Mini seralar

Nasıl ellerinizle Fideler için mini sera yapmak için?

Hatta sadece fide yetiştirilen erken bahar, - Hemen hemen tüm bahçıvanlar kırpma ve çok daha önce, bitkiler kalıcı koltuklar için ve tam çiçeklenme dikildi zaman, yaz aylarında değil koydu ve büyümek olduğunu eminiz. Birçok seralarda dönüyor kendi sitesinden aile lezzetli ve sağlıklı ürünler için sağlamak ve erken ve güçlü fide büyümeye izin verir ve büyüyen yetişkin bitkiler uzatın.

Uzmanlar yerli seralar ve seralar, bahçeler, neredeyse üç kat ile elde verimi artırabilir söylüyorlar. hemen hemen her ekonomide ve arzu yardımcı malzemeler mevcut: Bunun için biraz aynı olmalıdır.

tasarımda Basit, birçok tasarımlar. ihtiyaç ve balkonda ve hatta pencere üzerinde böyle Seralar bahçede ve evin çevresinde hem düzenlenebilir yetiştirilen fideler, sayısına bağlı olarak.

Fideler için ev mini seralar için şartlar

Ama ne olursa olsun Teplicka, o olmalı:

 • Optimal iklimi, sıcaklık, nem, güç ve aydınlatma sağlamak için, uygun koşullar fide oluşturun;
 • sulama ve bitkileri ot mücadelesi, bitki bakımı kolay erişim verilmesi;
 • nokta ve iç veya yatay olarak karıştırmak için;
 • Dayanıklı ve büyüyen bitkilerin birden fazla döngüsünü dayanabilir olun.

Ancak bu tuğla, cam veya polikarbonat kalıcı yapı inşa etmek anlamına gelir, artık popüler, daha fazla malzeme ve fiziksel maliyetleri gerektirmektedir. Fakat birçok alanda rahatlıkla tasarımlar mevcut malzemeler dikilmiş kadar küçük olacaktır.

tüplerin bir çerçeve Fide Mini sera

fideler oldukça çok gerekiyorsa, yapının üst kısmında yapılmış en yatak ve plastik borular için bir ahşap çerçeve oluşan bir sera oluşturmak mümkündür. Soğuk, yağmur ve rüzgardan dikimleri koruyacak Kapalı sera örtüsü, ancak cevapsız yeterli ışık.

Fideler için fotoğraf mini seralarda bitmiş binaya ahşap bir çerçeve yükleme, işaretleme alanının sahnesindeki yaratılış bütün bir süreçtir.

Film soğuk hava izin vermez için, çift taraflı bant veya şeritler ve çivileri kullanılarak çerçeveye takılır. Boyutlar aynı teplichke tamamen farklı olabilir, ancak üç metreden daha uzun bunu yapmak için gerekli değildir olabilir.

ellerinizle Fideler için Ereksiyon miniteplitsy bina kurulacağı yerin temizlenmesi ve tesviye başlar ve zemin örgü, film veya agrovoloknom ile kaplıydı.

1

Döngü içinde zorunlu olarak drenaj katmanı ve daha sonra boşaltılmış sırt verimli bir topraktır. Bu salatalık, domates ve barınak gerektiren diğer ekim için yaz aylarında kullanılan büyük seralar sağlayacaktır. Bir film, daha sonra değiştirilebilir veya tırmanma bitkiler alınan desteklemek için bir ızgara ile takviye edilebilir.

Birkaç üst filmi Varyantı. Bu açık olması veya perde film menteşe farklı tasarımlarını kapsar olabilir. Fide Kare Mini seralar uzun yapıları yay bir dizi gerektirir, iki plastik yay crisscrossing yoktur.

Plastik borular mevcut değilse, ark katı çelik telden yapılmış olabilir. Ancak, böyle bir çerçeve plastik göre daha sık olmalıdır.

Fide Film miniteplitsa

Ek ısıtma olmadan basit bir sera yoğun bir film ya da bir plastik tabaka ile, ahşap kirişler düşürüldü ve kapalı çerçeveler yapılabilir. Hava yeterli yapı doğudan batıya yerleştirilmelidir oldu ısınmak için, üçgen çatılı yapılması arzu edilir.

bir sera kurmak için boyutunu belirlemek ve materyalleri hazırlamak için gereklidir:

 • çerçeve ve çerçeve için farklı kesitler kirişler;
 • Ahşap koruyucu bileşim olup,
 • Duvar kağıdı ve sıradan çivi,
 • çerçeveye çerçeve tutturmak için döngü;
 • Film ya da ince bir plastik tabaka.

örneğin bir sera avantajları:

 • Düşük inşaat maliyetleri;
 • Bir serada bitkilerin erken dikim;
 • Kullanışlı saklama ve dayanıklılık;
 • Hızlı kurulum ve filmin yedek gerekirse;
 • Kar erir sonra toprak nem ikmal.

saman briket veya diğer malzeme ve kullanılan sırlı çerçevenin sıcak duvarlar, bitkiler Mart ayında dikilebilir zaman seralarda Ekim Nisan ayının ilk on içinde başlatılabilir.

Evin veya diğer yapılar seranın güneşli tarafında ekinde de ısıyı rüzgardan korunan ve ışık maksimum miktarı almak ve dolayısıyla edilecektir.

Çerçeve yapısı yanı sıra, kaplama herhangi biri olabilir. Ve ana duvara miniteplitse içinde yetiştiriciliğinde gereksiz olmayacak ek raflar ile güçlendirilebilir.

plastik şişelerden Fide Seralar

Eğer sıcak bir yaz plastik şişe yeterli sayıda ayrıldıktan sonra, onlar Fide orijinal Mini seralar için yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Ve fotoğrafta görüldüğü gibi şişe, dışarı kesilebilir, ancak gemilerin duvarın tamamı toplayabilir.

çeşitli şekil ve tasarımları olabilir Fide mini seralar, yapımında dahil edilip edilmediğini Eski camlı çerçeveleri, ikinci ve çok düzgün bir hayat alabilirsiniz. Ve bazı fantezi dekorasyon için bahçe veya balkon hizmet vermektedir.

Fide Minyatür teplichke

o evlerde genellikle bu tür meraklıları bitkiler ile tüm kaplı kutuları ve kaseler var olduğu bir sır değil bu yüzden fide altında Bahçıvanlar, uzayın kullanılabilir herhangi bir parça kaplar.

İyi yerden tasarruf ve yeşil ekonomi oldukça minyatür tasarımı yardımcı olacaktır düzene. Bu turba pelet, özel elektrikli ısıtma ve otomatik sulama ile yüksek teknoloji modeliyle Fideler için mini sera hazırlanabilir, ancak evde, burada benzer bir yapıya tür yenilikler üzerinde para harcamak ve yapamaz.

Nasıl bir mini teplichku doğaçlama yapılır?

Şimdi kek ve yarı mamul ürünler satılmaktadır herhangi bir plastik kapları kullanmak bir teplichke için en kolay yolu, bir şeffaf plastik kapak ile yumurta uygundur ve ambalaj olduğunu.

kap boyutuna kesme yumurtadan turba tabletler ya da doldurulmuş karton hücre besin toprak, hizmet edebilir fide mini serada insert olarak.

doldurmadan önce toprakta aşırı nem dışarı akışı için yumurta plastik tepsi, alt küçük delikler yapmak olmalıdır edin.

Tabletler hücre boş kabuklarda fotoğrafta olduğu gibi, turba ve iç içe değiştirebilir, tuvalet kağıdı ruloları veya sıradan gazetesinin doğaçlama kupa dışında burçları. Kök sisteminin bitki büyümesi ve oluşumu gibi bu doğal kapasite yok edilir ve toprakta iz bırakmaz.

plastik şişelerden Mini teplichke

Orada pet şişe kullanmak için birçok yol vardır ve büyük gemiler birkaç fide teplichke inşa edilebilir.

Fide bu mini serada en iyi sürümü - drenaj ve toprak ve hangi tohum karışımı ile doldurulmuş bir saydam kap, şekilde gösterildiği gibi, kesilir, ekilir. amacıyla bir sera tepsisi temin etmek üzere taban plakasında delikler yapmak gerekir, her şişede nem durgun için.

o kaburga etkilemez bir yan yuvası yapmak istiyorsa Fide Mini sera, ancak büyük miktarda, sen plastik bir varil olsun. Kalın film dışarı Kör kesim ve mobilya yoluyla çift taraflı yapışkan bant veya zımba takmak ve drenaj deliğinden teplichku aydınlatma fito-lambaların içine getirilebilir.

eşikleri fideler ile tüm kapları içeremez varsa, seralar ve teras alanı için her şeyi kullanabilirsiniz. Tasarımlar ve bu tür inşaat seti varyasyonları ve ağ hatta bavul dışında ve kayıp ya da istenmeyen disklerin dışarı kutunun dışında, fideler mini seralar için orijinal fotoğrafı bulabilirsiniz.

balkon üzerinde kapakları film ile raf üniteleri veya pencere camlı sürme şeklinde yapılan uygun mini sera bulunmaktadır. Eski pencerenin küçük Teplicka tarzı shebi şık hatta iç balkon veya veranda süslemek çerçeveleri.

Ancak, oda ne de kış veya bahar döneminde balkon bitkileri ne kadar ışık olmadığı unutulmamalıdır, bu nedenle en az 12 yaşında fidan gün ışığı süresi, seraların aydınlatma donatmak için emin var - 14 saat. Fide yetiştiriciliğinde miniteplitse iyi takım özel yakmak veya floresan lambalar etmez. Ve güneş görünür bitkiler, doğru yanmış koruyucu kepenkleri öngörüyor alamadım.

Video: yaylarının ev yapımı mini sera

Eğer bir sorun varsa, aşağıda bu makaleye yorumlar kısmında sorabilirsiniz!

Uzmanlarımız, yakın gelecekte sorunuzu (1-2 gün) cevap cevap bilgilendirildiğiniz zamanında yorumun için kayıt olacak!

Çok ilginç ve bilgilendirici yazı! Kendimi evde fidelerin ekimi yapan uzun yıllar var, ama bir mini sera ilk defa okunan birçok yönden hakkında herşey. Örneğin, eski bir bavul gelen, bana göre, uygun bir seçenek mini seralar orijinal sevdim ve. Ben plastik kapları kullanmak biber Fide yetiştiriciliğinde gelecek yıl, hem de, deneyin. fotoğrafta olduğu gibi, boru çerçeve ile bir mini sera kullanarak yıllarca Kendisi,. Sadece yerine metalopolosy borularını alma. Bu sera inşa etmek kolaydır ve kullanımı uygundur.

bahçe yıl boyunca, ev çıkmadan - daire için mini sera

Taze sebze ve otlar zaman gitmek en endişeli pencerenin dışında kar, bir kar fırtınası ve don. Bu gibi görünüyor - ne sorunlar? mağazalarda bunu bütün bir yıl boyunca satın alabilirsiniz.

Ama bu mümkün kendi bahçesinden taze satın satılmayan sebze, yetiştirilen hangi bilinmeyen koşulları karşılaştırmaktır. ev sera yılın herhangi bir zamanında, düz ülke sitesini yerine - Ve sokak kış aldırma.

tam otomatik ev mini sera

Daha önce benzer tasarımlar yardımcı malzemelerden kendi elleriyle ev ulağı imal, ama şimdi gerekli değilse: ihtisas mağazalarında her tat, büyüklük ve bütçe için bir yuva bulabilirsiniz.

Eğer serbest zaman ve bir ev bahçesinde girişme isteği bir sürü var, geleneksel suburban hotbeds en basit tasarım azaltılmış kopyası olan daireler, bir mini sera almak için yeterli olacaktır.

 • Bazı saydam polietilen film kaplama gerildiği bir metal çerçeve olarak.

Üç katmanlı balkon Teplicka

Gerekirse, kapak tamamen kaldırılabilir ve ev renkleri için bir raf olarak yapısını kullanır. Bir kapı fermuarlar ile takılır sulama ve bakım için bitki kolay erişim, izin menteşeli ile bu donatılmıştır.

Başvuru için. küçükten oldukça etkileyici sera aralığı boyutları. yükseklik seviyeleri sayısına bağlıdır: beşe iki olabilir.

 • Ayrıca pencere çerçevelerinin sokak seralarda anımsatan kompakt masaüstü varyantları vardır. Ama cam yerine şeffaf polistiren kullanırlar.

Resimde - IKEA eve sera

Yukarıdaki model sadece bir fonksiyonu gerçekleştirmek: Normal sıcaklık modu ile bitkiyi temin etmektedir. Geri kalan her şey - sulama, ek aydınlatma, havalandırma - elleri ile yapmak zorundayız.

Bunun için zamanın yoksa, satın veya normal bitki büyümesi için gerekli olan tüm işlemleri kendi kendine düzenler kısmen veya tamamen otomatik sistemler sipariş yapabilirsiniz.

Onlar özel fitolamp, otomatik sulama sistemleri ve havalandırma ve diğer cihazlarla donatılmıştır. apartmanda boşluk bırakılmaz - Ve hatta karanlık bir dolaba veya dolaba monte edilebilir. Montaj ve kullanım kılavuzu nasıl düzenlemek için size.

İşte birkaç örnek:

 • Küçük seralar Grouboks. yetiştirilen bitki yetiştirme sisteminin türe havalandırma, aydınlatma ile donatılmış ve eşleşen bir iç ışık yansıtıcı bir kaplama ile kapalı sistem. 0.5 ile 4 arasındaki Metrekare sürebilir

Grow adındaki Kutu sistemlerinde besin ortamı toprak ve hidroponik bir karışım olarak kullanılabilir

 • termo - otlar, sebze ve çiçek ekimi bile düşük ortam sıcaklıklarında yapılabilir daire, balkon veya sundurma, bir sera. serada en uygun mikro iklim da sulama, nem, besin kaynağı, lambalar periyodik aktivasyonu ve deaktivasyonu takip otomatik bir sistem ile muhafaza edilmektedir.

Bu cihaz sadece dikim tohum veya fide gerekli kılar

 • Aero Bahçe - benzersiz masaüstü mini seralar, hangi yerine toprak veya hidroponik aeroponi kullanım alanına sahiptir. Bitkilerin kökleri daldırılmış olan bir sis olarak besleyici çözeltinin Bu ince damlacıklar. Birlikte kontrol sistemi ile ve büyüme için en iyi şartları sağlamak için, bu ürünün büyümesini ve olgunlaşmasını hızlandırmak için birkaç kez kullanmasına olanak tanır.

Sistem bir ev elektrik soketi 220 arasında çalışmaktadır

Böyle otomatik küçük seraların fiyat tablosu taze otlar üzerinde bir yıl boyunca sahip olmak kendimi zevkten mahrum edecek şekilde yüksek değil. Örneğin, Aero Bahçe sistemi 3000 ruble ortalama maliyeti. Bunun çeşitli modifikasyonlar da sebze ve meyveleri, hem de açık toprağa müteakip fide ekimi için sadece yeşillik yetiştirmek için değil kullanılabilir, ancak yapılabilir.

apartmanda bir serayı düzenlemek için nasıl

Eğer hazır ev seralarda para harcamaya istekli değilseniz, kendi başlarına yapabilir. Bu, herhangi bir kadının gücüdür. Ve dava ellerini teknik bilgi ve deneyim sahibi olan adam, mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz yapacaktır.

ve tüm bilinen uzun süre en basit seçenekler aktif sitesinde karaya ısı başlangıcı ile, Şubat ve Mart aylarında fide hazırlamak başlıyor tatilcilerin tarafından kullanılmaktadır.

Cam kutuları, büyük akvaryumlar ve şeffaf plastik şişeler ve kaplar bireysel mini hotbed ile kaplıdır.

Plastik şişeler fidanların ekimi için idealdir

Ama dairenin tüm pencere eşikleri tarafından işgal çok yer gerektirir. Çok daha geniş pencere şeklinde yapılmış elleriyle düz bir sera olmak. Bunu yapmak için bir raf pencere açma boyutunu toplamak gerekir, bu daha iyidir için raflar şeffaf pleksiglas yapmak.

Üstü floresan lamba veya özel fitolamp astı. Açıklık perdeli film olabilir.

Önemli! direkt güneş ışığından fide korumak için, pencere camı doğrudan yer panjurlar, ile donatılmış olmalıdır.

Desteksiz sera vitrin

Benzer tasarımlar kendi kendine yeten, ayaklı olabilir. Her taraftan kayma veya salıncak cephe yapım saydam malzemeler kapattı.

Gerçek amatör bahçıvanlar için ne olursa olsun pencerenin için yılın zamanı. Evde eski günleri salatalık, domates, otlar ve hatta çilek büyümek başardı içinde onlar. Modern teknoloji ile mevcut oldu ve ekili hiçbir şey yoktu olanlar.

Dilerseniz, vitamin tüm aileyi besleyen, yeşil bir yatak düzenlemek yapabilirsiniz hatta en küçük dairede. Bu makaledeki videolar bakmak, ilginç bilgiler sağlayacaktır!

malzeme ve üretim yöntemleri: ellerinizle Mini sera

 • Tam resmi görüntüle

sitede mini seralar için temel gereksinimler

seralar çerçeve yapımı için seçenekler

elleri ile bir mini sera kurulması

Gereksiz pencerelerden mini sera nasıl yapılır

Mini sera elleriyle - gelecek hasat temeli olacak sağlıklı ve güçlü fide büyümek için en iyi fırsat. Her bahçıvan bitkilerin asıl sorun başlıyor söyleyecektir değil onlar bahçede ekili zaman ve sadece onlar filiz başlar ne zaman ve bunların rahat bir ortam sağlamak için gereken zamandır. Basit ve kullanışlı mini sera çok erken iyi bir hasat elde edecek ve taze meyve ve sebze Masanızda iyi ana sezon öncesinde olacaktır. daha iyi ne tür bir sera yapmak için?

sitede mini seralar için temel gereksinimler

Sera - hafif yapısı, bitkilere ısı ve ışık sağlamak için, hem de olumsuz çevre koşulları onları korumak için ayarlanır iskeletin, çoğu. Erken bahar havasında hala oldukça soğuk ve zemin tamamen tüm geleceği hasat yok etmek mümkün, donmuş olabilir.

Sera güneş ışınlarını alır, ancak fide için elverişli koşullar yaratarak, içeride soğuk hava izin vermeyecektir.

Seranın inşası sırasında birkaç temel gereksinim uyulması bakmak gereklidir:

 • Bu bitkiler eksikliği bunu yaşamamış ışığın maksimum geçmelidir. Kötü aydınlatma herhangi fideler yukarı çekerek başlayacaktır gerçeği yol açacaktır de uzun, ince ve zayıf hale saplar.
 • o sulama ve ot mücadelesi için bitki kolay erişim gerektirir itibaren. Bu genellikle kendini yetiştirmiş tasarımlar güvenilir ama bitkilerin günlük bakımı için çok rahat değil, önemli bir durumdur. Buna ek olarak, yapı doğal uzay havalandırma hava erişimi sağlamak zorundadır.
 • Bu dayanıklı olmalıdır. Çerçeve yapı rüzgar, yağmur ve bazen ani bahar kar dayanacaktır. o taşıması kolay olmalı bu testlerin, çerçeve veya dolum herhangi bir hasar Tüm bitkilerin ölümüne yol açabilir.
 • mini seralardan da estetik gereklidir. Aynı zamanda oldukça önemli bir durumdur: bahçıvan işini sevmeye vardır ve güzel ve rahat Galiçya yaratıcılık ve ilginç agronomik deneyler için mükemmel bir yerdir.

seralar çerçeve yapımı için seçenekler

Herhangi bir mini seralar temeli - çerçeve ve yarı saydam hücrelerini doldurur. Çerçeve malzemelerin birkaç türde yapılabilir:

 1. Metal borular. Ortak çözüm - alüminyum veya çelik çerçeve üzerine bir mini sera. İlk seçenek çok daha kolaydır, yüzden yüklemek ve taşımak için daha kolay olacaktır. Çelik çerçeveler gerekirse kolayca kaynak makinesi kullanarak elle yapılabilir, daha ucuz ve vardır.
 2. Ahşap çerçeve. Bu çok ender rastlanan bir karar, ama aynı zamanda bulunabilir. Ahşap çerçeveler çürüme korunması gereken, bu yüzden birden fazla mevsim kullanılabilir. cam çubuğun çerçevede monte edilir, ve sistem çok kararlı olacaktır. Bir ağaç nemden zarar vermez için, mini sera temeli antiseptik çözümler ve renk ile tedavi edilecek.
 3. Metal ve plastik seralar. Eğer daha sonra gereksiz çerçeveleri evin pencerelerini değiştirmek zorunda kaldı ve varsa, bunlar atılır edilmemelidir. Bunlardan parçaları sayesinde kullanımı kolaydır sağlam ve ucuz mini sera yapabilirsiniz. Bu karelerin tüm bitkiler için çok rahat imkanlar yaratabilir.

saydam malzemelerin çeşitli varyasyonları vardır. sadece büyük seralarda Bazıları kullanılabilir ve bazıları kendi arsa üzerinde sebze ekimi ile deneme için idealdir.

Cam mini seralar - oldukça karmaşık bir seçenek, bir iskele olarak kullanılabilen hiçbir hazır pencere çerçeveleri, varsa.

Cam - kırılgan meaterial ama maksimum geçirgenliği vardır. cam temiz tutulur ise, bitki sürekli güneş ışığıyla yaşam gereksinmeleri ile sağlanacaktır. Başka bir ortak çözüm - filmi. Çok ucuzdur kendisi tarafından, herhangi bir çerçeveye takmak kolaydır. Eğer bunun altında boşluk havalandırma ile sorunu çözmek ve aşırı nem önlemek gerekir böylece plastik film, nefes değildir. Yanlış koşullar bitkileri etkileyecek, bu yüzden filmin yüklemek için makul bir seçenek bulmalıyız.

polikarbonat - dolgu plastik levha olarak seçmek de mümkündür.

Sera yapımı ve kullanılan kalıp polikarbonat sırasında sac kalınlığı 2 ila 8 mm arasında olabilir. Bu malzeme önemli bir avantaja sahiptir: cama aksine, bu kırılmaz ve parçalara parçalanır etmez. Buna ek olarak, viraj kolay olacak, polikarbonat levha yay seralar ve benzeri yapıların inşasında kullanılmak üzere uygun olacaktır.

En basit çözüm, - Plastik şişeler bir sera. Bunlar küçük boyutta basit ve etkili bir tasarıma monte tarafından şeffaf malzemeden izgotavlivatsja. Bu ayrı bir serayı inşa etmek gerekmez birkaç küçük çalı ekimi için, örneğin, uygundur.

elleri ile bir mini sera kurulması

tüm seçenekleri göz önüne olması, size belirli bir alan için en uygun ve pratik bir çözüm seçmek gerekir. aşağıdaki gibi bir gün için bir sera inşa edebilirsiniz, seçeneklerden biridir:

 1. Gelecekteki mini sera için serbest bırakılır ve sitede yer tesviye. boyutları, fide, istenen sayısına bağlı olarak, herhangi biri olabilir.
 2. yakından zemine yere yerleştirilir ve kısmen digged olan dikdörtgen şeklinde bir çerçeve kaynaklı panolardan: mahfaza seralar uyar. Kutunun yüksekliği yaklaşık 60 cm olarak.
 3. alt drenaj tabakası ile doludur: bu çakıl, kırılmış taş veya genişletilmiş kil kullanabilirsiniz için. Drenaj tabakasının kalınlığı yarım metre kadar yaklaşık olarak 2 cm. Daha sonra dökülür verimli toprak tabakası kalınlığı olmalıdır. Toprak seçilen kültür başarılı yetiştirilmesi için gerekli olan maddeler bir kez döllenebilir.
 4. Davanın köşesinde, ince mandal ayarlanır çerçeve eklenecektir hangi. Için sıradan bir plastik boru kullanmak mümkündür. Bunlar, kalıcı yüklere dayanabilir, bükmek oldukça kolaydır korozyona korkmuyoruz, bu nedenle çerçeve yapımı için en uygun çözüm olacaktır. boru bükülmüş ve mandal üzerine monte edilir, bitişik yaylar arasındaki mesafe en az 40 cm olmalıdır.
 5. ark çerçeve üzerinde gerilmiş ve bir film takılır. yay filmin basılması, yapının tüm uzunluğu boyunca geçecek bir metal teli - Daha sonra, üst çerçeve elemanı takmak gerekir.

eldeki malzeme çerçevenin inşaat bir varyantı vardır: güçlü bir söğüt dallar sokulduğu basit bir su giriş hortumu, sunar. Bunlar kolayca istenen yay şeklinde, nem ve çürümeye karşı korumak için kauçuk hortum bükülmüş olabilir. Sadeliği rağmen, bu sistem bir sezon daha ülke daha hizmet verebilir.

bir plastik film ile kaplı Ser herhangi bir ekinin çıkartma için de kullanılabilir, örneğin, hava, domates fideleri gizlemek için uygun olacaktır.

Bir avantajı - hareketlilik - mini sera kolayca birkaç dakika içinde demonte edilebilir, başka bir yere ve tekrar monte taşımak.

İç mekanda toprağı nemlendirin ve bitkilerin ekim başlayabilirsiniz. Bazen kutu tabanı vardır: kutu ana topraktan izole edilecektir. Bu kolay sürükle bunu sağlayacak ama bitkiler garip küçük arazi olabilir. Bu durumda kutu, daha derinliğinde olmalıdır.

Gereksiz pencerelerden mini sera nasıl yapılır

Bu ışık seven bitkiler için uygun olan bir sera, bir başka versiyonu. Bu kutu nedense evde gerekli değildi kalas ve eski pencere çerçevesi veya cam kapı, yapılmıştır.

tasarım çok basit çıkıyor: o toplandı tahtaları ahşap çerçevenin temel olur.

O kısmen toprağa vkapyvaya, seçilen bir topraklarında koydu. muhafazanın yan tarafından menteşeli kanat çerçevesi takılır. Kolay açılıp yakın olmalıdır.

Sonuç sağlamdır ve çok kolay ulaşılabilir olduğu içine kutunun her tarafı kapalı. Eğer verimli toprak ve arazi bitkileri dökmek edebilir ve toprak ile hazır tencere veya kutular temin edilebilir içinde. Bu yapıda, bir dezavantajı vardır: gün ışığı bitkilerin bir sonucu ihtiyacınız daha kısa olacak şekilde güneş, kanal duvarından nüfuz etmez.

Bir çerçeve kutu kenarlı cam kapak yatay olarak değil yerleştirilir, böylece yapmak, ancak bir açıda olabilir. Bu güneş ışığı daha fazla nüfuz sağlayacak ve kolay olacaktır bir seraya çalışmak.

Birkaç saat olabilir, kendi mini sera inşa etmek ve bir yıldan fazla olması gelecekte kullanılır.

Sen hayal gösterebilir: yetiştiricileri genellikle herhangi bir büyük onarımlar sonrasında yerde biriken hemen her kalıntı malzemelerden seralar için çerçeveler kurmak. Dahili Mini sera birçok bitki için soğuk bir sığınak haline gelecektir.

Daha fazla bilgi videoda bulunabilir.

 • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

En iyisi, seralar profilli tüp ve kapak Polikarbonat. Bu sera polikarbonat yılında öğleden sonra güneş aldığı, ısıyı muhafaza edecek ve bitkiler geceleri donma olmaz.

 • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

Bahçe ve Bahçe arasında ilginç

Forum Bir soru cevapsız olduğunu, katılımcılara yardımcı olur ve size yardımcı olacaktır.

Şimdi Canlı

(C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Dergi yaz sakinleri ve bahçıvanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 6 =