Lehimleme Linolyum

seçenekler ve yollar - muşamba lehim nasıl

katta muşamba - Dairelerin ve evlerin iç popüler bir çözüm. desen ve boyutlarda (web genişlik) çeşitli seni güzel yapan ve aşınmaya dayanıklı dikişsiz döşeme odasına hemen her alanda yer sağlar.

Ama bazen nedeniyle oda veya büyük bir oda alanının karmaşık yapılandırmasına stykovanie (bir veya daha fazla eklem) gereklidir. durumda fragmanları görünmez yerleştirme yeri vardı ki muşamba lehim için bilmek gereklidir ve kenarları birbirine emniyetli şekilde bağlanmış.

lehim muşamba üç temel yöntem

Üreticiler farklı özelliklere (yanabilirlik, dayanıklılık, ısı ve ses iletkenlik) ile linolyum olmak üzere çeşitli ürünler, ancak ana bölme Kategori oluşur:

Yöntemin seçimi yapışma kaplama türleri, mali kapasite, gerekli araçları bulunmasına bağlıdır:

 1. muşamba "B" kategorisi uygulanan - electrosoldering kullanarak bağlantı eklemleri.
 2. Soğuk kaynak - en yaygın yöntem linolyum kullanılan her türlü (K, P, B).
 3. linolyum sıcak yöntem Sert lehim - ticari kalite kaplamalarda kullanılır.

Not: küçük bir yanaşma alanları için evde kullanılan electrosolderers, zor bu yöntemle güçlü ve estetik dikiş elde etmek olarak.

Kaynak Havya: DIY için bir seçenek

Teknoloji ısıtılmış ucu aracı bir birim oluşturur ve soğutma sertleşecek kombine düşük bir kaplama kenarları erir aslında oluşur (şekildedir: "ne uygun şekilde linolyum birbirine bağlamak için"). Güzel bir dikiş kusursuz bir kesim ihtiyaç ulaşmak. Linolyum için bir lehim demiri elde etmek de gereklidir: ucu, 90 ° 'lik bir açıda eğilmiş ve parlatılmış stinger bileme (kenar kalın olmayan 0,2 mm daha az) olduğu.

 • ortak fabrika merdane kenar değilse, o zaman "üst üste binme" ile prirezku gerçekleştirin.
 • lehimleme ucu hafifçe kenarları eşit yumuşatılmış emin, dikiş boyunca yol önceden ısıtın.
 • Daha sonra dikiş bir silindir ile sarılmıştır.

bir havya yardımı ile evde Spike muşamba döşeme değil tüm modern türleri olarak, hatta tüketici sınıfı yumuşatmak için yeterince kolaydır, daha az kullanılmaktadır. bu bağlantıların kuvveti da küçüktür.

1

"Bir" yapışkan ya da "C" - başak linolyum özel formülasyonlar kullanılarak yüksek sıcaklıklara maruz kalmadan oluşur, çünkü yöntem bu yüzden adlandırılır. sonraki sertleştirme güçlü ve dayanıklı bir sonuç elde Kimyasal kenarları erime.

Seçim yapışkan dikiş genişliği tipine bağlıdır:

 • Yapıştırıcı, "A", bir sıvı kıvama sahiptir. hali hazırda eklemlere mükemmel eklenti nüfuz gibi en az boşluk ile kaynak levhalar için kullanılır.
 • daha yoğun "C" bir bileşim, kalitesiz prirezki nedeniyle burada geniş oluklara kullanılır. sarılmış dikişler yıpranmış kenarlar bir tutuş gerektirir ve kaplamanın deformasyonu büyük boşluklar da sağlam bir bağlantı katmanı dönüşmesini, sertleşen bir yoğunlukta bir kütle ile doldurulur - eski kaplama ayrıca "C" yapıştırıcı kullanılır onarmak için. Ayrıca bakınız: "seçmek muşamba için tutkal ne tür."

lehim çalışma yüzeyi başlamadan önce toz ve nem temizlenir.

aşağıdaki sırayla Lehimleme eklemler muşamba yapışkan "A":

 • temiz, kuru kesilen popo macun maskeleme bandı Açık - derz dikiş bandı ortasında yer almaktadır.
 • Ofis bıçak dikkatle dikiş boyunca kesinlikle bıçak lider bandı kesti. Bıçak değil için o tarafa bıçağını bırakmayacak muşamba dikişi batırılır, "kendi yolunu kaybetmiş".
 • Yapışkan iğne benzeri ucu enjekte ve düzgün bir şekilde eklem tüm uzunluğu boyunca hareket ettirerek eklem içine boru ekstrüde edilir. 4 mm - - yapışkan bant yüzeyi üzerindeki tutkal iz bir geniş 3 daha büyük olmalıdır, bu durumda yapıştırıcı yapışkan taşması olmaz ani için yeterli kaliteyi alır.
 • Sonra 15 - bandın 20 dakika uzaklaştırılır.

Bazı yapıştırıcı üreticileri 30 dakika sonra yapıştırıcı tamamen katılaşır ve yüzey çalışmaya hazırdır söz verdiler. Ancak enstantane 1 -2 saat yapmak daha iyidir.

Not: linolyum kaynaklamadan önce, koruyucu ekipman (lastik eldiven, respiratör) giymeli böylece bir çift bileşimi, (açık bir pencere) oda havalandırma özen, zehirli maddeler içerir.

muşamba tutkal lehim teknolojisi «B» benzer:

 • Kurutulmuş ve eklemi tozdan arındırılır.
 • Linolyum yüzeyi üzerinde eski dikiş ve dalgalar çatlama durumunda kaplamalar tamir ederken olduğu gibi yaprak bitişik kenarları, sarılmış, bunlar linolyum için, çift taraflı yapışkan bant, şap veya yapıştırıcı maddeye yapıştırılır.
 • Dikiş dikişinin tüm genişliğine yapıştırıcı ile doldurulur. Tutkal kuruduktan sonra yüzey işlemi için hazırdır.

soğuk kaynak - Evde bağlantı yerlerinin için en iyi seçenek, bu varyant ekonomiktir ve özel beceri gerektirmez. Yöntemin özel bir avantajı ise: herhangi bir şekle sahip derz kapatılması için kullanılabilir. imar tesislerinde için karmaşık bir tasarım farklı renkler linolyum için Örneğin, kendi zikzak, yuvarlak veya Noel ağacı döngü stykuya. Ayrıca bakınız: "muşamba kaynak dikişleri - artıları ve eksileri yollardan."

Sıcak kaynak sert Linolyum sınıf için kullanılır. ekleme olmadan büyük sanayi ya da ofis ortamında uzun şeritler yapamaz. lehim muşamba için saç kurutma makinesi - Bu yöntem için özel bir araç gerektirir.

Dolgu kablosu için özel bir meme ile bu cihaz, - meme aracı ile geçişi sırasında ısıtılır ve bitişik kenarlarını birleştirmektedir PVC tel. yöntem, güçlü bir bağlantı sağlar, fakat istenen estetiğe dikkat yüzey hazırlığı ve eklemin sonraki polisaj gerektirir.

 • Laid ağları. zemin düzlemi ya da eklemlerde şap yapıştırılmış büyük alanlarda - (3 gün 2) ticari linolyum gerekli maruz kaldıktan sonra. yöntemi yüzen koydu lehim muşamba zor olduğundan: eklemler eğitim sırasında mekanik stres taşınacak.
 • dikişleri tutkal kurutulduktan sonra 2/3 linolyum kalınlığı oluk derinliği kesilmiş ve dolgu kablosunun çapından biraz daha genişlik.
 • Bir elektrik süpürgesi ile hurda ve toz hazırlanır eklemleri saflaştırılır.
 • kablosu istenen uzunluğu kesin ve son katkı kurutucuda yatırın.
 • Meme kurutma oluk boyunca vardır. Sıcak hava kablosu kenarları ısıtır ve bu kenar boyunca hareket ederken olan memenin bir oluk içinde uyar.
 • dikişinin tam soğutma beklemeden dolgu kablosunun çıkıntı yapan kısmı kesilmiş.
 • sertleştikten sonra, kaynak yüzey pürüzlülüğü veya küçük parçalanmak sureti ile bertaraf.

Sıcak kaynak eve kendinizi çok sert lehim muşamba olarak profesyonelleri davet etmek daha iyidir. Bu dikiş güçlü ve güzel olduğunu sadece saçları değil, aynı zamanda profesyonel bir dizi araç (kesici, bıçak şekilli) ihtiyacı vardır.

Renk dolgu kordon döşeme ile aynı değilse, profesyonel bir aracı kullanmak için özellikle önemlidir. Eşit olmayan dikiş renk ve kumaş kenarının Buna göre tüm tasarım incelikler yağma.

Böylece, soğuk kaynak - elleriyle lehim muşamba için en iyi seçenek. Bu mekanın standart dışı formlarla hatta tüm kapsama sağlamak veya bir moda dergisinde fotoğrafta görülen farklı renk bantlarında kat, için alışılmadık bir çözüm oluşturacaktır.

ev ve ticari bir yol - kendi elleriyle muşamba lehim nasıl

Muşamba yaygın zeminler bitirme kullanılır. uygulaması kolaylık açıktır. Birçok kendilerine ait daireler onarım yapmak. Küçük bir dikiş muşamba düzeltmek için dışarıdan kiralamak her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, evde muşamba lehim nasıl bilmek sadece yararlı değil, aynı zamanda karlı. taban kaplaması altında girmesini mekanik hareket, nem, toz altında katlanır, komşu kanat arasında bir boşluk oluşmasına lehim öne eksikliği.

Günümüzde, muşamba birçok çeşidi - benzeri yapıştırıcı eklem kurulumdan sonra?

iki şekilde lehimlenmiş rulo döşeme tümü çeşitli:

Bu teknikler, farklı geçirgenlik olduğu alanlarda kullanılır, ancak lehim ve kullanılan araçların farklı edilir.

Linolyum üzerinde, yüksek trafikli bölgelerde koydu, boyuna ve enine yönde yıkıcı yük vardır. İkinci bağlantı yerleri rulo durumuna üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir.

Ticari yapışıklıklar için herkes için değildir, özel araçlara ihtiyaç duyar.

sıcak kaynak kullanarak işlemi sırasında kendi bütünlüğünü sağlamak. nitelikli işçiler tarafından düzenlenen onlar güvenlik kuralları iyice teknolojiyi anladığını biliyorum.

Gerekli çalışmaların üretimi için:

 1. Tipik olarak, bir metal cetvel, bir şablon (template);
 2. İnşaat bıçak;
 3. bir dikiş kesme için kesici;
 4. bir dolgu kablosu altında standart meme ile 600 ° C 'ye kadar ısıtma sıcaklığına endüstriyel kurutma;
 5. Bir kılavuz ile hilal şeklinde bıçak.

Fotoğrafta gerekli araçları

Başlangıçta hiçbir molaları, dayanak ağları ile yoğun başarmak.

rulo kullanılıyorsa, kenarları fabrikada kesilir, bunlar aksi halde üst üste yer kaplaması tabakalar ile yatırılır, uç uca yerleştirilir. bıçak yapımı, ölçme cihazları ile, kaplama tabaka 2'nin kalıpları kesilir. Maksimum rahat bir oturuş dikişi döner.

Sıcak kaynak işlemi yalnızca tabana yapıştırılmış parçalar, üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bunu yapmak için, biz özel yapıştırıcılar ve mastik. bağlayıcının tam sertleşme için yapıştırıcıların kullanılması, talimatlarında belirtildiği bir süre boyunca çalışma duraklama sonunda.

lehim muşamba önce, bir kesici dikişleri tarafından kesilir. - 2 - 3 mm (daha küçük çaplı kordon) kesme elemanının ayarlanması da kesme derinliği, kalınlık ve genişlik 2/3 şekilde üretilir.

Lehim işlemi hemen önce bir elektrikli süpürge ile enkaz temizlenir. Kenar yağı alınmış. Saç kurutma makinesi memesiyle doldurma kablosunun üzerine ayarlayın. Sergilenen sıcaklık bir dolgu maddesinin kullanımına talimatlarında belirtildiği. Saç kurutma makinesi dikiş standart meme başında ayarlayın. kordon saç kurutma makinesi ısınma birim sonra ek yeri boyunca ileri doğru hareketini başlatır. Hiçbir agrega uzantısı olduğu hız böyle olmalıdır. dikiş uzunluğunun orta ulaştıktan sonra, lehimleme durur ve diğer ucundan benzer bir şekilde başlatır. 3 cm - Yerleştirme 2 üst üste yapılır.

Zorunlu gereksinimi: kordon tamamen eklemleri kapsamalıdır. hilal fazlalık dolgu - memeyi Düzenleme düzgün bir bıçakla kesilmiş sağlar. Aynı tamamen soğumasından sonra bitirme bıçak kırparak oluyor. Profesyonel sıcak kaynak yüksek trafik ve sanayi salonlarda bulunan alanlarda kullanım için uygun muşamba çok güçlü, dayanıklı bir kaplama oluşturur.

Video ayrıntılı ticari linolyum bileşikte işlemini gösterir.

Dairenin koşullar altında yukarıda tarif edilen yöntem kullanılarak hemen hemen imkansızdır. Gerekli ekipman alımı onarım maliyetini artıracak ve daha sonra atıl yalan için uzun bir süre olacak. Bu nedenle Tamirci karmaşık araçlar olmadan, sıcak lehim için daha kolay bir şekilde kullanabilir. Bu aynı kalınlıkta zemin kaplamasının özgün tasarımı üzerine elleriyle muşamba lehim sağlar.

Nitel tespit edilemeyen bileşikler için ruh rulo (adet) olması için yeterli:

 1. Tipik olarak, bir metal cetvel, bir şablon (template);
 2. İnşaat bıçak;
 3. 1 kW veya daha fazla Palniki kapasitesi;
 4. Metal veya plastik silindir.

Bir havyanızla yapıştırılmış sıkı yerleşmiş başabaş eklerde ile linolyum ısıtılabilir. Fabrikada tedavi bu kısmı için, birbirine yakın yerleştirilir. Belirli bir desen oluşturmak veya uygulamalar 1 üst üste istiflenmesi üretilen artıkları kullanıldığında - aynı anda iki katmandan oluşur kalıpları, kesme bıçağı, cetvelin kuralına göre yapı ile, sonra 2 cm.. Küçük elementler ve ayrıntıları daha iyi yapıştırıcı veya sakız ile sopa. Etiket yapıştırılmış dikişleri altında gerçekleştirilen değilse Bu durumda, çift taraflı bant yapımı bulunmaktadır.

lehimleme ucu ile çalışmak için uygun bir açı ile bükülmüştür. ucu bilenmiş edilir. Özellikle dikkat yan yüzeylerin düzgünlüğüne ödenir. Bu lehim havyasının bir dikiş hattının düzgün bir kayma sağlar. uç kalınlığı 1 mm'den az olmalıdır.

havya ısıtma derecesi daha sonra bir kaide ile işlenecektir linolyum yan kenarlarında, kontrol etti. dokunmatik yüzey ucu anlık erime olursa, o zaman, çalışma sıcaklığı ulaşılır. Hareketin Hız aynı kaplama bölümlerini kapsayan seçmek gereklidir. malzemenin derin bir deformasyon ve renk belirgin bir değişiklik olmaması gerekir.

Lehimleme eklemler acı tarafı durdurduklarını olmadan dikey tutulmalı zaman. kılavuz el altında sabit bir pozisyonda sağlamak üzere hareket durdurma ayarlanır. havya kurşun olmalıdır. Yardımcı dikiş dikiş metal veya plastik bir silindir oluşturur.

teknoloji ve güçlü elin tabi olarak, dikiş profesyonel farksız olacaktır.

Soğuk kaynak linolyum kullanma yöntemi, iki tartışılmaz avantajlara sahiptir:

 • Ticari ve özel lehimleme için kullanılan;
 • Yeni ve ikinci el muşamba başvurmuştur.

Bağlayıcı bileşen, epoksi reçinesi ve poliüretan esaslı iki-bileşenli bir yapıştırıcı görevi görür. kimyasal reaksiyonu uygulanırken erimiş parçaları sona erer. Uçucu bileşenlerin buharlaştırılmasından sonra dikiş katı bir bileşik elde. Bu durumda, atmosfer bırakma solunum için zararlı buharlar. iş iyi havalandırılmış alanlarda yapılmalıdır.

 • Tutkal "A" tipi ince bir iğne ile donatılmış alüminyum boru yer almaktadır. parçaları bağlamak için geçerlidir Linolyum. Çünkü yüksek akışkanlık geçirmez uydurma kapak dikişleri nüfuz eder.
 • "C" bileşimi, bir meme ile bir tüp içinde satılır. bağlama daha önce yerleştirilen malzeme hem de yeni olan dikiş ve 3 mm için kullanılır. Daha kalın kıvamı, bileşimin linolyum kenar çözer. yapıştırılmış bölümleri ile yekpare bir şekilde oluşturulmuştur sertleşme zaman. uygun bir yere düzenlenmiş besleme memesi kesme yapıştırıcı çapı.
 • Kil "T" tipi polyester bazında yeni ve eski linolyum yapıştırılması için kullanılır.

aşağıdaki aletler gereklidir işin üretimi için:

 1. Tipik olarak, bir metal cetvel, bir şablon (template);
 2. İnşaat bıçak;
 3. bir yapıştırıcı bileşim olup;
 4. maskeleme bandı.

tutkallama için hazırlık yoğun bir malzeme yerleştirilerek yapılır. sanat tasarım programlanabilir makineleri veya desen üzerinde keskin ürettiğinde. Onların yokluğunda, döşeme iki katmandan içine gömmek ve ardından bir örtüşme ile yapılır.

Linolyum yüksek trafikli alanlarda istifleme, bu yapıştırılmaktadır. Aynı şekilde evde küçük elementler ve taşlarla gelir. muşamba dikişleri maskeleme bandı yapıştırılmış. Onun inşaat birleştiren hattın tam tekrarı için dikişin içine batırılır aleti bıçakla birlikte kesilir.

ilk harekette yapıştırıcı kaplama yüzeyi üzerinde hareket ettiği, böylece ek yeri yapıştırma bileşimi doldurulur. kılavuzunda Belirli bir süre sonra, yapışkan kalıntıları ile maskeleme bandı çıkarın. bölümleri üzerinde yürüyüş bandın sökülmesi sonra 2 saat boyunca yapıştırılabilir.

Bu yöntemler güzelliği ve muşamba kompozisyon gücündeki eşsiz oluşturmasını sağlar.

hisse onun arkadaşları ve size ilginç ve yararlı bir şeyler paylaşacak! Çok basit, çok kolay ve hızlıdır basın en çok kullandığınız servis düğmesi:

malzemeyi tutkal nasıl muşamba soğuk kaynak

Soğuk kaynak neredeyse belli belirsiz her yerde kullanılır muşamba Muşamba kadar popüler malzeme 2 adet bağlantı veriyor - sadece evde veya dairede Bir zemin kaplama, ama aynı zamanda ofis ve endüstriyel tesisler için bir kaplama olarak. Bu malzeme kolaylıkla kayma düşük seviyesine sahip, esnek, su geçirmez günlük stres dayanıklı, istiflenebilir. Ve renk seçimi harika. Ama odanın geometrisi standart levha kesmek zorunda olduğu ise? Bu durumda, hiçbir görünen eklemler bırakır fiksasyon gibi araçlar kullanmak gereklidir.

Bu günlük yapıştırılması muşamba ve diğer malzemeler için modern bir yöntemdir. Bu işlemin baz renksiz dikiş oluşturabilen bir yapışkandır. Yani, bu dikiş, elbette, ellerini hissetmek edilir yapabilirsiniz, ama neredeyse imkansız görmek için.

muşamba soğuk kaynak herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir için

Bu yöntem ne avantajları şunlardır:

 • Dikişler güvenilir, sağlam ve derli toplu;
 • Özel aletler, belirli bir sıcaklığa ulaşması gereken ısı kaynak arasında, örneğin, gerekli değildir;
 • Özel beceriler gerekli değildir - manuel tamamen soğuk kaynak nasıl kullanılacağı açıklanır.

tutkal bir tutkal C yapışkan özellikleri çeşitlerinin her nadiren kullanılan tutkal T. - Günümüzde linolyum soğuk kaynak tutkal üç türlerini içerir. Bunlar daha detaylı olarak dikkate değerdir.

Soğuk kaynak türleri muşamba dikişler

Soğuk kaynak için A tipinde Yapıştırıcı - büyük olması nedeniyle çözücü içeriği, yapıştırıcı yeterince sıvı tutarlılık. bağlama etkin bir kenar çözünmesi için bu yapı sağlar. Ancak yapıştırıcının bu tür büyük boşlukları doldurmak için uygun değildir, bununla birlikte bunlar, ince.

Yapışkan C tipi, kalın ve doymuş bileşim ile karakterize edilir. PVC, daha az çözücü daha fazlasına sahiptir. O kapsayan levhalar arasında oldukça büyük bir boşluk ve çatlakları doldurmak. Yapışkan iyi tamir eski muşamba sahip olduğuna inanılmaktadır. tabakanın kenarlarının hassas bir yerleştirme gerekli boşluk 4 mm kadar tolere edilebilir.

Soğuk kaynak linolyum dikişleri arasında özel bir ucu borunun bileşimi uygulamak için kullanılmalıdır

Ama soğuk kaynak için tutkal tipi T çoğunlukla nadiren kullanılır - profesyonel kullanım için. Onlar PVC ve polyester temelinde, birlikte genellikle çok bileşenli muşamba sopa. Bu tabakalar arasındaki bu esnek ve düzgün shovchik elde edilen.

Soğuk kaynak yapıştırma tekniği

Her bir paket tutkal - ayrıntılı talimatlar, ancak rehberlik bazı genel hükümler bulunmaktadır. Linolyum kenarları birbirine bitişik dolgun gerekir. Bunu başarmak kolay - aynı anda iki şerit kesmek gerekir.

Tabii ki, ben bile muşamba yalıtımsız, tek tip olması gerektiğini, konuşamıyor.

Tipik olarak ağ-tabaka kenarından tozu uzaklaştırmak için, bir kaç santimetre üst üste yerleştirilirler. Bu basit bir bez yapılabilir. linolyum kendisi yapıştırıcı ile korunmalıdır. kesme yapışkan bandın alt kenarında yapıştırılmış ve daha sonra aynı yapıştırıcı ve üst kenar bantlarını yığılmadır.

Kumaşlar çubuk kesme aynı anda hizalanır. eklem altında kontrplak edinmesi tavsiye edilir. Sonra temiz bezler obrezochki, örtüleri aynı yükseklikte olmalıdır. Gerekirse kenarları, çiğneyebilir.

Her şey tamamlandığında, her şey zaten çok soğuk kaynak alabilir, azalır. mutlaka eldiven ile çalışmak değil, aksiyon bulaşmış vs. riski içermez Sadece acele etmeyin, dikkatli olun.

dikkatle kullanma talimatlarını çalışmalıyım soğuk kaynak kullanmadan önce

 1. Tüpün ucu ağ arasındaki yarık içine yerleştirilir, dağıtım kaynak dağıtmak için basın gereklidir. yapışkan bant yapıştırıcı küçük damla varken, iğne sorunsuz eklem devam başlar.
 2. Bir yapışkan bant yapışkan bant üzerinde oluşturulan üç ila beş mm arasında olmalıdır. Daha sonra yapıştırıcı tam linolyum bağlantı kenarları eriyik ve bir araya doldurun.
 3. 20 dakika sonra, bir yapışkan bant çıkarılabilir ve daha sonra keskin bir bıçak oluşturulan tümsekler kesti. doğru yapılırsa Dikiş, sen düzgün ve dayanıklı bir olsun.

Böyle bir durumda, tutkal silin olmamalıdır hemen maruz alana aldık. yanlışlıkla kapak resmi ile silinebilir. tutkal kurumasını bekleyin ve sonra sadece dikkatle uzak bir bıçakla kesilmiş.

muşamba sıcak kaynak nedir

genellikle endüstriyel ambalaj linolyum kullanılan sıcak kaynak yöntemi, denir. yüksek sıcaklığın etkisi altında, ve bu bölgedeki özel kablosu, iyi çok sıkı kenarları kaynak olabilir bir dikilmiş gibi, aşağıdaki gibi bir yöntemdir. Kordon Bu, aslında, bir dikiş yoktur. Ve dikiş görünür olmamalıdır.

Sıcak muşamba kaynak bir kurutucuda özel teknik araçların kullanımını gerektirir

ev içi kullanım için, örneğin bir kaynak metodu uygun değildir. idari binalarda döşeme Ancak, çeşitli kurumlar bu uygulanır. Ama bu yöntem hayatında bir kısmı kullanıldığını bugüne kadar geliştirilmiş gereğidir. Ama sadece "kablosu" yapıştırma için ince muşamba yol için uygun değildir.

Oysa normal şartlar altında "erime sıcaklığı", lehimleme için bir araç olarak böyle kategorilerde ile iletişim kurmak için istemiyor. Bu nedenle, hiç şüphesiz, her taraftan avantajlı soğuk kaynak yöntemi. Evet, ve daha ucuz.

Kaynak muşamba için gerekli saç kurutma makinesi nasıl kullanılır

Kaynak muşamba saç kurutma sadece sert ve dayanıklı bir malzemeden, yüksek kalite, kapsama ticari tiplerinin yüklenmesi sırasında yapılabilir. Normal ev muşamba çok sıcak hale gelebilecektir, tüm dekoratif katman şımarık. Bu bir meme ile herhangi basit yapı kurutma uyuyor? Evet, gerçekten hızlı bir şekilde istenen sıcaklığa havayı ısıtır.

çalışma için aşağıdaki aletler gereklidir:

 • Bir meme ile Saç kurutma makinesi;
 • dikiş doldurmak için gereken yumuşak PVC'den yapılmış çubuk kaynak (yuvarlak ve üçgen olabilir);
 • linolyum için kesici - erimiş vinil kalıntılarını çıkarın.

linolyum kaynak Kurutma, şekil, yapı ve yapıldığı malzemelerin kalitesi bakımından farklılık

Herhangi bir niteliksel saç kurutma makinesi sıcaklık sensörü kullanılarak, bir ısı düzenleme işlevi vardır ve bu, çalışma esnasında, önceden belirlenmiş bir sıcaklığı muhafaza etmek için. Sıcaklık gözlerimizin önünde ayarlanması gerekiyor çünkü Ama ucuz saç kurutma modelleri, manuel düzenleme ve yeterli koşullara sahip. Yani, tabii, tehlikeli ısıtma ve PVC erime.

Montaj işlemi hızlı gerçekleştirilir Böylece, yaklaşık bir kapasiteye buçuk kilowatt ile saç kurutma makinesi gerekir. Bu tür saç genellikle işin bu tip yapmak zorunda profesyoneller gelemez. tek-off için o çok pahalı satın alma ihtiyacı vardır.

onarımı ile ilgili her eser her detayında düşünülmüş olmalıdır. Dikişler ve eklemler ve hatta tüm izlenim bozabilir, ve bunları çözüm bulamadığı için bir önemsememek gibi görünüyor. Bu durum yaşandığında, soğuk kaynak vardır vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 4