Laminat oda hesaplayın

Uzmanlardan 11 ipucu - laminat nasıl hesaplanır

Laminat parke döşeme işlemi çok yerli ustalar kendi başlarına böyle işi yapmak için tercih, özellikle zor değildir. Yeterince malzemeyi var, sen laminat gereken ne kadar nasıl hesaplanacağını bilmek ve büyük bir fazlalık bıraktı olmalıdır.

Uygulamada, zemin kaplama bitirme malzeme miktarını hesaplamak için bir dizi seçenek.

hesaplama Birinci yöntem

Bu yöntem doğru sonuçlar vermez gerçeğine rağmen, hala günlük yaşamda ve inşaat sahalarında kullanılmaktadır.

laminat miktarını hesaplamak için nasıl önce, odanın boyutunu bilmek gerekir:

 1. uzunluk ve genişlik - oda taban alanı hesaplamak için, iki değer çarpılmalıdır. Örneğin, bu parametreler 4 ve 5 metreye eşittir. Sonuç olarak, zemin kare alma geçerli: 4 x 5 = 20 m² (okuyun: "Ne kadar farklı şekillerde tesislerde kat alanını hesaplamak için - örnekler").
 2. oda küçük niş veya koridor bakan küçük köşe olabilir. Onun alanı da hesaplanmalıdır. 0.5 x 1.2 = 0.6 metre - Örneğin, parametreleri 0.5 ile 1.2 metre, eşit ve kare alma vardır.
 3. 20 ± 0.6 = 20.6 metre: sonunda katlanır ve elde edilen değerler, odanın tüm alanı öğrenir.

o taban alanı tanındı sonra, laminat odasından hesaplama yapabilirsiniz. döşeme tahtası genişliğinin en yaygın boyut 1.26 ve 1.38 metre uzunluğunda 18.5 ve 19.5 santimetre (diğer "standart boyutlar panoları lamine - varyantları").

Örneğin, tahta büyük alınacaktır. Böyle bir durumda bir lamine şeritlerin alan olacak: 0.195 x 1.38 = 0,2691 m². 20.6: levhaların 0,2691 = 76, 55 ya da 77 parça oda daha alanı kare bir lamel ayrılmıştır.

yığındaki şeritlerin sayısı değişir, ancak laminatın en 8 adet ambalajlarda satılmaktadır (daha ayrıntılı olarak, "kaç laminat standart boyutlu paketinde"). Böylece, 77 8 = 10 paket satın almak zorunda kalacaktır odasında zeminin bitirme gerçekleştirmek için.

İkinci hesaplama yöntemi

Bu yöntem, oda katı dikdörtgen şekli olmaması koşuluyla, uygun olan ve içinde niş, sütun veya çıkıntılar bulunmaktadır. Birinci örnekte olduğu gibi aynı veri laminat oda olmayan standart bir düzen nasıl hesaplanacağını göstermek için, alınacaktır. Bu durumda, hesaplamalar sırasında yapılması gerekmemektedir ve malzeme şeritlerin yüzey alanı.

1

laminat hesaplanması aşağıdaki sıra takip edilerek yapılmıştır:

 1. 5 metre boşluk uzunluğu ve bir metre tahta -1,38 yana, sonuç 5.0'a eşit olacaktır: 1,38 = 3623 bar.
 2. 0.195 = 20.51 bar: böylece 4.0 0, 195, - 4 metre odanın genişliği ve yönetim kurulu beri.
 3. Elde edilen değer, en yakın tam sayıya yuvarlanır ve 4 x 21 = 84 kaburgalar çarpın.
 4. girintiye döşenmesi için kurulu sonucu ilave edilebilir olmalıdır: 0.5: 0.195 = 2, 3, 56 ya da şeritler. Toplam 84 + 3 = 87 bar gerekli. 8 = 11 paketleri: Bu 87 olacaktır.

İlk durumda olduğu gibi hesaplama kurulu 10, iki yöntem arasındaki fark, yükleme sırasında üretilen atık içermez. Bu nedenle, ikinci uygulama daha doğru olarak kabul edilir.

Aynı desenli kullanılan tahta monte ederken ikinci yöntem odaların çoğunda beri büyük inşaat siteleri için hesaplamalarda kullanılır.

Yan odada her birinde, bitiş zemin sen panoları bir dizi başlayamaz bitirmek ve segmentleri, panelin uzunlamasına biçilmiş. Bu nedenle, bir odadan kalıntı malzeme, aşağıda kullanılır.

kesirlere - genişliğinde levhalar sayısı, bir tam sayı olduğu durumda, ilk yöntem uygulanır.

odaya laminat miktarını hesaplamak için nasıl prosedüre şu unutulmamalıdır vardır - kaldırım yaklaşık 10-15 milimetre duvarlarından çekilmek olması gerektiğini dikkate almak gereklidir. sıcaklık ve nem seviyeleri değiştirirken Bu boşluk, bir de telafi fonksiyonu yerine getirir.

Ayrıca, koridor ya da balkonda aldı koridorda mevcut göz aralıklarına, unutma. alana laminenin hesaplamayı yapmak için, bu durumda amacıyla, projeksiyon ölçülmesi ve yukarıda tarif edildiği gibi hesaplar yapmak gereklidir.

Sen odanın etrafında laminat saymak değil, aynı zamanda kaide miktarını hesaplamak mümkün değil, sadece bilmemiz gerekir.

aşağıdaki gibi işlemlerden dizisidir:

 1. İlk olarak, odanın çevre hesaplamak.
 2. genişlik kapıları tüketen sonucu itibaren.
 3. Budama yaklaşık yüzde 5 ilave edildi.
 4. Bir raf uzunluğuna göre bu değeri bölün ve sayıları büyük bir şekilde bir tam sayı değerine yuvarlanacaktır.

Örneğin, iki tarafın 4 ve 5 metre odasına fotoğrafta gösterilen bir zemin kaide, satın almanız gerekir. Oda 80 santimetrelik bir kapı açma genişliğe sahiptir. ahşap kalasların uzunluğu 2,5 metredir.

aşağıdaki gibi kaidesini hesaplayın:

 • açıklığın çevre eksi 4 x 2 5 x 2 tanır - 0.8 = 17.2 m;
 • ilave edildi,% 5 budama: 17.2 x 0.05 = 0.86 m;
 • süpürgelik toplam uzunluğu = 17.2 0.86 18.06 metre eşit olacaktır;
 • şeritlerin 18,06 sayısı: 2.5 = 7.22 = 8 adettir.

prosedür ve malzemeler sayma kuralları

hatalarını önlemek için laminat hesaplamak için çeşitli yolları vardır:

 1. doğrudan döşeme panoları döşeme edilen planlanan zaman, hesaplanan malzemenin miktarı yaklaşık% 5 ekleyin. Onlar raylar kırpmak gerekecektir. % 10 - tahmin ihtiyaca çapraz laminat kurarken daha eklemek.
 2. Satın taban alanı görüntüleri paketi bölünmüş gereken aşağıdaki ambalajı kapsayan lamine.
 3. Sen laminat zemin nasıl hesaplanacağı başka yöntemi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir şerit alıp duvara uygulayın. Bu tür bir hareket birkaç kere tekrarlanır ve sonucunda oda uzunluğu ve genişliği ile belirlenir. Taban alanı tanınan alınan verileri çarpımı. toplam Döşeme en az% 5 kadar ekleyin.

Uzmanlardan birkaç ipucu

Eğer döşeme tamir başlamadan önce nasıl yapılır okumak zarar vermez:

 1. Laminat parke düşünmeden önce, hangi hatta vb projeksiyonlar, sütunlar, nişler, denizlik, süpürgelik, radyatör, dahil en küçük ayrıntıları belirtmek için bir kağıt parçası ve bir kalem alıp binanın şematik gösterimini çizmek gerekiyor
 2. Çizimde, onun büyüklüğü her satırı üzerinde yazma, ayrıntılı bir plan göstermek için gereklidir.
 3. Düzgün duvarlar genellikle düzensiz ve dolayısıyla boşluğun üst ve alt alanı biraz farklı olabileceği için, zeminin yüzeyinde ölçülmesi gereken odanın bir laminat uzunluğunu ve genişliğini almak istiyorum ne kadar hesaplamak için.
 4. iyi oda parametreleriyle eşleşen belirli bir boyuttaki kaburgalar kazandırır.
 5. Dikkatlice etiketi ve ürün özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek paketleri, resmedilen figürleri okumak için gereklidir.
 6. o malın kalitesine tekabül gibi, laminat maliyeti tasarruf olmamalıdır. Kısacası, malzeme sınıfı daha yüksek, o kadar uzun sürecek.
 7. Döşenebilirliğe bir uygulamasına önceden karar gereklidir. şekilde kaynaktan olan yığılmış şeritler tam sayı bağlıdır vardır. en az% 10 - dik düzenleme% 5 çıtaları satın alma ve diyagonal olarak gerektiğinde.
 8. Ancak, yine de bir laminat için bir yol ve dekoratif montaj yoktur. Böyle bir durumda, süs malzemesi miktarının bir tedarik kurullarının 25-30% satın almanız gerekir. Bu seçenek kaldırım daha estetik görünüyor, ama aynı zamanda da en pahalı.
 9. katta laminat sayısını sayma, bazen kusurlu ürünler rastlamak ve vicdansız satıcıları bunları değiştirmek reddedebilir unutmayın. Mümkün hasar kaburgalar kendi taşıma sırasında da, yani kurulum alanına ürünün teslimatı için özel dikkat gerekir.
 10. dikkatsizlik yoluyla zarar verebilir plakalar döşenmesi esnasında, örneğin, çok güçlü bir kilitleme tarakla işlemi sırasında tahta veya bir hata çarptı. Bu nedenle, laminat bir tedarik el altında olmalıdır.
 11. Bir bilgisayar programı ile kombine edilebilir zemin bitirme bitirme için gerekli malzeme miktarını öğrenin - hesap makinesi, ancak dikkate bütün nüansları almak mümkün değildir.

Nasıl laminat sayısını hesaplamak için: ustasının öneriler

onarım sırasında fazladan para harcamak etmemek için gerekli malzeme tutarının hesabını yapılmalıdır. katta laminat miktarını hesaplamak için nasıl, bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

katta kaplamanın seçimi dairenin onarım sürecinde önemli bir andır. Banyo ve mutfak karoları genellikle koyulur, ancak diğer odalar çok daha fazla seçenek kapsar. Bu muşamba, çini, halı, döşeme veya laminat olabilir.

diğer yer kaplamaları üzerinde laminatının avantajları

Muşamba - ucuz bir malzeme, ancak hızlı bir aşınma deseni tabidir. Büyük bir odada fayans döşeme - bu, ek olarak, bu malzeme ucuz uzun ve zahmetli bir süreç değildir olduğunu. Halı üzerinde yürümeyi hoş, rahat ve sıcak bir oda vermek. Koymak kolaydır, ama kirli ve temiz bu kaplama işleminde kolay değildir alır. Parke Ayrıca pahalı bir malzeme olarak kabul edilir ve daha sonra özel bir lak kaplama işlemi için gerekli olan istifleme.

birkaç önemli avantajlara sahiptir çünkü odada yer döşemesinin en iyi seçim, bir laminat geçerli:

 • dayanıklılık;
 • düşük maliyet;
 • Kolay kurulum;
 • kaplamanın hasar durumunda kolay ve hızlı onarım.

onarım sırasında, binanın sahiplerinin çoğunluğu paralarını kurtarmaya çalışıyoruz. tasarruf etmenin bir yolu gerekli miktarlarda malzemeleri satın almaktır. odasında yerleştirilmesi için gerekli laminat miktarını hesaplamak için nasıl görelim. iki şekilde böyle bir hesaplama mümkündür gerçekleştirin: kendi başlarına veya online hesap makinesi yardımıyla.

talaş alımı oda ev konforu sağlamak için - bu çok pahalıdır. Satın alınan malzemelerin kalitesi eksik olamaz. Seçeneklerden biri önemli maliyet para - laminat alanının sayısını hesaplamak için. Doğru dekoratif kaplamanın birçok paketleri odanızı dekore etmek gerekecektir nasıl hesaplamak gerekir. Bize düzgün ve doğru bir şekilde yukarıdaki iki yöntemleri kullanarak yapı malzemesidir nasıl hesaplanacağını öğrenelim.

döşenebilirliğe için oda hazırlığı

İç ve ağır mobilyadan laminat montaj, ücretsiz oda egzersiz önce. Bundan sonra, enkaz zemin temiz yüzey seviyesini pürüzsüz. Aksi inşaat malzemesi tersine, çok fazla olacağını, yeterli olmayabilir veya gerekli laminat miktarı deposuna zammı beklemek gerektiğini unutmayın.

Ne hesaplamalar yapılmalıdır?

Birçok kişi, inşaatı ile karşı karşıya ilk defa düzgün laminat miktarını hesaplamak için nasıl, bunlar gerekmez düşünüyorum. hazır ve bütün malzemeler en yakın donanım mağazasında satın alınabilir. Bu yaklaşım kusurludur. Eğer daha fazla malzeme satın yoksa, katlar tamamen kapalı olmayacak, ek kutuları satın almak için değerli zaman harcamak gerekir. sonuçlanabilir mağaza malzeme, bir sonraki teslimat için beklemek zorunda kalacak.

hesap makinesinde laminat gereken miktarda hesaplanması yanlış oldu zaman ters durumda, bu ekstra para harcanacak. Geri dükkana satın alınan malları iade ve harcanan parayı geri almak her zaman mümkün değildir. Bunlar gerekli olacak nokta onarım olduğu gibi birkaç kaburgalar, kalacaksa Ancak, güzel olurdu. Son zamanlarda koydular sanki değişiminden sonra hasarlı alanı, tekrar bakacağız. Katı laminat aynı stok hiç gerekli olmayabilir.

kendini tamamlanması

laminat tipi, renk, sınıf ve boyutunu belirlemek için başlamak için. Ancak bu bilginin ardından, bir kumaş miktarının hesaplamasını başlatabilirsiniz. Laminat zemin her üretici kurulu boyutu seçtiği Bu veriler, gereklidir. Hatta bir ve aynı şirket farklı koleksiyonlarda kaplamanın farklı boyutlarda üretebilir. Ayrıca pakette kurullarının sayısını değiştirebilirsiniz. bu verileri ihmal edilmesi hesaplamalarda ciddi hatalara yol açabilir.

Odanızın özel bir şekli varsa, bütün duvarları ölçüp bir diyagram çizmek ilk gereklidir. Sadece alanı ve hesaplama yapabilir tüm standart dışı açılar hesapladıktan sonra. Kolayca hasar kurulum sürecinde olduğu gibi bir marj ile olmalıdır zemin döşeme malzemesi almak için unutmayın. Taşıma sırasında, tahta da bakıma muhtaç hale gelebilir.

Kapsamı Etkileyen Faktörler

Düzgün, laminat miktarını hesaplamak kuvvetle yükleme sırasında malzemenin akışını etkileyen bazı faktörleri göz önünde nasıl anlamak için. İşte ana olanları şunlardır:

 • Bir bina malzemesi darbe planı odanın alanı.
 • Odanın şekli. Bu durumda, onarım, dikdörtgen şeklinde bir oda varsa, laminat asgari miktarda harcanacak. Oda seks sofistike formu ile tasarlanmış ise, çalışan laminat plakalar arzu edilen şekil, kesme çalışmak zorunda olacaktır. Bu durumda, ahşap kaplamaların gereksiz hurda bir sürü olacaktır.

 • Odanın katta laminat miktarını hesaplamak için nasıl soru karar verirken malzemenin büyüklüğü de önemlidir. Maksimum ekonomi için küçük bir panel seçin. materyal unutmayın uzun, daha atık. Montaj oda uzunluğuna eşit olan laminat bir uzunluk seçmek için deneyin.
 • istifleme Seçilen yöntem, aynı zamanda bağımlı ekonomi. Bu konuda Oryantasyon nasıl odanın etrafında laminat miktarını hesaplamak için söyleyecektir. en kolay ve en ekonomik seçenek duvarı boyunca düz bir çizgi olarak yapı malzemesi yığını etmektir. Bu durumda artıklarının sayısı% 10'dan daha fazla değildir. çapraz çapraz laminat döşeme gibi bazı insanlar. Bu yöntem kullanıldığında lamellerin artıklarının yaklaşık% 15 olacaktır. malzeme tüketimi hesaplamalarda başarısız bir testere ve kazara hasar olarak kabul edilmez.

dikkate tüketimini etkileyen yukarıdaki faktörleri alarak, oda inşa etmek, satın almadan önce laminat miktarını hesaplamak için nasıl düşünün.

Hesaplamalarda hesap makinesi kullanımı

en kolay yolu özel hesap makinesi kullanmak. Bu arama motorunu kullanarak bulunabilir. sanal bilgi işlem makinası ile çalışma bedava değerlerine pencereleri girmek kolaydır.

Bu hesap makinesini indirmeden önce, aşağıdaki parametreler bilmek gerekir:

 • Bir bina malzemesi koymak için plan odanın toplam alanı;
 • Laminat kurulu büyüklüğü;
 • her paket kaburgalar sayısı;
 • istifleme yöntemi (duvar boyunca ya da bir açıda).

Bu verileri girdikten sonra, hesap makinesi satın alınması gereken laminat kendisi miktarını hesaplar.

Yukarıdaki makalede listelenen aynı seçenekleri hesaplamak gerekir oda hesap de laminat miktarını hesaplamak öğrenmek için. Anlaşılır olması için, biz manuel hesaplama örnek vermek:

 • Oda büyüklüğü 4.5 x 3.3 metre verilen;
 • Bir gemide büyüklüğü 195 x 1295 mm 'dir;
 • sayı laminat paket - 10 parça;
 • istifleme yöntemi 45 derecelik bir açı ile seçildi.

Peki, nasıl laminat miktarını hesaplamak için. Hesap makinesi bu bize yardımcı olacaktır:

 • Öncelikle odanın alanını hesaplamak gerekir. 4.5 x 3.3 = 14.85 m 2: duvarları boyunca çarpın.
 • % 15 oranını göz önüne alındığında, 17.08 m 2 olsun. Bu alanda laminat ile kaplanmış olmalıdır olduğunu.

Tipik olarak, üretici alanı kapsayan paketi üzerinde gösterir, ancak yine de hesaplama tek tahtası (1.295 x 0,195) alanı ile çarpımına paket başına 10 parçalarını bir arada tutmak ve elde edilecek 2,52 m 2. Artık laminat paketlerinin sayısını hesaplamak gerekir alacak: 14, 85 / 2.52 = 5.8. Şimdi sıra laminat parke 6 paketlerini satın gerektiğini ortaya çıkıyor.

uzman yardımı olmadan kendi başlarına daire veya kendi evinde onarım, planlarken, çeşitli inşaat malzemelerinin satın alınması için çok para ertelemek zorunda kalacaktır. hesaplamaların uygulanması asgari dikkatli tutum maliyetlerini tutmak. Yükleme ekstra parçalar veya tüm laminat panoları vardı sonra, bunları bertaraf etmeyin. Belki de operasyon odasında yararlı olacaktır. Güçlü mekanik darbe korkuyor Laminat, ancak stok kaplama parçalarını kalan ise hızla, tamir edilebilir.

Artık matematik bilgilerini kullanarak, bir hesap makinesi ve bağımsız yardımıyla odaya laminat miktarını hesaplamak için nasıl bir sorunun cevabını biliyorum.

Hesaplama laminat

laminat hesaplamak için Çevrimiçi hesap Bu odanıza veya birkaç odaları için gerekli laminat (panoları ve paketlerin sayısı) olarak kendinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Bir mezura ile odanızı ölçün ve santimetre (cm) uygun alanlar hesap odası boyutlarında girin. Bundan başka, milimetre (mm) laminat kurulu boyutlarını ayarlamak. Kurul boyutu ambalaj üzerinde bulunan veya kendinizi ölçmek edilebilir. (Genellikle aynı paket 8 panoları olarak), paketleme laminatındaki levhaların numarasını girin. Ayrıca (oda uzunluğu boyunca veya genişliği boyunca) laminat istiflenmiş nasıl yönünü seçin. Tüm veriler girildikten, "Hesapla" tıklayın. tam olarak bu hesaplar Bizim hesap makinesi ihtiyacınız laminat panoları, sayısıdır. kolaylık sağlamak için, hesap makinesi ayrıca laminat paketlerinin sayısını hesaplar. Online hesap makinesi çok önemli bir özelliği pano sayısında hesaplanmasına ek olarak, sunulacak ve laminat istifleme, detaylı görsel diyagram üzerinde görselleştirmek mümkün olacağını nasıl odanıza koydu laminat parke.

oda genişliğine

döşeme laminat zemin teknolojisi özel kilitler vasıtasıyla birbirine bağlı olduğu ve döşeme panelleri (levhalar), taban zemine sabit değildir, böylece laminat, istifleme doğru yönlendirilmelidir zaman. Bu nedenle, bu katlar "yüzen" denir. Bir laminat parke tahtalar için işlem operasyonu nedeniyle sıcaklık, nem veya genişletmek veya küçültmek olabilir laminat parke üzerindeki yük değişimlerine maruz belirli bir hareketlilik, yani. K. gerektirmesi ile belirlenir. Eğer bu durumu (dibine sabitlenmiş laminat kat) kabarcıklar döşeme ve kaçınılmaz çatlakların, daha sonra zamanla görünümünü uymuyorsa. Ayrıca, laminat döşeme zaman duvarlarında yaklaşık 10 mm (10 ± 2 mm) girinti bırakmalıdır. tek yolu laminat parke üretici tarafından tüm garanti yükümlülüklerini yerine getirmesine saymak mümkün olacak çünkü teknolojiyi istifleme, çok önemli gözlemleyin.

Hesaplama siteniz için sipariş

yeni hesap makineleri

Web sitesinde bir hata bulmak veya siteyi geliştirmek için önerileriniz varsa - geribildirim formu kullanarak bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

63 + = 66