meslekten olmayan laminat

laminat kendi el koymak nasıl - talimatı bir uzmanın

Laminat parke - en popüler zemin kaplamaları biri, birçok avantajı vardır. Böyle bir kaplama en önemli avantajı, - bir yüksek kaliteli ve düşük fiyat aynı anda bulunduğu, bu faktörlerin tüketicilerin çoğunluğunun husustur.

laminat örneğin birçok değerli alternatifleri vardır, benzer mukavemet ve dayanıklılık parke vardır, ama bunun için fiyat birkaç kat daha yüksektir. Kurulum karmaşıklığı - En zemin kaplamaları önemli bir dezavantajı, laminat ancak kolayca kendiniz yükleyebilirsiniz. Bu yazıda laminat parke bırakmaya tam olarak nasıl göreceksiniz ve ne yapacağını gerekir.

Eğer laminat parke döşeme başlamadan önce, mağazaya giderek rahatsız olmadan, bir bütün olarak tüm çalışmaları yapmak, kurulum için bir destekleme malzemesi ve araçları hazırlamak gerekir.

Laminat parke döşeme için aşağıdaki malzemeler gerekir:

 1. kendini Laminat;
 2. bir laminat için zımba;
 3. tabanı için Astar;
 4. polietilen film;
 5. laminat için alt-tabaka;
 6. Montaj dilimleri, sen tahta kazıklar veya lamellerin parçalarından kendi yapabilir, ama aynı zamanda dükkanda satılıyor;
 7. Baza ve parantez;
 8. barlar bağlanması gerekirse;
 9. İsteğe bağlı olarak, 30 cm için özel bir kayış gerici satın alabilirsiniz, ama onsuz yapılabilir. Ayrıca bakınız: "Hangi aracı gereklidir kendi ellerinizle laminat parke döşeme için."

Sonraki noktaları listesinin bazıları hakkında ayrı ayrı konuşmaktır. en laminat satın başlayalım. Laminat parke seçimi deposunda her zaman gerekli malzemeyi seçmenize yardımcı olacaktır, ancak miktar ile ilgili sorunlar olabilir, çünkü oldukça kolaydır. Daha sonra yerleştirilen daha lameller satın almak zorunda değilsiniz için gelecek kapsama alanını önceden hesaplayın.

Gerekli alanın beşte birini payı ile bir laminat satın önerilir. Farklı üreticilerin malzeme farklı bir alan var, bu yüzden hesaplamalar sırasında akılda tutmak böylece kaburgalar, standartlaştırılmış boyutları yoktur unutmayın. lameller aynı zamanda, farklı bir sayı olabilir paketleri satılmaktadır. İşten önce hazırlamalıdır malzemeyi satın aldıktan sonra: Birkaç gün boyunca onu bir odaya koyarak, laminat acclimate edelim.

döşeme için bir substrat seçerken, iki seçenek dikkat etmelidir:

 • Ekstrüzyon ürünü polistiren, düşük maliyet ve yüksek kuvvete sahiptir;
 • Bu malzeme bir "nefes" özelliklere sahip, Bitüm-mantar altlık önceki sürümden daha yüksek bir fiyat var ama ek olarak taslak alanında küçük kusurları kapatmak mümkün olacak.

Eğer kendi laminat bırakmaya nasıl düşünüyorsun onlar sadece döşeme kaplaması ile düzenli çalışması durumunda alakalı olarak, profesyonel araçları kullanmak için zaman yapmayız.

1

Kendinden döşeme Eğer iyi bir seviyede çalışmalarını gerçekleştirmek için izin ucuz araçlara sahip:

 1. ince diş (metal) veya yapboz demir testeresi laminat olabilir Testere;
 2. Bina Alanı;
 3. Keskin bir bıçak;
 4. kalem;
 5. rulet
 6. tahta parçası;
 7. maskeleme bandı;
 8. birbirlerine podbivaniya kaburgalar için ahşap tokmak, ayrıca sıradan bir çekiç kullanabilirsiniz.

engebeli zeminlerde laminat koydu, sonra çok yakında o gıcırtı edecek ve sonra tamamen çökmeye. Bu çıta bağlantısıyla, örneğin, onun belirli özellikler kaynaklanır: üzerlerinde yük dengesiz dağıtılmış olacak, bağlantı kilitleri hızla bakıma muhtaç hale gelir.

Laminat zemin için en temel betondur. Eski beton kaide kesinlikle örneğin beton parçası soyulabilir, bazı kusurları vardır. Kusurlar çıkarıldı ve daha sonra beton şap yüzey bitirme doldurmak gerekir. doldurmak için, hazır karışımı kullanabilir veya tek başına bir çimento-kum harcı yapmak için.

Tam kuru beton şap kendini yetiştirmiş çözümün birkaç hafta sürebilir. Emin beton kuru halde, asal yüzey olun. Astar beton yüzeyi takviye ve kilitler laminatta hoş olmayan bir creaking neden olabilir beton toz oluşumunu önlemek.

Laminat parke ayrıca eski ahşap zemin üzerine döşenebilir. Benzer bir zemin hizalama genellikle mümkün değildir, bu nedenle kontrplak veya sunta üzerine yüklemek zorunda. taban gıcırtı ve çürüme ya da kalıp gibi bir kusurları vardır da dikkat ediniz. kontrplak levhalar girintilidir vida, kapak ile tutturulur. Dikişler çarşaf ve vida şapkalar macun tavsiye (aynı zamanda okuyun: "laminat bırakmaya nasıl - kurulum için adım adım yönergeler").

laminat altında da alt-tabakanın koymak gerekir. Bu bir çıta montaj sırasında kaymayı önlemek amacıyla maskeleme bandı temelinde güvence altına alınmalıdır. alt-tabaka levhalar kesinlikle popo dizilir.

Eğer laminat kendi yatıyordu önce, planı istifleme yapmak başlayanlar önerilir.

kuralları ölçeği tutmak ve sonrasında kağıt üzerinde detaylı bir şema çizin:

 1. döşerken amortisör girinti uygun olmalıdır - zemin döşeme ve duvar arasında ise 1 cm mesafe;
 2. Laid kaburgalar haç şeklinde bir eklemleri oluşturmayan panellerin birleşim yerlerine tuğla konusunda karar vermesi gerekir,
 3. panel boyunun ayarlanması, 5 cm kısa olmayan kaburgalar 30 cm yapmak;
 4. Baz bir ahşap zemin ise, lamellerin dik eski ölüdür koymak gerekir.

hesaplamaları yaparak, sen paketleme başlayabilirsiniz. Montaj kaburgalar, o duvardan en açık olacak zemini başlamalıdır. bunun altındaki tüm usulsüzlük gizlemek için mobilya yerleştirmek planladığınız, orada en iyi şekilde döşenmesi tamamlayın. Duvara bakan, tarak bağlantı kesme sonra rıhtım çıta uçları, malzemeye talimatlarında belirtildiği gibi. kaburgalar şu dizi takın. Ayrıca bakınız: "Nasıl laminat parke için - tesisatın kanıtlanmış bir yol."

iki sıra yapma, duvara ve levhalar arasındaki aralık parçalarını monte edilmelidir. Ara parçaları, ancak kendi genişliği 8 mm'den daha az olmalıdır, bir boşluk yaratacak amortisör. birbirinden 30 cm bir mesafede monte edin. dikmeleri yükleme kalan rad döşeme devam eder.

Ayrıca cihaz kapı bahsetmek gerekir. Bunu iki söve arasında rahatça sığacak şekilde paneli kesmek zorunda (okuyun: "Evde kesik ince tabakayı: Araçlar ve Teknikleri"). Bazı durumlarda sitemizde detaylı olarak okunabilir bağlantı kayışı, kullanmak gerekir.

laminatın farklı istifleme yönü

Laminant genellikle aşağıdaki üç alana sığacak:

 • Işığın doğrultuda. Eğer dikişler anlaşılmaz hale gelmesini önlemek için izin verir, çünkü döşeme Bu yöntem, en sık kullanılan, dolayısıyla, zemin yüzeyi (: "- yöntemini döşeme seçimi nasıl boyunca veya karşısında laminat bırakmaya" olarak okuyun) daha doğrudur.
 • ışık hattı boyunca. Bu yöntem Windows geniş duvarda bulunan binalarda kullanılmaktadır. çok zor kaburgalar yerleştirin ancak bitmiş sonuç görsel alanı genişletmek olduğunu.
 • Çapraz serme laminat. Bu kaburgalar döşeme en karmaşık ve olağandışı bir yöntemdir, ama aynı zamanda, örneğin avantajları vardır, bu nedenle odanın özgün bir tasarım oluşturabilirsiniz. Birçok dosyaya yapmak zorunda ve malzemenin çok daha büyük miktarda bırakacaktır çünkü Tamamladılar örneğin istifleme, çok daha zordur.

Eğer, bu şekilde laminat parke lay onun istifleme teknoloji özellikleri hakkında hatırlanması gereken karar verirseniz: daha kolay gezinmek için yapmak için, size zıt köşeleri arasındaki ipi çekin gerekir. bitişik duvarları 45 derecelik bir açı gözlemleyerek, açı pencere önden arkaya yatırılmış laminat başlayın. Ayrıca göz önünde kaplamanın gücü tutmak: bitişik sıralar halinde bağlantıları arasındaki mesafe yarım metreden daha az olmamalıdır. Böyle stil bir örneği, fotoğrafta görebilirsiniz.

tutkal ve kilit: elleriyle laminat bırakmaya nasıl soru incelenmesi, çıtalarının tespitinde iki yönden söz etmek bıraktı. Çünkü bunu toplamak zorunda hangi yolu gösterecektir laminat satın alma talimatlarında, gerekmez kendi başlarına bu sorunu çözmek için.

Anahtar Kilit, bağlantı yöntemi, gücü ile ayırt edilir ve hemen hemen her yerde kullanılır. Montaj kaburgalar bir kilit oluşturacak sağlanan girinti ve çıkıntılardan sayesinde gerçekleştirilmiştir.

Bu kilitler ayrıca iki tipe yapılır:

 • -Kilitleri Kilit bir yatay ya da dikey düzlemde dok kaburgalar: küçük güce sahip, ancak, tutturmak için kolaydır.
 • -Kilitler tıklayın Daha yüksek mukavemet var, ama onlar çok daha zor birleştirmek şunlardır: sadece belli bir açıda kilitli oluklar ve sırtlar.

Bu tür bir bileşik, kırılgan elde edilir, çünkü yapışkan yöntem pratik olarak, günümüzde kullanılmaz. şekilde kaburgalar katılmak için, özel bir yapıştırıcı satın alıp onların uçları ve kenarları promazhte ve sonra sıkıca bunları basabilirsiniz.

makaleyi okuduktan sonra, güvenle Herhangi bir sorunuz varsa ancak, her zaman bizim web sitesinde sunulan diğer öğelerin fazla bilgi bulabilirsiniz, laminat parke döşeme başlayabilirsiniz.

Nasıl laminat parke hakkı bırakmaya?

Doğru Laminat parke bırakmaya nasıl anlamak için, bu malzeme ne olduğunu bilmek gerekir. Özellikle döşeme için tasarlanmıştır, özel bir bakım gerektirmez ve sürekli kullanım için tasarlanmıştır. Laminat plakası lif levha (Ağaç lifi) üretiminde alınan baz gücü için yöntem içermektedir. Dış yan panel çoğu durumda doku ahşap taklit yüzey örneği çöktürülmesinden kağıt tabakası üzerinde yapıştırılmış. Bu tabakanın tepesinde nem, aşınma, ve güneş ışığından lamine yüzeyi korumak için hizmet veren yüksek mukavemetli, bir koruyucu film uygulanır.

, farklı alanlar için seçilen bir laminat malzeme sınıfına bağlı olarak değişir. Örneğin, yatak odaları ve ortak yerler için, bu tür farklı. Alt sunta da nemden korurlar ve su geçirmez hale rolünü yerine getiren özel bileşikler ve reçine ile emprenye edilir kağıt, yapıştırılmış. Panelin çevresi üzerinde sınırlanmıştır özel kilitler yardımıyla, ile, dikişleri ve eklemlerde gidiyor. panel uzunluğu, 1 ila 1.5 m arasında değişir 0.2M, ve 6 ila 11 mm'lik bir kalınlığa genişlik.

Eğer laminat parke lay önce alt zemin durumunu kontrol etmeyi unutmayın. düzlem ve yatay yüzeyine ek olarak, veritabanı güvenilirliğini sağlamak için gereklidir. örneğin, ahşap zeminlerin temel teşkil, ediyorsanız ona gıcırtı yürüyüş veya çökme meydana geldiği esnemesine izin veremez. Eğer laminat parke lay önce herhangi bir sorun varlığı halinde, bunların onarılması gerekir. beton zemin Stel laminat üzerinde sadece birleştirici da sonra yüzey gelişmemiş ya da zemin "nalivnoy9raquo hizalanmasını olacaktır; Karışım. ille su yalıtım tabakası yatıyordu gerekir yatıyordu laminat önce Alt zemini hazırladıktan sonra, kalınlığı evinizin zemin bağlıdır.

laminat kattıktan sonra birkaç gün süreyle odasında bırakmak önerilir. Bu malzeme, gerekli sıcaklık ve nem aldığı sağlamaktır.

Eklemlere penceresinden laminat ihtiyaç döşeme başlayın gün ışığında görülebilir değildi. Malzeme, en az 10 mm bir boşluk sağlamak çıkarılabilir ara parçalar veya ek duvara ayrılır. Müteakip döşeme laminat paneller bir kilit mandalı (Kilit) gibi olmasından kaynaklanmaktadır değişir ve katlanabilir kilitlerle (tıklayın). Laminat ikinci tip büyük gücü ve bileşim yükleme sırasında panellere hasar düşük yüzdesine sahip bulunmaktadır.

(Parçaları kilitleme sokulması olmadan) olacak ikinci duvar boyunca laminat ilk sırasının dizilmesinden sonra. eklemler izin verilmez sonu kombinasyon "shahmatnyy9raquo kullanır; Butt yayıldı. Eğer kalıntısının bağlantıyı kapatmadan, en az bir panele kesip yarısı ile bir sonraki satır başlatmak gerekir çünkü eğer, panellerin bir tam sayı olduğunda en başarılı, seçenektir. ikinci sıranın toplama yaklaşık 45 derece kaldırılmalıdır sonra bir kilitleme kelepçe yerleştirilir ve daha sonra yavaş yavaş, tam kilitleme panellere indirilir. kat yükü eşit dağıtın ve eklemleri güçlendirmek panellerin mekanik yer değiştirmesine izin verir.

Eğer laminat Lock9raquo «kilitleri kullanılarak lay önce; bunlar biraz farklı toplamak bilmelidir. Bu (savunucuları panelin kendisinin hurda olarak genellikle rolünde) pedinden birinci bir yumuşak pristukivaniem bağlı kat, yatan kapsamalıdır. uçları ve açılar özel Z-şekilli braket ile kaynaklanmış ve ofset zikzaklı eklem korunmuş olurlar. ne zaman çekme çubuğu tavsiye edilmez. kötü görünüm, t için bu değişiklik. belirleyin. panellerin kenarları şişkin kurşun. Laminat parke döşeme başarının temel koşul - bu düzgün!

Ne kadar basit ve kolay laminat ahşap döşeme bırakmaya: bütün nüansları ile ayrıntılı talimatlar

Yazardan: Merhaba, değerli okuyucu. Eğer ahşap bir destek laminat plakalar yatıyordu olup olmadığını merak ediyorsanız, cevap oldukça benzersiz olacaktır. ve hatta gerekli - Mümkün! Lamine panoları - Bu kimin tasarım günlükleri ve plakalar içerir evde, yerleştirmek için idealdir sadece zemin kaplaması vardır. Ancak bu çalışmalarda, herkesi bilmez ki, bazı nüanslar vardır. Ama bugün biz laminat ahşap zemin döşemede nasıl bahsedeceğiz.

Neden Laminat Parke için idealdir?

Burada, cevap basittir. Tüm tasarım özellikleri ve materyalin özellikleri yüzünden. laminat plakalar - onlar zemin veya duvar ya sabit değildir, yani "yüzen". Onlar sadece birbirlerine bağlanırlar.

Bildiğimiz gibi, ağaç genişletmek ve nem ve sıcaklık etkisi değişikliklere altında shrivel yeteneğine sahiptir. Ağaç lamine tabanında serbestçe yatıyor ve "istediği" olarak ses düzeyini değiştirmek için buna müdahale etmez. Ve ahşap taban "büyümek" için kaplama ve dar engellemez. Basitçe pastoral!

Elbette ve bağlama kullanma. Ama son derece nadirdir. İlk olarak, işlem, emek yoğun, ve ikinci olarak, bu yapıştırıcı, yüksek tüketimine yol açar, üçüncü olarak, yapıştırılmış laminat artık ayrı alınır ve tekrar monte edilebilir sıkıca kenetlenmiş. Ama gelecekte gerekli ve bireysel kurullarının yedek olabilir. Yapıştırıcının "katılımı" olmaksızın - laminat parke döşeme en popüler yöntemin çünkü. Evin sahipleri ve ahşap tabanı: O bir defada tüm tatmin edecektir.

yapay kökenli kurulu lamine rağmen, onlar kereste ile aynı şekilde davranır. Sonuçta, ana bileşeni - HDF, MDF, sunta ve diğer malzemelerin geri ahşap sıkıştırma ile elde edilmiştir.

ihtiyaç sık sık su ve sabun çözeltisi kullanılarak zemin yıkama odası, laminat hazırlamak için daha iyidir. su panoları çok sayıda girmesini pul pul olabilir ve aralarında boşluklar olacak. salonu ve mutfakta HDF kullanılarak yapılan iyi kaplama yatmaktadır. Bu tür malzeme neme karşı dirençli olduğu kabul edilir. Bazı türleri bile banyoda kurulabilir.

sınıfa gelince, bir yerleşim bölgesinde genellikle sırasıyla sınıf endeksleri AC3-AC4 ile 32-33 izi olduğunu. Şimdi bu mümkün tahta tabanında laminat parke bırakmaya bulundu ve nasıl gelmiş malzemeler birbirleriyle etkileşen. Devam edin.

Bu lamine levha sadece düz ve katı bir substrat üzerinde monte edilebilir biliyoruz. Standarda göre, varyasyonlar 2 metre 2 mm 'den fazla olmamalıdır. Eğilim, 4 mm'den daha fazla izin, en az 2 m dağıtılır. Verileri ihmal standartlar olmamalıdır. Bu döşeme iddia yaşama önce değersiz hale gelecektir gerçeğine yol açabilir. Bunu çözmek için yollar aramaya daha geç bir sorunu önlemek için daha iyidir.

Şimdi tabanını hazırlamaya başlayın. Her ne kadar yıpranmış ahşap zeminler bağlıdır. Zamanla, tahta çürümüş olabilir ve (veya) deforme çünkü eski ahşap zemin, büyük olasılıkla, sökmeye gerek. imkansız için doğru döşeme tahtalarının görünümünü, ahşap yapının durumunu belirlemek için. Eğer bir çekiç ile vurmak Ama eğer - ve ses donuk, bu% 99 çürümüş. tırnak başları, sabitleme panoları, paslanmış, o zaman büyük olasılıkla çok çürümüş.

Eğer yüksek saklanarak varsa, o harika! Sen alttan altından inşaatın durumunu kontrol edebilirsiniz. kiriş ve kiriş özellikle dikkat edin. Çürük arazi tespit etmek, tüm uzunluğu boyunca bir iğne ile delip bunları. Eğer çürümesi dokunursanız, parçayı kesip yeni bir parça ile değiştirilmesi gereklidir. Daha o antiseptik işlenecektir eğer.

Bu konuda kritik bir şey - Eğer zemin altında doğrudan kullanmak mümkün değilse. Sadece ahşap zemin sökmeye gerek. Kurulları (tam, rot etkilenmez) iyi durumda - rezerv. Tekrar bırakmaya gerek, ama sadece üstüne aşınmamış, çirkin tarafını çevirerek edecektir. Tamamen kısmen de olsa, yıpranmış ya da çürümüş olanlar panoları - değersiz. Bunlar düz çöp gönderilmesi gerekmektedir.

Tüm tasarım öğeleri antiseptik ile tedavi edilmelidir unutmayın. Sonra çok daha güvenilir çivi daha vardır vidalarla panoları, güçlendirmek gerekir. Onların şapkalar birkaç milimetre ağacın dalmış edilmelidir. Yuvaları bir köpük ya da 50 ila 50 arasında bir oranda testere talaşı ile bir marangoz tutkal ile doldurun.

Şimdi yüzey kazıma cihazda yürüyebilir. Bazı durumlarda, en iyi çözüm döşeme tahtaları, üstten aynı kalınlıkta olacaktır. Aynı zamanda, nispeten eski döşeme tahtaları "çapraz içinde" yerleştirilmelidir. Böylece, "çabaları" zemin güçlendirme iyidir. Ama nedeniyle bu seviye yükselir için (tavan altına düştüğünde) unutmayın. Bu nedenle, tavanlar yeterince yüksek yalnızca, böyle bir tedbir kabul edilebilirdir ve birkaç duygusal özel rol oynamak için. Eğitim ile biz temel anlıyoruz. Şimdi ahşap zeminler üzerinde laminat plakalar bırakmaya nasıl düşünün.

Bence bir ahşap taban Hidro buhar bariyeri koydu gerektiğini söylemeliyim. Onu ahşap zararlıdır kondensat, birikmeye başlar yüzünden. Bu yalıtım tabakası, normal havalandırma ile müdahale edecektir.

Ama inandırıcı gelmedi ve difüzyon membranı kullanılarak izole kullanmaya karar verirseniz. Şimdi laminat panoları döşenmesi gidin. zemin kaplaması panoları iklimlendirme iki gün yaklaşık odasında yer almalıdır önce unutmayın. olmamalı burada Rush.

Lamine kurullarına aralık parçalarını monte döşeme önce duvara yakından yapışık değildir. yaklaşık 10-12 mm'lik laminat veya kaplama kalınlığı aynı bölümünü kullanarak yerine ara parçaların profesyonel. Daha sonra, mesafe kapalı kaide olup.

Bu genişletebilir nem ve sıcaklık değişimleri aksiyon ve sözleşmeli hizmetinde çünkü laminat yapılır. Bu özellik hakkında, metnin başında bahsetti. Görsel olarak, kesinlikle fark olmayacak, ama "büyümek" hiçbir yerde varsa onun eklemleri Λ şeklinde satın alabilirsiniz. Bu sadece estetik değil, işlevseldir.

Yükleme durur sonra, döşeme destek başlayabilirsiniz. Rulo substrat ucuz Kes, ama bunu unutmak daha iyidir. Kullanım lamine kurulu sadece birkaç yıl içinde, sadece yırtılmış ve yok edilir. Ve substrat işlevi sona erecek, çünkü kısa bir süre kullanışsız ve döşeme kendisi. Böyle şeylere o kurtarmak için daha iyi değil.

laminat güvenliği ve kendi sinirleri için mantar veya polistiren substratı seçin. Laminat 8 mm altında, tipik olarak 3 mm substrat yerleştirilir. o tasarımı "yüzen" olduğunu unutmayın. Ne o ihtiyacı yoktur duvarları ne de zemin düzeltilmesi. kolaylık sağlamak için, sadece tutkal eklem maskeleme bandı substrat, ancak gerekli değildir. lamine panoları istifleme yönü panoları yer nasıl bağlı olacağını unutmayın. Laminat doğru olmasına dikkat gerçeği döşeme tahtaları ile ilgili olarak "geçmeye".

Nasıl laminat ahşap tabanı kendisi lay olabilir? Lamine panoları olarak giderek ayrı ve stykuya hazır satırlar her parça eklenerek yerleştirilmiş olabilir. montaj en popüler yöntemi - parça. Yani o ve konuşma ile ilgili.

aşağıdaki gibi sekans çalışır:

 • montaj başlamayı planlıyoruz köşesine gidin. En iyisi, bu kapının uzak bir köşesi ise. Dört panoları getirin. (Duvara monte edilecek olanlar), birinci ve üçüncü olarak, tarak bıçak kesmek gereklidir. Bu durumda, oluk dokunmak gerekmez. Hep istifleyici de "bakmak" zorunda;
 • bir ön zamanlama, bitişik sıraların paneller bir mesafe ile kayık halde bulunmaktadır. bu mesafe, 30 cm'den daha az Bu nedenle, 30 cm değildir ve ikinci tahta kısaltmak gerekirse, En iyisi .;
 • Kilit tipine bağlı olarak birinci ve üçüncü panelleri şekilde yerleştirmek (/ Kilidi tıklayın). Sonra onlara ikinci ve dördüncü panoları bir parça bağlama - kesilmemiş;
 • tayin yere çıkan segmenti yatırın. dikmeler ve delatatsionnom boşluğu unutmayın;
 • Sonraki satırı bırakmaya benzer. göre bitiş derzinin panoları vymerennomu mesafe önceden kesilmiş. aynı şekilde döşeme devam;
 • son sırada öncesi vymeryat içinde kalasları Lay ve ölçüde kesin yeter.

kapı ve laminat zemin kalasların standart kurallara göre yapılır piller için döşeme bypass borusu. Gördüğümüz gibi herhangi bir sorun laminat parke ahşap yatıyordu olmadan, bu mümkün. nüanslar başka durumda olduğu gibi, vardır, ama genel olarak burada biraz karışık bir şey yoktur. Bu durumda, böylece daha sonra yeniden yapmak zorunda değilsiniz, acele etmemelerini ve tasarruf etmeye değil daha iyidir. Sadece yüksek kaliteli malzemeler satın almak ve talimatları izleyin.

Ayrıca, deneyim yirmi yıl ile binanın tamirinde uzman tarafından tasarlanmış video ders, dikkat edin. Sizinle tecrübe ve kapsamlı bilgi hazinesine paylaşmak, böylece mükemmel bir konaklama hayallerinizi gerçekleştirebilir mutlu Usta onarım Alexander Smolin.

Ve zemin onarımı (ve sadece) diğer haberleri kaçırmamak için, Bültenimize abone olmayı unutmayın. Tüm iyi! Tekrar buluşana dek.

makale faydalı oldu? Bir arkadaşınıza söyleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + = 23