Metal borular üzerinde dövülmüş tertibatları

türleri, kimlik, tanımı örneğin + montaj işleri: Plastik borular için Basın parçaları

kıskaç ve kalıplama altında analogları altında metal sıkıştırma parçaları yapılmış boru bağlantısı. Her iki durumda da Boru sofistike ekipmanlar ve ustanın yüksek kalifikasyon gerektirmez. İlk yöntem uygulamak daha kolaydır, ancak güvenilir değildir. Ama plastik boru için pres bağlantı parçaları mümkün acele minimal riskle dayanıklı bir sistem oluşturmak olun.

çıtasının altında pençelerinden genel açıklaması

presleme konnektör ortak boruların en güvenli yollarından biridir. tek parça düzeneğinin bir sonucu olarak boru hattı elde edilir, ama bu çok güvenilirdir. montaj şemasını değiştirmek gerekiyorsa, tekrar pişmanlık için çok şey var, ancak sızıntı neredeyse ortadan kaldırılmıştır.

Pres bağlantı parçaları bütünleşik olarak sızdırmazlık halkası çevresindeki metal manşonun azaltılması bu durumda elde edilen ortalama bileşiklerdir. Sonuç üretilen kıvrım halkada geri dönüşümsüz olarak deforme. imkansız tekrar kullanmak sonra çıkarıp. Çok az değişiklik ve boru kendisinin geometrisi.

Plastik boru bağlantı parçaları için yapılmış kıvrımı:

İlk düzenleme daha çok tercih edilir. O ıslak koşullarda güvenilirlik ve dayanıklılık var.

Vicdansız üreticileri genellikle düşünülen planlanmış uydurma alüminyum ve diğer yumuşak metalleri yapmak için kullanılır. Kolayca ağırlıkça belirlenebilir. herkesin bildiği gibi zor Bunların sahte elinde Pirinç. Plastik boruların bükülmesi için bu tür ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Bunlar, tanım gereği sıkıca meme ve plastik tüp sıkıştırmak mümkün değildir.

Metal boru Her üretici basın-uydurma bir dizi satın önerir. Ve şaşılacak. Farklı üreticilerin Borulu ürünler ve bağlantı parçaları sadece bir milimetrenin çapı değişebilir. Oldukça biraz, ama bağlantının güvenilirliğini azaltmak için yeterlidir. Acele ve sızıntıyı riske burada para kazanmak için daha iyi değil.

sendikalar için hassas şekil ve boyutlar için Birleştirilmiş standart yoktur. üreticilerin Her ürünleri için bu ayarları seçer. Bazı satıcılar yönlü pres parçaları sunuyoruz, ancak bu sıradan reklam hilesidir. Yükleme sızıntıları neden olur sonra bu parçaları kullanımı yakın gelecekte kaçınılmazdır.

1

metal boru pres bağlantı parçalarını çeşitleri

sıhhi piyasada bağlantı elemanları Kapalı şunlardır:

 • sahasına;
 • T boru;
 • gons;
 • somunlu kaplinler;
 • Dış ve iç dişli adaptörler.

Böyle çeşitlilik mümkün herhangi yapılandırma ve varış Sıralamada Metal plastik boru montajı yapar. herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

kovan Baskılı bağlantı parçaları kıvırma yöntemi ile kıvırma ayrılır ve slip-on edilir. İlk durumda halka, özel pense kıvrılır. İkinci olarak, hidrolik veya manuel pres ile montaj üzerine çekilir.

Bu pres-bağlantı elemanına kovan ayrı bir eleman ya da doğrudan gövde kısmına sabitlenmiş olabilir. Bunu sıkma memesi sonra çok katmanlı boru bağlantı keneler tarafından gerçekleştirilir. Bu özel aracı ve başka bir amaç için uygun değildir. Metal halkanın kıvrılmasını sıkma boru yöntemin kurulumu için özel olarak kullanılabilir.

aşağıdaki gibi montaj metal boru uydurma basın sıkma gerçekleştirilir:

 1. bir boru kesme boyutu kullanarak kesilir.
 2. Bu segmentte sona ermesiyle birlikte iç pah geri çekildi.
 3. of-yuvarlaklık kesme aleti kullanılan kalibre tarafından plastiğin sıkıştırma sonucu meydana gelir kurtulmak için.
 4. tüp üzerinde yıpranmış yüksük olduğunu.
 5. Daha sonra uydurma yıpranmış dielektrik conta ve O-halkaları ve üzerinde bu borunun içine itilir.
 6. presleme çeneleri üretilen kıvrımlı metal manşon.

Doğru şekilde yapılırsa, halka tüm çevresi, iki belirgin batık şerit oluşturulmalıdır. Ayrıca, maksimum sıkıştırma alanı memesinde kauçuk sızdırmazlık halkaları düzenlenmiştir yerlerde denk gerekir. kıvırma çok önemli olduğu zaman conta malzemenin aşırı stres oluşumunu önlemek için. Aşırı sıkma onu izin veremez.

Contalar boru çeperlerinde sıcaklığa bağlı sıcaklık deformasyonlara telafi etmek için tasarlanmıştır. bir kıvırma pres montaj çimdik ise su sıcaklığı plastik yavaş yavaş parçalanır düştüğünde, lastiğin daha sonra elastik özelliklerini kaybeder ve. Sonuç olarak, imalatçı yerine 20-30 yıl pres bağlantısı 5-10 gücüne hizmet verecek beyan eder.

durana kadar birlik hakkındaki Boru giyilmelidir. sıhhi tesisat için parçaları, birçok mükemmel görünür beyaz plastik olduğu aracılığıyla küçük delikler vardır, yanlış değildir. Biz sadece biraz çaba ve sonrasında uydurma pense kıvrım gerekir. Elde edilen bileşik, betonda örme güvenli bir şekilde olabilir. Metal borular kendileri kadar sızıntı olmadan sunulur.

Tip 2: Napressovochnye (slip-on)

Bir pres bağlantı elemanının ikinci yapılanması, sıkıştırma halkası ve jikleyi sarıldığı boru üzerine çekilerek anlamına gelir. Bu bileşik, kıvırma ile ilk durumda daha az güçlü elde edilir. Pense ve özel bir basın kullanmaz metal boru bağlantı parçaları napressovochnym yöntemin kurulumunu gerçekleştirir.

sürekli dört adımı gerçekleştirmek gerekir plastik boruların napressovochnymi basın parçaları bağlamak için:

 1. Boru metal halka üzerindeki aşınma.
 2. boru çapı bitiş işlenmiş genişletici genişletin.
 3. durana kadar ona uydurma için belirlenmiş yere bağlı kalın.
 4. Yaklaşan debriyaj basının çeneleri ve donanımında üzerine basın Kelepçe.

Bu yöntem basının ve hatta genişleticinin ek olarak araçların kullanımını içerir. Kesimin yerine boruyu genişletmek için tasarlanmıştır. Onsuz uydurma imkansız çekin. Tüm çapları önceden eğitim olmadan o manuel imkansız hale böyle bir şekilde tasarlanmıştır.

Bağlantı, bir yandan bir kayma halkası ile sağlanır ve diğer yandan - metal borular imal edilmiştir, çapraz bağlanmış polietilen, özellikleri. genişleme sonrasında ve plastik uydurma ipuçları orijinal boyutlarını yeniden kazanmak için çalışıyor. kaçınılmaz olur ve sıkı sıkıştırma onlara konektörü uydurma. Ve tüm bu üstündeki metal halka bir araya çekilir.

Bir presleme aracı monte edilmesi için birleştirici montaj hem manuel hem de akü ve elektrik şebeke mevcuttur. Eğer boru bir sürü bağlamak varsa, ikinci seçeneği tercih edilmelidir. Tek bir süre için çalışma daha ucuz bir manuel meslektaşı için yeterli olacaktır. Özel bir çaba montaj kıvrılması de uygulamak gereklidir.

sıkıştırma yaşıtları ile arasındaki farklar

tecrübesizlik ve metal pres parçaları imal boru tesisatının tüm nüansları bilgi eksikliği sıkıştırma parçaları ile karışabilir. Onlar da uydurma ve kol var. Sadece ikincisi üretilir kıvrımın bir araç değildir, ama somunlu mevcut yapıların pahasına.

Bu parçalar arasındaki temel fark, - elde edilen bağlantı düzeneğinin bir başka türü. Bir sıkıştırma seçeneği gerekirse ve işe yaramaz kalıplı bir ile demonte edilebilir. Basın uydurma yeni değiştirilmesi için boruyu kesmek mümkündür.

Ancak, basın-bağlantısına sızıntı olasılığı sıfıra yakındır. Bilerek tam da bu montaj yöntemi şap ve monolithing boru hatları duvarın altında "sıcak zeminler" nin cihazda kullanılması önerilir. Böyle parçaları uygulamada, betonda akmaya başlıyor durumlarda, tesisatçılar son derece nadirdir. Bu kuralın bir istisnası fazla.

Öte yandan, bir montaj için iki tür özel aletler gerektiren basın-uydurma. Bir sıkma fındık sıkıştırma ürünleri anahtarları sadece bir çift gerektirir. Sonuç olarak, bir ölçek "pahalı araçlar + yüksek güvenilirlik müşterek" ve diğer yan "sızıntı hiçbir ekstra masraflar + biraz daha riskli." seçim Burada tek efendi ve bir boru hattı döşeme ev, sahibi içindir.

tesisatın Özellikleri ve bağlantı parçaları seçimi

çapraz bağlı polietilen plastik borular olup orijinal kaynak ve yapıştırma için tasarlanmıştır. üzerlerinde Kaynaklar birkaç ay hala kırık ve dağıtmak. Bir yapıştırıcı, çözücü plastiğin direnci ve düşük yapışma kullanılmaz. Yükleme yalnızca özel bağlantı parçaları kullanmaları kalır.

basın uydurma seçimi, odak Klips halkası üzerinde olmalıdır. Bu dayanıklı metalden yapılmış olmalıdır. Ve orada metalin yüzeyinde hiçbir dikişleri vardır, ama dikişsiz damgalama attı. Herhangi bir dikiş - yok edilmesi için bir nokta. Daha adil azaltmak veya tamamen ev sel boru hattı sızıntı olasılığını ortadan kaldırmak. Ucuzluk kesin peşinde değmez.

Boyutları bir halka olarak işaretlenmesi de belirtilen, ve muhafazanın fitting. Benzer bilgiler de tüp içinde yer alır. Her şey aynı olmalıdır. Bir kez daha - kazanmak ve farklı üreticilerin metalin boru bağlantı parçaları gerekli değildir. Çoğu durumda, koordinasyon bu eksikliği kurulum aşamasına ve ardından operasyon sırasında sorunlara yol açar.

Armatürün kıvırma sonra boru, sondan bir bükülmüş edilmemelidir. Bu bağlantıda aşırı strese yol açabilir. Bir de herhangi bir yanal kuvvet presleme için uygulanması gerekir. kendisi zarar görmüş fakat plastik bir dizi ve kırabilir edilmeyecektir.

pres bağlantı parçalarını video ve onlarla çalışan

göz altında Montaj parçaları sorunlara neden olmamalıdır. Ancak, bağlantı metal borular performansında nüansları mevcut. Çalışmaya başlamadan önce, acemi hataları önlemek için aşağıda belirtilen görüntü talimatları görüntülemek için emin olun.

sıkıştırma parçaları ve basın parçaları kıvrım karşılaştırın:

Baskılı bağlantı parçaları sıkma adım talimatları Adım:

sıkıştırma parçaları avantaj ve dezavantajlarının genel bir bakış:

Plastik boru Üreticileri ürünlerini yarım yüzyıla bir garanti vermek. Ancak, boru hattı sistemi tüm bu onlarca yıl çalışmak zorunda kalacaklar düzgün sadece uygun montaj parçaları ile. Sen eksik olmamalıdır. metal kanal montajı için sadece kalite bağlayan parçaları satın olmalıdır.

Basın parçaları boru monte uyumlu olmalıdır. En iyi seçenek - tüm parçalar aynı üretici tarafından yapıldığında öyle. bugün büyüktür piyasada seçtikleri yararı, seçim vardır.

ağların teknik bakım düzenlemesine İnternet ansiklopedisi

plastik boru iyiye neler parçaları

daire musluğun içine kablolama düzenlemesi çalışmaları yapan herkes muhtemelen plastik borular için neler parçaları iyidir merak? Sıkıştırma, presleme, eksenel, Kendinden sıkma veya itme - parçaları. İnternette, özel sözleri farklı görüşler vardır. Bunun yerine çok sayıda yetkili görüşleri güvenmek, avantaj ve yapıların farklı türde olası dezavantajları anlamaya çalışıyoruz.

Plastik borular için yapı parçaları tipleri

 • Sıkıştırma veya vida. Boru somun aşınma ve daha sonra sıkıştırma halkası montajı sırasında. Daha sonra uygun bir halka taşındı ve kelepçe somunu, bir sokulur. Vücut pirinç sıhhi tesisat yapılır.

 • Basın - parçaları. Boru, aynı zamanda meme giyilir, ama özel çelik astar sıkıştırmak için kullanılır. Sabitleme kovanının deformasyon kaynaklanmaktadır. burada hem muhafaza geleneksel pirinç ve polifenilsülfondan (PPSU), termoset, sağlam ve ısıya dayanıklı plastikten imal edilebilir.

 • Aksiyel. Bir sonraki teknolojinin Montaj. Başlangıçta, slip-on kol daha sonra somunu koydu. Daha sonra, borunun uç özel aleti genişletilir, bir genleştirici oluşturulan takma hunisi içine sokulur, kol bir başka özel bir alet, el veya elektrotiskov ile bağlantı noktasında kaydırılır. kovan gövdesi ve pirinç veya bir polimer PPSU'dan ait materyal.
 • Kendinden kenetleme bağlantı. bağlantı noktasında doğrudan monte edilir durdurucu halka polietilen, bir astar olarak kullanmak eksenel fark benzer. Boru genişletici genişletilmiş ve daha sonra hızlı bir şekilde bağlantı parçası soketi (30 saniye) sokulur. Bağlantı yöntemi, o da güvenilir olduğunu çok hızlı ümit edilir.

 • Itin - parçaları. kovan vidalandığı bir sıkıştırma halkası, olarak hizmet eden bir yuvanın destek üzerinde bazlı bileşiklerin nispeten yeni bir türü. Bu şekilde bağlandığında araçları en temel seti gereklidir: makas ve kalibratörünüzü kesme.

Parçaları avantajları ve dezavantajları

 • Güvenilirlik. Tercih edilen bileşiklerin dövme, güvenmemeyi kabul etmiş bütün tabloların bakılırsa. Ama gerçekten mi? iplik ve basın tarif ederken - eklem 10 bar aynı maksimum çalışma basıncı göstermektedir. ev aletlerinde kullanılan aynı basınç sağlar. su filtreleri daha az, 8 bar ve çamaşır makinesine giriş hortumunun maksimum basınç Çalışma basıncı 4.5 bar fazla olmalıdır. Bu çerçevede, uydurma çeşitli güvenilirliği ile ilgili tüm tartışmalar en azından yanlış veya basitçe aptal. daire su şebekesinin içinde, bu bir test ortamıdır değildir. Gelen su basıncı zaten girişine bir basınç regülatörü de düzenlenmesi gerektiği, aynı zamanda su darbesinden iç dağıtım koruyacaktır. Presleme işlemi sadece güvenilirlik açısından, dişli bağlantı için bir avantaj vardır. artık kontrol edilmesi gerekir ve hangi veya mekanik bakım, bağlantı parçaları ve başarıyla geçti ön elemeyi - Su şebekesi basın kullanılarak toplandı. Tasarım kolayca sıva veya beton tabakası altında gizlenebilir.

 • Kolay kurulum. Tüm yöntemler yeterince basittir. Oldukça az danışmanlık ve iki ya da üç atölye onları hakim olmak. Bir sıkıştırma yönteminin kullanılması, daha dikkatli bir yaklaşım gerektirir geliyor bana rağmen, beceri varlığı uygulanan kuvveti algılar. Ama farklı üreticilerin kompozisyon boru ve bağlantı parçaları kullanmak mümkündür. basarak - kaplinler böyle odak geçmez.

 • özel alet kullanımı. anahtarları, Düz Sıyırıcılarımız, kesici ve tercihen el Bender: Aşağıdaki aksesuarları gerektirecektir sıkıştırma parçaları ile çalışmak için. Basın bağlantıları ile çalışırken manuel veya elektrikli presleme maşaları için bir yedek ile tuşların hepsi aynı seti gerekir. elle sıkıştırma çenelerinin maliyeti 5 000-14 000 içindedir. hidrolik tahrikli Profesyonel Elektrikli pres aracı 100'den fazla 000 ruble vardır. Daha yaklaşık 1000 ruble uçlar, gerekli olacaktır.

 • İdame. Yeniden kullanım a açıkça imkansız basınında-uydurma. Parçaları tekrar tekrar kullanılabilir, ancak istenmeyen edilebilir. Bunlar kişisel deneyim olarak öneriler vardır. Tekrarlanan uygulamalar kauçuk ve PTFE mühür ilave gözlem gerektirir.
 • Maliyet. fiyatlarının doğru bir karşılaştırma için bir satıcı, aynı boyut ve tek ve aynı amaçla mal kabul edilecektir. daha uygundur yüzden, bir tablo olarak düşünün.

tablo veri kullanılan markalar Genel Parçaları ve ValTec® 2015.

Gördüğünüz gibi, farklı sistemler parçaları fiyatları oldukça karşılaştırılabilir ve hatta bazen aynı. güvenilirlik açısından, öncelikle faktör seçimi Pressfitting bazen tek seçenek haline gelir. Sorun ne söylenmiştir yüksek maliyetli, uzman, dar bölüm aracı olur. kendi elleriyle su temin sistemleri, kurarken hangi birçok kişi sıkıştırma bağlantısı tercih çünkü, bu, bir engel haline gelir. Her şey bütünlüğü hakkında söylenen ve işe doğru araç ve dikkatli dikkat yoktur, sadece basitlik mantıklı. Tabii ki, demir testeresi ve zımpara pah kırma yapabilir, ama gerçekten özel araçlar için daha çok işe.

en yukarıdaki şişirme özetleyelim. Her türlü bağlantı parçaları kendi artıları ve eksileri var. Aynı yaklaşım bunları kullanmak olmalıdır. Borular (su zemini) örülerek lazım kılıfı - basın kullanın. tasarım beton tabakası altında gizli değilse, varolmayan zorluklar icat kıvrım bağlantıların avantajlarını kullanmaya gerek yoktur.

Ne olursa olsun, minimuma kullanımlarını azaltmak için daha iyi ne kadar iyi parçaları olduğunu. onlarsız gerçekten yok yere koyun.

Bir Yanıt "plastik boru iyiye neler parçaları"

Genellikle parçaları zemin dönüşler, dallar, boru hattı geçişlerinin yüklü yanı sıra sık montaj ve boruların sökmesi ihtiyaç durumunda edilir. Çoğu zaman bağlantı parçaları bir hermetik kaplama boru hatları olarak hizmet vermektedir.

Plastik borular için pres bağlantı parçaları hakkında her şey: montaj kurallarına + teknik ayrıntılar

Metal borular giderek azalmaktadır. Bunlar, farklı malzemelerden değiştirilir en popüler bir metal ve plastik olarak kabul edilir. Nedeniyle avantajları kümesinin bir kombinasyonu bu tür ürünler çeşitli iletişim sistemlerini düzenlenmesi için kullanılabilir. Onlar başarıyla çeşitli kimyasal ürünler taşınması için karayolları gibi üretim sistemlerinde uygulanmıştır. Ayrıca boru ısıtma gibi uygulamalarda ve sıcak su temini için kullanılır ev bölgesi. plastik boru için en sık kullanılan özel basın parçaları kurulumu için, güçlü ve güvenilir bir bağlantı sağlar.

baskıyla geçirme - Bu ayrıntı nedir?

Orada pres bağlantı parçaları çeşitli türleri vardır, ama ne olursa olsun hepsi hemen hemen aynı yapıya sahip olduğunu ve aynı unsurlardan oluşmaktadır. hiç bir bilgi bileşim olup aşağıdakileri içerir:

 • Konut. Bu şekillendirme elemanı. Üzerinde cihazın türünü bağlıdır. Bu açı, çay ya da kaplin şeklinde de yapılandırılmış olabilir. Kabuklar, pirinç veya bakırdan imal edilmiştir.
 • Kol. montaj temelini oluşturur. tipik paslanmaz çelik yapılır. astarın yüzeyine monte de pedi sıkıştırmak için özel aletler monte. Sıkıştırılmış düzgün kol hatta operasyonun yıl sonra edinilen şeklini kaybetmez.
 • Klip. Bu elastik malzemeden bir halkadır. Bu, ayırıcılar olarak hareket eden galvanik akımların sıçraması olasılığı bağlantıyı koruyan yanında, kol ve konut bağlar.

Basın parçaları özel bir araç kullanarak boru üzerine monte edilir. O sıkıştırmak için basın olarak adlandırılan ve manuel ya da hidrolik olabilir.

pres bağlantı parçalarını Tüm modeller yaklaşık aynı düzenlenir. Şematik olarak kendi cihaz Şekilde gösterildiği

Bu parçaların aralığı herhangi düzen yapılandırması oluşturmak için izin çok geniştir. hat borusu kullanılan adaptörler ve kaplinler montajı için. şube ve dönüşler için çeşitli virajlı, açılar, tee ve haçlar vardır. Birleştirilen pres parçaları sadece kullanımı mümkün metal ve plastikten, aynı zamanda sıradan çelik boru ve metal vanalarına sadece bağlanmasını kolaylaştırır.

Aynı çapa sahip bağlantı parçaları kullanılır bağlamak için. Farklı malzeme elemanları için ya da farklı boyutlarda kullanılan adaptör. Bunlar farklı türde olabilir. Böylece metal bir tüpten yüklenecek uygun pres, takılması sırasında ipliği kesin. Bu harici veya dahili olabilir. Ayrıca birleşme, bakır borular plastik boru bağlantı parçaları sağlar.

Nedeniyle yüksek performans karakteristiklerine plastik boru pres bağlantı ısıtma sistemlerinin montajı için kullanılan güvenilir bağlantıları oluşturmak

Avantajları kalıcı bağlantı

Yetkili kurulum Basın parçaları yüksek kaliteli kalıcı bağlantı sağlar. Onların başlıca avantajları olarak kabul edilebilir:

 • yüksek mukavemetli. 10 atmosfere kadar ulaşabilir izin verilen çalışma basıncı yanaşma siteleri anda.
 • Uzun ömür, ki burada düğüm özellikleri değişmez. Üretici düzgün yüklü sağlanan bilgilerin 50 yıllık yaşam vaat ediyor.
 • bileşikler, kontrol ve bakım gerektirmeyen. Bu nedenle başarılı gizlenmiş boruların döşenmesi için kullanılabilir. Beton dökme zaman iyi çalıştı.
 • Ayrıntılar zaman sıvı sıcaklığı doğrusal genleşme boru üretilebilir değişikliklerine tepki. Bu ısıtma ve sıcak su temini bunları yüklemek mümkün kılar.
 • Basın parçaları montajı çok hızlı ve kolaydır. Hatta acemi için erişilebilir kılan özel beceri ve bilgi gerekmez bunun uygulanması için. Of özel araçlar yalnızca pres sıkma pensesi gerekir.
 • parçaların kullanılması boru tüketimini azaltır ve armatürleri sayısı sonunda büyük ölçüde boru hattının döşeme maliyetini azalttığı gerekli.

pres bağlantı parçalarını Uzun servis ömrü boru hatlarının operasyon süresi ile karşılaştırılabilir. Bu, yüksek korozyon direnci ve mükemmel performans parçaları kaynaklanmaktadır. Uygulama elemanlarının alan geniştir. Onlar kullanılır: Sıcak su temini sistemleri; soğuk su ileten boruların; ısıtma sistemleri, sıcak soğutma suyu yüksek basınç altında sirküle edilir burada.

pres parçaları geniş bir yelpazede, boru yapılandırmaları geniş bir çeşitlilik sağlar ve güvenli bir şekilde farklı malzemelerden boruları bağlamak

Sırlar yetkili böyle parçalar montaj

detaylar ayarlanması çok hızlı ve yeterli basittir. bunun uygulanması için sıkıştırma uydurma mümkün değildir onsuz özel bir alet, gerekecektir.

montaj için basın aracı - boruya montaj parçaları için bir cihaz. Manuel modelleri ve daha karmaşık hidrolik mevcuttur. en kullanımı kolay ve ucuz olduğu için bağımsız çalışması için, ilk seçenek gayet iyi. onunla yapılmış bir kalite bağlantıları, profesyonel hidrolik aracı kullanılan hangi uygulanmasında olanlar aşağı değildir.

ekipman satın alırken, belli bir çap borular ile çalışmak üzere tasarlanmış olduğunu unutmayın. Birkaç çaplarının borularla dönüşümlü çalışma fırsatı verir özel ekler ile donatılmış modeli vardır. Ayrıca ticari olarak temin edilebilen geliştirilmiş alet değişimi bulunabilir. Onlar münasebetiyle özel var:

 • OPS - cihaz türü adım kelepçelerin kullanımı tarafından kendisine uygulanan kuvvet artar.
 • APC - işlem sırasında kalite otomatik kontrol. kıvrım başarıyla tamamlanıncaya kadar basın açılmaz.

APS - başına bir cihaz takma boyutuna bağlı olarak, kendisine uygulanan kuvvet dağıtmak.

Basın sıkma pensesi - parçaları yüklenmesi için gerekli araçları. özel ekipman hem manuel hem de hidrolik modelleri mevcuttur

bağlayıcıları satın alırken nelere bakmak

parçaların kalitesi bağlantısının büyük ölçüde bağlıdır güvenilirlik olduğunu. Basın parçaları satın alırken, uzmanlar aşağıdaki noktalara dikkat etmek tavsiye:

 • Gövde üzerinde işaretler kalitesi. Yüksek kaliteli parçalar üretmek şirketler, düşük maliyetli kalıplar kullanmayın. uydurma vücut basılı karakterlerin tüm semboller çok net.
 • iş parçası ağırlığı. yeteri kadar yüksek bir ağırlığa sahip pirinç kaliteli ürün üretimi için,. Çok ışık uydurma itibaren terk edilmelidir.
 • Görünüm elemanı. Altı parça ince metalden yapılmıştır, alüminyum benzemektedir. O iyi kalitede bağlantı sağlamak mümkün değildir.

armatürler eksik ve şüpheli çıkışında "ucuza" Onları satın çalışmayın. Bu durumda, tüm boru hattının müteakip değişiklik yüksek bir olasılık vardır.

Uzmanlardan sırlarını Montaj

boruların kesilmesi başlarken. Gerekli uzunluğunu ölçmek ve kesinlikle dik eleman kesti. Kesici - Bu amaçla özel bir alet için kullanmak en iyisidir. Bir sonraki adım - Tedavi boru sonu. İçinde ayrıntıları kaçınılmaz kesim sırasında oluşan küçük oval doğrultma kalibreli yapıştırın. Düz Sıyırıcılarımız kullanarak, iç yiv çıkarın. onun yokluğunda, bu işlem olağan keskin bıçak yapılır ve sonra zımpara kağıdı yüzeyini temizlemek edilebilir.

işlemler tamamlandıktan sonra bir özel delik boyunca iniş yoğunluğunu kontrol etmek suretiyle boru üzerinde presle koydu. kıvrım kol uydurma üzerinde sabit değildir ettiği modelleri vardır. Bu tip bir işlemi montajı için gerçekleştirilir. Don boru üzerine bileziği kıvrım verilmiştir. bu sabit sızdırmazlık halkaları yerleştirilen meme üyesinin içinde. Metal bağlantı parçasının temas bölgesinde electrocorrosion yapıyı korumak ve dielektrik katmanlı boru astarı ayarlamak için kullanılır.

uygun araç çapını kullanarak pres bağlantı parçaları herhangi modellerini Sıkma. Basın akarları sleeveclamping tut ve durana kadar onların kalemlerini azaltmak. montaj aletinin uzaklaştırılmasından sonra muntazam iki dairesel bantlar kalmalıdır ve metal kavisli bükülebilir olması gerekir. Sıkıştırma yalnızca bir kez yapılabilir, hiçbir yeniden operasyonlar olmamalıdır. Bu bağlantının hasarlara yol açar.

Plastik borular için pres bağlantı parçaları Ayar Şekil sunulmuştur dört ana aşamadan meydana gelir

Metal ve plastik Basın parçaları çok güçlü, dayanıklı bağlantı sağlar. Onların geniş boru konfigürasyonlarda çeşitli sağlar. Ayrıca onlar kurulumu çok kolaydır. Hatta bir acemi pres parçaları ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, sabır, doğruluk ve tabii ki, talimatların dikkatli bir çalışma gerekir. Güvenilir bir boru hattı operasyonu takdir için gerekli çabanın sonucu, kendi elleriyle gerçekleştirdi.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); İyi günler. Kararsız çalışan Otomatik kazan AOGV 11.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındı.

adrotate_group yankı (27, 0, 0, 0); Merhaba Birkaç gün önce ben birkaç hasarlı çatı keşfetti.

iletişim oluşturma hakkında İnternet ansiklopedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 1 =