Lehimleme polipropilen

Lehim polipropilen borular: seçim kuralları 3

herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir polipropilen borular için havya son zamanlarda ısıtma sistemi ve polipropilen boru su kaynağını monte etmek çok popüler hale geldi. Düşük fiyat ve polipropilen boru lehim malzemeleri kolaylığı hemen devreye girer, her kendilerini konut sahiplerinin edilebilir. Böyle lehim boruları için bazı beceri ve gerekli aracı olması gerekir. Ama önce bu tekniği ona büyük bir miktar ödemek için ya da tam tersine, ucuz bir sahte almayın seçmek için anlamak gerekir.

plastik boru için havya: nasıl kaliteli bir ürün satın almak için

Lehim ana görevi bir fiting ile bir polipropilen bileşik borusu için arzu edilen sıcaklığı muhafaza etmek, ve ısıtma sıcaklığı yaklaşık 260 derecedir.

Plastik borular için bir havya satın alırken satıcıya yaptığı kalite belgesi sormalısınız

lehim seçmek için alıcılara göre kriterlere 3'e göre seçilmelidir:

 • Isıtma elemanının şekli;
 • Isı kapasitesi;
 • Cihazın fiyatı.
 • maliyetini lehim ile 3 gruba ayrılabilir:
 • Rus ve Çin üretim lehimleme ucuz;
 • Havyalarının en ortalama maliyeti Türk kökenli olacak;
 • Havyalar Avrupa üreticilerin pahalı modellerdir ve aralarında popüler Alman Çek lehim olacaktır.

lehim ev ısıtma sistemi için plastik boruların Çinli üretici lehim için uygundur. Uzmanlar böyle bir lehim yeterli iki sistem üzerinde demir ve bu polipropilen borular kullanarak, ısıtma yapmaya karar ilk insan çalışması için oldukça yeterli, ama yine de o başkası ödünç verebilir.

Ticari siparişler için lehim Çin üretimini kullanmak gerekli değildir. bütün nedeni bu değil kaliteli fakat kesin sıcaklığını korumak mümkün değildi gerçeği olduğunu değil. ucuz Palnikov içinde Doğruluk daha iyi değil bağlantısı katkıda bulunduğu, yukarıdaki 10 derece ve ulaşır ve görsel yapamazsın kontrol edin. Bu tür Kusur düzenin performansında izin verilmez.

Türkiye'de üretilen tam takım havya borudaki başlayanlar için. Doğruluk Türk çok küçük lehim ve havya güvenilirliği mükemmel. Orta büyüklükte bir maliyeti bile plastik boruların ısıtma yüklemesinde çalışmaları yapan şirketlerin popüler Türk kökenli lehim yapar. şirketi kurtarmak için bir Alman veya Çek 3'ten Türk lehim almak daha uygundur güvence verdi. tür eserlerin bir yıllık görünümünde birleşmeyen Ustalar, Çek ve Alman lehim uzun süre hizmet etmek ve lehim kalitesini güvence altına alacağını bilmelidir.

Kendi lehim boruları Polipropilen için hazırlanan

Lehim çalışma istenen sıcaklığa ısıtıldı tüpleri taşıyorsa. Her zaman değil evde ısıtma ve su temini kablo sistemlerinin ihtiyaç lehim veya onarım yarım yoktur. Genellikle, üç bileşiklerin ikisinin değiştirilmesi için çalışmak için bir ihtiyaç vardır. Ve bu durumda bir havya satın almak zorunda değilsiniz, ama bunu kendi yapabilirsiniz.

Polipropilen borular için lehim yapmak için, bir öğretim videoyu görmek için gereklidir

beceri Locksmithing sahiptir elektrikçi, için, lehim üretimi birkaç saat sürer.

1

onların kanallarını aşağı pürüzsüz için Çoğu zaman su boruları, göz gizli ve bu yüzden güzellik ve estetik endişe etmemesi gerektiğini. Ama bu ısınma birçok derece, evliliğe yol açacaktır olmasa bile, uygunsuz ısıtma sıcaklığının ayarlanması ve aşırı sıcaklık boru veya uydurma önemlidir, önemli değildir. Bu ana sorunu lehim olarak lehim parçaları kalitesidir. lehim ev yapımı pirinç mükemmel olması gerekir piyasada bulunan bir lehim şeyi kullanarak lehimlenmiş elemanların hafif tutarsızlık görünümünü izin edin.

elleri ile propilen borular için bir lehim demiri üretimi için, bu tür malzemeler gerektirir:

 • Isıtma elemanı;
 • havya üzerinde boyut boru ve meme için gerekli olan montaj;
 • Nikel kaplama cıvata ve somun M8, bu ısıtıcı ağızlık sabitlemek için hizmet edecek;
 • termokupl temelinde;
 • Yardımcı yüzey üzerinde havya güvenli sabitleme için monte edin.

bağlantı için ek olarak pek çok önemli ısı gücü ve hızı yüzey ısı boruları. Isıtma uzun bağlantı elemanları, daha sonra parçalar, ısıtılır kendi şekil ve geometrik boyutları kaybeder.

Bu malzeme, 15 ile 30 milimetre arasında bir çapa ve 700 ile 900 birim arası birim kapasitesine sahip olması gerekmektedir, bu nedenle içindir. Bu demir ısıtmak için gerekli güce karşılık gelir.

tesisatçılar için işin düzeni, çok basit, takmam gereken, saç maşası, ön kabuğu olmalı ve usta elbette arzu PVC boru,. zor değil çünkü tüm işler, uzun sürmez.

İpuçları ve püf noktaları: nasıl polipropilen borular için lehim seçmek için

Isıtma platformunun şeklini belirlemek, teknik parametrelerin seçimi geçin. Birinci ve en önemlilerinden biri gücünü seçmektir. daha, daha iyi olduğu anlamına gelmez eğer, büyük bir seçim yapmaması gerektiğini bir güce seçerken. lehim geniş çaplı boru yönelik güçlü Havyalarının beri. yaklaşık 50 mm, yani, bir standart ısıtma sistemi boyutu olan borular başak gerekirse, bu tür amaçlar 600-800 Watt kapasiteli, bir lehim havyası için uygundur. Ve paket genel olarak memelerin sayısı ve amaçlandıkları çapını gösterir. Bu endikasyonların üzerinde yönlendirilebilir.

Plastik borular için bir havya seç çalışma ve mali imkanlarının hacmine dayalı olmalıdır

Sıcaklık elinde tuttuğu için o bu nedenle, ince ayar olarak önemlisi termostat, lehim kalitesine bağlıdır. Bu başlayanlar için geçerlidir.

bu tür işler içinde deneyim ve uygulama yokluğunda bu norm ve standartlara dayalı, değer.

Eğer sürekli sıcaklık ayarı ile bir havya boru seçmek gerekir ve havya kullanma talimatlarını incelemek için çalışmaya Ve bu yüzden. Ve ancak o boruları ve diğer şeylerin sadece bileşeni yazılır ve lehim için optimum sıcaklık olarak listelenir manuel lehim uygulamaları yanı satın sıra boru ve bileşenleri öğrenmek zorunda değil. Sonra sizin havya üzerinde istenilen sıcaklığa maruz. , Hiçbir talimat yok değil Eğer ortalama tutma süresi kullanın, ancak lehim önce boruların aralıklarla elini denemek ve bir defadan fazla ihtiyaç olabilir.

Borunun uzunluğu üzerinde test ve ne zaman ısınmak için ya eklemek veya azaltmak için yeterli zamanınız olur. Böyle borular pahalı değildir, bu yüzden eğitim için bir marj ile satın alabilirsiniz. Memeleri dikkat etmek gereklidir. Teflon kaplama ısıtılmış elemanlar polipropilen boru çıkarılması kolay olduğu için memeler, Teflon kaplamalı olmalıdır. Kalite kaplama yeşil-mavi bir renk olmalıdır.

propilen Kaynak, kimin derece güvenilirdir cihazı seçmek daha iyidir. örnek electrosolderers için hindi üreten mükemmel kalite vardır. İster profesyonel bir yaklaşım ve güvenilir cihaz gerekiyorsa polipropilen Türk electrosolderers, iyi bir seçimdir. Buna ek olarak, bir lehim tabancası gibi görünüyor ve işverenlerin dikkatini çekmek. bir kez PPR ile çalışmak istiyorsanız, Rus markaları satın alabilirsiniz. Lehimleme araç, Castorama veya Stavr adında bir sıhhi tesisat dükkanı, verebilir. Buna ek olarak, size tam ve görünümü fotoğraf eksiksiz bir inceleme bulabilirsiniz OLH, bu tür malları satın alabilirsiniz.

polipropilen tüplere lehim için memeler

memelerin az sayıda olmalıdır 3, en popüler ve 20, 25 ve 32 milimetre çapındadırlar. Ancak bir dizi ağızlıktan bağlanmış belirli bir kullanım süresinden sonra, yıpranan ve değiştirilmesi gerekir.

Memeler yapışmaz bir Teflon tabaka ile kaplanır, bir alüminyum alaşımından ya da bakır, bir silindir şeklindedir. ipuçları alırken, tabakanın kalitesi için dikkat ve bunu da eksik olmamalıdır.

Nozullar genellikle havya dahil, ancak ayrı ayrı satın alınabilir

kaplama tabakası alt tabaka, daha fazla fiyat ve hizmet ömrü yolun çok daha azdır, yani ambalaj maliyeti bağlıdır.

aşağıdaki gibi memenin Aşınma gösterilmiştir: duman varlığı, memesinde plastik kalıntılar, parça ve zorluklar boruların çıkarılması görünüm yapışır.

Polipropilen boru demir kullanmak nasıl

Boru eklemlerin çok işlem çok basittir ve bu nedenle birçok yerli ustalar çekiyor.

çalışmalarını yürüten şu sırayla gerçekleştirilmesi gerekmektedir:

 • Bu temiz kesilmiş olmalıdır ve gerektiğinde, temizlenmesi ve folyo tabakayı kaldırmak için;: ve böylece bir boru pirinç hazırlamak
 • lehim soketi Torna ve sıcaklığı yapılandırmak;
 • havya seçtiğiniz bir sıcaklığa ısıtılır sonra, memenin tarihlerde farklı partilerden boru ve tesisat koymak gösterge ışığı, gösterecektir;
 • Bir havyanızla parçaları dikkatlice çıkarın belirli bir gecikme süresi ve olmayan Tutulan;
 • Biz rotasyon olmadan borunun donanıma bağlamak ve tüm bağlantı hazırdır.

dayanmak için gereken süre boru çapına bağlıdır.

Bu (video) lehim polipropilen tüplere görüldüğü gibi

polipropilen borular için bir havya seçerken onun satın alma amacına dayalı olması gerekir. Ucuz modeller sadece evde tek kullanım için uygundur. Bunlar havyalar çok düşük bir fiyata satın alınabilir. Ama daha pahalı ve daha yüksek kaliteyi satın almanız gerekir profesyonel kariyerine ve çalışmalarına başlaması. Ve müşteri her zaman çalıştırmakta olduğunuz aracı özen unutmayın.

Lehimleme polipropilen (fotoğraf örnekleri)

© 2017, homeli.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalamaya yalnızca kaynak için bir geri referansla izin verilir.

Polipropilen borular için lehimleme demirini seçme

Daha yakın zamanlarda, ev tipi bir su borusu için tek seçenek bir metal boru sistemi idi, bunlar profesyonel bir kaynakçı tarafından özel bir kaynak ekipmanı ile kaynak yapıldı.

Günümüzde durum köklü bir şekilde değişti ve demir boruların yerini daha ucuz, kolay kurulum ve polipropilenden yapılmış günlük kullanım borularına uygun hale getirdi. Bağlantıları için, örneğin evde kaynak kanallarını bitirmenizin gerekmediği özel bir lehim demir kullanılır, talimatları dikkatlice alet üzerinde incelemelisiniz ve eğitimden sonra su borusunu evde kendiniz monte edebilirsiniz.

Prostat ve bu cihazların düşük fiyatı piyasa teklifine karşılık onlar için çok büyük bir talep, yol açmıştır, özellikleri, performans ve bu mesleki birimlerinin bütçesine çoğundan fiyat dağılımı farklı setleri ile farklı markaların doygun bugün cihazlar.

Lehimleme demirinin en önemli özelliklerini ve üreticilerinin kanıtlanmış markalarını anlayın, tam olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu öğrenmek için bu makaleyi okuduktan sonra zor değilsiniz.

Plastik lehimleme donatımı tasarımı

Nadir bir istisna olan plastik boruları lehimleme aygıtının büyük çoğunluğunun tasarımı standarttır. Farklılıklar, kural olarak, yalnızca çalışma bağlantı parçalarını ısıtma elemanı üzerine sabitleme yönteminde yatmaktadır.

Standart lehimleme, şu unsurlardan oluşur:

 • tutma için kulplu muhafaza;
 • döküm metal kasa ile korunan kaynak tene;
 • sıcaklık regülatörü;
 • özel ataşman seti.

Genelde, polipropilen için havyalar, konvansiyonel bir ev tipi demir ile aynı temel öğelerden oluşur, bu nedenle profesyonel bir ortamda denir. Bu ünitede ve giysi ütüleme cihazında olduğu gibi, ana çalışma elemanları güçlü bir ısıtma elemanı ve sıcaklığın regülatörüdür.

Hem düz hem de yuvarlak bir muhafaza içinde inşa edilebilirler. Ve gövdenin şekli, cihazın farklı çaplı borular için çalışma yüzeylerine sahip sökülebilir nozullara sahip olduğu bağlantı elemanlarının tasarımına bağlıdır.

Plastik lehimleme ünitesinin çalışma prensibi son derece basittir:

 • Cihaz, bir priz üzerinden normal güç kaynağı şebekesine bağlanır;
 • dahili tabla ünitesi plakayı optimum sıcaklığa ısıtır ve bu sıcaklığın enjektör kutusuna aktarır;
 • Isıtılmış nozul, plastikle temas ettiğinde yumuşak ve yapışkan yapar; sıcak ellerde plastik gibi, soğutulduktan sonra iki borunun tek bir ünite haline gelmesi;
 • Polipropilen bağlantısı için memenin ideal sıcaklığı yaklaşık + 260 ° C'dir ve ayarlamak için dahili bir termostat ile donatılmıştır.

Geleneksel bir demirde olduğu gibi, aletin doğru çalışma modundan sorumlu ikinci önemli unsur sıcaklık regülatörüdür. memenin çalışma yüzeyinin fazla ısınma sonra polipropilen zorunlu bozukluklar, tüm borunun veya hasar daralma çapının ve yetersizlik çalışmasına olacak kadar iki boru arasındaki eklemde kontrolsüz sonra erimesi ve başlayabilir.

Aynı durumda, derz yeterince ısınmazsa aralarında bir sızıntı oluşabilir ve bu da bir kazaya ve tüm su borusunun çalıştırılmasının imkansızlığına neden olabilir. Doğru eritme teknolojisine ilaveten, termostat ünitenin metal başlığına koruma sağlar ve bronzlaşmanın kontrolsüz bir şekilde ısıtılmasıyla eritebilir.

Lehim işlemi sırasında derzlerin sızdırmazlığını doğrudan etkileyen kalite unsuru memedir. Bunlar kalınlıkları da önemli bir rol oynayan farklı kaplamalarla üretilmektedir. En kalıcı teflon kaplamalı memeler olarak düşünülür.

Modern lehimleme cihazları çeşitli tiplere ayrılmıştır.

İlk olarak manuel ve mekanik:

 • el aleti kullanmak Polipropilenden yapılmış boruları bağımsız olarak 50 mm çapa kadar bağlamak mümkündür; bu ev kullanımı için en iyi seçenektir;
 • 50 mm'den daha büyük bir çapa sahip boruları bağlamak için, ısıtma elemanının gücünde çoklu bir artış gerekli değildir, aynı zamanda sadece mekanik agrega sağlayabilen boru ve bağlantı elemanlarını birleştirmek için önemli bir çaba gösterdi.

Tabii ki, evde lehim havyasının elinde hakimdir, ancak çalışma bağlantılarını ısı transfer yüzeyine sabitleme teknolojisine bağlı olarak birkaç tipe ayrılmıştır:

 • kıvrım tıkanıklığı ile üzerine bir çift püskürtücünün özel deliklerle yerleştirildiği düz bir dikey plakaya benzeyen bu tür yaygın olarak kullanılmaktadır ve geniş bir model yelpazesi bulunmaktadır;
 • silindir biçiminde bir ucu olan, Onların artan işlevsellik profesyoneller arasında kabul bulduğuna çok zor erişimli yerlerde çalışırken hangi o sadece orijinal ambalaj özel formu koymak, ucunun küçük boyutu nedeniyle bu tür daha rahattır.

Polipropilen lehimleme için popüler markalar ve fiyatlar

Eğer herhangi bir ekipman satın ve özellikle lehim aleti öncelikle bu nedenle, üreten ülkelerde odaklı olmalıdır zaman neredeyse doğrudan çünkü hatta farklı ülkelerden gayri resmi ürün notunu bilinir hane düzeyinde fiyat ve cihazın kalitesini belirler.

 • Birincisi, Avrupa markaları ve özellikle Almanya ve Çek Cumhuriyeti'nden geliyor.

Alman firmalarının en yüksek fiyat segmentinin toplamları KERN, 7500 ila 20.000 ruble arasında maliyet ve Rothenberger, 32500 ruble'ye kadar bir fiyatla fiyat kalitesini ve uzun servis ömrünü tam olarak haklı çıkarabilirler. REMS markası altında en pahalı ürünler. Cihazlarının en iyisi, yalnızca aletin profesyonel kullanımı ile rasyonel bir anlam taşıyan 40.000 ruble için satın alınabilir.

Paranıza değer kaliteli bir alet satın almak için en iyi seçenek, markalar altında Çek Cumhuriyeti ve İtalya'dan gelen ürünlerdir DYTRON ve RITMO Sırasıyla. Bu markaların cihazları 6500'den 17200 ruble'ye mal olacak.

 • İkinci pozisyon, Türkiye ve BDT ülkelerinden şirketler tarafından işgal edilmektedir.

Markalar altında Türkiye'den ürünler Makina Plastik, Candan, Calde ve Rus bitkileri "Energomash-" düşük fiyat nedeniyle yüksek talep görüyorlar - set başına 3700'den 6800 dümene kadar, ev kullanımı için en uygun olanları.

 • Ve nihayet, derecelendirmeyi "bronz madalya sahibi" - Çin'den lehimleme aparatlarını bitirerek.

Bu cihazlar 3000 ruble'den daha düşük maliyetle ve markalarının mantıklı olmadığını dikkat et. Düşük kalite nedeniyle ucuzdurlar ve dayanıklılıkları nadiren tek bir uygulamayı aşar; ancak ev kullanımı için bu yeterlidir.

Polipropilen borular için kaliteli lehim demirini seçme, böylece daha sonra pişman olamazsın?

Plastik boru hattının kaliteli bir bağlantısını sağlamak için, ekipman seçimi konusunda en dikkatli göz önüne getirmelisiniz, çünkü bu boru hattı sorumludur tüm emeğin bir sonucudur.

Güç - Bu, zaten bilinen bir hacimde planlı eserlerin icrası için cihazın seçiminin başladığı ilk ve belirleyici parametredir. Ne de olsa, lehimleme cihazının kapasitesi, kaynak yapabilecekleri boruların çapıyla ve ayrıca cihazın kaynak işlemini tekrarlayabileceği frekansla sınırlandırılmıştır.

Pazar, geniş bir güç ayrımı ile geniş bir yelpazede lehimleme aletleri sunmaktadır; bu nedenle, cihazı seçmek, bireysel ihtiyaçlar için, farklı çaplarda plastik boruların kaynağında birimin gerekli kapasitesinin aşağıdaki derecelendirmesini kullanarak:

 • 16 ila 63 mm çaplı borular 680 W'a kadar bir alet gücü gerektirir;
 • 63 - 75mm - 850W;
 • 75 - 125mm - 1.2kW;
 • 125mm'den ve 1.5-2kW'dan fazla.

Çoğu durumda hanehalkı ihtiyaçları için 850 W için yeterince lehimleme demirinin bulunmadığı açıktır. Bununla birlikte, dış ortamın ısı değişimi ve ünitenin çalışması üzerindeki etkisi gibi nüanslar da vardır. Örneğin, düşük ortam sıcaklığı koşullarında - ısıtılmamış bir odada kışın - çalışırken, don, cihazın kullanışlı gücünü "çalar" ve etkin bir çalışma için daha büyük güçte bir düzene ihtiyaç duyarsınız.

Seçilecek ikinci faktör, lehimleme cihazının tasarımıdır ve burada evde kullanım için sadece iki seçenek vardır.

Birinci - püskürtme uçlarını sıkıca sabitleyebilme özelliği ile tasarımın sadeliğinde farklı olan, xifon ucu olan bir cihaz, iş sırasında doğru konumlarını sürekli olarak izlemelerine gerek kalmadan. Geniş bir yelpazedeki bu tür cihazlar piyasada sunuluyor ve "amatör" için mükemmel.

İkinci tip lehimleme cihazı - cihazın çok yönlülüğünün sadeliğin ötesinde olduğu, ulaşılması zor yerlerde karmaşık işlerde uzmanlaşmış profesyoneller için mükemmeldir. Bu cihaz, silindirik bir uca sahiptir ve tüm uzunluğu boyunca memenin konumunu ayarlayabilirsiniz; bu da karmaşık çalışma için son derece önemlidir. Bu çubuk lehim havyaları hareketli ağızlığın sabitleme vidaları üzerinde sürekli kontrol gerektirir ve yeni başlayanlar için önerilmez.

Kural olarak, bunun için bir takım püskürtme aleti kitin içerisine zaten dahil edilmişse ve bunların en büyüğü birimin kapasitesi ile sınırlıdır. Örneğin, pahalı profesyonel aletler, pahalı ünitelerin yüksek gücünden dolayı 150 mm'ye kadar olan çapları olan kiti nozullarını içerebilir.

Ancak, ev tesisat bağlamak için sırasıyla 16mm, 24mm ve 32mm, metrik sistem eşdeğer çevrilmiş olduğunu 1,25" , boru çapları 0.5" , 1" için birkaç ipucu düzenli boyutlara sahip yeterlidir. Bu nedenle, mümkün olan her boyutta çok sayıda düşük kaliteli ucuz püskürtücü ile pahalı setler peşinde koşmamalıdır.

Ortalama bir fiyat aracına sahip bir pakette, kural olarak, sıradan Teflon püskürtme uçları dahil edilir, bunlar en iyi seçenek değildir, ancak evde kullanım için, fiyat kalitesinde formülünü oldukça uygundurlar.

Ve en iyi kalite, metalize edilmiş Teflon bazlı, plastik lehimleme püskürtücüsü olarak düşünülür. Lehim sırasında pratik olarak plastiğe yapışmadıkları gerçeğine ek olarak, aynı zamanda daha rahat ve hızlı bir şekilde çalıştıkları için en termal iletkenlerdir.

Lehimleme demirindeki ayarlama hassasiyeti ve ısıtma elemanının sıcaklığının dengesi su kaynağındaki eklemin kalitesini ve güvenilirliğini belirler. zorunlu seçerken Optimum sıcaklığın manuel ayarlama ile modeline termostatta olmadığını öğrenmek için.

Bu mümkündür, tabii ki, 260 ° C optimal çalışma yüzeyinin sıcaklığına ulaştıktan sonra, bir ses ya da ışık sinyali veren otomatik sıcaklık kontrol birimi ile cihaz satın bu polipropilen lehimleme başlayanlar için son derece uygundur. onlar don gibi çevre koşulları, tazminat ayarlayabilirsiniz Ancak profesyoneller, sıcaklığın manuel ince ayar sahip cihazlar tercih ederim.

 • Ucuz modeller donatılmıştır, boru ve eritilir ve bir sıcaklığa kadar ısıtıldı, aynı zamanda güvenilir bir bağlantı kalitesinin sağlanması, böylece esas olarak lehimleme sırasında ana beri lehimleme kalitesini düşürebilir sonucu genellikle çok güvenilir sıcaklık kontrolü, sıcaklığı ayarlamak zor olacaktır.
 • en kaliteli kafaları metalize Teflon dayanarak, plastik boruların en ısıtma eşit ve aynı bileşikler sağlar.
 • Unutulmamalıdır, Çin lehim genellikle yanlışlıkla marka adı için gereğinden fazla ödeme, başka markası altında sahte olarak satın olabilir, bu yüzden satın alırken doğru bir şekilde marka birim fiyat ve bileşenlerinin kalitesiyle orantılıdır edilmelidir.
 • yüksek güç cihazı Alış çok fazla iş için sürekli bir ihtiyaç varsa sadece haklı.
 • plastik boruların birleştirilmesi için cihaz seçimi mutlaka bu özel modeli bağlamak için boruların bir sınır çapını belirtmek çünkü bunun bakarsanız emin olun. watt olarak istenen nominal güç ünitesi elde etmek üzere 10 ile çarpılarak milimetre bağlanması amaçlanan çaplı boru: Uzmanları bu parametre basit bir matematiksel formül hesaplar.
 • Bir lehim cihazı seçimi dikkate alınmalıdır, daha çok ucuz olduğu, ucuz bir havya kaliteli Me, örneğin, içinde bileşen, gerçek sıcaklık arasında önemli bir hata olduğu ve çalışma yüzeyine maruz olacak kabaca kalibre termostat olabilir.

polipropilen için ipuçları Yorumlar

KERN Kaynakçı R63

ppr boru KERN Kaynakçı R63 için havya, tamir güvenilir bir yardımcı!

Avantajları: Fiyat kalite, zengin donanımları, öğrenmesi kolay, kullanımı kolay, kompakt boyutu haklı.

dezavantajları: Kullanılmadığı için ev ortamında dışında gözlenen önemli dezavantajları seyrek gereklidir

Yüksek kaliteli bir araç.

Avantajları: yararlı bir özelliktir sıcaklık kontrol kılavuzu düzeneğinin kullanımı kolay aşırı ısınma cihazı korur.

fiyat kombinasyonu, kullanım ve kalite kolaylığı - optimal.

Avantajları: harcanan para için üzülüyorum gelmez fiyatı uygun ve yüksek kaliteli cihazı için.

tasarım, Havyalarının, popüler markalar ve bunların fiyatlarının, kapasite ve müşterileri arasında şirketin itibar türleri: polipropilen borular hesap birçok faktör dikkate almalıdır için bir havya seçin. değerlendirilen tüm bu parametrelerin olması ve cihaz seçimi kendi ihtiyaçları ile ilişkilendirilerek, tüm gereksinimlerini karşılayan, bir sorun olmayacaktır.

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

İşbirliği lütfen e-posta: [email protected]

kaynak referans olmadan kopyalama malzemenin kullanılması yasaktır. görüntü ve metinler tüm hakları yazarlarına aittir.

çeşitleri, seçimi ve güç fiyatlarındaki: polipropilen tüplere havya nasıl seçilir

Polipropilen kanalın monte kaynaklama yoluyla meydana gelir. boru bağlantı parçaları kullanarak istenilen uzunlukta boru kesimleri arzu edilen sistem olarak bağlanmış olan. Bağlantı seçilen boru çapı ile uygun olarak seçilmektedir. Edinme ve boru ve konnektör bir firma ihtiyaç - o zaman bir sorun yerleştirme ve polipropilen çeşitli derecelerde olabilir ve bu nedenle biraz daha farklı bir erime sıcaklığı olabilir. Aşırı soğutulması ya da çok ısıtma elemanları oldukça dikiş kalitesini etkiler ve bu basınç azaltma sistemi tehdit etmektedir.

erime noktasına kadar ısıtılmış parçaları ile boru bağlamak için. polipropilen, kaynakçılar veya ütü için çeşitli lehim ütüler denir özel cihazlar vasıtasıyla bunu yapın. Bütün bunlar ancak farklı isimlerle aynı cihazdır.

Polipropilen tüpler lehimleme farklı konfigürasyona ısıtma platformuna sahip olabilir

Kaynak (bir kutu içinde), ayrı ayrı temin, veya kaynak ucu, eldiven, tüpler ya da özel kesici kesme makasları ve bant yapı düzeyine sahip bir kit olarak. Metal veya plastik torbalara Bu malzeme takımları ile donatılmıştır.

Kaynak setleri boru kesme ucu, şerit metre, makas ile donatılmıştır, bazen eldiven koymak

plastik havya tasarımı

polipropilen boru için herhangi bir kaynak makinesi, pek çok parçadan oluşur. Bir metal bir platform içine ısıtma elemanına bağlanmış bir sapa sahip bir plastik gövde ile. Meme ısı platformdan transfer edildiği platforma bağlanır. Isıtma sıcaklığı bir termostat tarafından düzenlenir. cihaz geçmeden önce sabitlendiği bir stand bir havya devamı, kullanımı rahat, bitmiş olduğu. halinde bir ısı set edildiği termostat ve ışık iki gösterge vardır / havya durumuna bağlı olarak silik.

bir plaka şeklinde bir ısıtma platformu ile plastik borular için havya tasarımı

mağazalarda bugün iki şekilde ısıtma platformları ile lehim borusunu sunulmuştur: levha ya da silindir şeklinde olabilir. daha demirleri gibi, soba olanlar ve daha Havyalarının gibi silindirin olanlar. Belki burada ve bu tür isimlere gitti, ama daha doğrusu hala bu cihazlar kaynakçılar bakın. Bu temel olmasa da.

Bir silindir içinde platform ile polipropilen boru havya tasarımı

biriminin kalitesi, formunun prensibi ve çalışma prosedürü değildir. Farklı bir meme konfigürasyonlarını kullanılan ve farklı bağlandıkları. Başka hiçbir farklılıklar.

Demir düz plaka birkaç delik vardır. deliğe Her iki taraf ağızlığı koyar. Daha sonra, ayrı ve farklı: Dorn - bağlantı ve dış yüzeyinin ısıtılması için, borunun içine yerleştirilen manşon, iç yüzeyinin ısıtılması. Ve mandrel ve kovan uzun vida ile plakaya sabitlenir. Bu kit gelir bir allen anahtarı ile sıkılır. deliklerin sayısına bağlı memeleri bir veya daha fazla setleri ayarlayabilirsiniz. bireysel ısıtma kaynak tipik haliyle iki ya da üç kez çapı sürer. Platformun kenarına yakın - - sap yakın büyük seti, ve en genç farklı boyutta birden setleri yüklerken bu yüzden eşit ısındı edilecek ve işin engel olmaz. Oldukça nadir cihaz hangi üçten fazla setleri ekleyebilir ve zaten buna göre, iyi bir fiyat var, profesyonel kategoriye ait ve - 250 $ dan.

düz platform ile polipropilen boru demir memeleri yükleme

Farklı bir şekilde silindir başları monte edilmiştir. Bunlar başlangıçta / gecikmeli hepsi aynı altıgen açıldığı zaman da serbest bırakılabilecek bir bağlantı, birbirine sabitlenmiş ancak sahiptir. silindir üzerine giyilen Bu kit, elverişli bir konumda monte ve bunları birbirine bağlayan bir vida ile sıkılır. Kaç nozulları ayarlanabilir silindirin uzunluğuna bağlıdır. Önemli olan - onlar işe engel olmayacak ve yanıkların tehdit olmadığını.

silindirik platformla havya Kurulum ipuçları

Isıtma elemanının farklı biçimleri ile aygıtlar arasında farklar mevcut değildir. işçilik ve kendisi için her insanın tüm mesele onun için daha rahat görünüyor formu seçer.

polipropilen borular için bir havya nasıl seçilir

Isıtma platformunun şeklini tanımladıktan sonra, teknik parametrelerin seçimi için ilerleyebilir. ilk ve en önemli şey - seçme gücü. Bu durumda, daha iyi değil. Büyük çaplı kaynak için tasarlanmış Basitçe güçlü birimleri. Eğer (ve her bireyin ısıtma sistemidir) 50mm ye kadar boru olmak istiyorsanız, ünite 600-800Vt için yeterlidir. Prensip olarak, açıklama lehim değil de sadece ısıtma gücü ancak beraber geliyor ipuçları gösterdi. Ona göre, ve gezinebilirsiniz.

Güçlü birimleri geniş çaplı kaynak için tasarlanmıştır

Bu termostat fazlalaştı. tam olarak nasıl kalibre edilir ve ne kadar iyi sıcaklık kaynak kalitesine bağlıdır "tutan". Bu özellikle doğrudur başlayanlar olduğunu. duygu ve sezgi daha çalışma deneyimi olan kişiler. Onlar masa tüpleri ve bip iliklerine gerekmez. Onlar "hissi" tümü. Ama hiçbir deneyimi olan sadece norm ve standartlara dayalı edilebilir. Biz sürekli sıcaklık ayarı ve çalışma kılavuzuna önce birlikte termostat seçin çünkü. Ve aynı zamanda boru ve bağlantı parçaları için, havya ekli belgeleri incelemek sadece gerekir. Eğer markalı ürünler satın alırsanız, kesinlikle ekli belgeleri yayınladı. ve lehimleme demir maruz tipi ve çapına bağlı olarak boru ve bağlantı parçaları, bir özü - Bu sistemlerde, diğer özelliklerin yanı sıra, erime sıcaklığı içerir. Bunlar değerlerdir ve lehim bağlı kalırlar.

boru ve bağlantı parçaları ortalama bekleme süresi

mümkün değildir nedense belgeler ortalama istatistiksel tutma zamanı kullanmak durumunda (tabloya bakın). Ama lehim sistemi önce birkaç kez deneme önerilir. Yani seçilen zaman olmadığını belirlemek mümkün olacak, ya da artırmak / azaltmak için gereklidir. Polipropilen Bunu sağlayan - ve boru ve bağlantı parçaları nispeten ucuz, yüzden yetiştirmek mümkündür.

Ayrıca ipuçlarına dikkat etmelidir. Isıtmalı elemanlar kolayca çıkarılabilir edildiği bir teflon kaplama, sahip olmalıdır. En yüksek kalitede kaplama yeşilimsi-mavi bir renge.

Teflon kaplama püskürtme farklı renklerde olabilir, ama kabul edilir en yeşilimsi siniee olduğu

memeler polipropilen parçacıklar eğer her bir lehim sonra, yumuşak bir bezle temizlenmesi gerekir. çelik yün kullanın veya bulaşık süngeri imkansız - onlar teflon iz bırakabilirler. Bir kez meme üzerinde birkaç çizik olacak, bu işin imkansız: Malzeme uzanıyor ve güçlü bir sevme, dikiş, bu eğrinin ve güvenilmez olduğu ortaya çıkarsa.

polipropilen için lehim fiyatları

her donanımda olduğu gibi, yüksek kaliteli havyalar oldukça pahalıdır. En uygun fiyatlarla $ 25-50 başlayın. Ya bu kadar çok Çinli birimleri hakkında çok şey vardır:

 • Soket füzyon R063 1 kW güç ve 63 mm kadar kaynak borunun çapı için düzenek - 50 $ (1 yıl garanti);
 • soket füzyon WD20-63 için belirlenen - 1.5 kW güç, çapı 63mm kadar - 100 $.

Hemen hemen aynı fiyat aralığında Rus üretimi lehim gibidir:

 • $ 50-60 değerinde kadar 63mm kaynak çapında ısıtma 750W ve 1500W iki modu ile "Encore".
 • Energomash- ST72170 modeline. Güç 1700Vt, kaynak çaplarda - 30 $ arasında 63mm fiyatına kadar;
 • Energomash- Prof Art-72230p. Güç 2300W, iki ısıtma elemanı, çapı 63mm kadar kaynaklı borular - 50 $ fiyatına;
 • "NEA-780t kalibresini". 32mm kaynak Güç 780Vt çapı. 30 $ fiyat.

Lehim "Çapa" Rus üretimi bir orta sınıf olduğunu

Bir damga Sturm kategorize nasıl açık değildir. "Energomash" Bu model, ama Çin'de üretti. makul fiyatlar - kapasite ve yapılandırmaya bağlı olarak 20 $ -40 $ dan. Kaliteli bir - şanslı. Bu iyi çalışır, ancak sadece birkaç ağların montajı için yeterli olabilir. Ama her durumda, sırayla ısıtma yeterli lehim için.

orta segmentte ve kalite ve fiyat polipropilen için Türk lehim şunlardır:

 • kaynak ekipmanları CANDAN güç 1500W (Türkiye) kümesi 50 $ mal olacak.
 • Kaynak boruları FORA WELD 1500 Türk firması Makina Plastik (Makina Plastik) için Soket aparatı - 60 $ maliyeti.

Türk ayrıca Candam ucuz

Hangi özelliğidir ve Türk firmaları ve Avrupa üreticilerinin çok marka Çin'de bulunan tesislerinde kendi ekipman üretmek. genellikle üretilip Çek, Alman ve havyalar yoktur. Tabii ki, kalite kontrol çok sıkı var. Yani Çin Çin kavga.

Çek ve Alman lehim kalitesinde Liderleri. Ne yazık ki, daha pahalı:

 • 110 € dan Lehimleme DITRON «DITRON" (üretim Çek Cumhuriyeti);
 • kaynaklı güç ve çapına bağlı olarak 70 $ - Valtek (Çek Cumhuriyeti) kaynak kiti biraz daha ucuzdur.

Çok yüksek Çek Havyalarının kaliteli ama pahalı

En ucuz lehim firması "Tuğgeneral" - birim kapasite 900kVt ve standart bir kaynak için çaplarda kümesi - 63mm kadar, maliyetler sadece $ 15. Gerçek şu kesici, seviye, şerit metre dahil değildir.

Böyle fiyatlarla, ellerinle bir havya yapmak olası değildir: İstenilen sıcaklık elde etmek zordur ve kaynak kalitesi hiç bahsetmiyoruz. Para çok sıkı olsa bile, aynı "Tuğgeneral" satın almak için küçük bir miktar tahsis muhtemelen olabilir.

bağlantı parçaları ve boruları kaynak yapmak nasıl şey hakkında, burada okuyun ve ısıtma için daha iyi ne polipropilen borular Bu maddede yazılı. Aşağıda yer alan bir video silindirik ısıtıcı platform ile, bir lehim demiri gösterir. DITRON - Ayrıca, yol tarafından kullanılan tek bir araç lehimleme işlemi göstermektedir.

ısıtma monte veya su temini, değilse en ucuz havya, daha sonra ortalama fiyat kategorisini satın almak oldukça mümkündür belirleyin. Bunlar tesadüfen, çok geniş bir aralığı vardır, vardır. gücünün yanında kaynak, termostatın tipi çapına dikkat ve tepkilerin de incelemek gerekir. sahip oldukları bütün modeller, ancak bulunamadı ne kadar güvenilir makine üreten firma en azından bir fikir, hem de kullanım için spesifik öneriler.

Eğer polipropilen kaynak, lehim yapacağız ve sonra profesyonel kategorisinden gerekiyorsa - pahalı. bu işlevler ve daha fazla ve sıcaklık daha doğrusu "tutan". Sadece kaliteli çalışmak için iyi bir üne - Ama ana şey master. Ve bu yüksek kaliteli araçları olmadan yapamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

75 + = 76