mikrodalga çalışır Neden ama ısınmıyor

Ya mikrodalga eserler eğer yapmalıyım ama ısınmıyor

Bazen ısı / biz mikrodalga fırın ısı etmediğini öğrenmek için şaşırdık Gıdaları çözmek koyarak. Her şey serin, parıltı, çalışır, ancak gıda soğuktur. Ne yapmalı? Değil Tamire taşımak, sen kendi elleriyle zararı gidermek deneyebilirsiniz.

Neden sorunlar olabilir

Her zamanki gibi, yanlış işlem aksamaların mikrodalga yalan için nedenler. Bu aletleri ve vaka ile sorunların büyük bir bölümünü oluşturur - istisna değildir. Genellikle sorun sonra başlar:

 • Isınma / çözdürme sırasında odasında / pişirme, bir metal amacıdır. Çoğu zaman bu gıda ile pota bir kaşık veya çatal vardır. Bu mikrodalga fırın kıvılcım başlar ve sonra yukarı hareket etmeye başlar ise - kıvılcım, gıda ısıtmaz.
 • genellikle arızalara yol açan diğer bir oldukça yaygın bir durum, - sigara içmeyen ısıtma kabı sızdırmaz. Belirli bir sıcaklık patlar sofra ulaştıktan sonra, gıda fırının odasının puanlama bölgelerinde dağıtır. Nadiren (yıkama haznesi sayılmaz) sonuçları olmadan böyle bir olay vardır.

parçaların düzenlenmesi çok olabilir

mola genellikle ucuz fırın olabilir. Onlar daha az tamir ve yenilerini satın almak için daha muhtemel olan şekilde yapılır. Geçen bariz nedeni - parçaları giyerler. senin fırın zaten yıllardır iyi bir miktar ise, büyük olasılıkla kısmı sadece onların çalışma ömrünü tüketti. Gördüğünüz gibi, teknik nedenlerle çok değildir. Temel olarak 'kullanıcıların hatalı eylemler. Sonucu - mikrodalga fırın ısınmıyor ya da hiç açılmıyor.

daha kolay kendi cihazı ile en azından genel anlamda okumak mikrodalga fırın, onarmaya olun. En önemlisi biz onun "iç" ilgileniyor.

aparatı mikrodalga

Magnetron mikrodalga oluşturur. Dikdörtgen dalga kılavuzunun odası ile bağlantılıdır. Plastik kapak - Bazı modellerde dalga kılavuzu parçası diğer mika (metal benzeri bir malzemeden yapılan, gri-kahverengi renk) kapsar. Güç transformatörü bir magnetron, bir kapasitör ve bir diyot sağlar. tedarik zinciri genellikle aşırı yüklenmeden trafo koruyan yüksek gerilim sigorta değer.

fan duran Magnetron soğumaya. havada magnetron sıcak hava da gıda ısıtma hızlandırır çalışma haznesi, girer. Buhar odası ve radyasyon iletmeyen deliklerden fazla hava çıkışı kaynaktan.

1

Kapalı kapıyı sabitleme için mikro

mikrodalga fırın tamamen kapalı değil bir kapı ile çalışamaz için, kilitleme anahtarları koydu. Onların düğmeleri (kapı kapalı değil) basıldığında da, güç temin edilmez. Eğer açtığınızda kapı tedarik zinciri anında kırılır. başarısızlık veya küçük ölçekli parçaların yapıştırma - mikrodalga açılmıyor nedenlerinden biri.

modele bağlı olarak mikro sayısı. Bunlar 2 ila 5 adet arasında olabilir. Bazı üreticiler bunları başlatmak ve güç düğmeleri devreleri için kullanın. Böylece mikrodalga fırın güç kontrol döngüsünde mikro anahtarı zarar verebilir ısınmıyor nedenlerinden biri.

odasında aydınlatma için akkor lamba ayarlanır. Çoğu durumda bu kanal içinde.

Çalışma Şekli kontrol panelinden ayarlanır. Bu elektromekanik anahtar ihtiva edebilir ya da bir mikro-işlemci göre yapılabilir. Dijital kontrol yine seçeneğe sahiptir aynı: seçildiğinde mod sıradan düğme, olabilir ve bir dokunmatik panel olabilir. Sorun bilgi ve beceri olmadan elektronik yönetimiyle oluştuysa daha iyi tırmanmaya değil. doğrulanabilir tek şey - hem iletkenleri tutmak. Geri kalan her şey - sadece ilgili deneyime sahip.

Mikrodalga fırın ısınmıyor: basit nedenler

Orada, eserlerin her türlü ısıtmak için yiyecek koymak zamanlar vardır, ama hatta uzun bir süre sonra gıda sıcaklığı yeterli değil veya soğuk yaptı. mikrodalga fırın ısınmıyor nedeni ciddi bir başarısızlık ve nedenleri legkoustranimye edebilirsiniz. ışığını ile başlayalım:

 • Mikrodalga nedeniyle düşük besleme gerilimi ısınmaya zor olabilir. Magnetron normal çalışması için gerilim düşükse, o iş, ancak sıcaklık çok yavaş artacak 220 V gereklidir. stabilizatör ünitesinin durumu tedavi. Doğal olarak, bir ev veya daire girmek için iyidir, ama sadece bu ekipman için küçük bir sabitleyici koyabilirsiniz.

Eğer yoksa bir mikrodalga onun onarım ısıtır

Diğer tüm nedenler daha ciddidir ve ayrı ayrı onlarla uğraşmak zorunda.

Bu bölümde her şey / yanık döner halde ısı etmediğini mikrodalga fırında yol açabilir hasar düşünün önceki paragrafta daha zor ama kendi elleriyle başa çıkmak için mümkün olmadığını çok değil felaket kurtarma için.

mikrodalgada parçaları örnek bir düzenlemesi

Bazen mikrodalga nedeniyle magnetron gücü devresinde hatalı sigortaya ısıtmaz. O, tüm modellerde değil, ama magnetron çalışmadığını nedeni olabilir. Bu sigorta bazen açıkça yüklenmiş, ancak yüksek gerilim devresinde haliyle daha sık koruyucu bir gövde içersine (resme bakın çalışmadığını).

Mikrodalga fırınlarda Yüksek gerilim sigortaları koruyucu bir gövde içersine durabiliriz

Metal kapaklar kenarları üzerinde bir dizi ile bir cam ampul oluşur. İçinde, terminal kapağın bir ucuna lehimlenmiş bir yaylı teldir. Geleneksel sigorta farklı olarak, bu tel yanmaz. uzun süreli kullanım sırasında lehim ısıtılır ve yumuşatılır, yay elastik kuvveti temas ayırır.

Yüksek voltaj sigorta yapısı

Bunu veya onarım lehim yerine - Sigorta halka ve görsel devreyi görmezse, sorunu çözmek için iki yol vardır. dikkatli bir şekilde kapatılmış kablo yerine lehimlenmiş üzerinde yan metal kapağı çıkarın gereken yüksek gerilim sigorta yüklemek için. Sıcak ya da değil - işlerini geri kapağı dönün ve kontrol edin.

Magnetron ile ilişkili bir kaç yaralanmalar vardır. Zayıf bağlantıları - en çok basitten tekrar başlayalım. (Konnektöründe) terminalleri transformatör sarımı manyetron filaman teli gelir. Onlar sadece zorlukla çıkarılmalıdır. Belki de ısıtma temas kötüleşti. Bu temas pense kıvrım daha da iyileştirilebilir.

Bazen mikrodalga magnetron anten kapağını zarar nedeniyle ısıtmaz. kapak basitçe kararmış veya metal damlacıkları, ancak ilave delikler katılaşmış ettiyse, düz yapılır tüm saf metal yüzeyini temizlemek için gereklidir. Biz ince zımpara ile çalışmak zorunda. Biz maksimum etkiyi elde - her şey olmak zorunda / tercihen bir ayna bitirmek için, pürüzsüz. Ancak deliklere metal silin yoktur. işlemler tamamlandıktan sonra dikkatli bir şekilde tüm toz çıkarın. Bu elektrik süpürgesi ile başa çıkmak için en iyisidir.

anten kapağı hasarlı

kap atmışsa - Yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi, onun bir magnetron yaşadı ve korunmuş vakum ortasında olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için, dikkatle kapağı çıkarın ve altında ne olduğunu kontrol edin. Metal sağlamsa, sadece kapağı yerine geçebilir. Değilse - Magnetron değiştirmek zorunda, ama böyle bir onarımın fizibilite düşünmek gerekir edecek - sadece yeni bir fırın satın yedek parça fiyatı yüksek, buna değer olabilir.

Ne kap Magnetron yerini alabilir? kârsız satan bir kuruşa - Satışta bulmak çok zordur. Bir torna oymak - bir seçenek yoktur. Bu yöntem size uygun değilse, uygun büyüklükte eski elektrolitik kapasitör dışarı yapabilirsiniz.

Eski hasarlı kapak ve yeni bir kondansatör

Biz ortasından bir delik doğru gerekli bir parçası gövdesini kesti, uygun eleman çapı seçin. mükemmel olmasını tüm boyutları eşleştirin. Daha sonra kapak iletkenliği ince zımpara kağıdı ve cila kaplama kendisinin mikrodalga çalışması kalitesine bağlıdır temizleyin. yerine koymak Hazır kap, biz işi kontrol edin.

hepsi aynı Magnetron değiştirmeye karar verirseniz, o zaman mağazaya yanınızda götürün. Yeni antenin aynı uzunlukta, montaj parçaları, aynı zamanda, aynı yerde, aynı tarafında yer gerekir olmalıdır çıkışı için aynı olmalıdır. Ancak o eski yerine monte edilebilir.

mika plaka ile ilgili sorunlar

Kamera çıkış dalga kılavuzunun taraftan mika bir tabak ile kaplıdır. Bazen mikrodalga nedeniyle kurum kurdu ve dalgalar sadece o bu engeli aşmak olamaz gerçeğine ısıtmaz. Ayrıca, çalışma sırasında bu tür hasarlar nedeniyle bir kıvılcım ve yıldırım veya yangın benzer bir şey ortaya çıkabilir.

Bu mika plaka üzerinde kararan görülebilir

Daha sonra vida (iki ila sekiz adet) gevşeterek plakasını çıkarın. değişiklikler geri dönüşümsüz (deliksiz) değilseniz, size kararmış yer temizlemek için deneyebilirsiniz. ince zımpara kağıdı alın ve yavaşça tüm arındırın. Dikkatle (temizleyici can) tozu gidermek, levhayı yerine koydu. Her şeyin çalıştığından emin olmak için, "baş aşağı" çevirmek mümkündür.

plakadaki bir delik varsa, onun yerini daha iyidir. mikrodalgalar biliyorum Bu yedek parça mika dükkanlarda satılıyor. yerine set Yeni plaka ve kontrol (eğer bağlantı elemanları için delik açmak gerekebilir). mikrovolonovka bu nedenle gıda ısındı Değilse, bu çalışması gerekir.

Üflemeli arızalı kondansatör veya diyot

Eğer mikrodalga ısınmak için durduysa - herşey dahildir vızıltı, serin, ama yiyecek belki bir kondansatör içinde, soğuk. Bir test al ve kontrol edin. direnç ölçümü modunda Açığa.

Mikrodalgada kondansatör

Ölçüm mola gösteriyorsa - biraz direnç gösteren eğer olmayan bir çalışma - o çaldı gibi, aynı zamanda bir yerine geçer. Bir kondansatör dokunarak ok Eğer sadece sonsuzluğa "uçmak" - bu normal bir durumdadır.

çoğu durumda, sadece yerini, çünkü kolay bir iş değildir - yüksek gerilim diyot kontrol edin. O bir sorun olmayı çok değer değildir. Doğal olarak, yeni parçaların parametreleri aynı olmalıdır.

Tüm açık ve kolayca açıklanabilir.

görevinden önce mikrodalga haberi yoktu, karmaşık Nichev olduğunu. sağol

Biz makale sizin için faydalı olmuştur mutluyuz.

Bugün zaten geç, ama bu temelinde yarın harika ve yetkin makale, nokta nokta, canlandırmak ve eski güzel Çinli LG.Spasibo için ikinci bir hayat vermeye çalışacağım

İyi akşamlar. Ayrıca fırın ile ilgili bir sorun. değil sıcak incir, birçok kullanılmaz halde. diyot eserleri gibi, bu 12'ye geçirilir, en azından eğer test yarısını gösterir. Ben kapasitör nasıl kontrol edileceğini bilmiyorum minimum kapasitesi Genellikle en ucuz tester, ben hiçbir şey bunu anlamak için gelecek korkuyorum. Eğer kapasitör terminaline tester dokunduğunuzda ama hafif çekinme oku görüldü. Bu kondansatör sağlam işareti midir?

Mükemmel. parmaklar diye her şeyi açıkladı. Ben kontrol paneli mikrodalga açıklamak istiyorum

denediğiniz için teşekkür ederiz. panelinde daha zor - onlar da farklıdır. Orada tüm nispeten kolay, ama seçenekler çok.

her şey sadece sıcak, kapasitör çalıştırmak, magnetron da hatta asansör pimleri olabilir olup olmadığını kontrol etmek başka ne bilmiyor prozvanivatsya değil sigortanın yeniden tesis edilmesinden sonra, ısıtılmış çalıştı ama eskisi Mikrodalga Samsung, iyileşti, kondansatör üzerinde şişmiş büyük pamuk sigorta değildi magnetron ve test sınırları yeterli midir 1000V test kontrolleri kadar kapasitörler üzerindeki gerilimi kontrol ve o kadar içerecek şekilde güvenli olup olmadığı

Gibi bildiğim kadarıyla, magnetron gücüne o tester ölçülemez böylece yaklaşık 4.000. Volt gerektirir. Yüksek gerilim diyot test etmek gerekecektir.

mikrodalga ve nasıl dış duvarda küçük mıknatıslar makalenizin noktasının yararlanmak çünkü Merhaba, A ısınma durabilir?

mikrodalga fırın nedir çalışır, ancak ısı etmezse? Onarım Talimatları

Böyle bir teknikle en yaygın sorunlardan biri fırın operasyonunda olduğunu, ancak ona yerleştirilen yiyecek ısıtma yoktur.

Bu çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir, en yaygın aşağıdaki arızalar şunlardır:

 1. kıtlık Güç ev elektrik gelen voltajın seviyesi.
 2. başarısızlık kapıya kompakt şalter veya mandal. Bu, sadece içinde yer alan süreçlerin genel bir bakış sağlar karmaşık bir tabakalı bir yapıya sahip, ama aynı zamanda dışarıya doğru mikrodalga yayılmasını engeller. fırın ısıtma gıda düşük veya tamamen eksik katkıda bulunabilir anlarda Eksik kapama kapı.
 3. Kablo sigorta sigorta türü, transformatör ya da özel bir koruyucu kapak gizli bir yüksek gerilim sigorta sigorta.
 4. arıza doubler, bu diyodun veya kondansatörün hatası oluşur.
 5. Transformatörün hatave, bunun sonucu bu panel boyunca mikrodalga fırın kontrol gerilim sağlamak için kesilir.
 6. başarısızlık kondansatör akar.
 7. Elektromanyetik lamba ısıtmayı durdurur, magnetron temel işlevleri yerine gelmez.

Bazı durumlarda, ısıtma gıda eksikliği doğru operasyon modu seçilir. Örneğin, gıda buz çözme için bir mod olarak bu amaçlar için uygun değildir maksimum ölçüde ısı gıda olamaz.

mikrodalga artık yeniden ısıtmak için ise aşağıdaki işlemlerden oluşur ki, daha sonra tamir için herhangi bir bağımsız önlemlerle önce, sorunları teşhis etmek gereklidir:

 1. Bu talimatları okuyun, çoğu belirli bir modeli gıda ısıtamayız ve hangi önlemlerin bu tür durumlarda alınmalıdır niye bilgileri içerir.
 2. özel cihazların yardımıyla, 5-10 hatta önemsiz görünen sapmalar bu tip elektrikli ev aletleri çalışmasını etkileyebileceğinden, Elektrik şebekesinin voltajı seviyesini belirler.
 3. devre dışı bırakıldıktan sonrave karartma mikrodalga, ohmmetre ile kontrol nasıl kapı mini anahtarı dahil etme süreci.
 4. Üst kapağı sökmeye, tespit vidaları çıkartarak. Arızalı sigortalar görsel yöntemle tespit edilebilir: bunlar şişer ve siyah çevirin.
 5. sigortalar görsel kusurları olsa bile, Bu amaçla bir test cihazı kullanarak direnç onları tekrar kontrol etmek önerilir. Benzer şekilde, kontrol ve transformatör sigorta edilir.
 6. Yüksek gerilim sigortaları, mahfaza içinde saklandı sadece orada bir ohm metre kullanılarak direnç seviyesinin ölçülmesi sonra kontrol edilebilir.
 7. Sigorta tespit edilmiştir atmış ise, o tanı kapasitörler başlatmak için gereklidir. Onlar bir alternatif elektrik akımı ile sadece ağlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak buna rağmen, hala bir ohmmetre kullanılarak kontrol edilebilir. Cihazın ok reddedilir ve performans sonsuza doğru giderse, kondansatör DC küçük bir ücret alındığını belirtir ve bu kısım iyi durumda. Böyle bir reaksiyon değil ise, o zaman en olası zarar temas detali.O kapasitör dağılımı aynı zamanda, cihaz açık olduğunda oluşan bir yabancı ses uğultu gösterebilir.
 8. Böyle bir tanı konu ve diyotlar. cihazdaki ok pozisyon değişti, yoksa küçük direnç gösterdi ise, bu öğenin arıza tanıklık etmektedir.
 9. kıyasen Gerekli teşhis ve kapasitör elektromanyetik lambayı yürütmek için, ama önce o tamamen deşarj gerekecektir bu amaçlar için, sen yalıtımlı kulplu elektrik tornavida özel bir tür kullanabilirsiniz. Alternatif olarak çıkış ohm metre probları çıkış kapasitansının ve kutuya bağlı sonra mahfaza kapanır. öğe sorun yoksa, o zaman sıfır direnç sabittir Kontrolden zaman. Tamamen soğuduktan kadar erken ihtiyaç beklemek böylece elektromanyetik lamba, çok yüksek ısılara ateşli olabilir hatırlamak önemlidir.
 10. trafo sargıları doğrulamak için. Fırın etkin ısıtılan pişirme ile operasyonda, voltaj değeri 220 V eşit olmalıdır
 11. magnetron incelemek ve indüksiyon bobini üzerindeki lehim temas güvenilirliğini kontrol, hem de parça kondensere bağlandığı aracılığıyla uç, hizmet verme kontrol edin.
 12. Bir test cihazı kullanarak 3 ohm - magnetron filament kontrol normal oran 2'ye genellikle eşittir.

Belki onarım önce kullanışlı mikrodalga cihazında gelecek.

yetenekli ustalar katılımı olmaksızın kendi elleriyle ortadan kaldırılabilir mikrodalga, aksamalar bir dizi vardır.

Aşağıdakiler sebeplere dayanarak alınacak adımları şunlardır:

 1. sorunlar Şebeke güç kaynağı işleminden kaynaklanan takdirde, her zaman gerekli gerilimi almak için cihaz verir kesintisiz güç kaynağı ünitesi, yüklemek için önerilir. Ayrıca başka olası aşırı yükleri şebeke dışlar mikrodalga fırına bağlı olan prize, ve diğer tüm kullanıcılar, kopuk gerekmektedir.
 2. Kapının Eksik kapanış mekanik kilitler tarafından elimine ya da tamamen yenilenmek onarmak.
 3. Yanmış sigortanın yerine, Eğer nedeni sadece orada oldu. En çok benzeyen seçeneği elde etmek için bir örnek olarak hatalı katılmak için tavsiye edilir. Onlar çok daha ucuz, ancak bunlar az güvenilirdir, iyi tasarım ince bir tel ile bir model kullanmak değildir.
 4. nedeni kapasitör deldi ise, Prosedür sigorta aynıdır: eski bölümü onun yerine yeni bir elemanın montaj olduğu, sökülür.
 5. İlave testler ya da yüksek gerilim diyotlar lehim Bu unsurların ihmal edilebilir maliyetlerle karmaşık bir yapıya sahip beri onarıma genellikle uygulanmamaktadır. Bunlardan hataların nedeni, o zaman en kolay çözüm, bir lehim ve yeni bölümünü satın almak.
 6. Solüsyon tamamen Magnetron yerine ise, edinilen cihaz boyutlarına ve teknik parametreler (güç, anot akım, cihazın katot gerilimi, filaman voltajı) sayısında hem Tam eski elemanı aynı olmalıdır çünkü, ustadan tavsiyeler almak için tavsiye edilir. daha az şiddetli vakalarda, kendi oksitlenmiş yedek terminalleri veya yeniden lehim kontağı üzerinde yeterli geçirmek.

Nasıl bir mikrodalga yiyecek ısıtma?

 1. çalışır durumda, 2450 MHz frekansına eşit parametresi ile kullanılan fırın mikrodalga radyasyon, bu şartname uluslararası düzenlemelere tabidir, radar veya dalgaların benzer türlerin kullanılması diğer cihazlarla müdahale etmeyen bu amaçla ev aletine seçilmiştir.
 2. Dalgaların oluşumundan sorumlu ana kaynak, 850 watt - 700 arasında bir magnetron gücü olarak adlandırılan bir vakum cihazının özel bir türüdür. 4 kV - Yapısı fırın, yüksek gerilim kaynağı başladıktan sonra başlayan bir filament içerir, yaklaşık 3'tür. Ev güç kaynağından beslenir 220 V gerilim, bu cihaz fonksiyonlarını yerine getirmek için yeterli değildir, çünkü fırında magnetronunun düzgün çalışması için yüksek gerilim trafosu bulunmaktadır.
 3. Isıtma için gıda gerektirir, bu pozitif ve negatif yüke sahip olan, her iki çift kutuplu molekülleri olduğu. şeker, yağ veya herhangi bir sıvı yüksek bu parçacıkların içeriği. Elektrik alanının etkisi altında, moleküller özel bir şekilde düzenlenmiştir, hepsi düzenli bir şekilde pozitif bir ücrete gönderilecektir.
 4. Manyetik alan yön değişiminden sonra, Bipolar moleküller hemen aynı yönde çevirmek. Bir saniye içinde kendi polarite yaklaşık 5 milyar kez değiştirme kabiliyetine sahip olan bu partiküllerin alır mikrodalga alanı,. Bu, her bir diğer gıda ısıtma katkı ısı belli bir miktarda üretmek karşı sürtünme sürecinde olan moleküllerin bir sürekli ve hızlı bir hareketine neden olur.
 5. açıklanan süreçler yoluyla Bir mikrodalga fırın içinde, özel olarak yapılmış ve içeceklerin ısıtma. su ısıtıcısı içindeki suyun ısıtılması, ısı sadece bir taraftan buna verilir - alttan mikrodalga, aynı anda her taraftan açıktır. Bu nedenle, fırın sıvı sıcaklığı ve bu noktada kaynatın gerekir da kabarcıkları herhangi bir durum. Bununla birlikte, mikrodalga fırından çıkarıldıktan sonra, örneğin sıvı ile karıştırma kapları, burlenie yine gecikmeli olarak alırlar.

Bağımsız onarım mikrodalga belli finansal giderlerini ima, ancak sigorta kalitesi belli tasarımına bağlı olarak 15 ila 200 ruble yaklaşık 50 ruble, kapasitörler 100-150 ruble, yüksek gerilim diyotlar maliyeti beri onlar, önemli değildir.

Yeni bir magnetron neden olacaktır edinimi en ciddi maliyet, değeri belirli bir model, ancak 1500-2000 ruble ortalama bağlıdır.

Ancak, bazı durumlarda, ellerinde onarım yapılması ve arızanın giderilmesi üzerine en popüler hizmetleri nitelikli bir profesyonel, burada yaklaşık minimum maliyetle yardıma ihtiyacım mümkün değildir:

 1. Elektrik kablosunu değiştirilmesi 250 ruble - genellikle 200 mal olur.
 2. yedek çalışmaları için sensörler, 350 ruble - kapasitörler veya yüksek gerilim sigortaları 300 arasındadır.
 3. Onarım çalışmaları fırın kapağı, mika değiştirme, elektronik kontrol ünitesi, fan motoru veya 400 palet maliyeti - 500 ruble.
 4. dalga kılavuzunda Operasyonu giderme 600 ruble - magnetron veya güç transformatörünün iç yüzeyleri üzerinde 500 ile değiştirilir.
 5. En pahalı maliyet ızgara ısıtma elemanının komple yedek, 700 ruble - Normalde 650 mal olur.

mikrodalga fırın işletimi hakkında bazı tavsiyeler takip etmek önerildi daha uzun ve daha az kırılmaya eğilimli sürecek:

 1. mikrodalga dahil edilmemiş olabilir, bu nesneler yayılan dalgaları bir şey tarafından emildiği için, yerleştirilmiş ve cihazın durumu üzerinde olumsuz bir etkiye sahip iç yüzeylerinden yansıtılır içinde değilse. Yeterli minimum yük, sıvı bir bardak olabilir.
 2. mikrodalgada koymayın öğeleri veya metalden her tür yapılan yemekler.
 3. Sıvı ve ham yumurta bunlar, aşırı ısı altında patlayabilir, çünkü sızdırmaz kaplarda ısıtıldı olmamalıdır.

 • Alternatif Enerji İnternet Dergisi © Tüm hakları saklıdır.

  Mikrodalga fırın ısınmıyor - Nedenlerini

  Mikrodalga fırın birçok hane mutfakta vazgeçilmez nitelik haline gelmiştir. Ve bazen ısınmak veya sorunsuz sevdiğiniz yemeği hazırlayacak asistan olmadan yapmak zordur. mikrodalga fırın çalışmayı durdurdu veya mikrodalga fırın ısınmıyor ise - nedenleri her zaman açık değildir, ama o zaman bile acele onarım için bunu taşımak için değil. Bizim ipucu ile başarısızlık özünü ve bunları alma olasılığını tanımlamak mümkün olacaktır.

  sorunlar genelde ne meydana edilir?

  sık kullanımı ile, elbette, örneğin mikrodalga çeşitli sorunlar vardır:

  • ışığının yanması, fanının dönüş ve gıda ısıtılır değildir;
  • bir, bir eğirme plakası üzerinde yanar ve gıda ısıtıldı değildir;
  • Sıcak ve uğultu değil.

  içeriğine ↑

  Mikrodalga ısınma gıda durduruldu - ne yapmalı?

  Bu maddenin yardımıyla size mikrodalga fırın ile sorunları çözmek mümkün olacak.

  mikrodalga artık sıcak yemek olmasının temel sebepleri:

  • yetersiz besleme gerilimi, orada 220W, ve değilse bile yeterince 10-15V, aygıt düzgün çalışmıyor gereklidir;
  • minyatür mikrodalga fırın kapısı anahtarını kırdı;
  • Sigorta tutucusu yanmış;
  • yuva içinde bir yüksek voltaj sigorta;
  • transformatördeki sigorta;
  • arıza diyot;
  • Kondansatörün yetmezliği;
  • Transformatör kontrol panelinde hiçbir gerilim üretir;
  • Kırılma geçidi kondenser;
  • Bu Magnetron çalışmıyor.

  Her nedenle, bunları çözmek için nasıl düşünün.

  Dikkatle satın alırken sizin mikrodalga modeli ile verilen talimatları okuyun. "Neden mikrodalga fırın ısınmıyor", ve alınması gereken önlemleri biliyor: Orada sorunun yanıtını bulacaksınız.

  herhangi bir talimat varsa, önce bir multimetre ile besleme voltajını kontrol edin. 220V olduğu gereklidir. Bir süre sonra, voltaj 220V olabilir ve fırın ısıtacaktır.

  Minyatür mikrodalga fırın kapı anahtarı

  Sonra ocağın elektrik bağlantısını kesin ve minyatür devre kesiciyi kontrol etmeniz gerekir. ohmmetre ile kontrol edin:

  • Gösterge ölçekte 0'dan büyük göstermesi halinde, o zaman, işletim kısmı;
  • 0 eğer, yedek parça değiştirilmelidir.

  Önceki adımlar başarısız ve neden mikrodalga fırın ısınmıyor ise - nedenleri net değildir:

  1. Daha önce vidaları sökerek, üst kapağı çıkarın.
  2. AC sigortasını kontrol edin.
  3. Bir gaz bir tel olup olmadığını gözle kontrol.
  4. çalışıyor kalem, test direncini kontrol emin olmak için.
  5. Daha ohmmetre konut yüksek gerilim sigortasını kontrol edin. Daha sonra, gösterici 0 Reddet - normal. transformatör üzerindeki sigortayı kontrol etmek için bir test edin.

  Bir sonraki adım, diyot ve kondansatör çarpan iki parçası test edilir. kondansatör bozuldu Eğer mikrodalga açtığınızda, o zaman, gürültülü bir uğultu ve vızıltı duyar. ihtiyacı daha doğru bir tayini için ohmmetre ile kontrol edin. Daha sonra, sonsuza sapmış ve gitti Ok - detay çalışması. kondansatör kırılmışsa, iğne red edilmez - kontak boşluğu.

  derhal ve sapma gösterebilir ancak küçük bir şeyse, o kondens ihlal anlamına gelir Can. Bir diyot tercihen birlikte, değiştirilmelidir.

  check-aracılığıyla filtre kapasitör elektromanyetik lambanın gövdesine devam edin. İlk olarak da muhafaza terminallerine yalıtılmış sap yakın elektrik tornavida boşaltmak için gereklidir. Bir çubuk ohm metre üretim kapasitesine ayarlanmış ve ikinci - metal kasa üzerine.

  Sensör sıfır direnç göstermezse - detay çalışması ve hiçbir şey değiştirilmesi gerekiyorsa.

  Sonra sonda üzerindeki kişileri kapasitesini test. temas arasındaki direnç yaklaşık 0.1 ohm olmalıdır

  Sonra - transformatör test birincil sargısı kontrol edin. 5 dakika boyunca bir mikrodalga dahil etmek. 220V olması gereken gerilim ölçme - ve bir bardak su ısıtma koydu.

  Önemli! Eğer elektronik yeterli bilgi ve beceri yoksa, onarım servis merkezi için bir mikrodalga taşımak daha iyidir.

  Bir sonraki aşama - Magnetron kontrol eder:

  1. Her şeyden önce burç kapasitörler filtre endüktansı ve füzyon bileşiği manyetron güç besleme terminallerine Kontakt lehim gücünü kontrol edin.
  2. Aşınmış veya oksitlenmiş terminali kendini onarabilir.
  3. Daha sonra magnetron filament direncini kontrol - Veri 2-3 ohm olmalıdır.

  Önemli! daha önce taranmış parçaları düzgün çalışıyorsanız, o zaman - kendini Magnetron kırık. Yourself Bu kısmı değiştirmek mümkün olmayacaktır. Tamir servisi merkezinde bir mikrodalga fırın taşımak daha iyidir.

  Bir yardımcı olan bir uzun süre mikrodalga fırında için, birkaç basit kuralları takip etmek gerekir:

  • Isıtma üzerine metal nesneler koymayın;
  • Bu tür ham şeklinde yumurta gibi yasaklı ürünleri ısıtmak;
  • Boş mikrodalga fırın dahil değildir.

  Bu basit kuralları takip ederek, mikrodalga fırın önümüzdeki yıllarda size hizmet verecektir.

  Önemli! senin soba satın aldıktan sonra hemen kötü bir vadede başlangıcıdır edin. Yani - bu kalitesiz malzemelerden imal edilmiştir. Böyle bir cihaz, açık ya da garanti mührü ihlali olarak değil. diğerine değiştirmek için mağazaya hemen götürün veya paranızı geri.

  Size nedenlerini öğrenmek neden olmasın ılık mikrodalga, kendi ve bunları ortadan kaldırmak mümkün olur. Böylece - sevdiklerinize mutfak çeşitliliği zevk için lezzetli yemekler hazırlamak için 5 dakika boyunca devam edebilir.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  79 + = 85