Mobilya bebek için ellerinde kartondan yapılmış

Kuklalar için mobilya oluşturun: koltuk, şömine, ottoman

Evin inşa edilmiştir. Barbie veya Kar Beyaz Cüceler ile onun içinde yaşayacak, tuğla veya kartondan yapılmış, büyük ya da küçük fark etmez. Her durumda, bu iç, mobilya ve aksesuarları ihtiyacı vardır. Bugün oyuncak mağazalarında her şeyi satın alabilirsiniz. Bildiğimiz gibi, en moda şeyleri tek bir kopya, el yapımı şeylerin yapılan, seçkin düşündü. Bu nedenle, biz kollarımızı açmak ve kendi elleriyle bebek mobilya yapımında üzerinde çalışmaya başlayacağız.

Biz Barbie için şu anda sandalyeyi yapmak

arabalar, uçaklar, giysi vb: Piyasada Oyuncak en insan yaşamının gerçek nesnelerin minyatür modeller işletim aranan Daha küçük modeli o kadar zorlaşır onları yapmaktır. mobilya gibi seçkin eseri yaratmak için çalışalım.

Bir bebek döşemeli mobilya yapmak için, hazırlamak gerekir:

 • 1-1.5 mm kalınlığında karton kalınlığı;
 • düz kağıt;
 • köpük levha (kalınlık 0.5 sm) ya da oluklu mukavva (kalınlık 0.3 sm);
 • herhangi bir malzemeden 1.5-2.5 cm çaplı bir tüp. Sen iplik dışına eski işaretleyici veya karton tüp kullanabilirsiniz;
 • ince yün veya kalın köpük 0,3-0,8 cm;
 • döşemelik kumaş. Bir pamuk seçebilir ya da daha iyi bir yapıştırıcı ile emprenye edilmiş eğrilmiş için daha iyidir;
 • PVA yapıştırıcı ve "an";
 • makas, bıçak;
 • cetvel, kalem.

aşamalarında mevcut Üretim koltuklar

 • Kağıt üzerinde detay çizimleri yapın ve onları kesip.

 • Sandalyenin çizimlere göre ayrıntıları kesin. Dört köpük levha veya kendi aralarında oluklu mukavva tutkal altı dikdörtgen. Bu koltuk koltuğun taban olacak. Sonra karton kesilen arka ve ön koltukların, tutkal. Tüp kol dayama elde edin. onların kendi kağıdını yapıştırdıktan sonra Dahası, onlar iyi yapacak, ama yeter ki bant biraz "terbiyeli" parçaları olabildiğince.

 • boruların uzunluğuna eşit genişlik 1 cm ve uzunluğu oluklu mukavva birçok bandın kesip yığın silindir promazyvaya yapışkan tabakanın altında içine alın. katman sayısı site göre tespit edilir. İlk Okleyte kolçak ince kağıt, daha sonra polar veya köpük.

 • Okleyte sandalye bezi. germe için uzunluk ve genişlik ekleme aynı çizimlerde malzeme bu kesilmiş parçaların, ama biraz (1-1.5 cm) için.

 • sandalye (ayrılabilir) Sırt tüm yönlerden birincisi el ile köpük ve daha sonra doku okleyte.

 • geri bir sandalyede ayarlayın. Bu sabit dururken arkasına yapıştırılmış olabilir ve çökebilir bırakılabilir.

1
 • sandalyede Yastık arkasına kadar başarılı.

 • İşte favori bebek için döndü kraliyet koltuğum.

Bu bir model değildir, ancak baz kolaydır çünkü onun için tasarım - döşemeli mobilya Makine imalat yukarıda açıklanan şemaya, sadece bu koltuğa benzer. Bu eğriler 1-2 cm kalınlıkta ve küçük bir kutu, kesilmiş köpük lastikten oluşan bir parça içerir. Bu parçalar da güzel bir bez yapıştırın ve sonra bağlamanız gerekir.

Kutunun boyutu ile boyut olarak çakışan bir köpük dikdörtgen parça, kaynaktan, yastık ve dökümlü kumaş kesti. Yeterince uzun ve dar kutu varsa, o bebek için şık bir çekyat alabilirsiniz.

bebek evi için mobilya yapma isteği çok sık malzemelerin eksikliği durdurur. Tabii ki, apartmanda birkaç kişi mobilya tahta, ahşap bloklar ve yaylar olacaktır. Ancak, minyatür mobilya ve böyle gerçek parça gerektirmez. Yarım litre plastik şişe her evde ve sadece bir kap olarak değil kullanılabilir ..

Onlar belli bir şekilde kesilir, bir orijinal koltuk üzerinde alabilirsiniz. Onları prezentabl yapmak için, size kınına veya güzel plastik bant kenarı üzerinde yapıştırabilirsiniz. Dahası, onların iki yastıkları yapmak ve herhangi araçta tıkıştırmanıza gereklidir. Bunlardan biri koltuk ve diğer geri döndü.

Bu işi gerçekleştirmek için, tuvalet kağıdı rulosu üzerinde kalır bir karton tüp, gerekecektir. devre üretim önceki uygulamada olduğu gibi aynıdır, ancak bu durumda biz kol dayama yapamaz. Bu nedenle, minyatür mobilya yakında arkalık ile dışkı olacaktır.

borunun arzu edilen şekil kesip bir bezle yapıştırın. , Bir çanta al o dolu ve tüpe koymak bastırıp sıkıştırmak, koltuğa döndü.

bebek bebek için Cot

Barbie ve Canavar Yüksek kızlar yetişkin, bunların küçük bir bebek sahibi olabilir mantıklı böylece. Bunun için de bazı mobilya gerektirir. Örneğin, yatağı.

kibrit kutuları gelen karyolası - çok basit beşik imalatı küçük Baby için seçeneği yoktur. sırtları dondurma, buz Bonbon gelen çubukları kullanılabilir. Kutunun iki ucu Tutkal ve renkli kağıt üzerinde yapıştırın. sopa Tutkal ve onları boya. Cot hazır.

Kibrit - bebek mobilya için mükemmel bir yapı malzemesidir. Bu hazır çekmeceler. Bunlardan bir mutfak yapabilirsiniz.

 1. 9 kutuları alın ve birlikte yapıştırılmış üç sıra, koyun.
 2. renkli kağıt çevre şerit Obkleyte.
 3. "Kutuları" ucundaki zımba olun. O işleyecektir.
 4. Asma dolap üç kutudan yapılır.
 5. Her kutuda bunun iki parça Tutkal.
 6. Boya veya renkli kağıt obkleyte.
 7. ortada kutunun üstünü kesin. Bu kapı olacaktır. Onları bir pirinç tanesi ile ilgili bir belirteç ya da tutkal çizebilir tutun.

Matchbox itibaren harika bir şifonyer inşa etmek mümkündür. Bunun için ihtiyacımız:

 • 4 kibrit;
 • bacaklar 4 ve kalem 4 boncuklar;
 • ince kumaş veya renkli kağıt;
 • güzel örgü;
 • Boya tutkal.

içinde ve kendinden renkli boya dışında tüm kutuları boyayın. onları bir arada Tutkal ve bez veya kağıt sarın. Tutkal kontur örgü, her kutu kalem ile alt ayakları, 4-boncuk ve tanecikler.

Sadece 4 kibrit, üç boncuk, kalın karton ve renkli kağıt ofis tablo veya masa yapmak için ihtiyaç vardır. kutu 3 alın ve aralarında onların düz tarafı tutkal. etrafında renkli kağıda Obkleyte.

Aynı kağıt ikinci tezgah için bir destek olarak hizmet edecek dördüncü çerçeveleri, obkleyte. bir kibrit kutusu genişliği üç aynı kutu istifinin yüksekliği tam olarak eşittir. tutamaklar olarak boncuk dikmek, çekmeceleri süsleyin.

Bu bir kukla öğrenci için karton ve masa üstü masasının üstünü tutkal kalır hazırdır.

 • bebek için bir yatak nasıl yapılır
 • Kendi elleriyle kukla dolabı nasıl yapılır
 • kendi elleriyle bebek için bir şeyler yapmak nasıl
 • Biz oyuncak ev için mobilya yapmak

Çok klascno, ben de her şeyi kendim yapmayı seviyorum

Gerçekten nasıl olduğunu sevdim. Ama hamuru olmadan yapabileceğiniz Ve bu çok bir şey olarak ortaya çıkıyor.

Ve ben şişeden sandalye kınına ve sadece pamukla doldurdum vermedi. iyi yapmak. Kolayca.

Nasıl bebek için karton mobilya yapmak için: desenleri, talimatlar

Mağazada mobilya çok az seçenek ile maalesef Barbie bebek için evlerin çeşitleri, ama, bir sürü, böyle olsa bile onlar sadece yatak veya masa söyledi. Biz (bebek için) karton mobilya düzeni kullanarak kendi mobilya yapmaya karar verdi. Eğer "Size" onunla hemen hemen çalışmayı isterseniz, şansınızı deneyin ve kendinizi ve bazen bütçenizi kurtaracak evin kendisi yapabilir. karton bebek dışarı mobilya yapmak için nasıl soruyu cevaplamak için yazı kullanmayı deneyin.

karton oturma odası kanepe Master

her evde olduğu gibi, ilk etapta oturma odası, bu mobilyalar vermek başlayacaktır. İlk olarak, nereye biz başlar - bir kanepe. Biz bebek için karton mobilya deseni gerekiyorsa, düz beyaz kağıt onu hazırlayabilirsiniz. Daha sonra, 1 adet miktarında kalın oluklu kartondan kesti. alt kanepe 10 x 20 cm. arka duvar 1 adet arasında bir miktarda aynı zamanda. 13 x 20 cm. 2 adet bir miktarda yan arkalığı. Boyut 1 parça 8,5 x 10 cm. boşlukları yumuşak bir kanepe yapmak artık gerekli olan ve gerçeğe yakın, hazırdır. biz köpük kullanın size kalmış kalınlığı, ancak ince ise, parça birkaç adet kesilmiş ve birbirlerine yapıştırmak için, hatırlamak Bunu yapmak için. Yeterince 1 cm kalınlığında bir köpük halinde bir ve bokovushek arkalık parçaları kesilmiş ve alt kısımları 2-3 daha da edilmesi. köpük üzerinde konturlar parçasını ve kesme, daha sonra köpük ön formun ve mevcut herhangi bir yapıştırıcı tutkal PVA tamamladı.

Döşeme kanepe sadece ne kullanılabilir olmasını kullanabilirsiniz, yani herhangi bir (deri, süet, kumaş) olabilir. Biz tam oturan, normal doku vardır. El köpükle içine bakmak, bu yüzden özellikle dikkat.

tüm parçalar hazır olduğunda, onlar bu kullanım tutkal "Moment", ya da başka bir şey ama güçlü tutuş için, bir yapı içinde birbirine sopa gerekir.

divan yumuşak yastıklar ve ilave koltuk dekore edin. Bunu yapmak için, taban 2 adet miktarına eşit köpük parçalar kesmek için. Aynı boyutta Vaka ve dikiş, köpük delikten takın ve dikiş. Aynı şekilde arka ve yastık yapmak. yünlü kumaş segmentinin sizin bebek ılık bir battaniye için ekstra yapmak. Koltuk hazır, biz güvenle bebek için evinize bunu yapabilirsiniz.

Koltuk karton kanepe aynı şekilde oluşturun. Sayı 2 adet. kanepenin arka ve alt süresini kısaltmaya - desen boyutları kanepe, ihtiyaç duyulan tek şey almak.

karton ana yatak odası yatak

Ne tek odalı bir yatak olmadan tamamlandı. Ve çocuk evinde bir bebek için yatak gerekli. karton dışına olun. Bu desen hazırlamak için: 26 x 18 cm olan alt, yan kalan 9 x 8 x 18 cm 1 parça kartondan kesilir .. Biz bir yamuk şeklindeki haşiyeler kullanın zevkinize hayal veya 18 x 8 cm ölçülerinde düzenli dikdörtgen kullanabilirsiniz.

çıkmalar 2 parçaları aynı büyüklükte alt on 3 Köpük kesilmiş parçaları. tahtanın alt ve sıkı oturan beze köpük Tutkal. Yatağa Ayaklar karton yapmak. Bunun için bir tüp içine. 0.5 cm ile birbirinden bir mesafede bir kare kare kıvrılmış 4, 5 x 5 cm ve kesiğin iki tarafında yaklaşık 1 cm kesilir ve kesilen şerit bunların vasıtasıyla bir yatak bacak yapıştırılır doğru çevirmek. Yani hepimiz bacakları olun. Bir yatak için bir yastık olun, battaniye, sen bir parça bez kullanabilirsiniz. Cot bebek yatak odasında koymak, hazır ve bir bebek dinlenmeye koyabilirsiniz.

mutfak tabure Master karton

teması devam, nasıl karton bebek dışarı mobilya yapmak için ve daha Kişisel Dollhouse Mobilya. sandalyeyi yapmak için, kalın karton A4 gerekecektir. düzeni başlatmak ve karton üzerine sürüklemek için hazırlayın. Kapağı işaretleyin. iş parçası malzemesi veya deri koltuk yapıştırma işlemine devam ve ön tarafta ve koltuğuna gizlidir dikişleri arkasında olduğunu hatırlamak - yanlış üzerine. noktalı çizgiler boyunca katlanmış bebek için yüksek sandalye, bu yerler yapıştırmadan önce biraz viraj olabilir. Koltuk yapışkan güçlü tutmak ekleyin. İsteğe bağlı olarak kurdele veya ek bir dekoratif malzeme dekore.

Mutfak oyuncak ev için Tablo

Bir tablo olmadan ne mutfak? Biz karton dışında el sanatları yapmaya devam ediyor. Kuklalar için mobilya sadece yoğun bir malzemeden imal edilir.

Tablonun bacaklar, bir karton kol kullanabilirsiniz. Yoksa sıradan bir karton alıp tüpün içine sıkıca bükebilir. Boş beyaz kağıt veya renkli Ġnceltme. bir daire oluşturmak üzere üst tabla kesin ve aynı zamanda renkli kağıt papered. tutkal tabancası ve ayak tezgah kullanarak bağlayın. kumaş parçasının bir masa örtüsü ile tablo Dekore ve istenirse peçete yapmak. Mutfak masa hazır.

bebek için küçük bir evde kartondan yapılmış gardırop

Kuklalar için karton mobilya yapmak için nasıl temasını geliştirmek, dağınık elbiseler ve diğer şeyler ile sorunu çözmek.

onlar bize kabine kapılar hizmet edecek hazır bir karton korobku.Pri yardım kırtasiye bıçak gelecekte, sadece tarafını bırakarak üst ve alt kapakçığı çıkarıp kullanacağı bir çözüm için.

Kutunun içinde iyi bir renk papered, sen kendinden yapışkanlı duvar kağıdı ahşap kullanabilirsiniz.

raflarda için şablonlar hazırlayın ve karton onları kesti. Boyutlar kutunuzun dayalı iç yüksekliğini ve genişliğini ölçmek düşünün. Okleit onlar panosunun iç aynı renkte olmalıdır. tutkal tabancası alayını koymak.

ve bir sonraki kabine departmanı kokteyl sopa tüpünde bir askı kliplerinden imal. kutunun dışında, ayrıca kağıt veya boya üzerinde yapıştırabilirsiniz. Bir uygulamada kapı aynası iki folyo parçasına yapıştırılmış olabilir. gardırop şeyler doldurun ve evde yerleştirin.

TV olmadan bir ev nedir? Bunu oluşturmak için, tüm ürünler, kalın karton gibi, gerekiyor. iki özdeş parçaları 15 x 12 cm hazırlayın. araya birleştirir. Plazma etkisi karton tv siyah bantı üzerinde yapıştırabilirsiniz. Bu el altında değilse, her zamanki siyah kağıda uyacak. Sadece düz panele sonra başlayan tüm yan kısmından başlayın ve Okleivat. Bacak işaretleyici geleneksel kapak yapılmış, ve bant ile dekore edilebilir.

tavır kullanırken, düz kağıt yapıştırmak ek olarak, iki kibrit kutusu ve birlikte yapıştırılmış almak ve sonra TV eşleşecek şekilde dekore edebilirsiniz. Sıcak tutkal televizyona ve kibrit kutusu tabanına bacağına tutturulması. Televizyon ekranının boyutu biraz daha az, herhangi çocuk dergimiz güzel resimden kesip plazma tutkal. evde yerleştirin ve bebek tadını çıkarın.

makalelerin yardımıyla biz Karton yeniden yerleşim ev için temel seçenekleri tartışıldı ve karton bebek dışarı mobilya yapmak hakkında soru cevap verdi.

Buna dayanarak, hayal, kendi versiyonlarını icat ve yeni fikirlerle tedavi ederler.

kendi elleriyle bebek için mobilya

Kuklalar için El Sanatları - çocuk ve ailesinin müşterek yaratıcılık harika bir fikir. Eğer mobilya herhangi küçücük bir parça satın alabilirsiniz bugün de, oyuncak bağımsız bir üretici aile bütçesine kurtarmak için yardımcı olur. Ayrıca, iğne gerektiren iş, doğruluk ve estetik bir tat teşvik eder.

Hurda malzemelerden bebek mobilya yapmak için nasıl

kendi elleriyle bebek mobilya, sen hurda malzemelerin çeşitli yapabilirsiniz. Her evde karton, kağıt, gazete, ahşap ve kontrplak, kutular, tüpler, tel, kumaş ve ilginç hurda parçaları, ama gereksiz şeyler vardır. İlham biraz sabır alır ve düz hammadde zarif iç dönüşür. Minik koltuklar, sandalyeler, çalışma masası, sehpa, TV, buzdolabı, çekyat içeren bir yan masa ve iki katlı bebek ev güzel ve rahat yapmak.

Mobilya ellerinde kartondan yapılmış

Gereksiz karton ambalaj yapılmış kendi elleriyle bebek için Minyatür mobilya. tuvalet masası yapmak için, malzemeler gerekir:

 • küçük kartonlar (saç boyası altından kullanışlı kutu);
 • hattı;
 • Makas (uygun bir kırtasiye bıçak);
 • Bir kurşun kalem;
 • folyolar;
 • Kırtasiye tutkalı;
 • Kağıt (renk, beyaz veya dekoratif).
 1. bebek mobilya parçası önünde rahatça oturup böyle bir yükseklikte kutuyu kesin.
 2. Bir tablo genişliğinde çakışan ayna çizim kalan alın. İş parçasını kesip, tabanına ekleyin.
 3. üst kenar desenler düzenlemek ya da basit bir şekilde çevrelemektedir.
 4. Obkleyte masa kağıdı.
 5. Ürün boyalı çekmeceler ve kapılar süsleyin.
 6. folyo "ayna" çekmeceler ve kapılar kolları kesin.
 7. masaya öğeleri Tutkal.

elleriyle bebek için mobilya kolayca kağıttan yapılmış. mozaik masa ile minyatür bir tablo yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

 • mukavva ya da yüksek yoğunluklu kağıt;
 • hattı;
 • Bir kurşun kalem;
 • tığ;
 • Makas (uygun bir kırtasiye bıçak);
 • mozaik için renkli karton;
 • ahşap şiş bacaklara (bir kürdan alabilir);
 • büyük kalınlıkta iplik;
 • Kırtasiye tutkalı.
 1. tezgah tabanını kesip.
 2. masa örgüyü süslemek için gerekli olan bacaklar ve raflar için düzgün bir bız delik açın.
 3. renkli karton küçük kareler kesin. Masanın üst tarafına bir mozaik bunları Tutkal.
 4. Delik içine bacakları yerleştirin yapıştırıcı ile sabitleyin.
 5. Tek bir rafa etrafında altına iplik ucunu sok. Çapraz geçişli bacakları. parçacığı masa dekoratif örgüyü dekore edin.
 6. iki hat çapraz ya da tutkal çubukları bacakları bağla.
 7. yoğun yaprak temelinde koyun yapıştırıcı ile sabitleyin.

üzüm yapılan otantik iç benzeyen kağıt borular bebek mobilya. Böyle malzemeden elleriyle hasır kanepe imalatı için, 200 30 cm uzunluğunda kütükler, yan kesiciler, çizgi, mandal keten, renkli karton şeritler gerekecektir. Eğer bebek için bir şeyler yapmadan önce, temel malzemeyi hazırlamak için gereken - gazete tüpü. Prosedür:

 1. aynı boyutta levhalar üzerine kağıt kesin.
 2. Promazhte kağıt yapıştırıcı.
 3. İğneyi (iğne, kalem pin) atın. Onun listesinde takın.
 4. İnce tabanını çıkarın.
 5. borular kurumaya bırakın.

kanepenin yaratılmasına alınıyor:

 1. enine ve uzunlamasına kirişler 5 taban plakasını 13 örgü.
 2. 5-serisi bir yanını olun.
 3. 6 bacaklar yapmak, küçük standları dahada.
 4. ön formun kes.
 5. Ortalama küçük tribünlere şişleri ekleyin.
 6. 4-5 cm, ikinci bir mesafede bükülmüş birinci iş parçası -. 5 cm Güvenli küçük standlar yapışkan mandal.
 7. bacakları kesilir.
 8. Arkada rafı yerleştirin. 3, toplam 2 kısaltılmış satır Propletite.
 9. karton şeritler yüksekliğini Form.
 10. 3 satır Propletite, kapatın.
 11. çapraz çubuk genişliği Tutkal.
 12. bacaklarını sarın.
 13. divan örgüsü süsleyin.

Kontrplak bebek için Yuvarlak sehpa - çok kolay. elleri ile bu el imalatı için olan bir kesme aleti (dekupaj), tutkal, akrilik boya ya da boya, kontrplak gerekir. Bu nesne kukla iç almak için şunları yapın:

 1. iki dairesel eleman kesin. Onlar masa ve bir rafın yüzey olacaktır.
 2. raf ve bacaklara küçük standlarını olun.
 3. yapıştırıcı ile birlikte bir araya getirin.
 4. boya veya vernikle bitmiş ürünü örtün.

kendi elleriyle bebek için mobilya imalatı için başarıyla ağacı kullanılmıştır. bir kanepe yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

 • yaklaşık 1 cm kalınlıkta şeritler;
 • İş için araçlar;
 • tutkal;
 • bir yan işleme malzemesi.
 1. kanepe elemanları kesin: bir taban (6 16.5 cm), aynı büyüklüğe ve sırt tabanı (6 cm ile 14), iki kol dayama yerleri (alt ve üst kısımlarında 7 cm, 4 x 6 cm).
 2. alt hariç araya parçaları Tutkal.
 3. kanepenin büyüklüğüne kumaş döşeme kesin. Ağacın yaz.
 4. Obtyanite koltuk, yere yerleştirin.

Oyuncak mobilya Matchbox

Bebek mobilya kolayca kibrit kutuları imal eller. takı ve saç klipleri saklamak için uygundur çekici komodin, için aşağıdaki malzemeler gerekir:

 • kibrit - 3 adet;.
 • kağıt, karton,
 • Kırtasiye tutkalı;
 • Bir kalem bekle;
 • Kırtasiye bıçak;
 • kürdan;
 • tel;
 • bir kalem veya boncuk çubuğu ile kullanılan bit;
 • Ürünün görünümü için boyar.
 1. Bir vakıf sandığı olun. üst, yan duvarlar, alt, çekmeceli arasındaki bölmeler yapıyı dönmelidir.
 2. Ürün çerçeve içinde kibrit kutusu yerleştirin.
 3. göğüs ön kürdan Tutkal. fazlalığı kesin.
 4. Bir kalem al, bunları düzeltmek.
 5. mobilya küçük bir parça dolgu, el sanatları Boya "hazineleri."

Bu kendi elleriyle bir bebek yapmak ve yeni mobilyalar ile oyunu başlatmak için kalır.

Video: Kendi elleriyle bebek evi için mobilya yapmak için nasıl

İlk video Barbie için yatak yapma sürecini gösterir. kullanılan malzeme kukuruktor (mısırdan oyuncak tasarımcısı). Bir bebek yatak yapmak için nasıl ikinci videoda. Üçüncü sınıfta Origami teknolojisinde bebek koltuğu nasıl yapılacağını göstermektedir. Dördüncü atölye kukla kabine kutularının üretiminde adamıştır. Beşinci videoda güzel yumuşak koltuk düzeni inşası sürecini gösterir. Polimer kilden sandalyesi - Altıncı derste, bir yemek masası ve oluklu karton dışkı ve son ana sınıfı yapmayı öğrenmek.

Canavar Yüksek bebek için mobilya nasıl yapılır

Yüksek Bebekler orijinal giysiler için dikmek için canavar için bir model yapmak için öğrenirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 − = 16