Metal giriş kapıları tamiri

elleri ile giriş metal kapı tamiri

Tabii ki, metal giriş kapısı çok daha güvenli ahşap yapılar olduğunu. aynı veya daha sonra metalden yapılmış onarımları çelik kapılar, yapmanız mümkündür Sadece hepsi aynı. Ve durumda bir uzmana arzu edilir, ancak çok az hasar kendi elleriyle elimine edilebilir.

Çoğu insan oluşabilecek en yaygın sorun - kilidi kırmak için. Benzer bir kilitleme cihazı gereklidir çapını bulabilirsiniz takdirde tüm mekanizma yeterlidir yerini alacak. Basit kilitleri ile her şey çok daha kolaydır, ama iyi bir kilit ayarlarsanız, örneğin, dikey cıvata ile, durumda bir uzmana gereklidir.

Çok göze çarpan kusur, bu yüzden daire veya evin dikkat sahipleri olmadan kalmaz. kendi başına kaldırılabilir bazıları bu sorunun çeşitli nedenleri vardır. Gerekirse Sadece doğrudan profesyonel bir çağrı arzu edilir, kendi yeteneklerini değerlendirmek ve maliyeti.

- Kırılması ya da döngüler gevşemesi. Bu oldukça sık olur ve genellikle yardımı olmadan ortadan kaldırdı. menteşeler gevşek veya kırık ise, bu tür sorun elle kolaylıkla ortadan kaldırılabilir. Satın bu öğeler herhangi özel bir dükkanda olabilir.

- Kapının Büyük ağırlığı. Ön kapı çok ağırsa, belli aralıklarla yapacağız giriş metal kapı tamir gereklidir. Döngüler ağırlıklarını muhafaza değil, zayıflatacaktır. Tek çözüm sadece hasta yedek menteşeler olabilir.

- Evin Daralma. çoğu durumda bu tür bir sorunun sonucudur kapı ve kapı açma tam bir yedek çünkü en kötü durum olduğunu, gerçekleşebilir. Çoğu zaman bu evleri ve monolitik tip blokta olur. sorununa Az sorunlu çözüm özel evlerin sahipleri olacak. giriş kapıları onarım kapı çerçevesinin tabanına altına özel kama yardım etmek durumlar vardır.

Kalitesiz boya, çizik, kapıların küçük kusurları nedenleri belli yerlerde paslanacak olabilir. Kapının alt kısmı, bu sorunun kolayca oluşturulabilir yerdir. tek yol ortadan kaldırmak için - boyama birlikte, faaliyetleri yürütmek. Bu durumda, para kazanmak için, onarır kendi elleriyle kapıyı yapmak gereklidir.

1

iş için gerekli araçları:

- Orta ve ince aşındırıcı bez.

- metal fırça.

- metal Alçı.

- kutularda Astar ve boya.

Adımlar sorunu gidermek için:

- Kapıyı hazırlama giriş metal kapı onarım yapılması için. İlk adım parçaları ve mühürler detaylı çözümlenecektir. Aynı zamanda iç astar korumak için değer. Bu durumda, asistan basit bir film olacak.

- Gereksiz Çıkarma ve pas (boya bozmak). İlk olarak, kaba zımpara kağıdı çalışmak ve daha sonra büyük çizikleri gidermek için küçük bir maliyet uygulamak gerekir. Ayrıca dövme ve simüle panelleri ile bir kapı olduğunu söylemek gerekir. Özel bir meme ile asistan matkap olacaktır.

- sorunlu yüzey yağ alma. çözücü kuru değilse, işin bir sonraki aşaması başlamayın.

- macun ile çalışmak. Yukarıda belirtilen adımlar ihlal sonra, metal kapının sorununa macun püskürtmeye hazır. En az iki tabakanın uygulanması için arzu edilir, ancak aradaki katmanları kuruması için zaman için beklemek gerekir. Ancak o zaman malzemeyi eşitlemek başlayabilirsiniz.

- Aerosol astar. Bu madde asal kapının bütün yüzeyi gereklidir.

- Boyanın uygulaması. Önceki tabaka, yani bir aerosol boya birinci tabaka uygulanabilir Kuruduğunda. Boya damlar istenmiyor, bu nedenle kapı zemin veya diğer yatay yüzeye koymak arzu edilir. tamir giriş metal kapı, olmamak üzere zemin ve nesne etrafında karışıklık olacak şekilde, tüm karton ya da diğer yardımcı maddeleri uygulamak için mümkün olduğunda.

- boya ikinci tabaka. Bu adım, boya birinci tabakanın tam bir kurutma yalnızca varsa gerçekleştirilir. Ayrıca, bu kumlu önce çizgiler oluşturdu.

Kapı istenilen görünüm içine getirildiğinde, bu bir döngü konabilir.

Maalesef, Çelik konstrüksiyon imal birçok kapılar, iyi ses yalıtımı yok. Tabii ki, bu durum gündüz ve gece bir daire veya evin tüm sakinleri sokak ya da girişinde gelen yabancı sesler önleyecektir gerçeğine yol açar. Ses izolasyon malzemeleri tabaka bir artış ile giriş metal kapı onarımı - tek çözüm.

bağımsız çalışmalarını üretin veya bir uzman neden? Bunu iki ucu keskin kılıç olduğunu söyleyebiliriz. Eğer zorluk çeşitli düzeylerde onarım çalışmalarını yürüten gerekli deneyiminiz varsa, bunları kendiniz yapabilirsiniz. Ama yine de onların karmaşıklığı farkında olmak. Eğer hiçbir deneyimi varsa, (sadece ipuçları şeklinde bir yardım olabilir ve anlamlı bir iş olabilir) bilgili bir kişi danışmak en iyisidir.

Metal Kapı tamiri bahsedersek, iç kapılar onarımını ele almak gereklidir. Kapılar birçok kez daha girdi açılır gibi, çoğu durumda daire veya evin ahşap bir parçasıdır. Daha yüksek bu gerçekler, başarısızlık olasılığı dayanarak.

- Çizikler, bu yüzden boya ve soyma. N.

- Kırık kilit kolu.

- Kapının değiştirmesi ve kapı çerçevesi.

- Creaking zayıflaması menteşeleri.

Temel olarak, bu sorunlar ek bilgi ve beceri gerektirmeyen, bu nedenle bir uzman yardımı olmadan gerekli işi yapabilir. Bu zaman ve para kazandıracak.

Her zaman sorunu ve karmaşıklık düzeyine bağlı olarak, iç ve dış kapılarını tamir etmek gerekiyorsa, bağımsız çalışma ve profesyonel yardımı arasında seçim yapabilirsiniz. İlk kendi güçlü ve yeteneklerini değerlendirmek çünkü Yani hemen tamir dükkanı demiyorlar.

Metal kapıların Bağımsız onarım

En popüler tasarım büyük bir metal kapı kollarından biri girişini olur. Bu kurcalamaya ve yetkisiz erişime karşı iyi koruma sağlayacak, yüksek kaliteli armatürler ile tamamlanmaktadır en sağlam inşaat, temsil eder. Ancak, hatta böyle bir güvenilir ağları hasar görebilir ve onarım çelik kapılar gerekecektir.

yetkisiz erişime karşı güvenilir bir koruma sağlar Metal giriş kapısı,

Uyarı! Her zaman sihirbazı gerektirmez. Genellikle sorun varsa kapı, örneğin, para tasarrufu, kendiniz çözüldü ve sarkma bez üfleme altından dışarı kaymış olabilir. Bu durumda, onarım, kapı ile onun görünümünü veya parçaları gerekebilir.

Ne Metal kapı ve nasıl seçilir?

donanım ve kilitleri iyi olarak bu dizini kullanarak kolaylık sağlamak için, ayrı ayrı seçin. Aynı derecede önemli seçilen alışveriş merkezinde güvendir. Onun çok bağlıdır. zırhlı yapıların optimal seçimi konusunda endişe herkes. Ama en önemlisi, ilk bakışta göründüğü kadar korkutucu değil. Asıl - Beğendiğiniz malların kasıtlı ve dikkatli muayenesi.

güvenilir deneyimli montajcılar bir personel ile bir şirketten mal piyasada kanıtlanmış seçin. hatta biraz şüphe varsa, zamanını boşa harcama ve en uygun seçeneği arayın. Güçlendirilmiş modelin dış tehlikelere karşı bir kalkan onun usta haline gelecektir.

Hırsızlığa karşı koruma için uygun olan bir metal ön kapı

Eğer bir şirket seçerseniz, size ilgilendiğiniz ürünün seçimine vicdanım ile başlamalıdır. Geniş aralık yalnızca bir artı olabilir, bu yüzden en iyi ve düşünceli bir seçim çok daha kolay olacaktır yapar. Kendinizi bir yetkili danışman kazanacaktır karar vermek mümkün değilse. Ve kapılar kendilerini daha yakından kale seçmek gerektiğini unutmayın.

Sertleştiriciler ve üretim materyalinin kalite inşaat pazarında Rus üreticilerin izole ürünler oldu. Bu kanıtlanmış! Kilitler ayrıca farklı ülkelerden üreticilerin önemli ölçüde farklıdır.

Herhangi bir durumda, en çok silindir ve kilitler bilinmektedir. İlk dolayı basit tasarımı basit açılması kolay olmakla beraber ikinci çatlak neredeyse ilk bakışta çok hassas olmasına rağmen, gel.

Kapı onarım ihtiyacı olduğunda?

o onarmak için zamanı kapınıza olduğunu belirleyin, çok basittir. En yaygın nedenleri arasında şunlar sayılabilir:

 1. Yanlış ameliyat veya uzun hizmet ömrü için desen giyin.
 2. kırma veya anahtar olmadan kapı kilidini açma girişimi vardı.
 3. kapı çerçevesi ya da döşemenin düşük kalite.
 4. Kapı kanadının Profesyonelce kurulum.
 5. Kalede Hatalar.
 6. Kapı tasarımı Sarkma.
 7. Çirkin bir görünüm.

Çoğu durumda, kendi başlarına başa çıkabilir. Tamir modeline ve yedek parça işlevsel özelliklerini sıfırlama gibi bir altına alabilir. onarım böyle kaynak makinesi gibi son derece özel ekipman gerektirmesi durumunda, usta çağırmak unutmayın.

Ayrıca, bazı durumlarda başarısızlıkla şiddetlidir. Sonra kapı tamir daha yerine ucuzdur. Başlamadan önce, belirli durumlarda ne yapacağını kapıyı, nasıl tamir bilmek önemlidir. giriş çubuğu bir çatlak sorunu varsa - bitirmek için. Eğik o giriş kutusuna düzeltmek ve bunun yerine yol açabilir reçel kilitlemek gerektiğini söylüyor.

kale ve doğru onarım hasar

başarısızlık nedeni kale yatıyor eğer yerinde metal kapılar onarmak için gereklidir. kapı hasar ve hırsızlık geçişi için açılır beri metal kapı, her yerde taşınamaz. sürgüler montaj plakasına giremeyen zaman kilit ve çünkü bir kutu ile sorunların zarar görebilir.

Metalin ön kapıya monte edilmiştir onarım süreci kilidi

Hatalı kapı kilidi - En sık arızaların biri. Tüm kaleyi - Bazen bireysel vaka değiştirin ve diğer durumlarda gereklidir. Ancak, herhangi bir biçimde bu değersiz hale gelir ve görünümünü kaybeder gibi yanlış yeniden işleme bakan yapmak zorunda kalacaktır ne için hazırlanmalıdır.

Kalenin tamiri incelemesini ve soruşturma başlar. Başlangıçta, başarısızlığın nedeni donanım işleyen neden durduğunu öğrenmek için ayarlayın. Silindirik tip kilitler muayene larvaları ile başlar. Çoğu zaman, değiştirmek kolay olmalıdır. Bunu yapmak için, makalenin sonunda içine kilitleme vidasını büküm, kilit sökmeye.

Kilit güvenli tip çalışma prensibi farklıdır. Tür yapıların onarım deneyimi yoksa, dokunmak daha iyi değil. Aynı cıvata ile kilitleri için de geçerlidir. Bu mutlaka doğru bir şekilde kaldırıldı ve sonra monte edilmesi gerekir oldukça karmaşık bir yapıdır. Bu konuda kilitler ileri performansını bağlıdır. beceri olmadan çalışmaz hale getirmek için.

Kapı kanadının dışına delerek metal kapı kilit sistemi komple değiştirilmesi

Önemli! Kalenin Uygun tamir - bu sadece tasarım ve arka kurulumu belirli bir elemanın yerine geçer. Aynı zamanda yüksek kalite ve uygun analog bir seçimdir. "Doğal" Tam olarak aynı boyutlara ve sisteme sahip olmak New Castle benzer olmalıdır.

Oldukça sık, sorun haline gelir ve sarkma kapı. Bu durumda, normal kutu işletmek ve kapı imkansız hale gelir. Kapı kendiliğinden açık, kapatamıyorum ve kenarları genellikle eşik sarılmak vardır. Bu durumda, kapının ses ve ısı yalıtım özellikleri belirgin bir şekilde azaltılır. Bütün bu kapı çarpık olduğunu gösterir.

tamirat başlamadan önce, ne malzeme kapı anlamalıdır. Çok katmanlı bir çelik ise, kuşgözü kendilerine atanmış iş yüküyle başa değil olması şaşırtıcı değildir. düzeltme olası yöntemlerden biri eski ve yeni elemanların montajı sökülmesi olur. Ancak, bu sadece geçici bir önlem olduğunu anlamak önemlidir ve kapı yıllarda sadece birkaç sürecek.

döngüler bayılma mekanik aşınma parçaları kaynaklanmaktadır. Onları Değiştirme - harika bir yol sorunu çözmek için. Ancak, en sık metal yapının yükleme sırasında onu kapı kaynaklı ve kendilerini menteşeler yenisiyle değiştirilmesi mümkün değildir edildi. menteşeler sadece vidalı, bunlar kolaylıkla değiştirilebilir. Bu özellikle aynı seçeneği seçmek önce. menteşe değiştirirken aynı zamanda, tüm metal parçalar yağlanması gerekir. Bu hizmet ömrünü uzatır. Bunu yapmazsanız özel yağ varsa, sıradan bir yol kullanmak veya gres kullanabilirsiniz.

Kapı çarpık ve onun darbeler dışında olduğunda durumlarda döngüler Çekme

Ama sorunun nedeni içlerinde ne yatıyor emin değilseniz döngü değiştirmek için acele etmeyin. Diğer olası bir nedeni evin büzülme denir. Bu kapı yeni inşa edilir özel bir evde, yer almaktadır, özellikle nadir değildir. Çoğu zaman bu bloğun veya monolitik yapı teknolojisinin bir evdir.

Burada sorun, belirli bir yönü ile sonuçlanır kapı çerçevesinin içinde gizlidir. Böyle bir kusur kapıyı düzeltmek için neredeyse imkansızdır. En kolay yolu kapılarının yeni bir model ve kapı çerçevesi kurmak. Sadece özel evlerde kullanılmak üzere izin verilir durumunu idare etmenin tek yolu, bir kama olduğunu. bir kutu içinde kapının uyum sağlanması alt menteşe altında O'nun sürücü.

kapı kolunu yakalar sorun metal giriş kapısının çözümü,

resimlerinde ve özellikleri restorasyonu

çelik kapı restorasyonu birçok durumda gerekli olabilir. Bunlardan biri - tuval paslı plak varlığı. Pas ve çürümez - kapı kesme herhangi özelliği. Böyle ifade karşı korunma Özel araçlar, ama sonsuza kadar. Yani zaman zaman boya ve restorasyon ihtiyacı olan tuval kendisi girdi slazit nedeni budur.

kapı kanadı geri ve süs için "Resüsitasyon" önlemler prosedürlerin bir bütün kümesidir. Bunların arasında aşağıdaki gibidir:

 1. Hazırlık araçları. Bu zımpara bezi, macun, astar, özel bir fırça, metal, çözücüler ve sprey boya içerir.
 2. Kaldırma kapı mobilya, zarar görmesini önlemek için deriyi germek için filmler.
 3. Bir fırça yardımıyla kapı kanadına Eski boya çıkarılması.
 4. ince kaba kağıt ile başlayan bezi Taşlama. dövme yaparken Matkap kullanılır.
 5. Çözücü yağ yüzeyi.
 6. macun uygulanması. kuruduktan sonra - taşlama.
 7. Yeni bitirmek gibi çeşitli katmanlarda boya uygulaması.
 8. tam kuruduktan sonra eski yerine donanım elemanlarını takma.
 9. kapı menteşeleri asılı, eğer kaldırıldı. Değilse, yerden yağ bez veya kağıt temizlik.

öncesi ve sonrası fotoğrafları ile metal kapı Restorasyonlar

Genel kapı tamir kolaydır. Arıza kaplı olduğunu anlamak için nedenini belirlemek için önemlidir. Sadece sonra bu demir kapıların kurulumu ve onarımı yapılır. Herhangi bir nedenle risk almaya değmez, kendi beceri ve yeteneklerine değil eminseniz. Bu durumlarda kapı tasarımı profesyonelleri bozulmadığını ve size bir yıldan fazla hizmet etmiştir aramak daha iyidir.

kolay, metal ve bunları kilitler - kapı onarım, malzeme yapan bir şirket bulun. Ancak, hepsi nüansları ve işlerin ayrıntılarını bilen yetkili profesyoneller olduklarını önemlidir. durumda onarım kalitesi ve dayanıklılık bahsetmek mümkündür. Bir şirket elle herşeyi yapmak zorunda değilse - kutusunu tamir etmek ve kapı darbeleri altında yanlışlıkla olduysa, bez Döşeme süslemek kilidi değiştirin.

Metal kapılar - en güvenilir ve dayanıklı yapı.

onlara çünkü Ahşap balkon kapıları, popüler değildir.

Günümüzde evlerin genellikle tasarımın kapıları ve pencereleri bulunur.

Ahşap kapı genellikle kapısında sarkmalar. Bu etkiler.

Yorumlar veya görüşler henüz ne yazık ki değil, ancak bırakabilir.

giriş kapıları tamiri

elleri ile giriş kapıları tamiri - Her konut emlak sahibinin zorunlu programı. Özellikle cezalar uzmanı neden gerek önemsiz olduğunda.

Ne zaman giriş portal kırık ve kendi elleriyle kapıyı yenilemek için? seyrek ve standart gerçekleşir:

 1. yüklerin daha fazla olması durumunda, mekanik ya da zaman sınırları gerilme mukavemeti elemanlarına göre artmıştır.
 2. Ne zaman sıcaklık çalışma modunu rahatsız etti.
 3. nem içeriği Şartlar tarafından kurulan standartlara uymuyorsa.

Bunlar üç ana nedeni en sıradan ve öngörülemeyen ya olabilirler bulunmaktadır.

Genellikle başarısız:

 1. Şato - kilit sistemi.
 2. Aksesuarlar - kolları, (eğer domates isabet), göz menteşeler.
 3. tamamen çarpık yapısal boyutları değişikliği, deforme veya kapı çerçevesi, açıklığın dışına düşer.
 4. Kumaş - elemanlarının neubivaemy kapı arasında bir tanesi, en az, çok çözgü veya kuruluğu çatlasa göre. zırhlı plakalı Hatta vandalizm önleyici.
 5. Pervazlar - ayrı ayrı ele gereken hangi dekoratif unsurlar,.

Tüm sorunlar inanılmaz sıcaklıklara ısıtılır, doğrudan güneş ışığı altında olan ön kapı, daha alakalı kışın yağmur ve ledeneyut içinde ıslanır. İç kapı nedeniyle genellikle kanatlarında binmek için seviyorum neşeli çocuklar tarafından uygulanan aşırı kuvvete yıkmak. Bu bir "yerel" onarım kapı alır ve usta çağrı - gerek yoktur.

bakım kapının Detayları

az hasar ile ilişkili Temelde onarımlar giriş kapıları:, çatlak, yontma tortu menteşeleri. Bu durumda, tam düzene kurşun kapı oldukça kolaydır. metal kapılar onarmak için, yeterlidir:

Ama ne yazık ki, bu evde portalları ile daha ciddi sorunlara olur. Bazen bu durumda en iyi seçenek kapı kilitleri, hızlı ve ucuz yapılabilir Moskova'da parası yerine olmasına rağmen, ayarlama pimleri ve kirişler ile uğraşmak zorunda. Bu ayrıntılar odasında davetsiz misafirler içeri girişini engellemekte olduğunu.

kilitleri ve kapı menteşe üzerinde zırhlı metal astar hep üreticileri kapılarını sunulmaz. Bu nedenle, bu vandalizm önleyici elemanlar, bağımsız bir şekilde imal edilebilir. Bazı elektrikli aletler, sağlam çelik levha ve küçük bir kaynak makinesi için yeterlidir. Hem de tecrübe ve aslında, "sahte" olması ne yaklaşık bilgisi olarak. Eğer bir kapı ışık yapılmış yaprak, ama oldukça sert alüminyum varsa, onarım kilit ve ayarlanabilir menteşe sisteminin değiştirilmesi için sınırlıdır. Diğer çalışmalar için maalesef ya da belki neyse, "özel" araçlara ihtiyaç duyar. Hatalı kullanım sevmeyenler, Pahalı ve profesyonel. Bu nedenle, gerek ana.

Genellikle kapı yaprakları ayarlanmasını gerektirir iç kapılar onarmak için nasıl bu tür işler, uğraşmak zorunda. Ne yazık ki, periyodik açılış-kapanış kapı kapı çerçevesi menteşeler ve kapı yaprakları bir yer değiştirmesine yol açar. Tüm bu hoş olmayan faktörler biraz kan maliyeti servis ihtiyacı, sonuçlanmaktadır. iyi olacak kapının tüm küçük unsurları kaldıracak kadar ve her şey!

metal kaplı plastik ağ veya laminat kapı tamiri genellikle yüzey tabakasının değiştirilmesi ya da tamiri ile ilgili olduğu. Hasar kendi bölgesinde az ise, yeterli tutkal benzeri görünüşte özel bir yapıştırıcı malzeme olacaktır. önemli boyutta hasar alanında, o zaman tüm kapı yüzeyini değiştirmek veya şık dekoratif yama koymak için gereklidir.

sürgülü kapılar Mutlu sahipleri de bazen tatlı var. Üst tutturma şeritleri gevşetmek için göbek mekanizmasının zayıflaması - Bu sorunların her bağımsız olarak çözülebilir. Sen dübel, vida ve kilit somun kümesi gerekir. Tüm manipülasyonlar oldukça basit ve hiç zekidirler.

Sovdepovskie zamanlarında ahşap ve metal ürünlerin, diğer bir deyişle kapıların kurulum ve onarımı ile şaşkın olursa, bugün potansiyel kullanıcılara yeni malzemeler ve yeni onarım ilkeleri sunuyor. Plastik bir kapının var mı? Sonra bu malzemeden kapıların onarımı, tüm marangozluk ve çilingir aletlerini gerektirmez. Ancak tamir ve evrensel yapışkanlar için özel kimyasal bileşimler olmadan yapamayacaksınız.

Cam kapıların sahipleri, kapı donanımının güvenliğine dikkat etmek zorunda kalacaklardır. Şey, yıpranacak bir özelliği var! Burada da hiç zorluk yoktur. Vidaları sıkın, kırık camı yenisiyle değiştirin, yıpranmış parçaları ve contayı güncelleyin - hepsi bu kadar! Kapı yine yeni!

Giriş ve iç portalların neredeyse tüm arızaları ve arızaları kendi başlarına ortadan kaldırılabilir. Bunlar ciddiyse bile - bu pahalı bir usta çağırmak için bir fırsat değildir. Bunu yapmak için superinstrumentami ile süper profesyonellerin yardımına başvurmaya gerek yoktur. Sadece izlemek ve kapılarınızın durumunu izlemek. Zamanla, sabit sorunlar herhangi bir ön kapının ömrünü en üst düzeye çıkaracaktır. Bu süre malzeme, yapı ve çalışma koşullarından tamamen bağımsızdır. Her şeye önemsiyoruz! Menteşeleri yağlayın, donanımı güçlendirin, kapı çerçevesinin muhtemelen çarpılmasına dikkat edin, dış kaplamaya dikkat edin - bu, herhangi bir kapının uzun ve dürüst bir servisi için yeterlidir!

İlgili makaleler: 119 daha fazla

tamirat giriş kapılar kendi elleriyle - konut mülkiyetinin her bir sahibi için zorunlu bir program. Özellikle önemsiz

tesislerin güvenliği. Nasıl yükleneceği sorusunu düşünün kapı duruma yeni bir değiştirildiğinde uygulanır

giriş kapı - Burası bir apartmanın veya kır evinin ziyaret kartı. Bir dekorasyon olmalı giriş gruplar

giriş kapı, Aslında bütün evin veya dairenin "arama kartı". Sonuçta, bu durumun nedeni olabilir

dahil olmak üzere tüm yapıya yük ve bitişte giriş kapı. Çözeltinin uygulanması

tüm girişler kapı ahşap ve metal olmak üzere iki büyük gruba ayrılabilir. Kullanılanlardan bağımsız olarak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

85 + = 87