mobilya üzerine Patina

Mutfak mobilyası cephede Patina: nasıl kendi ellerini yapmak

"Her şey yenidir - iyi eski unutulur" Bu ifade çok şey için geçerlidir. üretim tesisi terk etmek zorunda değil, bir patine ile istisna ve mobilya mi, "yaşlanmak" başardı.

Çok kavramını eşitlemek için Birçok kişi için alışılmadık. Sitemize geliyorsa Sonuçta, o zaman mutfak için orijinal set almak istiyorum, bu yüzden bu makale olarak tam şu sorulara mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağız:

 • Ne patine olduğunu ve mobilya ile nasıl bir?
 • Bir patina bir yatak ya da mutfak MDF den yapılabilir mi?
 • o kendi elleriyle teknolojinin patinalıdır oluşturmak mümkün mü?

Modern dünyada patina görünümü

Patina - in vivo olarak metal, ahşap tabi tutulan bir doğal fenomen. Başlangıçta, o altın, gümüş ve bakır sikkeler görüldü. çevrenin etkisi ve yüzey üzerinde bir süre olan konuya daha farklı bir verdi kaplama oluşturulmuştur. Boyalar, karartma parlak tecelli çatlaklar oldu. Böylece tezahür yüzey oksitleme işlemi patina adı. Bu tür bir kaplama ile kaplanmış nesneler, yüksek bir maliyeti vardı. antikalar dikkate alındığında, çıplak göz doğal patine görebilirsiniz.

Noble eski pahalı bir diziden mobilya, böylece kendi kullanımında ona sahip olmak isteyen sanat severler. Ama fiyatı çok yüksek antikalar ve herkese kullanılamaz. dikkate insanların ihtiyaçlarını alarak, modern teknoloji ahşap ve MDF yapay yaşlanmanın bir teknik geliştirdi. Bu yenilik dönem "patina." Aldı

Mobilya üretiminde Patina

mobilya pazarı farklı bir stil ve dekorasyon trendleri sunuyor. yeni bir düzeye sergisi insanların dikkatini çeken antika mobilyalar, geliyor.

patinated cepheleriyle Ucuz mobilya, hemen her kişiyi yanıltıcı olabilir. İlk bakışta pahalı bir diziden set size mutfak ya da yatak odasında önünde o görünebilir. Ama kapıyı açarak, sen üretici patina cephe kullandığını biliyor. Teknoloji herhangi bir yüzey üzerinde yaş etkisi vardır - bir dizi veya MDF olsun. Ayrıca, MDF kullanımı sadece yüksek fiyatlar nedeniyle pratik sona iç tarafı ile verilir.

retro tarzı bir mutfak satın almak istediği Adam, bir patine ile uygun mobilya veya antik etkisi ile belirlenen, genellikle Provence tarzında kullanılır. Keyifli zaman - yaşlı mobilya görünümü, fakat fiyatı antika ile kıyaslanacak sadece.

Bazı insanlar, patinalı ile mobilya cephelerinde merak bakınız - Ben sıkıcı mobilya görünümünü güncellemek gerekebilir elleriyle bu etkiyi yaratır. Tabii ki, bu mümkündür. Bu kendi elleri mutfak setleri veya diğer mobilya istenen etkiyi yapabilir sanatçı becerileri veya yaratıcılıkla bir kişi ilgi çekici bilgi gerektirir.

Şimdi teknolojiye daha yakından bakmak ve patine elleriyle cephe yaratmak için detaylı yöntemleri incelemek edelim.

1

Mobilya patinalama tekniklerinin çeşitliliği

Patina (elemanları boya ilgili özel dekoratif bileşiminin değil) Uygulama sabır, doğruluk ve serbest bir süre gerektirir.

teknoloji ile birbirini takip eden, birkaç aşamadan oluşmaktadır. Patina - bu işte kullanmak istediğiniz bir parçası değil. Eğer patina farklı yüksekliklerde daha yakından bakmak, söz konusu kişi yürürlükte farklılıklar dikkatinizi çekebilir. Bazı yüzeyler sadece geçişler dışbükey doku desenini karartma, ve bazı durumlarda açıkça altın veya gümüş belirttiler. Elbette vernik veya boya zaman zaman çatlak gibi çatlaklar, görünür patine, mutfak araya geldi.

Biz listelemek Fabrikada vasıflı uzmanlar oluşturmak türler, uçan:

1. Basit patinated - en uygun fiyatlı seçenek elleriyle cephe kapsayacak. Yüzeyde patina temel oluşturan, baz bileşimi uygulanır (MDF film ya da dizi lamine edilmiş). Astar eşitler ve yapışma alanı Patinir bileşimi artırır. tabaka daha sonra dikkatli bir şekilde, metal sünger veya zımpara parlatılır. Hareket daha güçlü, daha net yaşlanmanın etkilerini gösterirler.

2. patinated altın, gümüş, bronz - bu ek katmanların gerektiren, karmaşık bir süreçtir. kabartma desenleri ile Altın veya gümüş kapak cepheleri, onların güzelliği vurgulamak onu daha anlamlı hale getirmek için. Öne çıkan özellikleri yaldız etkisini bozan ve herhangi mobilya görünümünü basitleştirecek, çünkü bu teknik yalnızca mobilya mat, parlak kullanılır. Bu şekilde dışarı Wear herhangi dizisi olabilir. Üstelik genç metresleri ve olgun bayanlar altın veya gümüş patine ile mutfak gibi olacaktır.

3. patina ve craquelure - teknoloji daha karmaşıktır ve gerektirdiğinden daha pahalı iki efekt çatlaklar ve eski plak, bir tür görünümünü üretirler. zayıf yapışma (.. le eksik kuru bileşim) durumu yontulmuş lak uygulanana kadar, tabaka bir tabaka: kraking için oluşturulan bir veritabanı başlatın. daha fazla katman, daha iyi çatlaklar göstermek için. Bu patina ve parlatma seçilen renk uygulanır sonra arzu edilen etkiyi elde etmek için yapılır.

Kendi elleriyle MDF veya masif ahşap mobilya patine cephelerini yapın oldukça zordur. Daha iyi seçenek daha - bir patine etkisi ile mutfak mobilyaları için hazır cephe almaya.

Patina herhangi gölge mobilya uygulanır. Klasik stil için patine efektli beyaz kabul edilebilir ve Provence olduğunu. Incelikle gümüş patine ile siyah cephesi olan bir yatak odası, mutfak, oturma odası görünüyor. patinated cepheleriyle mobilya göstermektedir iç fotoğrafların bizim seçim bak ve yapay yaşlı mutfak mobilyası birçok stillerde kullanılan, özellikle de mükemmel bir seçenek seçin.

Mobilya imalatında, ve diğer teknolojiler yapay yaşlanma yüzeyleri mevcuttur. Biz sadece sık bitmiş mobilya bulunan temel teknikleri hakkında konuştuk. Diğer teknolojiler ayrı makalelerde ele.

temeDrugie ilginç maddeler üzerinde Makaleler

retro tarzında Mutfak musluk ve lavabo - şık bir çözüm

geleneğin bilenler için İçişleri - patinated Beyaz mutfak

Elbette, güzel görünüyor, ama orijinal biçiminde bu tedaviyi yapar ne kadar merak ediyorum.

Yaklaşık 7 yıl için tutmak Hoşgeldin nem ve hasar zashishaet cepheleri özel bir vernik ile kaplı tüm bu sanatın çünkü

Sevmediğim Kraklür. Patina, elbette, daha ilginç ve şık.

craquelure hala çok ilginç patine çok ağır süreç, her değişiklik kampanya Seeb craquelure ve teknolojik süreç vardır

Kendimi cepheleri patinalıdır oluşturmak değilim ve sürekli yenilikler gerektirir

Ne patine, çeşitleri ve mobilya dekorasyon için kullandığı

Başlangıç ​​değeri patina olarak bakır ürün yeşil (malakit) veya mavimsi (azurite) renklere oksit tabakası anlamına geliyordu. Daha sonra, aynı bir metal ya da ahşap yüzeyindeki zaman etkisi altında görünen, kaplama herhangi bir adı başlandı.

Bugün, yaşlanma patine etkisi altında mobilya ve mutfak eşyaları tasarımında çok moda anlamına gelmiştir.

Yapay ve doğal patine

altın ve platin dışında herhangi bir malzeme, bir dereceye kadar, havadaki oksijen ve nem ile reaksiyona girer. Bazı durumlarda, etkisi çok çabuk - örneğin, demir paslanmaya; Diğer - Bir süreç o kadar üzerinde kararma ve bakır üzerinde yeşil patine, gümüş patine, olduğu gibi, uzun yıllar boyunca uzanır.

Kaplama ürünün özelliklerini etkilemez ve onu yok etmezse Garibi, böyle bir baskın varlığı, sadece tahrip değil, ama çoğu zaman teşvik etti. Nitekim, bu asil patine renk geçişleri sayesinde bu istemsizce nadir kategorisinde oturma odasında ya da diğer ürün için mobilya taşıyan veya en azından eski, oyma ve dövme, hacim veya cismin yaşını gösteren fatura güzelliğini vurgular. Sonuç olarak, hafif yapay patinaya çıktı. Tabii ki, başka yollar alın.

 • Doğal patina - atmosferde metal oksidasyon sonucu. asil ve vahşi ayrılır. İlk yoğun bir yapıya sahip olan ve korozyon metal (bakır, örneğin, yeşil patina), ikinci koruma - nemden gevşek metal ve yedek olamaz. Bu filmin itibaren kurtulmak gerekir.

patine bronz ile Mutfak mobilya.

 • Yapay bazı kimyasal reaksiyonlar pahasına daha hızlı patina formları yapılmıştır. daha az dayanıklı ve asil filmden daha gözenekli, ama yine de metal korumak tür kaplamalar.
 • Bir grubu ve dekoratif bir patine seçebilirsiniz. Örneğin, akrilik - simülasyon Bu tür geleneksel lekeleri ve boyaları üretilmiştir. siyaha açık altın ve beyaz dan ve doğal malzemeler için alışılmamış tonları içerebilir - bu durumda renk kesinlikle herhangi biri olabilir.
 • mantar veya çürük yenilgisiyle göründüğü gibi ağaç üzerinde baskını genellikle iyi bir şey, demek değildir. Bununla birlikte, ahşap yoğunluğu ve yüksek sertlik, su duyarsız - örneğin, meşe, beyaz ya da koyu patina antik bir göstergesi olmaktadır.

  Doğal bir patine çok zor elde olarak klasik bir oturma odasında mobilya genellikle yapay patina tabi tutulur. En iyi sonuçlar için, kimyasal ve mekanik yöntemler birleştirmek gerekmektedir.

  altın patina meşe oturma odasında mobilya.

  Çeşitler Ahşap için patine

  Ahşap çeşitli bileşimler kullanılır. ev geliştirme mağazalarında son satın aldı.

  • Kalın patine - Kural olarak, iki bileşeni olarak bir macun olarak. Tipik olarak, bu şekilde hafif kahverengi, kırmızımsı veya altın tonları vermek. örneğin aynı meşe - yaldızlı olarak etkisi için ahşabın doğal rengidir.
  • Sıvı - aslında, bu özel vernik olduğunu, Ahşap eski meşe veya kül doğasında açık sarı veya altın renk veren.
  • Facetted lake - çatlama temelinde oldukça patine değil oldukça yaşlı etkisi. lake kaplı ince çatlaklar kurutulduktan sonra olarak çok eski bir ağaç üzerinde olur.

  kaplamaların Türleri daha ilginç efektler elde etmek için birleştirilebilir.

  yöntemlerin hepsi boya veya vernik katmanlarının sayısının sadece farklı teknoloji hemen hemen aynıdır.

  1. Temizleme ve yağ sonraki ilk adım - fırçalanır. bir tel fırça ile muamele, ve en kötü bir keski ve çivi aslında, zaman içinde gerçekleşir, bu, ahşap yüzeyindeki yumuşak liflerin ayrılmasından indirgenir.
  2. Sonra, oturma odası ya da mutfak mobilyaları için beyaz astar ile tedavi ve zımparalanır. Beyaz sıklıkla gri ve parlak renkler için kullandı. Eğer bir baz etkisi kontrast yapmak istiyorsanız, açık astar kullanılır.
  3. Vernik tabakası uygulanmakta ve kurutulmaktadır.
  4. Patinir uygulandı ve fazla terkip çok kısa bir kurutma işleminden sonra uzaklaştırılır, bileşim, derin gözeneklerine kalmıştır.
  5. Karanlık bir patine ile kaplı ve yine açık ve koyu lif arasındaki kontrastı sürdürmek isteyen ölçüde fazla kaldırmak. Sonra mobilya, çift geleneksel şeffaf vernik kaplı.

  meşe mobilya işleme sonucu.

  Doğal ve yapay - metaller üzerinde Patina

  oturma odası ya da yatak odasında iç kısmında metal ürünleri çok sık meydana gelmez ve genellikle küçük ve dekoratif objeler şunlardır: avizeler, aplikler, sac ayağı şamdanlar ve daha fazlası. yeni ürün onlara daha az modern bir görünüm vermek isteyen, parlak bir parlaklık ve güzel bir rengi vardır gerçeğine rağmen, çok var. Böyle bir etki için beklemek uzun süre doğal bir şekilde elde edildiğinden, onlar kimyasalların kullanımına başvurmuşlardır.

  Renk ve farklı metallerin üzerindeki filmin görünümü farklı koşullar altında belirgin şekilde farklılaşır.

  • en çekici görünüyor gümüş üzerindeki etkisini yaşlanma. Metal Bu oldukça etkisiz olan ve film tipik olarak açık sarıdan kırmızı ve mavi için yanardöner renkleri oluşturma, kükürt ile reaksiyon ile gerçekleşir. Siyah patina amino asitler ve klorürlerin etkisi altında ortaya çıkar. itici bu tür yabani türleri: yüzey üzerinde kaba bir filmdir. Ama gümüş kararma ürüne nadir bir zarafet verir.
  • Altın - ve soy metal neredeyse reaktif değildir. alaşımının bakır veya nikel içeren, ancak sonunda açık kahverengi ya da portakal nokta görünebilir. Çok daha tasarımcıları altına dayalı taklit patinated yüzeyini çekiyor. etkisi tamamen dekoratif ve altın bir boya rengini oluşturur ve metal ve ahşap üzerine patina fark - örneğin, meşe ahşap üzerine.
  • Çoğu zaman bazen bakır ve bronz, oturma karşılaşma - demirden, bir çatı katı tarzında yaşayan geldiğinde. oksit formu veya sülfit - klorür, bakır asetat, demir birikmesi neden olduğu, yeşil ve mavi bakır filmde.

  Kırmızı patina klor tuzları olarak oluşturulabilir, ancak genelde suni olarak oluşturulmuş. Kahverengi patina maruz amonyum tuzları üzerine görünür. bakır yataklarının için neredeyse her türlü nispeten güvenli olduğunu ve oturma odası için mükemmel bir dekor pirinç dövme yapar.

  • Ama yeşil ve mavi bronz kaplama için tehlikelidir. Asil patina alaşım bir siyah film. petrol işleme ve kalsine etme bakır talaş - yapay olarak çivit elde.

  Yolları çok var, metal eşya, klasik bir görünüm vermek için. Ancak, hepsi agresif kimyasalların kullanımını, dolayısıyla dikkatli gerçekleştirilen içerir.

  En iyi bilinen ve çok yönlü sülfürik karaciğer ile patination ilişkindir. bileşim, kükürt tozu, 1 parça ve potasyum karbonat 2 parça karıştırılmasıyla yapılmıştır ve bunların ısıl kalsine edilir. bir cam kavanoz içinde saklanabilir kahverengi kütle - sonuç sülfürik karaciğerdir.

  • madde kaynaktan, bir sulu solüsyonu (konsantrasyon amacına bağlıdır), ve bunları yükseltilmiş ve sonunda en büyük aşınmaya maruz edilecek olanlar gibi parçaların çıkıntı yapan bir işleme tabi tutulan. Renk mavi ve bakır ve gümüş üzerine siyah, bronz ışık altın elde edilebilir.
  • bakır sülfat 1 parça çinko klorür ile 1 kısım sulu bir çözeltisi, kırmızı ya da kahverengi bir yaşlanma etkilerini elde edilmesini sağlar.
  • siyah film amonyum sülfit etkisi altında oluşturulur. Ancak burada, bazı zorluklar vardır: patine davlumbaz yapılmalıdır böylece çözüm, çok güçlü bir kokusu vardır.
  • Hazır asfalt patine kendi mix yapmak istemeyen kişiler yardımcı olabilir. Çözelti, bir organik çözücü göre hazırlanır ve patinalama taşınan petrol işleme sonra edilir. Plak rengi - açık kahverengi. onlara bir klasik bir görünüm vermek istiyorsanız karışım, altın ürünlerinde kullanılabilir.

  Burada patinalama bütün işlem, içinde metal ya da ahşap ürünleri, yükseltilmiş kısımları boyama söz konusu olan. Suda çözünebilen, bu amaçla akrilik patina için kullanılır. Bu çıkıntı alanı ve gölgeli bir fırça ya da bir sünger ile uygulanır. akrilik boya öncesi bunun avantajı kompozisyon olarak hızla değildir ve doğallık hissi yaratır kurur olmasıdır.

  • Akrilik ve patina metal ve ahşap uygulanır. Renkler doğal gamma yakın olma eğilimi - kahverengi sarı ışık, ama belki de en popüler tür altın ve gümüş kaplama olarak metalik renklerdir.

  meşe Altın kaplama.

  Bu balmumu, yağ ve diğer türler olarak kullanılır. o uygulamak zordur, çünkü daha az yaygındır.

  Genellikle patine boyalı metal ürünleri önce, sadece çekmiyor. Ve altın küfü, oldukça karanlık boya temelini seçerseniz.

  örneğin meşe üzerindeki yaldız efekti oluşturarak, - en kontrast yapmak istiyorsanız ahşap mobilya, patina lekelenmiş. Veya yüzey boyama tasarımının bir parçası olması durumunda: örneğin, aşağıdaki resimde gibi mavi kır evi tarzı patine bir dizi.

  Patina - sadece metal veya tahta dayalı antik kaplama taklit değil. Bu ürünün doku ve şekillerin güzelliği vurgulamak sağlayan bir güzel dekoratif tekniktir.

  elleri ile ahşap mobilya patinasını nasıl oluşturulur

  Mobilya veya mobilya yeni parça ayırt etmek çok kolaydır. Onun ayırt edici özelliği - mükemmel temiz ve parlak yüzey. Ancak, tüm bunların güzellik için, bazı insanlar yaşlı ağaç üzerinde fazla değer yerleştirin. o bir anda eski evinde mobilya parçası olan bir şey, özellikle eğer.

  Oldukça basit antik herhangi bir nesneye işlerlik kazandırmak için - bu teknoloji mobilya yapay patination imkanı sunmaktadır.

  Başlangıçta, patina altında genellikle mobilya bulunabilir olabilir bakır tabaka, ayna pervaz, sütunlar ve zenginleri isimleri diğer mimari elemanlar oksitlerinin anlaşılacaktır.

  Ama çok zordu böyle bir güzellik olsun - Ben istenen etkiyi elde ettiği bir şeye bir düzine yıldan fazla beklemek zorunda kaldı. Bu an geldiğinde, konu ile keyifli bir değişiklik meydana - bu filmde göründü mavimsi veya yeşilimsi renk tonu.

  Zaman geçti ve yakında herhangi plak metal ve ahşap yüzeylerde meydana patine olarak tanındı. Herhangi bir modern şeyler ver yaşlı etkisi Aşağıdaki malzemeler kullanılarak:

  1. altın, gümüş veya bronz - soy metal parçacıkları içeren özel mürekkep. Bu kaplama materyalleri kullanılarak elde edilen doğal bir patina daha dayanıklıdır. Bu yıkım ahşap koruma sağlar asgari porozite ile yoğun bir dokuya sahiptir.
  2. antik asil etkisi ile bir yüzey oluşturmak için geleneksel şekilde herhangi boya kullanabilirsiniz. Dahası, kaplama renkleri seçeneklerin büyük seçim hiç gölge sayesinde olabilir. Doğal bir altın patina veya uymayan parlak mavi, kırmızı ve diğerleri - Patina herhangi bir renk olabilir.

  sadece ahşap belirli türlerinin ürünü olabilir, örneğin asil etki elde edin. yoğun bir yapıya sahip ve neme karşı dayanıklı olması gerekir üretim ağaç için seçilmiş. Bu malzemenin kayda değer örnekleri - meşe ve kül.

  Daha unutulmamalıdır ki asil göründüğünü in vivo etkisi Sadece tek parça dizisi, Aynı anda imkansız MDF modern cephesinde onun görünümünü bekleyin.

  Herhangi bir yüzeye olabilir yaşlı etkiyi alın:

  elleriyle patina için türleri bileşimin

  Yetenekli ustalar Bileşiminde farklı olabilir malzeme aşağıdaki patination kullanımı:

  • leke;
  • bitüm;
  • akrilik;
  • mum;
  • gomalak;
  • yağ.

  Bu maddeler ile bir soy yüzey oluşturmak farklı tonları özel efektlerle:

  • Dilim arıtma.
  • Bütün masraflar dahil.
  • Kraklür Etkisi.

  tutarlılık patina çalışma bileşimine bağlı olarak çeşitli tipte olabilir:

  1. Kalın. yapısına Bu patine bir hamur benzer. Bu, karışımın uygulanması sonrası yakın altın doğal renk, sarıdan kırmızıya tonları alır ahşap işleme için kullanılır.
  2. Sıvı. Su veya sentetik esaslı olabilir ahşap deseni ennoble ve aynı zamanda hafif bir parlaklık etkisi veren olabilir Bu formülasyonlar.
  3. Facetted vernik. O dolayı yüzeyde çatlak suni yaratılış yaşlanmaya daha derin bir etki sağlar.

  Herhangi bir şey mutfak mobilyası ya da antika dolap olsun, asil bir yüzeye verilebilir. Ahşap bir ürünün dokusunu vardı ana şey. Çeşitli bazların ilgili bileşimler kullanılarak metal ve ahşap yüzeyler tedavisi için. Aralarındaki fark, substrata stabilite ve yapışma derecesine yatmaktadır.

  Morilnye bileşimler. gözler evde durumu atmak, o zaman mutlaka onun içinde sen odun patina makaleler bulabilirsiniz. sihirbaz ahşap yüzeyler leke boyama için kullanılıyorsa, bunlar muhtemelen buna özel bir estetik özellikleri vermek için tasarlanmıştır olmaz.

  Fakat buna rağmen, boyama bu yöntem geliştirmek ürünleri ile ilgili en yollarından biri, olan, aynı zamanda yüzeyini koruyan mantar, küf, nem ve çürümeye karşı.

  İstenilen patine etkisi ise daha belirgin olabiliyorsa yerine fırçalanmış. Bu esnek olmayan uzunlamasına lifler tutar ve aynı zamanda özel bir sert fırça yumuşak kaldırır.

  Bu evde doğal dizinin yüzey bitirme olduğunu. Bu seçenek sağlasa da, bir süs olsun tek renk patine. Leke koyu gölge sonra, böylece bir altın kaplama yüzeyi beklemek gerekmez.

  İlk bakışta, bir başyapıt alabilirsiniz bitüm gibi böyle bir özelliksiz yapı malzemeleri ile hayal etmek zor. Ancak, ilk kullanımdan sonra tüm şüpheleri ayırır.

  Onun özel yapı ahşap çok esnek hale getirir ve patina uygulama sürecini kolaylaştırır. Arzu edildiği takdirde, kitabı, doymuş yaldız veya ince plak etkisi elde edilebilir.

  Bir bitüm vernik kullanılması kolaylıkla olabilir iplik girinti lekelemek, vurgulama yüz yüzeyi üzerinde çıkıntı yapan. Bu malzeme, polimer beton ve terebentin veya mineral uçucu yapılmıştır. Bu nedenle, sabitleme tabakasının, gomalak vernik çökeltilmesinden sonra yüzey işlem gerektirir.

  patinalıdır oluştururken tesadüfen Bu su bazlı malzeme popüler. yaşlanma efekti oluşturmak için kullanılabilir, çünkü bu çok yönlülüğünü nedeniyle her yüzeyde - metal, ahşap ya da alçı.

  Elde edilen kaplama, çok dayanıklıdır substrata mükemmel yapışma, Bu çürüyen ahşap korur ve mikro-organizmaların ortaya çıkması. Bu onların elleriyle ahşaptan oldukça basit teknoloji ve patinalama olduğunu. Bu çıkıntılı elemanlar ipliğin istenen renge tüm yüzeyi veya yapılan işlem için kullanabilir.

  daha etkileyici patina için kullanılabilir farklı tonlarının bileşimler. Ama biz birkaç tabaka halinde uygulamak gerekir. Bunun bir sonucu olarak, karmaşık bir renk desen elde edilir.

  Akrilik kompozisyon farklı tonları ile patinated yüzey oluşturmasına izin:

  patina ile çalışmış olanlar, bunu yapmak için ne kadar basit biliyorum. Hiçbir zorluk ve ahşap işleme. Üstelik bu süreç keyfi getirir çok eğlenceli.

  Fakat her Tamirci kullanılan farklı tipteki yüzeylere çalışırken bilmesi gerek Özel bir algoritma. Bu ana koşuldur, dekoratif bir patina garanti.

  yüzey hazırlama. Ellerinle ahşap ürünler üzerinde patinalıdır oluşturmaya başlamadan önce, yüzeyi incelemek ve bu iş için uygun olduğundan emin olmak gerekir. Onlara ek işlem yapmak gerekmez çünkü ham diziden ürünler bu amaç için idealdir.

  Başka bir şey, sen akrilik veya PVC film ile oluşturulan pürüzsüz boyalı yüzeylere, kaplamalar ile ilgileniyor eğer. Onlar boya tutmayacaktır. Bir kusur düzeltmek için, fırçalama kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Eğer yüzey tedavisi için ihtiyaç kaba bir zımpara kağıdı ya da bir metal fırça.

  Demek ki böyle etkiler filme kararsız altında bulunan yumuşak odun lifi kaldıracaktır. yapı maruz kaldığında, daha sonraki işlem için hazır olacaktır. Şimdi bir yumuşak bir fırça ile gerekli Toz yüzeyi temizleme ve bunu temizleyin.

  Her ne kadar bitüm, mum ya da temel renk bileşimlerinin uygulanması için teknoloji akrilik oldukça basit, bu algoritmanın doğruluğu yapılmalıdır:

  1. Çalışma gerçeği ile başlar tevdi renklendirici yüzeyinin. Onun miktar almak istiyorum doygunluğu sonucuna bağlı olarak belirlenir. Boya, sadece ürünün yüzeyi üzerinde yer ya da kabartma kalınlığına nüfuz.
  2. İhtiyaç olursa o zaman bir bez solüsyonu ile fazla kaldırmak.
  3. Birinci tabaka kuruduktan sonra, ileri bir daha derin bir etki patination oluşturun. Bundan sonra bir sonraki koymak ve onu tüylü.
  4. Mürekkep kurur zaman bitirme tabakası ince zımpara kağıdı alıp bu yeri ufalanarak. adımları tamamladıktan sonra, biz bir antika asil yüzeyini almalısınız.
  5. muamele edilen yüzey son aşamasında vernik alkalin kaplanmalıdır.

  modern mobilya ve iç mekan öğeleri itiraz rağmen hala özellikle takdir edecektir insanlar var Antik etkisiyle mobilya. Ama bu mutlaka antika olmak zorunda değildir.

  Noble yüzey modern malzemeler kullanılarak elde edilebilir. Ama burada her boyama malzemeleri kendi özellikleri vardır gerektiğine dikkat etmeliyiz, nedenle çalışmak gerekir teknolojiyi keşfetmek uygulama ve tam olarak buna uygun.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 2 = 1