Mobilya PVC filmi

Mobilya cepheler için PVC filmi. Özellikleri ve çeşitleri

PVC film, vinil klorür ve bir termoplastik polimerden yapılmış olan ve mobilya parçaları için bir yüzey dekor olarak kullanılır.

Ayrıca, eşik, dolap, kapı ve pencere profil için bir kaplama olarak kullanılır.

Bugün pvc filmlerin parçalarını bakan üç ana yollar kullanırlar.

laminasyon - yüksek sıcaklık ve basınçta, sözde kağıt reçine malzemeleri altında MDF boşlukları sarma süreci. Bu yöntemle, bir homojen bir yüzey tabakası elde edilir ve ürün elde edilir suya dayanıklı ve ısı ve aynı zamanda hiçbir korkusu yüksek mukavemetli.

laminasyon. Bu yöntemi kullanarak, iş parçası önceden sıkıca MDF cephe yapıştırılmıştır sıcaklık ve basınç altında, bir vakum pres kullanılarak daha da yapışkan tabakanın tatbik edilir ve.

postforming. Bazı yüklere dayanabilir katmanlı laminat veya plastik vardır kullanılır. zarının Böyle bir yöntem mobilya ürünlerinin maksimum koruma ve dayanıklılık sağlar.

en laminasyon mobilya cepheleri adımların tüm süreci inceleyelim:

 1. taslağın hazırlanması. MDF üretilen sert plaka kesme, daha fazla ürün öğütülür ve işlenmiş önceden belirlenmiş bir model sonra cephe parlatılır ve tozdan temizlenir, sona erer.
 2. yapışkan tabakanın üzerine ön form uygulanır ve kurutma süresi boyunca muhafaza edilir. Daha fazla detay için düzeltmek için en uygun teknolojik boşluklar seçilir birkaç ürün ise, özel bir kaplama makineye yerleştirilir.
 3. Bundan başka, makine filmin masa etrafında açılır ve plaka sıkma sabitlenir.
 4. Bundan sonra bütün alanı üzerinde, malzeme 140-160 ° C derece Celsius sıcaklıkta ısıtılır.
 5. Sonraki daha sonra sıkı bir şekilde cephe yapıştırıldığı 2-3 dakika sona ermesi durumunda, film ve masanın yüzeyi arasında bir hava katmanı kaldırmak.
 6. Bir yolda onunla ürünün komple soğutma, sonra herhangi bir aşırı kesti ve kabul edilebilir - hazır cephe.

bu malzeme değil için onlar çok ince zımpara ile üzerine yazılır, "soyulmuş" değil "poddiralas" ve hiçbir keskin kenarlar vardır.

 1. MDF ürünleri, öğütülmüş mutfak tezgahları, hem de diğer panelli yüzeyleri, bir vakum pres makinesi kullanılarak ve 0.3-0.5 mm kalınlığında PVC'den yüzey kabartma, 0.25 mm daha az kat için.
 2. Laminasyon filmi için ürün MDF olan kalınlığı 0.3-0.5 mm, kullanılır, ve tüm laminasyon işlemi özel kaplama makinede. Ayrıca, bu işlem, plastik, ahşap veya metal gibi malzemelerden takip ürünlerde kullanılmaktadır.
 3. Grafik bilgisi 0.25-0.3 mm arasında, daha fazla bir kalınlığa sahip bir film geçerli değildir düz yüzeyler Laminasyon.
 • renkler ve dekorlar büyük bir ürün yelpazesine (Parlak, mat, yumuşak, kabartmalı, vs.)
 • aşınma direnci (Mekanik ve kimyasal stres, ısı, ya da renk kaybına karşı dayanıklı ve deterjanların bozulmaz)
 • Çevre dostu (böylece üreticileri demek 🙂

PVC film bir çok avantaj vardır, ama asıl avantajı da önemli bir endişe olduğunu, aslında, ceket hacimsel ve yüzey kabartma parçaları niteliksel olarak mümkün olmasıdır.

1

Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynak gösterilerek izin verilir.

kaynağın atıf ya da herhangi bir işlem yapılmadan yayınlanan Malzemeler

mobilya filmi

Son yıllarda, mobilya üretimi dramatik bir dizi değişiklik uğramıştır. Piyasadaki odun yerini ahşap esaslı paneller çok çeşitli, belirdi. Bu nedenle, uygun kaplama malzemelerinde ihtiyaç vardır. Kağıt güncel yedekleme ve dekoratif mobilya filmin yerini anda mevcut.

Mobilya Film imalat sanayiinde en popüler malzemelerden biridir. Çok farklı yüzeylere uygulandığında, istisnalar şunlardır:

 • Çalışma;
 • seksen derece aşan ısıl temas;
 • bir kimyasal madde ile temas halinde;
 • özel sert kaplama gerektiren.

Şu anda mobilya filmi basarak derin ve karmaşık profilleri vakumu astar sağlar. Bu malzemenin çeşitliliği mümkün tam mobilya belirli türü için gerekli olan bu ırkları, teknoloji ve performans, seçim yapar.

Mobilya bitirme malzemesi için dekoratif filmin ana tip (PVC filmi) kullanılarak yapılır. Daha az yaygın olan üretim kullanılan polistiren ürünleri, akrilik polimerler ve benzeri maddeler.

PVC film birçok avantajı vardır, ana olanları şunlardır:

 1. güneş ışığına karşı direnç;
 2. Yüksek süneklik;
 3. Nem direnci;
 4. Buhar ve ısı direnci;
 5. Düşük sıcaklıklarda karşı direnç;
 6. Kolay temizleme imkanı;
 7. doku ve renk çeşitli;
 8. Düşük maliyetli;
 9. Uzun kullanım ömrü;

Ayrıca zor mekanik hasar (çatlaklar, çizikler, vs.) karşı dirençli sert bir dokuya sahip aşındırılacak alev, hem de bertaraf için toksik olmayan ve zararsız gibidir.

PVC film Şeffaf, opak parlak türü olabilir. mobilya ürünleri kaplanması için aktif madde oluşturur kullanarak, görünüm (görsel algısı) 'de olduğu gibi, bir simüle edilmiş ahşap, mermer, doğal taş oluşturmak mümkündür ve yüzeye temas sırasında ortaya çıkan bir dokunuş (dokunma duygusu). Bu durumda, sadece mobilya cepheleri veneer, aynı zamanda mobilya ürünlerinin iç yüzeylerinin dekore etmez. Bu nedenle, mobilya, pratik ve dayanıklı dekoratif bir film ile yaptı.

Film çok farklı bir amacı vardır ve birkaç kategoriye ayrılır bakan:

Membran vakum presleme

Mobilya panelli duvar (kabartmalı) yüzeyde kullanılan filmin Bu tip: hacim cephe mobilya kapı kanadı, dekoratif unsurlar. Bu durumda döşeme gerçekleştirilmesi için bir vakum basın uygular. Film 0.3 ila 0.5 milimetre arasında bir kalınlığa sahiptir ve bir tek renkli veya desenli olarak mevcut olabilir, burada kullanımı;

Bu durumda, kaplama mobilya (saran) kalıplanmış, profilli ahşap, plastik ya da alüminyum folyo yazılar yapılır. Bu profil pervaz sarma, özel bir makine kullanılarak yapılır. PVC güneş ışığına maruz kalmayacak bir akrilik üst katmanı olan iki katmanlı bir film kullanılarak, kapı panellerinin profil için;

Bu film tipi, örneğin PVC panel veya MDF, sunta gibi düz yüzeylerin kaplanması için kullanılır. Bu bitkiler lamine edilerek yapılır; Bu durumda, bir şekilde daha ince bir film - 0.25 ila 0.3 milimetre kalınlıkta;

Mekanik hasar (ezikler, çizikler, lekeler ve benekleri) mobilya yüzeyini korur. Bu koruyucu film olarak ürünün imalatında ve kullanım sırasında her iki uygulanabilir. Önemli ölçüde mobilya ömrünü artırır ve görünümünü iyileştirir. bağımsız eski ürünlerini güncellemek için uygulanabilir;

mobilya ürünleri kenar parçalarını tamamlanması

Kenar sunta levha veya MDF özel bir film (bant) 0.3 ila 3 milimetrelik bir kalınlığa sahip olan kesin. Bu esneklik çok yüksek kaytsayısı bant şeklinde mevcuttur. Bu gösterge mümkün ürünlerin çok farklı formları için kullanmak mümkün kılar. Kenar kalınlığı da hasara karşı bunları kullanarak insanları mobilya türüne bağlı olarak seçilir ve erken imha ürünü korur gerçeğini göz önüne alındığında, ancak.

Modern teknoloji, basit bir süreç içinde mobilya ürünlerinin bitiriminde yapar. bant bağlantıları güvenilirliğini artırmak sıkıştırma altında gerekli send, önceden belirlenmiş parametrelere ve eğer arzu edilen bir yüzeye tatbik ısıtılır.

Mobilya film yapma süreci

Mobilya filmler polimer ürününün herhangi benzer bir üretim yapılır. Özel olarak seçilmiş toz karışımı, miksere yerleştirildi ve istenen boya ile birleştirilir. maddenin daha fazla ısıtma üretilir ve ekstrüdere beslemek için ve film imali, genişlik ve uzunluk, önceden belirlenmiş bir kalınlığı olmasıyla karakterize edilen,.

Bir sonraki adım, PVC film, dış yüzeyinin bir modelli hale üretimidir. Bu durumda, ters kenarları bant yan ve başka özel bir yapıştırıcı ile kaplanmıştır. ısıtıldığında Sonrasında, herhangi bir malzemeden yapılmış mobilya yüzeyine güçlü bir bağlantı oluşturur. Bitmiş ürünler sarılması ve depolara veya doğrudan müşteriye gönderilir.

Modern PVC filmlerin her türlü sadece onları hijyenik açıdan güvenli hale getirir antifungal ve antibakteriyel tedavi değil, aynı zamanda onların ömrünü uzatır.

Ne akvaprinta için bir film yapar?

 • polipropilen film

 • Plastik film üretimi

 • © ProPolyethylene.ru 2014 - 2018

  Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir

  Mobilya cephede için kendinden yapışkanlı filmler Türleri

  o satın aldıktan sonra olduğu gibi Zamanla, mobilya kadar çekici değil olabilir. Bu durumda, mobilya kendinden yapışkanlı film etrafında yardımcı olmak ve göz güncellemek için yardımcı olacaktır.

  cepheler her zaman üretici tarafından dekore. Mobilya Dış güzellik kalite ve değer kadar önemlidir. Birçok parametreler en uygun seçeneği seçmek için nedeni budur. Ancak, hatta en güzel mutfak üniteleri ve çocuk ve oturma odaları için dolaplar zamanla zarar görebilir. Sonuçta, operasyon sırasında sadece dolap kapı ve dolapları ile olmaz bu! Ve birçok, umutsuzluk, sadece yeni mobilya almak. Ama bir karar durumu iyileştirmek için mümkün olduğunca acele olarak adlandırılabilir. Tüm eksikliklerin ucuz ve kullanımı çok kolaydır basit PVC film, ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır.

  Mobilya filmlerin hemen hemen her türlü çekici bir görünüm ve nispeten makul maliyet farklıdır. Fark genellikle bazı nüansları kalitesi ve kullanım yatar.

  Mobilya cepheler için PVC film dekoratif amaçlı kullanılan, nedenle onların estetik niteliklerini korumak uzun süre yeterli kalitede olması önemlidir. Bu üretim teknolojisi büyük ölçüde bağlıdır.

  bütçesinden seçenekleri filmi klandirovannuyu tanımlanabilir. Bu teknoloji ile üretilen malzeme, dayanıklılık eksikliğine açısından en tercih olarak kabul edilemez, ama daha ucuzdu diğeri. Klandirovannaya filmi yaygın gerekli bitirme büyük alanı olarak kullanılmaktadır.

  En pahalı değil, aynı zamanda en nitel biriyle kendinden yapışkanlı döküm olduğunu. Bunun bir başka avantajı, bu tür bir kaplama periyodik güncellemeleri gerektirmeden çok uzun sürecektir, bu nedenle, büzülme tam bir eksikliği vermektedir.

  Enjeksiyon döküm çoğu plastik film ve vidaları ve diğer bağlantı elemanları gizlemek için de kullanılabilir. klandirovannaya filmi övünebilir germek için bu yeteneği.

  Günümüzde, mağazalarda PVC seçimi sadece çok büyük. kaplamaların aralığı bile en zorlu tüketicileri tatmin edebilir. Sen renklerin yüzlerce arasından seçim yapabilir. İstenirse, satın aldığınız veya holografik dokulu bir film olabilir.

  Kendinden yapışkanlı mobilya film değişebilir ve yapışkan tabanının kalitesi. Diğer farklı kalınlıkta akrilik kaplamalar meydana Bazıları, kauçuktan imal edilmektedir. tutkal kalın bir tabaka ile kaplanmalıdır Malzeme, pürüzsüz yüzey işlenecek. virajlarda ve pürüzlerin için yapışkan kitlesinin küçük miktarda bir seçenek daha iyidir.

  Mobilya farklı türleri için filmi

  Çeşitli düzenlemelerde imal mobilya filmi. izleme açısı değiştirirken taşıyor o kullanılabilecek bir holografik etkisi ile mobilya kaplama bazı türleri için. Mobilya Dokulu dekoratif filmler ekstrüzyon yüzeyine tarafından imal. Bu varyant mükemmel mobilya cephesinde bazı kusurları gizlemek yapabiliyor. Gerekirse, doğal taş, ahşap veya kumaş simüle edecek bir film bulabilirsiniz. Ayrıca, düz bir yüzeye sahip popüler kaplama. ve şeffaf bir film cam cepheler için uygundur, fakat mat seçeneği yalnızca yeterince iyi aydınlatma olduğu o yerlerde kullanılmalıdır.

  Çocuk odalarında kullanılan mobilya Sıklıkla PVC filmi. Hayvanlarla veya çizgi film karakterleri resimleri ile kapak seçebilirsiniz. beğeninize renkli olabilir tek renkli kendinden yapışkanlı, muazzam popülerlik. izleri kolayca silinebilir, arzu tebeşir yapma veya özel markörler.

  Mutfak meyveler, sebzeler, ya da ne bazı yemekler bir kapak resmi seçmek en iyisidir. Ayrıca, uygun parlak renkler olacak. örneğin bir ağaç, taş ya da deri altında bir film - Ama yaşam tescili için daha klasik bir şey seçmek daha iyidir.

  o ısıtılmış bir odaya gelince, bu durumda kendinden yapışkanlı için herhangi bir seçenek uygun olacaktır. Çok düşük sıcaklık ve yüksek nem olasılığı daha filmi döküm kendini gösterecektir alanlarda. Film tüm tümsekleri gizlemek mümkün olacak çünkü bu seçenek, ağır hasarlı cepheler için geçerlidir.

  polietilen kaplamalar daha ucuz olmasına rağmen Uzmanlar, tam olarak PVC ürünler tercih önerilir. İyi gösteri daha az solmaya olan UV koruması ile varyantları. mekanik hasarlara karşı son derece hassastır çünkü mobilyalar için holografik filmler ile, dikkatli olmak.

  Üretici 45 ila 120 santimetre arasında rulo yapışkan bant üretir. Rulo uzunluğu genellikle 2 metredir. başka bir deyişle, ek sostykovok olmadan - Bu boyutlar sayesinde bir defada cephe kapanmasına yardım edecek uygun seçeneği tercih yapmak. Bazı çizimler dikişler kesinlikle çirkin bakmak gibi bu çok önemlidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  3 + 4 =