Linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim?

Muşamba üzerine bir laminat koymak mümkün müdür ve pratiktir?

Evdeki onarım, bazı bilgi ve becerileri gerektiren zahmetli bir meslektir. Yer döşemesinin değiştirilmesi de bir istisna değildir. Onarım çalışmalarına başlamak için, hangi malzemelerin daha iyi seçileceğini, özelliklerini ve teknik özelliklerini ve kurulum teknolojisini incelemek için bilmeniz gerekir.

Birçok kişi ilgileniyor: Muşamba üzerine bir laminat koyabilir miyim? Bu konuda uzmanların görüşleri belirsizdir. Ambalajlamasını yasaklamak için özel bir neden yoktur, ancak hizalama işlemi çok karmaşıktır ve uzun sürmektedir. Zemin döşemesini yine bu şekilde yapmaya karar verdiyseniz, tüm hazırlık çalışmaları ve montajı, teknolojide belirtilen talimatlara uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim? Bu işleri gerçekleştirmek için belirli gereksinimleri bilmeniz ve onlara bağlı kalmanız gerekir.

Linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim? Ambalaj üzerindeki üreticinin ayrıntılı talimatı, lamine edilmiş kaplamanın temiz, kuru, pürüzsüz bir tabana konduğunu gösterir. Bu, muşamba kalitesinin kusursuz olması ve zeminlerin mükemmel düz bir yüzeye sahip olması gerektiği anlamına gelir. İzin verilen usulsüzlükler 2-4 mm'den fazla olmamalıdır. Muşamba çok yıpranmış ve yumuşak olmamalıdır. Bu koşullar, döşenen döşemenin sarkmadığından emin olmak için gereklidir. Aksi takdirde, her şeyin yeniden yapılması gerekecek.

Muşamba üzerine bir laminat döşemek mümkün olup olmadığını bilmek istiyorsanız, zemin kaplamaları, satın alırken kalite, hasar ve kusur olup olmadığı kontrol edilmelidir. Laminat levhalar mutlaka, satın aldıktan sonra iki gün boyunca odada uyum sağlamalıdır. Döşeme yapılması değerli değildir. Linolyum, substratın hizalanmasını, lamine edilmiş yüzeyin mukavemetini ve ömrünü uzatmayı sağlayan bir polietilen veya mantar altlığı ile kaplanmalıdır. Kalınlığı en az 2 mm olmalıdır.

Mutfakta ve banyoda muşamba üzerine laminat döşenmesi

Sıhhi tesislerdeki ve mutfaktaki linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim? Bu kaplama havanın nem oranının arttırıldığı odalarda serilemez. Dolayısıyla bir sonuç çıkarın. Odada yüksek nem varsa, alt katın altında iki kat polietilenden yapılmış bir su yalıtım tabakası yerleştirin.

Muşamba nemliliği şu şekilde kontrol edilebilir: havlu bezini yere yayın ve kenarlarını sıkıca bastırın. Eğer birkaç gün sonra film, nem damlacıkları koyarsanız, lamine yapmaya değmez. Panelleri "çiğ 9raquo; linolyum yasaktır, çünkü bu lamellerin deformasyonuna katkıda bulunabilir.

Hangi linolyum laminat parkeye izin verilir

çeşitli yaralanmalar ile laminat muşamba koymak mümkün olup olmadığını birçok soruya yanıt olarak, uzmanlar tavsiye: eski kaplama delikleri, küçük kabarcıklara, ezik veya çatlak varsa, o zaman düzeltilmelidir. Gömme işlemi için benzer bir malzeme seçmek gereklidir.

1

Tamir için satın alınan linolyum şu şekilde kullanılır:

 • Bir parça hasarlı bir parça ile kaplanır ve kare bir parça boyutundan biraz daha büyük kesilir.
 • Mastikle işlenmiş hazır yamaların üzerine yerleştirilen kusurlu alanları kesin.
 • Sünger kaynaklama, linolyum eklemlerine katılmak üzere tasarlanmış olup mühürlenmektedir.

Eski muşambadaki küçük çıkıntılar şu şekilde kapatılır: kabarcıkları bir şırınga ile delip yapışkanın üst kısmını yükle bastırarak konteynere enjekte edin. Düzeltmeyi onarabilirsiniz. Tüm çatlaklar silikon dolgu macunu ile doldurulmuştur.

Muşamba üzerinde bir laminat döşerken nelere dikkat edilmesi gerektiği

Laminayı iyi örtmek için bazı ipuçlarını düşünmelisiniz:

 • Laminat parke satın alırken ürünün kalınlığını göz önünde bulundurun, böylece kapıların açılması ve kapatılması ile ilgili bir karışıklık olmaz.
 • Uzun ve geniş bir panel kullanıldığında, atık miktarı azalacaktır.
 • Bir kapak satın almak için bir yedek gereklidir. Laminat pencerelere dikey olarak yerleştirilecekse alana% 7, köşegen ise% 15 ekleyin.
 • Laminasyon döşeme sırasında kaymaz, ilk sıra ve sonuncusu kamalarla sabitlenir.
 • Panelleri küçük bir bezle veya elektrikli püskürtme ucuyla dikey olarak testerede vurdu. Her yeni serinin montajını kesme parçasından izleyerek başlayın. Bu, israfı en aza indirir.

Muşamba kaplamaya laminat yerleştirme teknolojisi

Linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim? Kurulum talimatları, standart teknolojiye göre döşenmeyi sağlar. Laminat ilk iki sıradan çıkarılmalıdır. İlk kart, kurulumun yapılacağı bir köşeye yerleştirilir. Yüzeye tuğla görünümündeydi, ikinci sıranın paneli iki parçaya bölündü ve bir tanesi döşemeye başladı.

Lamelalar kilidin türüne bağlı olarak sabitlenir. Kilit tipi ise, bağlantıları yatay düzlemde yapılır. Paneller arasındaki boşluğu azaltmak için, ikinci sıranın panosu ilk sıradaki panele kauçuk bir çekiç takmalıdır. Laminat bir Tıklama kavşağı ile birleştiğinde, ikinci lamel ilke 45 derecelik bir açıyla yerleştirilir ve yumuşak bir şekilde yere düşerek bir tıklama elde edilir. Kalan panellerin tüm sıraları aynı şemaya göre bağlanır.

Son satırı koymak için kelepçe kullanılır: bir uç duvar ve paneller arasındaki boşluğun sabit ve bir çekiç ile dokunarak bir ilgili, yani düz ek sayısı azaltılır. Yer döşemesinin montajı tamamlanmıştır. Bundan sonra süpürgelikler kuruldu.

Lamine parkelerin döşenebilirliği

Muşamba üzerine bir laminat koymak mümkün olsun veya olmasın, pratik olsun - bu tür bir soru çoğunlukla tüketicilerde ortaya çıkar. Uzmanlar, bu yöntemin kabul edilebilir ve pratik olduğunu savunuyorlar.

Laminanın linolyum üzerine döşenmesinin avantajları vardır. Bu yöntem odada ek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Zemin katlarda bulunan dairelerde olduğu kadar soğuk zeminli müstakil evlerde de kullanılması önerilir. Buna ek olarak, eski kapağı sökmek için zaman ve para harcamanıza gerek yoktur.

Tüm talimatlara uyularak muşamba üzerine bir laminanın yerleştirilmesi üzerine nitel olarak gerçekleştirilen çalışmalar, ev konforunu ve rahatlığını verecek güçlü, güzel zemin kaplaması yapmayı sağlayacaktır.

Eski zemin kaplamasını güncelleme sorununu çözdük: linolyum üzerine bir laminat koyabilir miyim?

Aynı nedenlerden dolayı kalan muşamba artışlar nedeniyle oda ses yalıtımı, ve artan yalıtım zemin: muşamba üstüne laminat döşeme gerçeği yanı sıra, zaman ve eski kaplamayı çıkarmak için çaba harcamak gerekmez, böyle bir prosedür iki önemli artı vardır. Özellikle zemin kattaki odalarda göze çarpar.

Muşamba üzerine bir laminat yerleştirmeden önce, eski kaplamanın gerekli standartları karşıladığından emin olmanız gerekir:

 1. Laminat altındaki linolyum, mükemmel bir şekilde yapıştırılmalı, yatay durmalı ve mekanik hasarlara sahip olmamalıdır.
 2. Eski malzeme çok yumuşak olmamalıdır, aksi takdirde gelecekteki zemin ağırlık altında eğilecek ve deforme olacaktır.
 3. Kaplamanın altında baz nem yüzdesi% 2'yi geçmemelidir.

Malzemenin ve yüzeyin kaplamaya hazırlanması

Düzlemin düz olmayan bir zemine döşenmesine başlamadan önce şunları yapmanız gerekir:

 1. Laminat döşeme satın alırken, dış plakların tümünü kontrol etmeniz gerekir. En azından gölgelerin yarısı kadar farklıysa, kaplamanın sonucu o kadar ideal olmayacaktır.

 • Yeni bir lamine kaplama satın aldıktan sonra, daha sonra atılacağı odada birkaç gün bırakılmalıdır - malzeme nem ve oda sıcaklığında satın alınmalıdır.

  Laminat zeminler için uygun bakım ürünlerinin ömrünü uzatacaktır. Laminatın temizlenmesi ve yıkanması sürecinde hangi araçların ve aksesuarların kullanılabileceğini burada okuyun.

  Kurulumun özellikleri: hatırlanması gerekenler nelerdir?

  Lamine malzemeyi eski linolyum kaplamaya düzgün şekilde yerleştirmek için aşağıdaki tavsiyeler uyulmalıdır:

  1. Lameri pencerenin, odanın uzak duvarında, açıklıktan geçirmeyi bırakmaya başlıyoruz. Bu sayede pencere kenarından düşen ışık dikişleri gizleyecek ve onları daha az farkedilecek hale getirecektir.
  2. İlk sıranın döşemesini iki kaburga ile başlıyoruz.
  3. Duvar ile laminat parke arasında bir santimetreden biraz boş alan kalması gerekir. Bu amaçla özel takozlar takılmıştır. Bu alan, artan nemin ve sıcaklık düşüşünün etkisiyle gelecek katın hasar görmeden özgürce genişlemesine olanak tanır.
  4. İlk satırın sonunda, kısa paneli düzeltmeniz gerekecek.

  Su katlarının ısı yalıtımı için ne tür paspaslar kullanılır, bu yazıda anlatılacaktır, ancak burada böyle kaplamaların yapımı için genel prosedürü okuyabilirsiniz.

  Yukarıdaki kuralları ve tavsiyeleri izlerseniz, - linolyum üzerine bir laminat döşemek mümkün olsun - soruya verilen cevap kesin bir şekilde olumludur.

  Kendi ellerinizle linolyum üzerine laminat döşeme videosu

  Hiçbir ilgili mesaj yok.

  Yorum ekle Cevabı iptal et

  Moskova, 2. Khutorskaya caddesi, 38A +7 (499) 404-27-54

  Muşamba üzerine bir laminat yerleştirmek mümkün olsun: hazırlama ve paketleme

  Laminat mükemmel bir alternatif linolyum veya başka bir rulo malzemedir. Lamine edilmiş levha, yüksek dayanım, dayanıklılık ve hizmet ömrüyle karakterizedir. Üstelik, kaplamanın döşemesi çok karmaşık değildir. Ancak o zaman soru ortaya çıkıyor - eski kaplamayı sökmek için vakit harcamadan ve muşambaya bir laminat koymak mümkündür.

  Teknolojinin özellikleri - temel gereksinimler

  Laminat, hemen hemen eski herhangi bir kaplamaya konulabilmesi için evrenseldir.

  Lamine kaplamaların döşenmesi için standart teknoloji zemin kaplamasının önceden hazırlanmış bir tabana döşeneceğini düşündürür. Döşeme sırasında, sönümleyiciden sorumlu alt tabaka ve ilgili alet kullanılacaktır.

  Yani laminat parke, teknolojik normlara ve kurallara göre önceden hazırlanmış beton bir tabana veya ahşap bir zemine yapılacaktır. Bu koşullar, kaplamanın kırılmayacağını ve en az 5-7 yıl dayanacağını garanti eder.

  Zeminde halihazırda bir miktar malzeme bulunduğu koşullar altında lamine parke döşenmesi genellikle gerçekleştirilmez. Ancak bu, bunun yapılamayacağı anlamına gelmez. Muşamba üzerine bir muşamba astarlayabilir, ancak bunu yalnızca birkaç gereklilikle yapmanız gerekir.

  Aşağıdaki eski muşamba üzerinde döşeme için temel gereksinimleri:

  • Bir dolu kaplı Substrat çatlak ve boşluklar olmadan, düzgün olmalıdır. Maksimum yükseklik farkları - 2 m2 başına 2 mm. yüzeyin azami eğim, her biri 3 metre başına 5 mm daha fazla değildir.
  • Astar yüzeyi üzerinde görünen lezyonlar kalıp ve ıslatılmış alanları olmamalıdır.
  • Rulo malzeme Taslak tabanına rahatça oturmalıdır. Dalgalılık ve Etkinleştirmek alanlar tamamen dışındadır.

  Bu gereksinimler SNIP açıklanan standart kurallara çok benzer. Yani laminat ile iş yerinde yatıyordu ne çok az fark vardır vardır. Önemli olan zemin pürüzsüz ve kuru oldu hazırlayacak.

  muşamba kalın tabanı ve çok yumuşak varsa o lamine edilemez birleştirdikten sonra üstüne yattı. malzemenin düşük elastikiyet kilit hasara yol açabilir. Bu onun 3 mm substrat kalınlığına döşenecek ise, laminat için garanti kira birçok satıcılar tarafından onaylanır.

  linolyum ile yüzey hazırlama

  Eski muşamba tutkal ve diğer önemli konular ortadan kaldırmak gerekir

  Yüzey sapması, eski baz Alıcı malzeme hazırlama görsel denetim silindir kaplama ölçümü: linolyum laminat döşeme ön çalışmalar dört aşamadan oluşmaktadır.

  aşağıdaki gibi, bir linolyum eski yüzeyi hazırlanması için işlem:

  1. muşamba gözle kontrol Gerçekleştirilen. O öğrenmek için gerekli olan, ne durumda olduğunu, sırayla yüzeyi getirmek için gerekli ne iş. restorasyon kaplama yönelik bilgi yapılan işlemlere göre (bakınız paragraf. 3).
  2. sapmaların ölçüm yüzey oluşturdu. Bu yapı katını veya metal genellikle 2 m'lik bir uzunluğa gerektirecektir. Araç odası farklı yerlerinde zemine tatbik edilir. çukur ya da kabuk, izin verilen 2 mm'den fazla ise, hemen fark olacaktır.
  3. Onarım Daha önce test kendi durumuna bağlı olarak eski muşamba içinde yürütülmektedir. Bütün soyulur ancak linolyum kaplamanın altında enkaz kaldırmak ve temizlenmiş alt-tabaka üzerinde bir astar tabakası uygulamak gerekir için. Daha sonra, astar kuruduktan için bekleyin yapıştırıcı uygulamak ve kaplama sıkın.
  4. muşamba gitti Eğer sorun alanı kesmeye ve yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekir, "dalga". linolyum çıplak baz temizlemeye gerek olan yüzey, astar, macun ya da kendi kendine seviyelendirme karışımları ince bir tabaka çarpar.
  5. Eski temelin tüm kusurlarını ortadan kaldırmak malzemeyi satın alıp iş yeri için bir teslim geçebilirsiniz. Bitirmeden önce 48 saat boyunca bunu yapmak için tavsiye edilir. Bu laminat, nem oranı uyum sağlayacaktır.

  güverte için bir aksesuar olarak gergi çubuğu ve kama montaj kısmı, bir metal çubuk oluşan bir montaj takımı satın almak gerekir. 5-7 m laminat bant yapımı gerekli uzunluğu, metal kare ve kalem işaretleyin.

  karşılık gelen bir bıçak ile uydurma elektrik yapboz için kullanılır ya da kaliteli bir diş demir testeresi. bir çekiç veya bir tokmak kullanarak sabitlerken.

  Substrat mali kapasite bazında seçilmelidir

  arkalık malzemesi zaman laminat döşeme gereklidir. alt-tabaka tampon maddesi tabakasının bir rol oynar, ve döşeme üzerinde yürürken yastığı yük yumuşatıcı.

  yerleştirme lamelleri derz bir şekilde çökmesine neden olmaktadır, özellikle burada, yük tarafından sağlanan alt-tabaka lamine ağ, hızla kötüleşen yokluğunda.

  Biz laminat muşamba koymak için çalışıyoruz durumunda, substrat da gereklidir. Bu restorasyon ihtiyacı olan yeni binalar ve eski üsleri, içinde muşamba ile yüzeye hem de geçerlidir.

  Birçok usta bu gerçeği göz ardı edip kendisi zaten yükü emen ve gürültü tesislerinde içine nüfuz edebilen yumuşak bir katman içerir muşamba olarak substrat kullanmamaları tavsiye edilir.

  Bu doğrudur, ancak önemli ölçüde polietilen köpükten bazında substratın bile en uygun aşağıdaki esnekliği ve yalıtım linolyum. Rulo kaplama bir yıldan fazla odasında yalan olabilir akılda tutmak önemlidir ve bu teknik durumuna önemli bir etkisi vardır.

  Sekans laminat zemin

  Tamping çubuğu ve dikme dilimleri - laminat parke için zorunlu aksesuarlar

  Laminat linolyum bırakmaya için eski baz hazırlandıktan hemen sonra olabilir. Linolyum restorasyonu sırasında çalışma sürecinde kullanılan yapıştırıcı tamamen kuru olduğundan emin olmak gerekir.

  onarılan yüzey iyi olduğunu kurur kadar hiçbir durumda kuruluma devam etmedi. Kalan nem mutlaka kalıp ya da küf görünüşüne yol açacaktır.

  linolyum laminat en işlemi aşağıdakilerden oluşur:

  • muşamba yüzey toz, kum ve diğer aşındırıcı parçacıklar çıkarın. Bunu yapmak için, sıradan bir süpürge kullanabilirsiniz. kaplama boya noktalar içeriyorsa, o zaman hafif çözücüler kullanılarak bodur daha iyidir.
  • baz alan üzerinde kalınlığı 0.2 mm (150-200 mikron) olan bir polietilen film yayıldı. Duvara üst üste -. 10-15 cm maskeleme bandı tespit için de kullanılabilir. oda kurudur ve nem ile ilgili sorunlar hiçbir zaman gözlemlenmemiştir ise filmin koydu edilemez.

  Döşeme odasında pencere veya arka duvardan uzağa dönük başlamalıdır

  Panellerin Sabitleme aracı bağlantı sistemi ile gerçekleştirilir

  döşeme laminat parke geçmeden önce döşeme üzerinde video izlemek için tavsiye edilir. Bu işlem dizilerine bir anlayış vermek ve döşemeyi kolaylaştırır olacaktır.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 54 = 64