mikser için tamir kiti

mikser için yedek parçalar

Sıhhi teçhizatın yapımında iyi bir anlayış sadece profesyonel tesisatçı ihtiyacım olduğuna inanılmaktadır. Basit meslekten olmayan bir damlayan musluk bir conta değiştirmek veya boruda tıkanıklık temizlemek için nasıl gibi sadece en temel şeyler bilmesi gerekiyor. Ancak, gerekirse iyi bir hizmet yapmak Eğer mümkün bazı sıhhi tesisat armatürleri yapısı ve işlevi bilgisi. sıhhi teçhizat hasarı onarmak kolay, boru tesisatıyla tasarruf ve genellikle uzun bekleme profesyonel yardım kendinizi kurtarabilirsiniz. Bu yazıda, size mikser tasarımı ve yedek parça hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

Tipik olarak, banyo bataryası, lavabo ya da mutfak oluşur:

 • havalandırıcı - tüketimini sınırlamak, su akımı oluşturur vinç ipuçları;
 • oluk ağzı - bir su jeti eder asıl "kademe";
 • bir veya iki vana - Mekanizma karıştırıcı tahrik edilen vasıtasıyla kolları;
 • iki kafa parçaları veya kartuş - etkinleştirmek veya su akışını kapatmak için tasarlanmış cihazlar.

Tek-kollu karıştırıcının yapı biraz farklıdır. Bunun yerine, iki valf su hacmi ve sıcaklık kontrol bir manivela olan. Bunun yerine, baş parçalar seramik kartuş monte edilebilir.

sıhhi tesisat dükkanların raflarında sunulan seçenekler mevcut zenginliği de, bu zor ve kafa karıştırıcı değil çünkü mikser parçaları seçimi, özellikle dikkatli olmalıdır.

 • havalandırıcı su, hava ile zenginleştirilir ve dokunulduğunda daha hoş bir jet de dahil olmak üzere, gerekli. plastik ve metalden yapılmış havalandırıcılar. Plastik havalandırıcılar daha dayanıklı ve su ve havayı karıştırma görevi ile başa çıkmak için daha iyi edebiliyoruz inanılmaktadır. Uzmanlara olarak metal parçalar daha az güvenilir itiraf. Buna ek olarak, bir havalandırıcı çap ve iplik türü seçerken dikkate almak gerekir - bu parametreler musluğu aynı olmalıdır.
 • oluk ağzı yeni bir karıştırıcı satın almak genellikle daha iyidir çünkü mikser nadiren değiştirilmesi uğrar. biz yapıldığı malzemelerin kalitesini hedefleyen satın alındığında, öğelerin yalnızca değiştirilmesini sınırlamaya karar verirseniz. Ürünün daha kaliteli, o kadar uzun ömürlü olacağı açıktır. Bir musluk musluğu seçimi, sen uzunluğunda öncelikle farklılık modelleri çeşitli karşılaşabilirsiniz. Uzun ibriği fazla yer kaplar, ancak kolayca lavaboya bulaşıkları yıkamak veya saç yıkamak için izin verir. Kısa karıştırıcı, daha sıkışık olan, ancak sadece en iyi yıkama ve el yıkama için kullanılır.
 • kapıları karıştırıcı nadiren uygun olarak, gerekli değildir değiştirilmesi, başarısız. Çok daha sık musluk ile ilgili bir sorun baş parçalarının birinin bozulması köklü. Bu parçalar, seramik ve metalden yapılır. Seramik baş kısımları - daha modern bir versiyonu. Onlar, emek tasarrufu daha sorunsuz çalışmasına izin, ancak kırılması durumunda, bu tür detay tamir edilmeyecek ve yenisini almak zorunda kalacaktır. Evinizi sert musluk suyu ya da kumun bir kirlilik, fark ederseniz onlar oldukça hassas ve kötü su kalitesi kolayca zarar görebilir gibi, sen seramik kafa kısımlarını almak için çöp gerekir.
 • Kafa parçaları Metal aşınma durumunda değiştirilmesi gerekir kauçuk hortumlar ile donatılmıştır. open-close için vanayı, biraz daha çaba gerekecektir. sarf olan Lastik contalar, oldukça ucuzdur. Değişim dakika meselesi olabilir. küçük onarımlar için periyodik ihtiyacının yanı sıra metal kafa kısımları daha güvenilir olarak kabul edilir.

Görünür parçaları seçerken, onlar mikser geri kalanı ile renk ve tarzda eşleşmesini de görünüm kalitesini oluşturmak için dikkat sadece ödeme kaplaması gerekir.

Mikserin küçük onarımları gerçekleştirmek için herhangi bir zamanda edebilmek için, her zaman taraftan gerekli malzemeleri olmalıdır. mikserler için Değiştirilebilir parçalar genellikle "Kit" olarak adlandırılan seti donanım mağazalarında satılmaktadır. Genellikle bu tür bir kit, aşağıdakileri içerir:

 • Lastik halka oluk - ağız tabanına takıldığında, conta; sol ve sağ vincin birçok köşesinden, o zaman içinde giyer;
 • circlip emzik - vodozaporny mekanizması sızdırmaz O-halka mühür;
 • Valf kapağı contası - genellikle Kit iki parça içerir;
 • döşeme durdur - Metal kafa bölümleri üzerine oturan lastik kovan;
 • Valf kafa yıkayıcı - Metal bağlantı elemanları, sızdırmazlık mekanizmasına vodozaporny;
 • çekvalfi sızdırmaz;
 • eksantrik astar;
 • cıvata - demir madeni boyutu 5x8;
 • Su işaretçi düğmesi - Kırmızı ve mavi renklerin çıkartılabilir plastik astar.

Yani kendiniz tamir edilebilir?

mikser tamiri eğer kendi elleriyle yapılabilir:

1
 • ağız ya da valf mekanik hasar ortaya - kırık ve yontma sıhhi tesisat için bir sızdırmazlık maddesi ile muamele edilebilir;
 • tek kumandalı armatür kartuş kırdı - bu durumda sadece yedek parçayı değiştirmeniz gerekiyor;
 • Plakası Aşınma - burada mühürler tamir kitinin dizi kullanışlı gelecektir;
 • tıkanmış havalandırıcı - kısım su güçlü bir akımı ile yıkanmalıdır;
 • Mod kadranı duşu çalışmıyor - Eğer mühürlerin birini değiştirmem gerekiyor bu durumda.

Ne zaman usta uygulamak gereklidir?

Ciddi bir sorun olması durumunda bunu denemeye ve çok ciddi olabilir sonuçları onarmak için, profesyonel yardım almak için daha iyi değil. Eğer kesinlikle hiçbir zaman var ya küçük onarımlar en temel becerilerden yoksun eğer şiddetli vakalarda karıştırıcı yetmezliği bu durumda profesyonel yardım doğru olmadığını belirtmek gerekir, sadece gerekebilir. Aşağıdaki durumlardan tesisat çağrı:

 • yüklemek veya su metre değiştirmeniz gerekiyor;
 • su ve atık su boru yükleme gerektirir;
 • boru hattı patlama;
 • boru içinde oluşturulmuş blokajı;
 • ısıtma sisteminin tamirini veya kurulum gerektirmez.

Körük göz kalemi karıştırıcı

karıştırıcı için sert hortumlar

Uzun ağızlı Banyo ve duş

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

mikser için kit: Ana başarısızlık nedenleri ve çözümleri

mikser genellikle başarısız yüzden günlük stres, tabi tutulur. bu önemli nesnenin iç hasar derhal usta çağrı, pek çok rahatsızlık bir çok neden olmaktadır. Ama neden örneğin, conta değiştirmek veya mühür kendi üzerinde olabilir, eğer bir uzman bekliyor daha fazla vakit geçirmek? Bu makalede, ortak hataları ve çözümleri yöntemlerini anlamanıza yardımcı olacaktır.

yaygın hataları

başlıca sorunları şunlardır:

 • (Duş kaz açmadan su yerine vinç kendisi eklemlerinde) Kaçak
 • basıncındaki azalma.
 • lavabonun altında Nem

Kaçaklar kapısı meydana gelmektedir ve kol karıştırıcılar. ilk bölümünde baş kısımlarını başarısız olur ve kol bir joystick ile ilgili bir sorun var. (Kartuş ile topun ve musluk) kumanda kolu ile ilgili sorunlar farklı olabilir.

top genellikle lastik conta başarısız. Üreticiler her 2 yıldır bunları değiştirmenizi öneririz. su ile birlikte valf butonu Aşındırıcı kesme elemanları, kırılmaya yol açan cihazı, tıkar. Bu enkaz girişini engellemek için özel filtreler kullanmak en iyisidir.

düşük kaliteli kartuşları mikserler genellikle su sıcaklığının ayarlanması bir sorun vardır. sahte hassas ayarlama sağlamaz. Sıcaklık ayarı ile seramik kartuş sorunları olan popüler mutfak musluk Grohe BauEdge 31367 ortaya çıkmaz. Buna ek olarak, model, bir pratik montaj sistemi ile donatılmıştır.

Genellikle lavabonun altında için karıştırıcıya boru zayıf bağlantının nemli vardır. Ve sorunların basıncı ile emzik sıkışmış enkaz neden olabilir.

Tamir için gerekli parçalar

gidermek için aşağıdaki öğelere ihtiyaç duyabilirsiniz

 • Baş kısım (valf).
 • Contalar ve (küresel vana ve mikser için) çalar.
 • (Kartuşlu karıştırıcılar) bir kartuş.

Elementler ayrı olarak satın alınabilir, ancak mühürler, kilitleme ve PTFE mühürler, pulları ve sürgü ihtiva mikser, için tamir kitleri satın almak daha iyidir.

Tamir için aşağıdaki aletler gereklidir:

ilk etapta çalışmaya başlamadan önce su kesilmiş ve ardından sorun giderme geçin edilmelidir.

kartuş ile Öz Onarım karıştırıcı

sızıntı farklı türde basit ortadan kaldırılır. Örneğin, musluk kartuşu içinde yer değiştirme gerekli değildir:

 • (Manivelanın yakınında) bir tornavida ile fiş çekin.
 • vidayı sökün.
 • musluk kolunu kaldırın.
 • dekoratif eleman sökün.
 • kartuşu hızlandırır somunu, sökün. Ürün kullanıma uygun değilse, onun yerine yenisi konur.
 • inşaat gidiyor ve su bağlıdır. Cihaz sızıntılara karşı kontrol edilir.

Valf cihazlarla ilgili sorunlar

kapak valfleri sık sık kilitleme elemanı bir karışım kolu olan kovan, kullanabilirler. cihaz kapalı olduğunda bu suyun nüfuz etmesini önler. vana bozulma At ayrıntıları sızmaya başlar.

mil kovanı genellikle yastıkları, lastik halkalar ya da iç mührü giyerler. Sökün çalı anahtarı, daha sonra uygunluğu konusundaki mühürler test ve gerekirse yeni konulur. tamir kiti ile tamamen cihazı güncelleyebilirsiniz. Güçlü aşınma aks kutusu yeni satın aldı.

duş anahtarı Kaçak

duş eklemlerde veya switch su sızıntıları varsa, mikser contaların değiştirilmesi için bir onarım kiti gerekir.

Duş anahtarı anahtarı üzerinde konumu hortumunu söküp parçaların aşınmasını incelemek gerekir. Gerekirse, lastik conta halkasını değiştirin. Ardından cihazı monte ve güvenilirlik kontrol edin.

mikser duş Hansgrohe Ecostat 1314000 Bu sorun bir banyo için bir model nadirdir. Ama bir sızıntı kendi ellerini olmak varken onarım kiti kullanılarak sorunu çözmek için.

Ne zaman bir sulama yakınındaki su sızıntısı olabilir, bu hortumdan çözülmeli ve yakından kontrol edilmesi gerekir. Gerekirse, conta değiştirin. aşınma, aşırı sulama ise, değiştirilmelidir. Örneğin, r436, P05, P19, P04, r032 olarak ruhu için kutuları sulama bu tür satın alabilirsiniz.

nem lavabonun altında olsaydı, bu uygunsuz alımı ve çıkış bir işaretidir bu. Tüm bağlantılarının sıkılığını kontrol etmelidir. sızdırmazlık halkasındaki conta veya çatlak dengelenebilir. mikser için kit sızıntıları neden parçaları değiştirir.

seçimi ve onarım için yönergeler

bir onarım kiti satın alma veya zaman diğer öğeler emzik onarmak için olmalıdır:

 • Eski bir kartuş ile Mark (böylece Bux, sulama vb.) ne zaman satın alma yeni bir öğe.
 • kromlu yüzeyler üzerine Yani kalın bir bez kullanabilirsiniz, tuş üzerinde iz bırakmaz.
 • ayrıştırma ve dişlerine zarar vermeyecek şekilde montajda, yavaşça karıştırılarak yapıldığında.

Çeşitli sorunlar, bağımsız bir şekilde çözülebilir. Ama bazı durumlarda ana bir meydan okuma gerekebilir. Örneğin, bazı nedenlerden dolayı eğer (musluk çalışmıyor) su kesmek mümkün değildir.

Böyle Roca, Grohe, Jacob Delafon veya Hansa gibi karıştırıcılar bilinen markalar, satın ürüne zarar vermemeye sürekli çalışmasını sağlamak olduğunu unutmayın. Bir sorun varsa Ama, yukarıda belirtilen önerileri kolayca düzeltmek için yardımcı olacaktır.

karıştırıcılar türleri ve onarım kitleri için yedek parçalar

mikser için satın alma yedek parçaları değil hiçbirimiz için hasar olup olmadığı kontrol edilmelidir zaman sıhhi cihaz bozuk sık olduğu bir sır değil. Bu farklı nedenlerle olur. Bazen suçlu bazen vicdansız üreticileri enstrümanın ömrünü etkiler, su boruları içinden akar ve biz karıştırıcı ömrünü kısaltabilir yapmak şekildedir yüksek kaliteli su değildir. Ne olursa olsun, ama onlar yıkmak ve ya tamir varsa veya yenilerini satın alın.

musluğu Ayrıntılar: başarısız olabileceğini

Doğru miksere arızanın nedenini tespit etmek bize etkinleştirmek için, biz onun yapısını ve bileşenlerini bilmek en azından biraz gerekir. Bu yüzden biz inşaat türünü bulana kadar sürece vanayı onarmak için başlayamaz ve uygun onarım kitini seçecektir.

Biz vinç tamir için yararlı olabilir mikser, detayları, onarım kiti aradı. Bu terkip, farklı olduğunu ve mikser her türü için farklı olacaktır. tamir kitleri mevcut olun, sakız macunu ve astar döşeme olacaktır.

düşük kaliteli olarak karıştırıcılar genellikle fındık başarısız

kademe aks karıştırıcılar parça kiti kartuş mikser için yedek parça önemli ölçüde büyük olabilir yedek için, bu vinç kaide mikser çok daha sık canlandırmak için ise kartuş sistemi küçük, tamir edilmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Harap inşaat ayrıntılarından biri yerine gereklidir. en mikser oluşur genelde ne başlangıcını bulmak için çalışalım.

Vinç kaide mikseri oluşturan öğeler:

 • baş kısımları kendisi - musluk, kaide veya çapraz ana kısmı;
 • Gates veya kalem ya da kuzular, bunlar deyiminle;
 • duş anahtarı;
 • Veya ortak Bacalı - kaz. O emzik;
 • Havalandırıcı.
 • borulara bağlanma noktasını gizlemek dekoratif kapaklar;
 • Eksantrik. Bu boru ve karıştırıcının girişleri arasındaki mesafeyi hizalamak için gereken;
 • Cıvata ve kavrama;
 • T;
 • Esnek bir hortum;
 • Lake'in ruhu;
 • contalar;
 • astar;
 • Conta halkaları.

bileşenlerin Bu set banyo veya duş kabininde musluk iyi bilinmektedir.

küvetin içine mikser parçaları nerede ve nasıl seçmek için

seçmek daha iyidir mikser hangi parçaları anlamak için, nazikçe genel olarak karıştırıcılar ne olduğunu anlamaya başlar. vinç, mikserler ve aksesuarlar için inşaat dört temel malzemesi vardır. Bu malzemeler mukavemet, dayanıklılık bakımından farklılık gösterir ve ürünün ömrü buna bağlıdır.

Banyoda mikserler için yedek parçalar özel bir mağaza veya çevrimiçi satın alınabilir

Banyoda mikser parçaları ayrı ayrı satılır ve herhangi özel mikser yoksa, arıza durumunda, size gerekli ayrıntıları bulmak için eminiz.

yırtılması durumunda, bu musluk ve mağazaya yanınızda kırık parça sökmeye en iyisidir. mikserler ve aksesuarların şekli ve boyutu farklıdır ve size miksere uygun olmayabilir göze madde satın olarak bu önemlidir.

Malzemeler bunların artık karıştırıcılar ve vinçleri yapmak

 • Silumin. en ucuz ve güvenilir bir karıştırıcı;
 • Çömlekçilik. Güçlü Malzeme fakat sert su için gerçekten uygun değildir. Ben ekledi filtre ve yumuşatıcı yüklemek zorunda.
 • Paslanmaz çelik. İyi, şasi seçeneği. Musluk suyu musluk için uygundur.
 • Pirinç ve bronz. mikserler en pahalı. Dayanıklı ve sert yağmurla yıkıma biraz duyarlı.

Eğer iyi, pahalı vinç varsa, kötü bir bölümünü koymayın. Sen pisliği tüm yapıyı,

Banyo mikser için aksesuarlar: güvenilir bir asistan seçmek

Düzgün durumu anlamak için ve uykuya yöneticileri düştü önerilerin çok sayıda mağaza kaybolmak değil bazı bilgilere donatmak gerekir. daha iyi ve kimin gerçekten değil edenler anlamaya çalış.

mikser yaptığı gibi mikser için kit, aynı işareti üretilebilir. Ve zaten sahip mikser, için iyi olacaktır. Aile ayrıntıları üzerinde daha haklı yabancılarla daha olacaktır.

mikserler parçaları satın almadan önce satıcıya kalite belgesine sormalısınız

Ev eşyaları piyasada bugün en kaliteli sıhhi tesisat armatürleri üretmek dünyadan düzine firmaların bir çift vardır.

Mükemmel müşteri yorumları ile sağlık gereçleri Üreticiler:

ve termostatik kartuş - karıştırıcılar türleri tarafından vinç dingil kutusu, tek kollu ayrılır.

mikser için kit: bileşimi ve parçaların kalitesi

musluk dökümleri türleri farklıdır. Size herhangi pahalı büyük parçaların değiştirilmesi için gerekmez yaşanabilir. karıştırıcıdan su sızıntıları% 50 basit bir değiştirme conta veya somun büküm ile uzaklaştırılır.

herhangi biri için tasarlanmış mikser için tamir kiti, sağ an, bağımsız başarısız mikser, karmaşık tamir etme gerçekleştiremez.

karıştırıcı için tamir seti gerekli tüm halkaları içerir

Yedek hoztovarnyh mağazalarda satılan musluk tamiri için parçalar ve genellikle ayarlayın. o "Kit" olarak adlandırılan. Daha ciddi hasara ortadan kaldırmak için bir hatalı parça satın almak gerekir.

karıştırıcı için tamir seti, tipik olarak şunları içerir:

 • emzik için kauçuk yüzük - Bir conta. Ben emzik başında üzerine koydu. Bu şeridinin Operasyonda silinir ve yıpranmış.
 • halka ağız Tespit - halka şeklindeki bir contanın, bu mekanizma, bir mikser vodozaporny yoğunlaşır.
 • valf için Kapak Conta - genellikle iki parça tamamlayın.
 • Kafa parçaları üzerinde aşınmış lastik kolluk, - mühür durdurun.
 • Yıkama supap başı - vodozaporny mekanizması sızdırmaz bir metal bağlantı elemanları.
 • geri dönüşsüz valf contası.
 • eksantrik için sızdırmaz.
 • Cıvata boyutu 5x8.
 • Kırmızı ve mavi renklerin dekoratif sticker su göstergesi.

kaynaklar izin, daha iyi önceden bir onarım kiti alırdım. Eğer bir blender varsa, yedek parçalar ona er ya da geç gerekecektir.

Bacalı veya banyoda musluğu musluğu: onarım ve kurtarma

Mikserin kırılması farklıdır. Bunlar küçük sorunlar ve önemli sorunlardan ayrılır. Durumun ciddiyetini ayırt etmek için karıştırıcı verir "işaretleri" için olabilir. Su tamamen kapalı musluk olasılıkla sildim emzik kaz akar Eğer Musluk valf conta-axlebox ve kapı kafası tamamen kararlı iplik değildir. somun altından sızan varsa, sakız-mühür değiştirmek veya somun sıkmak gerekebilir. Eğer su, sonra dağıtıcıdan çıkar. Büyük olasılıkla, o suçlu.

Eğer musluğu tamir etmeye başlamadan önce, uzman tavsiyesi incelemek gerekir

Bir banyoda Bacalı musluk tasarımında hiçbir zorluk teşkil etmektedir. Aslında, - miksere eklenmiş ve doğru yönde su akışını yönlendiren bir boru. conta ile karıştırıcı ağzı somuna tutturulmuştur.

Ağızlar uzunluğu, yapı ve form bakımından farklıdır. Görünüm oluk karıştırıcının türlerine bağlıdır. Ama her durumda, görünüm değişiklikleri, mikser operasyon duygusu değişmez. karıştırıcının oluğun uzunluğu farklı olabilir. Meme karıştırıcının minimum uzunluğu 32 cm., 51 cm maksimuma ulaşır. ya değiştirmek ve havalandırıcı temizlemek gerekir karıştırıcının kopması durumunda. ya da mikser kendisinin boşluğunu temizlemek, ya da başka bir karıştırıcı kaz bağlanma noktasına conta veya somun değiştirin.

karıştırıcılardan ağızlı aşağıdaki biçimdedir:

 • Yuvarlak şekli.
 • yarım daire şeklindedir.
 • Düz emzik.
 • Cascade emzik şekli.

Cascade emzik şekil - musluk için emzik nispeten yeni bir tür. Hala çok yaygın nedeniyle alışılmadık şekli pratikte kullanılan, ama oldukça özgün görünüyor ve banyo benzersiz bir tasarım verebilir değildir.

Nerede musluklar parçaları (video) bulmak için

Banyoda mikser parçaları gerektiği gibi satın almanız gerekir. Ama evin mikser varsa, standart tamir kiti parmaklarınızın ucunda olmalı onun için her zaman açıktır. Yakın musluk tamir iyice kırılma çeşitlerini inceleyerek, dikkatle yapılmalıdır. Tek kollu batarya top tamiri, musluk vanası türü arasında değişebilir. senin mikser seramik "dolgu", bu kartuşları neredeyse onarılamayacak bulunmaktadır. senin tesisat sadakatle hizmet etmek için, daha sık, size yeterince dikkat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 73 = 74