kümese için termostat ile Isıtıcı

kış Kümeste Isıtma

Ne olursa olsun denedim ve böyle bir şey yapmaz, sonbahar-kış döneminde tavuk yumurtası üretimi düşer nasıl. Ülkede Arkadaşım 10 tavuklar için bir tavuk kümesi inşa etti. Yaz aylarında her gün onlar 8 yumurta, ve soğuk hava başlangıcı (Eylül-Ekim) ile günde sadece 4 yumurta vardır.

Eğer kümese girmiş ısıtma yürütmek yoksa Kışın, yumurta, göremez. Ama önce soğuk hava başlangıcı kış tavukları geçirecek odası, yüksek kaliteli ısı yalıtım yapmak için önce, ilerlemek gerekiyor.

Isınma ve kümes dezenfeksiyonu

Prosedür bodrum yalıtımı, duvarlar ve tavuk kümesine çatıları etmektir.

genel temizlik sonrasında hiçbir boşluklar ve çatlaklar vardır, odasına gidip daha yakından bakmak. Birini bulursanız, köpük çekirdek alıp gömülüdür.

duvarların dışında, Penoplex kınına geniş kafalı vidalar kullanabilirsiniz. En penoplex astar veya koruganıdır dikildi.

çatı benzer bir şekilde içeriden yalıtılmıştır. Sen tavuk hala ulaşamadığı, dikmek olamaz.

1

Rahat bir kışı tavuklar için, tavuk kümesi ısıtma ek olarak, sen 15-20 cm saman yüksek kalitede çöp yapmak gerekir. Daha sonra, sönmüş kireç 1 1m2 başına kg ve Stela saman ya da kamış ile ön dezinfetsiruem döşeme yüzeyi.

Prensip olarak, bu değişimi olmadan ilkbahara kadar yeterli olacaktır. Sonra kolaylıkla kompost içine gübre çatal pergnivat kaldırın.

Nihai eleman havalandırma borularının yüklemesidir. Aksi takdirde, kümese girmiş ıslak olacaktır. havalandırma tüpü ince kanalizasyon borusu imal ve ortaya çıkarmak olabilir.

İlk seçenek - akkor ampuller kullanılarak tavuk kümesi ısıtma

Tel elektrik tesisatı ve 10 tavuk başına ampul soketi ile 60 watt asın.

Rusya Federasyonu'nun bazı bölgelerinde, tavuk kümesi ısıtmak için ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. Yaklaşık 60 watt ampul asmak için yeterlidir.

Eğer, örneğin, banliyölerde bulunan bir tavuk kümesi, bu ısıtma sırasında padok tavuklar durdurmak için daha iyidir. Bütün kış gibi tavuklar tıkılıp söylemek, ancak zaman yuvalara yumurta bulacaksınız zaman aşımına bile.

Kızılötesi ısıtıcı ile ısıtma tavuk kümesi

 1. Polikarbonat seraların yalıtım schoolremont.ru adanmış bir makalede, kızılötesi ısıtıcı BALLU olasılığını tarif etmişlerdir.

Serada biz 600 watt üzerindeki cihazlar koydu. çok fazla ve ekonomik olmayan küçük bir tavuk kümesi için.

video: Test kızılötesi ısıtıcı

1. Küçük bir kızılötesi ısıtıcı güç bulun;

2. sabah 6 kadar 23.00 dan IR ısıtma kümese üzerinde bir zamanlayıcı koyun. (Gece ​​tarifesi sırasında elektrik için). Daha fazla seçenek için, doğru sıcaklık sensörü Ballou (termostat ekleyebilir ) 1 678 ruble BALLU mekanik BMT.

Isıtma henhouse kızılötesi ısıtıcı (panel) haklı yalnızca yaklaşık 10m2 zemin alanı. Tavan yüksekliği 2,5 metreden daha az değildir. Onların tavukları kızartmak istemiyorsanız.

Kızılötesi paneller, zamanlayıcı ve termostat ile tavuk kümesi 10m2 ısıtmak için ekipman maliyeti:

1. Tel - 250 ruble;

2. Kızılötesi panel Ballou 600vatt - 3500 ruble;

3. Termostat - 678 ruble;

4. Zamanlayıcı elektronik TGE-2, LCD ekran 303 ruble.

kümes IR ısıtma tesisatı:

 • Geçici sensör (İR 23.00 den 6,00 içermektedir);
 • Sıcaklık sensörü 20 derecenin altında bir sıcaklıkta ısıtılmasını kapsamaktadır. 6.00 23.00 den;
 • Büyük bir tavuk kümesi ise, güçlü 1-2 den birkaç düşük güç kızılötesi paneller satın almak mantıklı.

Bilgi genellikle kış yürüyüş tavuklar için küçük bir tavuk kümesi sera polikarbonat takmak tavsiye edilir internette bulunur.

Bu gerçekten harika bir çözümdür, ama içerideki sıcaklık 60 dereceye kadar ulaşacak yaz aylarında serada, ne yapacağını?

Kış kümesin içinde ısıtma bir başka yolu, - katı yakıt ocağı

Tipik olarak, kazan (fırın), pirolizin en, evde ya da işçi kabin içinde koydu. Böylece ev ve tavuk kümesi dahil Müştemilatı, ısıtmak mümkündür.

Zaten evde nasıl serbest yakacak hakkında yazdı. Aynı düzeni bir kümeste ısıtma kurulum için de geçerlidir.

Şema kümes piroliz ısıtma kazanı:

Ücretsiz yakacak

Bu yöntemin yangın güvenliği organizasyonu dikkat edin. arka duvar ve kazanın altında taban metal tabaka ya da karolar kesilmiş olmalıdır. boru uzak kıvılcım ve mahyadan 1-2 metre olmalıdır.

Biz iyi yalıtım ve uygun ısıtma kümes kışın tavukların verimliliği artırmak umuyoruz.

* Fiyatlar sitesi çevrimiçi mağaza Leroy Merlin 2017/09/24 alınmıştır.

İlgili Makaleler

Çiçekler için altlıklar ve elleriyle dikey bahçe

Ctupenki taş ve ahşabın kır evi için

elleriyle palet bir çiçeklik: Bir Bahçe oluşturma

su sayacı okuma azaltmak için nasıl

Kol karıştırıcıda değişikliği; sızıntı sarnıç saptamak; yerine banyonun duş kabini? Nasıl su tasarrufu için ...

bahar, Chalet fikirleri: güzel bir ülke ev yapmak nasıl, fotoğraf

Kolayca Serisi uygulanabilir tatil fikirler. Güzel bir kır evi yapmak için nasıl konuyla ilgili fotoğraflar, nereye koymak ...

elleriyle yangın Bahçe ocağı

kendi elleriyle ülkede sokak yangın için bir ev oluşturma seçeneği düşünün. Başka günü denir ...

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Yorum yazmak için giriş yapın.

2015-2017 "Okul Onarımı" - inşaat ve onarım hakkında bilgi sitesi.

Bu sitedeki bilgiler doğada keşif ve kamu teklif değildir.

Nasıl tavuk kümesi bir kızılötesi ısıtıcı seçmek için: uzman tavsiyesi

Tabii ki, sıcaklık nadiren sıfır altına düştüğünde güney bölgelerde yaşıyorsanız kümese girmiş bir ısıtıcı gerekmez yüklemek. Bir kümes tüm yabancı yarık aktarıcı taslaklar kümesten girişlerini izole etmek, çöp malzemesi tabakasını artırmak ortadan kaldırmak için gerekli olan bu durumda, yeterli doğal ısı olacaktır. Ancak, soğuk ise, o zaman bir seçenek olarak, tavuk kümesi ısıtmak için kızılötesi lambalar monte edilebilir, daha sert önlemler gerekir.

Daha önce bahsedildiği gibi, kuşun uzay ısıtma ihtiyaçları, olası soğuk algınlığına karşı tavukları korumak için yumurta üretimi artırmak için, kuşların yaşam koşullarını iyileştirmek için. Her iki gereksinimleri gözlemlemek için son derece önemlidir: room önceden ısıtılmış değilse kızılötesi lambaların montaj, beklenen sonucu vermez.

Video "Test kızılötesi ısıtıcı"

videoda itibaren, tavuk kümesi nasıl IR ısıtıcı öğrenecektir.

infrared ısıtıcılar kullanarak

tavuk ev yalıtım manipülasyon tüm tamamlanacaktır sonra, ek ekipmanların kurulumu bakmak zamanıdır. Isı aviary ekonomik ve güvenli verir iyi seçenek, - kırmızı bir lamba.

Her yıl nedeniyle diğer cihazlar üzerinde bir çok avantaj sayıda giderek daha popüler hale gelmektedir Tavuk kümesinde için kızılötesi lambalar:

 • Beyaz ışık lambaları ile karşılaştırıldığında yüksek verim;
 • Termal enerji dağıtım evde aynı olduğu;
 • Bu tür cihazlar, işlem kendi prensibi ile karakterize edilir, bu iç mekan hava ve buna yerleştirilen eşyaları ısıtılmaz. Böylece, ısı mikro çatlaklara ve tavan kaldırılması girmeden olabildiğince verimli bir şekilde depolanır;
 • odadaki nemlilik optimal seviyesi;
 • Kolay kurulum - Böyle bir cihaz hiçbir kuş alır tavana, üzerine monte edilebilir, buna göre, alamadım zarar veya yanık;
 • Ek loş aydınlatma, kuşlar üzerinde yararlı etkileri vardır;
 • hastalıktan kuşların etkili koruma.

Kızılötesi ısıtıcılar yükleme işlemi herkes göze ve özel bir yetenek gerektirmez. Bu varsa gerekecektir, aynı zamanda kolay ekipman yedek işlemdir. optimum sıcaklık broilerlerde sayesinde üretken bir performans ulaşmadan önce, sırasıyla hızlı büyürler - işleminde Kırmızı lamba oksijen miktarı minimum tüketir ve hatta dolaylı olarak gıda tasarruf yardımcı olur.

Sonraki sıralamasında seçmek için yeni tavuk kümesi için kızıl ötesi ısıtıcılar kullanımını ve hangisinin aldı. Bu soruyla size daha fazla anlamaya çalışacağız. Ama önce sağlamak için özen zorunda kartuş ile platformunun elektrik kablolama ve kurulum söyledi. mekanik kanıt - Bir güvenlik çit inşa etmek de değer, bu yanık kuşlar ve lamba koruyacaktır. Daha sonra yangın merdiveni hiçbir çitler cihaz sadece bir yatakta sahibinin dökülür ve: ısıtıcı tavan altında bulunan olsa bile, böyle bir metal ızgara bir çatlak ampul varsa durumunda mükemmel bir ilaçtır.

Seçim ısıtıcı esas ortalama kümes yeterince 500 watt için cihazın ne genellikle küçük bir boşluk, yöneliktir olmasından kaynaklanır.

Eh bir termostat ile donatılmış olan bu kızılötesi ısıtıcılar, kanıtlanmış. Bu tür bir ünite varlığı cihaz bağlandığı zaman ayarlandı sıcaklık göstergeleri sabit bir seviyede sağlamaktadır.

seçim sorununun önüne duran kanatlı çiftçilerin çoğunluğu geleneksel olarak hem kırmızı ve şeffaf ampul monte edilebilir Philips marka adı altında kızılötesi ekipman tercih ederim. Bir kapsül şeklinde tasarlanmış temperli cam, yapılır çünkü ilk seçenek daha popüler. Bu lamba bağımsız bir şekilde, kendi takdirine bağlı olarak ışık yoğunluğunu ayarlamak için çiftçi sağlar. son yıllar giderek görünmeye başlamıştır Ancak, kızılötesi reflektör yerli Rus üreticileri lambaları. Bu cihazlarda ampul kırmızı veya şeffaf ve onların ana avantaj olabilir - güvenle 5000 saat ulaşan uzun bir servis ömrü, ..

Doğru ısıtıcı seçmek için, doğru odanın büyüklüğüne kapasitesini almak önemlidir. Örneğin, iki düzine kuşlar için küçük bir tavuk kümesi, 4 * 4 m boyutu ısıtıcı 330 watt bunu ayarlarsanız, yaşamak için kesinlikle rahat olacaktır.

Birisi size yıl boyunca yumurta yumurtlayan tavukların özen sadece evin ısıtma düzenlemek gerektiğini düşünebilir. Aslında, bu öyle değil. Kuşların bile et ırkları, o zaman, kilo daha iyi geliştirmek ve hasta almazsınız yıl boyunca rahat hissetmek çok önemlidir. senin kuşlar, çiftlik hayvanlarının özen ve borca ​​kalır olmaz.

Video "kışın tavuk kümesi ısıtın"

videoda itibaren, kışın tavuk kümesi ısıtmak için öğreneceksiniz.

tam senin küçük sayılar geliştirilen istiyorsanız, kesinlikle 20 tavuklar için elleriyle kuşlar için bir tavuk kümesi inşa etmeliyiz.

yem farklı türleri nelerdir olarak ne ellerinizle tavşanlar için yemek yapmak için, hayvan beslemek ne vitaminler, biz bu makalede tarif

Tecrübeli kümes çiftliği herhangi kümeste aydınlatma büyük önem olduğunun farkındayız ve tarım gelen büyük yararlar elde etmek için kullanın.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

materyal Kopyalama sadece sitemize aktif link ile izin verilir

Kışın soğuğunda sıcak tavuk kümesi

Soğuk hava insanların başlangıcı ile sıcak ve rahat bir ortamda yaşamak isteyenlerin, evlerinde ısıtma bulunmaktadır. ihtiyaçları ve aynı koşullarda herhangi kümes hayvanları. Aksi takdirde, o sağlık sorunlarını önlemek olamazdı. kış Kümeste Isıtma her zaman bir sorun haline gelir. kış donları tüm sıcaklık kayıtları atmaya başlar eğer, kuş hipotermi ölebilir. en biz kuşlar için evde rahat bir atmosfer yaratmak mümkün olacak ekipman yardımı ile, görelim.

Kümes yanı sıra sıcaklık ihtiyacı olan insanlar. Aksi takdirde, onunla sorunlar sadece kaçınılması mümkün değildir. Kümes yetiştiricileri hipotermi bir sürü sorun teslim edebilir olduğunu biliyoruz. Öncelikle, tavuklar basitçe dondurabilirsiniz - onların tüyleri kurtarmayacak. onun ekimi (piyasada yalnızca maliyet beslenirler) para harcandı çünkü her tavuğun ölümü mali kaybına yol açar.

Kışın tavuk kümesi ısı olmaması yumurta üretiminde bir azalmaya neden olabilir - sıcaklık yumurta sayısı en az% 40 düşer indirilir, ve bazı durumlarda tamamen sıfıra indirilir. tavuklar elde tek amacı ve yumurta daha fazla satış için yetiştirilen ise, işletmelerin bir felaket karşı karşıyadır. Bu nedenle kümes ısıtma problemi bir türlü çözmüş ve kış gelmeden ve kırağı başlamayın zaman gerekir.

Kanatlı bağışıklığın azalması - hipotermi ile ilişkili başka bir sorundur. Kışın soğuğunda bile bir kişi, söz değil tavuk nüfusunu uğrar. bağışıklık eksikliği patojenik bakteriye karşı artan hassasiyet yol açar. Ve hatta küçük enfeksiyon tüm kuşlar "biçmek" - Bu, bu durumun en olumsuz sonuçtur. Bu bağlamda, tavuk kümesi ısıtma dikkate almak zorunludur. Bu amaçla aşağıdaki ekipman için kullanabilirsiniz:

 • ısıtıcılar;
 • Kanatlı boru ve yağ soğutucu;
 • Tavan Kızılötesi ısıtıcılar;
 • sobalar odun;
 • Kızılötesi lambalar.

daha detaylı ekipman düşünün.

elleriyle Kümeste Isıtma

Sıcak kulübe veya kümese - Anahtar kümes güvenliğidir. Biz en farklı ekipman, gaz, elektrik, konveksiyon kullanın veya ev ısıtma kızılötesi olabilir. kış sıcak kuşlar için yapılacak en iyi ne olduğunu görelim.

elektrikli ısıtıcılar

elektrikli fan ısıtıcılar üretimine yardımıyla kış Kümeste Isıtma kümes için ideal koşulları oluşturur. binanın ısıtma 15-20 metrekare ile. m. hatta en küçük ısıtıcı işlemek mümkün olacaktır. Kuşların ulaşamayacağı, zemin üzerinde ayarlayın şebekeye bağlanmak ve termometre de 15-20 dakikalık bir görünüm içinde - oda daha sıcak olacak. kuş, tavuk cihazı almak mümkün değildi büyük hücrelerle basit bir metal ızgara fan ısıtıcı kapatın.

ısıtıcı kullanılarak ısıtma kümes belirli avantajlar taşır. Her şeyden önce, biz ısıtma yüksek oranda dikkat - doğru sıcaklık fan operasyonun anlamıyla 15-20 dakika pompalanır. Ve ikinci sırada, biz ısıtıcının kurulum kolaylığını dikkat - bu tavana veya duvara monte etmek gerekli değildir, baca çekilme gerek. Bu ısıtma iki eksiklikleri - oksijen düzeyinde yüksek enerji maliyetleri ve darbe (bazı ısıtıcılar aktif oksijen yakılır).

Konvektör ısıtıcı oldukça güvenlidir. duvardan asılı olmak, bu kış Kümeste iyi ısıtma sağlamak ve bunun kanatlıları tutmak için elverişli bir ortam yaratacaktır. Bu cihaz, doğal konveksiyon prensibine göre çalışır - bunları iç konvektör geçmesine neden soğuk hava kütlesi yer değiştirmesi, tavan yükseltilir, bunun sonucunda, havayı ısıtır. Böylece o sürekli hava sirkülasyonu oluşturur.

kışın tavuk kümesi ısıtmak için konvektör kullanarak, odanın iyi ısı yalıtımını sağlamak için gereklidir. Aksi konvektör ısıtıcı o elektrik tasarrufu değil, sürekli operasyonda çalışacak. Ayrıca tavuk evlerden sıcak havayı aşındırır taslak ortadan kaldırmak için çalışılmalıdır. Tasarruf hassas elektronik kontrollü konvektör satın öneririz bir daha makul güç için - bu daha doğru yardımcı gerekli ısı değerlerini muhafaza edecektir.

Kızılötesi ısıtıcılar minimum enerji tüketimi ile kümes sıcak ahır için izin verir. onlar tavuk hisse senedi için sadece güvenli değil, aynı zamanda yararlı değildir, çünkü onların güvenliği için öne - onlar bağışıklık sistemini etkileyen ve hatta iştah artırır. Enerji tasarrufu sağlayan güvenli ısıtıcı, kızıl ötesi ışınlardan, tavukları yakın hücreden birden daha az olmayan metre uzaklıkta, tavana yakın astı. IR ışını oluşturuluyor, en zor kış tavukları hoş atmosferi delighting, evde optimal bir atmosfer yaratır.

Onunla sen en az 15 derece optimum sıcaklığı ayarlanabilir - Size termostat ile kış kızılötesi ısıtıcı içinde tavuk kümesi ısıtmak için seçmenizi öneririz. Termostat varlığı enerji tasarrufu yardımcı olur - Isıtıcı arzu edilen ısı derecesinin muhafaza ve ısınmayı önlemek amacıyla, sürekli olmayan modda çalışacaktır.

En yaygın fırında soba yardım etmek kışın elektriksiz tavuk kümesi ısıtın. Bizim web sitesindeki talimatları izleyerek kendi başlarına toplanan veya hazır bir fabrika modeli satın alınabilir. Yakıt en yaygın ağaç burada kullandı. bölümünü Döşeme, kış çok şiddetli olsa bile iyice ısıtmak ve sıcak tavuk kümesi olsun. Ama kışın elektriksiz tavuk kümesi ısıtma birkaç sakıncaları altındadır:

 • Bütün kış için yakacak bir kaynağı olması gereklidir;
 • Herhangi bir sobalar biçimde takip ahşap yeni bölümleri gerektirir;
 • Nedeniyle yoğun ve pratik olarak kolayca yanma aşırı ısınmayı kontrol izin vermez - Kuşun dondurucu olduğu gibi rahatsız olacaktır.

Kışın yakacak içinde tavuk kümesi mümkündür ısıtın, ancak optimum sıcaklığa ulaşılması için, fırın tutuşan ele almak gerekir. Eğer birkaç yüz hayvanlar kapasiteli çok büyük bir kuşhane varsa başka şey, - bu durumda bir burjuva ısıtma tamamen haklı olacaktır.

Isıtma henhouse kızılötesi lambalar uygulama, kümes hayvanları birçok yetiştiricileri. Bu yöntem pek çok avantajı vardır:

 • Hiçbir ısınma - termoregülasyonun eksikliğine rağmen neredeyse imkansızdır ısı lambaları tarafından aşırı ısınmaya başarmak;
 • Küçük bir güç tüketimi - kümes, 250 watt ısıtmak için bir kızılötesi lamba, 10-12 metrekarelik alanı ısıtabilir. m, (küçük bir kişisel podvorya için kümes ortalama büyüklüğü);
 • ısıtma insanlar tarafından katılımsız imkanı - kızılötesi lambalar Tavuk kümesinde için tamamen güvenlidir;
 • İR lambaları, tavuklar tavuklar mevcudiyetinde uygun - onlar civciv türetilmesi için ideal bir ortam yaratmak;
 • Tavuklar için ısı lambası sadece kışın sıcaklık sağlamak değil, aynı zamanda kümes aydınlatmak için değil - kırmızı ışık bu lambalar kuş üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Böylece kışın tavuk kümesleri ısıtmak için kızılötesi lambaların kullanılması kümes hayvanları tutmak için elverişli koşullar yaratmak için ideal bir yoldur.

Şimdi kış soğuğunda kafesi ısıtmak için nasıl ve hangi biliyoruz. onlar tamamen güvenli değildir ve büyük çiftliklerde fazla odaklanarak beri hayvanların yüzlerce numaralandırma, gaz ısıtıcıları hakkında bahsetmedim. Ama aynı zamanda ekipman kuş ile ahırların ısıtma ve hozpostroek ile problemi çözmek için fazlasıyla yeterli düşündü. Sadece ısı kayıpları ile ilişkili maliyetleri önlemek için, aksi takdirde ısı kış sokakta ısıtma üretecek, tavuk ev yalıtımı yapılması gereklidir.

ısı yalıtımı için şimdi giderek püskürtülür poliüretan köpük kullanmaya başlıyor. Bu malzeme, oldukça pahalı, ama çok etkili ve güvenilir olsa.

Çoğu kanatlı donma ayaklar değil, kapalı tüyleri (burada ayakları üzerinde güçlü tüylerle dikkate özel tavuk ırkları hesaba katılmaz). ilk iş Öyleyse sen iyi tavuk çöp için yapmak gerekir. Bu amaçla, kuru saman veya talaş en sıradan. çöp yüksekliği (Aksi sonra temizlik ile ilgili sorunlar var, ama gerek yok çok yüksek) en az 10 cm olmalıdır.

Pencere, kapı girişlerini ve duvarlar Isı olmasını - Başka önceliktir. Sonuçta, ortalama tavuk kümesi, tek cama rüzgarlı bir yapıdır. kışın binanın ısıtma bütün cadde ısıtma karşılaştırılabilir. Işin şu kapsamını yürütmek için bu nedenle gereklidir:

 • Kafes tuğlanın bir kat empoze ya da mineral yün veya diğer yalıtımın ısı izolasyon içerisinde oluşturmak;
 • Açığı kapatmak için ilave bir cam yapmak için, yenileri ile eski pencereler değiştirin - uygun seçeneği seçin;
 • Kapı çerçevesi mühür kapı yalıtmak - Bu kışın bir başka sızıntı ısı olduğunu.

% 30 ulaşabilir burada ısı kaybıyla - işyeri dikkat etmezler hangi tavan, üzerinde çalışmak için de gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

73 − = 70