Küçük ev mobilyaları

Küçük daireler için çok fonksiyonel mobilya

Göz ardı edilemeyecek en iyi örnekleri tek bir derlemede topladım.

3'te 1: küçük bir masa, bir çift kişilik yatak ve kanepe.

Ayarlanabilir boyuta sahip kompakt kitap rafı.

Dolabın içine kolayca katlanan devasa bir katlanır masa.

Ahşap bir yemek masasına dönüşen şık bir sandalye.

1

Katlanabilir kitaplık, büyüklüğü sahibince düzenlenmektedir.

Kolayca etkileyici bir boyut tablosuna dönüşen konsol.

Üç boyutlu nişli ve yan raflı yatak.

Bu mobilya parçası sepet, tepsi, kahve sehpası veya tabure olarak kullanılabilir.

9. Çok fonksiyonlu paspas

Land Peel'in benzersiz halısı kanepe, masa, sandalye veya tezgaha dönüşebilir.

Uyku modülü, bir çift kişilik yatak, komodin ve geniş gardıroptan oluşur.

Yumuşak modüller dışkı, masa, komodin, koltuklar veya kanepeler gibi kullanılabilecek karmaşık şekillerdir.

Köşe kanepe, büyük bir çift kişilik yatağa dönüştürülmüştür.

İnanılmaz mutfak, büyük çekip çıkaran masa ve tezgahlarla donatılmıştır.

Küçük bir koltuk masası ve birlikte istiflenmiş bir sehpa.

Katlanır yuvarlak masa.

Kolayca çift kişilik yatağa dönüşen küçük bir yatak.

Geri çekilebilir kanca ve bölüm seti ile koridordaki raf.

Küçük bir daire için en iyi tasarım fikirleri

Tasarım alanındaki uzmanlar, çoğu zaman yetkin bir şekilde organize edilmiş küçük boyutlu dairelerin, en hantal mobilyaların bile kolayca sığabilecekleri konutlardan daha canlı bir izlenim yarattığını savunuyorlar. Bu yazıda küçük bir daire için en iyi (bize göre) tasarım fikirleri sunulacaktır.

Konutun küçük bir alanı, kendi inisiyatifinize göre hayal etmenizi ve gerçekten benzersiz iç mekanlar yaratmanızı sağlar. Günümüzde boyutuna göre sipariş edilebilen fonksiyonel mobilyalar, aydınlatma özellikleriyle küçük bir daireyi oldukça rahat bir konut haline getirmeyi mümkün kılar.

Küçük bir apartmanın tasarım fikirleri her yıl daha da cesur ve özgün hale geliyor. Küçük tesislerde tasarımcılar ilginç bir konu olarak tam profesyonel potansiyellerini göstermek mümkün olduğuna inanılmaktadır küçücük uzay can ya gerçek usta veya rengin mükemmel tat ve duygusunu sahip bir vizyoner bir adam.

Küçük bir apartmanın tasarımı özellikleri

Muhtemelen, küçük dairenin sahiplerinin büyük bir banyo ile aynı şartları taşımaları şaşırtıcı değildir: banyo, mutfak, koridor, yatak odası, çalışma alanı, misafirler için bir yer. Zaten planlama aşamasında, küçük bir apartman dairesi için ilginç tasarım fikirlerine ihtiyacınız olacaktır, çünkü küçük bir miktar kişinin ihtiyaçlarını azaltmaz, bu nedenle, gereken her şeyi sınırlı bir alana yerleştirmeniz gerekir.

Odanın özelliklerini kullanmak için tasarlanmış olan iç kısımları - onun eksikliklerini gizlemek ve onurunu vurgulamak için. Tüm küçük dairelerin çok belirgin bir dezavantajı var - çok küçük bir avare. Her daire için avantajlar bireydir: bir yerde yüksek tavanlar, bir yerlerde büyük pencereler, başka yerlerde - alışılmadık bir düzen. Alanı genişletmek ve dairenin konforunu artırmak için başarıyla kullanılan birçok farklı teknik bulunmaktadır. Daire alanını en iyi şekilde kullanmanıza izin veriyorlar.

Ne yazık ki, tüm mevcut iç mekan stilleri küçük bir daire süslemek için kullanılamaz. Küçük odalarda en başarılı şekilde uygulanan bazılarını kendiniz de öğrenmenizi öneririz:

Bu stil, küçük bir oda için çok uygun olan en az ayrıntı ve tekdüzelik ile karakterize edilir.

Yarı karanlıkta ve belirli bir sıkışık alanta farklı olmasına rağmen, alan küçüktür. Sıcak aydınlatma ile küçük şirin odaların hayranı iseniz o zaman bu tarz size uygun olacaktır.

Bu, ülkemizde Avrupa çağrısı yapılan modern bir stildir. Kompakt işlevsel mobilya, spot ışıklandırma, renk bitirme ile oynayın - tüm bunlar küçük bir daire için uygundur.

Temel olarak küçük bir daire onarımı için ilginç fikirler, yüksek kalitede modern kaplama malzemelerinin kullanımına dayanır. Hepsi de alanı görsel olarak büyütmek ve genişletmek için tasarlandı. Odalarda, genellikle duvarlar için hafif bir renk veya duvar kağıdı seçin: bej, süt beyazı, salata, pembe, açık mavi. Banyo, tuvalet, mutfak (yüksek nem oranına sahip odalar) fayansın kullanılması daha uygundur, çünkü bu en pratik malzemedir.

Zemin kaplamaları, takdirinize bağlı olarak seçebilirsiniz: laminat veya parke, fayans veya muşamba - bu, sahibinin tercihlerine ve finansal özelliklerine bağlıdır.

Her şeyden önce, renk üzerinde karar vermeniz gerekir. Küçük bir daire için duvar kağıdı açık renkte olmalıdır: oda görsel olarak genişleyecektir. Doygun ve koyu renkler kendilerini yoğunlaştırır ve ışığı emer. Duvar kağıdında bir resim seçmek de aynı derecede önemlidir - çok büyük ve çığlık atan baskılar seçmeyin. Odanın renk şemasına ters düşmeyecek mütevazi ve orta boy bir çizimin kullanılması daha uygundur.

Bir tür duvar kağıdı kullanırsanız, tuvali ince desenle seçin. Yüksek tavanlı küçük dairelerin sahipleri, dikey bir desenli değil yatay bir duvar kağıdını önerebilir. Alanı genişletecekler. Duvarları bir sürü resimle süslemeyi planlıyorsanız veya parlak bir halı kullanıyorsanız, düz bir duvar kağıdı seçin.

Tuvallerin dokusu hakkında. Herhangi bir dokuya sahip duvar kağıdının, hafif bir rahatlamayla bile olsa, alanı arttırdığını bilmek gereklidir. Bu durumda uygundur ve hafif bir parlaklıkla duvar kağıdı, örneğin, ipek ekran.

Küçük bir apartmanın içi hantal mobilyaların kullanımını tamamen dışlıyor, ancak sizin için çok pahalı mobilya gibi bazı öğeleriniz varsa, ancak en küçük miktarla kullanılabilir. Ağır ve hantal mobilyalar sadece gereğinden fazla yer kaplamakla kalmaz, sıkışıklık duygusu yaratır.

Bu durumda en önemlisi, İskandinav tarzında veya minimalizmdeki küçük daireler için uygun mobilyalar. Küçük bir alanda gerçekleştirmek için Venedik tarzı ya da klasizm neredeyse imkansızdır.

Mümkünse dahili mobilya kullanın. Oda, çıkıntılar, köşeler, nişler varsa bu özellikle uygundur. Böylece, mobilyaları başarıyla düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda odanın şeklini de hizalarsın. Dahili, gerçekten, ve asılı dolaplar, yer tasarrufu sağlayan, görsel bir alan oluşturmak gibi amansızca onu oda ağır sıkmak hantal duvarları, dolaplar, aksine.

Küçük bir apartman dairesi için modern tasarım fikirleri, en işlevsel fakat aynı zamanda kompakt mobilyaların kullanımına dayanır. Böyle bir odada kanepe-bebek harika görünüyor. Günümüzde neredeyse tüm yerli ve yabancı şirketler bu modelleri üretmektedir. Kural olarak, böyle bir kanepe, genişliği ve yüksekliği - bir metre halinde monte edilmiş şekilde oldukça rahat bir uzunluğa (135 cm) sahiptir. Gerekirse, bebek koltuğu mükemmel bir uyku alanına dönüşür. Uzunluğu 190 cm, genişliği 120 cm'dir.

Küçük dairelerin sahipleri tarafından yönlendirilmesi gereken küçük dairelerin yerleştirilmesi ilkesi - gereksiz maddelerle aşırı yüklemeyin. Ne mobilya ne de aksesuar çok fazla olmamalıdır. Odaya büyük bir kulaklık taktığınızda, hemen daha küçük ve daha rahatsız olduğunu bulacaksınız.

Mobilya seçerken, ahşabın açık renklerine odaklanmaya çalışın. Bej veya beyaz mobilyalar çok taze ve kolay görünüyor. Denemekten korkmuyorsanız, seçtiğiniz stile organik olarak uyması koşuluyla, zıt mobilyalar, örneğin siyah veya kahverengi kullanın.

Küçük bir dairenin aydınlatılmasında, lambalar ve lambaların yetkili kullanımı iç mekanların avantajlarını vurgulamaya yardımcı olan ve mevcut eksiklikleri gizleyeceğinden ayrıntılı olarak konuşmaya değer. Işığın yardımıyla daireniz dönüştürülecek: daha ferah, havadar, daha parlak olacak. Sadece odanın ortasında bulunan bir tavan avize ile sınırlandırılması gerekli değildir. Ek ışık kaynakları (zemin lambaları, ahşaplıklar, spot lambalar) kullanın.

Mutfaktaki mobilyanın çalışma yüzeyini aydınlatmak gerekir. Sadece akşamları pişirmek için değil, aynı zamanda bu küçük odada coziness yaratmaya yardımcı olur.

Küçük bir dairedeki iç mekan, yardımcı tesislerin tasarımını ima ettiğinden, küçük banyo hakkında birkaç kelime söylemek isterim. (Özellikle düşük tavanlı odalar için) duvar tasarımı için, (küçük bir rakam ile olabilir) bir yöntem geniş odalar için iyidir ne yüce ve küçük görsel "ukradet9raquo duvar karosu ışığı kullanın; alanı. Bu seçenek sizin için çok sıkıcı görünüyorsa, renkli mozaikteki uzun dikey ek parçaları kullanın.

Ve şimdi günümüzde çok popüler olan küçük bir apartmanın tasarımı hakkında konuşacağız. Küçük bir stüdyo tasarımı, alanı genişletmek isteyen küçük yaşam alanlarının sahipleri için özellikle önemlidir. Stüdyo daire hemen hemen hiç iç duvar var-bölümleri. Başka bir deyişle, tek bir yaşam alanıdır.

Bu tür konutların görsel olarak genişleme için etkili olduğunu akılda tutmak gerekir, ancak tüm sahiplere uygun değildir. Mesele küçük bir stüdyo tasarımının oda ve mutfak arasında bir bölüm oluşturmadığıdır. Bu nedenle, iyi bir havalandırma yapıldığında, mutfak kokuları engellenmeden odaya akar.

Buna ek olarak, bu daire çok fazla kişiden oluşan bir aile için uygun değildir. Genellikle, bu yerleşim tek kişilik veya çocuklu genç aileler için uygundur. Bu gibi konutların bazı eksikliklerinden korkmuyorsanız zaman kaybetmeyin ve yeniden inşaa başlatın. Bunu nasıl doğru yapacağımız hakkında aşağıda açıklayacağız.

Apartman sahiplerine dairenizin bu yeniden geliştirilmesinin, ilgili yerel yönetim makamlarındaki projenin onaylanmasını gerektirdiğini konusunda uyarması gerekiyor. Her şeyden önce, yükselticilerin bulunduğu banyo ve tuvaletin yerini belirlemek gerekir. Daha sonra bu odalar bölümlerle ayrılır ve bundan sonra bir iç mekan yaratmaya başlayabilirsiniz.

Bugün, stüdyo daireler gençler arasında çok popüler. Kural olarak, bir oda, bir mutfak ve bir banyo birleştiriyorlar. İlk bakışta seyrektir. Bununla birlikte, yaratıcı insanlar kendi alanlarının en cüretkâr ve özgün fantezilerini içine alan bu şekilde binayı düzenlemeyi başarıyorlar, sonuçta kişisel bir bölge, bir oturma odası ve bir yemek odası bulunan rahat bir daire buluyorlar. Tüm bunlara, modern kaplama malzemeleri, mobilya transformatörü, renk ve aydınlatma çözümü kullanılarak ulaşılabilir.

Sürgülü perdeler, hafif raflar yardımıyla mekanın imar edilmesinden bahsetmemiz mümkün değildir. Aynı zamanda daha önce kullanılmayan salon sayaçlarını kullanma fırsatı bulacaksınız.

Küçük bir stüdyoda mobilya seçerken işlevsellik ve uyumlu görünümü unutmamalıyız. İdeal, çevre çevresinde mobilyaların yerleştirilmesidir. Bu durumda, mobilyalar odanın zonatılmasına yardımcı olacaktır.

Ağır hacimli mobilyalardan tamamen atın, dönüştürülebilen ve katlanan örnekler çok daha uygundur - bu alanın genel durumun algısını artıracak boyutlu nesnelerden görsel olarak hafifletir. Yine de minimalizmin stilini kullanmak en iyisi olduğu gerçeğinden bahsettik, ancak bu, kendinizi sıkı sınırlarla sınırlamanız gerektiği anlamına gelmiyor: mutfak alanını farklı ama yakın bir tarzda tasarlayabilirsiniz. Çatı, modern ve İskandinav olabilir. Böyle bir resepsiyon, özel bir iç mekan yaratmanıza izin verecektir.

Apartmanınızı iki ana bölgeye bölecek - yemek ve dinlenme için bir oda. Bu arada, İskandinav tarzında yapılmış küçük bir stüdyodaki mutfak çok etkileyici görünüyor. İki stili bir araya getirmek isterseniz klasikleri terk edin; zira sadece geniş odalarda sağlam görünür; küçük olanlar ise daha modern ve kompakt bir şey yapacaktır.

Küçük daireler için çevre çevresinde düzenlenen mobilyaların çeşitli işlevleri yerine getirmesi önemlidir. Örneğin, mutfakta, alanı büyük ölçüde kazandıracak bir masa örtüsü hazırlayabilirsiniz. Yatak, kompakt bir yataklı kanepe ile değiştirilebilir. Küçük eşyalarda, asma dolaplarda olduğu gibi asma katlarını da kullanın.

Konuklar tarafından sıklıkla ziyaret edilirse ve büyük bir yemek masası koymak için fırsatınız yoksa, masaüstü transformatörünü kullanın. Doğru zamanda ayrıştırmak ve arkadaşlarınızın uyacağı geniş bir masaya dönüşmesi kolaydır.

Küçük boyutlu stüdyo daire rekreasyon alanı olmadan yapamaz. Ayrılan alanda küçük, yumuşak bir kanepe, sehpa, yer lambası veya masa lambası koyun.

Her oda (boyutundan bağımsız olarak), şık ve özgün tasarım yapabilirsiniz. Deneyimli profesyonellerin tavsiyelerini düşünün, ancak aynı zamanda hayal gücü ve yaratıcılığı gösterin. Ancak bu durumda, küçük bir dairede gerçekten özgün bir iç mekan oluşturabilirsiniz.

Küçük daireler için 40 ilginç fikir

Küçük dairelerin en büyük sorunu, büyük arzuyla istediğiniz her şeyi yerleştiremeyeceğinizdir.

Bununla birlikte, bazı tasarım hilelerini kullanırsanız, en azından tüm gerekli şeyleri yerleştirebilir ve hatta küçük bir yerden tasarruf edebilirsiniz.

Küçük bir apartmanda yerden tasarruf etmenin yanı sıra orijinal tasarımlı küçük Avrupa dairelerinin güzel örneklerine ilişkin bazı yararlı fikirler ve ipuçları:

Küçük bir dairede bir yerdesin.

1. Çalışmak için yalnızca bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, masaüstünü satın almak yerine rafa koyabilirsiniz.

Ayrıca bir dizüstü bilgisayarı değil, aynı zamanda gerekli olan diğer şeyleri de koyabileceğiniz bir kitaplık kullanabilirsiniz; böylece çok fazla yerden tasarruf sağlanamaz.

2. Bir perde veya perde yardımıyla mutfağı odanın geri kalanından kolayca ayırabilirsiniz.

3. Yatak odasından ayrı bir işyerini konvansiyonel bir kontrplak veya küçük raflar kullanarak kullanabilirsiniz.

4. Eski bir pencerenin yardımıyla mutfağı küçük bir daireden ayırabilirsiniz.

Ayrıca sipariş verebilirsiniz "window9quot;; boyuta sığacak ve mutfak ile odanın geri kalanı arasındaki sınırı temsil edecek şekilde ayarlayacak.

Küçük bir daire nasıl donatılır

5. Bir çekmece veya sandık, aynı anda iki rol oynayabilir - bir sehpanın rolü ve farklı şeyler saklayabileceğiniz yerler.

6. Bir kanepeye veya koltuğa yaslanırsanız, size yerden tasarruf edersiniz ve güzel görünürsünüz.

Dairede küçük alanın akıllıca kullanılması

7. Misafirlerin kalabileceği bir kanepe için yer yok mu? Büyük bir yastık kullanın, boş bir yerden.

8. Burada kendi elinizle katlanabilir masa alabilir veya yapabilirsin. Duvara bağlıdır ve çok fazla yerden tasarruf etmek için katlanır.

9. Küçük bir dairede yatak, çalışma masası ve gardırop bulunan bir çocuk odası koyabilirsiniz (bu da gizli bir mekandır).

10. Bir tabloya dönen bir resim.

11. Bir askı olarak da kullanılabilen gazete bayisi.

12. 1'inci sandalye ve raf 2.

13. Kompakt katlanır mutfak.

14. Küçük bir oda için, aynayı, dolabı ve ütü masasını birleştiren mükemmel bir tasarımdır.

15. Bir katlanır masa için bir başka örnek, sadece şimdi bir katlanır sandalye ile küçük bir mutfak için mükemmeldir.

16. Bu işyerinde çok az yer kaplar ve çok uygun olur. Hem öğrenci hem de öğrenci için ve bir yetişkin için uygundur.

17. Bir merdiven yapmaya karar verirseniz, o zaman size farklı şeyler saklamak için birçok kutu inşa edebilirsiniz.

Şeyleri küçük bir dairede tutmak

18. Hem rafları daraltın hem de yerden tasarruf ederseniz, mutfakta ve apartmanın veya evin diğer bölümlerinde çok uygun olurlar.

Eğer bir kısmını doğru yüksekliğe yapıştırırsanız, o zaman rafın altında aşırı miktarda yer kaplamaması için bir tabure koyabilirsiniz.

19. Mutfağı yatak odasından nasıl bölebileceğinize dair bir başka örnek.

Küçük bir kontrplak duvar, alanı tamamen paylaşmaz ve oldukça güzel görünüyor.

20. Bu banyo, küçük olsa da, ama çok etkili.

21. Bu daire 44 metrekarelik bir alana sahiptir. m. Ancak bir yatak odası, mutfak, oturma odası ve balkon da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şey için uygundur.

Işık renkleri görsel açıdan alanı genişletip daireyi daha aydınlık hale getirir - güneş ışınları hafif duvarlardan yansır ve daire mükemmel şekilde aydınlatılır.

22. Paris'te küçük bir daire.

Küçük bir dairenin şık iç mekanı

23. 21 metrekarelik bir İsveç dairesinde akıllı tasarım. ölçer.

24. Yüksek tavanlı küçük bir dairede alanın yetkili kullanımı.

25. Barselona'daki küçük bir apartmandaki akıllı tasarım.

26. Stockholm'de küçük bir daire.

Küçük bir stüdyo dairesi tasarımı

27. Dikkatli bir tasarıma sahip hoş bir küçük daire.

28. Küçük bir dairede rahat bir tasarım.

Modern küçük daireler

29. Paris'teki 23 metrekarelik bir dairede akıllı tasarım. m.

30. Tek odalı küçük bir dairede alanın inanılmaz kullanımı.

31. Akıllı tasarıma sahip parlak çocuk odası.

32. 24 metrekarelik bir alana sahip küçük bir daire. metre ve mobilya tüm olanaklara sahip bir transformatör. Fikri yazan ve sahibi olan Christian Schallert (Christian Schallert).

Küçük dairelerin güzel iç mekanları

33. Yükseklerden korkmayanlara.

34. Zekice minimalist tarz.

35. Mobilya (bu örnekte eşyalar için bir dolaptır), büyük bir odanın (39 sq. Metre) bir yatak odası, oturma odası ve işyeri olarak yetkili bir şekilde bölünmesiyle sonuçlanır.

36. İki katlı biri. Alan 55 metrekaredir. Metre. Fikri yazan Steve Sauer.

37. Dar bir dairede akıllı tasarım.

38. Bir açıyla yerleştirilen mobilyalar, bazen son derece rahat bir atmosfer yaratır.

39. Yine, yüksek tavanlı bir dairenin doğru kullanımı. Yatak işyerinin üzerinde bulunur.

40. Bir kitap rafı, yatak odasını odanın geri kalanından ayırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1