kullanım talimatlarında Buhar bariyeri Axton

bir buhar bariyeri bir ısıtıcı yüze gerekenler

ev ısıttıktan sonra yaygın bir sorun yapılan işin beklenen etkinin olmaması. Geleneksel malzeme tüm bina yasalarına ve kanunları üzerinde yapılan ve içeride hala soğuk, örneğin, maden yünü için, seçilmiş gibi görünüyor. Bunun nedeni doğru proizolyatsiyu koymak için hangi tarafı da dahil olmak üzere "uzmanlar" temel normlar, cehalet olabilir. en bu noktada daha ayrıntılı olarak bakalım.

Buhar uygulama için bir yöntem, iki çeşit bölünür:

 • - Buhar, sıvı boya;
 • - Buhar bariyer membranı (film).

diğer bazı yerlerde olduğu gibi ventilyatsonnye ve baca: Boya rulo, buhar uygulamak zor olduğu yerlerde fırçaları ve rulolar üzerinden buhar uygulanır. bitüm, katran ve kömür katran gibi malzemelerle sağlanan bu aile paroizolyatorov.

Her şeyden önce, kendi amacına göre buhar bariyeri filmlerinin türlerini tanımlar. yapımında kullanılan kendi özelliklerini membranlar, aşağıdaki sürümlerinde kullanılabilir:

 • - Buhar bariyeri özelliklerine sahip zar;
 • - buhar geçirgen zar.

içeriden neme maruz cam yünü korumak için ek bir buhar bariyeri döşenmelidir. bunun altında yer alan çatı, döşeme veya iç mekan ev, yalıtım da, uygun bir filmi kullanılması önerilir. yalıtım katmanı, bir taban, bir koydu mineral yün (oda tarafı) olduğuna dikkat edin.

koruma duvarları dışında yapıldığı durumlarda, ilgili bileşenleri perforasyon veya gözenekleri olmamalıdır.

Her zaman, su buharı geçirgenliği önemine dikkat ve daha küçük sizin için hayırlıdır. Mükemmel bir düzenleme, bir geleneksel plastik bir filmdir. ideal bir seçim ek takviye ile bir malzeme olacaktır. Folyo, alüminyum kaplama mevcudiyeti, sadece bir artı olarak kabul edilir. Eğer iyi bir havalandırma sistemi dikkatli olmalıdır, böylece buhar bariyeri bitirmek varlığı yalıtımlı uzayda nem çoklu artışa yol açtığını unutmayın.

Mevcut özel izolasyon folyosu bir antioksidan kaplama ile gerçekleştirilir. nedeniyle bu nem birikimini olmuyor. Tipik olarak, aşınmaya karşı duyarlı bir bileşen ekleyin. Bu bir metal kiremit hakkındadır, Oluklu saclar, galvanizleme, vb Film kaba kumaş katmanının alt mevcut etkin çıkış nemi sağlar. Mineral yün 20..60mm mesafe zorunda kaldı ki o, ısıtıcı tedavi yan ve doku engeller.

buharlaşma yeteneğine sahip bir membran yapı kullanılarak, dışarıdan bir evde yalıtım duvarları gerçekleştirilmesi, rüzgar güçlü gusts malzemeyi korur. eğimli çatı türü, nem sızıntısı bir tabanı olan bir cephe korumaya uygun yanında. su etkili havalandırma kanallarında ısıtıcıdan çıkışı böylece genellikle buhar bariyeri film, çok küçük gözenekler ve delikler yüzeye sahiptir. işlem boşaltma buharlaşabilen aktif meydana daha iyidir. Bu hızlı ve verimli kuru izolasyon olacak.

1

Bugün böyle buharı geçiren filmler ayırt:

 • 24 saat boyunca fazla 300gramm / m2 buharlar geçirgen 1. Sözde difüzyon membranı.
 • 300..1000gramm / m2 olan, su buharı geçirgenlik katsayısı 2. difüzyon membranıdır.
 • bir buharlaştırma göstergesi 1000gramm / m2 olan 3. Superdiffuzionnaya membran.

izolasyon ilk tip nemden iyi bir koruma olarak kabul edildiğinden, genellikle dış tabaka olarak, çatı yüzeyinin altına yerleştirilmiş. Hava tabakasının arasında bir ek yazılım katmanı gerektirir ve film izole edilmiştir. Aynı zamanda bileşen yeterince kötü iletken çiftleri olarak cephe işlenmesi için uygun değildir. Bu kuru sezonunda zarı ve diğer enkaz gözeneklerin içine toz penetrasyon nedeniyle, neden "nefes" etkisi ve yoğuşma yalıtım malzemesinin yüzeyinde birikir kaybolur.

Birçok ısıtıcı hangi yöne merak ve ne izolasyon kalan iki tür koymak olacaktır. deneyim gördük ki oldukça basittir söyleyebiliriz. membranın geniş gözeneklerin varlığı altındaki bir hava havalandırma tabakasını bırakmak gerek yoktur bu nedenle kapanışları olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Sonuç olarak, bu monte ve karşı-çıtalama olması gerekmez.

Ticari olarak mevcut difüzyon filmi Surround performansında. Membran daha önce havalandırma tabakasının sağlanır içinde, metal yüzeylere ve böylece nem elde edilemez. Bir antioksidan benzer özgüllük film aygıtı. fark sadece ısıtıcı su çekilmesi bulunmaktadır. Çatı, derece 3..15 hafif bir açıyla eğik alt damlayan olasılığını ortadan bile, bu avantajlıdır. Bu nedenle, aşınma nihai imha ardından yavaş yavaş galvanizli bir kaplama ortaya çıkar.

bir ısıtıcıya hangi tarafı buhar bariyeri düzeltmek

Öncelikle, ne yerler buhar bariyeri membran döşeme gerekebilir ve daha sonra buhar bariyerinin bir tarafı ile belirlenen, anlamamız gerekir.

 • 1. yalıtım duvarın ön tarafında yerleştirilir ise, buhar bariyeri film, dış parça sabitlenmiştir, bu hydroprotection olacaktır.
 • Tavan ve çatı 2. İşlem antioksidan buhar bariyeri kullanılmasını gerektirir. hacim ve difüzyon kaplamalar genellikle kullanılır. Bu organizasyon ventfasada temelinde, mineral yünden yapılma üst üste istiflenirler.
 • çatı ve tavan buharı engel film tabakası ilave ısınma yokluğunda 3. Alt yan kirişler üzerine monte edilir.
 • tavan alanı altına yerleştirilmiş odaları, tavan, üst kısımlarını kaplayan 4. Yalıtım, bir ısıtıcının alt tarafında, buhar bariyeri membran istifleme gerektirir.
 • duvar ve zemin içine yalıtım Yerine Getirilmesi 5. Bundan mineral yün dış ek yalıtım filmi hazırlamak için tavsiye edilir.

ön veya arka tarafa: Birçok "uzman" inşaatçılar bile duvara buhar bariyeri membran eklenebilir nasıl hiçbir fikrim yok.

en iyi çözüm aynı yüz ve alt bölümü ile bir malzeme kullanmak olacaktır.

Ve özellikle de, tek taraflı durumunda ne yapılacağını antioksidan yalıtkan? Yanlış tarafı odanın içini yerleştirerek sırasında bulunan kumaş yüzeyi olduğunu bilmelidir.

çekilmiş metal düzlem ile aynı doğrultuda folyo zarı - kurum içinde parlak tarafı.

herhangi Film buhar bariyeri malzemeleri şu geçerlidir: bir ısıtıcıya düz tarafı uygun kaba yan odada bakan.

Aynı için de geçerlidir penopropilenovyh paroizolyatorov, bu ısıtıcı düzgün bir yanı olan yerleştirilir.

Bir difüzyon bileşeni seçme, bunu detaylı bir şekilde uygulama kılavuzuna üzerinde çalışılması önerilir. tek ve aynı şirket ikili ve tek taraflı izolatörleri yapmak mümkün, çünkü çok dikkatli olmalıdır.

iç yan kat olmalıdır -, rulo gerildiğinde, örneğin, kat takdir edilmelidir.

Buna ek olarak, çoğu kez karanlık bir tarafı dışındadır.

Ben membranın yakınında bir hava katmanı gerekiyor mu?

Her zaman onu bırakın. Özel filmler alt tarafında 50 mm kadar bir boşluk genişliğine düzenlenmiştir. Bu duvar, zemin ve yalıtımı üzerinde yoğunlaşmasını önler. Membran bakan yüzeyleri ile temasını önlemek için önemlidir. yer, duvar ya da tavan için bir difüzyon filmin uygulanması nedeniyle de tespitin bir çok problemle termal yalıtkan, neme dayanıklı OSB veya kontrplak doğrudan yapılabilir ortadan kaldırır. Havalandırma tabakası zarının dışında gereklidir. Hava boşluğunun antioksidan bileşeni ile düzenlemede her iki tarafta 40..60mm içinde olmalıdır.

Duvarlar ve zemin her şeyi çatıdan açıktır ve durumun tavan ayrı tutulması durumunda. Ne zaman havalandırma boşluğu ahşap çubuklarla ek kurulum kontrobreshetki gerektirecektir. havalandırmalı cephe boşluğu organize edilmesinde duvar ve filmin dik olarak düzenlenmiş yatay profil ve payandaların yapımında bırakılır.

duvarlar, zemin veya tavana zarı sabitleme geniş şapka, bir zımba tabancası ile çivi vasıtasıyla yapılabilir. Ama, tabii ki, en iyi seçim karşı kullanılması olacaktır.

İstifleme. Buhar bariyerinin eklem yapıştırılır buharı engeli veya özel seloteyip sabitlendikten sonra, en az 10 cm'lik bir çakışma ile çakışan buhar bariyeri gerçekleştirilir.

Sonuç olarak, membranlar sağlamasıdır herhangi bir bina yapısı çok uzun süre hizmet etmek. sıcaklık ve nem pozitif bir korelasyon elde etmek için diğer yöntemler, ne yazık ki, elde edilemez. Tüm bunların yanısıra - bir buhar bariyeri döşeme kuralları hakkında unutma. Pek çok üretici araya mallarla ve kurulum talimatlarını dağıtın. Bu difüzyon ve superdiffuzionnye membranın özellikle doğrudur. Yani bir satış asistanı tüm soruları satın alarak kontrol etmek tembel olmayın.

Size makalenin başında yazı oylamayı gibi ve yorumlarda görüş ve önerilerinizi bırakın umut!

buhar bariyerinin Kurulum: nasıl?

Özel ev inşa zaman, sadece, hala doğru yalıtım koymalıyız duvarlar, zemin ve tavan inşa etmek önemlidir. Bu yapılmazsa, bina uzun süre ameliyat olmayacaktır. Odaya atmosferi için gerekli yalıtımı temin etmek üzere bir buhar bariyeri bırakmaya hangi tarafı bilmek önemlidir.

Ne yalıtım üzerindeki buhar bariyeri yapar

Islak maruz yalıtım malzemesini korumak amacıyla, özel bir film uygulanır. Kış, oda sıcaklığı içinde ve dışında çok farklı olduğundan, yoğunlaşma oluşumu duvar ve tavan yüzeyinde meydana gelir. Bu ıslatma ısı yalıtkan ve işlevlerini yerine bir son yol açar. oda binasının soğuk, şımarık yapısal ayrıntıları alır.

Kendi ev inşa başlayın Kâhya, inşa konut kiracı mutlu Rahatlık, konfor ve samimi bir ortam için bu önemli yönünü unutmamalıyız.

buharı engel film ne tür onu dağdır

filmi kullanılarak ıslak maruz mineral yün ve genleşmiş polistiren koruyun. Şu olabilir:

 1. Folgirvannoy. Bu daha pahalı bir maddedir. Bununla beraber odasına buhar bariyeri, aynı zamanda ısı yansımasını sadece yapabilirsiniz. Zemin veya duvar üzerinde bir buhar bariyeri koymak için hangi tarafı da önemlidir.
 2. Standardı. Her zamanki kalın plastik film bu varyant - en pahalı ve dayanıklı değildir ve zemin bir zevk üzerine yerleştirdi.
 3. Membran. Sınırlı buhar bariyeri özelliklerini kondensat çıkışının kontrol olanağı sağlar.

senin buhar bariyeri stil nasıl

filmi satın önce, tüm hesaplanmalıdır. Burada karmaşık bir şey yok.

Bazen talimatlar yan iç ve bazı dış belirtilmiştir. Bu tür bilgilerin yokluğunda, izolasyon için buhar bariyeri koymak için hangi yüzeyinin dış etkenlere yakından bakmak gerekmektedir.

her bir yanı üzerinde film daha sonra hafif yan IZOSPAN bir bir ısıtıcı sokulmalılar farklı bir renk olması durumunda.

katta bir buhar bariyeri koymak hangi tarafı öğrenmek için aşağıdaki faktörlere bakabilirsiniz. Su yalıtımı katında arıyorsa, o zaman iç kısmı anlamına gelir. Bu ısıtıcının yanına koydu edilmelidir.

kumaşın dış tarafı üzerinde nem geçmeyen bir yığın sahiptir ve iç yan tüysüz bir film. Buhar bariyeri pürüzsüz taraf bir ısıtıcı yerleştirilir.

izolasyon için buhar bariyeri düzeltmek için hangi yol bilerek, tüm çalışma daha etkili bir şekilde gerçekleştirilecektir. Herhangi bir yalıtım yüklemek için, buhar bariyeri monte edilebilir. yapının birden fazla bölüm, sadece duvarlar ve zemin, ama tavan, cephe yapmaz bu eleman olmadan.

takas buhar bariyeri ana fonksiyonu içinde nem oluşmasını önlemektir. hayatın sürecinde, odadaki hava nemlendirilmesi istenen başlar ve buhar oluşumu bitirme ve izolasyon içerisinde nüfuz.

yalıtım tabakaları birikimini ve nem tutma kurdu. temas soğuk duvar ve hava yoğunlaşmasından sıcak buhar kışın. nemlendirilmiş bir malzemedeki Özellikleri kaybolur.

birikmiş nemden, mantar çıkması kalıp ile başlar. Bu ısı yalıtım malzemesinin sonucunda bozulur ve Hidro havalandırma gelen oluşturulamaz.

malzemenin ne tür bir buhar bariyeri olan

ısıtma malzemesi eskiden ne izleyerek, bariyer kurulumu yapılacaktır bitirmek karşılaşmadan önce gerçekleştirilebilir. Hatta açık korumayı uygulayın. Gerçek o kendine has özellikleri vardır. Buhar bariyeri boyama veya filmi yapmak.

boya ürünler: zift, katran, zift.

Bu tür bir buhar bariyeri havalandırma boruları, bacalar, Yukarıdan gelen meyil, metal ve diğer IZOSPAN A kullanımı için sınırlı bir alana uygulandığında

daha yaygın buhar tarafından sızdırmazlık malzemeleri buhar nüfuz edemez, üzerinden bir film karmaşık bir çok tabakalı yapıya sahip bulunmaktadır. Bu tür ürünler, difüzyon membranlar, polipropilen, polietilen şeklinde sunar.

Plastik malzeme dayanıklı değildir. Bu bağlamda, bu yapıldığı veya çok tabakalı ağ kumaşının ilavesi ile güçlendirilmiştir. Bu malzeme buhar geçmez.

Film, bir tarafta taşınan bir yansıtıcı folyo kalkan sahip olabilir. Video: Bu yalıtım yüksek nem ve yüksek sıcaklık, bir buhar bariyeri ile uygun boşluktur.

her bir yanı üzerinde bir dokuma temel ve polipropilen tabakaları ile bir polipropilen üründe belirgin yüksek mukavemetli kalitesi. UFPh-ışınları bu malzeme üzerinde çalışamaz. koruyucu madde ile kaplanmış özel bileşim olup, malzeme kalitesi ve nem oluşmasını karşı yeteneğini geliştirir.

Filmin bir tarafında oluşturulmuş bir nem emme ve havalandırma sisteminin varlığında kendini üreten hızlı buharlaştırma üretebilen antioksidan tabaka sahiptir.

Buhar kesici Sınırlı buhar geçirgenliği difüzyon membranlar vardır. Bu malzeme, bir polimer ve polipropilendir. membranın diğer bir tipi, yüksek sıcaklıklarda ve yansıyan ışınları UFPh üretme kabiliyeti için farklı güç tasarrufu yeteneği ve direnci olup. Bu bir metalik dış tabaka ile ayırt edilir.

Ne kadar farklı malzemeler üzerinde bir buhar bariyeri koymak

İlk olarak, duvar ya da tavan üzerinde bir ısıtıcıya yalıtım filmi yığılmış olan yan bulmak. Buhar bariyeri malzemesinin özelliklerini anlamak için kullanılması gereken yan bir buhar bariyeri monte belirlemek. Biz tarafta ve dış ürünün içine bakmak gerekir.

dış - yumuşacık yüzeyi olan ürünler. İç kısım pürüzsüz tarafında bulunabilir: Aşağıdaki video.

zemin üzerinde rulo olabilir rulo iç tarafını bulun. Malzeme katın iç tarafına bakacak şekilde olacaktır.

Eğer renk bakarsak, dış kısmı iç daha koyu.

Elbette koymak nasıl buhar bariyeri belli bir tür önceden belirlenmelidir. Sen kasayı ayarlamak ve eklemlerin üzerindeki vida ve tutkal bantla yaprak kurulumunu yapmak gerekebilir.

Bazı ürünler aynı yüzeylere sahiptir. Bu durumda, buhar kontrol çerçevesi iki tarafında olabilir monte edilir. Genellikle, bu olgu, bir polietilen buhar bariyeri olur.

Bir IZOSPAN folyo sahip ise, o zaman malzemeden bir dış kısmını tanımlamak mümkündür.

polipropilen ve membranovye ürünleri ile karakterize Düzgün pürüzlü yüzey. Yalıtım bu malzemenin yumuşak yan koymak için gereklidir.

önemli değil bu yüzden çift taraflı nefes yüzeye sahip membranlar için bu, kumaşın hangi tarafı önemli değil.

duvara buhar bariyeri stil nasıl

temel gereksinimleri ihlal etmeden yapmak Döşeme. Buhar bariyeri bütünlüğünü kaybetmiş, böylece çalışmaları yürütmek önemlidir. malzeme üzerinde çatlaklar ve kesikler olmamalıdır. Tüm bu gereksinimleri karşılamak mümkünse geçerli:

 • üst üste yerleştirme şeritlerinin üretilmesi;
 • eklem yüz milimetre üzerinde bant genişliği bağlamak için kullanılır;
 • Ahşap şeritler kullanımı ile yapılacak sabitlenmesi;
 • çok malzeme çekme.

Düzgün bir yoğunlaşmayı oluşturmak olmayacak yalıtım malzemesinde, tüm bu gereklilikleri yerine getirmiş.

yalıtım işleri tamamlanmış olacak zaman sadece olması gerektiği kurulum geçin. Zemin, duvar ya da tavan kullanımına, IZOSPAN monte Ve önemi yok. Çalışma buhar yok sağlanmalıdır yere bağlı olarak, dikey ve yatay olduğunu. Nasıl zemin veya diğer yüzey üzerinde eşyalarını stil?

Eğer duvarlar üzerinde çalışıyorsanız, dikey malzeme koyarak, çapraz çubuklar ahşap çatı kirişleri ile olmalıdır. Bantlar on santimetre engellenmelidir. Daha düşük bir değer kusurlu eklem olacaktır. Her bir dikiş mühürlenmelidir. Bunu yapmak için, yapışkan bant uygulanır. bantları, yerleştirme, üst taraftan istif üretti.

Bundan sonra, eklemleri düzeltin. Ahşap bloklar galvanizli zımba ve çivi kullanılarak yapılır. sıkıştırma rayı sabitlenmesi için şerit bağlı olan yerlerde kullanılır. Ayar stroybond lambri sabitlemek için ahşap çubukları ambalaj yapmak. Nedeniyle barlara bitirmek ve film yakınında havalandırılan boşluğu sağlayacaktır.

oda içinde zor alanlar buhar yalıtım katmanı tedavi nasıl

Bazı yerlerde koruyucu malzeme zor olabilir koydu. Çatı bağlıdır ve havalandırma borusu, boru sarma üreten ve bant malzemesi ile sabitlendiği durumda, bant alçıpan dikişler uygulanabilir.

ambar, çatı pencereye yakın açıklıklar, özel bir önlük kullanmalıdır. Ayrıca bant kullanarak olmalıdır ürünü takın. deformasyon kat yirmi milimetre oldu böylece tavana yakın pencere açıklıkları kapalıdır. Bu taslak önlemek için yapılır.

Sorumlu bir yaklaşım olmalıdır evde buhar kontrol sistemini donatın. Buhar yüksek geçirgenliğe sahiptir. o odada özellikle önemli bir yere nüfuz edemeyeceği su buharı geçirgenliği karşı iyi koruma sağlanmalıdır olduğunu.

Düzgün bina içindeki tüm yüzeyleri yalıtkan, onun erken başarısızlık endişesi duymadan evde güvenle yaşamak için uzun bir süre olacak.

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir. Kullanıcı Sözleşmesi Gizlilik Politikası

Genel buhar bariyeri Leroy Merlin (Axton): Fransız DIY-perakendeci sunar?

Kendi üretim ve diğer üreticiler ile iş ilişkileri kurmak için yeteneği onun çevre dostu ürünler için ünlü dünya çapında birçok ülkede ofisleri bulunmaktadır modern Fransız şirketi Leroy Merlin,. Bu nedenle, pick up ve yeni evin yapımı ve bitirme ne gerekiyorsa satın almak tek seferde rahatça Moskova'da Eponymous hipermarket ziyaret değiştirin. Dahil - uygun fiyata hidro, rüzgar ve buhar bariyeri.

Yani bazen görünüşte ince bir film uygulandığında tavan, düzenlenmesinden fotoğrafları görebilirsiniz neden, ama kendisi aniden güvenli ve sorunsuz ve marka hakkında tüm sorular sahibi geliştiricisi gösterdi pratikte, içinde silkiyor: "Ben Leroy Merlin» satın. Ama daha fazla detay bilmek istiyorum! Bu gerçekten buhar, Leroy Merlin ve ne iyidir, şu anda size anlatacağım ve açıklayacağız neden budur.

Leroy Merlin gelen buhar bariyeri: nasıl çeşitliliği anlamak için?

Bilinen şirket Leroy Merlin bugün inşaat ve dekorasyon için ürünlerin satış açısından Avrupa'da ilk olarak tanıdı. Bütün Fransız DIY-perakendeci Yunanistan, Rusya, İtalya, Polonya ve diğer birçok ülkede 183 hipermarket bulunmaktadır. Üstelik bu ürünlerin kendi üretimi olarak sunulmaktadır ve diğer markaların sipariş.

Yani Leroy gelen buhar bariyeri hakkında işitme deneyimsiz bir kişi, süpermarket ziyaret ederseniz neden, şaşıracaksınız bu. Ve gerçekten de, orada nedeniyle karıştı neyi: Ekran Leroy Merlin ve ünlü Izospan ve Texibit az bilinen ve Axton ve hatta bazı ürünler Tyvek üzerinde! Bu nasıl olabilir?

Aslında, bu Fransız DIY perakendeci, birçok dünya şirketi ile işbirliği yaparak ürünlerini hipermarket zincirinde sunuyor. Ve burada bu bölümdeki kendi markası, Rusya'da olmasına rağmen özellikle Leroy Merlin tarafından verilen yapı malzemelerini yapan Axton'dur. Bu nedenle, Leroy Merlin'in buhar bariyeri hakkında geri bildirim almak istiyorsanız - bu Axton buhar bariyer filminin üç tipiyle ilgilidir.

Axton markası: ekonomik, güvenilir ve çevre dostu buhar bariyeri

Bir marka olarak Axton, Fransız şirketi Leroy Merlin'e atanmıştır. Geniş bir inşaat piyasası ürün yelpazesi üreticisi olarak bilinir ve bu şirkette en popüler karıĢımlar ve kaplamalar üretilir. Bugün Axton markası pazarın lider konumunu alıyor, çünkü Fransız üreticisi ürünlerinin kalitesi ve dayanıklılığı ile ünlüdür:

Ancak Leroy Merlin'in buhar bariyeri hakkında epeyce insan var, şaşırtıcı bir şekilde, World Wide Web'de bu tür filmlerin detaylı incelemelerinde görüşmek imkansız. Bina yapılarının elemanlarını yoğunlaşma ve neme karşı korumak için oldukça iyi bir materyal olmasına rağmen.

Ve yine de bu filmler AB vatandaşları için ekolojik uyumluluk açısından çok önemli bir nitelik taşıyor. Avrupalı ​​alıcılar, güvenlik standartlarına ve sağlığa zararlı olma riskine daima dikkat ederler. Axton markasının Rusya piyasasındaki görünümünün kalite ve güvenli yapı malzemeleri ile durumu daha iyi değiştirdiğini söyleyebiliriz. Ve bu nedenle, buhar bariyerini kendi evleri için elde edenler, oldukça tatmin edici ve hoş bir sürpriz kalır çünkü fiyat çok küçüktür!

Axton B: yaz konutları ve bütçe seçenekleri için buhar bariyeri

Axton B, bina yapılarını veya buhar ve yoğunlaşmadan izolasyonu koruyan saf su buharı bariyer malzemesidir. Yüksek kaliteli polietilenden üretilir ve 1.5 metre genişlikte rulolar halinde tedarik edilir. Bu tek silindirin ağırlığı 4, 2 kg'dır. Ayrıca uzun süre dayanır ve her bina türü için geçerlidir:

Axton B "B" olarak işaretlenmiştir, bu da ısıtıcının odanın içinden korunması için tasarlanmıştır. Zeminler, duvarlar ve yer döşemeleri ile çatı eğimleri için uygundur. Ancak bu durumda, malzeme, "B", örneğin gidronagruzok için yeterince yoğun tip B buhar ise yalıtılmış çatılarda özel olarak kullanılır, ve yalıtımlı olmayan veya yalıtımlı yassı malzemelerine C ve D geliştirilmiş için olduğunu hatırlayın.

Ve şimdi - alıcıların şüpheleri. Böyle ince, basit bir buhar bariyeri gerçekten etkili mü, soruyorsun? Evet, belirli görevleri için. Bu sorunu daha ayrıntılı olarak düşünelim.

Birçok çalışma tarafından gösterildiği gibi, sadece cam ve metal ideal buhar bariyeri özelliklerine sahiptir. Iki geleneksel izolasyon film tipi Axton B de dahil olmak üzere, ve membran su yalıtım veya bütün diğer malzemeler, bir miktar su buharı geçirgenliği faktörü - ya da daha azdır. Nedenle, kapalı düzenlenmiştir yalıtım bu tabakalar, bir buhar bariyeri soğuk bölge tasarımı daha yakın olan bu daha yüksek bir dirence sahip olması önemlidir.

Basitçe, yolunda bir bariyer ne kadar fazla karşılaşırsa, o kadar uzun süre orada kalacaktır. Ve buhar bariyeri, bu açıdan en yoğun ve en güvenilir engel olmalıdır. Ancak bazen, özellikle pamuklu ısıtıcılar kullanıldığında, bunların arkasında, çatının soğuk tarafından havalandırma akışı düzenlenir ve çok güvenilir olmayan buhar bariyerinden süzülen nemli havanın küçük bir kısmı orada kolayca çıkarılır.

Bu ne için? Ve neden başlangıçta aynı yoğun Axton D'yi yatırmak daha kolay değil? Evet, o zaman maksimum hava ve buhar geçirmezliği yaratacağız, ancak tavan da "termos" a çevireceğiz. Ancak mikro iklim önemlidir! Özellikle, her zaman yüksek buharlı geçirgenlik katsayısına sahip taş yünü ile doldurulan bir çerçeve evinden bahsediyorsak. Bu gibi durumlarda, kelimenin tam anlamıyla "biraz buharı serbest bırakmak", tasarıma zarar vermeden, duvarların "nefes almasını" sağlarken daha kolaydır. Ve bu görev için Axton B bütçesi oldukça uygundur.

Şimdi Axton B'nin montajı hakkında konuşalım. Bu buhar bariyerinin eksi eksiği yatıyor: Dikkatsizce elleçleme, kolayca gözyaşı döküyor! Bundan dolayı, bütçe seçeneğinin her zaman böyle eksikliklere sahip olacağını fark ederek güç çekilmemeli ve test edilmemelidir:

Axton B'nin kurulumunda bir başka önemli nokta var. Adım adım resimden filmin bir inşaat zımbasıyla sabitlendiğini fark ettiniz mi? Hatta üretici bile bu amaç için zımba kullanmayı önermez, yalnızca düz kaputlu özel çivileri kullanmaz.

Aslında, zımbalayıcıdan ve tırnaktan gelen zımba boyutlarından başka herhangi bir şeyde ikinci kağıptan farklı değildir. Ancak ince bir filmle çalışmada büyük önem taşıyan bir şey var: zımba telinin zımbalama kuvvetidir. Dahası, her şey ahşabın yoğunluğuna bağlıdır, bu yoğun bariyer buhar bariyerini çivilemektedir. Kirişler orta yoğunluğa sahipse, o zaman dirsek film üzerinden kolaylıkla uçacak ve hasar görmeyecek ve eğer kaya daha sert ise, hareket kuvveti yeterli olmayacak ve dirsek kirişlerin yüzeyine bastırılmayacaktır. Bu durumda, bitirmeniz ya da çıkarmanız gerekiyor ve ikisi de iyi değil, çünkü Axton B gerçekten ince bir film ve çok güçlü değil.

İkinci nokta: Zımba genellikle demir metalden yapılır, ancak korozyona dayanıklı malzemeler buhar bariyerinin sabitlendiği yerlerde önerilir. yani Dirseklerin kullanımı yasak değildir, ancak bunları yalnızca Axton B'nin kirişlere sabitlendiği yerlerde, ancak filmin ortasında değil de kullanmanız önerilir, aksi takdirde sızıntılardan kaçınılamaz.

Axton C: sağlam ve güvenilir buhar bariyeri

Bildiğiniz gibi, çoğumuz yangın malzemeleri hissetmek ve incelemek için yalıtım malzemeleri seçerken bina süpermarketini çok seviyoruz:

Buhar bariyeri türü "C" olan Axton C, hem buhar izolasyonu hem de yalıtılmamış çatı kaplamasının hidro ve buhar yalıtımı için tasarlanmıştır. Çünkü orada her iki görevi de yerine getirir: yalıtımın farklı yönlerinden buhar atlamayın ve su geçirmeyin.

Axton C buhar bariyerini çeken şey yalnızca baktıktan sonra gerginliğinden korkmadığı ve monte ederken patlamayacağı hemen anlaşılıyor:

Axton C'yi Axton B buhar bariyeri ile karşılaştıran birçok kişi, C'nin dokunuş açısından daha yoğun olması nedeniyle şaşkına dönerler. Aslında öyle olmalı, çünkü her şey materyalin çalışma koşullarına bağlıdır ve bir yerde yeterince ince film vardır ve bir yerde bariyer daha hassas olmalıdır. Sonuçta, çatı yağış, kar, dış rüzgar ve içten aktif su buharlaşması gibi olumsuz çevresel etkilere her zaman maruz kalır. Ve bu nedenle, göreve bağlı olarak neredeyse% 100 buhara dayanıklı malzeme bir yere ihtiyaç duyulur ve aksine bir yerde koruma% 70 yeterlidir.

Sonuçta, kendi içinde, Axton C buhar - bu klasik yalıtımlı çatı için bir buhar bariyeri olarak kullanılabilen, yüksek yoğunluklu, bir iki-tabakalı bir malzeme olup, yalıtılmamış bir çatı için üniversal ve düz yalıtılmıştır. Bodrum katları ve ısıtılmamış bodrum katları için bile uygundur!

Axton C yoğunluğunun tüm sırrı, bu hidro-buhar bariyeri özel yüksek kaliteli polipropilen bezden yapılmış olması ve sudan tavan yapısının korunması yanında buhar ve yoğunlaşmadan koruma olarak da kullanılmasından kaynaklanıyor. Bu film türü gerçekten yüksek mukavemete sahiptir ve tüm çalışma süresi boyunca özelliklerini kaybetmez. Buna ek olarak, Axton C bakterilere ve agresif bir dış çevreye karşı dayanıklıdır ve bu, tüm binalarda, hatta endüstriyel olanlarda da kullanılmasına izin verir.

Leroy Merlin'in tüm ürünlerini ayıran çevre güvenliği de artı. Ve böyle bir tecritle çalışmak bir zevktir:

Zeminin buhar yalıtımını yaparken Axton C ile çalışmak özellikle uygun; rulonun basit bir şekilde kurulması gerekiyor:

Ve şimdi Leroy Merlin'den Axton C buhar bariyeri önemli bir eksi not alın. Bu nedenle, birçok tüketici bu buhar bariyeri edinmelerinden şikayetçi ve aniden bir tarafının pürüzsüz olduğunu ve ikinci pürüzlülüğün kaba olduğunu fark ediyor, ancak içinde herhangi bir kurulum talimatı yok! Akston'un sitesini bulmak için yapılan girişimler bile hiçbir şeye yol açmaz, çünkü böyle bir bilgi bulunmamaktadır ve hipermarket zinciri Leroy Merlin'in sitesinde bu partiler hakkında en azından bazı bilgiler bulunmaktadır.

Bu nedenle Axton C sahipleri ya elinin dalga, nasıl gidiyor filmi olan güçlendirmek veya deneyimli tavsiyesi dinlemek ve özelliklerde çok benzer Izospanom C'li Axton C karşılaştırmak gerekir. Her iki versiyonun da doğru olduğunu söyleyebiliriz ve buhar bariyeri kaba tarafı ısıtıcıya monte ederken ve pürüzsüz olarak davranır. Standart buhar bariyeri özel bir yapıya sahiptir ve burada anti-kondensasyon özellikleri "tüylülük", fakat çıkış nem özel kanalların mevcudiyeti ile aranmaz Superdiffuzionnaya membran, farklı olarak, her iki yönde de eşit derecede çalışır. Bugün birçok tecrübeli inşaatçılar, parobariyerlerin "farklı taraflarının" varlığını basit bir pazarlama hareketi ile değerlendiriyorlar.

Axton D: yoğun ve güçlü hidro-buhar bariyeri

Hangi buharlı bariyerin tercih edileceğini seçmek arasında kaybetmek, genellikle Leroy Merlin'deki alıcılar Axton D'yi gözlüyor, çünkü en güvenilir görünüyor. Ancak görünüşe göre, en sıradan çadırı hatırlatıyor! Ve bu gerçekten çok farklı değil, ama çok daha ucuz: su iyi tutar, mola için güçlü ve böyle yoğun bir çuvala benziyor. İşte Axton D buhar bariyerinin teknik özellikleri:

Bazı esnaflar, bu su buharı yüklendikten sonra bile duruyor - su geçirmezlik kalıntılarının bahçelerin ihtiyaçlarına izin veriliyor, onlardan iyi seralarda yapılmaktadır. Ve ikna ederken Axton D altında salatalıklar oldukça aktif bir şekilde büyür! Neden olmasın, malzeme çevre dostu! Axton D kendisi, özellikle önemli polipropilen kumaş olup, ana amacı önemli mekanik yüklere dayanmaktır.

anti-kondens kaba tarafına öylesine alışkın oldukları için kaba bir çuval bezle olarak ve - Öte yandan Axton D sonucunda nedeniyle o zamanki Rus sakinleri için biraz tuhaf ve sıradışı görünüyor gerçeğine bu markanın diğer filmlerden daha az popüler , "Doğru" tarz için. Axton D'yi dikkatli bir şekilde inceledikten sonra, alıcılar fare altında Axton B veya Axton C rulolarıyla ayrılıyorlar. gerçekte, bir buhar bariyeri "tüylülük" söz konusu olduğunda deneyimli roofers çoğunluğunun derin inanç, filmin yukarıda söylediğimiz gibi, su buharı geçirgenliği verimlilikle ilgisi yoktur rağmen.

İşte ellerinizle hidro-buhar bariyeri Axton D yüklemesinin iyi bir örnektir:

En Axton D tavan rejenerasyonu alçı levha ya da bir dizi kapalı olacak, daha sonra tahta latalar veya profillerini, bariyer doğrudan takılır. Bu mümkün değilse, o zaman merak etmeyin ve bir buhar bariyeri bitirmek için doğrudan sabitlenebilir. Ve pencereye Axton D eklemek gerekir oralarda, genellikle zaten onların bitmiş çözümler var pencereye, üreticinin tavsiyesine başvurun.

Ne kadar güzel Leroy Merlin herhangi gizli bir tasarım altında, teknik detaylar, bir dünya dolusu savunuyor. Bu nedenle dikkatli bütçeyi dikkate tavsiye ama güçlü buhar bariyeri Axton - belki de bu aradığınız sadece ne olduğunu!

Buhar bariyeri - çatı yapısının önemli bir unsuru, nem yana malzemeler yok etme eğilimindedir. evinin çatı şirketi Leroy Merlin buhar bariyeri kullanıldığında. Kullanımı çok kolay ve en önemlisi, zararsız çevresel oldu. Şirketin çeşitler binasında çeşitli sorunları çözmek, böylece üreticisine başvurun çekinmeyin buhar bariyeri malzeme etkileyici bir miktar vardır.

Bir ev oluştururken bir buhar bariyeri oluşturmak için gerekli çatı ve bodrum kat termal yalıtım özelliklerini sağlamak üzere. Benim tercihim olarak, mağazada Leroy Merlin düştü ev ve bahçe için inşaat malzemeleri ve diğer malların çeşitli ünlüdür. çalışmalarım için bunun yalıtım özelliklerine sahip dokunmamış bir kumaş bir rulo başlı başına bir buhar bariyeri Axton, seçtik. kendisine emanet edilen iş "mükemmel" başediyor ile ürün kalitesi, yeterlidir. Onun pekiştirmek çok kolay, ama biz çekmek için dikkatli olmalıdır.

Ben ülkede bir buhar bariyeri, çok para harcamak istemiyorsanız yaptı ve yöneticisi Leroy Merlin adlı Axton B önerdi. Ben şüphelerim vardı, ama ucuz, bu yüzden aldı. Çok basit kullanımı - işlevi pahalı malzemelerden daha kötü baş edebiliyor ve en önemlisi ile sürpriz, iyi bir şeydi. O buna çok yer otzhiraet değil yanında, ben, yerli dumanlara karşı bile duvar sonunda sahip baş etmek kolaydır, ince.

Biz malzemeyi koydu. Kolayca gözyaşları yazılı olması, - bu, beyler yetersizdir. Leroy dan Böyle schlock beklemiyorduk. Size mal olacak İhmal para israf ve bir buhar bariyeri şımarık. Hala kanıtlanmış Izospan uygulama kullanarak öneriyoruz. Daha zengin ürün seçimi ve kalite yüksektir. Leroy rağmen, gerçekten, her türlü malzeme stokta mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 56 = 63