mikrodalga içini yıkayın

Nasıl kullanmak hangi araçları mikrodalga ve temizlemek için: mağaza satın veya ev yapımı. Nasıl mikrodalga içini yıkamak?

Mikrodalga sürekli bakım geleneksel ocak az değildir gerektirir.

Sadece takip ya da çok tembel tutmuyorum - ve şimdi favori ev aletinin duvarlarında iğrenç yağlı plak görünür.

Nasıl mikrodalga içini ve dışını yıkamak için?

buhar ile yıkama mikrodalga olarak

fırın duru su ile yıkamak çok kolay, çok kirli değilse. Daha özel olarak ise, su "parilki9raquo;. Bölme, kirli patina soyulmuş herhangi bir nem içinde oluşturmak için gereklidir. Bu çok basit yapılır.

• Mikrodalga Fırında temiz su için geniş sığ kaseye çevirin. Fikir odasının tüm duvarlarını işlemek için buharlaştırma geniş bir alanı, elde etmektir.

• ısıtma modunu maksimum güç ayarlayın.

On dakika • başka bir beş dakika daha kaynatın suyu ısıtmak için.

• Daha sonra yumuşak bir kuru bez ile iç duvarları silin gres sünger silin fırını kapatın.

Yıkama mikrodalga aşındırıcı temizleyiciler olamaz. Onlar yüzeyini bozan. yağlı plak taş yataklarının dönüşmez ne zaman saflaştırma işlemi hafif yabancı maddelerin için idealdir. O, yani gerçek bir buhar oluşturmak suyla doğru eşyaları bulmak için önemlidir. Bardaklar aktif buharlaşması için yeterli değildir.

1

sirke kullanarak mikrodalga yıkamak için nasıl

Mikrodalga bölmesini hoş olmayan ağır çizgileri ve lekeleri kapsayan müzmin kir, su buharı yeterli değildir. Daha güçlü bir araç. Örneğin, sıradan bir ev sirkesi, her mutfak dolabı içinde olan.

Tabii ki, bir temizlik prosedürünün aroması bir etkisi olacak, ancak etkisi büyük olacak. Eğer hareket etmeye başlamadan önce, odanın havalandırma sağlamak kaputu açmak, pencereyi açmak için gereklidir. Nasıl sirke ile mikrodalga içini yıkamak?

• bir ile dört arasında orantılı olarak asetik solüsyonu hazırlayın (örneğin, sirke, 10 ml su, 400 ml) eklenmiştir.

• Önceki yönteme benzer uygun bir geniş kase içine dökün. Asetik su hızla buharlaşır gerekir.

• on dakika sensörü ayarlanmış en yüksek güce fırın, çevirin.

• bu sünger neden geleneksel bir yıkama bulaşık deterjanı kapı ve duvarları açık işleme sonra.

• kuru bir bezle odasını temizleyin.

Zaman ağır kir sadece birinci katmanın hareket edecek kirli. soba parladı temizlemek için, sirke banyosu tekrarlamak zorunda.

Sirke yerine sitrik asit kullanılabilir. Temizleme çözeltisinin hazırlanması için bir bardak su (250 mL) içinde bir toz, bir sıradan torba (25 gram) almak gereklidir.

Bir kabartma tozu ve limon kullanarak bir mikrodalga fırın yıkamak için nasıl

Sıradan kabartma tozu - Bir kanıtlanmış bir araç şişman mücadele. O birçok iş prosedürlerinde kullanılır. hayır, mikrodalga soda temizlemek konusunda karmaşık bir şey. önceki yöntemlerde olduğu gibi aynı anlamı, diğer sadece aktif bileşen.

• Bir bardak su içinde soda çözeltisi kaşık sodyum bikarbonat tozu hazırlayın.

• Bir fırında 15 dakika bekletin.

• yemeğin yağ, ovmak kalıntılarını yıkayın.

Kapta su, yaklaşık üçte birini yüksek değil dökülmüş olması önemlidir. Aslında ısıtıldı karbonat (olur, örneğin, sirke söndürülerek) köpüğe başlamasıdır. Su ise çok köpük makinesini dolduracak ve elektronik zarar verebilir.

Bir mikrodalga fırın narenciye meyveleri, özellikle limon temizlik çok iyi bir yöntem. Yani sadece yağlardan kurtulmak olamaz, ama aynı zamanda hoş olmayan kokuların kurtulmak için, haznede ve mutfakta havayı aromalı.

• Limon takozlar halinde kesin.

• Suyun hepsi aynı geniş sığ kase yerleştirin.

• 20 dakika boyunca yüksek güçte fırın etkinleştirin.

• zamanlayıcı sonra kapıyı açmamasını. Yol limon suyu bağlantısı kesilmiş cihazda bile 2 dakika çalışacaktır.

• Kamera kuru silin, otmyakshy cesur baskını süngeri çıkartın.

Bunun yerine limon, portakal, greyfurt, mandalina alabilir. meyve Takım elbise ve kabuk. Onlar harika bir doğal lezzet verir. Prosedürün geri kalan kısmı, geleneksel su temizleme ile aynı şekilde gerçekleştirilir.

fırın içinde ve dışında mikrodalga temizlik diğer yöntemler

kokulu ve çok güzel sabun - Sovyet kez mirasını yardımcı olacaktır mikrodalga içini yıkayın. Bir çok genç hostes ama nafile, önyargılı bir. Mikrodalga fırın duvarlarında uzun süredir cesur baskın dahil, çamur ile baş etmek kolaydır.

• sabun iyi bir sabun sünger veya yumuşak bir bez gerekiyordu.

duvarlarda cömert bir köpük bırakarak Temiz fırın yüzeyini •.

• on dakika çalışmak için sabun bırakın.

• nemli odası ekonomik bir sünger ile silerek kir ile birlikte köpük yıkayın.

İlk biraz tatsız bir koku hissedebilirsiniz çevirmek sabun sonra. Bu durumda, yeniden temiz su ile sabun kapalı iyi yıkama gerekir.

Çamaşır yıkama için bir olağandışı ama etkili bir yöntem de fırın içinde yüzey kirlenmemiş - Bir bulaşık deterjanı ile kaplanmış sünger. İşte yapmanız gerekenler.

• Köpük kapağını açmak için birkaç kez sıkmak, nemli bir sünger ile birkaç damla uygulayın.

• Bir mikro dalga fırının cam döner levha üzerinde sünger yerleştirin.

• minimum güç, saati ayarlayın - 35 dakika.

kirleri kapı, ıslak sünger açmak için bir sinyal sonra •.

Kolayca bile ağır kir başa çıkabilir Bu şekilde.

son şey söylemek: mikrodalga dışında yıkamak için nasıl. Cam temizleyici mükemmel bu görev ile başa çıkmak için şaşırtıcıdır. Nedeniyle ve hızlı bir şekilde, alkol ve aktif deterjan maddelerinin içeriği yüksek leke, kir, gres, toz, döküntü yapışan parçacıklar olmadan bir dış fırın duvarları kaldırmak anlamına gelmektedir.

çamur ile başa çıkmak için birçok yol vardır. Elbette, özellikle mikrodalga fırın temizlemek için tasarlanmış ev ürünleri satın almak olabilir. Ama buna ucuz değil değer, ama sonuç genellikle sıfırdır. hostesler test Ev ilaçları, sorunsuz ve sağlığa zarar vermeden vardır.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

temizlemek ve gres ve kirden mikrodalga içini yıkamak için nasıl

Günümüzde, her evin bir mikrodalga vardır. Duvarların iç yağ damlacıklarını kalır çünkü bu cihazlar, sürekli temizlik ihtiyacı var. dış yüzey, örneğin, levha ya da bulaşıklar için, herhangi bir sorun konvansiyonel temizlik maddeleri olmadan yıkanabilir. Ama güvenlik ve mikrodalgada yıkamanın kalitesi gibi, her şeyi bilmiyorsun.

Tabii ki, sadece özel bir deterjan alabilirdik, ama hepsi değil kimyasallar çamur kurutulmuş ve etkili yağ pıhtılaşmış çıkarılmış olduğu. mikrodalga oldukça yüksektir için ek olarak, alerjik reaksiyonların çeşitli riski ve temizlik ürünlerinin maliyeti vardır.

Son zamanlarda, üreticilerin mikrodalga donatmak kendi kendini temizleme fonksiyonu. Bu duvarlarına yapışmasını yağ eriyik sağlar fırın içinde sıcak buhar oluşturulması, kaynar. Bundan sonra, yukarı kolaydır temizleyin.

sizin mikrodalga fırın bu fonksiyona sahip değilse, umutsuzluğa kapılmayın. mikrodalga fırın gres ve kir tamamen zararsız maddelerin içini temizlemek için birçok yol vardır.

En kolay yolu - Anolog Yerleşik kendi kendini temizleyen fonksiyonu. Buna mikrodalga sıradan suda etkin bir şekilde ısıtıldı. Kapasite geniş olmalı, çifti mümkün olduğunca olmuştur. Maksimum güç ayarlamak ve 10-15 dakika içinde su bırakmak için gereklidir. Daha sonra, sadece bir sünger ya da yumuşak bir kumaş duvarı ile silin.

doğaçlama ev araçlarını kullanma

diğer popüler yolu vardır:

 • narenciye temizleyici;
 • sitrik asitin kullanılması;
 • Sirke uygulanması;
 • soda temizlenmesi;
 • sabun kullanılarak yağ çıkarılması;
 • kir çıkarma ve aktif kömür ya da tuz koku.

onun buharlar güçlü özel bir kokusu vardır gibi sadece iyi havalandırılmış alanlarda olmalıdır sirke kullanın. mikrodalga içindeki yağ yumuşatmak için, 1 kısım sirke ve 2 parça su karıştırmak için gereklidir. Elde edilen çözelti, mikrodalga içinde 3-4 dakika ısıtılmıştır. Bu süre içinde yağ yumuşatılmış değilse, işlem tekrarlanabilir. Kir geleneksel temiz sünger.

az etkili Değildir soda kullanımı. Genellikle biz zaten ele aldığımız olanlar yöntemini izleyen, ama çözüm 10-15 dakika fırında içine bırakılmalıdır. Suyun iki bardak çözelti hazırlamak için kabartma tozu 2-3 yemek kaşığı alır. Yağ kolayca duvarlarda oluşacak su damlalarının ile çekilir.

en hoş seçenek - narenciye kullanmaktır. Meyve parçalar halinde kesilmiş ve su ile doldurulur. Bundan sonra, tekne mikrodalga yerleştirilir ve 5-20 dakika maksimum güçte etkinleştirilir. Bu süreden sonra, süre içindeki kabı terk etmek önerilir. Şebekeden mikrodalga fırın kapatıldıktan sonra, kolayca kir ve yağın yumuşak bir bezle iç yüzeyleri temizler.

Bu yöntem, çeşitli varyasyonlar bulunmaktadır. Örneğin, yalnızca kullanabilirsiniz soyma veya meyve suyu. teknoloji kendisi değişmez. saflaştırma Bu yöntemin avantajı, aynı zamanda mikrodalga içinde biriken kokular, çeşitli da yok edilmesi gerçeğidir.

Sen sitrik aside gerçek meyve yerini alabilir. 250 mL su içinde sitrik asit bir standart poşetin dökülür. yağdan temizlenmesi az etkili olabilir, ancak güçlü bir hoş koku beklemeye değmez olacaktır. Ama keskin koku olmadan, sirke kullanırken, sen olmadan yapabilirsiniz.

Çok etkili bir mikrodalga fırın iç yüzeyi normal sabun kiri ile baş. mikrodalga fırın duvarlarına uygulanır yoğun köpük yapılan, bu sabun için. Bütün prosedürün alır en az 30 dakika. Köpük düz su ile yıkanmıştır.

mikrodalga kökleşmiş kokusundan Arıtma

özellikle hızlı gıda ile ilgili yemekler mikrodalga çeşitli ısıtılır, koku her zaman hoş olmadığı, zaman içinde birikir. Sıradan sofra tuzu kullanmam olabilir çıkarın. Temiz mikrodalga fırında gece boyunca sofra tuzu ile bir daireyi koydu. kokuların sabahı buhar olacak On.

kokusu çok işlemiş ise, almak daha iyidir emici karbon. Bu ezildi ve bir daire ya da plaka üzerinde, kalın bir tabaka yayılır. Bundan başka metod, sodyum tuzu kullanılarak saflaştırma işleminden farklı değildir.

Tuz ve aktif kömür sadece koku rahatlatmak, ancak, bu yöntemler diğer entegre mikrodalga tedavisi ile birlikte olmalıdır.

Hangi yöntem seçilirse seçilsin, her zaman şunlara dikkat edilmelidir Önlemler:

 • Tamamen soketten fişi şebekeden ayrılması gereken mikrodalga temizlemeden önce;
 • asla sert sünger ya da fırça kullanın;
 • Su miktarı en az düzeyde olmalıdır;
 • Mikrodalga agresif iç ürünü temizlemek için kullanılamaz;
 • kirlenme olsaydı bile, bir mikrodalga fırının elemanlarını sökmeye çalışmayın.

mikrodalga için bu normal bakım olmalıdır hatırla ve kirletici maddelerin iç yüzeyleri kullanılmalıdır azaltmak için özel kapak.

Ne kadar etkili mikrodalga içini ve dışını yıkamak için

Mikrodalga - Modern mutfakta en kullanışlı ve önemli alet biri. Ama mikrodalga fırının yeterli çalışması için sadece kendi servis verilebilmesi için değil, aynı zamanda görünüş izlemek için gereklidir. Birçok ev kadınları pahalı araçları veya güçlü fiziksel çaba kullanılmadan, fırın içinde ve dışında mikrodalga temizlemek için nasıl ve ne hakkında daha düşünüyorum. Herhangi bir mutfak anda, hızlı ve sorunsuz bir şekilde yardımcı doğru biçimde mikrodalga kurşun araçları bulabilirsiniz.

mikrodalga temizleyin: yöntemleri ve teknikleri

Düzgün mikrodalga içine yıkamak öğrenmek için, ülkenin tüm mutfaklar üzerinde tartışma ve aramalar yoktur. Birisi Birisi halk tarifleri, diğerlerini tercih eder ve bu prosedür yararsız olduğu inancı içinde üniteyi yıkamak etmedi, tek tek özel araçlar kullanmak zorunda olduğunu düşünür. Ama sonuçta gibi temiz mikrodalga er ya da geç, temel kuralları bilmelidir vardır:

 • (Belirli şekillerde hariç) ağ bağlantısı kesilmiş sadece mikrodalga yıkayın.
 • büyük miktarlarda su ciddi fırının mekanizmasına zarar verebilir.
 • Agresif maddeler ve sert fırçalar - yasakladı.
 • büyük özenle yıkamak için aparat sökün, bu tavsiye edilmez.
 • ancak tüm yüzeylerinin tam olarak kurutulduktan sonra ağa fırın gereken dahil.

yağ temiz mikrodalga içini hala ihtiyaç göstereceğinden, kir kurtulmak için fırının dört en bilinen yöntemlerden birini önceden seçmelisiniz:

 • Temizleme veya su buharı fırın kirleticileri çok fazla değildir ve bunlar yeterince taze olup olmadığını getirmek için mikrodalga en kolay, güvenli ve ucuz bir uygulamasını değerlendirmiştir. Bu prosedür, saf su bir bardak dökmek için, bir mikrodalga fırın için bir kap gerekir. kap fırına konur sonra, maksimum güçte, 10 dakika boyunca yapmak gerekir. kapalı bir mekanda kaynatılır su mikrodalga odanın duvarları üzerinde gıda parçacıkları ıslatma tahrik buhar banyosu oluşturur.

İpucu: Amacıyla hızla cihazının seçilen buhar temizleme fonksiyonu satın alındığında, iç mikrodalga temizlemek için nasıl düşünmemeye.

 • Bir sirke ile cihazın saflaştırılması - ev kadınları seçeneği arasında en popüler, bu yağ ve kirden değil, aynı zamanda karakteristik koku değil sadece mikrodalga ortadan kaldırır çünkü. su 1 fincan ve 3 yemek kaşığı sirke, fırın bölümü içinde işlem yapılması için bir çözelti ile, örneğin bir kap içinde koymak gerekir. Mümkün olan maksimum güçte iyi bir sonuç cihazının çalışma sadece 10 dakika edinmek için. kapatma "banyo muamele" Sonuçta fırın duvarı nemli bir bezle silinerek olmalıdır ve daha sonra kuru sirke yüzeylerinden çıkarmak için.

Not: biriminden hoş olmayan bir koku kapalı bir mikrodalga içinde gece boyunca kalan aktif kömür on ezilmiş tablet, yedek olabilir kaynaktan.

 • Bazıları ev başarılı bir şekilde geleneksel bir yıkama sıvısı veya sabun kullanımı: köpük kirli duvarlarında yarım saat için uygulanan daha inatçı kir yıkama anlamına gelir. Özel bakım köpüğü fırın temizleme odası yıkadıktan sonra önemlidir.

Araçlar yağdan mikrodalga temizlemek yardımcı olmak için

 • Sitrik asit ayrıca mikrodalga temizlenmesi için iyi bir seçenek olarak kabul edilir. Kap su yaklaşık yarım litre doldurup bir çorba kaşığı veya ananas ya da taze limon suyu 4 yemek kaşığı eklemek gerekir. Ya da sadece suda yarım dilimlenmiş limon koydu. Böyle bir çözüm kirlenme derecesine odaklanarak, 5 ila 15 dakika yüksek güçte mikro dalga fırın "temizlenmiş" olabilir. sitrik asit çözeltisi soda su (400-500 ml başına 1 çorba kaşığı) değiştirmek için ise, temizleme işlemi de eşit bir şekilde etkili bir şekilde.
 • Dış saflık mikrodalga

  Bir ev kadını sirke ve diğer araçlarla mikrodalga içini temizlemek için nasıl düşündüm, bu dış temizliğini yapmak zamanı. Mikrodalga yüzey - duvar, kapı ve gösterge paneli kamera kendisinden daha az dikkatli bakım gerekmez. arkadaşlar ziyarete geldi ve fırın içinde temizlenmiş nasıl iyice incelemek etmeyenler, ancak düğmeler ve vitray karanlık her görüyor.

  fırın içinde ve dışında bir mikrodalga temizlemek bilen için, bütün yöntemlerin ve arıtma işlemleri hakkında bilgi paylaşımında istekli deneyimli hostesleri, tavsiyesi yararlanmak için yeterlidir.

  • Temiz cam mikrodalga fırın kapısı kolay klasik pencere ve bölmeler için gelir. Herhangi bir nedenle, böyle bir aracı (ör, alerjiler ya intoleransı keskin kokusu) kullanmak istenen bir durum değildir, sirke 1 kısım, etil alkol, 1 kısım saf su, 2 parça, bağımsız bir şekilde hazırlanmış çözelti sınırlamak mümkündür. Bu, tüm kir ve tozları temizler kapı ve duvarlarda, böylece mikrodalga temizlemek ne sorusu artık ortaya mükemmel anlamına gelir.

  Önemli: mikrodalga dışında her zaman kolay değildir yıkamak, ancak sürecin çok zaman aldığından dolayı, "banyo tedavisi" Cihazın dönem ağ güvenliği görevlisi prizden çekilmelidir.

  • mikrodalga arka duvarı düzenli kuru bir bezle tozdan temizlenmelidir. Bu yan duvarlar için de geçerlidir. kapı için kullanılan aynı çözelti ile fırının tüm yüzeyleri temizlemek için toz çıkarmadan sonra. Gıda duvarlarında ciddi lekelerin varlığında düz su ile ıslak bir bez ile muamele edildikten sonra çıkarılmalıdır toz sabun ya da çözelti, kullanılabilir.

  Özellikler bakım mikrodalga

  hızla misafirler gelmeden önce mikrodalga veya yüzey tarafı ile içini yıkamak için nasıl düşünmemeye amacıyla, fırın temiz tutmak gerekir. Herhangi mucize daha iyi bu durumda o inatçı kir önleme çalışmaları üst şirketlerinden tedavi eder. Örneğin, kapak mikrodalga yemekler özel kapağı otomatik olarak kaybolur cihazı yıkama ihtiyacını hazırlanmış veya ısıtılmadan ise.

  her kullanımdan sonra, cihaz, dikkatli bir şekilde yer alır henüz dondurulmuş gıda leke yıkamak için ıslak bir bezle temizlenmesi gerekir. Eğer bu öneri, mikrodalga içini yıkamak için ipuçları bulmak için gereğini kullanırsanız, olmaz. Taze kir böylece sabun solüsyonu hariç gerekecektir onlardan kurtulmak için, çok daha kolay kaldırıldı.

  Gereksiz yere profesyonel araçlarını veya agresif temizlik kompozisyonları danışmak için gerekli değildir: pahalı, cihazın kendisinde değil çok iyi ve bu prosedürleri yürütecek kişi için değil sadece.

  tozdan fırın yüzeyi serbest bırakılması ve düzenli olmalıdır - örneğin, haftada bir kez. İlave çaba gösterme için bu prosedürün ve diğer yüzeyler ile eş zamanlı olabilir mikrodalga tozu ile temizleyin.

  kanepe kedi idrar kokusu türetmek için nasıl

  halk ve sanayi tesislerinde - apartmanda kedi idrar koku kurtulmak için nasıl

  akrilik küvet yıkamak için nasıl - bakım anlamına gelir

  Ben mikrodalga için kapağı satın almadım sürece, dürüst olmak gerekirse, ben oldukça sık bu cihazı yıkamak zorunda kaldı. Ama sonra bütün sorunlar ortadan kayboldu! Her şey bu kadar, kapağın içinde I ve madeni)) Belki de ayda bir kez, ve mikrodalga bulaşık deterjanı bir sünger ile silin olup, bu yeterlidir.

  Ben de bir kap aldım ama kocası unutuyordu ve mikrodalga hala yağ yıkamak gerekir. Ama birkaç dakika sürer Unicum zhiroudalitelem olarak bu araç yanmış yağ kurtulmak için birlikte, bu çok kolaydır küfür etmeyin. Hiçbir şey için kalite çok serin İsrail ev kimyasalları, ben onaylamak söyledin değil!

  Bu yüzden de, bunu ısıtıldığında bu kap yemek bırakmaya kocası ve oğlu öğretemez. Ben solda, ben anneme birkaç gün geri geldi - ve bir mikrodalga oldu sizce ?? : -0

  Marina, hazırlıklar unicum temizlik konusunda tavsiye için teşekkürler, kolay temiz, o kadar kolay ve hızlı bir şekilde yönetmek olduğunu beklemiyorduk kadar bütün mikrodalga bu zhiroudalitel aldı, çok fazla eski bayat yağ ve diğer lekeleri vardı (ve bu arada bir tabak aynı durumdur) . Tüm bu iyi bir araç aklanıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  8 + = 9