mantar döşeme

katta Mantar, avantajları ve dezavantajları

Birçok kata mantar paneller duymuş, ama kesin bir bilgiye sahip değildir. Biz katta mantar kaplamanın küçük bir inceleme yapmak ana özellikleri, avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

Mantar döşeme - Yeni çevre dostu malzeme. Son zamanlarda ortaya çıkan ve oldukça yüksek fiyat kategorisinde yer almaktadır. Bundan başka kusursuz görünüş, kaplama, geleneksel çok sayıda avantajları vardır.

Mantar zemin kaplaması aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Açıklık (sahiptir bilinen kaplama ağırlığı türlerinin küçük);
 • Ses (yüksek shumonepronitsaemosti kayıt stüdyoları mantar kullanılmasını sağlar);
 • Düşük ısı iletkenliği (doğal malzeme ısıyı iyi korur);
 • Yumuşaklık, esneklik (çocuk ve hastalıklardan muzdarip kas-iskelet sisteminin insanlar için ortopedik hekimler tarafından önerilir);
 • him.preparatam ve (durum yalnızca kostik alkali çözeltileri ile) sıvıları Resist;
 • Anti-statik özellikler (toz çekmek değil, bakımı kolaydır);
 • Tamamen çevre dostu ve (non-slip bir şey yaymaz ve absorbe etmez) güvenlidir;
 • doğal hava (bakteriler tarafından etkilenmez, hipoalerjenik) odasında alışverişini teşvik;
 • rot etmeyin, nem korkmuyor (daha da koruma işleme konursa yüzeyini bozmak, sel sonucunda zemin olmaz ıslatma);
 • (Uygun bir açık balkon, sundurmalar döşeme için bir laminat yerine) sıcaklık değişimlerine karşı direnç, güneşte solmaya yoktur;
 • Güç, dayanıklılık (malzemenin gözenekli yapının, saldırgan değildir dış etkenlere karşı sürtünmeyi azaltır).

mantar kabuğu üretimi gözenekli meşe kullanılır için, soydan gelen ağaçları Dünya'da 60 milyondan fazla. Yıl büyüyen. Akdeniz ve Kuzey Afrika'da yaygın ağaçlar. Portekiz ve İspanya bu alanda lider olarak kabul edilir. Asya ülkeleri pazarında rekabet çalışıyoruz ama onların ikliminde yetişen odun böyle yüksek kalite yok. Bit Güney Kore arka planına tahsis edilir. Rus marka ürünlerini Portekiz fabrikalarında üretilmektedir, de bulunmaktadır.

Kabuğu çıkarma ağaçları hangi kabuğu kesilmiş olarak, doğaya zarar getirmek ve prosedür tekrarlanır 9 yıl boyunca büyümeye devam etmez inanılmaktadır. Zaten 25 yaşındaki meşe ağaçları ile bunu ve 150-160 yaşındaki ağaç kabuğu en değerli kabul edilir olabilir.

gelecek Kaplamalar temeli kabuğu kalıplanmış bir karışımıdır. süberin - Özel işlem fırınları kompozisyon olduğu işlemlerde hava ve micropores doğal suyu doyurur.

1

Bir sonraki adım, - reçine ve odun tozu, çok katmanlı eklenerek gücü, takviye veriyor.

Pardesü "pasta" hatta en reçel gelen, farklı olabilir. Doğrudan mantar üzerinde, baskı yöntemi imitasyon ahşap, taş, kum, çim en çeşitli resme uygulanır. Üst tabakanın malzemesi kat kullanım kapsamını tanımlar.

Dekoratif zemin kaplama, mantar

aşınmaya karşı belli bir görünüm ve koruma kazandırabileceği için aşağıdaki malzemeler kullanılmıştır:

 1. 0.5 mm kalınlıkta kaplama. yapıştırıcı ile tabanında Superimposed, orijinal bir görünüm kazandırır.
 2. 2. vernik tabakası ile ince kaplama. Ek lake tabaka ürünün kullanım ömrünü arttırır. oturma odaları yapılan Vernikli mantar döşeme, yatak odası.
 3. vinil bantla 3. Kurşun. Koruyucu vinil filmi gözeneklerine çizilmelere karşı kaplama, neme koruyacaktır. Üretici en az 10 yıl dan Garanti.
 4. Değerli çeşitleri ve vinil 4. Kaplama ahşap. vinil film, ahşap kaplama pahalı ırkları üzerine yatırılır.

Kale veya kayan zemin

her iki tarafında kilitleri ile olan levhalar. Panel 10,5-12 mm kalınlık. Partikül büyüklüğü 90 cm x 18.5 cm. Laminat ile çalışmaya benzer Döşeme. taban plakası - kum ezilmiş mantar, HDF MDF takviye. Dış kapak - mantar, ahşap, çeşitli baskılar boya. sıcaklık düşüşüne neden olmadan, ısıtmalı odalarda istifleme için önerilir. Ani dalgalanmalar kilitlerin kademeli çürümeye yol açabilir. mutfaklar, göçmen koridorlar: yoğun trafik ile alanlar için uygun değildir. Kurulum oldukça basittir. hasar fragmanı duvardan bir dizi ihlale anlar edin.

Kilitleme laminat suya dayanıklı sürümü vardır. Onun vakıf - PVC ve kuvars bir tabak. Bu alttür daha pahalı üzerinde duruyor ve renklerin bu kadar büyük bir aralık bulunmuyor.

ek bir koruyucu kaplama ile Mantar paneli. 4-6 mm panel toplam kalınlığı. Malzeme çift tabaka. Dış ceket - ekleme. İyi ıslak hacimler, mutfaklar için uygundur. döşeme için yüzey mükemmel bir şekilde düz olmalıdır. Plakalar yapışkan bileşimine bağlıdır. Ayarlama geri tepme olmaksızın doğru gerçekleştirilmelidir. fragmanını hasar durumunda, çubuk kesilmiş ve bir yenisi ile değiştirilir. Bu döşemeler farklı desen ve süs sanatçıların malzemeleri ile donatılmıştır.

bir taban kaplaması altında alt-tabaka olarak kullanılır. Birincil üretimden artıkları yapılmıştır. Rolls, topakları veya plakalar ilave gürültü ve ısı yalıtımı oluşturur.

Nasıl katta bir kalite tıpayı seçilir?

zemin kaplamalarında kullanılmak için müsait tüpler üretilen üç tip:

 1. Kaplama parçası. kabuğu sağlam parçalar var. Hatta duvarlar, nişler dekorasyon için geçerli Oldukça pahalı görünümü.
 2. Aglomera. yapıştırılmış kıyılmış kabuğu levha. Pratik ve ucuz bir seçenek.
 3. görünümü Kombine. kaplama ve aglomera oluşan. Bu plakalar için uygun değil kaplama içerir. Yüksek basınçlı sinter bağlamayla üretilmiştir. Bu güzel görünüm ve dokuya sahiptir. diğer kaplama malzemeleri ile birlikte.

fiş ortama alışmaları için gerekmektedir. Ambalaj plakaları yerleştirmenin yapılacağı odaya birkaç gün durmalıdır. 2-3 mm kalınlığında tabaka almak mantar rulo (Teknik Alan). 1.5 cm'lik alt tabaka duvarının girinti. Substrat beton şap üzerine yatırılır. Tie su geçirmez filmi peçeli. birbirine batımı yaprak 20 cm'den az değildir.

iş fayans kontrol etmeden önce hiçbir büyük boşluklar olacak şekilde, fragmanları, aynı boyutta olmalıdır. İzin verilen tolerans farklılıkları: 2 metre 2 mm. mantar kütlesi yabancı maddelerin bir sertifika - karo, muntazam biçimde boyalı yüzeye arkasını kontrol etmek yanlış olmayın.

 1. giriş karşısında duvardan ilk satırı koydu. duvarlara 5 mm optimum açıklık. Parçayı kesmek istiyorsanız, yuva sırtın yan kesmek değil,. Budama mantar parçalamak el aletlerinden, dekupaj veya daire testere gerçekleştirin. İstisna - tek katmanlı mantar, kesici keskin bir bıçak yapımı için uygun değildir.
 2. İkinci sıra yarım Döşemedeki kayması ile yazıldığında. Bir lastik çekiç ve kama kullanarak plakaları sığdırmak için. Podbornoe kama aynı zamanda, borunun diğer kaplama malzemesi hasardan almak tavsiye edilir.
 3. duvara fiş genleşme derzleri - 1.0-2.0 cm (doğal malzeme kaynama noktası "nefes" olmalıdır).
 4. (Cilalanması parlak veya mat olabilir) birkaç kat lake uygulayın.
 5. Eklemler yakın ahşap kaideler.

Boyutlar mantar Uzatma 1mm olabilir yapışkan. malzemenin esneklik ve elastikiyet telafi gibi bu, bir tolerans olarak kabul edilir. fayans yüklemeden önce ince kayışı seçerek sıralanır. Aralarında kadar fark geçiş olmayacaktır. Kalın veya zımpara kağıdı ile cilalı.

Malzeme kusurları ve kusurların varlığı için kontrol edin. haddelenmiş tabaka dikkat, bu parçalar veya başka katkı maddeleri görülmemelidir. göze çarpmayan bir alan için erteleme - unglued kaplama koltuk renk değişikliği ile parçalarını birleştirebilir. çimento şap - mükemmel zemin temelini. Eski bir muşamba ise, hasar ve kabarma olmadan olmalıdır. Uygun fiber levha levha, suya dayanıklı kontrplak. İdeal olarak, döküntü, kir topak olmadan, sert ve düz bir yüzey olmalıdır. Nedeniyle kaplamanın esnekliği ve küçük kalınlığının gereğine bağlıdır.

Primer tabaka malzemelerinin yapışma arttırmak ve küçük farklılıkları düzeltmek. oda sıcaklığında daha düşük değil 18 ° C ve nem% 65 de tutmak montajı.

 1. iş Odanın ortasında başlar. Yüzeyde biz kolay eylem için gerekli işaretler koydu. Bu otbivochnogo kablosunu kullanılarak yapılır.
 2. Yapıştırıcı bileşimi, talimatlar için durumunu ve sıkı bir şekilde bir baz bastırılır, bir silindir plakaya uygulanmaktadır. tutkal temellerini karşılamak için, ince bir tarakla bir spatula kullanın. Fazla hemen bir çözücü gibi bir madde çıkarın. uzun süre temas önlemek ve aynı zamanda zemin ile bir çözücüdür. Fayans bir ağır metal rulo ile aşağı yuvarlandı.
 3. tamamlanmasından sonra, oda havalandırmak ve yapıştırıcı (36 saat) kurumasını tamamlamak için ayrıldı.

vernik bitirmek için, tamamen tozdan yüzeyini temizlemek için gereklidir. Vernik 3 kat uygulanır. tam kat sömürerek 5-7 gün içinde hazır hale gelir. Monolitik yapıştırıcı kaplama - diğer malzemeler ile kombinasyon halinde mantar zemin kullanmak için bir fırsat. Örneğin, bir laminat ya da parke zemin bağlanır.

mantar döşeme dezavantajları

 • Yüksek malzeme fiyatlar. Yapışkan mantar zeminler daha pahalı laminattır. maliyetinin bir sonucu olarak, maliyetleri kapsayan istenilen karşılık Basit kurulum klasik parke daha düşüktür.
 • yerçekimi altında Yetenek prominaetsya. Odada mobilya ve yumuşak keçe astar güçlendirmek için tavsiye edilir. Kapakta keskin topuklar ve kauçuk taban izleri var. Ayrıca, kalıcı kauçuk veya lateks paspaslar bırakmazlar, ürünün iz düzeltilmesi mümkün değildir. Hafif mobilyadan Çukurlar, sandalye bacakları kendilerini düzeltilebilir. Banyo için 10-12 mm levha kalınlığı ve boyutları 148H148 mm üretti. Daha küçük bir kalınlık ile delinmektedir.
 • Yanıcılık. Kendi başına, boru yanıcı değildir, ancak tehlike kapağına ile temsil edilir: boya, mürekkep, yapıştırıcılar.
 • Düşük nem doğal kaplama. sızdırmazlık, vernikler, mum emprenye pahasına elendi.
 • Kurulum yapışkan zemin karmaşıklığı. bu tür çalışmaların için uzmanları davet etmek önerilir.
 • Sistemde "sıcak zemin" kullanmak mümkün değildir. Ile mantar

yüksek derecede ısı yalıtımı, giden ısı akışına izin vermeyecektir.

Bakım ve bakım ipuçları

Mantar kaplamanın bakımında zor bir şey yoktur. Vakumlanması kolay, aşındırıcı olmayan sıvı ürünlerin eklenmesiyle ılık suyla yıkanması kolaydır. Mantar için özel olarak tasarlanmış olarak satın almak daha iyi.

Lacın üst tabakası özel koruma gerektirir. Bazen servis ömrünü uzatmak için özel bileşiklerle kaplanması yararlıdır. Kaplamayı her 5-7 yılda bir vernikle yenileyin. Vinil - her 2 yılda bir özel balmumu macunu ile muamele edilir.

Mümkün olduğunca uzun süre hizmet verilen zemine paketleme aşamasında bakmak zorundayız. İlgili malzemeler, araçlar üzerinde tasarruf etmeyin. Kurulum çalışmaları tüm norm ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmalıdır. Suda çözünür bir yapışkan gerekiyorsa kullanın. Bitirme kaplaması ucuz vernik, önce yapılan tüm işleri "öldürür". Bilmediğiniz için gitmeyin, pahalı malzemeyi yağmalamaktan birinciye bir kez daha ödemek daha iyidir.

Mantar zemin kendi iç ısı var. Kışın ılık olabilir ve yazın serin olur. Yetkili bir yaklaşım ve dikkatli tutum ile kaplama orijinal görünümü ve benzersiz doğal kalitesini koruyacaktır.

 • bunun yarısı tanıtmanız gerektiğini, geri kalanlar şölene ilişkin görüşlerini dürüstçe paylaşıyor. bir şekilde çok büyük olasılıkla, hakkında kötü çok söyleyemem

  Yaklaşık on yıl kadar önce eve sıcak su vermeyi bıraktılar ve yüksek fiyat ve markalara sahip ilk kazanlar ortaya çıktı. Pahalı su ısıtıcısı almak için gitti.

  Her kış, aynı problem - pencereleri nasıl kapatmalıyım? Genellikle macun, köpük ve bez kullanıyorum. Bütün gün boyunca eğlenceli: (Zaten çok yoruldu.

  Bir kare ev olan kır evimi yaparken doğal olarak birinci katta zeminin izolasyonu konusunda soru çıkmış ve sorun çok basit bir şekilde çözülmüştür. Kaba bir zemin hazırladı.

  Biz özel bir evde bakteriler Rus Bogatyr kullanıyoruz. Endüstriyel atık su arıtma tesislerinde bile kullanıldığını okudum. İyi bir ilaç.

  Bu malzemeyle çok çalışmaktan hoşlanıyorum, eski dairemdeki duvarları sıvı olanlarla kaplıyorum, onlardan rahat ve nefes alıyor.

 • Mantar tabanın avantajları ve dezavantajları

  Meşe kabuğunun taban plakaları pratik, özgün ve fonksiyonel bir kaplama olarak konumlandırılmıştır. Üretimleri hem tanınmış fabrikalar hem de küçük kasaba organizasyonları tarafından yapılmaktadır. Mantar tabanın söylendiği kadar iyi olup olmadığını görelim.

  Mantar örtüsü: özellikleri ve türleri

  Şarap mantarları, çanta, ayakkabı ve çok daha fazlası şişe takmayı: Portekiz, İspanya ve diğer Akdeniz ülkelerinde yetişen mantar meşesi, kabuğu, günlük yaşamda gerekli setleri ve bazı üretim süreçlerini üretmek için kullanılır. Ancak en ilginç ürün zemin kaplamasıdır.

  Mantar tabanı üretimi için kullanılır:

  • Katı kaplama - ince kabuk kesimi, en pahalı seçenek;
  • granüle (ince öğütülmüş) kabuğu, polimer bağlayıcıları ve özel katkılarla karıştırılmış - aglomera. Bu, dekoratif ve dekoratif malzemelerin üretiminde en uygun fiyatta ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Mantar ağacının yapısı - fotoğraf.

  Mantarın kendine özgü yapısı var. Yapı, aşağıdaki fotoğrafta iyi temsil edilmektedir. Ürünün havayla dolu petek hücrelerinden oluştuğu görülebilir. Mekanik yükler altında malzemenin ünlü elastikiyetini sağlayan şey de budur.

  Mantar döşeme çeşitli türleri mevcuttur:

  Dikdörtgen veya kare kiremit

  8 mm kalınlığa kadar yığılmış kırıntılardan yapılır. Bazı tasarımlarda, V veya U şeklinde pah eklenebilir. Bitmiş zeminin tonları çok çeşitli - doğaldan abartılıya kadar. Bunlar, kompozisyona pigmentlerin eklenmesiyle veya yüzey fotoğraf baskısı teknolojisinin kullanımı nedeniyle gerçekleşir: bitmiş kaplamada yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf, tahta veya parke, mermer veya çimen, deri vb. Temsil eder.

  Ürün yapıştırılmış olarak monte edilmiştir. Bu durumda, arka taraf temizlenebilir ya da koruyucu bir film ile kaplanmış halde üzerine kaplanmış tutkal katıyla temizlenebilir. Sonuç, sağlam, güvenilir ve güzel bir mantar zemidir. Elbette, bu şekilde minuses var. İlk olarak, yüzey üzerinde çalıştıktan sonra bir kat vernik, balmumu veya yağ uygulamanız gerekir. İkincisi, hasar gören bölgenin değiştirilmesi karmaşık ve zaman alıcı.

  Mantar laminatın fotoğrafı.

  Bu, sıkıştırılmış veya sağlam mantarla kaplanmış bir HDF plakadır. Kağıt, alttan reçine emdirilmiş kağıtla emprenye edilir veya mantar altlığı alt tabakadan entegre edilir. Böyle bir kaplama döşeme işleminde çok kullanışlıdır çünkü yapıştırıcı "kayan" yöntemle monte edilmiştir.

  Islak zeminler için mantar tabanı

  Kompozit hidro-baz üzerine mantar laminat.

  Aynı laminat, sadece standart HDF plakası yerine, PVC, kuvars dolgu ve diğer bazı bileşenlerden oluşan bir karışım tabakası kullanılır. Ürün hidro baz olarak anılmıştır. Doku, aşağıdaki fotoğrafta görülür. Ucuz değil, pratik ve dayanıklıdır. Bir çeşit LVT mantar zemin oluşturur. Avantajları yadsınamaz - mutlak su direnci, ancak koruyucu poliüretan veya akrilik vernik döşenmeden sonra yüzeye uygulanır.

  Mantarın bitmiş kaplamasına dikkat etmek basittir. İmalâtçılar kumaşın zımpara yüklerinden korunmasını önerir:

  • çamurla kaplı kilim döşeme;
  • mobilya koruyucusunun ayaklarına yapışan keçe veya plastik kaplamalar;
  • silikondan koruyucu paspasların silindirlerinin altına döşenir.

  İpucu! Herhangi bir kauçuk ürünü, tıkanıklığı olan lekeleri fişe bıraktığından, polimer zamkına dayalı halı veya halı satın almayın.

  Temizleme, elektrikli süpürge veya iyi sıkılmış yumuşak bir bez ile yapılabilir. Zımpara deterjanları, sert kıllı fırçalar ve çözücüler fişte kontrendikedir. Lekeleri veya güçlü kirleticileri çıkarmak için Loba, Forbo vb. Serilerinden özel temizleyiciler kullanmak daha iyidir.

  Mantar tabanın artı ve eksileri

  Zeminin olağandışı yapısı ve eksiksiz bilgi eksikliği, trafik sıkışıklığı ile ilgili çok sayıda spekülasyon ve söylenti oluşturdu. İlk olarak, malzemenin avantajlarını listeliyoruz. Bunların arasında:

  1. Esneklik, yürürken konfor sağlar.
  2. Düşük termal iletkenlik nedeniyle kaplamanın dokunmatik ısısı. Tek bir tapanın ortalama ısı iletkenliği 0.043 W / m * K'dir. Karşılaştırma için, benzer göstergeler ekstrüzyonla işlenmiş polistiren köpük ve mineral yün plakalara sahiptir.
  3. Şok ve ses dalgalarını kısmen bastıran bir gürültü yayıcı etki (basamaklar, konuşmalar vb.).
  4. Hafiflik ve her odada kullanım kabiliyeti (yüzeyin koruyucu vernikle kaplanması şartıyla).
  5. Geniş renk yelpazesi ve tasarımlar, her yıl koleksiyonlar güncellenirken, ürün gamına yeni ilginç çözümler eklenmiştir.
  6. Basit montaj teknolojisi. yapışkan döşeme düzgün, temiz ve kuru bir temel dişli bir spatula ile dağıtıldı bir yapışkan bileşim anlamına gelmektedir ve kütüğün haddeleme zaman rulo ile uygulanabilir ya da bir çekiç ile dokunarak ve. Mantar laminat çevresinde çevre dostu kilitleme bağlantı biçimi olan uygun sistemi vardır. Bu nedenle, laminat kaplamalar için tüm kuralları olacak spike kayış dar bir açı ile yuvaya sokulur ve dayanana kadar aşağı doğru azaldığı. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi birleşme, yoğun ve güvenilirdir.

  Şimdi tüpün eksikliklerini bir zemin malzemesi olarak listeleyelim:

  1. Aşınma ve aşındırıcı yüklere kararsız kaplama. Güçlü bir koruyucu tabaka olmayan zemine çabucak çizilmiş, yontmataş, yırtık bölgeler görünür. Buna ek olarak, nem ve hava sıcaklığında önemli değişiklikler gören mantar şişebilir ve ürünleri kısıtlar ve hatta gözyaşı parçalayabilir.
  2. Doğrudan güneş ışığı altında soluyor. Kapak ile kapak hafifleşir, doygunluk ve çekicilik kaybeder.
  3. Ayakkabı tabanı, tekerlekli sandalye, iğne delici veya tüm lateks taban paspasları gibi kauçuk ürünleriyle uyumsuzluk Yüzeyde, profesyonel kimya olmadan çıkarılması çok zor olan siyah izler kalabilir.
  4. Olağanüstü ekolojik uyumluluk ve ürünün% 100 doğallığı hakkında güvenilmez bilgiler. mantar aglomeradan (granül parçacıkları) sınıflandırılması Sanpin 2.1.2.729-99 döşeme göre polimer ve polimer içeren yapı malzemelerinin kategorisine aittir. Bu gerçek, tek başına kapağın bileşiminde olanı düşünmenizi sağlar. mantar kendisi polimerik bileşimler ile bir arada tutulur, çünkü bu çevre dostu mantar döşeme laminattan farklı olduğu şekilde, HDF tahta, tahta parçaları (laminat ile aynı temelde) yapıştırılmış, şaşırtıcı değildir.

  Hangi mantar zemini seçtiğinize bakılmaksızın, her halükarda dezavantajları ve avantajları kendinize yararlı olabilir. Ürünler güvenilir bir üreticinin yüksek kalitesiyse, o halde vardır:

  • Rus kalite standartlarına veya üretim kurallarına uygunluk belgesi;
  • sıhhi ve epidemiyolojik sonuç. Diğer bir deyişle, ürünler toksik maddelerin (formaldehit, benzen, toluen ve diğerleri) salımına ilişkin standartlara uygunluk açısından test edilmiştir, düşük PDN değerlerine sahiptir ve konut binalarında kullanıma izin verilir;
  • yangın güvenliği belgesi.

  Kaliteli kaplamalar seçin ve kurulum talimatlarına kesinlikle uyun. Sonra sizin için mantar tabanı en iyi satın alacak.

  Mantar tabanı: nasıl seçilir

  Döşeme - binaların iç dekorasyonunda neredeyse en önemli unsurdur. Dayanıklı, güzel, bakımı kolay olması gerekir. Üzerinde yürümenin ve yine de ayaklarınızı dondurmamasının hoş bir şey olması arzu edilir. Bütün bu nitelikler mantardan yapılmış bir zemin kaplaması ile karşılanmaktadır. Yakın zamana kadar, mantar zemin çok pahalı bir muamele yapıldı. Şimdi o kadar ucuz, ancak erişilemez olmadığını söyleme.

  Mantardan döşeme kaplamaları çeşitleri

  İki türün paylaşımını istifleyen bir tıpadan bir zemin kaplaması:

  1. Yapıştırıcı özel bir kontak yapıştırıcısı üzerine döşenir. Üzerine mantar kaplamanın bir katının yapıştırıldığı preslenmiş bir mantar tabakasından oluşur, çünkü bu malzemeye "mantar parke" de denir. Performansı arttırmak için vernikle sıkıca kaplanır. Metrekare başına bir fiyatla bu tür bir kapsama daha ucuzdur, ancak tutkal ve vernik olmak üzere ek malzemeler gereklidir. Döşeme işlemi oldukça karmaşıktır, böylelikle mantar profesyoneller tarafından atılmaktadır. Sonuç olarak, böyle bir bitmiş kaplamanın bir metresi bir kilidi aşıyor.

  mantar herhangi bir kaplama, sıcak ve yumuşak bir şekilde keçe

  Biz görünümü hakkında konuşmak, o farklı renklerde geleneksel desenli mantar döşeme olduğunu. Ama bu rakam herkesin tadı, ahşap, taş, kum taklit böylece tasarlanmış koleksiyonları, hatta çim çim değildir. Çok gerçekçi görüntü (baskı) ve burada da fiber fiş doğrudan uygulanır - herhangi bir ara tabaka mevcut değildir, bu tür kat - çünkü doğal maddelerden oluşan bir ürün. poliüretan koruyucu bir katman veya bir poliüretan vernik ile kaplı Üst rakam. de vernik veya boya ile kaplı, ahşap - Bu koruyucu tabaka var - en doğal değil, ama hiçbir alternatifi vardır.

  Mantar döşeme bir çok avantajı vardır. Onlar, ses iyi absorbe, kötü bir ısı iletkeni elastik, "sessiz" esnektir. Bu zemin ve kış ve yaz güzel bir yürüyüş göre. Temizliği kolay - neredeyse toz "sopa" değildir elektrikli, pürüzsüz bir yüzey temizlenmesi kolaydır. Bazı renkler o kadar vardır çöp görünür olmadığı "gres birikme eğilimindedir". Bu, hem bir eksi - uzun bakmak zorunda için iyi bir şey düştü.

  Önemli avantajlarından biri - mantar döşeme sıcak ve yumuşak

  Onu Eksileri biraz - yumuşaklığı ve yüksek fiyat. mobilya, düşmüş ağır nesneler, topuklar - Yumuşaklık ağırlığı altında olduğu kaplama "prominaetsya" in kötü. Ama bu dezavantaj cila yaparken kapak birkaç katmanları dengeleniyor. Ve böylece, mobilya altında prominaetsya geniş ayakları üzerinde seçmek ve keçe üzerine tutkal onları etmez. permütasyon çok dikkatli olmalıdır zaman - mobilya ayakları plastik kapaklar altında koyun. Onlar iyi yükü yayılır.

  mantar döşeme Her iki tip - Şato ve yapıştırıcı - katmanlı, ancak farklı bileşime sahiptir. yapışkan tipik olarak (aşağıdan yukarı) fiş ihtiva eder:

  • Aglomere mantardan tazminat katmanı.
  • Doğal mantar tabaka - mantar kaplama (arduvaz, baskı).

  Yapışkan mantar döşeme yapısı

  Biz kalınlığı hakkında konuşursak, kaplama daha incedir. Bu daha esnektir. Bunlar baz eğitim gereksinimlerine kaynaklanır: üreticileri tamamen düz bir yüzeye sahip öneriyoruz. Aksi takdirde, herhangi bir çukur ya da kambur sonunda görülecektir. Uygulama farklılıkları önemli ve (5 mm) göstermiştir, ancak düzgün olması gerekir. Hayır "adımlar" veya çatlaklar, ama görünürde pürüzsüz kademeli artış veya azalma. büyüklüğündeki farkı döşeme kaplamasının elastikiyeti ile telafi edildiğinde oluşturulmuş.

  Kale mantar taban çok sayıda tabakadan da meydana gelir:

  • Preslenmiş mantar tabakası.
  • HDF (Yüksek yoğunluklu MDF) ya da neme dayanıklı PVC plaka ve kuvars Temeli.
  • baskı tatbik edilebilen doğal mantar veya balsa ahşap kaplama tabakası.
  • lake veya poliüretan koruyucu tabaka.

  mantar Kat kilitleme kapağı tabakaları

  sıkı kilit ve laminat çok benzer olan mantar döşeme. Ama laminat gibi gibi - baskılı desen ile kağıt, kaplanmış bir film bastırdı. Bu, aynı malzeme esas doğal maddeler oluşur. Bu yere yumuşak talep üreticilerinin sertliği neden olur: orada yüksekliği farklılıklar olabilir, ama 2 metre 2 mm'yi geçmeyen olabilir. Ayrıca, bu kaplamanın altında ısı ve ses yalıtımı iyileştirilmesi, alt tabaka yerleştirilebilir.

  Nasıl iyi mantar döşeme, kilit veya tutkal nedir seçerim? Herkes kötü değil, ama kendi nüansları vardır. seçim kolaylık ve kaplamaların özelliklerinin daha iyi anlaşılması için, Tablo özetlenmiştir.

  Burdan şunu yapışkan mantar döşeme Yüksek nem (mutfak, banyo) ve büyük bir haç (koridor, koridor) olduğu bölgelerde bırakmaya mantıklı olduğu sonucuna varabiliriz. Hatta (örneğin, hamam) bir ısıtılmamış binaların veya burada yüksek sıcaklık ve nem salıncak konabilir. Oturma odasında ince şato mantar hissediyor. Onun lehine yığını kolaydır, ama buna MDF temelinde yapılır ve dikişler su, dalganın temelini nüfuz ettiğinde çubuğu deforme olduğunu hatırlamakta yarar var. Kuruduktan sonra, ne yazık ki, orijinal biçiminde geri olmayacak. Ama bu o zamanki laminat farksız, bu nedenle oturma odasında böyle büyük dezavantaj değil. Bu dökülmeleri temizlemek için zaman içinde gereklidir.

  Mantar döşeme fotoğraf baskısı ile kaplanmış - seçeneği iç için bir çatı tarzında

  Bu yapışkan kaplama odalarında kullanılamaz anlamına gelmez. O bile mümkündür. Birçok kişi cila iyi tabakasının olduğu gibi, bunu tercih mükemmel güce sahiptir - topuklarını ve mobilya basılmadı. Ayrıca kilitleyin. Bu vernik tabakası (hepsi değil firmalar) ile kaplıdır ve koridor, mutfak veya banyoda kullanılabilir. sert mum yağı (Osmo tip) bir başka özel kapağı. Örtü en az neme karşı korur, ancak uygulamak daha kolaydır ve sadece bazı yerlerde güncellenebilir. Eksi - yüksek fiyat, ama kale asgari trafik gideri - sadece eklemlerde emilir.

  Yapışkan mantar döşeme kalınlıkları olduğunu unutmayın. en hassas karolar - 4 mm, düşük geçirgenliğe sahip bölgelerde yerleştirilebilir, fakat en azından 6 mm'lik bir kaplama kullanmak daha iyidir. 10-12 mm kalınlığında ve 148 * 148 mm boyutu büyük kareler - Küvet özel alt tür yayınladı. Tiner kaplama banyosu bacaklar sadece aracılığıyla satan.

  Ayrıca yapışkan durdurucu çökelmiş ilk cila tabakası ile üretilebilir. Bu tabii ki, daha pahalı, buna değer olduğunu, ancak lake katmanları sayısı azalır - hatta tek bir katman sürebilir. Ayrıca, zemin bitirme malzemenin bu tip ön yüzey kirden korunan ve trafik sıkışıklığı kirli almak çok kolaydır ve boyadıktan sonra lekeler görünür hale gelir.

  mantar Modern kaplama sadece doğal renklerdir. farklı renklerin ahşap, kabukları ile kum, çim basılı görüntü yok ...

  alttür ve kale mantar yer vardır. İlk suya dayanıklı sürümü olduğunu söylemektir. taban malzemesi yüksek yoğunluklu MDF ve su ve yüksek nem korkmadığını PVC ve kuvars özel bir plaka, edilmemiştir. Ama bu malzeme renklerin bu kadar büyük bir aralığı vardır ve hatta daha değerlidir etmez.

  Herhangi bir mantar laminat koruyucu bir kaplamaya sahiptir. şeffaf lake veya PVC - Ama iki malzemelerden yapılabilir. Vernik PVC den daha tanıdık ama güçlüdür. üst tabaka kaplama cila ile dolu olmasına rağmen, yüksek su direnci elde sahip yeniden vernikli ve PVC sorununun bir kaplama ile yapmak mümkündür edilebilir.

  Başka önemli ölçüde görünümünü değişiklikler vernikleme sonra yapışkan mantar zemin seçerken dikkat etmektir. Bu koyu geçişleri olur - parlak değil. daha doğru bir nihai sonucu hayal etmek için, aynı boyama ile bir kilitleme kapağı alır. Sonuç olarak aynı hakkında olacak.

  Üreticileri ve kalite mantar taban

  Piyasada iki büyük mantar döşeme üreticisi: CorkStyle (KorkStayl) ve Wicanders (Vikanders). Güney Koreli üretici hakkında söylenecek kötü değil. Onların fiyatları yüksek değil, ancak kalite oldukça normaldir.

  Özellikle, seçim sürecinde kendisine mantar konglomera (kalıplanmış tabaka) dikkat edin. maliyetlerini azaltmak için bu yongaları ve diğer ucuz malzemeyi ekler, ancak bu ürünün kalitesi zaten uzak stoper değil. O sıkı, daha hızlı yıpranacaktır. Nedenle basılı olsa bile, biraz daha fazla ödeme, ancak bir mantar tabakası seçmek daha iyidir.

  zemine yapıştırıcı mantar seçimine eğimli olanlar, o bile çok iyi üreticileri kusurlu şerit bilmek gereklidir. Farklı işlevleri vardır - artı ya da eksi genişlik ya da 1 mm uzunluğunda - bu normal toleranslar var. Bu malzemenin elastikliği tarafından telafi edilir: boru döşeme hafif sıkıştırıldığında, eklem sıkı olacak şekilde yapılmıştır. Buna ek olarak, farklı kalınlıklarda şeritler vardır. Onlar sıralamak, çözmek zorundayım, telafi etmez. bir yere yerleştirilir ince, geçiş kaybolacaktır, kenarlarında fazla kalın istenilen kalınlıkta kadar zımpara öğütülür.

  Buna ek olarak, kusurları tıpa ön yüzeyi üzerinde bulunur. Bu mantar kaplama ve doğal malzeme ile kaplı. Üzerinde vb içi boş, çirkin renk değişiklikleri vardır Ön substrata bazı yerlerde ya da aksilik unglued kaplama - Ayrıca üretim hatası olabilir. Yükleme öncesinde, tüm karoları tutkallanmamış yerleri yapıştırılan denetlenmektedir, kalan şeritleri belli yerlerde döşenmesi için kullanılır. Yükleme hakkında daha fazla bilgi için, orada boyalı, burada gördüğünüz yerde kusurlu kullanımı ile braket.

  mantar laminat olarak - Kalenin mantar katında böyle sorunlar var - koruyucu kapak bütün eksiklikler zaten kaybolmuştu. Bu malzemeyi seçmek Ama eğer, kilidin güvenilirliği dikkat - Ana sorun - ucuz malzeme onlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  46 + = 48