laminat Döşeme

Kendi elleriyle laminat parke gerçekleştir

daire veya bir evde Modern performans onarım, daha fazla insan laminat zemin tercih ederim. Şimdi ise geleneksel döşeme veya muşamba daha popülerdir. malzemenin önemli avantajı kesinlikle döşemenin sürecinde kurallara uyun eğer hızlı ve kolay bir uzman yardımı olmadan, laminat parke yapabilmesidir.

Avantajları ve laminat dezavantajları

Laminat fiber levha (MDF) ve kağıt tabakalarının yapılmış olan bir paneli vardır. desen taklit parke kaplanmış kağıt üretimi. Yukarıdan akrilik reçine ile kaplanır. son aşama - koruyucu bir film uygulanması. Bütün bu tabakalar kir, mekanik hasar, aşınma, güneş ışığının etkisiyle bu bir kaplama malzemesi dirençli hale preslenmektedir. Bu nem nüfuz etmesini sağlar ve malzeme laminat arka tarafında şekli tutma sorumludur olmayan bir stabilize edici bir film yer alır.

materyal birçok olumlu yönleri vardır:

 • laminat zarar çeşitli dayanıklıdır. Bu birkaç kez diğer yer kaplamaları ile karşılaştırıldığında, onun ömrünü artırır olduğunu.
 • Kolay kurulum. kaburgalar üreticilerinden şekli ve konfigürasyonu en küçük ayrıntısına kadar düşündü ve işleyicisi sadece onları birbirine doğru bağlanmalıdır.
 • Laminat zemin önemli bir avantajı ise, çevre dostu bir. Kaburgalar adama zararlı maddeler içermez, onlar kir ve mikropların hiçbir birikimi, onlar alerjenler değildir.
 • Bu malzeme, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. katta bir yanan sigaranın sonbaharında, laminat parke zarar görmeyecek.
 • Bir düşük maliyetlidir Bu malzeme, geniş bir kitleye erişilebilir.

bir yer döşemesi seçerken dikkate almak önemlidir ve onun bazı özellikleri:

 • Lameli yük kapasitesinin düzeyine göre çeşitli sınıflara ayrılır. - küçük yük 31: Uygun dairelerin aşağıdaki sınıfları için. Bu tür malzeme deposu, yatak dolabında kullanılabilir. 32 - yük ortalama seviyesi. çocuk ve oturma odası için uygundur. 33 - yüksek yük. Koridor, mutfak, yemek odası kullanılması önerilir. laminat ömrünü artırmak için bir güç yedek seviyesinin ile edinmeleri gerekir.
 • Maliyet malzemesidir. Tasarruf düşük yük sınıfı ile ucuz laminat seçerek mümkündür. Ama böyle malzeme uzun sürecek ve size seçiminde hayal kırıklığına uğrayacaktır.

laminat döşeme için gereksinimler

duvar döşeme

Doğru elleriyle kaburgalar kurulumunu gerçekleştirmek için, bazı kurallara uymak gerekir.

 • Yüzey üzerinde planlanan montaj sağlam ve kuru olmalıdır. yüklemeyi laminat planladığınız odadaki nem seviyesinin Oranı,% 25'in üzerinde olmamalıdır.
 • yüzey yüksekliği varyasyonlar büyük 3 mm 1 metre kare kabul edilemez. Zemin muşamba veya tahta üzerine ellerinizle malzemeyi yüklerken, bu gereklilik gözlemlemek çok zordur. tamamen zeminin gıcırdayan önlemek istiyorsanız, kalite ve yeni malzemeler ile her şeyi yapmak toprağa eski zemin sökmeye gerek. sıcak bir taban üzerine monte olarak su ısıtma sisteminin kullanımı daha iyidir. Onun için çok iyi bir laminat, bir yumuşak ısıtma ve soğutma sağlar.
 • Kaburgalar aşırı sıcaklık özellikleri maruz tolere edemez. ellerini kaburgalar ile zemin döşeme zaman herhangi bir yöntem ile tabana bağlı olmamalıdır. yapı malzemesi Bu tür sadece "yüzen yolu" uygun. Yani çivi, vida, yapıştırıcı gerekmez. Eğer satın aldığınızda malzemenin bütünlüğüne dikkat etmek gereklidir.

lameller sürecini İstifleme birkaç aşamadan oluşmaktadır.

1

dağıtım öncesi eğitim üssü gerçekleştirmelisiniz laminat zemin montajı girmeden önce. İhtiyaç ve sadece tamir için zaman geciktirme olduğunu düşünmeye neden Herkes anlar. Ama elleri kaburgalar döşeme için yüzey hazırlama aşaması onarımı tüm süreç içinde en önemlisidir.

zeminin değiştirilmesi sırasında aşağıdaki araçlar gerekir:

 • Bina seviyesi. Zemin hizalamak için gereklidir. ölçümlerin doğruluğunu artırmak için, bir lazer aracı kullanmak arzu edilir.
 • çarklı bir mikser ile delin. çözelti karıştırılırken Bu kullanışlı olacaktır. aygıtının yokluğunda karıştırılmasıyla yapılabilir.
 • Kural. Yeterince uzun olduğunu arzu edilir.
 • Spatula - kullanışlı kural rahatsız çalışacaktır.
 • Eğer kendiliğinden yayılan zemin yapıyorsanız İğneli kullanışlı olacaktır.
 • Bir tornavida ve çekiç, tutkal gerekebilir, ancak kaburgalar döşeme sürecinde zaten. Yapışkan tabanına tutkallama şeritler ve ilgi çekici elemanlar için uygulanabilir değildir. duvara süpürgelik ve ahşap döşeme aygıtı yüklerken Tornavida gerekli olabilir. Kontrplak yüzeyinin düzeltilmesi için kullanılır. parke zemin veya muşamba durumunda uygulanır.

laminat zemin döşeme planlama zaman, bunun altında alt-tabaka türünü belirlemek için gereklidir. Gibi bu olabilir:

Döşeme alt-tabaka malzemesi

Gerekli tüm malzemeleri satın aldıktan sonra en az 48 saat boyunca odada yatakta kalmak onlara ihtiyacımız var. Bu süre boyunca, onlar nem ve sıcaklığın göstergesi uyumlu hale getirecektir. Eğer elleriyle zemin kurulumunu başlamadan önce toz ve enkaz temizlemek için tavsiye edilir. Ne olursa olsun yüzey tipi mutlaka astarlanabilir.

Ahşap zemin antiseptik ile tedavi edilecek. Eğer bir taban beton yüzeyi olarak kullanılan varsa, o zaman gerekli su geçirmez filmi kapatmak için top. Üst üste gelen film şeridi döşemek için gereken, değeri en az 20 cm, ve yapı derzleri yapıştırıcı bant olmalıdır. Plastik kaplama 15-20 cm yüksekliğe duvarlarda almak gereklidir. Eser daha rahat Onun kenarları aynı banda eklenebilir. döşeme montajı tamamlandıktan sonra, fazla malzemenin kesilip bir bıçak yapı kaide ayarlanmalıdır.

İkinci kat köpüklü polietilen yapışmalıdır. Döşeme laminat penceresinden yapılmalıdır. Substrat malzemesi bırakmaya İzin ama sadece döşeme doğrudan kaburgalar yapılır alanda, odanın tüm alanı üzerinde hemen değil. Bu tür bir yöntem, bütünlüğü ve saflığını korur.

Substrat cinsiyet boyutuna göre duvara değil bitkiyi koyun ve kesinlikle edilmelidir. polietilen köpük şeritleri bir önceki arka arkaya monte edilmesi, ve ek yerleri prokleivat bantlanır.

laminat satın dikkat etmelidir zaman Bileşiminde bu malzemenin bazı türler ses yalıtım substrat olması. Eğer böyle kaburgalar varsa, o zaman onlar polietilen köpük astar altında koydu edilemez.

zemin montajı pencere tarafından odanın köşesinde, sağ başlar. birinci lamel ve duvar arasında ve sonunda mandal eklemek istiyorum. Başlangıçta, bir şerit bireysel kaburgalar giden ve yere koydu. Sonra, bütün bir bant sırası. Son şerit, genişlik uymayabilir döşerken, o zaman kalan boşluk boyutuna tüm panelleri kesmek gereklidir.

Laminat parke doğru bağlanmalıdır özel kilidine sahip. Hiçbir çarpıtmalar belli açıda paneli alıp sıkıca önce yüklenmiş içine sokun ile pürüzsüz olmalıdır. kurarken güç kullanmak veya bir çekiç kullanmaya gerek yoktur.

Her bir sonradan bir dizi panel Önceki bir kayma ile yüklenmesi. Vites değiştirme en az 20-25 cm olmalıdır, ama yivin yan uzunluğunu ulaşabilir. Üçüncü sıranın Döşeme toplanan önceki bant arta kalan parça ile başlar. uçlarında birbiri ile birleştirilir, her dizinin tüm unsurları montajında ​​parçasının uzunluğu., en az 30 cm olmalıdır. Sonra onlar da kapalı mandalı olmadan önceki serisine yerleştirilir. Biraz tüm yol kaleye doğuracak, bunu yükseltmek ve tüm uzunluğu boyunca tersledi, önceki toplanan grup yerleştirmek için.

Tüm elemanları sıkıca bir araya gelerek bir kontrolü yapmak gereklidir. Böylece, tüm zemin alanı üzerinde laminat paneller döşeme kendi elleri yapabilirsiniz. Yükleme karmaşıklığı iletişim çıkışı, ısıtma boruları ve duvarlar bükülme alanında da ortaya çıkabilir.

Amacıyla düzgün ve eşit kısa taraftan açmak için gerekli olan lamel kesmek ve daha önce belirtilen zemin üzerine koyun. Ancak, keserken hareketini engeller duvara dayanmalıdır. kesme çizgisinin arka tarafında not edilmelidir. Sırasında 15-20 mm gerekli genleşme boşluğu hakkında unutmamak gerekir işaretleme. güç yardımı gerekli olduğunda önceden yapılmış işaretlerin şeridini kesmek için.

Herhangi çıkıntılar veya ısıtma boruları olmaksızın oda görmek çok nadirdir. Eğer varsa, laminat bu tasarımların şekline karşılık gelen küme elemanları kesilmelidir. Bu süreç köşesi, kalem ve bıçak bina, yapboz kullanılır.

elleriyle kaburgalar istifleme yanlış kabarma ve laminatın şişme oluşabilir. paneller arasında aşırı nem eklem varlığında çatlak ya da çökmeye. Kurulum sırasında bu tür sorunlar yer çıta bağlantısı su geçirmez bir çözüm tedavi edilmelidir önlemek için. Üretici çok sık nem artan mutfak, döşeme için uygun olan bir yapıştırıcı laminat geliştirdik.

laminatın gıcırdayan. pürüzlü bir yüzeye malzemenin yüklenmesi sırasında bir sorun vardır. dikkatlice dibe hizalamak ve yüksek kaliteli substrat kullanmak gerekir bu eksikliği önlemek için.

boru hattı yakınında Kurulum

etrafında ısıtma boruları açık olmalıdır lamel uzunluğunu almak ve zaten yığılmış üst eklemek için. mark bant boru boyutları köşesinde binanın yardımıyla. kolaylık sağlamak için, çapının (1-2) mm boru çapından daha büyük olmalıdır bir delik olmalıdır. yapışkan kullanılması gerekli elemanları bağlayın.

duvara çıkıntı dayanır laminat kenarı ambalaj için yiv şekli ile kesilecek. Aynı anda yapboz geçerlidir. Eğer plastik veya alçıpan, bu durumda kaburgalar, deri altında fabrikadan ile kaplı sütuna etrafında laminat koymak gerekirse.

Şu anda, laminat yapı marketler en çeşitli renklerde ve geniş fiyat aralığında temsil etti. Bu nedenle, her kullanıcı kalite ve değer için kendisine uygun bir model seçebilirsiniz. elleri basit aracı kullanarak laminat parke gerçekleştirmek ve tesisatın temel kurallarını uygulama ile aynı zamanda, çok sert olma.

elleriyle katta laminat bırakmaya nasıl

Laminat parke çünkü güzel görünüm, düşük fiyat ve hızlı kurulum popüler hale gelmiştir. Bu yazıda onun için bakım laminat ve tavsiyeler döşeme teknolojisiyle tanışmak mümkün olacak. Ayrıca, düzgün laminat kendi el koymak nasıl video talimatları izleyebilirsiniz.

laminat döşeme önce aşağıdaki koşulları sağlayacak şekilde olmalıdır:

 • % 40-70 içinde odasında nem, sıcaklık 15-30 ° C
 • Laminat zemin bu istifleme üretilecek oda depolama sonrasında, sadece 48 saat sonra mümkündür.
 • Su terazisi, usulsüzlük ve değişiklikler için bir temel kontrol edin.
 • Baz seviyesi ve sağlam olmalıdır. Eski bir kırık şap üzerine bir döşeme üretmek mümkün değildir, ahşap zemin gıcırdadı.
 • Yerden ısıtma elektrik sistemi üzerinde bir kaplama kaplama gibi bir kaplama elde etmek mümkün değildir. Sen radyant zemin ısıtma üzerinde Lamine döşemesi ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.
 • malzemeyi seçerken, paketlerin bütünlüğüne dikkat. laminat döşeme için mantar örtü
 • Kilitler ile laminat döşeme için talimatlar zemine rijit yapışmasını önler. vidalar, çiviler veya tutkal yok! Kaplama değişken olmalıdır, böylece odanın 10-15 mm çevresinin bir boşluk bırakmak için önemlidir.
 • Laminat zemin ıslak alanlar için uygun değildir. Bu malzeme çok banyo için uygun değildir, su korkar. salon ve mutfak için en uygun olan bazı suya dayanıklı model vardır. eklem içinden nem girmesini önlemek için, kilitler özel dolgu macunu (ClickGuard, ClickProtect, Homax tıklayın Titan ve diğerleri) ile tedavi.
 • Kurulum sadece özel bir substrat üzerinde gerçekleşir. O (apartmanda ses yalıtımı nasıl yapılır. Bakınız) katın ısı ve ses yalıtımı artırır. 200 mikron kalınlığında bir polietilen film, ince bir tabaka altında buhar ve nem önerilen alt-tabaka istifine karşı korumak için (bkz. Seçimi ve döşeme alt-tabaka ile ilgili makalesi).

laminat döşeme diğer yer kaplamaları ile karşılaştırıldığında kalite tabanı için özel şartları gerektirir. temeli aşağıdaki gibidir:

ayrı ayrı eğitim üssü düşünün:

Yeni bir beton zemin, laminat parke o doldurur 30 gün sonra, kurur sonra serilebilir.

Düzgün bir beton şap - laminat için güvenilir bir baz

Eğer bitmiş şap üzerine kaplama değiştirirseniz, onun bütünlüğünü sağlamak. Küçük darbe ve çatlaklar kendinden yayılan zemin şap doldurmanız gerekir. Geniş lezyonlar için yeni bir kravat.

ıslak veya yarı kuru şapın beton zemin üzerinde bir polietilen buhar bariyeri tabaka döşemek için gereklidir. Eklemler duvara bir çakışma ile bant ve üst üste ile sabitlenir. Zaten sağlanan kuru şap için, bu tabaka, koymak gerekmez.

Baz kurullarının yapılırsa, onların düzlük ve iyi ankraj günlükleri sağlamak. Bunu yapmak için, daha fazla, onların vidaları güçlendirmek çıtırtı ahşap zemin kurtulmak için nasıl bu makalede, bu konuda okumak gerekir. Sorun kötü koydu ya çürük kirişler ise, yine zemin perestilat gerekecektir.

Eğer kaba bir tahta temeli varsa, bu planya veya zımparalama yoluyla düzeltilebilir. katta, herhangi bir usulsüzlük ve çıkıntılı çivi olmalıdır. Hasarlı tahta yerini aldı.

Popüler bir yol yoktur - 6 mm'den büyük kaplama kalınlığı vasıtasıyla ahşap zemin hizalayın. yaprak Arasında 5 mm genleşme boşluğu bırakın. iki ince kontrplak katman yığını daha kalın bir olandan ofset. birinci tabakanın yerleştirilmesinden sonra, düzensizlikler ikinci tabaka ile telafi edilmiştir kontrplak eklemlerin alanında kalır. laminat kontrplak döşeme hakkında makalesinde bu konuda daha fazla bilgi. fiyat ve kalite için en iyi seçeneği - Sen Uyum diğer levha malzemeleri (OSB, yonga, sunta), ancak kontrplak kullanabilirsiniz.

Sorunun kapılarını açarak oluşabilir substratın kontrplak kalınlığı ve laminat veya kurulumdan sonra değerlendirmeyi unutmayın. iç kapılar daire montaj tamirinde son yapılan nedeni budur.

Laminat zemin döşeme için bir temel olarak seramik karo yapılabilir. fayans döşenmesi teknolojisi üzerinde yapıldı nedenle, bunu bırakabilirsiniz. Bu durumda, bir buhar bariyeri tabaka alt-tabakanın kullanımı, tek başına yeterlidir gerekli değildir.

Materyaller ve araçlar

Montaj işlemine başlamadan önce, gerekli araç ve araç kitleri hazırlayın.

 1. kalem, kare, ölçme bandı işaretleme araçları.
 2. Ağır yerleştirme kilitleri Hammer. sadece kilitleri zarar gelmesini önlemek için pedi ile ihtiyacı kullanın. laminat sıkıştırma için konsol
 3. Görevi kolaylaştırmak için, kolay son satırın yerleştirilmesi ve bir çekiç ile vurulduğunda kilitleri zarar gelmesini önlemek için şablon için çevre parantez etrafında düzgün bir boşluk oluşturmak için dilimleri içeren özel bir set satın alabilirsiniz.
 4. cips terk etmemek için Jigsaw veya küçük dişlerle demir testeresi. istifleme diyagonal yöntemde bir açıda kesmek için kutu mitre gerekebilir.
 5. süpürgelik, süpürgelik için köşeler, inme boru eşiği: malzemelerin gerekli kümesi hakkında unutmayın.

laminat plakaları bağlanmak için birkaç yol vardır:

 • yapıştırma;
 • Bağlantı «tıklayın» kilitlemek;
 • «Kilit» kilit bağlantısı.

dil ve parke geleneksel bir yükleme benzer oluk sistemi ile yapıştırıcı ile bağlama paneller. Tutkal kenarlarına tatbik edilir ve iki panel, birbirine sıkıca çekilir. nemden sağlam bir bağlantı ve bir koruma elde etmek için gerekli olduğunda, bu uygulama, yüksek yük alanları için seçilir. karmaşıklık, yetersizlik kapak ve kırılganlık sökmeye, bu tür bir yöntem, nadiren kullanılır.

bağlamak için en popüler yolu kilitleri tıklayın kullanmaktır. Bunların takma aynı zamanda oluk içinde dili oluşur, ancak 30 ° 'lik bir açı ile. paneli düşürücü sonra güvenli bir şekilde kilitlenir. Bu sabitleme ve kaliteli modern bir türüdür, eklemler neredeyse görünmez.

kilitler tıklayın ve Kilit Tespit

yüzeyin kalitesinin daha zorlu Kilit Kilitler ve beceriksiz kurulum zarar görebilir. Bu bağlantı türü sökmeye ve bir çekiç ile gerekli Sabitlenmiş panellerin montajı daha zordur, bu nedenle sık sık "şok kilidi" denir.

Tipik olarak, söz konusu laminat zemin ışık yönünde yerleştirilir, ancak dik hatta çapraz olarak pozisyon olabilir.

Çeşitli yöntemler, bir laminat olarak döşenebilir bağımsız bir şekilde,

Buna ek olarak, tesisin çeşitli düzenleri vardır:

 • Klasik - en ekonomik. Lamine döşemesi ışığa doğru penceresinden başlatır. sayısı da 30 cm den daha büyük ise, yeni bir başlatmak için kullanılır sonra kırpma. Bu tür bir düzenleme, atık ile malzemenin% 5'ten daha az olan.

 • Tuğla (satranç) - tuğla anımsatan. Her yeni serisi yarım panelin ofset ile başlar. kaplamanın, bu yöntem, en fazla gücü, ancak% 15 oranı artar elde edilir bulunmaktadır. laminat döşeme Özellikle çarpıcı tuğla uçlarında yivli görünüyor.
 • Çapraz - klasik bir stil tür değil ama 45 derece açıyla. Bu yüzden oda köşe kapı durumla karşılaşma etkili görünüyor, en güzel sonuçlar üretir. Atık yaklaşık% 15 olurdu ve oda daha sonra, uzun ve dar ise.

  Ne olursa olsun seçilen şemasının, bağlantısına bir ofset uç kilitleri güçlendi ile yeni bir satır yüklemek emin olun. En azından önceki serilere göre 20 santimetre ofset edersiniz.

  laminat döşeme için talimatlar

  İyice temiz işletip süpüreceğim önce. plastik film koydu bir birinci tabaka, daha sonra doldurulur. Sıralar sıkı verilecek ve dağıtmak vermedi bantla birbirine tutturulur. Üzerinde kir dağıt ve gerektiğinde süreçte bunu yapmak için değil, yüzden çöp kez tüm zemin dim için tavsiye edilmez.

  Biz videoda elleriyle doğru laminat bırakmaya nasıl inceliklerini bazı çalışmaları hakkında da bilgi edinmenizi öneririz:

  birinci sıra hazırlamak için eşit bir boşluk sağlamak için panel ve tüm uzunluğu duvar kamalar arasında yerleştirilmelidir. boru etrafında boşluğu dikkate alınmalıdır. nedeniyle mevsimlerin değişimine ahşap genişleme ahşap kapılar tanıdık etkisi sahipleri, genellikle kapalı olması ateşkes ya, tam tersine, daha küçük hale gelir. Laminant ayrıca neme bağlı olarak boyutunu değiştirin.

  paneller bir açı, dar eklem ve düşme birbirine eklenir. Gerekirse, hermetik kilitleri promazyvat unutma. Başlangıçta, yan kilitleri sıkın ve ardından bir dizi bağlayın.

  istiflenmiş bir sonraki seri devre paneli uzunluğu 20 cm laminat kaydırmalı.

  Bu köşe, boru ve radyatör döşeme başlamak en iyisidir. doğru bir kesim tüp çekmek için, büyük çaplı delik açın ve boru düzeyde bir kesik yapma. Bundan başka, paneller, sadece önceki satıra geleneksel bir şekilde yerleştirilir, ve borunun etrafına plastik bir boşluk darbeleri ile kapatılır.

  Boru Gap darbeleri kullanılarak yapılır

  boyutu, daha az boşluk altında sığması gerekir Panelin son sayısını tamamlamak için.

  Son satıra güvenceye almak için, uzunlamasına duvardan paneli kesmek gerekir. Tipik olarak, daire duvarları eşit değildir, bu nedenle başında ve sonunda mesafeyi ölçmek yarık kat için değil ortaya çıktı. Dar ahşap süpürgelik kullanarak bu izlemek için özellikle önemlidir. 2 cm. Sabitleme satıra kadar Standart kaide Kapak boşluğu ile aynı şekilde meydana gelir fakat kolaylık yerleştirme için özel bir Z-şekilli braket kullanabilir.

  adım plastik kalıp montajı olacak Tamamladı. En ucuz baza dübel ve duvara vidalanır daha pahalı olması özel atlarla duvara monte ve onlar bir kaide üzerine koydu. Eğer bu ekstra telleri gizleyebilirsiniz kablo kanalı ile süpürgelik almaya En pratik.

  Birkaç odalarda zemin steli bile, aralarındaki sekili gizli bir hareket eklemini yapmak gereklidir.

  Düzgün videoda laminat koydu nasıl Talimatlar:

  Bu şekilde hemen yepyeni döşeme kullanabilirsiniz. Eğer yapıştırıcı kullanımı ise tamamen kurumasını bekleyin. kullanırken dikkatli olun, laminat kolayca düşen ağır nesnelerden cips kazanabilir. Dikişler - en savunmasız nokta, onlar nemle temas halinde yontma ve panel vzduyutsya almak kolaydır.

  Laminat parke döşeme yapma, düzgün uzun zemin çalışmasını temin etmek, onlar için bakım öğrenmek gerekir. Basit ipuçları bağlılık laminat bu bölümde verilmiştir için, uzun bir süre için cinsiyet mükemmel bir görünümünü korumak mümkün olacaktır bakım.

  • mümkün olduğunca sık laminat toz ve kiri çıkarmak. daha evinizi temizlerken seviyorum, laminat uzun döşeme orijinal görünümünü korur. temizlemek veya hafif nemli bez yumuşak elyaf için elektrik süpürgesi kullanın. özel araçlarla zeminler için bakım
  • Chistyla, Loba ya Laminatclear: gibi laminat bakımı için özel ürünler, kullandığınızdan emin olun. Bir jel veya bir sprey şeklinde gelir. Bir laminat bakım özel araçlar düzenli kullanımı, nemden zemin ve Sıvı dökülmesi sebebiyle leke oluşumunu önlemek koruyan yüzeyinde ince bir katman oluşumunu desteklediğine.
  • üst tabakanın bütünlüğünü korurken laminat sudan korunmaktadır. Bir kez çizik ve hasar edecek katlarda yüzeyinde, hemen nemi ve çürümeyi absorbe, bu nedenle bol su ile kötüye ıslak temizlik önlemek başlar. Ayrıca, deterjan süpürgenin kullanımı ile laminat temizleme için önerilmez. balmumu ile Çıkarma çizikler
  • Keskin kenarlı laminat parke ağır nesneler üzerinde düşürmeyin. Keskin topuklu ayakkabılarla laminat üzerinde yürümeyin. Ne zaman katlar hasar ve çizikler derhal özel balmumu veya macunla bunları kaldırmak için deneyin.
  • laminat katı yağ veya ayakkabı boyası temas ettikten sonra, her durumda, bir tel fırçayla kiri çıkarmak yoktur. Mağazaya gidip ve lekeleri çıkarmak için bir araç satın almak daha iyidir.

  Eğer uygun bakım ile uzun yıllar sizi memnun edecek bir, ucuz, güzel ve dayanıklı bir kaplama elde laminat sağ döşeme kurulumunu yapma!

  Artıları ve mantar kat eksileri. elleriyle katta laminat mantar döşeme. fotoğraflarla Talimatlar.

  Sıcak bir laminat parke üzerine koydu ve bu zararlı olup olmadığı edilebilir? Ben radyatörler olmadan ısıtma için kullanabilir miyim? Doğru katlanması, substrat seçimi Teknolojisi.

  Nasıl katta muşamba yatıyordu ve onu odası ve tutkal boyutuna sığacak yapmak. Teknoloji soğuk kaynak dikişleri ve eki işlem süpürgelik.

  RemBoo apartmanda kat Kurulum ve onarımını »" Nasıl elleriyle katta laminat bırakmaya

  yazı için teşekkürler! Biz kendilerini bırakmaya kocası ile olacaktır)

  bu tür bilgilerin .kto yüksek düzeyde ulaşmış değil ve son derece ben dekorasyon ve inşaat deneyimi çok şey var gibi ben böyle yazılar yazabilirim stroitelstve.statya ponravilas.dumayu uzmanlaşmıştır bile spetsialistam.tem yararlıdır

  Nasıl kendi ellerinizle laminat parke bırakmaya? Video teknolojisini istifleme.

  Bir daire veya ev onarımları başlatma zemini planlıyorsunuz? Size döşeme kaburgalar gibi bir seçeneğin daha iyi bakmak için tavsiye. Nasıl laminat parke bırakmaya? Bu soruyu cevaplamak için önce tüm tuval öğeleri tek tek bağlantı yollarını anlamak gerekir:

  • Yapışkan yöntemini daha az ve daha az kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, özel bir yapıştırıcı montaj esnasında panelleri bağlamak için kullanılır;
  • kilitleme yöntemi iki tipe ayrılır - kilitler tıklayın ve Kilit. İlk seçenek - katlanabilir kilitler, ikinci - Kilit mandalı. olarak da adlandırılan çift kilit tıklayın. Bu iki tip arasındaki fark nedir? O özellikle ambalaj. Bu durumda, avantaj çok yüksek yapışma gücü, hem de panellere hasar çok düşük olasılıkta tıklayın. Bu tasarım Kilidi ucuzdur ve uygun maliyetli bir seçenek olarak kabul edilir. Aşağıda bu tip elemanların bağlantı kalitesi.

  Nasıl temelleri göre bir laminat bırakmaya?

  laminat bırakmaya nasıl soru birçok kişi tarafından yükseltilir. Önce kaba tabanına dikkat etmek ve türüne göre, alınacak önlemler belirlemek gerekir.

  • Beton: İlk özel bir kendiliğinden yayılan bileşikler veya konvansiyonel çimento kütlesinin ile kaliteli kravat yapmak gerekir. su terazisi kullanılarak kontrol edilir yeni zemin düzgünlüğü uygulandıktan sonra;
  • Ağaç: o gözle kontrol, aynı zamanda bina seviyesini sadece kullanılarak, görünen ve görünmeyen yüzey kusurları değerlendirmek gereklidir. düzensizlikler Her türlü bir zımpara kullanılarak kaldırılır. kurulu bir sarkma olduğunda Ama onlar gelecek için onlar seks riskli alan haline gelecek olmasından kaynaklanmaktadır değiştirilmesi gerekir;
  • Linolyum: bu durumda, iki yoldan biri gidebilir - eski malzemeyi kaldırmak veya bunun üstüne kaburgalar bırakmaya. Genel bir kural olarak, ilk seçenek eski muşamba ve çok yumuşak başvuruyorlar. O en sık şişme veya çökme bitirme yol olduğu bu özellikler olduğunu. İsteğe bağlı iki, linolyum kuru edildiğinde mümkün temiz, hasarsız ve tabana çok sıkı bitişik. Böylelikle, ek ısı ve ses yalıtımı katmanı alabilirsiniz durumdur;
  • D VI veya sunta: Eğer zeminden kaplamayı yırtıp ya da sadece bir su terazisi kullanılarak bir homojenlik kontrol edebilir. Diğer tüm açılardan, bir ahşap zemin durumunda aynı önlemleri alabilir.

  ! Kayış basitçe kumlu edilemez böylece tekse, hızlı ve çok yüksek kalitede hizalama için kontrplak sayfaları kullanabilirsiniz.

  laminat kendi el koymak nasıl - Teknoloji

  Diyorum ki ilk şey ilk bakışta, süreç yeterince basit görünüyor olmasıdır. Daha önce benzer bir deneyimi vardı veya başkalarının bunu nasıl gördün Evet, bu doğru. İlk kez teknoloji ile karşı karşıya Ama eğer, bırakmaya nasıl laminat kendi elleri basit bir görev gibi görünmüyordu. İnanın, sadece birlikte panoları katlama değil.

  Yani teknoloji işin ne do? Tüm levhalar her dört tarafında bir "dil ve oluk" birbirleri ile bağlanır: kurulu bir tepe diğerinin bu oluğa yerleştirilir ve daha sonra iki panel, bir çekiç ile sıkı bir şekilde bağlanır.

  ! Sen odanın size tarafı için uygun herhangi bir ile başlayabilirsiniz. Tek kural - pencereye dik tüm panelleri bırakmaya. Daha sonra ayrı ayrı parçaların arasındaki ek yerlerinin daha az görünür olacaktır.

  bir satır streç substratta duvarı boyunca. hemen işin çevresinde yerleştirin Eğer rahatsız olacaktır. Birlikte yüzünü sona bağlanır, birkaç panoları alın ve duvar boyunca bir şerit onları bağlayın. Birlikte sıkıca oturacak şekilde Kurulları, lastik memesi ile bir çekiç ile özelleştirilebilir.

  Her bir yan sırt ekiminin üst uç yüzüne panelin sonuna ahşap parça. kaburgalar çekiç birbirine kurulu özelleştirmek dokunulduğunda. lamel bitişik malzeme tabakası kalınlığındaki bir boşluk bırakarak, duvara sona erer. ona zarar vermemeye şekilde, gemide ağır vurmak için çalışmayın. Bu duvarlar boyunca panoları ayarlayabilirsiniz bu basit yolla olduğunu.

  İlk şerit yükledikten sonra, duvara bastırın. Özel takozlar (10 mm) son ağ ile duvar arasında düzenlenmiş olmalıdır unutmayın. Eğer herhangi bir özel takozları varsa, laminat aynı kesim parçalarını kullanabilirsiniz.

  İkinci sıra Tek fark yarım pansiyon kapalı gördü ve oradan yüklemeyi başlatmak için gerekli olduğunu olmak üzere ilk şekilde katlanır. Böylece, tüm vücut güzel ve orijinal bakacağız bir satranç tahtası, andıracak. Buna ek olarak, bu varyant istifleme kat direncini arttırır.

  Nasıl bir laminat zemin ısıtma bırakmaya?

  Nasıl laminat parke bırakmaya? Özel bir sıcaklık kontrolörü olması gereğini ısıtmak için sistemde dikişleri ve bütün kat bez deformasyonun uzaklaflma yol sıcaklık ve nem seviyelerinde muhtemel farklılıkları, kaçının. Yüklemeye başlamadan önce, ilk olarak bir kaç gün için sistem ve sıcak taslak tabanı açmanız gerekir. 60 saat çalışmalarının başlamasından önce sistem kapalı olmalıdır.

  ! Bütün işlerin tamamlanmasından sonra üç gün boyunca odasındaki sıcaklığı değiştirmek için yasaklanmıştır.

  Maksimum ısıtma kapasitesi kadar 5-6 ° C'de, o zamana kadar her gün sıcaklık artışını kapsayan ısıtma sezonu, başında ulaşılır. Maksimum sıcaklık, dört gün boyunca tutulur. aynı sistem tarafından sıcaklık göstergesi, 15-18 ° C düşürmek için altında halı ve mobilya yana, sıcaklık daha güçlü olmak zorunda yerlerde dikişleri montaj sürecinde daima yüksektir. bağıl nem, istenen seviyede% 50-70 arasında olmalıdır.

  Nasıl bir laminat altında substratı bırakmaya?

  Çeşitli mekanik etkilerden kaplamayı korumak için - O çıta yüzey görevi özel melamin yağları, tarafından korunduğunu bilinmektedir. Ama her durumda, bağımsız da kullanılan malzeme teknik özellikleri ses- ve su geçirmez alt tabaka koymak gerekir.

  ! alt-tabakanın hedef - laminat yüzey için zararlı olan nem ve suya karşı kurulu korumak için. Ayrıca vurma gulkost ve mekanik şoklara azaltır.

  alt-tabaka genleşmiş polistiren ve bir polietilen film ya da bir folyo imal edilmiştir. Bu tür ürünlerin en tanınmış üreticilerin Izoplaat, Izonord, Tuplex ve İZOFLEX vardır. Ayrıca güvenle mantar sürümünü kullanabilirsiniz. tüp tabakasının bir ucu tüm alanı kapsayacak olmaz kauçuk ped kadar üst üste sabitlenir. Tüm tek tek tabakalar kolaylıkla bant veya yapıştırıcı ile birleştirilir, bu zemine bağlı değildir.

  Nasıl laminat parke bırakmaya: sabitleme kaideler

  laminat kendi el koymak nasıl sürecinin ayrılmaz bir parçasını - kaideler yükleniyor. Bu minyatür aygıtları hata ve boşluklar düzeltmek için kullanılır. kaburgalar zaten monte edilmiş olan ve zemine bitişik olduğunda, süpürgelik monte edilebilir.

  Bir bitirme kumaş alt tabaka özel havalandırma kullandıysanız, süpürgelik alt kısmı "katman kek" hava erişiminin sağlanmasına güvence altına alınmalıdır.

  Bu elemanlar, yivler temiz hava serbest akışını sağlamak için zemine ve duvara sabitlenmiş değildir. sabitleme vidaları ya da yapıştırıcı için kalıplar üretilir olan materyale bağlı olarak, kullanılır. Bazen modelleri bütünsel veya takımlardır. İşte seçim de size bağlıdır.

  Yükleme işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister? laminat kendi el koymak nasıl bir video izleyin. Doğru araçları, destek seçeneğini, montaj yönü, vb bulmak daha kolay olacak Video işini kolaylaştırmak ve daha hızlı hedefe ulaşmak yardımcı olacaktır emin olun.

  Video - nasıl kendi ellerinizle laminat parke bırakmaya?

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  97 − 93 =