kullanım talimatlarında Buhar bariyeri IZOSPAN

Izospan: tipleri, özellikleri ve kullanım talimatları

Fonksiyonel malzemeler - 1998 yılında şirket "Hex" "IZOSPAN" markası altında bir buhar bariyeri üretmeye başladı. Kısa sürede Ürünler, yüksek özellikleri ve uygun fiyata tanındı. Kullanım IZOSPAN için talimatlar şart ve koşullarına uygun olarak bir membran tercih ve doğru olarak bina yapıları ev veya çatı yalıtım sisteminde buhar bariyeri olarak bağlanırlar.

Buhar bariyeri marka Izospan

Izospan - dokunmamış zar veya yalıtım yapılarının bir parçası nem, ısı yalıtımı, hem de çürüme ve korozyon görünümünü ahşap ve metal elementlerden korumak için kullanılan bir film.

Izospan, kullanılan kasanın altında kirişleri üzerine doğrudan monte edildiği yalıtım yapı, nem birikimi elyaflı yalıtımı korumak için çatı tarafından montaj için buhar bariyeri. Ayrıca buhar bariyeri film, tavan kat, zemin ve tavan, tesislerinde duvarların ısı yalıtımı ısı yalıtımı için kullanılır.

tahta yapının duvarları için, dış izole etmek, hava elyaf yalıtkan korur ve buhar kaçmasını önler buhar geçirgen zar uygulanır.

yalıtılmış tavanında Örnek kullanımı

malzemeyi satın almadan önce, onların özellikleri ve amaç açısından, üretici IZOSPAN neyi teklif tür anlamamız gerekir. çeşitler ek kaplama dahil olmak üzere dokusuz ağlar ve filmler, haddelenmiş malzeme içerir. Kurulum IZOSPAN ürünün belirli bir türdeki amacına bağlı olarak gerçekleştirdi.

Farklı türlerin Izospan Buhar bariyeri özelliklerinin önemli farklar vardır. sınıflandırmasına göre malzemelerin üç türü vardır:

 1. Hidro vetroizolyatsionnye membranı;
 2. farklı özelliklere sahip, hidrolik ve buhar bariyeri film;
 3. Buhar bariyeri Ağ malzemeleri, katkı teplosberezheniyu.

malzemelerin marka grubu Izospan IZOSPAN Her tür çeşitli türevleri vardır. tüm satın alma noktasında seçimini kolaylaştırır ve bir veya başka bir malzeme uygulanacak anlamasına yardımcı olan alfabetik etiketleme maliyeti de. kullanım için kurallar, daha ayrıntılı talimatlar okuyabilirsiniz.

1

Su yalıtımı ve tarlalar için buhar geçirgen zar

bir su geçirmez buhar geçirgen bir bariyer oluşturmak için, dokuma olmayan kumaş, membran çatı ve duvar yapılarından dış ısı yalıtımı için tasarlanmıştır. Malzeme nem ve maruziyetten yağmur ve rüzgara ısıtıcı koruyabilen aktarmaz.

su geçirmez yalıtım ek olarak, difüzyon membranıdır bir işlevi yerine - buhar ile birlikte duvarın inşası yoluyla fiber yalıtkan nem girmesini aktarmak değildir. Bu ahşap yapılar mantar tehdidi değildir bu nedenle buhar hızla dışarı itilmiş ve yalıtım yalıtım özelliklerini kaybeder.

Örnek tavan buhar bariyeri

Difüzyon membranlar polipropilen imal edilmektedir. Bunlar insan sağlığı için güvenli ve küf önler. Kullanım Kapsamı:

 • bir eğim açısı 35 ° ile eğimli çatılar ısı yalıtımı;
 • Çerçeve ev inşaatı;
 • duvar kaplama ya da astar siding;
 • cam ventfasada altında hidro ve ısı yalıtımı sağlar.

Izospan A, AM, AS, AQ proff, UED ile

Cetvel Hidro rüzgar geçirmez buhar geçirgen zarlar, farklı yoğunluktaki dokuma olmayan malzemeler,:

 • Izospan A (110 g / m2 bir yoğunluğa) - tüm hat geçirgen zar, dış kaçmayı nem verir, ancak iç aktarmaz. kurarken havalandırma için boşluk bırakmalısınız.
 • Izospan AM (90 g / m2) - Üç katmanlı zar. Hava malzeme tabakaları arasında dolaşır ve nemi ortadan kaldırdığından, özellikleri IZOSPAN PM, havalandırma boşluğu olmaksızın da, koruyucu hidro ve vetrobarer arasında monte edilebilir.
 • PM daha yoğun göre üç katmanlı örgüsüz difüzyon, ancak - Izospan AS (115 g / m2).
 • Izospan AQ proff (120 g / m2) - profesyonel bir malzemedir. Izospan AQ proff takviye edilmiş bir takviye ile üç tabakalı bir yapıya sahiptir. Bir süre yalıtımlı dış duvar veya çatı sistemi harici koruyucu ve dekoratif kaplamalar olmadan ayrılmak varsa kullanın Izospan AQ tavsiye proff. Özellikler IZOSPAN AQ proff - nem, UV ışığı ve mekanik hasara karşı koruma sağlamaktadır.
 • UED ile Izospan - IZOSPAN gelen bir malzeme alev geciktirici katkı maddelerinin varlığı ile karakterize edilir. o, örneğin, yalıtılmış yapısı çevresinde Havalandırma cephe kurulumu kaynak işlemlerini yürütmek gerekiyordu eğer Yanmaz zar kullanılır.

Tablo buhar geçirgen zar

Mikro gözenekli membranlar iki ya da üç katmandan oluşur. Onların karakteristik özelliği, ön ve arka taraftan malzemenin farklı kalitesidir. kaba - Bir tarafı diğer pürüzsüz. zarlarla Izospan AQ proff, AM ve AS gelince, beyaz yan yerleştirilen bir ısıtıcıya Hidro rüzgar geçirmez Izospan. Difüzyon bariyer Izospan A ve bir UED, talimatlara göre dışarı doğru düzgün yana monte. Onun birikmiş kondensat göre bir drenaj prize tahliye edilmelidir.

Hidrokoruyucu ve buhar bariyeri film,

Hidrokoruyucu ve buhar bariyeri film, iç montaj için tasarlanmıştır. Bu termal izole termal iletkenliğini artırır nem, koruma ve yalıtım durumlar için kullanılır, ahşap ve metal tahribatına yardımcı olur. film, geçirgen olmayan kullanımı buhar ve yoğunlaşma ve montaj doğru yapılmış ise, yalıtım ve bina inşaatları ömrünü uzatmaktadır için.

Kapsam hidro ve buhar bariyeri film:

 • Zemin düzeneği taban;
 • (Koruma malzemesi, izolasyon düz ya da eğimli çatı) izole edilmiş bir çatı montajı;
 • boşluk, ses bölümleri yalıtım duvar;
 • Çakışma korunması - bodrum, ara, çatı (su geçirmezlik bariyeri hizmet eder);
 • ahşap içeren veya ahşap döşeme (ahşap döşeme, taban kaburgalar, laminat) döşeme.

katta bir buhar bariyeri Döşeme

Üretici bir buhar bariyeri ve su yalıtımı olarak hizmet malzemelerin geniş bir yelpazede sunmaktadır. Her türlü yoğunluk ve işlevlerinin farklı IZOSPAN:

 • Izospan (72 g / m2 bir yoğunluğa) 'de. buhar bariyeri Izospan performans pahasına ve uygun fiyata malzeme en popüler türlerinden biridir. çatı izolasyon altında iç duvarları, tavan ve bodrum katlar, tavan araları ve çatı katları paroizoliruyutsya ile.
 • Izospan C (90 g / m2). Film beton zeminler su geçirmez. malzeme eğimli çatılarda ısı yalıtımı korumak için serilir.
 • Izospan D, DM (105 g / m2). Izospan Ge ve DM - yüksek mukavemetli malzeme çeşitleri. Mark DM yoğunlaşma önleyici bir yüzeye sahiptir. Izospan D, DM yüksek yükler için tasarlanmıştır. Izospan D DM esas olarak düz veya eğimli çatı yalıtım için de kullanılır. Geçici çatı kaplaması olarak kullanılmaya uygun malzeme. tasarım nemden güvenilir bir koruma isteyip istemediğini de Izospan D, beton zemine veya bodrum tavanı olan sorunları çözmek için yardımcı olacaktır.
 • Izospan RS (84 g / m2), RM (100 g / m2). Izospan D gibi, bu varyantlar yüksek film mukavemeti ile karakterize edilir. polipropilen mesh ortasında bulunan - Özellikle, IZOSPAN RS ve RM üç katmanlı bir yapı elde edilir. Uygulama IZOSPAN RS ve RM - tavan ve duvar yapılarını zemin, tavan, herhangi bir tür çatı için hidrolik ve buhar bariyerinin düzeneği.

Markanın tüm web malzemeleri arasında onlara en popüler hale uygulamalar ve malzeme özelliklerine Izospan D, C, B, Izospan RS ve RM, Geniş.

Tablo buharı ve su geçirmez

Grubun diğer üyeleri gibi Izospan D, farklı işlevlere sahip iki dış tabakası vardır. düz yüzeylerden biri, ikinci - kaba ve elyaflı. Dışarıdan pürüzlülüğü malzemesinin özelliklerini tutmak ve hızla buharlaşması için izin buhar ve kondensat yerleşme yüzeyi üzerinde dağıtmak için yardımcı olur.

işlenmiş su itici bileşimlerin imalatı sırasında yüksek gücü kumaşlar (Izospan D Izospan RS, RM). Hidrofobik malzeme ıslak alanlarda beton temel montaj kir zemin, çimentolu harç ile bir su geçirmez bir tabaka olarak kullanım için uygundur.

Izospan belirtilen buhar bariyeri monte ederken izole etmek için düzgün bir yüzey malzemesi gerekli. , tasarım çalışma koşulları ile ilgili olarak, nemi hava sağlar 40-50 mm olan bir havalandırma boşluğu temin etmek üzere gerekli olabilir.

Isı yalıtımlı buhar yalıtım malzemeleri

Izospan malzemeler arasında ayrı ayrı shoopirovaniya (püskürtme) alüminid kaplaması ile tatbik edilir bir film temin etmektir. folyo malzemesinin bir özelliği, ısı radyasyonu yansıtmak yeteneğidir.

Kapalı folya film ısı yalıtımı korunması için buhar ve su geçirmezlik bariyeri oluşturmak için, hem de yalıtım enerji verimliliğini arttırmak için kullanılır. inşaat malzemesinin dış folyo monte ederken yağmur ve hava yalıtımı koruyacaktır.

tavan folyo malzemesinin kullanımı

grubu, yapısı ısıtılmış alanı ısı kayıplarını azaltmak için izin folyo malzemeden oluşur. işaretleme Izospan FB Izospan FS Izospan FD Izospan FX belirli bir amaç malzeme taban ve kapak özelliklerine uygun olarak seçilir.

 • Izospan FB (Şekil yoğunluğu 132 g / m2). baz yapı ince yüksek yoğunluklu mukavvadır. dış tarafında Izospan FB bir alüminyum kaplama ile kaplanmış Mylar ile sağlanır. sauna ve hamamlarında assolist ve duvarların - Kullanım Kapsamı. mümkün Izospan FB ısı ışınları% 90 tutmak için.
 • Izospan FD (132 g / m2). alüminyum olan bir tarafı üzerinde bir tabaka Bu dokuma polipropilen temeli. Izospan FD tavana koruyucu bir bariyer oluşturur ve tavan döşeme zemin altı ısıtma sistemi, su veya elektrik düzenleme kullanılır.
 • Izospan FS (92 g / m2). Temel IZOSPAN FS folyolama üzerine uygulanır dokunmamış kumaş, yapılmıştır. Izospan FS - Bu, su korkuyor, dayanıklı ve kurulumu kolay değildir rulo malzemedir. çatlar için bir çatı ve ısı paroizolyator yanı sıra bölme duvarları için kullanılır.
 • Izospan FX (145-175 g / m2). Izospan YP köpüklü polimerik alt-tabaka, 2-5 mm kalınlığında alüminyum kaplama farklıdır. Izospan FX bağımsız olarak veya ısıtıcılar diğer tipleri ile bir arada bir termal yalıtkan monte edilebilir. Kullanım kapsamı - ısı yansıtıcı, su ve duvarlar, tavanlar, tavan buhar geçirmez kaplama. Ayrıca, ısı yansıtıcı tabaka laminatın altına yerleştirilir olarak.

talimat, Izospan FB, Izospan FS, Izospan FD, Izospan FX yığını gibi bu tür malzemeler ile uygun olarak, oda tarafına bakan folyo yan yansıtma ısı şekilde.

yalıtımlı eğimli çatılarda hidro-rüzgar koruması ve buhar bariyeri montajı

su yalıtımı için ön cam gibi malzemenin teknik parametreler ışığında ve yalıtımlı eğimli çatı çatı pasta kullanılan Izospan işareti A'da tüm ışınların alanını hesaplamak için ve rulolar sayısını hesaplamak için gerekli malzemenin gerekli miktarda bulmak için.

Bir dokümanı kullanılarak gerçekleştirilir - (PM, AQ proff A ve malzemenin içindeki türleri arasında marka seçimi) su geçirmez çatılar için IZOSPAN Döşeme:

 • fibröz yalıtım levhalarının ön aşamada kirişleri arasına yerleştirilir.
 • altından başlayarak, yatay çizgili - çatının tahta çerçeve üzerinde su geçirmez rulo halindeki malzemenin dış yerleştirilmelidir.
 • işaretsiz beyaz tarafında koymak yalıtım su yalıtım - O Izospan yalıtımı döşenecek ne yan karıştırmamak önemlidir.
 • İstifleme gerginlikte olmaksızın daha düşük 15-20 cm üst bant ile üst üste, aynı zamanda sarkma kaçınarak - Aksi malzeme bir gürültü yapacak kuvvetli rüzgar.
 • malzeme döşeme işleminde, Zımba zımba tabancası kullanılarak kirişleri sabitlenir.
 • sırt kısmı IZOSPAN ağ-yapılar çatı sırtı kısmı eğimli birleşimlerini önlemek için arzu edilir olduğunu göstermiştir kullanma kılavuzunda ikinci rampa üzerinde katlanır üst bant monte edilir.
 • bir havalandırma boşluğu (kalınlık çubuklar - 40-50 mm) oluşturmak için raf dolu kirişleri tarafından hava akımına yalıtım tabakasının nem vasıtasıyla boşaltılmasına katkıda. Önceden yapışkan sızdırmazlık bandı, ekli Raflar bundan onları çıta çatıya monte edilir.
 • Tüm eklemler ve malzemeyi su yalıtımı kavşaklar sızdırmazlık bandı monte etmek için yapılara yapıştırılmış.

Su geçirmezlik bariyeri yalıtımlı halinde eğimli bir çatı Izospan DM, o ve havalandırma boşluğu arasındaki yalıtımı sağlamak için gerekli kullanma talimatlarını seçildi. Bu, bitmiş karşı kirişleri dolması edilebilir. Buna ek olarak, mahya havalandırma açıklıkları sağlanmalıdır. Çatı pasta eğimli çatı yalıtımlı

Eğimli çatı, yalıtılmış elyaf yalıtkan, hasarlı yalıtım nem girmesini önlemek için çatı veya tavan alanı kaliteli buhar bariyeri ihtiyacı. Bu amaçlar için, izolasyon folyosu dereceli B veya RS kullanmak veya uygun bir folyo malzemesini seçebilir.

Aşağıdaki talimatları buhar bariyeri koymak nasıl düşünün:

 • Film Izospan marka, RS pürüzsüz ve sert bir tarafı var. oda yandan - bu düzgün bir ısı yalıtkan yüzey ve sert olmalıdır oluşturmak. döşerken, bir web yatay dikişler özel bir bant prokleivaya örtüşen. Malzeme parantezler vasıtasıyla çatı kirişlerine birleştirilir.
 • uygulamada basit Folyo Izospan - metalize yan odada ısı kaynağından ısı radyasyonu yansıtması gerektiği anlaşılmalıdır, çünkü, genellikle, malzemenin döşeme yan bir soru vardır. Üst üste binen ağlar (FX-butt) ve çerçeve parantez sabitlenir. Yükleme talimatları eklemleri yapıştırılması için alüminyum bant kullanımını gerektirir.

Şema yalıtımlı çatı

yalıtımlı olmayan eğimli çatılar için su yalıtımı montajı

Bir rüzgar bariyer hidrokoruyucu tavsiye edilen film Izospan işareti D ya da DM (anti-kondensat yüzeyi farklı olarak), ve RM veya RS, yağmur, rüzgar, yoğunlaşma ahşap çerçeve parçaları yalıtılmamış çatı korumak için.

komplike bir yapıya ya da çatının daha fazla ısı yalıtımı tabi çatıları üzerine, bir buhar geçirgen madde takviyeli sınıf AQ proff kullanılması tavsiye edilir.

gerekli değildir döşenmesinden önce sıcak çatı su yalıtımı için, malzeme kirişleri üzerinde bir kez döndürülür ve boyutuna kesilmiştir. Şeritler büyük başlı olan zımba ya da çivi ile zımba tabancası ile yatay olarak yukarı doğru monte edilir. . 15 cm ve eklemleri bitişik özel bir montaj bandıyla prokleivat gerekir - tüm yatay ve düşey eklemlere örtüşmektedir. Kendinden yapışkan bant bağlantı noktası sızdırmaz hale getirmek için kirişleri boyunca su geçirmezlik üstüne monte edilir. Üstü çatıda çatı malzeme monte etmek için sürekli veya seyrek sandık altında sayaç-doldurulmuş.

Çatı pasta olmayan yalıtımlı kırma çatı

Yığın hidrokoruyucu rüzgar bariyerinin hangi tarafı:

 • Film D, DM, RM, çatı güverte yukarı bakacak şekilde düz tarafı, RS;
 • Aşağı AQ proff, beyaz Dikilitaşı dahil olmak üzere, bir su yalıtımı olarak uygulanır.

Hidrokoruyucu filmi D, DM RM veya SC düzenleme, ilave olarak sırt bölümünde havalandırma gerektirmektedir uygulanır.

buhar su yalıtım işlemleri düz çatıların Montajı yalıtımlı

Düz çatı dış yalıtım, kullanılan Izospan işareti D veya RM gerektirir, aynı zamanda bir film RS kullanmak için izin verilir ve C. malzeme alakasız istifleme paneller 15-20 cm. Seçim tarafı üst üste Beton levhalar arasında bir baz üzerine sarılır. Birlikte şeritleri katılmadan için ve beton yapılara birleştirilmesi için bant sağlam bir bağlantı uygulanır. izolasyon ve çatı zemin kaplaması üzerine monte edilmiştir.

Kek düz çatı

Çatı katları aparat

Çalışma koşulları ve kullanım amacına göre seçiyor, çatı katlarında düzenlenmesi için doğru malzeme kullanmak önemlidir:

 • Eğer buharlaşarak ortadan kaldırılması, AQ proff, AM veya AS, kullanılan zar sağlamak için, hava ve nem ile ilgili olmayan izole ve ısıtılmış oda tavan arasındaki örtüşme ısı yalıtkan korumak için. Stela kumaş, ısı yalıtkan beyaz tarafı olacak hiç boşluk, uçtan uca gerekir.
 • bir hava ısıtıcısı parçacıkların karşı girmesini korurken buhar kontrol tabakası konut parçası üzerine monte edilir. markası filmi, RS, C veya DM kaba ve bitiş tavan döşeme arasında konulmalıdır. Kaba yüzü aşağı bakacak. Tavan ve kaba paroizolyatorom arasında bir havalandırma boşluğu (40-50 mm) temin etmek arzu edilir.

Çatı katında Sürüş

Kaba tavan oda tarafındaki buhar bariyeri folyo malzemeleri ile kurulabilir. yansıtıcı katman aşağı dönük olmalıdır. Onu ve bitirme malzemesi Arasında 40-50 mm boşluk bırakmalısınız.

kumaşların her türlü 15-20 cm eklem tarafından üst üste gelir ve bitişiklik yerleri montaj bandı ilgili malzeme yapıştırılmış.

Açıklama Izospan malzemeleri seçmek ve nasıl buhar ve su yalıtımı yığın nasıl anlamak, membranların ve filmlerin türlerini anlamak için izin verir.

Buhar bariyeri Izospan kullanım için talimatlar

Adam sürekli dış etkilere karşı korumak için mümkün olduğunca çalışıyor, evlerini geliştirmektedir. Bu şaşırtıcı değildir. Sonuçta, daha iyi yalıtım evin içinden bodrum ev korunur, o kadar uzun sürecektir.

Evde dış etkilere karşı tam koruma için kompleksin önemli bir kısmı buhar bariyeri yükleme kabul edilir. bir buhar yapı yalıtım engeli ve hatta basit yapılarda olmadan zor olacaktır.

paket başına Izospan buhar bariyeri

bir buhar bariyeri seçiminde bu makalede ele alınacak filmi Izospan B, dikkat etmek önerilir.

1 filmi Izospan Özellikleri

Şirket oldukça uzun bir süre Izospan buhar bariyeri imalatı yapan. Yerli malzemelerin piyasasında, bu adamlar ellerinden geleni tarafını gösterdi. Yani şu an sadece birkaç yüz binlerce ev conta materyali Izospan buharı korumalı olması.

Popülerlik buhar bariyeri belirgindir. buharın aşırı deşarj - Size en ciddi ve zararlı etkilerinden birinden yapısını korumak için izin verir.

Buhar kendisi ilk olarak insan etkinliğinin bir ürünü olduğu gerçeği. Aynı nem tersine, kolaylıkla herhangi bir tasarım, daha beton veya tuğla geçer. Bunun tek istisnası, tamamen buhar bariyeri malzemelerdir.

Ama sonra başka bir sorun vardır - komple buhar geçirgenliği olumsuz yalıtım tabanı dışında yapılan bile, havalandırma odası etkiler. Evin havasız olur, nefes alamaz ve bu, anladın olarak, iyi gelişmeler değil.

Şiddetli bu koşullar ve ısıtıcılar kendileri tarafından etkiledi. Aslında ısıtıcı korumalı değilse, o zaman er ya da geç bir nem toplamaya başlar onları ve tasarlanmış buhar bariyeri filmi Izospan B. korumaktır. Yoğuşmalı, bu etkinliğini azaltır, izolasyon içerisinde birikir.

yalıtım kalitesinde azalmaya, hatta tamamen tahrip etmek değil, sadece yol açacaktır Tüm bunların sonucunda.

Film Izospan B benzersiz teknik özelliklere sahiptir. ucuz malzeme ve polipropilen tabakasının yüzde yüz ile buhar bariyeri yaptığı gibi, bir polietilen üretmez. Ayrıca polipropilen takviyeli. Kırın veya çok zor ciddi zarar.

Malzemenin kendisi bileşimin eritilmesi ve daha sonra önceden tespit edilmiş bir kalınlığa yuvarlanan ve özel miller üzerinde haddeleme ile üretilmektedir. Bu işlemlerin hepsi sonra çok yoğun ve tamamen homojen bir tabaka oluşturulur unutmayın.

Izospan membranın kaba yüzey

İşte tam bir buhar bariyeri Izospan diğerlerinden biraz farklı içindedir. Aslında bu iki tarafı vardır söyledi. Tam olarak sabit ısıtıcılar olmaya ürünün hangi tarafında belirtmek film, kullanımına bile bir kılavuz bulunmuyor nedeni budur.

Ve bu çok önemlidir. Neden? Evet, farklı yanları farklı işlevlere sahiptir çünkü. Bir tarafı neredeyse fırça polipropilen içinde düzgün IZOSPAN olup. İkinci da pürüzlü yüzeye sahiptir.

Filmin düz tarafı her zaman temel ısı yalıtımı ve kör alan için yalıtım sabitlenir. Filmin pürüzlü tarafı bu yalıtım diğer tarafı, dikkat edilmelidir.

Izospane pürüzlülük başlangıçta etkili kondensat montajı için tasarlanmış olmasıdır.

Normal şartlar altında, yoğunlaşma, ancak güçlü buhar yaratmadı basınç daima zemin yapısına aşağı akar. Orada tüm yapılara, gerçekten ciddi zarar uzun yollar bırakarak, ahşap emilir, ve kapanır.

dengesiz dış taraftan malzemelerin korunması ve ısıtıcının tersini yerleştirmek koyarsanız, o zaman tüm nem filmde doğrudan yoğunlaşacaktır. İşte orada kalacak.

Hesaplamalar uzmanlar film üzerinde olmak, nem hızla buharlaşır ve çevresindeki yapısına çok zarar vermek için zamanı yoktur düşündürmektedir.

Belirli uygulamalar için olduğu gibi, Izospan yılında filme talimat bu terbiye için kullanılabileceğini söylüyor:

 • Çatı yapısı ve ışınlar;
 • Paul;
 • dış hem de iç duvarlar;
 • Laminat parke ve parke.

Gördüğünüz gibi, bu malzemenin uygulama kapsamı oldukça geniştir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir buhar engel olmadan herhangi bir modern ısı yalıtım kek maliyet değil.

Biz ne kadar zor ya da kolay olduğunu her tasarım, her durumda farklı kurulum teknolojilerine uymak için gerekli olduğunu gösterir bir ahşap ev temelin dış yalıtım üzerindeki yığın teknolojisi ve talimat IZOSPAN B olan tek unutmayın. Ancak, bunların hepsi gelecekte dikkate alınacaktır.

İç duvara buhar bariyeri Izospan kullanımı

Şimdi bir buhar bariyeri Izospan B. Öğretim ana avantajları ve dezavantajları seçmemde filmi avantajları bir sürü Izospan söylüyor. Ve bu doğru. Özellikle, bilinen buhar sızdırmazlık elemanları ile karşılaştırıldığında.

 • kolaylığı;
 • Yüksek dayanımlı;
 • Çift taraflı bir yüzey;
 • Yüksek teknik özellikleri;
 • Mükemmel kesim kapalı sıcak buhar;
 • En basit yükleme işlemi, herhangi bir uygun çözeltiler ile serilebilir;
 • granüle köpüklü cam gibi uygun bir fiyat.

sakıncaları gelince, onlar bu malzeme neredeyse değildi gördük. Bazıları için fiyat biraz abartılı olduğunu görünebilir, ama öyle değil. kalitesi için bir bedeli vardır. Bir Izospan içinde - gerçekten kaliteli ve güvenilir bir malzeme.

çok dayanıklı ve kullanımı rahat kalırken Çok daha iyi, bunun için amaçlanan tüm yükleri ile baş edilir.

Bu malzemenin kullanımı için talimatlar ısı yalıtım kek filmin istifleme düzenine ilişkindir yol göstermektedir.

Ve bu nedenle bilgi içerir. Hesaba ürünün tüm teknik özelliklerini alıp uygun şekilde imha etmek önemlidir. Aksi takdirde, maksimum verim almak olmaz.

Bu nedenle, herhangi bir ısı yalıtım kek, genellikle aşağıdaki seviyelerde oluşur:

elemanların yerleşim düzeni değişebilir. Örneğin, bir çatı su yalıtımı bitirme her zaman çatı kirişleri ve yalıtım arasında olmalıdır. Hangi, tesadüfen, oldukça açıktır. Sonuçta, onun görevi, çökeltme, suyun içine bir yalıtım korumak için tam olmaktır.

zemin için çerçeve içinde koruyucu film Yerleştirme

dış bitirme cephe su yalıtımı zaman buhar duvar ve yalıtım arasında gerçekleşir süre Ama Izospan AM zaten yalıtım dışında olacak. Burada yine, yeterince mantığı çevirmek ve her şey yerine düşecek.

Buhar bariyeri odadan çıkar döküp kesilmelidir. Örneğin On düz duvara geçecek cepheye. Su yalıtımı da direkt nemden yapısını korumak zorundadır. sokakta bir su ana kaynağı - Bu yağış.

İşte bu yüzden yalıtım filmi ve değişim yerleri olduğunu. Gördüğünüz gibi, malzemelerin doğru yerleştirilmesi ile zaman çok önemlidir. O talimat blok bilgilerinin altında şaşmamak çok alan tanımlar.

2.1 Bitirme beton yapılar

bir çatı ile çalışırken, geleneksel teknoloji kalıp Izospan. İlk kirişleri boşluğunun altında su yalıtımı monte. Bunlar izolasyon altına yerleştirilir. Bir ısıtıcı zaten çok yalıtım film altında takılır.

Ve odanın kaba tarafında içine sabitleyin. Yani pürüzsüz yan IZOSPAN B ısıtıcı temas etmelidir.

birçok yol teknolojisinde iç duvarlar tekrar edildiğinde, sadece burada su yalıtımı için gerekli değildir. Tek istisna banyolar vardır.

Burada aynı şekilde, buhar bariyeri iç yalıtım sabit. Yan duvar yalıtımı üzerinde hiç will ya olacak, bunun yerine gerçekten önemli bir şey daha sigorta işlevleri gerçekleştirir basit bir zar koruması.

cephelerinin biz de birkaç kelime yukarıda sözü vardır. cephe dekorasyon yaparken, buhar duvar ve yalıtım arasında uyum Izospan. onun duvarına için, kaba tarafını çevirin.

Zemin durumuna ilişkin daha belirsiz olmakla birlikte, bu konuda talimatlar, açıkça konuşuyor. ısıtıcı Izospan kat buhar bariyeri bitirme zaman üstte yer almalıdır.

Bu, ilk önce yalıtım yattığı yukarıdaki yalıtım, bir ağ baz ise, orada. Ama daha büyük çok Izospan B. ise

laminat, parke polipropilen buhar bariyeri altında Izospan, hep birlikte bir alt-tabakaya bağlanmış olabilir, bu not edilmelidir, çok uygundur. Ama işte, filmi zarar vermemeye çok dikkatli olmak arzu edilir. size son derece dikkatli olmak tavsiye yüzden, bu zor ama mümkün olun.

çok kolay uyum Izospan. Sonra sadece talimatları uygulayın ve son derece basittir.

Buhar bariyeri yapıştırma için Bant Izospan In eklem

Izospan yalıtım kapağı, polistiren gibi bunun düzgün tarafına yerleştirmek için çalışırken, bir ısıtıcı üzerinde uzanır. Montaj bir zımba veya çivi ile yapılır. Ahşap özel montaj çivi plakalar, koruyucu maddeler ile ön işleme tabi tutulmuş kullanılması arzu edilir.

Film. 15-20 cm Her ortak üst üste ve işlemde satın alınabilir özel bir bant, gerek deliğin sızdırmaz edilir.

O düzgün tutun ve kendi üzerine nemi toplamak, öyle ki güvenli bir malzemeyi sertleştirmek için önemlidir.

raylar üzerinde zaten geleneksel teknolojinin ön yapıyı monte. Film ve bir ön yüz yüzeyi arasında 1-2 cm'lik bir boşluk bırakmak arzu edilebilir. Bu karar havalandırma IZOSPAN kolaylaştıracaktır.

Şimdi sadece filmin Izospan B. yorumları görmek için kalır

29 yaşında Denis, Kamenka:

Izospanom yıllardır kullanıyoruz. Onun özellikleri tam olarak memnun. kolay montaj imkanı ile özellikle memnun - Ekli zımba, bant eklemler kadar kapalı ve bitirdiniz. Çok uygun.

Nikolai, 59 yaş, Kiev:

Izospan yaklaşık üç ay önce satın aldı. Tam bir buhar bariyeri için böyle büyük bir harcama gerekli olduğuna inanıyordu değil gibi ben korkularıyla satın aldı. Ama şimdi para yalıtımı tamamen değerinde olduğunu anlıyoruz.

Bundan daha da fazla, ben sadece Izospanom bitirme meydana olmadığını, derde, çünkü başka bir şey ile çalışmak gibi bir arzum yok.

2.4 döşeme buhar bariyeri Izospan B (video)

evlerinin yalıtımını hesaplayın

Heise Ruslan Teymurovich

Bir soru sorun

Story-LESA9raquo" in; Kardeşimi çalışır, bu yüzden her zaman bu şekilde iyi satın sattığınız bazen kaydedip sağlayan yapı malzemeleri ile ilgili satış ve promosyonlardan haberdar ediyorum.

Nikita, tabii ki, bir şey söyleme, ciddi bir iş var.

Mümkün olduğu kadar sizin alay kesinlikle uygun olmadığını bu yüzden Daria, her iplik.

Ben özel evlerde yalıtımında yapan bir ustabaşı çete değilim. Isı yalıtım malzemeleri her zaman "Sibekse9raquo satın; neredeyse altı yıldır onlarla çalışmaya. Toplamda, şirket hiç bırakmayan - tüm görevlerini 5+

Merhaba. köpükle ikinci katın yalıtımı için ihtiyaç IZOSPAN olmadığını istemi ve bir şey gerekiyorsa yalıtım bir yüz koymak. sağol

Çok güzel görünümleri, bilgi ve ustanın deneyim! Teşekkür ederim!

Geçen yıl, kocam yazlık ev TECHNOPLEX 5 cm yalıtmak. Ama bu sene en az bir alçı duvar alamadım. Üst koruyucu tabaka güneş ışığına maruz ve çökmüş rüzgar ve onunla kolayca temas halinde silinecektir. İstemi, bu yalıtım için kaydetmek mümkün olup olmadığı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Bu BAUTsENTR9raquo" olarak bu mağazayı unutulmamalıdır;. Tüm Omsk iki yüzüncü kalıplı köpük yoğunluğunu bulmak için son zamanlarda gitti - onunla, fiyatı çok memnun, sadece BAUCENTER alabilirdik.

Geçenlerde izolasyonlu ve Fin thermopanels SPU SPU Yenileme Kurulu ve SPU Vintti-UTTE önerdi. Emin bu malzeme, toksik olmayan, alev almayan, genel parktichen ve çevre dostu olduğunu. Ben sizce bu konu hakkında bilgi edinmek isteriz. Teşekkür ederim!

ve bu malzeme, çocuk bakımında kullanılabilir gerçeğini onayladığı? eğer öyleyse, kapalı link lütfen atmak.

Çatı kullanım için tüm buhar bariyeri Izospan türleri ve talimatlar karakteristikleri

Izospan - "Hex" dan filmi yerli üretimi yalıtım yaygın çatı kullanılır. Bunlar ne, bu üretici iddia ettiği gibi, gerçekten, uygulanabildiği yerde ve eğer bu kadar etkili olduğunu ne tür? bu sorunları ele yanı sıra teknik özellikleri incelemek için ve satın almadan önce uzunluğunda olmalıdır seçimi ve kurulum kuralları nüansları hakkında bilgi edinmek için. Şu anda yap.

buhar nem geçirmezlik zarının Kapsamı ↑

Film tabanı - polipropilen kaplama kırılması ve basınca mukavemet, direnç sağlar. Uygulama rulosu yalıtım tabakalı bina yapılarının ömrünü uzatır ve evde nem ve sıcaklık optimum oranını elde etmek için yardımcı olur.

modifikasyonları kullanma IZOSPAN aşağıdaki durumlarda en uygun çözümdür:

 • termal izolasyon malzemeleri ve buhar ve nem nüfuz iç yapı detayları korunması;
 • aranjman "çatı pasta";
 • tavan, çatı ve taban güverte buhar direnci temin edilmesi;
 • atmosferik çöktürmeden yapının izolasyonu, çatı elemanlarının yetersiz birleşim yerlerinde UV radyasyonu;
 • Farklı tipteki temellerin ek su yalıtımı;
 • Isı yalıtım malzemesinin etkinliğini arttırır.

Yüksek performans ve uygun maliyet, "Hexa" şirketinin malzemelerine yönelik artan talebin başlıca etkenleri olmuştur.

Rulo izolasyonun sınıflandırılması ve özellikleri ↑

Üretici, bir dizi su izolasyon malzemesi geliştirdi. Bazı Isospan türleri ve uygulamaları oldukça yaygındır. Aksine ürünün diğer modifikasyonları son derece uzmanlaşmıştır ve bazı montaj koşulları altında koruyucu özellikleri en üst düzeyde ortaya koymaktadır.

Rüzgar geçirmez diyafram kategorisi A ↑

Kategori A'da, iç elemanların korunması için buhar geçirgen polimer zarlar sağlanmıştır. Malzeme buharın atmosfere salınmasını sağlar. Yalıtımlı çatılar, çerçeve duvarları ve havalandırmalı cephelerin düzenlenmesinde izolasyon kullanılır.

Isospane A düz, su itici bir dış yüzeye ve iç kısımda - gözenekli bir tabana sahiptir. Bu yapı sayesinde, izolasyondan gelen nem membrana ve dışa doğru hızla emilir. A kategorisi yalıtım malzemesini döşerken aşağıdakilere dikkat edilmelidir:

 1. Çatıda 35 ° ve üzeri bir eğimle kullanılması kabul edilebilir.
 2. Montaj işleri rüzgarsız ve kuru havalarda yapılır.
 3. Buharın nitel olarak çıkarılması için hava boşluğu sağlanmalıdır. Bu amaçla, mertek bir kontrol rayı ile doldurulmuştur.

Isospan AM ve AS'in modifikasyonları üç katmanlı difüz membranlardır. Meslektaşlarından, buhar geçirgenliğinin azalması ve bir kaset olmadan döşenme özelliği ile karakterizedirler.

B ve C sınıfı su yalıtım filmleri ↑

Film izolasyon kategorisi B, A grubunun malzemelerine benzer bir tasarıma sahiptir. Temel fark - su direncinin artması (en az 1000 mm su sütunu). Paravanlik görevinin görünen görevi ile kusursuz bir sekilde çaliir - ahsap metal unsurlari yogunlasma ve nem etkisinden korur.

Isospan B evrensel olarak kabul edilir ve duvarların, çatıların ve iç tavanlardaki yalıtım için uygundur. Aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir:

 • Süreksiz uzunlamasına ve yanal yük - 130/107 N / 5 cm;
 • yoğunluk - 72 g / m2;
 • Uygulama sıcaklık aralığı -60 ° C ila + 80 ° C arasındadır.

B grubunun buharlı su yalıtım filmleri buhar bariyerinin dış cephesinden 5 cm yukarıda hava boşluğu ile kurulur. Yoğuşmanın bitime akmasını önleyen kaba bir yüzdür. Geliştirilmiş buhar geçirmezlik özellikleri, laminat ve parke kaplamaları döşerken bu malzemenin uygunluğunu açıklar.

İzospan C benzer bir yapıya ve özelliklere sahiptir İzolasyonun ayırdedici bir özelliği büyük bir güvenlik marjıdır ve sonuç olarak yüksek güvenilirlik ve dayanıklılıktır. Boşluk yükü 197/119 N / 5 cm ve yoğunluk 90 g / sq'dir. C tipi bir su yalıtım maddesinin maliyeti, B grubunun analoglarını aşar.

İzospan kategori C, yapıyı, kılcal nem ve kondensattan tamamen izole eder.

 • "soğuk" ve yalıtılmış çatının korunması;
 • Düz bir çatının buhar ve su izolasyonu;
 • ahşap yatay zeminler ve beton zeminlerin nem koruması.

Ağır hizmet tuvalleri kategorisi D ↑

Buharlı yalıtım İzospan D, yüksek teknoloji ürünü polipropilenden yapılmış iki katmanlı dokuma kumaştır. Çok fonksiyonlu film güneş ışınlarına dayanıklıdır, önemli mekanik zorlamaya ve kar yüküne dayanabilir. D veya DM seri tipinin hidro paraboleri ve paraboleri süper mukavemetle karakterize edilir - 5 cm genişliğinde bir şerit, 106 kg'a kadar bir ağırlık altında deforme değildir.

Yüksek teknik ve operasyonel özellikler, film izolasyon kategorisi D'nin çok yönlülüğünü açıklar. Malzeme, yukarıda tarif edilen analogların herhangi birini yeterince değiştirir ve daha karmaşık görevlerle başa çıkacaktır:

 • Toprak ve beton esaslı su geçirmez zeminler;
 • yüksek nemli odalarda asma kat izolasyonu;
 • Geçici çatı düzenlenmesi ve yapının yağışa karşı korunması.

Yeni gelişmeler - enerji tasarruflu malzemeler ↑

İzolasyon köpükleri Izospan FB, FD, FS ve FX sınıfları, infrared radyasyonun% 90'ını yansıtan modern yüksek teknoloji ürünü su geçirmez malzemelerdir. Aşamalı izolasyon yoğuşma, rüzgar, neme karşı ve aynı zamanda da enerji verimliliğini artıran güvenilir bir bariyer görevi görür.

Isı yalıtımı yalıtım kategorileri FD ve FS, iki katmanlı bir polipropilen filmden imal edilmiştir. Isospan FX'in temeli - çeşitli kalınlıklarda köpük polietilen ve FB - kraft kağıdı işaretleri. İzolasyon alt tipinden bağımsız olarak bir tarafı metalize edilmiştir. Malzemelerin yansıtma kabiliyeti, "sıcak bir ev" in düzenlenmesinde yaygın olarak kullanılır:

 • yalıtımlı zeminler için bir astar tabakası olarak;
 • radyatörlerin arkasında duvar kaplaması;
 • cephe, çatı katı ve yer döşemelerinin ısı yalıtımı;
 • Hamam ve sauna inşaatı.

Önemli! Enerji tasarruflu filmler tamamen su buharı geçirmezler. Bu özellik göz önüne alındığında, bunların kullanımı ancak zorla havalandırma sisteminin bulunduğu binalarda mümkündür.

Kalite benzerleri veya marka: seçkin nüanslar ↑

Rusya'da "Izospan" ticari markası altında verilen şirket "Hexa "'nın malları büyük talep görüyor. Bununla birlikte, piyasada daha az bilinen analoglar da vardır:

 1. "Megaspan" inşaat membranları ve yalıtım filmleri üretiminde uzmanlaşmıştır. Dizgi, çatı, duvar, tavan, cephe vb. Için Isospan buhar bariyeri izolasyon hattını tekrarlar. Megaspan'ın malzemeleri, "Hexa" şirketinden ana rakiplerine göre daha düşük fiyatta ve kalitede daha düşük fiyatlı değildir.
 2. "Keramospan" film izolasyonunu üretir, özellikleri iddia edilen orijinallere benzer.
 3. Axton, hidro-buhar bariyeri de dahil olmak üzere yapı malzemelerinin yabancı bir üreticisidir. Şirket, ürünlerinin sıhhi ve çevresel güvenliğine özel önem veriyor.

Bilgi için. Şirketler aynı ürün etiketlemesini kullanıyor. Örneğin, Megaspan B'nin özellikleri buhar bariyeri Isospan B'nin teknik özelliklerine karşılık gelir.

Markalı yalıtım ve analoglar arasındaki fiyat farkı bazen çok hissedilebilir. Bununla birlikte, ucuzluğun sebepleri kaliteden ödün verilmemektedir. Haksız üreticiler aşağıdaki püf noktalarını kullanır:

 • Malzemenin yoğunluğunu azaltmak. Çıplak gözle bu fark edilmez, ancak su direnci ve kuvveti bozuluyor.
 • UV radyasyon sabitleyicisinin bulunmaması - film güneş ışığına karşı savunmasız hale gelir.
 • Hammaddelerin üretiminde ikincil proseslerin kullanılması kaplamanın ömrünü azaltır.
 • Polipropilenin polietilen ile değiştirilmesi veya hammadde içine tebeşir ilavesi, yapının "zayıflamasına" ve filmin ömrünün kısalmasına neden olur.

Çatı kaplama hidro-buhar bariyeri teknolojisi ↑

Farklı film yalıtımı tiplerini monte etme teknolojileri benzerdir. İşin dizisi, belirli tasarımların bitirilmesine bağlıdır. Aşağıda, bir "çatı pastası" oluştururken buhar bariyeri Isospan B'nin uygulanması hakkında adım adım talimat verilmektedir.

Kurulum talimatı ↑

Kuruluma devam etmeden önce, çatının düzenlenmesi ve "çatı pastası" katmanlarının yerleştirilmesi ile ilgili bir fikrinin olması gerekir. Isı yalıtımı yukarıdan su geçirmez olmalı ve alttan buhar bariyeri monte edilmelidir. Her iki film de çatının mertek ayaklarına sabitlenmiştir.

Önemli! Buharlı izolasyon Izospan B, aşağıdan yukarıya doğru monte edilmiştir. Tipik olarak tek bir şerit çatı eğimini örtmek için yeterli değildir. Bu nedenle, önce film, çatının altında ve sonra da - en üstte toplanıyor.

 1. Ruloyu açın ve film bezinin serbest kenarını dış kirişlere sabitleyin. Geniş bir kaputlu bağlantı elemanları ile sabitleyin. İşi hızlandırmak için, zımba teli bulunan bir inşaat zımbası kullanabilirsiniz.
 2. Tavan için İzospan rulosunu genişletin ve bezi zemine paralel olarak kirişlerin karşı kenarına kadar uzatın. Buhar bariyer filminin biraz gevşek olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Düşük sıcaklıkların etkisi altında, malzeme hafif sıkıştırılır ve azalır.
 3. Filmi küçük bir boşlukla kesin ve kenarını kiriş sistemine yapıştırın.
 4. Ayrıca, ara kirişlerde buhar bariyerini sabitleyin.
 5. İkinci bezi takmaya devam edin. Isospan B, 10 cm'den daha geniş bir genişlikte örtülür.
 6. Şeridi, kiriş yapısına sabitleyin.
 7. Yapraklar arasındaki bağlantılar, Izospan SL bağlantı bandıyla yapıştırılmalı veya tek taraflı ML proff ile yapıştırılmalıdır.

Önemli! İzospan'ı kullanmadan ve nihayet kirişlere yapıştırmadan önce, filmin ısıtıcının pürüzsüz tarafına yerleştirildiğinden ve bina içinde pürüzlendirildiğinden emin olmanız gerekir.

Çatı izolasyonu: uzman tavsiyesi ↑

Çatının buharlı izolasyonu evin montajında ​​çok önemli bir aşamadadır. İnşaatçıların hataları ev için maliyetlidir. Banyo aldıktan ve pişirdikten sonra çiftler ısıtıcıya nüfuz ederek ısı yalıtım özelliklerini düşürürler. Zamanla bu, kirişlerin ıslanmasına, küf oluşumuna, çatının kışın dondurulmasına ve iç yüzeyin bozulmasına neden olur.

Bir buhar bariyeri takarken olumsuz sonuçlardan kaçınmak için, bazı nüansları hesaba katmanız önemlidir:

 1. Kurulum çalışmalarına başlamadan önce, Izospan'ın çatı kaplaması için kullanım talimatlarını dikkatle incelemelisiniz. İzospan kategorileri A, B, C yalnızca odanın içinde sabittir.
 2. Koruyucu filmin döşenmesi ve sabitlenmesi sırasında malzemenin gerginliğini, deliklerin görünümünü ve diğer kusurlardan kaçınmak gerekir.
 3. Tavan arası odanın çatısında buhar ve su izolasyonu karşı raflarla sabitlenir. Gelecekte bu sandıkta, iç mekan kaplamalarının montajı. Buna ek olarak, çıtalar, kirişler ve film yalıtımı arasındaki derzlerin sızdırmazlığını sağlar.
 4. Her tuvalin kenarlarındaki boşluklar en az 15 cm olmalıdır, bu duvarlar veya bitişik rampalarda bir buhar bariyeri oluşturmak için yeterlidir.
 5. Izospan AM'i hangi tarafın istifleyeceği önemli değil. Temel şart - doğrudan ısıtıcıya membran filmi yerleştirilmesi.

Çeşitli yapıların buhar yalıtımı: düzenler ↑

Hamamlarda, saunalarda, yüzme havuzlarında ve bodrumun üzerinde bulunan odalarda buharlı yalıtım zorunludur. Buhar bariyeri hidrolik ve ısı yalıtım malzemelerinin üzerine serilir.

Duvarların buhar penetrasyonundan yalıtımı hem binanın içinden hem dışından yapılabilir. Yöntemin seçimi izolasyonun yerine bağlıdır. Dış ısı yalıtımı ile buhar bariyerinin yalıtımın her iki yanına yerleştirilmesi önerilir - bu önlem, ısı kaybını önemli ölçüde azaltacaktır.

Monolitik beton temel gözenekli bir yapıya sahiptir ve kalite Hidro buhar bariyeri gerekmektedir. Koruyucu engel yalıtım öncesi beton temel üzerine yerleştirilir. Kalın folyo kirlenmesini en aza indirir ve nemi bodrum nem önler.

Izospan haklı nem ve çatı için buhar bariyerinin filmin lideri olarak kabul edilmiştir.

Onların maddi koruyucu nitelikleri en hale getirmek için, değişikliklerin seçim sorununa sorumlu bir yaklaşım ve teknolojik gereksinimlere göre yükleme gerçekleştirmelisiniz. İdeal - İyi bir üne sahip profesyonellerden oluşan bu zor işi emanet etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − = 9