merdiven bitirme

Tek başına Binaların merdiven

Bugüne kadar, beton merdiven bitirme için evde kullanılan malzeme ve teknolojileri çok çeşitli vardır. Çoğu zaman şu malzemeleri kullanılır:

 • laminat;
 • ağaç;
 • yapay veya doğal taş;
 • seramik;
 • halı.

ille beton merdiven bitirme herhangi bir teknoloji hazırlık çalışmalarının uygulanmasını kapsar. boyama ve dekorasyon gerçekleştirmeden önce, adımlar somut merdiven üzerinde tüm varyasyonları hizaya gerekir. Kendiliğinden yayılma karışımı kullanılarak farklılıkları eşitlemek için.

inşaat molozları ve tozdan farklılıkları ve dolgu uygulanmasını, iyi temiz tüm aşamaları tesviye önce gerekli. Ayrıca döküm öncesinde ve Astar derin penetrasyonu kuruduktan sonra yapışma astarlanmış sahne artırmak için önerilir.

Evde adımları bitirme verimli yollarından biri, bir laminat kaplama merdiven olduğunu. Bu düzenleme, laminat zeminler için kullanıldığı konut için idealdir.

Merdivenin tüm adımlar kontrplak ile kaplanmalıdır. Gerekli büyüklükte kontrplak kesme elemanlarının yaprak itibaren. astarlanmış adımında yapıştırıcı bileşimi, ve kontrplak karşılık gelen daha sonra istif elemanları uygulanabilir. bakım şapkalar kontrplak boğuldu ve rahatça sığacak laminat karışmaz edildiğini alınması gerekirken kontrplak tarafta, hızlı bir kurulum tarafından güvence altına alınmalıdır.

Daha sonra, bir merdiven montaj polietilen kontrplak substrat yatmaktadır. alt-tabaka için gerekli olan:

 • ek yalıtım kat;
 • Yürüme sırasında üretilen olgunluk titreşim;
 • uygun izolasyon seviyesini temin.

risers laminat parçalar bölmek ve uygun boyutu prostupney gerekir dekupaj kullanılması. Düz bir kesim için büyük testere ahşap kullanmak daha iyidir ve tüm kavisli kesimler, örneğin, parmaklıklar altında, kadar ince bir metal törpü yapmak daha iyidir.

1

Laminat parçaları bütün kesilmiş köşeleri küçük kapakları demir dışı metal vida ile kontrplak bağlıdır. Her bir panel daha da laminatın erken aşınmasını önleyecek bir dekoratif köşesi ile basılmıştır.

Binaların merdiven yapılmış ve sert ahşap edilebilir. Eğer bir üst kat, size uygun bir substrat, dübel, vida, yapıştırıcı ve malzemeyi üretmek için kontrplak satın aldıktan sonra, sen dekorasyon başlayabilirsiniz. iş için bazı alet ve malzemeler gerekecektir.

Her şeyden önce, merdiven uçuş tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak bu elemanlar Basamaklara kaplamak için kontrplak gelen kesilmelidir. Basamaklara kontrplak elemanları dübel ve vida eklenir.

Bu yalıtım dikkat etmelisiniz. Bunu yapmak için, polietilen köpük substratı kullanabilirsiniz. Zararlı etkilerinden ahşap ve beton koruma sağlamak ve mükemmel ses yalıtımı yaratacaktır.

merdiven ağaç karşısında yükselticinin altındaki başlamalıdır. Tüm boşlukları her iki tarafta iki delik delinmiş. oluklar ve yükselticiler, alt parçanın alt kenarı ile aynı hizada sırt bağlanmalıdır yönlendirici üzerinden Pre. basamakları üst kenarı arka tarafındaki deliklere tahrik edilmektedir. Eğer yerini pürüzsüz kontrolü için gerekli sonraki her parça yüklediğinizde. lastik sırtına sahip birçok yükseltici yapısı monte edilmiş halinde, tüm süreç büyük ölçüde hızlandırılabilir. Sen Sırtta bulunan onları takılarak, metal köşeler kullanabilirsiniz. Bütün yapı tamamen monte edilene kadar uç vida vida önce olmamalıdır. durana kadar son muayene sonrasında montaj vidaları vidalanabilir.

Yükleme tamamlandıktan sonra evde bütün inşaat taşlama başlayacak. pürüzsüz zımpara ile tüm çıkıntıları ve düzensizlikler, ve ideal şeklin düzgün bir yüzey elde etmek olmalıdır. Son adım, lake kaplanması edilir.

Binaların merdiven da seramik karoların yaptı. Bir karo seçerken merdiven genişliğini uyacak biçimi için tercih verilmelidir. Bu anlamlı malzeme maliyetlerini azaltacaktır gibi bir karo seçilmesi, her plaka budamak için gereğini önleyebilirsiniz.

alttan başlayarak seramik karoları ile beton merdiven astar üzerinde çalışın. İlk önce, dikey elemanlar ve istiflenmiş - Yatay. tek yolu yüksek kalitede astar sağlamak için. Aslen işaretleme yapılır ve gerekli unsurları yaptı. Bu karo için istenen boyutta kesilir. deneyin ve tüm boyutlar atıfta emin olmak için bunları kurutmak için gerekli tüm unsurların üretiminden sonra.

Besleyici ve taban yüzü üzerinde, yatay ve dikey seviyede tutan yapışkan tatbik edilir ve kiremit lay olan. bir basamak fayans döşenmesi sonrasında kağıt hamurunun tarafına devam eder. Çıkarıldı, yapıştırıcı tüm izleri, ve geri kalan boşluklar özel harç ile doldurulur. negatif etkilerden yapısını korumak için, kurutulduktan sonra, tüm yüzey suya dayanıklı emdirme ile kaplanır.

Hızlı kuruyan tutkal seçmek için tavsiye edilir. Bu süreç önemli ölçüde bitirme işlerinin yürütülmesi için süresini azaltmak karo, döşeme sonra yaklaşık dört saat içinde dikişleri sağlayacaktır. Ayrıca astar daha çekici ve doğru yapacak değil sadece ek kenar profili kullanmanız önerilir, ama aynı zamanda çini kenarlarına hasara karşı korur. Bu tür profil fayans yapışkanı döşeme sürecinde sabittir.

Evde beton merdiven astar en zarif ve nadir tip bir bitirme doğal veya yapay bir taştır. Bu tür malzemeler genellikle katı kuruluşlar evlerde kaplama merdiven veya ofislerde kullanılır. Bu malzemenin maliyeti yüksek bir düzeydedir.

merdivenleri bakan için küçük boyutlu karo şeklinde doğal taş kullanılabilir. Bu durumda, tüm bitirme işlemi seramik fayans bitirme aynıdır. Büyük plakalar kullanıldığında durumda, çapa üzerine monte edilmelidir. Plastik bağlantılar montajı için kullanılmamalıdır. raptiye bu tip uygulamak hatta kalın taş levha, kırık olabilir.

halı ile kaplı evde herhangi somut merdiven çok güvenli ve kullanımı rahat olması. Bu çok uygun bir seçenektir ve tüm süreç biraz zaman alır bitirmek.

Merdiven bulunluğu için özel olarak tasarlanmış halı seçmek gerekir. Bu tür bir halı tüylü aşınmaya karşı en dirençli olan ve yüksek mukavemet, bu halı alt-tabakanın yer alır. Belirli malzemeler ve araçlar gerekir çalışmalarını gerçekleştirmek için.

kalkanlar alt ve arka kenarlar boyunca çivili kaburgalar yüklemelisiniz. Onlar tutkal koymak veya dübel ve vidaları düzeltmek edilebilir. Bu raylar sağlam ve sıkı merdivenlerde halı çekin izin verir.

merdiven boyunca uzanana destek hissettim. Bu yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır. alt-tabaka sabitleme sonra elemanlar halinde kesilir. elemanların her biri tek bir aşama için tasarlanmıştır. Keçe alt-tabaka, bir tel zımba ya da özel bir bant kullanılarak raya.

Halı bir keski ile gerilir. Çivili raf iyi sıkıca saran halı adımlar sabittir. süzme sonra demiryolu çalışan tüm yerleri dokunun keski gerekir. Böylece, rayların üzerinde çiviler de yanlış tarafı halı ile bağladım ve kaplama kayma izin verilmedi.

evde merdivenlerde Halı merdiven ve halı bıçak kenarı çivili şeritler arasındaki boşluğun içine zorlanır çıkardı. Sadece çok keskin bıçak kullanın, aksi takdirde kesip halı gözyaşı olamaz.

sıkışmış halı kenarlarında kama çentikler yapmaya görünen kabarcıkları kaçının. merdiven tarafta açık ise, bir germe takip eder bir ödenek ile halı kesmek için gereklidir. halı kenarı kaplama bir bıçakla kesilecek ve daha sonra halı tüylü aşağı doğru bastırılır gerekir.

uçları V biçimli bir profili ile halı sıkıştırılır. taban ve halı kenarına tutturulmuş Bu profil özel saplamalar gerilir ve daha sonra metal şeridin kapanır.

Evin yukarıdaki malzemelerin herhangi somut bir merdiven ile kaçtı, iyi yalıtım yüzeyini ekler, aynı zamanda herhangi bir odanın içini süslemek için değil sadece.

merdiven tamamlanması ve kaplama - malzemelerinin ve bunların özelliklerinin çeşitliliği

Merdiven güvenli hareket ve uyum iç "uyum" sağlamalıdır. Onları kullanırken hiç onarım ve inşaat deneyimi rahatsızlık için ihtiyacı ortadan kaldırmak için erken yıpranma ve ev sahipleri karşı koruma kendisini tasarlamak için gereklidir. Rasyonel görevlerin tüm aralık merdiven nosing sağlayacak ve kendisi için biz bitirme malzemeleri geniş bir yelpazede uygulamak çözmek. en bakan bir yolu seçimini tartışmak ve en iyi seçeneği bulalım.

merdiven için bittikten seçiminde Simgesel ↑

Aslında, merdiven kaplama iniş mevcut ahşap çerçeveler, metal yapıların veya beton yürüyüşleri dekorasyon olduğunu. Sonuçta oluşumunun performans ve konfor optimizasyonu ile birleştirilmelidir. malzeme için tercih ve uygulama yöntemini haklı önemli argüman, soru, elleriyle merdiven bitirme yapılabilir vardır. "Için" argümanlar özetleme ve "karşı" ifadesiyle tüm yönleriyle çıkarılarak, sahibi doğru seçim yapacaktır.

Temel olarak, bu aritmetik sorunun çözümü üç "ayağı", yani dayanmaktadır:

 • yapı konfigürasyonuna sahiptir;
 • Ses yalıtım parametreleri tercih edilmektedir;
 • şarta kullanıcılar.

kendini Fırsatlar, yöntem onun titizlik merdiven ve beceri kullanılabilirliğini süslemek için sahibinin isteğine bağlıdır. Tabii ki, dikkate merkezi veya ekonomik bölge kurulan merdiven içinde gereğini ve prezentabl binaların derecesini alır.

merdiven için malzeme bitirme seçin ↑

beton, metal ve ahşap merdivenler yüzeyleri tamamen ya da kısmen farklı malzemelerin uygulanabilir kombinasyonu kesin. Örneğin beton merdiven bitirme aşamaları ahşap olabilir ve bariyerler kullanımı oldukça uygun kaplama parçaları, dövme ürünleri ve camdır.

Yükselticileri ve yan kirişleri sadece boya ve revet taşa basmak ve süpürgelik ile birlikte koyabilirsiniz. Yapılabilir merdiven kaplama laminat 31. sınıf, parke kalasları ve herhangi bir kat örtmeleri. seçeneklerin kütlesi, bunların her bak.

Yaşlı insanlar var evlerde küçük çocuklu Tercih merdiven halı kaplama aileleri, aşırı gürültüye duyarlı taş yüzeyinde adımları Aramalar vardır. Genellikle halı merkezi merdiven saygın kuruluşlara astar.

Elastik yumuşak malzeme derhal yerleştirildi, kesilecek gerek yoktur. Montaj taban yüzü özel klipler düzeltilmesi için plastik, ahşap süpürgelikler, daha çok pirinç çubukları yapılır. çıkıntı taban yüzü durumunda çok ağır ek çubuk çubuklar kullanılır.

onun izi şartları altında halının ömrünü uzatmak için keçe veya benzeri materyal. Halı iğneler kavisli herhangi bir yapı ya da çiviler tutturulmuş kıvrımlar olabilir.

Muşamba, kauçuk paspaslar, lamine ↑

Onlar sadece taban yüzünü kapsamaktadır. Lastik kaymaz paspaslar ve muşamba kesilmiş metal çubuklar ve köşeleri ahşap merdiven takılır. Köşeler kayış uç kısmına, lastik sırtının uzun kenarına bağlanması için kullanılmaktadır. Beton ve özel bir bileşik ile bir macun, metal yüzey için.

Şeritler ve köşeler de laminatı sabitlemek için kullanılır. lastik sırtına kaplama için bir perde önceden işaretlenen hatlar üzerine testere kesme yükseltici malzemesi için tek parçalı bir bant olması gerekmektedir.

Not. tasarım aşamasında dikkate tipi ve eskrim boyutunu, konumunu bileşen parçaları alınmalıdır.

Klinker evresi, fayans, granit ↑

Bitirdi klinker ve kaymaz kaplama ile seramik granit basamaklar - büyük bir seçenek, yapıların her türlü imalatçılardan temin. Bul ve sola veya sağa monte süpürgelik için tüm yapı için her şeyi tam bir set şimdi satın almak olabilir. çok basit yürütülen adımları, bitirme merdiven hazır seti yardımıyla inşaat elemanlarının boyutları ürünlerin büyüklüğüne karşılık eğer. boyutlar şap beton karışımı yapmak zorunda olduğunda.

Seramik karo hepsi bu değil sanatçılar dışarı estetik, budamak gerekir. genellikle döner merdiven kaplaması için tavsiye edilmez: Birçok çirkin dikişleri olacaktır. direkt marşları kaplama karoları alt adımdan başlamalıdır.

granit, mermer, gözenekli olmayan kumtaşı veya bazalt ince işleri için kullanıldığı gibi, merdiven astar fayans aynı mı benzer bir biçimde kullanılabilir. Malzeme Dezavantajları adımları ve maliyetinden ses efektleri belirtti. gözenekli kayaların için gereksiz yere dikkat karmaşık.

bodrumdan veya diğer iç tesislerinde yol açarsa beton veya metal merdiven prezentabl terbiye kesinlikle hiçbir ilgi, bir su itici kompozisyon ile tasarımın tüm bileşenleri boyamak için basmakalıp olabilir edin. boya malzemesini koruyan, ama soğuk sahne olmaya devam edecektir. o teslim etmedi yüksek sesle adımlardan. kaplama hafif renkli boya kolonlarla koyu ahşap basamakları birleştirecek beton merdiven adımlar Ancak, yapı daha şık ve görsel olarak daha hafif olacak.

kereste merdiven renkli veya renklendirici ile emprenye saydam koruyucu kaplama dekoratif emaye, berrak ve renkli lake, antiseptik olabilir.

mükemmel ısı yalıtımı ve dekoratif nitelikleri ile hafif malzeme kolayca mevcut tüm kaplama varyantları organik herhangi iç bakmak ile kombine işlenebilir. Beton merdiven ağacı hafifçe zaten hantal ağır inşaat ağırlığını artırmak karşısında saygın görünüm sevimsiz bir inşaat verecektir. keresteden bitirmek için inşaat sanatsal oymalar kullanın, herhangi bir yapıda olabilir güzel bir taraklı korkuluk ile çitler yükleyebilirsiniz.

Ana artı - ahşap sahne güvenli bir şekilde ısıtmak bile yalınayak olacak yürümek yapacaktır. o beton rahat sıcaklık sahiplerini memnun etmemektedir aynıdır çünkü metal merdiven ağacını bitirme öncelik banliyö konut sahipleri çünkü.

Bu gibi durumlarda, kaynaklanmış metal sırt ayarlanabilir veya tüm unsurları üzerinde sadece taban yüzü veya aşama önce su geçirmez kontrplak koydu. aşamaları astar sonra tüm yapı alçı kaplı edilebilir.

Aşamalı ahşap lambri merdiven ↑

o doldurur sonra beton merdivenler ahşap kılıf işlevi neredeyse iki ay olacak. Bu dönemde Beton ikincisi de çatlak yok, çözgü gelmez kereste üzerinde onu ayarlamak için tüm aşırı nem sağlar ve deforme olmaz. numarası ve işlem adımlarının karmaşıklığı dolgu kalitesine bağlıdır. Beton merdiven ağacının gövde üzerinde çalışmaların tam döngüsü içerecektir:

 • Hizalama. eksiklikleri adil bir sayı ile monolitik yapıların yüzey hizalanması gerekir. yaprakları ve kulakları: Beton tabanı hizalamak bu standart yöntemleri uygulamak için. kendiliğinden yayılan polimer harmanı bir veya iki hafta süre sertleştirme için, beton şap pekiştirmek ve yaklaşık iki ay tekrar nem kaybeder. Günlükleri kullanmak daha iyidir. Ve daha hızlı inşa edilir ve merdivenler ağırlığı çok artmaz.

Önemli. başlangıçta monolitik kereste yapısını Kaplama planlanan varsa, tasarım dikkate kumaşın kalınlığını almalıdır. büyük özen beton merdiven dökme için iskelenin monte götürülmelidir ile, doğru hizalama yardımı ile gerekli değildi tutarsızlık boyutlarını aşamalarında da.

 • soyulmuş büyümeleri ve adımları sıva üzerine şap veya lag nem itici özelliklere sahip kontrplak döşeme. Malzeme 12 mm kalınlığında seçmek, onun çivi ile dübel bağlanır.
 • kontrplak için adımların Tespit elemanları. Bu yapıştırıcı ve vidalar kullanılarak gerçekleştirilir.
 • biçimlendirme set dolap, balusters, korkuluk göre ve ardından eskrim dekoratif ayrıntıları ekleyin.

Çoğu zaman kaplı merdivenler ağaç boya formülasyonların cilalı ve işlenmiş parçaların kullanımını belirler. Ancak, hiç kimse boya sonra işi gerçekleştirmek için durur.

teknoloji kaplama ve iş gerçekleştirmeye karar verdik olanlara değil, aynı zamanda dekoratörler tutmaya karar ve astar için optimum yöntem belirler olanlara sadece gerekli adımları bitirme biliyor. Bulgular zaman ve malzemeler üzerinde tasarruf işçilerin arzusu ihlallerini tespit etmek ve bastırmak için sahibiyle yardımcı olacaktır.

Merhaba Kocam ve ben bir tatil ev satın aldı, ancak onarım sonuna kadar yapılmamıştır. İkinci kata çıkan merdivenin bitiş yapmak gereklidir. Ve işte güvenlik için küpeşte altında çubukların sayısı etkilediğini olmadığını bilmek ilginç? Nasıl en azından olması gerektiği ve ne şekilde yapmak daha iyidir?

Muhtemelen küpeşte altında korkuluk demek, ahşap merdiven ve büyük bir uzunluğa eğer yarım metre yoluyla koymak için yeterlidir, ama birisi çocuk, o zaman daha sık yapılabilir korkuluk arasındaki düşebilir korkuyor, ama güvenlik nedeniyle çocuk değil, korkuluk çökebilir gerçeğini, vücut 140 kg korkuluk dayanmaktadır yalnızca, her durumda olmayacak.

İyi günler, biz somut merdiven, ancak hiçbir alanı ve zakrugleniem.pri inşaat yanlış hesap ile gelir ve çok dar bir sahne vardır. Burada mümkün olmakla birlikte, ve bunu nasıl, bilmiyorum eğer, biraz sahne inşa etmek ve siteyi yapmak istiyorum. Ne kadar tutacağı ve sootvetvenno merdivenler ağacı yaklaşık olarak ne kadar bilmek istiyorum. sağol

merdivenler Bitiş: metotlar ve materyaller

Herhangi yüksek katlı bina, yazlıklar olsun, özel ev veya ülke yazlık bir merdiven ile donatılmıştır. Bazı durumlarda, bu evin seviyeleri arasında hareket için çirkin iç üyesidir, ancak bazen bu inşaatın ana görevine ek olarak tüm binanın orijinal dekorasyonu olduğunu. iki sürüm arasındaki farkı dekoratif astar varlığında yatıyor. sadece bitirme Doğru idam merdivenler tüm yapıyı dönüştürmek değil, aynı zamanda rahat ve güvenli olarak üzerinde bir hamle yapmak. Ama hakkını seçmek için bu amaçla ve nasıl kullanabileceğiniz hangi malzemeleri biz bu makalede ele alacağız.

Onlar da masif ve insan içine çıkamaz olduğu görüldüğünden Çoğu zaman, maruz astar, beton ve metal yapılar güçlendirdi. İlk durumda, sadece merdiven adımı kaplama, aynı zamanda, yükseltici, süpürgelik ve kiriş kosuory olarak uçak bakan gerçekleştirilir. Metal konstrüksiyon diğer malzemelerden yapılmış adımlar ve korkulukları ile tamamlanabilir. bunlar maksimum yük etkilenen işleminde olduğu gibi ve aslında, ve diğer bir düzenlemede, özel ilgi, yatay yüzeylere dikkat edilmelidir. Daha sonra, astar malzemesini nasıl seçileceği ve yerine getirmesi gereken hangi şartları göz önünde bulundurun.

Evde merdiven Döşeme aşağıdaki nüansları ile gerçekleştirilmelidir:

 • Güvenlik ve pratiklik. seçim ve aşınmaya karşı dayanıklı, aynı zamanda, kaydırmaz kaplama de gerekli adımları bakan için. Bu alanda sık sık ayakkabı parmaklı darbelere maruz beri Rıhtlar, mekanik stres varyasyonları ve darbelere karşı dayanıklıdır malzemeleri ile donatılmıştır.
 • Uyum zemin. merdiven kaplama için kullanılan malzemeler, kat iki katlı bir kaplama ile kombine edilmelidir.
 • Mart geometrisi. Pryamomarshevye tasarımları can ceket herhangi bir malzeme, vida ve döner merdivenler zarının daha dikkatli seçim gerektirdiğinde oysa. onlar malzeme atık ve maliyetlerinde bir artışa neden mahsulün çok şey var ki karo veya taş seçiminde dikkate almalıdır.

Ev küçük çocuk varsa, kaplamanın ısı ve ses özelliklerine özel dikkat gösterin. o dokunuşa daha hoş ve yastıklama etkisine sahip olduğundan bu durumda, merdiven bitirme, ahşap kullanımı ile gerçekleştirilir.

beton merdiven Boyama - dekorasyon en ekonomik yöntem

En bütçe seçeneği beton yapıların boyanmasını olduğu kabul edilir. Bu durumda, merdiven oldukça sıkı görünüm ve başarıyla hemen her dekor uyacaktır. Bununla birlikte, tek bir beton karakteristik hızlı aşınma o kadar kırıntı bir katı çözelti ile kaplanmış aşama çimento boyama önce unutmamak gerekir.

dekorasyon bu yöntem dezavantajları vardır çünkü düşük maliyet ve basitliğine rağmen, bu yöntem, az kullanılır. Boyalı sahne, sert soğuk ve oldukça rahatsız kalır. Evde böyle bitirme merdiven sahipleri ek materyallerle onun daha da iyileştirme planı durumlarda yapılır. Örneğin, merdiven halı ses de, ısıyı korumak ve rahat bir atmosfer oluşturmak için yardımcı absorbe katlar bir uçuş döşeli olabilir.

Burada yapışkan olmayan rulo mallar kesinlikle açma ve yaralanma yol açacaktır kıvrımlar, oluşturabileceğine dikkat edilmelidir. Güvenli taşıma katmanı için güvenilir bir taban kısmına bağlanmış, ve adım açıları ya da metal ahşap-polimer kompozitinin köşelerini ayarlayın.

Çoğu zaman, özel bir evde merdivenlerden bitirme ahşap farklı türde kullanılarak gerçekleştirilir. Bu malzeme nedeniyle çevre dostu, sıcaklık, çekici bir görünüm ve montaj kolaylığı takdir edilmektedir. Ahşap merdiven herhangi bir geometri kesin.

Güzel ve sıcak renkler ve doğal çizim birçok ev sahipleri çekmek, ama çoğu zaman ahşap elemanlar boyama işlemine tabi. Burada su korkmayan ve aşınmaya karşı dayanıklıdır, vinil ya da akrilik boya kullanılması gerekir.

Genellikle beton Basamak sadece ahşap takviye edilmekte ve beyaz veya dökümlü fayans boyanmış yükselticiler, sıvanmıştır. Bu yaklaşım, doğal kaplama satın tasarruf sağlayan, belli bir hafiflik ve iç mekan çeşitli verir.

Ağaç ne tür bitirme aşamaları için seçilmelidir

aşama düzenlemeleri için, tipik olarak bir dizi veya lamine ahşap kullanmak. Ama parke tahtaları bu amaçlar için kullanılmak üzere tavsiye edilmez. Seçilen ahşap malzeme aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • 8% 'den fazla olmayan bir nem oranına sahiptir;
 • katmanların düz hat düzeneği ile karakterize edilen;
 • Hiçbir knot, çatlaklar, pigmentasyon ve diğer kusurları var.

bu özellikler, (diğer bir deyişle, birinci sınıf ahşap olarak) ideal bir doğal malzemeler E-sınıf altında. aşamaları için aşınmaya karşı iyi bir sertlik ve yüksek direnci olan çeşitleri seçilir. Bunlar, meşe, kayın, kül ve çeşitli egzotik türleri gibi sert ahşap içerir.

ladin ve çam yapılmış malzemeler, kaideler ve yükselticiler bakan için de kullanılabilir, ancak bu türlerinden yapılan ürünleri kapsayacak derecede tavsiye edilmez. Aşırı bir durumda, yumuşak ağaçlar (insanlar daha az sıklıkta gezeceğin) merdiven tavan veya mahzende lider tamamladıktan çalıştırabilirsiniz. Bu durum, bu çeşitlerin zayıf güç ve kırılganlık nedeniyle.

Çoğu zaman, ikinci kata merdiven bitirme seramik karolar ile yürütülür. Bu yöntem kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Olumlu tarafı seramik aşağıdakileri içerir:

 • Hijyen (kiremit genellikle deterjanlar ile temizlenebilir);
 • Geniş renk yelpazesi (merdiven karo bitirme dikkate bütün binanın tarzını alarak gerçekleştirilebilir);
 • (Bir merdiven aracılığıyla yangının yayılmasını önleyecektir yangın karo durumunda) yangın güvenliği;
 • makul maliyet (fayans çok daha ucuz doğal taş vardır);
 • dayanıklılık.

soğukluk, sertlik ve yağlılık: astarın eksiklikleri ile ilgili konuşma bu nitelikleri söz edilmelidir. Diğer kaplama malzemeleri (örneğin, odun) ile birleştirilmesi ile elde edilebilir seramik karo ile temas hissini gidermek.

Merdivenler için fayans nasıl seçilir

aşamaların dekorasyon için kullanılan Fayans, aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 • Aşınmadan (Sınıf IV veya V) karşı yüksek direnç
 • ölçek Moss 5-6 noktaları (bu genellikle ambalaj üzerinde belirtilir) minimum sertliği;
 • iyi kayma özellikleri (pürüzlülük ve dışbükey bileşenlerin varlığı ile sırsız kaplama).

Bu gibi şartlar taban yüzlerinin düzenlemesi için kullanılan malzemeleri karşılamak zorundadır. Rıhtlar daha düşük tenörlü varyantlarını ihraç edilebilir.

taş merdiven ile süslemesi iç sofistike bir dokunuş getiriyor ve sahipleri tesislerinde tutarlılığını vurgulamaktadır. Bu tür yapılar, eski kilitleri ve lüks klasik daire ile ilişkilidir.

onlar da hantal bakmak çünkü herhangi bir doğal taş soğuk ve masif malzeme olarak kabul edilir gibi, küçük odalarda merdiven bunları tam olarak taşlayarak, buna değmez. Aynı anda bir fark birçok malzemeyi birleştirmek için yardımcı olur olun. tasarımı belli bir stil ve taş aynı tür bir kombinasyonu ile elde edilebilir iç sağlamak için belli lezzet, ancak farklı tonlarının verin. adımlar hafif tonları bitirmek için ise merdiven hafif ve daha şık görünecektir.

Doğal bir materyal, bu yüzden pratik ve isim olmaz bakımı kolaydır - Ama o taşı unutma. Bazı türler çok çabuk kirli ve neredeyse temizlenmez olsun edilmektedir. Bu nedenle, taşlar iç, kompozisyonlar emprenye özel çelik sapı kullandı. Bu nem, yağ ve demir dışı maddelerin zararlı etkilerine karşı doğal malzeme korur. İşleme yüklemeden hemen sonra yapılır ve her iki yılda bir tekrarlanır.

taş ne tür adımlar bitirme için de kullanılabilir

Yukarıdaki bilgilerden belirgin hale gibi, herhangi bir malzeme aşınmaya karşı iyi bir direnç farklı olmalıdır ve yeterince sert olması için adımları astar için de kullanılır. bazalt, granit, sert kumtaşı çeşitleri yanı sıra kalsit mermer ağır çeşitli: Bu nedenle, kaplama sırtları için taş seçerek, bu tür türlerini tercih edilmelidir.

Aynı amaçla kullanılabilir ve traverten, ama sadece taş için gözenekleri özel macun önceden doldurun. parlak düzenlemeleri kullanarak, fazla kaymasını önlemek adımların çözeltilerin yüzey kapsamalıdır. Aynı amaçla farklı çizimlerde bir kaya boşlukları ve kabartmalarda yapılabilir.

Böyle kapsama kısa ömürlü olacağından Yumuşak kalker ve kumtaşı tipleri, basamakları dekorasyon için kullanılamaz ve sahne temiz tutmak çok zor olacaktır.

Laminat bir kaplama olarak iki katlı ve adımda kullanılabilecek bir evrensel bir malzeme olarak. Bu malzeme arıtımının bile pürüzlü ve masif beton yapılar vermek yapabiliyor. Bu tutmak için rahat, temiz oldukça kolaydır herhangi bir ek işlemler gerektirmez ve makul bir maliyeti vardır.

onun operasyonun süresini etkilediği için merdiven laminat tamamlanması, bu kaplamanın sıkı istiflenmesi teknolojisi altında olmalıdır. Burada hesap birçok önemli noktalarda içine almalıdır:

 1. Laminat bir ahşap yüzeyi üzerine, varsa, tahta dayanıklılık ve kararlılık için test edilir. Bu kapsama için yürüyen tabanının en ufak karıştırma bile kabul edilemez. Herhangi bir eleman kararsız ise, güvenli vidalarla bağlanmış olması gerekir. Bir yüzey macun ile zımparalanmış ve kaplamalı laminat adımları döşeme önce.
 2. kaplanmış beton yüzeyi giderek, temel güç ve düzlük kontrol edilir. Gerekirse, beton şap tesviye tabakası üzerine serilir.
 3. alt-tabakanın hazırlanması sonra çıta kesme baş gösterebilir. Bir gemide genişliği bütün sahne elemanları birleştirir ve daha sonra arzulanan boyutta kesilir karşılamak için yeterli değilse. Durumda, yapısal mukavemet çok daha yüksek olacaktır, çünkü aşama daha çok geniş olan lamellerin kullanılması arzu edilir.
 4. kayıt yükselticiler için de laminat kullanımı. Dikey ve yatay olarak yerleştirilebilir. Yatay düzenlemenin basamaklarında sadece bakan izin verilir.

Merdivenler için laminat parke nasıl seçilir

Bitiş laminat merdiven kaliteli malzeme seçimi ile başlar. Laminat, hem de herhangi bir ahşap ürünleri, kapsamı ve ürünün özelliklerini gösteren birkaç sınıfa ayrılmıştır.

Merdiven panelleri neme, mekanik hasar ve aşınmaya karşı stabilite yüksek derecede olması gerekir. Tipik olarak, laminat sınıflandırma 2 de başlar evde, kullanılır, ancak merdivenler için 31 daha düşük işaretleriyle ürünler tercih edilmelidir.

Bu makale bitirmek merdiven olabilen vasıtasıyla, çeşitli malzemeler ele almaktadır. farklı seçenekler Fotoğraflar her bitirme modunda olduğu izlenimini yaratmaya yardımcı ve en favori yöntemi seçmek için. Yukarıdaki bilgiler sizin için yararlı olacağını umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

56 − = 52