımı kullanılmış ve uzun tezgah üstü lavabo ayarlanmış örneğin diğer "küçük hileler", olabilir boyutu küçük olan, bir kısmı yukarıda banyo uzaya gidecek. Bu durumda, tezgah şampuan, klimalar, duş jelleri ve banyo diğer gerekli şeylerin saklanması için de kullanılabilir.

  Önemli: köşeler verimli kullanılabileceğini unutmayın. Köşe banyo ya da duş köşesinde sen rafın özel bir "köşe" asmak için lavabo koyabilirsiniz, dahası, geleneksel düz çok daha az yer kaplar.

  havai sıhhi tesisat temiz değil, aynı zamanda küçük bir odanın görsel algı sadece kolaylaştırır unutmayın.

  modern tasarım, küçük banyoda Fayans: doğru seçim

  küçük odaların dekorasyonunda temel kurallarına göre, kiremit parlak renkler olmalıdır. o soğuk renkleri (mavi, turkuaz) görsel olarak "itmek" duvar ve küçük bir oda unutma büyük görünüyor. Sıcak Aynı tonu, tam tersine, oda azaltmak daha izleyicinin duvarlarına "daha yakın" konulu.

  En iyi tasarım seçeneği - küçük karolar. Büyük ölçekli görsel derhal oda oldukça küçük yapmak ve hatta oranlarını kırabilir. duvarların bir kısmı mozaiklerle kaplı edilebilir.

  Bir kişinin karoların her birinin büyüklüğü izlenim değil genel bir kural ve fayans derzleri sayısına göre, göz değerlendirmektedir toplam miktar yoktur. daha fazlası - uzayın psikolojik algı göre daha fazla yer.

  Son yıllarda 3D-tasarım popüler büyük görüntüler, küçük banyo tasarımı, parlak Rhinestones terk edilmelidir. Sağ tutun "daha basit, daha iyi." bitirme malzemesi doğal kökenli, ya da klasik doku ise, daha iyi. Kompakt banyo için mükemmel bir seçim - mermer, traverten veya doğal gibi doğal malzemeler, döşeme Geleneksel plitka- "domuz" sakin dekorasyon,.

  "Ağacın altında" ahşap yüzeyler veya fayans kullanımı sıhhi amaçlar dahil herhangi bir bina, tasarımını inceltir. Bu dikey yönlendirilmesini için daha iyi bir küçük karo deseni ile de mümkündür. Banyo tasarımında Ayna fayans daha karmaşık bakım gerektirir, ancak, "ek miktar" vermek için yardımcı olur ve çok estetik görünüyor.

  küçük bir banyo tasarımında yatay duvarlar bölme kaçının. Renkli şerit ya da zemin, örneğin tavan vurgulama, tuvalet yükleme bölgesi ya da "ıslak" bir bölgeye daha ileri süslü. Büyük desenleri ortaya koymak için gerekli değildir - bu görsel küçük bir banyo düşürmektir.

  Önemli: küçük odalarda kullanımları hoşgeldin yüzden çok parlak yüzeylerin tasarımında, bir ayna etkisi vardır.

  tuvalet küçük bir banyo Tasarım: seçme mobilya

  Mobilya mümkün olduğunca küçük olmalı ve bu çok fonksiyonlu olmalıdır şöyledir: küçük odalar yapılır minimalist ilkesi, okur. Daha da iyisi, mobilya aynı parça birden fazla işlevi gerçekleştirebilir.

  Yazın shkafy- "sütun" entegre bir depolama sistemi, ışık raflar, niş ile değiştirilmelidir. Depolama kapıları kapalı olabilir ve açık olabilir. Mobilya tasarımı açık renk veya doğal ahşap rengi tercih edilir.

  Önemli: cam veya aynalı kapılar depolanmasını donatmak, küçük bir oda daha ferah görünecek. Bu durumda, bir kaç temizlik için işçilik maliyetlerini artırmıştır.

  Bu sadece bir yardımcı işlev ilave olarak, aynı zamanda oda tasarımında dekoratif bir eleman olarak hareket edebilir, banyo parçaları, temel bir unsurudur. Ancak, bu tür küçük bir banyo sepette o çok yer kaplar ve çok fazla ilgi üzerine sürükleyebilirsiniz. o dolaba kaldırılır, ya da duvarların genel tasarımı ile "birleştirme" edilecektir nedenle daha iyidir. Küçük bir çamaşır sepetinde için bir yer dahili depolama sistemi sağlanabilir, orada gizlemek ve çamaşır makinesi olabilir.

  Küçük bir boyutta banyo aynası tasarımı önemlidir. Onlar sadece hijyen için konfor sağlar, aynı zamanda birkaç kez artan salonunun küçüklüğü algısını etkilemez. seçim basit aynasında durdurulur, daha büyük olduğunu - daha iyi. lavabo üzerinde aynalı kapılarla Küçük dolap önemsizdir - bu dramatik odanın hacmini azaltır. Tasarımın bir daha radikal versiyonu - Lavabonun arkasındaki ayna duvar.

  Kombine küçük bir banyo Tasarım: konsept tasarım

  Minimalizm - banyo küçük bir oda tasarımı için en uygun kabul edilebilir tarzı. Başlıca ilkeler: sadece en gerekli mobilya ve dekoratif elemanlar en az kullanarak tasarımda parlak renkler. Banyo mobilyası boyutları küçük olması gerekir.

  Bu tür sabunluklara, tuvalet kağıdı tutucular ve diş fırçası gibi bir banyo tasarımında ek elemanları, sıvı deterjan şişe genel renk düzeni üzerinden olmamalıdır. Eğer dekorasyon olarak canlı bitkiler, resim veya küçük deniz kabukları kullanabilir gibi.

  Kompakt Banyo: Standart banyo

  Banyosu - sıhhi odasında hantal nesne. Kural olarak, tamamen bir duvar kapsar. Eğer banyo yapmak ister ve onsuz nasıl hayal edemiyorsanız, köşe veya bir kompakt standart bir banyo fincan nasıl değiştirileceği düşünün. Bu kıt alanı kaydetmek ve boş yere küçük bir çamaşır makinesi veya depolama sistemini koyabilirsiniz.

  Kompakt banyo: duş

  hayati alanından tasarruf etmek için, duş banyo değiştirmeyi düşünün. Sadece görsel olarak değil, aynı zamanda aslında ücretsiz küçük banyo alanını artırmak için değildir ve en verimli ile donatmak için bir fırsat sağlayacaktır. Sıradan bir banyo fincan boyutu 170 cm, duş küçüklüğü (min.) başlar ise - sadece 70 cm o banyo olmadan yapmak mümkün değildir inananlar, kalça banyo alt duşakabin modelini seçebilir.

  Önemli: En iyi çözüm şeffaf kapılı bir duş kabini yüklemektir küçük bir banyo, bu oda dağınıklığı olmaz. daha saf ve daha şeffaf cam kapılar - kabin uzayda görsel "çözülme" etkisi daha güçlü.

  Tasarımcılar küçük banyolarda yerleştirme için duşlar idealdir inanıyoruz. Tercihi küçük açısal modelleri vermektir - Aynı boyutlar daha işlevsel ve kullanımı daha kolay olan daha az yer kaplarlar ve.

  Geleneksel duşlar banyo üzerine ana avantajları:

  • Önemli ölçüde yer kazandırır;
  • Duş su tüketiminde yıkarken olarak Su tasarrufu ve ailenin mali araçlar, banyoda yıkarken çok daha azdır.
  • Duş kabini kullanım konforunu ve sağlık üzerinde olumlu bir etkisi arttıran bir hidro masaj cihazı ile donatılmış olabilir;
  • Banyo tasarımı daha modern ve şık görünüyor.

  Önemli: duş koltuğun montajı şey almayın en iyisi sonra böyle bir ihtimal varsa Sen, bir depoda boş küçük bir banyo açmak gerekmez. Banyoda sadece gerekli öğeler ergonomik kuralları ve yer gözlemleyin. Örneğin, çamaşır makinesi daire varsa, kiler monte edilebilir.

  Bir hata mı buldunuz? Bir film seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basarak gönderin.

  Büyüleyici tasarım küçük bir banyo

  Güzel bir soru - ne küçük bir banyo dikkate almak?

  2'den az metrekarelik Minik banyolar Kruşçev alanı. metre güvenle mikroskopik isnat edilebilir. onlarla karşılaştırıldığında yaklaşık 5 metrekare küvet içindir. m büyük görünüyor, ama gerçekte modern tesisatın kurulması razverneshsya etmez. Bu nedenle, ekipmanın yerleşiminde ana kısıtlamalar getirir tüm planlama, dikkat ve rahat moda ve hafızaya alınması küçük bir banyo tasarımı almaya çalışın.

  ve onarım Banyo pozitif yükün aşamada projenin geliştirilmesi sırasında birçok baş ağrısı getirdiği bu kuytu yüceltmek, ama işin az miktarda teşvik fikirlerin gerçekleştirilmesi sürecinde.

  tasarımcılar suçlu Tamamen haksız çok küçük olmasıdır. İşte sebebi. Bir an için hayal etmeye çalışın o küçücük stüdyo veya Kruşçev odnushke genişletilmiş banyoda. Ve nerede şimdi yaşamak? Her şey banyolar küçük boyutu ile koyun ve o kadar işlevsel hale getirmek için denemek zorunda kalacaktır ucuz bir konaklama, dengeli olmalıdır.

  küçük bir banyo iç

  ekonomi sınıfı konut olarak, prensipte, hiçbir şey boyutu bide çift lavabo, duş ve jakuzi yerleştirmek için izin verir bu bölgeyi genişletmek için engeller. Ama bir yatak odası feda etmeye dairelerin alıcılar vardır? Ve sonra tam ve büyüklüklerine ilişkin kira ödemek? büyük çoğunluğu - değil. Ve böylece bizim refahı bakımı için inşaatçılar korusun ve biz, tüm iyi ne var en iyi şekilde çalışırlar. küçük banyo için iyi seçilmiş tasarımı yapmak için bir temiz, rahat ve güzel.

  Böylece, sırayla can sıkıcı sınırlamalar vardır ki planlama tüm seçenekleri göz önünde bulundurun: örneğin, bir çamaşır makinesi sıkmak mümkün değildir ya da lavabo lüks haline gelir sağlanır veya kendi banyosu yer almaktadır ve bazı alternatifler aramak zorunda değil.

  Moda dergileri, film ve yayınlar tasarımcıları konut belirli bir standart, duş, küvet / jakuzi, tuvalet, bide varsayılan, bir ya da iki lavabolar empoze. Bizim Uygulamada burada otomatik çamaşır makinesi eklenir.

  Küçük bir banyoda çamaşır makinesi yerleştirmek

  Geri gerçeğe ve biz vazgeçmeye hazır olmayan ne donanımları Temaların sayısını sınırlamak:

  Bide da listede bırakmak istiyorum, ama dahil değilse - bir gösterge oda çok küçük olduğunu, rahatlığını da değil olacak.

  Projede ayrı banyo, tuvalet ve bide durumunda geçerliliğini kaybetmektedir, ama modern binalar uygulamanın temelinde, ihmal edilmeyecek ve kombine seçenek.

  Tuvaletli Küçük banyo,

  Çünkü gerginlik bireysel ruh, gerçek banyo, lavabo, çamaşır makinesi ve bide terk etmek zorunda kaldığı yer var mı küçük olarak kabul edilir. Kendine yukarıda en az şey sınırlamak varsa - sen şanslı bir adamsın. hiçbir şey sınırlı olanakları ile küçük bir banyo için başarılı bir tasarım projesi olduğu kadar zevk verir, çünkü mutlu.

  küçük bir banyo tasarlayın

  Aşağıdaki görevleri hazırlama sürecinde:

  1. moda trendlerinin belirlenmesi.
  2. ekipman ve yerleştirme seçimi.
  3. Renkler.
  4. Süsleme malzemeleri seçim.
  5. şık armatürler ve aksesuarları ara.
  6. Aydınlatma.
  7. Isıtma.

  Özellikle planlama - diğerleri alana bağlı iken Bazı tasarımcılar, her boyuttaki tank sadece tavsiye niteliğindedir.

  Son zamanlarda sarsılmaz görünüyordu postülalarını terk etmek, küçük banyolarda güçlerin tasarımı Yeni bir bakış. Değil alışkanlıkları hakkında gitmek ve bir yıldan fazla için söz konusu olabilir trendlerine göre oda düzenlemek için, bir iç mimar tavsiye kulak gerekir.

  En devrimci değişiklikler arasında, biz not:

  • sıhhi teçhizat -Teknik yeniliklere dikkat edilmesi, art nouveau ve retro ruhu içinde cesur formlar.

  Retro tarzı küçük bir banyo tasarlayın

  • Temel kumaş olarak karo reddedilmesi.
  • gri kurşun.

  gri renk düzeni küçük banyo

  • monokrom boyamaya çok renkli görüntülerin reddetmek.
  • ağaç "ıslak bölge."

  banyo dekor ahşap kullanımı

  • Onu düşünmemiştim hakkında Mobilya.
  • İç oturma odalarında doğasında dekor kullanma.

  Genel olarak iki eğilim izlenebilir. İlk - teknik yenilikler, şık, fonksiyonel tasarımı ve pahalı doğal malzemelerin kullanımı vurgu yaparak doğaya yakınlık, bir yüksek teknoloji öğeleri.

  stil hi-tech Küçük banyo

  İkinci eğilim - küçük bir banyo sıcak iç, "ıslak bölge" ve yaşam mahallerinden arasındaki çizgiyi bulanıklaştırır. O Provence, İngilizce klasikleri, ekostilya veya modern özelliklerini taşıyabilir. Bu benzer alanlarda daha önce kullanılmayan aksesuar ve malzemelerin bolluğu etkiler. değişikliğin sebebi üretimi, en rahat yerleşim bölgelerinden birinde resmi bir banyo yapacak kullanılan malzemelerin ortaya çıkması geliştirilmesinde yatmaktadır.

  Küçük bir banyoda Provence tarzı

  Esas olarak, iki yönde karşılık gelen farklı mimari tarzı olduğu kadar birbirlerinden farklıdır.

  Başlangıçta biz ekipmanı seçme sırları bahsedecek ve sonra bir şehir dairede küçük bir banyo için moda tasarımı geliştirilmesi diğer yönlerine geçin.

  küçük bir banyo iki metrekare için alternatif ekipman için ara

  ekipmanın seçimi odanın büyüklüğüne bağlıdır, bu yüzden çok çeşitli düzenler için dikkate alınacaktır. en Kruşçev veya mikroskobik stüdyosu genel bir bakış ile başlar ve 2m2 kendinizi ikna etmeye çalışalım - bir felaket değil.

  Proje dayanır:

  • Standart olmayan kompakt sıhhi tesisat;
  • banyonun reddi duş.

  2 metrekarelik Banyo alanı

  Japonya ve fazla nüfuslu Asya ülkelerinin deneyimleri 2 metrekarelik bir alan tasarım seçenekleri küçük banyolara kanıtlanmış öneriyor. metre ve ticari rolü ve duş / banyo ile mükemmel bir iş yapmak mikro tuvaletler için özel olarak tasarlanmış orijinal kompakt sıhhi ekipman sunmaktadır.

  Yeter ruhun lehine hamam vazgeçmek ve hemen oda daha geniştir hale gelir. Aslında duş teknesi, kompakt banyo daha az gerçekleşir, ancak palet üzerinde vazgeçmek ve bir tuvalet ve lavabo yüklemek mümkün olur olmaz katındaki oluk yaparsanız. Bir tasarım böyle küçük banyo alanı olabilir.

  yağmur duşlu banyo

  Suyun jet tesisat vuracak gerçeğinde yanlış bir şey yok, bunu kabul etmek kolaydır. Sıçrama havlu ve giysiler karşı korumak için cam arkasında dar bir niş veya kabine sağlanması faydalı olacaktır.

  Böyle bir projede Lavabo - zorunlu bir şey. Bu küçücük olabilir: boyut 30x20 cm ve 25x15 cm modeller fincan tankın kapağına yerleşiktir edildiği hatta tuvaletler vardır vardır, tam olarak - bu yerini alır .. Bazen köşe açısı kuyu tankı uyuyor veya düzensiz bir şekil batar.

  Yükleme asılı tuvalet kullanamıyorsanız - bunu yapmak için gereklidir. Tipik olarak sistem kendi montaj ve dahili tüp alan genişliği 20 cm alıcı ama bazen boru kaplama falshstenkoy için, yükleme için yeterli boşluk vardır - ve bu yararlanmak için bir günahtır. Duşta hemen kaybolur gerginlik zeminini, duygu siliyor roomier kolaylaştırdı hale gelir.

  tavanda yağmur duş sistemi muhteşem görünüyor. faydacı anlamda sulama can hortum ve kısıtlayabilirsiniz ama kabul edecektir, bu ultra modern, lüks bir duş olması güzel.

  Geleneksel banyoda yağmur duşu

  karşısında ve eşit ilginç bir yaklaşım - pirinç boru üzerinde sabit bir kavisli sulama retrodizayn duş. Buna karşılık, metal yapılar "yaşlı" ve parlayan fayans loft ruhu veya Provence bulunan farklı ve şık tasarımı küçük bir banyo oluşturabilirsiniz.

  Her zamanki banyo veya stüdyolarda Kruşçev kurulamıyor. duş sevmiyorum olanlar ne? Tesisat tasarımcıları sorunu incelediler ve bir uzlaşma, en az üç model sunuyoruz - Bir koltuk ile, açısal, düzensiz. oldukça güzel oturan spa uygulamaları atın. Çanak böyle yüksek tamponlar ve alanı - küçüktür.

  Köşe banyo alanı kazandırır

  Bu durumda, lavabo varlığı gerekli değildir. Önemli olan tasarım projesinde bir tuvalet ile kombine odanın banyo küçük boyutlu, kompakt tuvalet sığmasıdır.

  Kader çamaşır minikvartirke

  çamaşır makinesinin iki metrekare sadece bir olguda takılabilir Açık - biz küvet ve duş terk bile, bir kase lavabo dar çamaşır makinesi üzerinde montaj. Genellikle mini çamaşır tür dairelerde lavabonun altında veya dolap dibindeki ekipmanı yerleştirerek, mutfak veya koridorda katlanmak.

  Çamaşır makinesi yerleştirmek

  Olağanüstü tasarım Teknik yenilikler küçük banyo 3 metrekare

  Onlar ünlü Karadeniz kenti, dediğimiz gibi, o ve - 3 metrekarelik eski paneli ve tuğla evler banyo alanında uygulama kombine banyo ve ayrı olarak bulunur "İki büyük farklılıklar." Ama onları birleştiren bir nokta vardır: o zaman küçük banyo tasarımı ve söz konusu zaman miras kalan en yaygın düzendir. ekipmanın standart kurulum başlangıçta sağlandı ve herhangi amatör ima etmez. Tıpkı kalıplaşmış ve fayans kaplama yapıldı.

  klişeler uzaklaşmaya doğal arzusu dolayısıyla odanın 2017 banyo tasarımı küçük boyutta moda fikrinin incelemede dikkate alınması, alışılmadık çözümler aramaya iter.

  3 Metrekare Proje banyo alanı

  teknik ilerlemenin Üç metrekare

  Modern sıhhi tesisat cihazı - küçük bir banyo tasarımı gerekiyordu zaman, her şeyden önce, karoların ustaca bir düzen, şimdi ana karakterdir.

  o banyo tasarım projesi söz konusu olduğunda, tuvalet, sıhhi tesisat için ancak yeterli yer ayrılmıştır ile birleştirdi. O da ana dekorasyon haline gelecektir.

  küçük bir banyo 3 m² Tasarım

  Bu notu, neyi modeller özellikle muhteşem ve yeni bir konfor düzeyi vermek? Asma tuvaletler ve lavabolar - İlk olarak, kompakt ya da "ağırlıksız" Ekipman dikkat edilmelidir.

  Bu havzası terk etmek olağan hale, ancak tasarım küçük bir banyo açısından büyük bir kayıptır gelmiştir. Lavabo - sadece musluk suyuyla kase ve ruh setleri ve oda rahat yapar yararlı şeyler için bir ayna, aydınlatma, raflar ile bu şirin köşe serbest bırakılması.

  2017 fatura kase lavabo Moda - özlü, çağdaş, modern temsil dikkat çekiyor ve, tesadüfen, o küçük bir banyo tasarımında küçük hatalar distracts. Bu iletişimi gizleme, ahşap veya taş veya bir kaide üzerinde yapılmış bir konsol masa üstüne monte edilir.

  Laconic lavabo banyo

  Bu şeffaf masa konsola monte fantastik kase görünüyor. Gelin gibiydi ve tüm yapı iç mekanına hafiflik verir. Ayrıca şeffaf olabilir kendisini Sink. Bu yüksek teknoloji - çok pahalı bir ve inanılmaz etkili.

  Şeffaf tezgah görsel alanı arttırmak

  tasarım mobilyalar ile donatılmış dikdörtgen nostaljik tarzda "skandiyum" ve yuvarlak, ruhuyla lavabolar, ama çok modern, çok küçük bir banyo dekore edecek. Dar alanlarda, bu kompakt bardak özel boyut tercih etmek mantıklı, oldukça sıradışı bakmak ve özgünlük iç vurgulamak.

  İskandinav tarzı küçük bir banyo tasarlayın

  Bir tuvalet seçerken, modeline kalmak mantıklı hantal değil - ve İşte sebebi. asma kase için her kurulum sistemi zaten dar alanda genişliğine 20-30 santimetre çalmak, daha fazla alan onun biraz daha büyük boyutu olarak, bir hijyenik duş tuvalet kase yüklemek için gereklidir. Ve 4. çeyrek oldu. Bir banyoda metrekare - Ana değeri, o süslemek accessorize'dan, tasarım küçük bir banyo yaratmak için ilginç olabilir.

  küçük bir banyo tuvalete Çözümler

  Bir duş veya banyo tasarımı seçimi tarzı ve sakinlerinin kişisel alışkanlıklarını belirler. Klasik ve il iç - Bir banyo için kararlı ruh oy teknoloji safari, lehine.

  çamaşır makinesine Bağıl, bunu söyleyebiliriz - banyo 4 metrekare tasarımını öldürecektir. tuvalet metrelik oda. ayrı banyo için 35-40 cm modelin dar derinliği alıp bir kaide lavaboda gizlemek için iyi olurdu.

  4 metrekarelik banyo alanı için fikirler. metre

  Dört köşeli - Bu hayal için bazı yer bırakır ve güvenli modern konforu sağlayan ekipman seçmek verir boyutudur. Burada güvenle, hijyenik duş yüklemek menteşeli sistemi kullanabilirsiniz.

  Ayrıca, dekoratif unsurlar ve muhteşem renk düzeni en iyi ekipmandan dikkatini kaydırmak mümkündür. Bu nedenle, tasarım projesinde küçük bir banyo 4 metrekarelik tesisatçı iyi gölgeleyebilir ve kaydetmek için.

  Tasarım banyo 4 Metrekare

  Ne zaman küçük boyutlu modelleri tarafından tercih çamaşır makinesini yükleyin.

  Küçük banyo 5 metrekare. metre - inkar etmeyen hiçbir şey!

  Nitekim, 5 kare - Bu banyo düzenlemek için izin verir alanı, gerekli şeyler, ama aynı zamanda anlamlı aksesuarlar sadece olmasıdır. banyoya ek olarak - küçük kategorisinde yılında bide ya da az ya da çok elverişli çamaşır yıkama alanı ve duş yüklemek için bir sorun olduğunu bu nedenle düşer.

  sıhhi tesisat, dekorasyon, moda aksesuar ve mobilya sınırlamaları seçimi türü, ancak bunlar temel değildir ve endişe kompakt öncelikle bir soru.

  küçük bir banyo tasarlayın

  Eğer gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyen bir tasarım küçük bir banyo 5 metrekarelik yapma şansını kaçırmayın - moda bağımsız bir küvet koydu. İlle eklemleri mühür de imkansız klasik versiyonunda olduğu gibi, duvardan çıkarın ama. banyo ekranla kapalı ve standları lathed ayakları üzerinde veya porselen kase olarak yapılandırılmamış zaman, taban alanı engellemeyecek ve oda geniş hale gelir. 5 metrekare beri. . Çamaşır makinesi, dolaplar - - iç en etkileyici unsuru gizlemek için değil M yapabileceğiniz onsuz her şey, vazgeçmek zorunda kalacak, değil 10 hala.

  dekor ana unsur olarak Banyo,

  Aşağıdaki moda aksesuarları tanışırken, sandalye gibi böyle önemli bir konuyu kaçırmayın. Evet, banyoda bir sandalye - kartvizit bir tür iç, moda parçalarının Bu sezon farkında kanıt ilerledi. Ve üstelik - Onunla çok rahat, sen kabul edecektir!

  Kaplama malzemeleri: sakin dokular

  Bitirme malzeme seçimi yakından küçük bir banyo için tasarım konsepti ile ilgili ve 2017 yılında o da şudur edilir: en az maiyetiyle banyolarda, maksimum atmosferik çağdaş bir yaşam alanı.

  Öncelikle bu yaklaşım karo çarptı. Bütün duvarlarda fayans Lay ve hatta yerden tavana - kamilfo değil. Hatta zemin seramik kullanımı gerekli değildir. karo vermek zorunda hangi tasarımcılar karşılığında teklif ve yapılacak?

  Yeni yerleşimciler tebrik zamanı, yaklaşan bitiş banyo düşüncesi shudders - nefes! Pahalı karo, sen boya yerine geçebilir, bu ama yine de farklı fiyat aralığından, ucuz değil.

  Matt mükemmel boyalı duvarları boyalı olup, böylece tamamen renk paleti değişen zamanla tekrar boyanabilir ve bu nedenle, tasarım küçük banyo (unutmayın - neredeyse sonsuza ortaya koydu seramik fayans). Ticaret tonları ve geniş renk yelpazesi toplama birbirini mükemmel şekilde tamamlar tamamlamak sunuyor.

  fayans için bir alternatif olarak Suya dayanıklı boyalar,

  seramik karoların tamamen terk etmek gerekli değildir, ancak iç rolü değişti. Şimdi ya küvet kase etrafında sızdırmaz dikiş ile sınır saçaklar, ya da dekoratif bir vurgu olarak hizmet vermektedir.

  karo Modaya uygulamaları:

  1. banyo kenarına ya da biraz üstünde olan düşük paneli tam;

  bir duvar vurgu;

 • duş terbiye;
 • yukarıda lavabo dekoratif paneller;
 • zemin boyunca uzanan ve duvarda devam etti ve diğerleri renkli parça.
 • Dekoratif bitirme banyo fayansı

  Tasarımcılar bir altıgen karo teşvik edilir, tuğla ve doğal taş, düz ve kabartmalı elemanları, mozaikler, duvar resimleri, Fas süs altında üç boyutlu karolar. Bu küçük boyutlu banyo yenilenmiş fayans için tavsiye edilebilir. Bu pahalı bir dekor, ama biraz götürün, ama iç seçkin bir patina edinirler.

  bir tuğla duvar taklit Karo

  Parlak seramik hi-tech iç mekanlarda kullanılır. Bu karolar tüm yüzeylerde ile bitmiş olabilir tam olarak ne zaman böyledir, ama burada doğal taş ve koyu ahşap "mola" parlaklık toplu ekler tavsiye edilir.

  stil hi-tech banyo için Parlak fayans

  Zemin kaymaz yüzeyi kaplayan çini seçilmelidir, ancak ciddi bir rakip var - ağaç.

  1

  Islak alanda ahşap zemin

  Nemli ortamda ahşap zemin döşemede - duyulmamış! Ahşap kaburgalar epoksi reçine esaslı yat vernik veya bileşim ile kaplanmış - ve malzemenin özel bir sıcaklık ve ifade dokular kaybetmeden nem alır. Ağacın nedenleri aksesuar yineleniyor -. Dolaplar bir ayna, sandalye, küçük bir banyo etkileyici vb Eko-tasarım için, çerçeveyi bitirme.

  Bir ahşap zemin ile küçük bir banyo tasarlayın

  Yeni gri ve diğer buluşlar moda sezon

  Banyoda tasarımında piercingly parlak desenleri ve saf renklerin bolluğu zaman aldı. turkuaz, zeytin, mor, pişmiş toprak, kehribar - Karmaşık tonları ile uyumlu bir kontrast oluşturan, nötr renk, yumuşak - kadifemsi gri aldı. Yanında haklı orada yerini ve beyaz, ama değildi.

  gri tonlarında banyo tasarımı

  küçük bir banyo tasarımı odanın gri duvarlar beyaz sıhhi tesisat ve aksesuarları muhteşem bir zemin vardır. Bazen tamamlayıcı renk gri canlı tazelik bir dokunuş ekleyerek, sadece banyo aksesuarları ve tekstil mevcuttur. Bu küçük bir oda renkte koyu olarak algılanmaktadır akılda, bu nedenle istenen daha hafif bir kaç tonları boya kırpmak için denemek gerekir.

  Tek renkli tasarımı küçük bir banyo

  Klasik desenli örgü ince süsleme yanı sıra şimdiye kadar Fas mozaikler gibi topikal - 2017 yılında tüm tasarım çizimleri sadece basit geometrik motifler tanır. Özellikle "kafes" beyaz zemin üzerine ince grafik çizimleri, dar alanlarda bile, bir perspektif oluşturma yeteneği var. Banyo çok küçük görünüyorsa, kolayca duvarları bir desen "grid" ile fayans tasarımına dahil, fakat bütün çevresi üzerinde monte ve bir veya iki duvar değil.

  Bu banyo bankın tasarımını, yüksek arka hatta hasır sandalye ile bir sandalye tamamlayacak iyi bir uygulama olarak kabul edilir - ama küçük bir oda uzayda sandalye için genellikle yeterli değildir.

  çamaşır makinesini gizler lavabo ve kabine altında zamanki çelik dolaplar, bazen tek bir gövde içinde birleştirmek yönetmek. Küçük bir banyo için lavabo kase ayarlanır tablo, bir çamaşır makinesi için özellikle çekici gardırop.

  Masanın altında çamaşır makinesi yerleştirmek

  Mobilya tasarımında Eğilimler ahşaba beyaz plastik yüzeylerin yetmezliğine izlenebilir. Ağaç nemli atmosfer banyo doğru ısıtma yüklü, özellikle zarar vermez.

  Banyoda ahşap mobilya

  Hatta aksesuar üzerinde küçük banyoda saklamıyorsun

  Aksesuarlar - herhangi bir tasarım projesi en ilginç bölümü, ve küçük bir banyo - istisna değildir. Ama soru - yakın kesimlerde aşırı etmemek için hangi durdurmak?

  İronik olarak, gri ve beyaz renklerde bir sessiz kaplama, dekor çok olabilir - SPA yaşamış içinde görünüm alanını vermek eğilimin tersine olmaz.

  Duvarlar aynası, grafik çalışmaları, ayna ve grafik etrafında beyaz veya klasik oyma çerçeveleri canlandırmak - bu bakış açısı oluşturur ve ışıkla boşluk doldurur. Tabii, bütün bunlar dört duvar değildir ve lavabo, çamaşır makinesi veya tuvalet (ve neden olmasın, nesne diğerlerinden daha az olmayan çevreleyen uzayın dekor ihtiyacı) Yukarıdaki alana.

  Aksesuar banyoda iç önemli bir rol oynamaktadır

  lavabo Darat boudoir atmosferi üzerinde aynanın iki tarafında Lambalar, ya da sadece iyi bir aydınlatma sağlar. Tavana altında, 2.5 metre yükseklikte, o zamanki, su geçirmez değildir avize askıya izin verilir.

  Aynanın ek aydınlatma

  Çok dikkat seçilen stil uymak zorundadır küçük parçaları ve aksesuarları, ödenir. musluklar, duş başlığı, dolaplar, askılar, kancalar, sabun yemekler bakımlı, konfor ve kusursuz tasarım küçük bir banyo hissi oluşturmak gerekir işlemek: hayır küçük şeyler vardır.

  Banyoda parçaları özellikle dikkat edin

  Sen onarım başlar? Tebrikler!

  Biz eminiz - banyo küçük boyutlu bir felaket olarak görülen ve parlak fikirlerin tasarımın gerçekleşmesi için bir platform olarak kullanılmamalıdır. Bu yorumu hayal gücünüzle uyandı umuyoruz.

  Sen onarım başlar? başarılarınızı paylaşın!

  Fotoğraf Galeri - küçük bir banyo tasarlayın

  ormanda Rahat ahşap ev

  Başka ne kontrol edilir?

  Gerçekten tasarımı sevdim!

  Çok şık! Hoşuma!

  © 2018 · İzinsiz kopyalama malzemeleri yasaktır

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  6 + 2 =