Lehim borular Polipropilen

çeşitleri, seçimi ve güç fiyatlarındaki: polipropilen tüplere havya nasıl seçilir

Polipropilen kanalın monte kaynaklama yoluyla meydana gelir. boru bağlantı parçaları kullanarak istenilen uzunlukta boru kesimleri arzu edilen sistem olarak bağlanmış olan. Bağlantı seçilen boru çapı ile uygun olarak seçilmektedir. Edinme ve boru ve konnektör bir firma ihtiyaç - o zaman bir sorun yerleştirme ve polipropilen çeşitli derecelerde olabilir ve bu nedenle biraz daha farklı bir erime sıcaklığı olabilir. Aşırı soğutulması ya da çok ısıtma elemanları oldukça dikiş kalitesini etkiler ve bu basınç azaltma sistemi tehdit etmektedir.

erime noktasına kadar ısıtılmış parçaları ile boru bağlamak için. polipropilen, kaynakçılar veya ütü için çeşitli lehim ütüler denir özel cihazlar vasıtasıyla bunu yapın. Bütün bunlar ancak farklı isimlerle aynı cihazdır.

Polipropilen tüpler lehimleme farklı konfigürasyona ısıtma platformuna sahip olabilir

Kaynak (bir kutu içinde), ayrı ayrı temin, veya kaynak ucu, eldiven, tüpler ya da özel kesici kesme makasları ve bant yapı düzeyine sahip bir kit olarak. Metal veya plastik torbalara Bu malzeme takımları ile donatılmıştır.

Kaynak setleri boru kesme ucu, şerit metre, makas ile donatılmıştır, bazen eldiven koymak

plastik havya tasarımı

polipropilen boru için herhangi bir kaynak makinesi, pek çok parçadan oluşur. Bir metal bir platform içine ısıtma elemanına bağlanmış bir sapa sahip bir plastik gövde ile. Meme ısı platformdan transfer edildiği platforma bağlanır. Isıtma sıcaklığı bir termostat tarafından düzenlenir. cihaz geçmeden önce sabitlendiği bir stand bir havya devamı, kullanımı rahat, bitmiş olduğu. halinde bir ısı set edildiği termostat ve ışık iki gösterge vardır / havya durumuna bağlı olarak silik.

bir plaka şeklinde bir ısıtma platformu ile plastik borular için havya tasarımı

1

mağazalarda bugün iki şekilde ısıtma platformları ile lehim borusunu sunulmuştur: levha ya da silindir şeklinde olabilir. daha demirleri gibi, soba olanlar ve daha Havyalarının gibi silindirin olanlar. Belki burada ve bu tür isimlere gitti, ama daha doğrusu hala bu cihazlar kaynakçılar bakın. Bu temel olmasa da.

Bir silindir içinde platform ile polipropilen boru havya tasarımı

biriminin kalitesi, formunun prensibi ve çalışma prosedürü değildir. Farklı bir meme konfigürasyonlarını kullanılan ve farklı bağlandıkları. Başka hiçbir farklılıklar.

Demir düz plaka birkaç delik vardır. deliğe Her iki taraf ağızlığı koyar. Daha sonra, ayrı ve farklı: Dorn - bağlantı ve dış yüzeyinin ısıtılması için, borunun içine yerleştirilen manşon, iç yüzeyinin ısıtılması. Ve mandrel ve kovan uzun vida ile plakaya sabitlenir. Bu kit gelir bir allen anahtarı ile sıkılır. deliklerin sayısına bağlı memeleri bir veya daha fazla setleri ayarlayabilirsiniz. bireysel ısıtma kaynak tipik haliyle iki ya da üç kez çapı sürer. Platformun kenarına yakın - - sap yakın büyük seti, ve en genç farklı boyutta birden setleri yüklerken bu yüzden eşit ısındı edilecek ve işin engel olmaz. Oldukça nadir cihaz hangi üçten fazla setleri ekleyebilir ve zaten buna göre, iyi bir fiyat var, profesyonel kategoriye ait ve - 250 $ dan.

düz platform ile polipropilen boru demir memeleri yükleme

Farklı bir şekilde silindir başları monte edilmiştir. Bunlar başlangıçta / gecikmeli hepsi aynı altıgen açıldığı zaman da serbest bırakılabilecek bir bağlantı, birbirine sabitlenmiş ancak sahiptir. silindir üzerine giyilen Bu kit, elverişli bir konumda monte ve bunları birbirine bağlayan bir vida ile sıkılır. Kaç nozulları ayarlanabilir silindirin uzunluğuna bağlıdır. Önemli olan - onlar işe engel olmayacak ve yanıkların tehdit olmadığını.

silindirik platformla havya Kurulum ipuçları

Isıtma elemanının farklı biçimleri ile aygıtlar arasında farklar mevcut değildir. işçilik ve kendisi için her insanın tüm mesele onun için daha rahat görünüyor formu seçer.

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir

Isıtma platformunun şeklini tanımladıktan sonra, teknik parametrelerin seçimi için ilerleyebilir. ilk ve en önemli şey - seçme gücü. Bu durumda, daha iyi değil. Büyük çaplı kaynak için tasarlanmış Basitçe güçlü birimleri. Eğer (ve her bireyin ısıtma sistemidir) 50mm ye kadar boru olmak istiyorsanız, ünite 600-800Vt için yeterlidir. Prensip olarak, açıklama lehim değil de sadece ısıtma gücü ancak beraber geliyor ipuçları gösterdi. Ona göre, ve gezinebilirsiniz.

Güçlü birimleri geniş çaplı kaynak için tasarlanmıştır

Bu termostat fazlalaştı. tam olarak nasıl kalibre edilir ve ne kadar iyi sıcaklık kaynak kalitesine bağlıdır "tutan". Bu özellikle doğrudur başlayanlar olduğunu. duygu ve sezgi daha çalışma deneyimi olan kişiler. Onlar masa tüpleri ve bip iliklerine gerekmez. Onlar "hissi" tümü. Ama hiçbir deneyimi olan sadece norm ve standartlara dayalı edilebilir. Biz sürekli sıcaklık ayarı ve çalışma kılavuzuna önce birlikte termostat seçin çünkü. Ve aynı zamanda boru ve bağlantı parçaları için, havya ekli belgeleri incelemek sadece gerekir. Eğer markalı ürünler satın alırsanız, kesinlikle ekli belgeleri yayınladı. ve lehimleme demir maruz tipi ve çapına bağlı olarak boru ve bağlantı parçaları, bir özü - Bu sistemlerde, diğer özelliklerin yanı sıra, erime sıcaklığı içerir. Bunlar değerlerdir ve lehim bağlı kalırlar.

boru ve bağlantı parçaları ortalama bekleme süresi

mümkün değildir nedense belgeler ortalama istatistiksel tutma zamanı kullanmak durumunda (tabloya bakın). Ama lehim sistemi önce birkaç kez deneme önerilir. Yani seçilen zaman olmadığını belirlemek mümkün olacak, ya da artırmak / azaltmak için gereklidir. Polipropilen Bunu sağlayan - ve boru ve bağlantı parçaları nispeten ucuz, yüzden yetiştirmek mümkündür.

Ayrıca ipuçlarına dikkat etmelidir. Isıtmalı elemanlar kolayca çıkarılabilir edildiği bir teflon kaplama, sahip olmalıdır. En yüksek kalitede kaplama yeşilimsi-mavi bir renge.

Teflon kaplama püskürtme farklı renklerde olabilir, ama kabul edilir en yeşilimsi siniee olduğu

memeler polipropilen parçacıklar eğer her bir lehim sonra, yumuşak bir bezle temizlenmesi gerekir. çelik yün kullanın veya bulaşık süngeri imkansız - onlar teflon iz bırakabilirler. Bir kez meme üzerinde birkaç çizik olacak, bu işin imkansız: Malzeme uzanıyor ve güçlü bir sevme, dikiş, bu eğrinin ve güvenilmez olduğu ortaya çıkarsa.

polipropilen için lehim fiyatları

her donanımda olduğu gibi, yüksek kaliteli havyalar oldukça pahalıdır. En uygun fiyatlarla $ 25-50 başlayın. Ya bu kadar çok Çinli birimleri hakkında çok şey vardır:

 • Soket füzyon R063 1 kW güç ve 63 mm kadar kaynak borunun çapı için düzenek - 50 $ (1 yıl garanti);
 • soket füzyon WD20-63 için belirlenen - 1.5 kW güç, çapı 63mm kadar - 100 $.

Hemen hemen aynı fiyat aralığında Rus üretimi lehim gibidir:

 • $ 50-60 değerinde kadar 63mm kaynak çapında ısıtma 750W ve 1500W iki modu ile "Encore".
 • Energomash- ST72170 modeline. Güç 1700Vt, kaynak çaplarda - 30 $ arasında 63mm fiyatına kadar;
 • Energomash- Prof Art-72230p. Güç 2300W, iki ısıtma elemanı, çapı 63mm kadar kaynaklı borular - 50 $ fiyatına;
 • "NEA-780t kalibresini". 32mm kaynak Güç 780Vt çapı. 30 $ fiyat.

Lehim "Çapa" Rus üretimi bir orta sınıf olduğunu

Bir damga Sturm kategorize nasıl açık değildir. "Energomash" Bu model, ama Çin'de üretti. makul fiyatlar - kapasite ve yapılandırmaya bağlı olarak 20 $ -40 $ dan. Kaliteli bir - şanslı. Bu iyi çalışır, ancak sadece birkaç ağların montajı için yeterli olabilir. Ama her durumda, sırayla ısıtma yeterli lehim için.

orta segmentte ve kalite ve fiyat polipropilen için Türk lehim şunlardır:

 • kaynak ekipmanları CANDAN güç 1500W (Türkiye) kümesi 50 $ mal olacak.
 • Kaynak boruları FORA WELD 1500 Türk firması Makina Plastik (Makina Plastik) için Soket aparatı - 60 $ maliyeti.

Türk ayrıca Candam ucuz

Hangi özelliğidir ve Türk firmaları ve Avrupa üreticilerinin çok marka Çin'de bulunan tesislerinde kendi ekipman üretmek. genellikle üretilip Çek, Alman ve havyalar yoktur. Tabii ki, kalite kontrol çok sıkı var. Yani Çin Çin kavga.

Çek ve Alman lehim kalitesinde Liderleri. Ne yazık ki, daha pahalı:

 • 110 € dan Lehimleme DITRON «DITRON" (üretim Çek Cumhuriyeti);
 • kaynaklı güç ve çapına bağlı olarak 70 $ - Valtek (Çek Cumhuriyeti) kaynak kiti biraz daha ucuzdur.

Çok yüksek Çek Havyalarının kaliteli ama pahalı

En ucuz lehim firması "Tuğgeneral" - birim kapasite 900kVt ve standart bir kaynak için çaplarda kümesi - 63mm kadar, maliyetler sadece $ 15. Gerçek şu kesici, seviye, şerit metre dahil değildir.

Böyle fiyatlarla, ellerinle bir havya yapmak olası değildir: İstenilen sıcaklık elde etmek zordur ve kaynak kalitesi hiç bahsetmiyoruz. Para çok sıkı olsa bile, aynı "Tuğgeneral" satın almak için küçük bir miktar tahsis muhtemelen olabilir.

bağlantı parçaları ve boruları kaynak yapmak nasıl şey hakkında, burada okuyun ve ısıtma için daha iyi ne polipropilen borular Bu maddede yazılı. Aşağıda yer alan bir video silindirik ısıtıcı platform ile, bir lehim demiri gösterir. DITRON - Ayrıca, yol tarafından kullanılan tek bir araç lehimleme işlemi göstermektedir.

ısıtma monte veya su temini, değilse en ucuz havya, daha sonra ortalama fiyat kategorisini satın almak oldukça mümkündür belirleyin. Bunlar tesadüfen, çok geniş bir aralığı vardır, vardır. gücünün yanında kaynak, termostatın tipi çapına dikkat ve tepkilerin de incelemek gerekir. sahip oldukları bütün modeller, ancak bulunamadı ne kadar güvenilir makine üreten firma en azından bir fikir, hem de kullanım için spesifik öneriler.

Eğer polipropilen kaynak, lehim yapacağız ve sonra profesyonel kategorisinden gerekiyorsa - pahalı. bu işlevler ve daha fazla ve sıcaklık daha doğrusu "tutan". Sadece kaliteli çalışmak için iyi bir üne - Ama ana şey master. Ve bu yüksek kaliteli araçları olmadan yapamaz.

Nasıl polipropilen borular için kaliteli bir havya seçmek için, bu yüzden pişman değilim?

Kısa bir süre önce, daire su tesisatı için kaynağı veya dişli bağlantılarda ile bağlıdır münhasıran metalik borular kullanılmaktadır. Bugün, neredeyse tamamen hafif ve polipropilen tüpler kullanmak daha rahat yerinden edilir. özel araçlar kurulumu için ekipman plastik parçalar kullandık. Lehimleme için polipropilen borular - kaliteli kalıcı bağlantıları oluşturmak için, bu en basit ve uygun fiyatlı bir tertibatın. Bu birim sıhhi tesisat kendi düzenlemesi, ısıtma sistemi ile ilgili, sanatçılar arasında oldukça popülerdir. Piyasa bugün çoğu üreticilerin farklı ürünlerin tam, yani bir havya satın almadan önce, sen olanları en önemli olan öğrenmek ve ne üreticileri tercih nasıl daha az dikkat edebilirsiniz özellikleri tanımak gerekir. Bu makaleyi okuduktan sonra, en iyi kendileri için seçmek için hangi araçları karar verebilir.

Cihaz havya ve nasıl çalıştığı

Farklı model lehimleme yapıları nedeni ile ısıtma yüzeyi yemler montaj yöntemi açısından farklıdır, hemen hemen aynıdır. havya bileşimi aşağıdakileri içermektedir:

 • bir kol gövdesi;
 • bir döküm metal kılıf içinde ısıtma elemanının tespit edilmesi;
 • termostat;
 • Özel meme.

Lehim yapısı normal demir benzerdir. Tek fark, cihaz ve Formun amacı bulunmaktadır. havya yanı sıra demir, ana parçaları - güçlü bir ısıtma elemanı ve bir termostat. İçinde ısıtıcı eleman yassı durumda gömülü ve turda olan. Bu vücut şekli çalışma ağızlara tasarımlar çeşitli bağlar belirler.

oldukça basit lehimleme işlemi araçları İlkesi: bir elektrikli ısıtma elemanı bağlı memesi ısıtır istenen sıcaklığa levhasını ısıtır. Daha sonra boru hermetik bağlantısı için gerekli olan bir viskoziteye polipropilen yumuşatılmış. bir termoregülatöre tarafından desteklenen uygun meme sıcaklığı (yaklaşık + 260 ° C). O gerekenden daha büyük olmayan polipropilen eritmek için kaynak işlemini kontrol eder. Pozitif çalışma meme eklem altında ısıtma, aşırı ısınmış olacak sonra polipropilen "akış" ve boru çapı azaltılabilir veya hasar görür büyük ölçüde aynıdır.

Sıcaklık denetleyicisi - lehim aleti ana öğesi. Montaj sırasında önemli çalışma meme ısıtma sıcaklığı, kontrol

Boru yeterince ısıtılır, bu kesinlikle bağlantının bütünlüğü etkileyecektir. Buna ek olarak, termostat metalik takım başlığının erimesini önleyerek, ısıtma elemanını korur. Düşük model lehimleme bir sıcaklık denetleyicisi ile donatılmış olup kalitesi, yani eriyik ya da yetersiz bir ısıtma sıcaklığı alabilir boru lehimleme işlemi. Sonuç olarak, kaliteli sihirbazı uğrar.

lehim memelerindeki ayrı bir rolü kaldırılmıştır. Onların kalitesi Lehimleme eklem elde güvenilirlik belirler. Farklı kaplama memeleri ile üretilir. havya seçerken yapışmaz tabakanın kalınlığına dikkat etmek önemlidir. Dikkat dayanıklı meme Teflon kaplı ve polipropilen borularının uçlarının olarak düzgün bir ısıtma farklıdır, Teflon (daha güçlü bir düzenleme), metalize.

Bir cihazı seçerken aramaya ana özellikleri nelerdir? Bunların bazıları.

Bu önemli bir teknik kalite göstergesi alettir. Bu nedenle, bağlanan polipropilen tüpler ve havya ısıtma süresi, maksimum çapı tanımlar ve montaj hızı (özellikle değerli olduğu bir sürü iş). Ama yanlışlıkla iyi lehim boruları Polipropilen yüksek güç tüketimine sahip biri olduğunu varsayalım. Birçok alıcı sadece o did - 1.5-2 kW ünite kapasitesinin satın fakat cihazın seçimi bu yaklaşım yanlıştır.

lehim cihazının daha fazla kapasite, daha büyük boru çapı. Ayrıca, sonuç olarak ısıtma aracının zamanında hızını bağlıdır

borunun 10 milimetre olarak çapını çarpın ve watt cihazın minimum güç değeri elde: Güç lehim aşağıdaki kuralı seçmek için tavsiye edilir. Örneğin, çapı boruları 50 mm lehimleme en az 500 Watt bir birim kapasitesini üretebilir. boru ve bağlantı parçaları 16-63 mm çapa sahip onun dairesinde, içinde tamir için yeterli güç 700 watt olacak. 100 mm'den daha büyük çapa sahip tüpler lehimleme için profesyonel güçlü cihaz (1.5-2.0 kW) gerekir.

En etkili ona birkaç ipucu eşzamanlı yüklemesiyle bir havya kullanmaktır. Onlar kendi kullanım alanını genişletmek, aracın işlevselliğini artırmak. Meme cihazı ile büyük bir kısmı için satılan ve standart çaplar polipropilen boruları bağlamak için tasarlanmıştır. Boru çapı, sırasıyla 0.75 ve 1.25 inç - Bu durumda, 20 th meme, bir metal boru, 0.5 inç çapında, 25, 40 ve-inci memeleri karşılık gelir. Bu büyük boyutlardaki boruların montaj gerekli ise, bağlanma Lehimleme daha kazanır. Ancak, elle lehimleme ile plastik bir boruya bağlı olabilir çap olarak 63 mm (2 inç bir çapa sahip bir çelik boru tekabül eder) değil, hatırlanmalıdır.

Kaplama memeleri tipi büyük ölçüde lehim polipropilen tüpler kalitesine bağlıdır. En iyi kalite göstergeleri geleneksel bir Teflon göstermek edilmiş ve metal

Memeyi seçimi, daha az üretkenlik aracı, küçük kullanılan meme çapı olmalıdır dikkate almak gereklidir. Akılda kullanıcının ihtiyaçlarına tutmak için de önemlidir. Uzmanlar, 10 ve 110 mm boru çalıştık. 16 mm (0.5 inç), 24 mm (1 inç) ve 32 mm (1.25 inç): Sadece 3 boyutlara sahip iç aynı ana iş. Bu büyüklük aralığı yerli boru hatları için yeterlidir - Diğer ekleri satın almak için hiçbir mantıklı.

Seçenekler - havya seçiminde önemli bir gösterge. Bir havya uçları yaygın tüm yardımcı bir araç, hem de boyutları kullanılır yanında O, bir takım satın almak tercih edildiği

Önemli bir özelliği, yapısal paketleme malzemesidir. daha önce de belirtildiği gibi memeler iyi Teflon kaplama ile, iyi bir ısı iletkenliğine sahip malzemelerden yapılır ve. Yalnızca kaliteli ürünler satın almalı böylece Tamirci, sadece 2-3 ekleri gerekli.

Seçenek # 3 - üretici ve marka

Polipropilen boru için (genellikle demir olarak anılacaktır) bir havya seçerken onun fiyatını ve kalitesini yükseltir, çünkü kökeni ürünlerin ülkeyi anlamaya ihtiyacımız var. İşte tüketicilerin değerlendirmeleri tarafından derlenen resmi olmayan bir değerlendirme aracı farklı üreten ülkeler şöyledir:

en sağlam ve dayanıklı araçlar Almanya'ya yapar. Alman lehim - hatasız Yardımcısı, uzun yıllar sürecek. Çek cihazlar nedeniyle iyi işlevsellik ve mükemmel kalitesi profesyoneller arasında yüksek talep vardır. Tabii ki, Avrupa modelinin fiyatı herkes işin geniş hacimli üretebilir yüksek kalitede lehim kullanarak, diğer taraftan, göze, ancak.

Çek Rus ve Türk modeller performansta biraz daha düşük, ama aynı zamanda çok daha ucuz. Yerli kullanım için bu oldukça kabul edilebilir olarak kabul edilir.

Bizim piyasada en yaygın Çin'de araçlardır. Bunlar ucuz, ama kalitesi düşüktür. Eğer kullanma koşullarına uyulduğunda rağmen, bazen daha uzun garanti süresi çalışmak, ve vb. Bu seçenek, bir havya sadece senede 1-2 kez kullananlar için idealdir.

polipropilen borular pirinç (boru ve bağlantı) aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. merkezi eksene dik olarak tüp budama. lehim kalitesi kavisli uç hiçbiri olacak zaman unutmayın.
 2. (Kesme yongaları ve çapaklar yerleri temizleme) boru ucunun oluk açmak.
 3. bir havya hazırlanması çalışması - bir memenin yükleme ve araç bağlayan bir topraklanmış çıkışa uzanmaktadır. Lehimleme makine gövdesi üzerine düğmeye basarak açılır. kırmızı ışık yanar. Kırmızı ışık söndüğünde - istenilen ısıtma sıcaklığı ulaşıldığını anlamına gelecektir.
 4. parçaların Isınıyor. uydurma, ısıtılmış 5-6 saniye - memenin bir tarafında borunun diğer sokulur. boru hattı elemanları hızla memeden çıkarılır ve bağlantı olmalıdır, eritilir. Polipropilen bir dakika bağlantısı hazır, çok hızlı bir şekilde soğur. eklem soğuyana kadar, dönme hareketini, hiçbir şey için aksi takdirde tüm çalışmayı kullanma yasaktır.

Bundan neredeyse hemen sonra polipropilen tüplere lehimleme sonrasında başka amaçlar için de kullanılabilir. Iş parçaları yatay olarak düzenlenmiştir eğer kaynak, daha verimli gerçekleşecek unutulmamalıdır. Bu durumda, bir kişinin işi gerçekleştirebilir. Eğer dikey lehim yapmak gerekirse, sorunsuz boru ve uydurma yapacak bir yardımcıya ihtiyacı var.

Lehim işlemi polipropilen borular biraz zaman alır - sadece bir dakika. Önemli olan kaliteli hermetik mühür elde etmek kaynak kurallarına uymak zorunda olduğunu

Daha fazla ayrıntı için videoda teknoloji çalışmalarına bakınız:

onlardan çünkü polipropilen borular için bir lehim aleti, dikkate her ayrıntıyı alınmalıdır seçerken genellikle boru tesisatının kalitesine bağlıdır. Lehimleme, güvenilir, kullanımı kolay olması gerekli tüm ekleri sahip olmalıdır. Bu lehim makinesi ile uyum kurallarının kullanımı ile yapılmalıdır ve yaralanma ve kalitesiz bağlantıları önlemeye yardımcı olacaktır da unutmayın.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir

Polipropilen - sıcak ve soğuk su boru üretimi için en yaygın olarak kullanılan ileri malzemelerden biri. Yüksek mukavemetli, hafif, uzun ömürlü ve polipropilen boru düşük maliyetli piyasa tesisat malzemelerinde çok popüler. Polipropilen boru montajı için süslü cihazlara gerek yoktur - bağlantıları memeleri ile donatılmış bir havya kullanılarak yapılır.

lehim PP boruları için nedir

Plastik boru boru montajı, özellikle polipropilen, ve elemanlarının kaynak yolu ile sağlanabilir. malzemenin erime sıcaklığı yeterince düşük olduğu için, yaklaşık 250-260 ° C, daha sonra eklemleri ısıtılması için basit bileşikler, bir ev güç 220 ve 6A ile beslenen cihazı birimi, kullanılan.

plastik boru montaj için kaynak cihazı

Böyle kaynak birimlerinin popülerlik kullanımları boru veya bağlantı parçaları ve kendi başlarına bir su veya ısıtma sistemini monte etmek yeterli olacaktır öğrenilen dersleri bağlamak için yeterli bir veya iki kez uzun öğrenmeyi gerektirmez olmasıdır. Bu durumda ana durum -, kablo şemasına uygun boyutları ve boru çapları uymak.

lehim model çeşitliliği rağmen, onların temel cihaz kendi aralarında farklılık yoktur.

Tüm havyalar oluşur:

 • tutucu ve stand ile mahfaza;
 • Muhafaza içinde bir ısıtma elemanı;
 • gösterge ışıkları ısıtma sıcaklık düzenleyici;
 • Farklı çaplara sahip özel memelerin ayarlayın.

Cihazın önceki ve boyutları değişebilir, ancak özü aynı kalır olabilir. Usta sıklıkla bu cihazlara olan benzerliği nedeniyle bir havya "Demir" çağrısında bulundu. İçinde demir yanı sıra, el ısıtma sıcaklığını ayarlayabilir. termostat, önceden belirlenmiş bir ısıtma rejimi korumak için programlanır.

Ayarlama tepmeratury termostat ayarı ile tanımlanır

kaynak aleti açıldıktan sonra, ısıtma elemanı, önceden belirlenmiş bir sıcaklığa kadar çalışma yüzeyi ısıtır. bir sıcaklık anahtarı ulaşan aktive edilir ve ardından akım bir kaç saniye kesiliyor. ısırgan otu 3-5 derece soğutulur sonra, akım beslemesi devam edilir ve sıcaklık istenilen değere yeniden artmaya başlar. bir ağa bağlantı gösterir ve diğer çalışma sıcaklığına işaret - kullanıcı güvenle cihazın durumu çalışmaya hazırdır gezinmek verebilecek amacıyla, konut iki LED vardır.

sıcaklığın manuel ayarlama öncelikle, kaynak cihazına sadece polipropilen boru montajı için, ancak, farklı erime noktalarına sahip olan diğer plastik boru uygulanabilir gereklidir. Aslında kendisi polipropilen, toplu veya üretici bağlı olarak, bir yönde ya da başka bir hafif sapma sahip olabilir. Bu nedenle, ek bir sıcaklık ayarı asla gereksiz olduğunu. O doğrudan bağlantısının kalitesine bağlıdır.

boru ve bağlantı parçaları kaynak bu sırayla oluyor.

 1. , Arzu edilen çapta bölümler halinde boru Kesilmiş gerekli parçaları hazırlanır. kaynak makinesi, genellikle set içerir ve makas boruları kesmek için. uygun olduğunu kesmek için, bir etiket ya da işaretleyici kalem aracılığıyla boruya önceden uygulanmış. Bir kez durdurmadan ve dik açıyla giyotin plastik geçtikten böylece kesmek gerekir. Boru iki alt durak dayanacağı takdirde, bıçak tam olarak dik yapılacaktır böylece Makas tasarlanmıştır. Alt boru destekleri doğru açıda kesmek izin
 2. Boru flanşı kaynak hazırlanıyor kesilir. Bunu yapmak için, bu çapak, pah kırma temizlenmesi gerekir ve bir boru ile donatılması, metal örgü çıkarın. Kısacası, özgürce montaj açıklığına giren böyle bir marj yaratmak için. Şek. 2 değişen bir çapa sahip olan pah için özel bir cihazı göstermektedir. kaynak için polipropilen borular hazırlamak için işlemler
 3. Aynı zamanda bir havya hazırlanmasını yaptı. memelerini önceden yüklenmiş olmalıdır "demir" için ısıtıcı PETN açmadan önce çapını çalışmak gerekir. demir halinde Tan ile havya, püskürtme ayrıca cihaz birlikte gereken bir altıgen anahtar, sabit ise. ve LED olmalıdır olabilir (istenen sıcaklığının elde edilmesi için) çalışması havya hazır gidin. bir havya hazırlanması çalışmaya
 4. iş parçalarını ısıtın. Bu amaç için, enjektör, bir yan ve diğer uygun bir bağlantı elemanına takılır. Polipropilen, erimiş plastik görünür yapışkan kenar dalga rehberlik edilebilir, durumları akıtacak ısınmaya gerekir. Genellikle 4-6 saniye sürer. boru bağlantılarının kaynak prosedürü
 5. Daha sonra, parçalar el aleti çıkarıldı ve birbirine bağlanır. Eğer planlanan bu konuma, doğrudan eklemek gerekir böylece, tavsiye edilmez uydurma prize boruyu döndürmek unutmamalıyız. Bir dakika içinde, bu süre boyunca soğutma polipropilen ortak kullanıma hazır olarak kabul edilebilir meydana gelir.

İşte deneyimli ustalar gelen bazı yararlı ipuçları verilmiştir.

 1. Keskin kırışıklıklar ve aşırı basınç olmadan takın ve boru ağzı kaynak en kısa düz hareketleri çıkarın.
 2. birkaç boru bağlantı sonra eriyik plastik kalıntılarının teflon kaplama temiz sırasında kısa duraklama yapmak için. Sen metal sıyırıcı veya fırçalarla bunu yapamaz. Yalnızca yapışmaz tabakasına zarar vermez ve meme yüzeyi çizmez tahta sopa kullanabilirsiniz.
 3. Aynı anda birden fazla ek, daha büyük bir yakın ısıtma elemanının tabanına kaynak makinesi üzerine yerleştirilir ise. Bu düzenleme sayesinde, daha büyük çaplı memelerin ısıtma daha hızlı ve daha dengeli bir şekilde olan.
 4. Operasyonda aynı parçaları üretim ve boruların kullanılması arzu edilir. Küçük, ilk bakışta, farklılıklar (örneğin, erime sıcaklığı) sonunda su ray takımının kalitesini etkileyebilir.

Polipropilen tüpler lehimleme türleri

polipropilen boruların kaynak makineleri sadece iki türü vardır. Bu ısıtıcı öğenin ucu dışında temelde farklı biçimleri yer alır. Buna dayanarak onlar ayrılır:

 • - silindirik bir şekle sahip PETN lehimleme; meme kümesi ile ısıtıcı silindir şekli
 • - Tabanda olarak Tan ile lehim. Farklı çaplı menfezlerin ile demir halinde ısıtıcı şekli

Farklı tespit yöntemi ile memeleri lehimlenmesi her tür. Meme ütü bir vida eki ile sarıldığı, daha sonra da vida lag silindirik şekil tenah ters örgü klip sahiptir.

İşlevsel olarak orada lehim bu iki tür arasında bir fark. Ne zaman sadece teknik veriler ve kullanım kolaylığı rehberliğinde seçmeyi düşünün.

Video: Polipropilen boru için apparotom kaynak ile çalışmak nasıl

Seçim parametreleri ve değerlendirme: bir havya nasıl seçilir

yeterince kaynakçı seçmek için kendi çalışma tarzını ve puan özelliklere dikkate alınması gerekmektedir. Uygulamada, aşağıdaki parametrelerin tanımına aşağı gelir:

 • PETN güç;
 • cihaz üreticisi;
 • Kaynak makinesinin maliyeti;
 • ısıtıcı şekli.

Güç gösterge cihazının operasyonel kapasite yansıtır.

büyük çaplı lehim polipropilen boru lehim olasılığı artar, güç artar. Bu, geniş bir aralık içinde değişebilir - 500 W 2.5 kW. Sen ekipman ekstra para ödemek ve elektrik maliyeti artışlarına kesmek için herhangi bir amaç edinildiği önceden belirlemek gerekir. başlangıç ​​noktası genellikle çalışmak gerekir borunun maksimum çapı olarak hizmet vermektedir. Gerekli gücün sorunu çözmek için olanak tanıyan basit bir kural yoktur. Bu boru çapı on kat artar ve bu sayısal değeri havya gerekli gücü olmasıyla oluşmaktadır. Örneğin, 50 mm'lik bir boru çapı kaynak. 500 watt kapasiteli bir havya gerekir. boru ve bağlantı parçaları büyüklüğüne beri, özel bir daire veya ev, 700 W gücünde yeterli havyaya tesisat tamiri sırasında 63 mm'yi geçmemelidir. 120 mm karayolları çaplı borular için. ve yukarıdaki 2.5 kW'a kadar kaynak kapasitesini geçerlidir.

Piyasada bu tip ürün ana üreticileri üç gruba ayrılabilir.

İlk grup - bir Avrupa şirketi, ağırlıklı olarak Çek ve Alman. Onların ürünleri kalite, güvenilirlik ve uzun hizmet ömrü ile karakterizedir. Bu DYTRON (Çek Cumhuriyeti) veya Rothenberg (Almanya) gibi markalar olduğunu.

DYTRON ütüler Çin ve Türk üreticilerin birçok önerilerin karşı oldukça pahalı olarak kabul edilir. 650W, büyük çaplarda için 850W standart ve 1200W de çubuk ısıtma elemanı ile: Ama onlar için kalite ben bir havya bu serinin üç kullanmak işimi deshevym.V olmadığını doğrudur.

Her üç model performansında benzer ve sadece biraz onlar da farklı işlevleri vardır, yapısal olarak farklıdır. birinci ve ikinci - küçük çaplı, ısıtma kısmı ve yemler yapısındaki farklılıklar boru Lehimleme. Etkili fazla 40 mm den az bir boru çapı ile çalışır. Üçüncü tip - 1200W ile 125 mm kadar çapa sahip olan lehim boruları için tasarlanmıştır, bu dar alanlara taramaya daha zor onlara daha az uygundur, ancak bu tür bir boru çapı ile ilgili zaman esas modeli en çok 850 watt kullanımı trebuetsya.V genellikle değil evrensel instrument.Payalnik bir kontrol az sayıda, veya bir, daha kesin olarak - bir sıcaklık regülatörü. Eğer onları yanık korkusu olmadan herhangi bir yüzey üzerinde kara deliğin çeşit koymak sağlayan bir standı ile donatılmıştır. Hızla harekete gerektiğinde neredeyse (tabii abarttığını) atabilir böylece Tutucu, kullanışlı ve kararlıdır.

Benim uygulama lehim olarak DYTRON iyi tarafı kendilerini kanıtladı. Bunlar, güvenilir, düşük bakım, dayanıklı, kullanımı kolaydır. Bunlar hemen hemen her durum .Sereznyh hasar kullanım iki yıl boyunca görülmemiştir (örneğin, Türk Candan'ov aksine) tutmak için rahat bunları yaparken ağırlık dengesini gözlemledi. Ve bu süre boyunca sürekli toz ve kir altında çaplarının kaynaklı boru onlarca kilometre edildi.

İkinci grup, fiyatı biraz Avrupa altındadır Türk enstrümanlarını içeren, ancak kalite oldukça iyi. En ünlü Valtec, COBRA, CANDAN bahsedilebilir.

Video: CANDAN polipropilen için ipuçları

Üçüncü grup Çin ve ne yazık ki, yerli markaların oluşur. uygun fiyata rağmen, kalite, onlar farklı değil. Özellikle "topal" 10 ° yayılmasında çalışabilir bir sıcaklık düzenleyici olarak cihazın böyle önemli bir parçasıdır. Bu termostat kalibrasyonu kaynaklı unsurlar, boru akışı sızıntıları geliştirmek ve basınç testi tekrar yinelemek zorunda sonra işi verebilir gerçeğine yol açar.

Maliyet kalitesi düzeyine genellikle eşdeğerdir.

Bu pazarın kanunudur ve ondan bir istisna bulmak çok zordur. Avrupa lehim, özellikle profesyonel modeller 250 ila 500 dolar arasında mal olabilir. Türkçe - 80 150 dolar arasında, Çin ve Rus 30 dolardan başlayacak.

Yukarıda sözü edildiği gibi, demir şeklindeki bir silindirik ısıtıcı düzeneği ve Tan fonksiyonel, lehimleme farklı değildir.

eklenebilir tek şey, takım boyutları önemli bir rol oynar bazen zor şartlarda kurulumu gerçekleştirmek için gerekli olması (örneğin kanalizasyon yükseltici içinde) 'dir. havada düzenlenen Rabotate, düz bir yüzey üzerinde kaynak koymak için olasılık değildir. Bu gibi durumlarda, ana genellikle silindirik bir ısıtıcı ile kaynak makineleri tercih ederim.

Video: kaynak polipropilen için bir cihaz seçin nasıl

Polipropilen boru için kaynak ekipmanı satın alarak kişisel güvenlik konusunda unutamam. Gösterge ısıtma sıcaklığı otnosilno düşük, ancak bu işlem sırasında zor hareket tenu dokunma durumunda deri ozhog almak için yeterlidir. Yaralanma ellerinizi koruyacak eldiven kullanımı güvenli iş yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =