menekşe çeşitleri

menekşe iyi çeşitliliği (fotoğraf). menekşe ve bakım türler

Menekşe hemen her yetiştiriciye vardır. Ve nasıl bir güzellik terk edebilir. Doğada, bu bitkinin yaklaşık 500 türü bulunmaktadır. Onların dağılımı bölge - neredeyse tüm dünya. menekşeler çeşitleri boyut, renk ve sadece uzmanları biliyorum birçok diğer özellikleri, farklıdır. Onların güzelliği ve şaşırtıcı hassasiyet çiçek hayran ben uzun süre ve çarpma tutmak istiyorum. menekşe Her çeşit kendi yolunu iyidir, ancak aynı bakım isterler. Bu harika bitkiler büyümeye ilişkin bilgi için, bu makalede görüşmek.

bu güzel çiçek Ev Doğu Afrika olduğunu. Şimdiye kadar, menekşe birçok nadir çeşitleri sadece orada bulunan ve hatta koruma altına alınmıştır. Bu bitkinin ikinci isim - Saintpaulia. Onlar nehirlerin kıyı bölgesinde şelalenin yakınlarında büyümüş vahşi, nerede siste çok. Ben Uzambarskih dağlara yakın Saint-Paul bu çiçeği Walter Baron bulundu. O güzelliği ve hassasiyet ile ona vurdu. doğa, birçok fialkopodobnyh bitkiler, ama sadece bir türün, Saintpaulia'nın olarak, bir ev yetiştiriciliğinde yerleşmek başardı.

Sınıf oda menekşe kendi yapısı içinde birbirine benzemektedir. Hepsi aile Gesneriaceae aittir ve ikinci bir isim var - mor uzambarskaya. boyut bitkilerde Küçük kalanı için sadece kısa molalar yapım yılı boyunca bol çiçekli farklıdır. Bu etli uzun ömürlü bir çiçek değil, uzun bir elektrik prizine monte edildiği, kaynaklanıyor. Menekşe uzun sapları üzerinde bir geniş oval veya hafif yuvarlak yaprakları vardır. İpucu onları hafifçe çekti ve dalgalı kenarlar. Etli yaprakları koyu veya açık yeşil renktedir. Aşağıda yeşil veya mor kırmızımsı vardır. Bitki çapı 3-4 santimetre ulaşan inflorescences bir yeri vardır. çiçekler mor havlu, yarı çift ya da basittir. Renkleri en çeşitlidir - beyazdan koyu maviye. Bir iki tonlu renk çeşidi vardır.

Ana türlerinden daha büyüktür defalarca melezlerin sayısı. Nedeniyle bugün seçime yaklaşık 2.000 çeşit ve melez formları vardır. Menekşe çiçekleri ve türlerine rengine ve şekline göre ayrılır. Burada yıldızı, klasik, limbik ve menekşe fantezi "himery9raquo ayırt edebilir;. Yaprakların Saintpaulia tipine göre erkek ve kız ayrılır. baz tabaka "devochek9raquo 'de; farkedilir bir parlak nokta, "malchikov9raquo vardır; Tamamen yeşil yaprak. Bu bitkilerin yuvalarına boyutları 60 santimetreye kadar ulaşabilir. Bu mor - devleri. Giderek orta soket (40 santimetre) sahip menekşeler görmek zorunda. 6 santimetre - Aynı zamanda, 15 santimetre çıkış çapının büyüklüğüne ve parça ile minyatür bitki vardır. Menekşeler "himery9raquo; Onlar yaprakları üzerinde bant zıt olması. Bu en egzotik çeşitleri olduğunu. Onlar sadece stepchildren ve peduncles çoğaltılabilir. Kendi iyiliği içinde menekşe Her çeşitliliği.

çiçekçiden büyük talep bulunmaktadır menekşe çeşitleri vardır. Bunlar yaygın ve oldukça iyi yerli damızlık koşullarına uyarlanmış bulunmaktadır. Birçok melezler onlardan türetilen edilmiştir. menekşe çeşitleri ve daha ayrıntılı bir şekilde özelliklerinin bir açıklaması.

Koyu Saintpaulia (Saintpaulia confusa) yüksekliği 10 cm olan, düz kök, farklıdır. Onun çiçekleri sarı anterli ve 4 adet racemes mavi-mor renklidir. Beyaz, pembe, mavi, kırmızı ve mor: Fialkotsvetkovaya Saintpaulia (Saintpaulia ionantha) farklı renklendirme inflorescences türetilmiş melezler vardır. Onun yeşil üst ve altında bir yeşilimsi-kırmızı bırakır. Vahşi doğada, bu bitki sadece çiçekleri mor-mavi renk vardır. Saintpaulia ionantha Magungenskaya veya Saintpaulia dallı, yüksekliği 15 cm, saplar. Bu bitkinin yaprakları yaklaşık 6 santimetre çapı ve dalgalı kenarlara sahiptir. Çiçekler mor - mor renk, iki veya dört tomurcukları üzerinde toplandı. Saintpaulia teitensis - bu korunmakta ve sadece Kenya'da bulunan menekşe, nadir bir türdür. Saintpaulia Chimera Monique başlı uzambarskih menekşe en iyi çeşitleri, beyaz kenarlı mor çiçekleri vardır. beyaz bir şerit ile çevrelenmiştir Saintpaulia Chimera Myrthe'nin farklı pembe ve kırmızı yaprakları. Violet Saintpaulia Ramona - sarı anterli koyu kırmızı çiçekleri olan bir çeşittir. Son olarak, bu bitkinin her sevgilisi bulunan beyaz menekşe Saintpaulia Nada. Çeşitler ve mağazadan satın menekşe isimleri bilinen edilmeyebilir. Bu senpolii adları yalnızca uzman fidanlık ve çok pahalıdır. Evde yetiştirilen Menekşeler bazı mutasyon bulunabilir.

Bu bitkiyi satın alırken nelere dikkat etmeliyim? yapraklar üzerinde, her şeyden önce. Hiçbir yabancı noktalar olmalıdır. Bunlar bitki enfekte olduğunu gösteriyor olabilir. Bu mor büyümek zordur. Yaprak kesimler tarafından seyreltme ikinci alt satırdan öğeleri seçmek gerekir. alt yapraklar ciddi tüketilmiş olması ve daha küçük çocuklara verebilir. satıcının çeşitli isim hakkında sormak emin olun. Bitkinin Yapraklar çok yukarı doğru gergin olmamalıdır. Bu ışık eksikliğini gösterir. kap sağlıklı olmak ve çürüme belirtisi olması gerekir. menekşe ve priz Çelikler çok kırılgandır. Bu taşıma sırasında dikkate alınmalıdır. Çeşitler ve menekşe isimleri yazmak ve pota bağlı kalmalıdırlar.

Her çiçek üreme koşulları gerektirir. Ne olursa olsun satın alınmıştır menekşe ne tür bir bitkiye iyi aydınlatılmış bir yerde olsun. Ama Saintpaulia direkt güneş ışığı gibi değil unutmayın. onların yapraklara düşme üzerine yanmış gibi görünür ve çiçek uzun süreli güneşe maruz kalma sırasında ölebilir. Menekşe, çeşitli fotoğraf ve isim binanın batı ve doğu taraflarında bir pencere gibi, bu makalede bulunabilir. Güney tarafında onlar pritenit güneşten gelen korumak istiyorum. yetiştirme odasında için en uygun sıcaklık 20 ila 24 derece arasında değişir menekşeler. menekşe Bir sürü özel raf ile donatılabilir. Bu durumda Aydınlatma yapay olabilir. özellikle kış aylarında, taslaklar gibi değil Saintpaulia'nın. Nedenle, uzun süreli havalandırma bunu dikkate gerekmektedir.

menekşe, beyaz çeşitleri veya diğer ihtiyaç ılımlı sulama Herhangi çeşit. Oda sıcaklığında veya biraz daha sıcak suyu kullanmak daha iyidir. savunmak uygun ya da filtre edilmiş musluk suyu. Daha iyi tavada Saintpaulia Sulama. Sulama, üstteki ihtiyaç yapraklar, çiçekler düşmemeye çalışın ve özellikle çıkış merkezinde etmek. Bir çiçeğin üzerinde bu noktaya itibaren görünür ve ölebilir. 10-15 dakika sonra, hazneden su atılmalıdır. Bitki bu kez nem gerekli miktarda emer. Çiçek toprak çok ıslak nemli olup olmalıdır. Çevre ham fazlaysa, bu kök sistemi ile prizi çürüyecek. Sulama haftada ortalama 1-2 kez gerçekleştirilir, ancak sezon, toprak kalitesi ve oda sıcaklığına bağlıdır. Bazen Menekşe takım püskürtme. Bu prosedür yaz aylarında yararlı olacaktır. Ama ıslak bitki üzerine düşen güneş önlemek için dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Menekşeler sık ​​beslenmeleri gerekmez. Hazır substrat bitkinin verimli gelişimi için gerekli olan tüm gerekli besinleri vardır. Bu nedenle, bir yıl ya da biraz daha sık bir kez her sınıf menekşeler repot yeterlidir. Saintpaulia beslemek için, o bitkin ise, özel bir gübre kullanın. Bunlar, sıvı ve zerre hem de gelecek. Gübreler çok konsantre edilmemelidir. Etiket tanımı (NPK) olacaktır. ayda bir kez fazla olmayan yapılabilir Giyinme. Aynı zamanda dünya com bitkiler overdried gerektiğini unutmayın.

1

Düzgün menekşe beslemek amacıyla talimatları mutlaka okuyun. Topraktaki genç satış azot içeriği için potasyum ve fosfor miktarının fazla olması gerekir. Bir tomurcuk kurdu ve bolca çiçek açtı bitkiye, fosfat preparatlar beslemek için gereklidir. Sonra çiçekler büyük ve parlaktır. Ayrıca bu dönemde Saintpaulia ışık çok ihtiyacımız var. Ama dikkatlice gübre yapmak gereklidir. Aşırı besin zarar verebilir. gerçekten ihtiyacı durumunda bitki döller. Sağlıksız görünüm menekşeler yanlış bakım nedeniyle olabilir.

menekşe yaprağı çeliklerinin Üreme

Violet, yeterince sık görünen yeni çeşitleri, mükemmel Yaprak kesimi çoğalır. Ama bu her türlü için geçerli değildir. Çelikler bu güzel çiçeğin üreme için en uygun ve en kolay yoldur. Fakat, bu renklerin ıslahının sadeliği rağmen, birçok başlayan bahçıvanlar ilk kez başarısız. çürür sapı ve ölür Kök almayacaktır. Bu süreci bazı özellikleri hakkında konuşalım. Genellikle kaynamış su köklenme için kullandı. Ayrıca Agroperlit veya vermikulit kullanın. Yeterince menekşe yosun, sphagnum kökleri oluşturur. çürüme riskini en aza indirmek çelik turba humus tablet, en son başarı. Başlamak için, keskin bir bıçak veya jilet petiollü kesti. Bu orta sıralardan alınmalıdır. çok ihale bitki - çünkü menekşe, dikkatlice yap. sap çok uzun olmamalıdır. Optimal uzunluklu - en fazla 4 santimetre daha. Bu çok daha hızlı geniş sap çocukları verecektir. istenen madde içine koyun. İyi kök salmasını Nem yüksek olabilir ve 20-24 derece içinde sıcaklık olmalıdır. Küçük bir teplichku üstüne inşa veya pakette kabı koymak daha iyidir. Bir bir buçuk ay sonra çocuklar olmalıdır. daha güçlü olsun, onlar ayrılmalıdır. Biz minimal kök sistemine zarar çok dikkatli yapın. Ayrı bir tencerede Otsazhivayut çocuklar. (Çeşitleri, bu makalede fotoğraflar var) menekşe verdi Her sapı, birkaç çekimleri oluşturabilirler. dikim için Kapasite çapında en fazla 6 santimetre çok büyük olmamalıdır. sac-donör güçlü kaldığını, yeniden köklenmeyi için bırakılabilir.

Dikim zaman mutlaka pota altındaki serilir drenaj kullanın. Bu yosun turba yosunu, köpük ya da ince genleşmiş kil olabilir. menekşe için özel bir zemin seçin. Bu, gevşek, yumuşak ve besleyici olmalıdır. Vermikulit ve perlit (toprağın hacmine bir beşinci) ilave edilmesi mümkündür. Ayrıca, yosun, sphagnum ile toprağı seyreltmek küçük parçalar halinde kesebilir. Çocuklar 2-3 hafta teplichku inşa edebilirsiniz için adapte. Biz ancak güney tarafında, ışıklı pencere pervazına koydu. Kışın, kök sistemine aşırı soğutulmuş olmayacak taslaklar ortadan kaldırmak için gereklidir. 2-3 hafta teplichku açarak, bitkiler temperleme başlamalıdır. Biz 15 dakika ile başlar ve 30 dakika için zaman getirmek zorundadır.

Menekşe, fotoğraf ve bu makalede açıklanan çeşitli ismi, stepchildren çarpın. köklenme başarılıydı için, üvey bırakır 3-4 görünümü için beklemek gerekir. Bu prosedür, bir bıçak veya bız gerekecektir. Onların yardımı ile dikkatlice anne bitki üvey oğlu ayrılır. mümkün olduğunca az Gereken menekşe ve yaprak kesimi hem köklerini yaralama. Şimdi köklenme prosedürünü geçirmek gerekir. Bu amaçla substrat veya turba humus tablet çömlek için. Üvey sonra toprakla bir pota ekilir ve seraya üzerine olun. 3-4 hafta kademeli olarak sera kaldırarak, tavlamayı başlamalıdır. Bu yöntem himer9raquo" menekşe ıslahı için idealdir; ve fantezi çeşitleri.

menekşeler dikim için doğru konteyner seçimi çok önemlidir. Önemli olan burada çap olarak kabul edilir. Küçük çocuklar ve prizleri için önemi 5-6 santimetre olmalıdır. Yaşlı bitkiler 10-12 santimetre çapında saksılara ekilir. İyi bir tencerede üç kat çıkış daha küçük olması gerektiğine inanılmaktadır. tencere yüksekliğinin büyük olmamalıdır. Çok güzel menekşeler düşük tanklarda bakın. Sen seramik veya plastik saksılar olarak kullanabilirsiniz. daha uygun maliyetle ikinci tür.

Bunlar çok yanlı çiçek, pembe menekşeler - narin bir çiçek ile çeşitleri, beyaz - kırmızı, saf ve masum - tutkulu, mavi - büyüleyici bakım titreyen gerektirir. Yetişkin tesislerde kendi rengini kaybeder ve görünümü bozan eski yaprakları kaldırmak için gereklidir. bir toprak kap içinde yaprakların alt satır uzaklaştırıldıktan sonra doldurmak ya da yosun, sfagnum yosunu ile örtün. Doğru bakım ile bitki muhteşem çiçekli memnun edecek ve ıslah sadece zevk alır. senpoliy iyi aydınlatma, rahat sıcaklık, nem ve yeterli sulama sağlayın ve en önemlisi, sevgilerini, ve karşılık. Çeşitler ve türler size menekşe yeni rafine formlar ekleyerek, toplama bunları yapmak, böylece çoktur.

menekşe 27 en iyi çeşitleri

bilim adamlarının özenli çalışma sonucunda Klasik mor mavi renkleri yeni çeşitlerin çok sayıda kurucusu oldu. Menekşeler şekiller ve renkler farklı çeşidi vardır. çift ​​ya da yarı çift çiçekler vardı. Renk hemen eşikleri üzerinde hırslı toplayıcılar desenler lekeler, lekeler, yamalar, çubuk ve zıt okaemkami ile mor düşünebilir, birbirleri ile karıştırılırlar. menekşeler nelerdir? en bu makalede açıklanan en popüler çeşitlerin menekşe, daha yakından bakalım.

Türler ve Saintpaulia'nın çeşitleri, açıklama houseplant

Tüm menekşeler birçok türleri arasında yönlendirme kolaylaştırmak için çeşitli gruplara ayrıldı. üç grup vardır:

Alacalı çeşitleri, farklı renklerde boyanabilir yaprakların çarpıcı bir renk ile karakterize edilir. Genellikle kenarları onlar okaemku var. İlk rengârenk çeşitleri ise küçük ve basit sotsveiya yeşerdi, ancak daha sonra yetiştiriciler farklı renklerin büyük bir çift çiçek sunan, türlerini getirdi.

Hollandalı Endüstriyel menekşe

Endüstriyel - özel çiftliklerinde toplu ekimi için tasarlanmış. Bunlar büyük miktarlarda satın almak için kullanılabilir. Onların görünüşü kolay yoldur. Genel olarak bu bitkiler onlar ofis ve kamu kurumları yerleştirilir, ziyafet salonu süslüyor. Bu çeşitler uzun süre aktif olarak çiçek açar.

beş ila yedi santimetre arasında değişen büyüklüklerde geniş tomurcukları ile karakterizedir. Bunlar diğer görünümlerde farklı olduğunu neredeysece en geniş renklerde boyanmış büyük havlu yaprakları dalgalı bir şekle sahipbeyaz itibaren doymuş mavi tonlar için. yapraklar da farklı bir renk ve bir dalgalı bir kenar ile ayırt edilir.

At sergiler en güzel ve sıradışı çeşitleri toplamak. Sofistike koleksiyon çeşitleri başarılı ekimi ve uygun bakım için daha fazla zaman ve çaba gerektirir. İşçi muhteşem çiçek ödüllendirilir. tahsil menekşeler vardır İçin: Limon Kar, Willodene, sevilen bir hediye, ve diğerleri.

Saintpaulia ve menekşe - Evde yetişmektedir aynı bitkinin adı. Saintpaulia - Latince bilimsel adı ve menekşeler - halk. Yabani bitki Uzambarskih dağlarda bulunur, çünkü insanlar, menekşeler menekşeler demeye başladı.

viyola - bahçelerde yetiştirilen Latince ismi menekşeler,.

Frenk üzümü tatlı

yıldızlı formunu alın, bunlar çok kabarık ve yarı çift bulunmaktadır. yaprakları kenarları boyunca saçak sıradışı renk uzanıyorO siyah frenk üzümü demlenmiş reçel gölge, hatırlatır. Kadife yaprakları yeşil renkli. çeşitli nispeten basit başlayanlar için uygundur.

Çiçeklerin şekli çeşitliliği öylesine adlandırılmasının nedeni olan pembe tomurcuk kuvvetle anımsatmaktadır. Yaprakları koyu mavi-mor renge boyanmıştır. Kar beyazı kenarlarında ince bir kaplama olduğunu. Küçük yapraklar zengin yeşil renkte boyanır. Kış iyi kalite çeşitleri arttı.

tırtıklı ipuçları ile Yapraklar parlak yeşil renk bir kompakt rozet oluşturur. Yarı-double bakınız. Onlar etkileyici boyutlara büyür ve mavi-mor renge boyanmış. kenarlar boyunca bulanık geniş beyaz kenar vardır.

Alice Blizzard Hamamları (Aly en kar fırtınası Tavşan)

Beyaz çiçekler boyut ve şekil olarak küçük yıldızın kuvvetle anımsatan bulunmaktadır. Çeşitli yarı-çift belirtmektedir. Zengin yeşil renkte boyanmış kalplerin özünü alıp, bırakır. amatör bahçıvanlar arasında bu tür çok popüler.

türlerinin beyaz renkte muhteşem bir çift çiçek ile karakterize edilir. merkezi bir mavimsi leke vardır. ancak algılanabilir yeşilimsi bir renk parlayan yaprakları Edging. Çiçeklenme çok aktif ve muhteşem olduğunu. Yaprakları rengi açık yeşildir.

Rus damızlık Morev Konstantin başlatıldı. dalgalı kenarlı yıldızlı şeklinde narin beyaz rengin Büyük çiçekler bir gelin buketi çok benzeyen. O bolca açan. yaprakları pürüzsüz bir ten, lekeler ve desenler mevcuttur.

Georgia

Çeşitli muhteşem. Büyük çift çiçekler pembe renk doymuş yaprakları oluşur, dağınık mor lekeler ile kenarlı. yaprakları Dalgalı kenarları ince saçak yeşil renk süsler. Çiçekler güçlü peduncles açarlar. Çiçekli bol gerekli koşullar şartıyla.

Çeşit 2011 yılında cins oldu. büyük çift çiçekler zengin pembe tonu çözün. yaprakları kenarında leylak sınır en kar beyaz çizgi ile geçer. Yaprakları koyu yeşil renkte boyanır. Pencere üzerinde harika görünüyor.

Yeşillik yeşildir. rozetin ortasında topu andıran büyük çift çiçek açarlar. Yaprakları dalgalı sınır vardır. Çiçekler büyük bir buket izlenimi veren birbirlerine çok yakın. sergilerde çok popüler. Bu çeşitli yaprak elde etmek çok fazla.

mor cazibesi

Çeşitli orta leylak doymuş mor benekler ile büyük çiçekleri ile karakterize edilir. yaprakları koyu okaemka kenarında. Çiçek sapları güçlü, düzenli şekilli yuva yuvarlak yaprak oluşur. Bu çeşitlilik kolay bakım için, yeni başlayanlar ve hatta çocuklar için uygundur.

Çiçekler koyu mor boyalı okaemkoy ile mor renk doymuş. diş yuvarlak ve zümrüt boyanmış yapraklar. ters tarafı açık bir kırmızı bir tona sahiptir. Çiçekler küçük ve karanlık doğarlar. Gibi onlar aydınlatmak. Bu yaprakları yukarı kaldırın, böylece denizlik o alanı çok ihtiyacı var. Güzel ve muhteşem çiçek açar neredeyse sürekli ve yetiştiriciye mutlu ediyor. Bloom 2-3 haftadır.

Mavi Ejder (Mavi ejderha)

Yaygın çeşidinde Sorano da bilinir. Bu tür hemen hemen tüm toplayıcıları vardır. Geniş çiçekler narin mavi renk için tercih ediliyor. yaprakları kenarlarına beyaz-yeşilimsi kenarının uzanır. çeşitli oldukça huysuz. O doğuştan ışık kaynağı ihtiyacı ve hatalar çiftçiliği tahammül etmez.

Rus yetiştiricileri tarafından başlatılan. Bu boyutta beş santimetre ulaşmak büyük çiçekler ile karakterizedir. yaprakları soluk mavi boyanır. Mat ucunda dalgalı kenarlı yaprakları küçük dişleri vardır. Bu çeşitlilik iyi ışıklandırmayı ve uygun sulama ihtiyacı var. Profusion çiçekli ve süresi sıcaklığa bağlıdır.

türleri yıldız şeklini andıran, doymuş bir mavi rengin büyük, yarı-çift çiçekler ile karakterize edilir. merkezi mavi nokta vardır ve kenarlar mor ve saçaklı geçer. Yetersiz ışık yaprakları alır zaman. Çiçeklenme süresi - iki aylık. iddiasız bakım olarak, hatta bir acemi büyüyebilir.

limon kar

Çiçekler limon renginde ışınları ile kar beyaz boyalı. Bir orta ve bir kenar da bulanık dökme. Zengin yeşil renkte boyanmış benekli yapraklar,. Bir yaprağın kenarında beyaz sınırını geçer.

olağanüstü güzel alacalı yapraklı çeşitleri. Yeşil kenarlıklı Şeftali rengi - değil ana cazibe. sergiler anda, zümrüt renginde boyanmış, dalgalı yaprakları dikkat, pembe-beyaz noktalar ile seyreltildi.

Özellikle değerli sivri ipuçları ve kenar pembe-beyaz gölge zengin yeşil renkte yaprakları olan. Çiçekler mavi renk vardır. Bu mor saçak kenarı boyunca çalışır. O fuarlarda büyük başarı. Oldukça iddiasız çeşitliliği.

Ampelnye menekşeler monte tencerelerde yetiştirmek için kullanılmaktadır. Onlar çiçek yatak ve asılı bahçeleri ile dekore edilmiştir. büyümenin birkaç puan, uzun saplarını aşağı asılı ve yan sürgünler çok sayıda var. menekşeler ampelnyh en popüler çeşitleri - Parlak yaprakları ve saf beyaz çiçekleri ile yeşil renkte ve mavi çiçekler ve Robz Humpty Doo (Robs Humpty Doo) ait yuvarlak yaprakları ile Yaz Skies Biblo (TrinketSummer Sykes).

Bunlar ışık çok ihtiyacımız var. Onlar tüm yıl boyunca çiçek edebiliyoruz. Kış aylarında bitkiler ek aydınlatma sağlamak.

miktarda minyatür menekşe rozet olup on beş santimetre aşan . Şu anda, mini menekşe yaklaşık iki bin çeşitleri vardır.

Birçok toplayıcıları sadece menekşeler minyatür boyutu toplamak. minyatür menekşeler Bakım bazı özelliklere sahiptirBunlar büyük adamlar daha az kaprisli bulunmaktadır.

Mini çeşitleri arasında Avatar ayırt edebilir basit, yarı-çift çiçekler mavi bir tona ve alacalı yaprakları soluk. Bu bahçıvanlar ve nazik çekiyor çeşidinde meleğim denilen. Güçlü peduncles Basit çiçek pembe renkte boyanır. Yaprakları açık yeşil bembeyaz renkte bir geniş ağızlı özellikleri vardır.

Ne çeşitleri evde yetiştirilir?

Industrial Group basit menekşeler ev koşulları ve alacalı koleksiyonunda yetiştirilmektedir. Yeni başlayanlar, basit bir menekşe başlatmak için hemşirelikte deneyim kazanmak tavsiye edilir. Deneyimli Çiçekçi sofistike üreme çeşitleri büyüdü olabilir. ev türlerinin çok sayıda yetiştirilen. Uzmanlar birçok bakımdan farklılık saksı menekşe otuz iki bin çeşitleri getirdi: Renk, şekil, yapı ve yaprak rozetleri.

Vahşi doğada, Saintpaulia'nın yaklaşık yirmi türü bulunmaktadır. Bulunan doğal koşullar altında:

yaprakların yüzü yeşildir ve Olumsuz kırmızımsı bir renk atmalarını. Çiçek koyu orta kesiminde ile mor çiçekler toplanır.

kısa sap üzerinde mavi-mor çiçekler çiçek ve zengin yeşil kalp şeklinde yaprakları büyür. çıkış çapı altmış santimetre kadar olabilir.

Bu tür ampelnye belirtmektedir. Ergin yuvarlak şekil almaya bırakır. Leylak-mavi çiçekler fazla iki buçuk santimetre büyümez.

Menekşe oda sadece göz ve yetiştiriciye memnun olamaz, ama aynı zamanda çeşitli hastalıklarda yardımcı olmak. Böbrek iltihapları, bronşit, eklem ağrıları ve ateroskleroz ile vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Saintpaulia yaprağı, çay eklenir suyu, yemek, kaynar su dökülür. Gün boyunca götürün. menekşe suyu yıkanmak çocuklar olabilir. Bu yöntem scrofula, raşitizm, egzama ve cilt kızarıklıkları için yardımcı olacaktır. Doğumdan sonra kulak çınlaması ile mor yardım tentürü. menekşe yaprağı ile, uykusuzluk ve nevroz kurtulmuş oluruz.

Bitki yanlış beden zehir uygulandığında, toksik maddeler içeren. kurslar arasında bir ay içinde bir ara olun.

Saintpaulia çok çeşitli sağlanan en iyi çeşitlerin belirlenmesi zordur. En güzel kesinlikle tahsil çeşitleri şunlardır. En popüler bahçıvanlar arasında olduğu kabul edilir - Şemsiye Kış (Winter şemsiye), Adonis, Rokoko (Rokoko Pembe) ve diğerleri.

Menekşe odası: fotoğraflar, tür ve çeşitleri

Saksı menekşeler - Birçok yetiştiriciler için en popüler kapalı tesislerinden biri. renkler ve bu çiçek bakımı yeterince basit çeşitli çok popülerdir. Açıklamaya göre oda menekşeler birbirine benzer, ancak bazı farklılıklar vardır. Temelde, gölgeler çiçeklenme ve yaprak şekline gelir.

İsimler sınıflarda odası (en yaygın ve nadir türler gibi) menekşeler, hem de bu sayfada dikkatinizi sunulan çiçeklerin resimleri.

Houseplant Mor Williams

Kapsam: Her yerde kültüründe.

Çiçek rengi, lekeleri ve kuluçka diğer lekelerle hercai menekşe, çok çeşitli, gibi. Çiçeklenme Nisan ayı sonunda başlayan ve sıcak mevsim boyunca devam eder. büyüyen koşulları. Besleyici, nemli ve ufalanan toprak, güneş veya kısmi gölge tercih eder. Çok soğuk dayanıklı, günün uzunluğu nötr.

Gördüğünüz gibi, benzer oda menekşe bu tip Pansy için. Bu, çok miktarda çiçek, ikinci güçlü dallanma farklıdır, ama daha küçük çiçek (çap 2 cm ila 5, çeşitli bağlı olarak).

Kullan. Mükemmel bitki saksısı ve cascades ampelnye çiçeklenme oluşturabilir asılı sepet. Ayrıca yaygın bir bitki çiçek yatak olarak kullanılabilir.

İşte fotoğraflar ve menekşeler Williams'ın çeşitlerinin isimleri.

oda menekşeler dizisi çeşitliliği F1 Melek (F1 Angel) 12-15 cm, 3-4 cm çiçek «F Melek Tiger Gözü» ( «F1 Melek Kaplan Gözü») dahil olmak üzere farklı çiçek rengine sahip 16 notlarının oluşur çapı kadar bir yüksekliğe sahiptir -. Parlak çiçek ile turuncumsu sarı renk ile kahverengi damar ağı. Bu kapların işlenmesi için kullanılır.

dizi kulübe (Cottage) - 10-12 cm bitki boyu, çapı 2 cm çiçek sarı ve mavi, mor ve beyaz, kırmızı ve sarı, mor krem ​​renkli çiçekleri ile 4 çeşidinde oluşmaktadır .. konteynerlerin dekorasyon için kullanılır.

menekşeler F1 serisinin çeşitlerinin açıklamasına göre yazlık tür benzer, fakat daha kompakt boyutu var. Bitki yüksekliği 10.7 cm, çapı 4-5 cm çiçek. Parlak, iki ve çiçek üç renkli renk ile 4 notlarının oluşur. Tencere ve sepetleri asılı için ideal Grubu.

Saksı çiçekleri hercai menekşe ve fotoğrafları

Eşanlamlılar. Hercai menekşe. Kapsam. Her yerde kültüründe.

Houseplant hercai menekşe - yıllık karmaşık Hibrid kökenli Viola tricolor (V. tricolor), Altay menekşe (V. altaica), san bir menekşe (V. lutea) ve Viola cornuta (V. cornuta) katılımıyla oluşturulan. Silnovetvyascheesya bitki kompakt ya da yarı-yayma formu 15-40 cm yüksekliğe. Yapraklar tırtıllı kenarları, üst uçuş de oval ya da oval alt ve dar olan, saplı alternatif vardır.

Çiçekler yaprak axils oluşan bir 4 ila 12 cm, büyük çaplı. Vurucu 5 lepestny, saf beyaz kömür karası, tek renkli veya inme ve çeşitli renk ve boyutlarda lekeleri çeşitli renklerde,. Yaprakları düz, kıvrımlı ya da dalgalı kenarları olabilir. Çiçeklenme Nisan ayı sonunda başlayan ve sıcak mevsim boyunca devam eder.

Yetiştirme oda hercai menekşe

artan fiyat menekşe, besleyici nemli ve ufalanan toprak, güneş veya kısmi gölge kullanmak için çok uygundur. Bu yıllık, iki yıllık veya sürekli kültürlerde yetiştirilebilir.

Saksı çiçekleri son derece yaygın bir bahçe, çiçek yatak, konteyner, saksı bitkisi olarak dünyada peyzaj kullanılır Pansy.

Çeşit. Geçtiğimiz 150-200 yılda, yetiştiriciler ve çiçek severler çeşitli çevre faktörlerine boyutu, çiçek rengi, çiçekli zaman, çiçekli süresi, direnci değişen hercai menekşe çeşitleri çok sayıda tarafından yaratıldı, peyzaj ve diğer birçok özellik kullanım yöntemleri. çeşitleri yerine yirminci yüzyılın ikinci yarısında Heterotik melezleri F1 geldi. Son üç ya da dört yıl içinde, F1 hibrit onlarca dahil birçok bölüm veya sortogrupp, olmuştur.

Bu melezler en bol ve uzun çiçekli, erken farklılık gösterir: Eski çöp Temmuz ayı ortasında dekoratif etkisi kaybederken - erken Ağustos (çiçekler, küçük çiçekli vardır - ince ve çalılar - kompakt değil), F1 melezleri geç sonbaharda güzel bir görünüme sahip. çeşitleri ile karşılaştırıldığında, melezler hastalıklara karşı daha az duyarlı, çiçeklenmeye başlamadan önce, hızlı büyürler, daha uygun bulunmaktadır. Hemen hemen her hibrit çeşit veya grup çiçek açım süresini hesaplamak için bir gün kadar izin verir kendi teknolojisini, çalıştı.

Bu hibridler, bir yatakta harika görünüyor boyutu ve çiçek ve bitkilerin renginde neredeyse mükemmel bir eşit var. Bu melezler ve sınıflarda ölçüde amatör çiçekçilik kalırken şimdi, endüstriyel çeşitler Viyollerin temelini oluşturur.

Çiçeklerin büyük gruplama - bahçecilik üzerine Literatürde, sen Sistematiği ve Viyollerin gruplar, çoğu ünlü farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

melkotsvetnym Viola tarafından çiçek 4,5-6 cm çapında çeşitleri ve melezleri vardır.

Açıklama houseplant menekşe Hemalis

Bahçecilik grubu Hemalis-Kış (Hiemalis) 4.5-5.5 sm bir çapa sahip olan çiçek 1916 kaydedildi. İçinde bulunan Çeşitler erken farklı dayanıklılık ve uzun çiçekli vardır.

fotoğraflarda görüldüğü gibi, menekşeler Himalis kompakt çalılar ve renkli çiçekler.

çeşitli "Mars" ( «Mars») lacivert-mavi yaprakları ve karanlık "gözleri".

sınıf "Nordpol" ( «Kuzey Kutbu») - saf beyaz çiçekler ve hatta beyaz tohum.

"Himmelskonigin" ( «HimmelskOnigin») - gök mavisi çiçekler ile.

"Jüpiter" ( «Jüpiter») - morumsu-mor ve alt beyaz üst yaprakları ile.

menekşeler Serisi Evrensel F1 Güzel çeşitleri

Modern serisi Evrensel F1 (Evrensel Seri F1) ve ranotsvetuschimi bitkiler - Bu çok kompakt bol ile 10 derecelik oluşmaktadır.

Uzun Rococo (Rococo) - parlak, renkli çiçekler, 5.5 cm çapında ve güçlü bir kıvrımlı yaprakları ile bir bitki. Çeşit maalesef Rusya shirring yaprakları koşullarında ara sıra ortaya çıkıyor, egzotik, alışılmadık bir görünüme sahiptir, ancak.

"Flamenko F1» ( «Flamenco Fj») - Çeşitli merkezinde bulanık sarı nokta ve gölgeleme ile kırmızı-turuncu yaprakları vardır.

Bu odada Violet ismi flamenko gerçekleştiren İspanyol dansçıların elbiseler ile benzerlik nedeniyle oldu. Bu yaz boyunca tencere ve kaplarda, yataklar üzerinde yetiştirilebilir.

"Tiger Eye" ( «Tigereye») - kahverengi-sarı, tüm yaprakları üzerinde merkezi ve gölgeleme küçük koyu lekeler - inanılmaz renk ile çeşitliliği.

srednetsvetkovym Viola ile 6 ila 7.5 cm çiçek grup boyutu bulunmaktadır.

srednetsvetkovyh grupların en eski - Trimardo (Trimardeau) - bu 1880'lerde Fransa'da yetiştirilen olmuştur. Bu grubun bitkileri farklı bahçe hızlı ve güçlü bir büyüme, iyi yapraklar, oldukça büyük boyutu ve bir çiçeğin güzel şeklini ve bol çiçekli vardır.

bu güne kadar hayatta bu grubun bazı çeşitlerinin bu olağanüstü nitelikleri sayesinde sadece taraftarların koleksiyonlarında bulunmaktadır, ama aynı zamanda yaygın peyzaj kullanılır.

menekşeler grubu Trimardo en güzel çeşitlerinin bazıları:

"Kardinal" ( «Kardinal») - koyu kırmızı çiçek ve karanlık bir "göz" ile.

"Rab Beaconsfield" ( «Rab Beaconsfield») - Grupta en iyilerinden biri, bir mavi-mor yaprakları vardır ve beyaz yelken indirin.

Bir houseplant menekşe en güzel açıklamaları biri "Morenkonig" ( «Mohrenkonig») jet siyah çiçek.

Günümüzde, daha geniş çiçek ile sınıfının geliştirilmiş bir versiyonu yarattı - "Süper Beaconsfield" ( «Süper Beaconsfield»).

1927 yılından bu yana, bilinen bir grup büyük çiçekler 6-7 cm çapında, düşük kompakt bitkiler, yüksek sertlik ve bol erken çiçeklenme sahip Schweizer (Schweizer Riesen, «İsviçre dev"), dirilmiş. grup hızla birçok ülkede popülerlik kazandı ve yaygın bugün yetiştirildiği menekşe çeşitleri.

Bu gruptaki menekşe en ünlü çeşitleri:

"Abendglyut" ( «Abendglut») - Koyu kırmızı çiçekler ve koyu lekeler.

"Turuncu Güneş" ( «Turuncu Sonne») - karanlık bir nokta ile turuncu ve kayısı.

"Firnengold" ( «Firnengold») - altın sarısı kahverengi lekeler ile.

tuğla kırmızısı zemin koyu nokta üzerinde olan, kapalı renk menekşe "Flyamme» ( «Flamme'de») fotoğrafını unutmayın.

Bu çeşitlerin birçoğu ve bu güne kadar çiçek tohumlarını satmak mağazalarında bulunabilir.

Modern serisi menekşe ile XX yüzyıl dizisi Ultima F1 (Ultima Serisi F1) sonunda oluşturulan ilişkilendirir kompakt çiçekli bitkiler yaklaşık 6 cm çapında çiçekli vardır. Çeşitli renklerde 26 çeşitten oluşmaktadır.

Seri Kristal Bowl F1 (Kristal Bowl Serisi F1) - küçük koyu yeşil yaprakları ve çok sayıda peduncles ile cüce bitkileri; Erken çiçeklenme. yaklaşık 6 cm, delikleri olmayan tek tip renk Çiçek çapı. Melezler gruplarında en çekici, ısıya karşı dayanıklıdır. Bu 12 çeşitten oluşmaktadır.

Seri Maxim F1 (Maxim Serisi F1) - ısıya ve soğuğa dayanıklı erken bitki ve uzun çiçekli süresi. Çiçekler merkezinde karanlık bir "göz" ile 6 cm çapında farklı renkler. Bu serideki menekşe çeşitleri - bazıları 12 fotoğraf aşağıda sunulmuştur.

dizi Joker F2 (Joker F2) Bu çok ilginç, çift ve hatta üçlü renk yaprakları vardır. Çiçeğin çapı - 7,5 ila 6 cm 7 Serisi notuna ..

dizi Veseler Buz (Weseler Eis) Bu 8 çeşitten oluşmaktadır. fotoğrafın not: Bu serideki menekşeler odanın tüm çeşitleri farklı renk çiçekler var.

Dev Foreranner (Dev Öncü) - farklı çiçek rengi ile 15 çeşit oluşan en kış-dayanıklı serisi, biri.

F1 Springtaym (F1 Bahar) - kompakt cesur, uzun çiçekli ve erken çiçek açan melez bir dizi farklı renklerde 20 çeşitten oluşmaktadır.

çeşitlerinin dizi arasında «F1 Bahar Zaman Cassis" (F1 Bahar Cassis ») - kadife ile, koyu mor çiçekler, tüm yaprakları olan ince bir beyaz kenarlıkla kenarlı edilir.

"Padparadzha F2» ( «Padparadja F2») - parlak turuncu renkli ve çok uzun bir çiçeklenme ile çiçeklerin en güzel çeşitlerden biridir.

7.5 ile 8.5 cm arasında büyük çaplı viyol çiçek de.

Modern serisi Taç F1 (Taç Serisi F1) kompakt cüce silnovetvyaschiesya çalılar vardır. çok parlak çapı 8.5 cm çiçekler, temiz, düzgün bir renk, bir noktalar.

Soğuk-dirençli bitkiler, erken çiçeklenme; bitki kümeleri en etkileyici bakış.

seri 9 farklı renk ve notlarının sortosmesi Formül miksödem taç (karışık Taç Formül) oluşur.

dizi Regal F1 (Regal Serisi F1) Taç serisi sadece yaprakları üzerinde karanlık "gözlerinin" varlığı ile F1 (Taç F1) farklıdır. serisi yedi notlarının ve sortosmesi oluşur.

Grandiflora menekşe eski serinin en - Kvedlinburger Risen (Quedlinburger Riesen, «Quedlinburgenses dev"). Bu gruptaki bitkilerin çiçek 7-7,5 cm çapa sahiptir. Erken Çiçeklenme Schweitzer Risen grupta (Schweizer Riesen), tahammül ama ne yazık ki düşük eşzamanlı başlar.

dizi fantezi F1 (Fancy Seri F1) Bu alt yaprakları üzerinde tek renkli ve koyu göz gibi çeşitli renklerde 11 çeşitten oluşmaktadır.

dizi Pham F1 (Fama Seri F1) saksı ve konteyner kültürü için özel olarak oluşturulan ve bir öz renkli ve alacalı olarak, farklı çiçek rengi ile 17 çeşitten oluşmaktadır.

Chalon Supriya (Chalom Yüksek) - kuvvetle oluklu beyaz-lila-mor-sarı renkli çiçekler ve yaprakları ile 5 çeşit ve çeşitli değişim.

dizi Kediler F1 (Kedi Seri F1) Bu 4 notlarının oluşur ve çok özgün çiçek rengi ile harmanlayarak: alt üç lob koyu ince bant kedi bıyık benzer.

Dev Viola çiçek 8,5-10 cm çapa sahiptir.

Majestic Devler F1 (F1 Majestic Dev) - 8 sınıflar, benzer sınıf Süper Majestic Devler serisi (. Aşağıya bakınız) oluşan dizi, Ama bu kadar büyük çiçekler, onların çapı "sadece" 10 cm.

F1Magnum (F1Magnum) - 2005 yılında bir yenilik. Farklı renklerde 12 çeşitlerden oluşan Erken çiçekli serisi.

10 cm'den büyük üstdev viyol Çiçek çapı en.

Süper Majestic Devler F1 (F1Super Majestic Dev) - En iyi serilerinden biri. Bitki yüksekliği -. 15 cm, 11 cm çaplı çiçek elde edilir.

bahar sonbahar, erken ve uzun Çiçeklenme. Bitkiler ısıya dahil olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır.

grup koyu mor beyaz ve soluk leylak farklı renklerde sekiz çeşit içerir. Hemen hemen tüm çeşitleri çiçek koyu nokta merkezinde bulunmaktadır.

İki çeşit bir sergi çiçeklere sarı merkezi ve üç noktalar var Gösterildi (serginin raporlarında belirtildiği gibi "göz ve dudak için"). o zaman bu çeşitlerin Her ikisi de yaklaşık 150 yıllık bir yaş vardı.

Neden sürpriz ziyaretçi ve tenör 'İrlandalı Molly' ( «İrlanda Molly»), "Sarı dokunduğu yeşil haki renk tonu,." Haiz çiçek rengi

Menekşe oda tipi anlamsız alacalı

Kapsam: Japonya.

Görünüm odada iki tür geçerek üretilen rengârenk anlamsız menekşeler:

menekşeler eyzanskoy (V. eizanensis), Bir el biçiminde olan 3-5 taksit 10 cm'lik bir uzunlukta ve beyaz ya da pembe çiçek yaprakları.

ve menekşeler mor rengârenk (V. violacea f. Çeşitlendirmek), dar, hançer yaprakları ile üst gümüş damarlar ile kaplı ve alt pancar, çiçekler, koyu pembe ve mor rengine boyanmış.

Fotoğraf görünümünden görüldüğü gibi oda menekşeler rengârenk işaretleri ve menekşeler eyzanskoy ve mor motley var anlamsız.

büyüyen koşulları. Doğal türler kültüründe yetiştirilen dağ ormanları, melez türler kaynaklanmaktadır. besinleri, nispeten nemli toprakları nispeten ısıyı seven gerektirir.

Kullan. Japonya'da popüler bitkiler saksı.

Aşağıda formu alacalı mor anlamsız için forma ilişkin fotoğraflarla menekşeler odanın çeşitlerdir.

sınıf "Dancing Geisha" ( «Geyşa Dancing») -. 20 cm yükseklik damarlarının gümüş desenli, slozhnorassechennye bırakır. çiçekler, kokulu beyaz veya mor yapraklar, yukarıda yetiştirilir.

"Gümüş Samurai" ( «Gümüş Samurai») - 35 sm bitki yüksekliği fazla bir gümüş gölge ve bir dalgalı bir kenar, mor çiçekler, kesilmiştir bırakır ..

istatistik

Copyright © renklerinin 2008-2017 Bankası. Tüm hakları malzeme FlowerBank.ru sitenin sahibine aittir.

kaynağına malzemeler ansiklopedi, tıklanabilir bir bağlantı kullanarak: Ansiklopedisi gerekli renk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 2 =