loft evleri ile Planları

Contents

serbest çizimler ve fotoğraflar: Mansartın ile evler projeler

bir çatı Evler - konforlu ve keyifli banliyö yaşamının somut halidir. Bu evler malzemeler, tasarım ve evin planlama seçiminde büyük bir özgürlük vermektedir. Bu yazıda size çatı katı, serbest çizimler ve fotoğraflarla gerekli tavsiyeler, hem de evlerin projeleri bulacaksınız.

bir tavan ile evin en önemli özelliklerinden biri - iyi yalıtım, yapının üst kısmı sıcaklıktaki değişikliklere maruz çünkü. Oda su yalıtımı özen aynı derecede önemlidir. kat tavan hafif maddeler için toplayın. Bu aynı zamanda çatı ve iç dekorasyon ve hatta mobilya için de geçerlidir. çatlakların muhtemel oluşma temelini ve duvarları aşırı yüklemeyin.

Tavan arasından küçük bir alan bütün alan, ancak tahta alçı tercih vermelidir iç bölümleri oluşturmak için gereğini oluşturacak şekilde en iyisidir. Bu malzeme evin temeli üzerine ek yük neden olmaz.

Bir diğer önemli nokta - penceresi. Eğimli bir yüzeyde Onların kurulum maliyetleri çok gerektirir, ama sonuç buna değer.

bir çatı avantajları ve evlerin dezavantajları

bir çatı evlerde takipçinizin fazla taraftar var faydaları:

 • İnşaat ve tesisat işlerinde üzerinde tasarruf;
 • Çatı katında doğru kullanımı iki kat evin fonksiyonel alanını artırır;
 • Bakım tavan iletişimin kolaylığı. zemin kata onları tutmak için yeterli;
 • çatıdan ısı kayıplarının azaltılması;
 • tavan yapımı evden gerekli tahliye değildir sırasında, onlar işin sonuna kadar zemin katta kalabilirler;
 • Odanın ev yaşanmaz tipinde takılmış:. bilardo salonu, atölye, vs;
 • Hayal için yer. Olağandışı tavan arası boşluk odanın tasarımına yaratıcı bir yaklaşım olmasını sağlar.

Ama aynı zamanda bu tip evler mevcuttur ve eksiklikler:

 • inşaat teknolojisi ve malzemelerin düşünülmeden seçim zorunlu kurallara uyulmaması ısı kaybı, nem yoğunlaşma ve donma sonuçlanacaktır.
 • çatı pencereleri (birden fazla 1.5-2 kat normal) önemli maliyet aşağı profilin özgüllük ve montaj işleri maliyetinden;
 • Karlı kış doğal ışık tavan aykırı olabilir.

bir çatı evin tasarımını oluşturma, hesaba inşaat özelliklerini almalıdır. Konu aşağıdaki kurallara, bir güzel ve güvenilir katı ev alacak.

1
 1. Ek yük hesaplanması. Bu üssün izleyen harabiyet ile çatlak yol açmak olur gibi, keyfi olarak tek katlı ev çatı takmak mümkün değildir. Varolan duvarlarda tavan bitirmek için karar verirseniz, onların güçlenmesine özen.
 2. tavan yüksekliğinin hesaplanması. 2.5 m zeminden tavana yüksekliğinin en düşük değer.
 3. Doğru çatı tasarımı. Ne zaman onun tasarım beşik tasarım evin temeli sadece% 67 ekler dikkate almalıdır. Birinci katın alanının yaklaşık% 90 katacak "kırık" çatı Sözde. Ama 1.5 m çatı kaldırma% 100 alanını arttırabilir.
 4. izin vermek iletişim bağlantısı alt-tabaka ve çatı arasında;
 5. düşünmek düzenmerdiven, iç duvarlar ve pencereler için yer;
 6. Bu gözlemlemek önemlidir yangın gereksinimleri, bir çatı bir tahliye planı.

bir çatı ile tek katlı bir ev Projeler: çizimler ve fotoğraflar

tek katlı evler ise tavan çoğunlukla bir dükkan ya da ofis olarak hizmet vermektedir. Genellikle bu düzeyde düşük tavanlı bir odada konforlu bir konaklama yanı sıra ek yalıtım ve pencerelerden yıldızlı gökyüzü güzel bir görünüm nedeniyle bir yatak odası vardır. Biz burada, tavan ile evlerin en iyi projelerin 10 aldı ücretsiz çizimler ve fotoğraflar, yanı sıra bunların açıklamasını vardır.

Tavan arası 8 ila 10 olan evlerin Hazır projeler

№1 proje. Bu evin projesi kendi takdirine bağlı olarak, bir yaşam çocuklar organize edebilecekleri bir yatak odası, banyo ve iki ekstra oda, evler tavan seviyesinde, üzerinde fonksiyonel oda sağlar. Rahat çerçeve ev tuğla ve genleşmiş kil bir dizi içerir. Büyük pencereler evin iç iyi aydınlatılmış olduğundan emin olun. Binada tesisin evin tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.

№2 proje. Birinci katta büyük bir yemek-oturma odası ile eko-tarzında rahat yazlık. Proje iki yatak odası, banyo ve küçük bir salon ve balkon tavan koymak için izin verir. Bu uygun geniş merdiven montaj sağlar. Zemin katta veranda da ikinci çıkış evler. Bu ev rahat bir ülke tatil için büyük bir aile için idealdir.

Tavan arası 9 9 ile Ev projeler

№3 proje. Küçük ve aynı zamanda oturma ve yemek odası ile fonksiyonel tek katlı ev ve birinci katta bir ofis de. Tavan arası boşluk üç bitişik oda ve banyo kaplar. oturma odasında bay penceresinde çeşitli ve düz çatılı bir çatı penceresi tarafından yapılan binanın basit bir formda. Evin hem eğlence için ve iş için idealdir.

№4 proje. rustik tarzda Küçük ev. Zemin katta yemek salonu, mutfak ve tuvalet ile oturma odası. Tavan arası konforlu geniş merdivenle ulaşılabilir. Üç yatak odası ve banyo burada sağlanmaktadır.

proje №5. Büyük bir aile için uygun bir tavan ile fonksiyonel tek katlı bir ev. Proje geniş bir yemek odası, çalışma, banyo ve mutfak zemin katta, hem de üç bitişik odalar ve çatı katında da banyo bulunmaktadır. Evin Şekli ilk canlı-dining alanında kat ve balkon erişim ve henüz başka balkon pencere ve beşik çatı cumba tamamlar.

Tavan 9 10 ile Ev projeler

№6 proje. Yaşam ve eğlence için çatı-mükemmel ile bütçe Projesi ev. Zemin katta aynı anda hareket edebilir geniş ferah oturma odası (48,6 m2), ve yemek odası rolü vardır. Üç yatak odası, banyo ve geniş bir balkon - Tavan arasında.

№7 proje. beş kişilik bir aile için fonksiyonel bir düzen ile basit tek katlı bir ev. Basit bir formu cumbalı pencere ve balkon ile takviye edilmiştir. salonun içinden giriş holü, götürür nerede birinci katta tüm odalara çatı ve kapı merdiven: oturma odası, banyo, mutfak ve çocuk. Tavan arası düzeyde - üç yatak odası, geniş bir banyo ve iki walk-in dolaplar, biri ebeveyn yatak odasına bitişik.

Çatı ve garaj Evlerin projeleri

№8 proje. Bir çatı ve garaj evin tasarımını seçilmesi, ana duvarlar birleştirerek inşaat çalışmaları üzerinde para kazandıracak. Buna ek olarak, çözelti, "bir iki" evin sıcak duvarlarına garaj sayesinde ısıtılması maliyetini düşürür. Ve üstelik, garaj almak için, kötü havalarda dışarı çıkmak gerek yoktur - Evin ana bölümü kiler yoluyla garaja bağlanır. Büyük pencereler evin aydınlık hale ve iki küçük teraslar havada hoş kalanı katkıda bulunur.

proje №9. Bu konforlu ev tasarım ayna tasarımında montaj müstakil ev sağlar. Bu inşaatın ayırt edici özelliği ön teras üzerinde uzanan basit garaj çatı, ve üç ahşap kirişler tarafından desteklenmektedir. Dış kaplama ahşap ev standları klasik pencereleri çerçeveli. Zemin katta yemek alanı ve banyo ile oturma odası, açık plan mutfak, tavan arası düzeyde iki yatak odası ve banyo tarafından işgal edilir.

Garaj doğrudan depolama araçları ve diğer gerekli şeyler için alan kazandırır portatif merdiven vasıtasıyla evine bağlı.

Proje bir çatı ile iki katlı ev geçerli: çizimler ve fotoğraflar

bir tavan İki katlı bir ev sunuma hazır bir görünüme sahiptir. Bu evler rahat bir ülke yazlık veya dinlenme için tasarlanmıştır. İkinci katta (ana yatak, banyo, çocuk) üzerinde - bir çatı kamu odaların ilk seviye bir konum sağlar ile genel bir kural olarak, iki katlı ev planı ve özel daireler (bir oturma odası, yemek odası, mutfak olabilir). malzemelerini seçerken, beton, tuğla veya tahta odaklanabilir. Olası bir araya bir kat ahşap yapılmış olup, varyantları ve bir - tuğla. altındaki bir №10 proje, Bizim nihai seçiminde.

Ben proje sayısı №10 ilgileniyorum. Ama boyutunu değiştirmek için biraz istiyorum. 11 m'lik bir genişliğe ve 15.7 arasında bir uzunluğa olun. Mümkünse, bunun nasıl görüneceğini hakkında bana gönderebilir misiniz? Ve ana yatak odasına / ile yapabilirsiniz ikinci katta, ne olacak? Zemin kat yüksekliği 3.2 m, ikincisi 3,0 m yapılabilir?

Ben proje sayısı №10 ilgileniyorum. tuğla evin proje özellikleri ve maliyet tahmini ne kadar

bir çatı Evi: fotoğraflar, projeler, özellikle planlama

Bir banliyö sitesinde bina için uygun konut tesislerin çeşitli türleri arasında, bir lider bir çatı ile bir ev alır: Bu tür konut fotoğraflar, planlar ve projeler daha sık bulunabilir. Bu bina yapısının popüler olmasının nedeni az yapısıyla yarısında neredeyse yaşam alanını artırmak imkanı yatmaktadır. tavan, onun avantajları, dezavantajları ve özellikleri ile en güzel fotoğraf projeleri evler düşünün.

İzole tavan tam teşekküllü yerleşim tesislerinde haline gelebilir

bir çatı Evi: fotoğraflar, projeler, uzay seçeneklerinin organizasyonu

Tavan Arası - Ortak tavan uzay, donanımlı ve tam bir bir veya daha fazla oturma odaları olarak kullanılır. Bu gelenek yoksul ailelerin tavan arasında yaşamak zorunda kaldılar uzak 17. yüzyıl gelmektedir. Ama bugün işler değişti ve standart tek katlı evine hiçbir şekilde işlevselliği ve modern bir tasarıma loft aşağı.

Tavan arasında panoramik pencereler ve bir ev spor salonu ile yatak odası düzenlenebilir. Aydınlık ve ferah odada ofisinin oluşturulması ve büyük bir çocuk odası için idealdir. Bazı tasarımcılar zemin katta yer kazanmak için banyoya altında tavan alanı tüm donatmak için önerilir. Bu, tüm arzuları ve fantezileri bağlıdır.

bir çatı, küçük bir teras ve müstakil garaj evin 3D tasarım

Avantajları ve tavan ile ülke evlerin dezavantajları: Projeler popüler düzenleri

Çatı katı evlerde bulunan bazı avantajlar onları her yıl daha popüler kılıyor:

 • en ekonomik kazançlı inşaat ve montaj işlerinden biri olan bir çatı katı ile bir evin kurulması;
 • Evin kullanışlı alanı, çatı katının yetkili kullanımı nedeniyle ikiye katlanmaktadır;
 • Tavan inşaatı, iletişim kurulmasıyla ilgili zorlukları içermez. Kural olarak, birinci katta zaten mevcut ve çekilebilecek kadar çok;

Tel kafes teknolojisi ile inşa edilmiş, mansardlı ev

 • Soğuk çatı arasında kaybolan ısı miktarı birkaç kat azaltılır. Ve bu ciddi bir tasarruf;
 • tavan odasının dekorasyonu yavaş yavaş yapılabilir, birinci katta konfor ile aynı anda yaşanır;
 • üst katın kullanımı için olası seçenekler - çok fazla. Orada bir atölye, bir bilardo odası, soyunma odası veya başka bir oda organize edebilirsiniz. Bununla birlikte, çatı katını bitirmek için fikir sayısı basitçe sınırsızdır.

İki araba satılık mansard odası ve garajlı iki katlı ev

Ev türleri ve dezavantajları vardır:

 • konut tavanlı bir evin kurulması kesinlikle tüm gereklilik ve normlara uymak zorundadır. Bina yönetmeliklerine uyulmaması, odanın donmasına, önemli ısı kaybına ve evdeki nem yoğunlaşmasına neden olabilir;
 • Çatı pencereleri - pahalı bir zevk değil. Belirli profilin yanı sıra kurulumun bazı özellikleri nedeniyle, konvansiyonel modellerden 1.5-2 kat pahalıya mal olabilir;
 • Kışın şiddetli yağışlar üst katın doğal aydınlatmasını bozabilir.

Bir tuğla evin projesi çatı katında 9.48x8.36 m, üç yatak odası ve birinci katta şömine projesi

Çatı katında tek katlı bir evin projelerinin özellikleri: en iyi seçeneklerin fotoğrafları

Çatı katında en sevdiğiniz ikamet yeri olabilmeniz için, sadece soğuk bir çatı katı için aşağıdaki özellikleri dikkate almanız gerekir:

 • iyi ısı yalıtımı - inşaat için vazgeçilmez bir koşul, aksi takdirde evin üst kısmındaki sıcaklık düşüşleri sürekli olarak kullanılmasına izin vermez;
 • daha az önemli ve yüksek kaliteli su yalıtımı. Sonuçta, tabii ki yağmur suyunun odaya girmesini istemiyorsunuz;

Çatı penceresinin orijinal tasarımı

 • Çatı katının inşası ve süslenmesi sürecinde her zaman hafif finisaj malzemeleri ve mobilyalar tercih edilir. Aşırı gerilme duvarlarda ve temellerde çatlakların ortaya çıkmasına neden olabilir;
 • Tavan arası uzayda kalırsa daha iyi olur. Bununla birlikte, yine de birkaç odaya bölmek istiyorsanız - alçıpan kullanın. Bu hafif ve dayanıklı malzeme evin tabanında fazla yük taşımaz, ancak bölmenin rolü ile mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır.

İki ayrı tavan odasına sahip modern ev

Çatı katındaki evlerin hazır tasarımları, fotoğraf planları

Günümüzde pek çok inşaat şirketi, müteakip inşaat ve anahtar teslimi bitirme ile çatı katında hazır evlerden oluşan bir katalog sunar. Müteahhitleri işe alıp, istediğiniz projeyi seçmeniz ve tamamlanmaya çalışmanız yeterlidir.

Bağımsız olarak bir çatı katı olan bir ev inşa etmek ve inşa etmek için belirli becerilere sahip olmanız gerekir. Ancak bu durumda bile, hepsini rasgele yapmamalısın. Uyumluluk zorunlu olarak kabul edilen bir dizi öneri ve norm vardır.

Zeminin başka bir katının inşasından önce, kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak ek binadaki yükü hesaplamak gerekir. Mevcut bir evde bir çatı katı yerleştirmeye karar verirseniz, duvarların ilave güçlendirilmesine dikkat edin.

Tribide düzenlenen uyku odasının iç kısmı

Bir planı hesaplarken ve hazırlarken, minimum önerilen tavan yüksekliğinin 2,5 m olduğunu lütfen unutmayın.

Çatı yapımı bu tip ev inşaasında ciddi bir sorundur. İkinci katın alanına bağlı olarak, kafes sistemini ayarlamak için üç olası seçenek vardır:

 • çatı tavanı mevcut alanın sadece% 67'sini kullanmaya izin verecek;
 • kırık yapının çatısı daha fazla alan kullanmanızı sağlar - yaklaşık % 0;
 • Yaşam alanınızı iki katına çıkarmak istiyorsanız, çatıyı en az 1,5 m yükseltmeniz gerekiyor.

Küçük bir dar çatı katı, konforlu bir yatak odasında bulunmaktadır.

İkinci kattaki iletişimi sağlamak basit bir işlemdir, ayrıntılı bir inşaat projesinin yapıldıktan sonra bitirme çalışmaları öncesinde gerçekleştirilir.

Daha az önemli olmayan nokta - pencere, merdiven ve iç bölümlerin konumunu planlama. Her şeyi önceden önceden planladığınızdan ve boyutunu belirten açık bir plan hazırladığınızdan emin olun.

Çatı katı küçük ev: 6х6 m düzen

Bir çatı katı ile 6-6 evin düzeni, kural olarak, küçük bir bahçe evinin inşasını ima eder. Böyle bir yapının toplam alanı yaklaşık 50 m² olacak ve küçük bir aileye bile sığacaktır.

6 ila 6 metre çapında bir hanenin bulunduğu evin planını göz önüne alarak, bu konutun avantajlarından önemli miktarda fark edebilirsiniz. Bu, hızlı ve kolay bir inşaat ve fatura ödemelerinde tasarruf. Kısacası, bir çatı katı ile 6x6 yazlık bir proje oluşturarak, konut problemini yıllarca uygun bir şekilde çözersiniz.

Tavan arasını kendi ellerinizle, fotoğraf ve tasarımınızla bitirmek için seçenekler

Modern tasarım seçenekleri. Tavan arası alanını çeşitli şekillerde düzgün şekilde bitirip ısıtın.

Buna ek olarak, mansard zeminli 6 ila 6 kişilik bir binanın uygun şekilde planlanması, yeterince işlevsel bir alanı organize etmenize ve özgür hissetmenize yardımcı olacaktır. 6x6 m'lik bir çatı katı ile bir ev projesi oluşturmak için bazı ipuçları:

 • koridordaki bir yerin doğru organizasyonu, sorunu bolca şeyler ile çözecek ve evi "boşaltacaktır". Gömme dolaplara ve asma katlara yardımcı olacaktır;

Yararlı tavsiyeler! Kiler donatmak için yeraltı alanını kullanın. 2 m²'lik küçük bir oda, mevsimsel öğeleri, koruma ve çeşitli ev içi önemsiz şeyleri depolamak için yeterli olacaktır.

Fırça altı boşluğunun işlevsel kullanımı

 • Oturma odasıyla birleştirilen mutfak biraz yerden kazandıracaktır. İkinci katta bir merdiven organize etmek de uygundur;
 • Tuvalet ve banyo, ortak bir odaya ve kurulu bir duş kabinine daha iyi birleştirilmelidir;
 • alan eksikliği telafi evin teraslar herhangi bir boyut önünde oluşturulması nedeniyle olabilir.

Tüm bu nüansları bir tavan ile birlikte 6x6 yazlık bir ev projesi oluştururken göz önüne alarak, kendiniz ve aileniz için rahat, uygun fiyatlı bir konut inşa edebileceksiniz.

6,44 x 6,44 m çatı ile iki yatak odası ve giyinme odası bulunan ev projesi

Ayrıca bir çatı katı çerçeveli evlere de dikkat edin. 6x6 m boyutlarındaki projeler ve diğer boyutlar Internet'te kolayca bulunabilir. Bağımsız ve hızlı kurulum imkânı, kendi konutlarını almak isteyen birçok insanı cezbetmektedir.

Yararlı tavsiyeler! Küçük boyutlara rağmen, çatı katında 6x6 ev-saunaya bile yerleşebilirsiniz. Nihayet mizanpajı belirlemeden önce bu seçeneği göz önünde bulundurmaya dikkat edin.

50 metrekarelik bir alana sahip, teraslı ve çatı katı küçük bir ev

Evin düzeni bir çatı katı ile 9 ila 9 arasındadır.

9x9 m boyutlu bir ev inşaatı oldukça yaygındır. Bu büyüklük hem inşaat maliyetleri hem de daha sonraki ikamet kolaylığı için en uygun kabul edilir. Klasik düzende zemin katta mutfak, oturma odası, banyo ve bir yatak odası var. En üst katta, arzu edilirse, yatak odası veya konut dışı odalar (atölye, soyunma odası, kış bahçesi, vb.) Ayarlayabilirsiniz. Evin en uygun boyutu, bakım için aşırı maliyet yaratmamakla birlikte dört kişilik bir aileyi rahatça barındırabilmenizi sağlar.

Aslında, bu tür konutların projeleri, çatı katında 8-10 arası bir ev düzenine çok benzer. Fotoğraflar, yalnızca kare veya dikdörtgen biçiminde farklı olduklarını göstermektedir.

9x9 m.lik bir pınar ile bir şömine ve üç yatak odalı bir ev projesi

Evin düzeni bir çatı katı ile 10 ila 10 arasındadır: modern fikirlerin fotoğraf örnekleri

Bir aile için en popüler düzenlerden biri, 10 ila 10 m arasında bir çatı katı olan evdir. Eğer ikiden fazla çocuğunuz varsa - daha küçük bir konut alanı yeterli değildir. Görsel kompaktlığa rağmen, bu evin çok sayıda insanı barındıracak yeterli iç alanı var.

Evin büyüklüğü 10x10 m olup, ailenin her üyesi için ayrı, geniş yatak odası almanıza olanak tanır. Genellikle ikinci katta bulunurlar. Burada da ana banyoyu donatıyorlar.

140 metrekarelik geniş bir ev. çatı katı ve garajlı m

Zemin katta geniş bir salon veya kombine bir mutfak-oturma odası, ayrı bir yemek odası veya şömine odası, banyo ve bir misafir yatak odası yerleştirilmesine izin verilecek. Bu durumda merdiven koridorun altında bulunabilir, bunun altında da örneğin şeyler saklamak için çekmeceler düzenlemek uygun olur.

Ağda önerilen köpük bloktan bir mansard ile 10x10 evin projelerini düşündükten sonra, bunun konut sorunu çözmek için maddi açıdan erişilebilir bir seçenek olduğunu da göreceksiniz.

Evin 10х10 m ölçülerindeki çatı katı, üç yatak odası ve balkonlu projesi

Bununla birlikte, bu ölçekte bir ev inşa etmek kendi özelliklerine sahiptir:

 • her katta bir tane olmak üzere en az iki banyo olmalıdır;
 • kazan dairesi için mutfağın yanında ayrı bir oda ayırmak arzu edilir. Bu, evdeki ısıtma sisteminin yaratılmasını ve daha fazla bakımını kolaylaştıracaktır;
 • Evin kare şekli olması nedeniyle, mevcut alanın en verimli şekilde kullanılması için yatak odalarının yerini iyi planlayın;
 • Önceden, gürültü yalıtımı sorunundan endişe etmeyin; aksi halde gelecekte bir dakika sessiz kalamazsınız.

İlk ve çatı katıları için ortak bir çatı bulunan ev

Çatı katının sıcak izolasyonu

Çatı katının rahatça kullanılması için yaşam için ekstra iç ısı yalıtımı yapamayacağı açıktır. Tavan altına izolasyon yerleştirilmesi, göz ardı edilemeyecek kendi karmaşıklıklarına ve özelliklerine sahiptir:

 1. Çatı katında, çatının yüzeyine ek olarak, iki duvar ve vadiler vardır. Eğer kalite yalıtılmış değilse ve bunlar da aynıysa, o zaman bütün işleriniz işe yaramaz sayılabilir.
 2. Buhar bariyeri malzemelerinin seçimi özel dikkat gerektirir, çünkü oda nemi korumak için tasarlanan çatı neredeyse buharlaşmanın ortaya çıkmasına izin vermez.
 3. tavan ısı yalıtımı için kullanılan bütün malzemeler konaklama düzenleme ve tüm çevre yönetmeliklerine ve standartlarına uymak için kesin tasarlanmalıdır.

odun fırını kullanarak ek ısı tavan alanı

Faydalı İpucu! Eğer yeterliliğin emin değilseniz, konuda tavan yalıtımında sürecini emanet etmek daha iyidir. süreçte yapılan hatalar size pahalıya mal olabilir.

bir çatı ile evin iç: kapalı bir fotoğraf

bir çatı (fotoğraf sergi gayet) ile bile basit projeler ve tasarlanmış evler ev benzersiz yapabilirsiniz. Orijinal mimari çözümler evinizin bir vurgulamak olabilir. Yani dış hem de iç dekorasyon konusunda sadece dikkat çekmek gerekir.

geniş tavan gelişmemiş yüksek kaliteli mini daire

Biz moda trendleri, çatı country tarzı dağ evleri ve eklektik hoşlanır ile evlerin dekorasyonunda en popüler bahsedersek. Bu tür döşeme kirişleri ile aynı yapı elemanları da, yine de görebilir. mobilya, ahşap ilgili ayrıntıları oyulmuştur. kanepeler yerleştirilen eksik pencereler tekstil, yastıklar ve kilim ve zemin halıları Deriden ahenkli bir görünüm tığ işi.

Genellikle bulup Provence tarzında oldukça romantik çatı tasarımı olabilir: Küçük tematik bölümden pembe tonları, parlak mobilya, bolluk. Bu durumda mimari çıkıntılar, girintiler ve benzeri. Sütürlü alçıpan duvarlar ve tavanlar boya veya duvar kağıdı ile bitti. pencere ve dört direkli yataklar üzerinde hoş geldiniz tekstil, biri kuru çiçekler eşya, heykelcikler, buketleri ile raf bulunmalıdır.

Loft - "yerli" tarzı çatı

Tavan arasında mobilya düzenlemesi, ihtiyaç ve tercihlerine tamamen bağlıdır, ancak bir çatı projeleriyle küçük evler gelecekte mobilya uyum etkileyecek planlama, belirli özelliklere sahip olduğunu unutma:

 • Çatı beşik eğer sırasıyla iki eğimli duvarlar hiçbirinde kabine çalışmaz yerleştirmek. planlama aşamasında göz önünde bulundurun;
 • İkinci kata çıkan merdiven - zorunlu bir tavan ile bir evin unsuru. Dikkatle mümkün kullanılabilir alan olduğunca az kaplıyor, ancak en uygun ve güvenli bir şekilde konumunu göz önünde;
 • üst katlarda dikkatle doğal ve yapay aydınlatma düşünüyorum. normalden daha pahalı Skylights, ancak buna değer. İyi bir aydınlatma - Uygun tasarım çözümleri temel taşlarından biri.

Tavan arası iç ülkenin tarzında yürütülür

Köpük bloklarının tavan ile Ev projeler

Son yıllarda özellikle popüler inşaat köpükten aldı. Ve tabii ki, köpük bloklar (Internet'te bulabilirsiniz fotoğraf hazır tasarımlar) tavan ile evlerin projeleri çok görünmeye başladı. Ve şaşılacak böyle konut maliyeti nedeniyle malzemenin ucuzluğu çok daha düşüktür çünkü. Örneğin, köpük blokları oldukça iyi ölçekli ev 6x6 bir ev ve bir çatı (eğer üreticilerinden İnternet sitelerinde bakabilirsiniz tasarımlar ve fiyatlar) ile bir barda gibi neredeyse kadar maliyet.

Faydalı İpucu! Araç sahipleri için tavan ve garaj ile tek katlı evlerin birçok proje bulunmaktadır. belki bu sadece neye ihtiyacınız olduğunu, yakından bakın.

Köpüklü blokların bir tavan oda ile ev

Özetle, biz bir çatı ile evde yaptığı popülerlik çok haklı var olduğunu söyleyebiliriz. farklı düzenleri büyük bir seçim durumu, içerik ve inşaat kolaylığı maliyeti - tüm bu konut tipinin çok uygundur yapar. Buna ek olarak, iki katı kadar geleneksel tek katlı evin inşaat eşit fon harcama yaşam alanı almak için bir olasılık var. Evde düşük maliyetli bir seçenek ve konfor arayan nedenle, - ikinci katta tavan yapma fikri dikkate emin olun.

bir çatı ile 8 ile evin 8'in Düzeni: Popüler projeler

karkas evler Projeleri: fotoğraflar ve fiyatlar, özellikle inşaat

Özellikle kompakt yapısı: 100 metrekare kadar tek katlı evler projeler

Fotoğraf, açıklama ve gereksinimler: 6 dönümlük için evler projeler

Kendi elleriyle evine Veranda: projeleri, ilginç fikirlerin fotoğrafları

Plan tek katlı ev: fonksiyonel planlamanın örnekleri

Çocuklar, benim çocukluk, ancak o zaman mütevazi buna "tavan" ve merdiven her zamanki iddiasız eki, gevşek ve tavan arasında büyük bir zaman ... oldukça rahat olmasına rağmen) kötü creaked) bir çatı ile bir evde geçti!)

Bir hamak, güneş ışıkları, bahçede yüzme havuzu, güzel eşi ve ortada - - Şimdi ben memnuniyetle bahçesinde için bunaltıcı daire değişti olurdu az 10 bir çatı ile 10 eve. Muazzam planlar) Kafkasya)) ha ... nihayet başladı

Nerede ilginç bir kat planı tavan ile 7 7 bulabilirim? Ülkede yerleşik bir vasat büyüklükte ev istiyorum. Veya 8 bir çatı 6 ile evin düzeni daha iyi olacak? Gibi alan sadece biçim yapılarında, neredeyse daha oblong aynıdır. hatta hiç fark ne kadar uygundur? Gelirken sağlam ve ek duvarları peregarazhivat bırakmaz ve eğer, tavan arasında ilk etapta görünür olmalıdır anlamaya bile çok irade ayrı odalarda ve o kadar. Genel olarak mümkün olmakla birlikte tüm üst dikkatlice izole ve orada ek yatak odası yaptıktan sonra. Biri uygulanmaktadır?

O f Tabii farklılıklar vardır. Eğer ev inşa edecek nerede Birincisi, düşünün. Elbette, açık alanda ise ve orada bile evin bir çatı ile 7 7 düzenini olsa 6 ila 7 rağmen, en az 6 ila 8 Hala belli olacak. arsa dışarı çekilir Ve eğer hemen fark edecektir. Alan aynıdır ve farklı şekillerde yer alacaktır. Yani bu işe görmezden temel noktasıdır.

Uzun zamandır ve bu fikir yeni bir şey için uygulanmaktadır üst katta yatak odası gelince. çok ağır görünmeyen bölümleri ile sadece değil ana nazhestit ve sonunda hepsi çöktü.

bir çatı Evi: projeler, fotoğraflar

Evlerin projeleri, 2016/08/26 JMSI

bir çatı Evi: Fotoğraf projeler: bir çatı ile 8 ile evin 8 düzenini ucuz ve aynı zamanda rahat konut seçeneği inşa etmek isteyenler için mükemmel bir çözümdür. İlk başta 8 × 8 m alan yeterli olacağını görünebilir, ancak yalnızca ilk bakışta olduğunu. Bu boşluk size eğlenceli ve aile ya da birkaç küçük yatak odası için büyük bir oturma odası oluşturmanıza olanak verir. Her evin düzeni yapılmış ne kadar iyi bağlıdır.

Başarılı düzen sitenin sınırlı boyutta için gerekli tüm imkanları yerleştirmek için izin verir

avantaj ve dezavantajları: bir tavan ile ev

Proje, bir çatı ile küçük bir evdir İdeal banliyö yaşamının somut olarak pek çok geliştirici tarafından görüntülendi Eğer dergi sayfalarında ve internette çok sayıda karşılayabilir fotoğraf. Aslında, kompakt evler tasarım seçimi, düzenleri ve bitirme malzemeleri konularında geniş olanaklar sağlamak, çünkü bir yol.

bir tavan ile bir tuğla evin 3D modeli

Tavan ile evlerin düzenleri Özellikleri

bir tavan zemine sahip evler binanın tasarım ve inşaat göz ardı edilemez kendi özgünlüğünü var. Nedeniyle yapının üst kısmının yapısal özellikleri için çok aşm ısılar etkilenir. Bu nedenle, kaliteli yalıtım iyileştirme bunun yaşam için en uygun koşulları yaratmak mümkün değildir onsuz inşaatın en önemli aşamasıdır.

Hava koşulları da binanın üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. nem ve aşırı nemden binayı korumak için su yalıtım malzemeleri döşenmesini gerçekleştirmek için tavsiye edilir.

mansart çatılı evlerin Projeler dikkate binanın özelliklerini almak zorunda. Dekorasyon ve çatı işleri için hafif malzemeler tercih edilmelidir. Aynı çatı katın iç döşeme için de geçerli. Nedeniyle binanın temeli ve duvarların yüksek aşırı yüklenmesine oldukça sık çatlaklar vardır. Bunu önlemek için kolaylığı tavan arasında bulunan binanın ağırlığını arttırmak için tavsiye edilir.

Projenin tavan hazırlanması yılında bitirilmesi için alçıpan bölmeler ve hafif malzemeler seçilmelidir

Faydalı İpucu! Çoğu zaman daha özel bir evde fotoğraf düzenleri tavan arasında, alan tek bir boşluk yapıldığını görebilirsiniz. Ancak, bu iç mekan dağılımında tek sürümü değil. İstenirse, tavan arası bölümleri alçıpan kullanılarak da birkaç oda bölün. Bu çeşit malzeme, hafif ağırlık ve basit bir montaj sistemi ile karakterize edilir.

Önemli bir rol tavan penceresi tasarımları atanır. yüksek maliyetler eşliğinde eğik düzlemde pencerelerin montajı üzerinde çalışmak rağmen, bu teknik oldukça haklı.

tavan ve yararları ile evlerin Planları

Son yıllarda, evin popülerlik bir zemin kat ve bir çatı artışlarıyla yansıtır. Geliştiriciler giderek nedeniyle kendilerine sunulan faydaların çok sayıda, bu eşyalar dikkat edilir.

bir tavan ile Plan tek katlı bir ev

bir çatı binaların avantajları:

 • İnşaat ve tesisat işleri önemli tasarruflar elde edebilirsiniz;
 • Eğer tavan alanı verimli kullanımı neredeyse iki binanın kullanım alanı olan artırabilir sağlanan;
 • Gerekli tüm elemanlar birinci kattan getirilebilir çünkü çatı katı, iletişim sistemleri mührü ile bir güçlüklere neden olur;
 • çatı düşük ısı kayıpları;
 • Birinci katta yaşam için uygundur çünkü tavan döşeme kiracı yapımı sırasında, binayı terk edemez;
 • Biz zemin katta konut dışı yerleri sağlamak. Tavan arası evleriyle fotoğrafta mağazalar, spor salonları, havuz ve odaların diğer türlerini görebilirsiniz planları;
 • fırsatlar iç tasarım bitirme ve tavan inşası sürecinde yaratıcılık ve hayal gücünü göstermek için izin verir.

Birinci kat ve çatı

Tavan ile karkas evler Dezavantajları Projeleri

olumlu faydalara ek olarak, bir çatı evler de dezavantajları vardır:

 • bir tavan zemine sahip evlerin inşaat teknolojisi ile tam uyum gerektirir. malzeme seçimi ile kural ve hata herhangi bir sapma, ciddi sonuçlar, yani ısı kaybı, donma tesisleri, duvarlarda ve bunların içindeki yoğunlaşma oluşumunu artırmak yol açabilir;
 • Çatı pencereleri çok daha pahalı geleneksel olanlardan daha olduğunu. Pencerelerin maliyet boyutu ve yapısı tasarımı karmaşıklığını değil, aynı zamanda kurulum işlerinin özgünlüğünü da etkiler;

Dikkat! Çatı penceresinin konvansiyonel inşaat maliyeti ile karşılaştırıldığında neredeyse 2 kat daha fazladır.

Çatı penceresi - güzel ama pahalı tasarım

 • Tavan arasından doğal aydınlatma - konfor açısından son derece önemlidir. pencereler kış karlı olmalıdır Ama eğer kırılabilir. Doğal aydınlatma mikroplar ve vizyon üzerinde yararlı etkisi büyümesini önler, böylece odanın içine güneş ışığının kolay erişim sağlamak önemlidir.

içeriğine ↑

Fotoğraf tavan ile özel evlerin çatıları projeleri ve Planlama özellikleri

Güvenilir ve güzel bir ev elde etmek için, bir tavan ile tek katlı ev için en uygun planı geliştirmek için gereklidir. Böylece dikkate almak binanın tüm özellikleri ve uygun hesaplamaları yapmak gereklidir:

 • Tavan hatırı sayılır bir ağırlığa sahip ana bina için bir uzantı olarak. Nedenle evin cephenin çatlakların görünümünü ve yıkıma neden olabilir, çünkü, birinci katın amplifikasyon keyfi inşaat olmadan gerçekleştirmek mümkün değildir. tavan yapımı duvarı tamamlamak gerekiyordu, bunlar güçlendirilmesi;

Tavan tasarımı ise ayrıca çatı ve çatı yalıtımı düşünmelisin

 • tavan yüksekliği Çatı katı sınırlamaları vardır. izin verilen minimum hızı 2.5 m'dir;
 • bir çatı projeleriyle evin çatısına fotoğraf farklı bir tasarıma sahip olabilir, ancak yalnızca bir tasarıma ilişkili değildir. tasarım süreci çatının sağ türünü seçmek çok önemlidir. Zaten evin temelini oluşur birine kullanılabilir alanın sadece% 67 eklemek mümkün iki yamaçları ile Çatı. Kırık tipi yapı% 90 şekil arttırır. bir tavan arası makas sistemi 150 cm kaldırmak için yeterli olan% 100 alan bir artış elde etmek için;
 • bir çatı ile birinci kat iletişim sisteminin bağlanması düğüm noktaları öngörmek gerekir;
 • merdivenleri, pencere, kapı ve iç bölümleri yerleştirme öncesi planlıyoruz.

özel bir evde çatı katında çıkarması

Faydalı İpucu! hesaplamalar ve ilham için temel olarak özel bir evde loft hazır tasarımları ve merdiven fotoğrafı kullanın. merdiven geniş bir alanı kaplar gibi, her ayrıntıyı düşünmek ve inşaatın uygun bir türünü bulmak için tavsiye edilir. Ürün kompakt olmalı, ama aynı zamanda biz güvenilirlik, işlevsellik ve güvenliği ile ilgili unutmamalıyız.

 • yazlık yapımı sırasında tüm yangın güvenlik şartlarına uymalıdır. Bu tahtadan yapılmış binaların özellikle doğrudur. Çatı katı ile tahliye planı hesaplayıp bu plan etkili olması için tüm koşulları oluşturmak için emin olun.

içeriğine ↑

bir çatı evin çatı: fotoğraflar, çeşitleri tasarımları

Muhtemelen dikkatinizi çeken bir fotoğraf olan bir çatı, özel evlerin çatıları birçok türü vardır. Çatının yapımı için seçilen tip projenin nihai maliyetinin yanı sıra tavan arasında kullanılabilir alanın miktarına bağlıdır.

Şekil, çatılar türleri. 1: 1 - pent; 2 - Gable; 3 - kırma; 4 - poluvalmovaya

bir çatı fotoğraf tek katlı evde Eğer çatılar aşağıdaki türde görebilirsiniz:

 • Atkı aralığı - çatı düzlemine bir açı ile kirişlere bağlı olduğu, böylece binanın duvarları, farklı yüksekliklere sahiptir. Bu çatı seçenek en basit ve büyük masraf gerektirmez;
 • Gambrel veya poluvalmovaya - Çatı 4 ışınları oluşur, bu nedenle yazlık sahipleri mümkün olduğunca verimli ihtiyaçlarınıza göre tavan alanı kullanabilirsiniz;
 • beşik - çatı, birbirinden farklı iki tarafta yayan iki ışın oluşan;
 • Kesik çizgi - genellikle çatı tavan ile tuğla evlerin fotoğrafta görülebilir. Tasarımın bu tip küçük evler için en iyisi kabul edildiğinden, bu, iki eğim çatı vardır;

Şekil, çatılar türleri. 2: 5 - çokgen; 6 - Bombe; 7 - koni; 8 - kabarık

Dikkat! malzeme tüketimi artar beri İnşaat eğimli çatı, ek maliyetler eşlik eder. Eğer tavan iç mekanın geniş bir alanı oluşturmanızı sağlar çünkü montaj karmaşıklığına rağmen, çatı bu tip çok popüler.

 • Kubbe, konik, piramidal - çatılar, bu tür oldukça karmaşık ve çok pahalıdırlar. Karmaşık yapı yapısına sahip evlerin yapımında kullanılır.

içeriğine ↑

Fotoğraflar bir çatı çatıları ve alanların türleri

Çatı katı uzay birkaç türde olduğunu. Bu köpük blokları, tuğla ya da diğer malzemelerin bir çatı ile ev 8 x 8 donatmak projeye göre, çatının türlerine bağlıdır.

Tavan arası boşluğun Kardeş tip

çatı alanlarda türleri:

 • kardeşler - çatılarla ve kırık türleri ile birleştirildi ve payanda konsolları ile takviye edilebilir;
 • Dubleks - desteklerin çeşitli uygulamanın sonucudur.

Çatı ve garaj ile küçük evlerin projelerde çalışma yüklerinin doğru hesap yapmak için çok önemlidir. Ve sadece inşaat süreci için değil, aynı zamanda daha ileri işlem için.

Bir yandan, bir çatı ve garaj ile tek katlı ev planı dikkate binanın temeli üzerinde araba taşıma sürecinde ortaya çıkan ağırlık yükleri almalıdır. onlar ana yükü taşımaları Diğer taraftan, çatı katında varlığı, ekstra kazanç duvarları gerektirir.

İki seviyeli tavan alanı iç

bir çatı evlerin 8 8 kalkınma planları Özellikleri

bir çatı tuğla evler, çevrimiçi karşılayabilir fotoğraf köpük blokları veya ahşap evlerin olduğu kadar popüler değil. Bu eğilim, malzemenin yüksek maliyeti ve ereksiyon daha düşük bir hızda kaynaklanır.

onlar en uygun boyutu ve düşük ağırlığa sahip çünkü Köpük blokları bugün çok popülerdir. Tüm bu yüksek basınç altında bir köpük ve dolgu maddesi karıştırılarak üretim malzemesinin yeni teknoloji sayesinde mümkündür. Daha sonra, özel kalıplar içine elde edilen karışımın dökme.

Dikkat! teknoloji bloklar halinde oluşturulan minik hava kabarcıkları katılaşması sırasında o tektir. Bu nedenle, gözenekli beton bloklar. Bu yükleme işlemini, aynı zamanda şantiyeye malzemelerin taşınmasını sadece kolaylaştırmaktadır.

İkinci katta bir yatak odası ile ev planı 8 8

Ekli garaj ile tek katlı bir proje geliştirmeyi planlıyorsanız, böyle bir karar kesinlikle canlı Foto bunu yansıtacak tavan evleriyle, evin cephesinde etkileyeceği unutulmamalıdır. Bu durumda, ekli garaj kapsayacak edebilmek için çatının önemli yamaç olmadan yapmak mümkün olmayacaktır.

Birinci katta bitişik çalışan daha şekilde baz kayıp yüksekliğinin küçük bir bölümü bir tasarım denge ve eklemek için garaj altında düşürülebilir.

Bir çatı ve veranda, özellikle projelerle tatil evleri Fotoğraflar

veranda oda ayrı eve kadar katılabilirsiniz. Bu bölge için özel vakıf parçası olacaktır. en moda ve popüler çözümlerden biri, bugün tamamen camlı veranda olduğunu. Bu öncül yeşillikleri tamamlayan sen dinlenmek için mükemmel bir alan oluşturabilir. Eğer dekoratif özellikler verandalar, değer sır ve onun kubbesi artırmak istiyorsanız.

Bir veranda ve bir çatı ile tek katlı yazlık ev

Tamamen açık tip tesisleri genellikle yazlık evlerde yüklü. Bu boşluk alanı tahsis edilir küçük bir kesimi olan bir koridor, olarak kullanılabilir.

8 x 8 metre boyutları ve veranda ve çatı perspektifli bir Ev ilave kullanılabilir alan önemli miktarda oluşturur. İki yetişkin ve iki çocuk oluşan bir aile için ortalama yazlık, yeterli olmaz. Nedeniyle üst katta çatı katına 4 yatak odası yerleştirmek için bir olasılık var, bir veranda rahat bir oturma alanı olarak görülebilir.

Faydalı İpucu! katlı kabin kovuklardan Bina benzer bir alana inşa edilmiş iki katlı yapılardan çok daha ucuzdur. Bu yarar yararlanın.

Bir sundurma ve bir çatı katında bulunan ahşap bir ev planı

Tasarım çatı katları: özel bir evde iç fotoğrafları

ahşaptan yapılmış bir yazlık, özellikle, özel bir evde tavan tasarımını oluştururken, dikkate bu boşluktur şekilde almak ve hangi iç tarzı kullanılacaktır olacak gereklidir.

Başarılı kombinasyonları örnekler:

 1. Ülke tarzı çatı katında bulunan mutfak veya yatak odası, en iyi bakacağız.
 2. Banyo ve yatak odası oda vintage tarzda dekore edilebilir.
 3. Minimalist kısıtlama çocuk, ofis, yatak odası veya bilardo salonu onurunu vurgulayacaktır.
 4. Provence sadece mutfak ve yatak odası için uygundur.
 5. Eko tarzı gerçekten evrensel, bu odaların herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.
 6. Doğu ve yatak odası için veya bir nargile salonunda tescili için uygun etnik tarzı.

Bina içinde ahşap evin tavan Fotoğraf bitirmek

çeşitli amaçlar için odalar dekorasyon için uygun Çatı alan:

 • yemek odası - pencerelerin çok sayıda oda tasarımında mevcut olacak eğer daha iyidir. Pişirme, yeme ve dinlenme olacak olan çeşitli bölümlere bölgeyi bölmek için tavsiye edilir;
 • yatak odası - bitirme konusunda pastel ve parlak tonları tercih vermek daha iyidir. Daha fazla konfor için, tavan arasında yatak odası balkon küçük gömme dolap, duş ve erişim ile takviye edilebilir;
 • Mutfak - tavan arasında bu tür bir oda son derece nadir bulunur. Bu an Zemin kattaki odalarda az ısıtmalı iken hemen elektrik fırınının kullanımı sırasında ortaya çıkan ve ısının ana bölümü, çatıdan söner gerçeğiyle kaynaklanır;

Ahşap çatı, oturma odası altında döşenmiş

 • Çocuklar - tavan alanının bu varyant dağılımı en başarılı biri olarak kabul edilir. Uzay tamamen güvenli olduğunu ana şey. finiş hafif ve göze batmayan yapılmalı;
 • soyunma odası - bu çözüm kabine zemin kat açacak. Burada elbise kurutma için küçük bir çamaşırhane ve alanı donatmak ve ütü masası koymak mümkündür;
 • Banyo - genellikle yatak odasına ek olarak geliyor. Bu durumda tamamlanması ortak salona benzer, tek fark tavan eğik düzlem olacaktır.

tavan odasında eğlence için bölge düzenlenebilir. Tercihinize bağlı olarak, bir bilardo odası, ev sineması, egzersiz ekipmanları ve kış bahçesi ile bir spor salonu olabilir. Eğer hesaba odanın teknik ve operasyonel özelliklerini ele alırsak, dolgu hemen herkes, hem de bitirme olabilir.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Yorum yazmak için giriş yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + = 5