Modern ev

Art Nouveau tarzında evler. Rusya'da Modern mimari

Art Nouveau Evi XIX çıktı - XX yüzyılın başında. Birçok yeni malzemeler ve şekillerin kullanılması ilgileniyor. Kısacası, klasikleri kaçmak için bir istek vardı. Bu faktörlerin etkisiyle, mimari gelişmiştir. Modern 20. yüzyıl farklı anlamlılık olduğunu. Bu gelişmiş teknik araçlar ve ileri malzemelerin kullanılması ile karakterize edilir.

dik açı ve çizgilerin eksikliği ile karakterize Art Nouveau tarzında Evlerin projeleri. Ayrıca, bu tarz yuvarlak şekiller varlığını gerektirir. Art Nouveau tarzında evin ana özelliği (fotoğraf aşağıda gösterilecek) çiçek motifleri vardır. Her ülkede, bu tarz farklı olarak adlandırılır. Ancak, modernist mimari Rusya bu ad altında idi yakalandı.

Art Nouveau ustaları bir ev oluşturulurken, tek nesne ve mekansal ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bu amaçla, yay şeklindeki hattı için. izlenim kendileri içine akmaya başlıyor olmasıdır.

çoğu durumda Art Nouveau tarzında bir ev inşa zaman mimarlar beton ve metal kullanılır. Onlar sıva altında gizli değildir. ön plana çıkan Onların doğrudan estetik amaçlı. Ayrıca, cam elemanları bir dizi vardır. Biz pencere ve kapı aralarında evlerin cephelerinde mozaik yanı sıra vitray bahsediyoruz.

Nouveau farklı? Evler çok ilginç görünüyor. Onların ana vurgulamak dışarıdan iç görünümüdür. Bu duruma göre, bir bütün olarak yapı düzeni ve işlevselliği estetik üzerindeki noktaların görünümü. Asimetrik cephelerinin ve sanatsal tedavisi gelince, onlar çıkar ve konfor odaları temsil eder. Çoğu zaman tahtadan yapılmış Art Nouveau tarzında evler vardır. Bunlar genellikle şu unsurları ile dekore edilmiştir:

Bunlar farklı şekiller ve kapı ve pencere boyutlarının bir dizi varlığı ile ayırt edilir.

tarzı ayrı bir dal - Kuzey modernist. Evler kendi kanunları, farklı şiddetine uygun olarak inşa. Bu bireysellik ikliminin göstergesidir. Bu tarz bir ayırt edici özelliği de vardır cumbaların, altıgen pencereler ve keskin açılı çatıyı sayılabilir.

Art Nouveau tarzında ev projelerine oldukça benzer vardır yatıyordu. 80 yıl içinde yön ama sadece yeni bir adla, canlandırmaya başlamıştır. Tabii ki, biz neomoderne bahsediyoruz. Yeni stil karmaşık ayrıntı ve gereksiz fırfırlar kurtuldum. Bu yapılarda kullanılan mimari daha konaklama daha ofis seçenekleri gibidir.

Özellikler ahşap binalar

Art Nouveau tarzında güzel evler bu yüzden uyum bir tür sayesinde olur. Bazen "ahşap" yönü iddialı çağırdı. Biz mimari eserin üst bahsediyoruz. Pürüzsüz süs ve bireysel çizgilerin şıklık ile karakterize edilir. Bütün bunlar yaratılmış doğa gibiydi. Dış ve iç entegre edilmiştir. Her detay grotesk sınırındaki, tadı ile seçilir. Olmayan tüm yerleşim alanı figüratif ve sembolik fikri ve bir süs ritim ile kaplıdır. Stil kez Stalinist Nomenklatura klasisizm vardı kalıntıları üzerinde yükseldi. Yurtiçi ahşap Nouveau stilleri ve dönemlerin bir melez. Binanın dinamikleri ile ilgili olarak, o lekeli olur ve duvarlar iç güzelliği ve kusursuz oranlarda ile doldurulur.

Yani, özünde, Art Nouveau tarzı nedir? Farklı malzeme ve doku, kavisli hatlar ve filigran süs plastik karmaşık kompozisyonlardır. Genellikle, bu el işi veya yazarlık işleri istek üzerine yapılmaktadır söyledi. Bazı elementler tek nüsha olarak yapılır. Özel olarak, bu dekoratif paneller, boyalı duvarlar ve tavanlar ve dövme demir kapaklar değinmektedir. Buna göre, proje çok daha karmaşık ve çok daha pahalı hale gelir. Evlerin tarzında projelerinin uygulanması ile ilgili olarak, son derece zordur. Bu detay ve zarif çizim tekniğine dikkat etmek gerekir. Her öğe dikkatli bir çalışma gerektirir.

1

Japon süs eşyaları ve çiçek motifleri her yerde bulunur. Özellikle, duvar kağıdı ve duvar halıları dokuların desen mobilya renklerini ilgilidir. Bazı görünüş dalları esnek şeritler dokuma oluşturulur. Duvarların dekorasyon mor, zeytin ve gümüş ilginç tonları görülebilir. Nedeniyle böyle bir kombinasyona yaban varlığı yanılsaması yaratır. sanatçıların ilham vakıf Bu tür.

Art Nouveau tarzında yapılmış evlerde mobilya, aynı zamanda fonksiyonel ve dekoratif olduğunu. Otelin içi zorunlu iris, devedikeni ve lale dekore edilmiştir. sandalye, kanepe ve koltuklar görünümü de bitki özelliklerin varlığı ile karakterizedir. kavisli düz çizgiler olarak gösterilmiştir kaynaklanıyor. Şu anda çok popüler yapay yaşlanma elemanları. aksesuar ve mobilya dekorasyon zaman kullanılır. Art Nouveau tarzında bir evde evlerin gelince, burada cam vazolar ve lambalar vardır. Bunlar hayvanların figürleri varolmayan görüntülerdir. nadiren temel tavan lambası bulunmaktadır görülmektedir. En sık fenerler ve lambalar kullanılır. Evlerin iç farklı kolaylığı ve kolaylığıdır. Bu yanılsama dövme elemanları ve şeffaf akan kumaşlar kullanılarak elde edilebilir. Bu tarzın çağdaş tezahürleri ile ilgili olarak, daha sonra ön kaprisli aksesuar ve süslü tasarımlar geliyor. El yapımı çok orijinal görünüyor. Onun yol simülasyonu kullanımını izin verilir. Kurum içinde çok yaygın aşamaları ve podyum vardır.

Moskova'da belirtilen sürede Modern yalnızca. O zaman, ben evlerin yapımında "anahtar teslimi" için moda yayılmaya başladı. Bu bağlamda, yaratıcı özgürlük mimarlar açtı. Bu stil, son yirmi yılda çok popüler oldu. Böylece, daha sonra başkentin mimarlarından çok ve onun unsurları döndü. Moskova binaların çoğunun kendi kullanımı ile inşa edilmiştir. Örnekler arasında aşağıdakiler yer alır:

 1. Yaroslavsky İstasyonu.
 2. Skoropechatnya Derneği Levinson.
 3. Cum.
 4. "Metropol" otel.
 5. Sigorta Şirketi bina "Rusya".

Aşağıdaki tartışma kiralık evlerin ve özel konakların odaklanır.

Özellikle, iki ana çiftlik projesi vardır. Onlar ünlü İngiliz mimar William Walcott, katılmaktadır. O da otel "Metropol" tasarımına katkıda bulunmuştur. Prechistensky şeritte birbirine bitişik Granges. Bu özel sipariş MTSAO olduğunu. Bir zamanlar o sermayenin önemli "geliştirici" olarak kabul edildi. Bu firmanın sayesinde sonradan modernist anıtlar dönüştü çeşitli nesnelerin yapımında, tarafından başlatılmıştır. Biz Modernité özlü İngilizce kanunları uyarınca yapılır bina numarası 10. bahsediyoruz. Ev tekstil fabrikası ve bir tuğla fabrikalarındaki sahibinin eşi olduğunu Yakunchikova Maria Fyodorovna, satın aldı. Carl Gutheyl diğer binaların sahipleri oldu. Bu erken XX yüzyıl konakta bina numarası 8. usta tüccar ailesini Karzinkin oldu belirtmektedir. Birkaç yıl önce, bina yenilendi. Şu anda, Fas bir elçilik yoktur. Art Nouveau oldukça doğru olmadığını belirtmek gerekir simetrik cephesi ile karakterizedir. evde yalnız Yakunchikova ile tezat tuketilmektedir.

Art Nouveau tarzında Evler

modern binaların inşaat teknikleri ve stilleri çeşitli kullanılarak yapılabilir. Bu amaçla, farklı malzemeler kullanılmaktadır. Art Nouveau tarzında en özgün ve sıradışı kabul ev.

içeriğine Proje ev Art Nouveau Geri

Bu biçimsel yönünün özellikleri

İlk 21. yüzyılın ikinci yarısında Art Nouveau tarzında iç dekore edilmiş. belirgin özelliklerini tasarım uzayda bu eğilim vardır:

 • net çizgiler reddi;
 • Doğru açıları;
 • Basit ve henüz zarif formlar bir arada;
 • Geometrik yaşam alanları düzenli ve kapsam açısından kapsamlı.

Modernist prensip - içerik ve biçim eşitlik.

Giderek daha fazla doğal. sanat ve esnek ana hatları. Daha önce iç bu tarz dekorasyon, ama şimdi zamanı geldi ve inşaat oluşturduysanız. benzersiz bir teknoloji üzerinde Ülke evleri.

Önemli. onun algı ve uygulama Modern genişliğindedir. Genellikle uzmanlar kavisli doğu hattı, aynı zamanda diğer üslup yönlere unsurları sadece izliyor.

Bu biçimsel yönde yapının inşaat malzemeleri

evler Art Nouveau Projeler oldukça çeşitlidir.

Art Nouveau tarzında tasarımında evin türevleri biri

Bunlar özel bir yazılım yardımı ile onların kendi yapabilirsiniz. Ve tasarım uzmanları yapımı için teknik şartname geliştirme hizmetleri sipariş edebilirsiniz. Onlar sadece malzemenin hesaplanmasında hata yapmazlar.

Bugüne kadar, bu olağanüstü üslup yönde evlerin ereksiyon için kullanılabilecek yapı malzemelerinin büyük miktarda vardır:

en dayanıklı ve güvenilir olarak kabul beton, taş ve tuğla. Bunlar hemen hemen aynı özelliklere ve niteliklere sahiptir.

Evin yapımında taş Avantajları

Bu bina malzemesi atalarımızın tarafından kullanılmaktadır. Ona inşaatta değil, aynı zamanda bina yüceltici iç ve dış içinde sadece bir tercih verdi.

Art Nouveau tarzında evin orijinal iç

En popüler olmuştur ve bu güne kadar olduğu etmiştir - Doğal taş. o duvarlar inşa, biz bazı dekoratif tasarıma gerçekleştirdi. Şimdi pahalı, bu yüzden nadiren yapımında kullanılır.

Bir fiyata daha pratik ve uygun fiyatlı - tuğla. Çünkü standart ve minör parametrelerin evin inşasına büyük para harcama kötü durabilir.

Coquina - Birçok gözenekler olan bir yapı malzemesidir. O kırmak için sorumlu değildir, ancak yüksek yük altında yapının deformasyona cevap verebilir. Çevre dostu taşlar verilerin en temel avantajı biri herhangi bir ev ve çeşitli şekiller inşa edebilirsiniz olmasıdır.

Buna ek olarak, onlar:

Ayrıca sıcaklıktaki değişimlere karşı dirençlidir.

Modern bir tarzda projede kabuğun ev

Not. doğal taş ve tuğla ek terbiye gerektirir yoksa, coquina uzmanlar yaşamadan uzun süre bırakmak tavsiye etmiyoruz. Bunun bir sonucu olarak, malzemenin gözenek yapısına nem girişine, bu deforme olur ve teknik özellikleri kaybedebilir.

Daha önce, bu tesisin sadece bina temelleri yapımı için kullanıldı. Şimdi, etkili duvarlar için kullanılır. Beton kum, su ve çimentonun yapılır. Bazı durumlarda, ezilmiş taş veya çakıl eklendi.

Not. Betonun en önemli avantajı, herhangi bir şekle ve boyuta alabilir olmasıdır.

Bu Art Nouveau tarzında evlerin yapımında çok önemlidir. Başlangıçta inşaat sürecinin somut çözeltiler ile doldurulur metal ya da ahşap özel formları, tercih. Ön her yapı takviye edilmiştir.

Böyle yapılar güçlerini göstergelerindeki monolitik zamanki basit taş binaların çok daha üstündür vardır. Tek dezavantajı var. imkansız bitirmeden beton duvarları bırakın. Onlar çekici bir görünüme sahiptir.

Bu binalar genellikle eksantriklik çarpıcı. Onlar kendi özelliklerinde birkaç benzer malzemeler birleştirebilirsiniz:

Modern tasarımcılar Projelerinizi oldukça büyük yapılar geliştiriyorlar. Bu evler tek katlı ve çok katlı ikisi de olabilir. En önemli şey, iç yaşam alanı sayısını tahmin etmek başlangıçta mümkün hale getirecek ülke sitesinde işlevsel bir mekan belirlemek için.

Art Nouveau tarzında ahşap evleri vardır iskeleti. Bunlar tamamen doğal malzemelerden yapılabilir ve çeşitli dekoratif kaplama aracının yapımında kullanılabilir.

Ahşap bir evin bakan şeması

Bu tür bir yapıda iç daha özgün. Bu doğallık ve zarafet dayanmaktadır. Bu doğal bir malzemeden kendisi, hem de dekoratif taş, sıva ve daha fazlası gibi birleştirilebilir.

Ek yapı malzemeleri

Art Nouveau tarzında güzel bir ev inşa etmek için, standart malzemeler, aynı zamanda ek sadece uygulamak için gereklidir.

hantal bu üslup yönü hiçbir şey Kural olarak. gözlenen stili "minimalizm" olur. Ancak şimdi, çoğu durumda, yerine iç bölümleri yukarıdaki malzemeler kullanılarak. Yük taşıyan yapılar onları yapamam üzerinde değiştirin. Onlar çatı yapısının yükünü dayanamaz.

modern tarzda bir ev inşa ve metalden yapılabilir. Sadece burada inşa ediliyor, çünkü bütün yapı ve özel çerçeve değil tamamen size aittir.

Art Nouveau tarzında ev için metal çerçeve

Bu, herhangi bir şekil ve boyutta olabilir.

Oldukça sık, evin bazı dekoratif iç ve dış unsurlarının oluşturulması için bir temel olarak kullanılır:

Art Nouveau tarzında renk kombinasyonu

Bu doğrultuda iç sıradışı görünüyor. herhangi bir odanın tasarımı ve evin önünde renklerinde Kısıtlamalar hiçbir vardır. Ağırlıklı olarak tonlarında hakim:

Tasarımcı başlangıçta bir oda veya dış kaplama tasarımında renklerin kombinasyonu, hem de bitirme çalışmaları için bazı malzemelerin olarak düşünür.

Art Nouveau tarzında dış bitirme işleri gerçekleştirmek için malzemeler

kendi içinde bu alanda oldukça uyumlu bir geçmiş dönemin ve modern zamanlarda gibi çeşitli tarzları birleştiren olduğundan, binaların iç ve dış yüzeylerini kaplayan için kullanılması hemen hemen her cihaz olabilir.

En popüler şunlardır:

 • alçı;
 • boya;
 • tuğla bakan;
 • Dekoratif ve doğal taş;
 • plastik;
 • dış cephe kaplaması;
 • Metal kaplama panelleri.

Onlar birbirleriyle mükemmel ve eşsiz bir tasarımın gelişimi ile birleştirilir, sen yapısını benzersiz bir görünüm verebilir.

Not. Dış bitirme avantajı beyaz ve gri hakimdir.

biri sık sık bulup, sarı, kahverengi, yeşil, ve diğerleri rağmen. Modern tasarımcılar tasarım ve kolay duvar kaplama sıva renk açılması yapmaya çalışıyoruz, yüzey süslemeler çeşitli temsil edilir.

sunulan videoda Art Nouveau tarzında bir çok fonksiyonel ve özgün bir tasarımdır.

Çatı yapısı tamamlanması

genellikle Art Nouveau tarzında inşa edilmiş evin, standart malzemelere ek olarak yerine sağlam bir cam çatının kullanılır. Bu aynı zamanda duvarların yapısı için de geçerlidir. Bazı durumlarda, kullanmak ve vitray pencereler.

Çatı kutusunun ve çoğu durumda şekil, kırık hattı. Nadiren bir eğimli çatı yapısı vardır.

Prensip olarak, ve müşteri isteklerine göre, basit bir çatı konstrüksiyonunun inşa - Gable.

Ancak şimdi ev ve basit ana parçanın orijinal tasarımını bakın - üst pürüzlü olacaktır.

cam hariç geçerlidir:

 • Çeşitli tonları ve kalınlıklarda polikarbonat;
 • metal;
 • Modern üretim Fayans;
 • Yumuşak çatı ve daha fazlası.

Çatıda renklerin kombinasyonu sadece nadir durumlarda olabilir. Çoğunlukla tek renkli gölgeler tasarımı için kullanılırlar. Hatta birçok malzemeyi birleştirirken.

içeriğine Geri modern tarzda evin çatı Kurulum şeması

Dekoratif Art Nouveau elementleri

Bu üslup yönü farklı gizli zarafet ve lüks iç. Bu doğal olarak çok fonksiyonlu olan bazı dekoratif elementler, varlığını varsayar.

Örneğin, eğri çizgilerle alışılmadık şekli kemer - Art Nouveau "arama kartı". Binanın içinde ve dışında her ikisi de olabilir. Örneğin, balkonun tasarım veya evin önünde.

Bu elemanlar metal veya alçı yapılmıştır. malzemenin ilk tip tüm eserleri, diğer uygulanabilir ise - sadece iç dekorasyon için tasarlanmıştır. Form kemerler ve bunların boyutları oldukça çeşitlidir.

dövme veya döküm dekoratif uçlar ile eğimli çubuklar veya borular göre metal ark. Genellikle renkli cam "gömme" çeşitli karşılayabilir. Onları herhangi biri olabilir inceltme. polimer kaplamanın daha uzun bir yaşam için bunları örtün.

Alçıpan hatlarının şıklık ve sadelik somutlaştırır. Bu basit ve herhangi bir duvar yapıları oluşturmak için kullanılabilir, aynı zamanda çok yönlü bir malzeme yer almaktadır. Çoğu zaman, çünkü özel bir duvar niş yaptı. Bunlar dekoratif ışıklar veya mum var.

Kemer sıkma, basitlik, uzay, lüks ve sofistike içinde minimalizm - bu eşsiz sanat akımının temelini oluşturur. Başlıca karakteri "kabuk" dir. Bu pencereler, kapı ve özel bir form yapısının diğer elemanların oluşturulmasında ifade edilir.

Mobilya da pürüzsüz ve eğimli bir şekle sahiptir. Yumuşak renklerde yürütülür. Her ne kadar bir çoğu kez oldukça parlak tonları bulabilirsiniz. Bu oryantal tarzı gleams.

Art Nouveau tarzında Evler

Sen ev istiyorum, kendi içinde birleşmeye hangi cephesi zaten klasik ve modern aynı zamanda bir şeye gelenek köklü edilir? Mümkün! Art Nouveau Evi - basitlik, çağdaşlık, güzellik ve hafiflik harika bir kombinasyon. Ve yine - Maksimum işlevsellik ve fazlası değil.

Art Nouveau tarzında Ev tasarımı

Art Nouveau mimari tarzı doğduğu - güzel Fransa. O doğdu ve geç XIX Avrupa üzerinden yayıldı - erken XX yüzyıl, yaklaşık 1980-1910 yıl. Bu evlerin cephelerinin dahil insan hayatının bütün yönlerini, dokunan küresel bir değişiklik olduğunda bu zamanda oldu. Bu arada, Fransız gelen Rus çevirmek eğer "modern" sözcüğü, sadece "yeni sanat" anlamına gelir.

Art Nouveau tarzında Evler

İpucu! Sadece dönem "modern", ama yurtdışında tarzı Rusya'da kullanılan diğer ismi vardır. böylece bu Art Nouveau, Art Nouveau, Özgürlük, Tiffany ve. D. Ve bazı karışıklıklar nedeniyle başlıkların sayıda yoktu. Bazı modernist tarzı kübizm, minimalizm, Avrupa tarzı sunabilir. Bu nedenle, projenin gelişimi öncesinde o dönem anlayan mimarla kontrol etmeyi unutmayın önemlidir.

Art Nouveau tarzında evin diğer proje

modernitenin temel özellikleri - keskin düz çizgiler minimum. Bunlar değiştirildi daha doğal, pürüzsüz ve doğal. Açılar pratikte gözlenmedi.

diğer yandan "modern" tarzda dekore Farklılıklar evler:

 • zarif virajlı ve binaların şekilleri;
 • asimetrik yapı,
 • ince renk cephe ve dekorasyon;
 • dekorasyon için doğal malzemelerin kullanımı;
 • düz düzlemler ve güzel süsleme göze çarpmayan bir kombinasyonu.

Modern - güzellik ve işlevsellik optimal kombinasyon. Ve belki de bu yüzden bu evleri popüler ve büyük talep bulunmaktadır. Binalar da iç tasarım ve iç tasarım odaklanır, sağduyulu, ama iyi dışarıdan dekore sadece olmalı - pürüzsüz hatları, mozaik mobilya, farklı düzlemler bu tarzda birbiriyle uyum içinde şaşırtıcı bulunmaktadır. ayrı belgelenmiş ve işlenmiş balkonlar kapı ve pencere açıklıkları, çeşitli mimari elemanlar emin olun.

Art Nouveau ev

Art Nouveau tarzında Bu durumda binada oldukça etkileyici olan diğer binaların ve doğa arka plan üzerinde kayıp değil edilir. Bu ev iyi bir görünüm ve kentsel ya da kırsal sokak ve alanlar ve ormanlar ile çevrili olurdu. Stil konutlar, mütevazı zâviye ve kentsel yüksek katlı binalar için idealdir - tüm tasarım inşaat kendi sürümü var.

Ev bahçesinden Art Nouveau tarzında sıva ile tamamladı modern tarzda Örnek iki katlı ev

Proje Lara - Art Nouveau tarzında Fin ev Bahçe Art Nouveau - peyzaj

Art Nouveau tarzında tüm evlerin ana özelliği - simetri eksikliği taşma bir tür oluşturur olduğunu. Ayrıca dekorasyonda sıkça çiçek motifi takip ettik.

İpucu! "Modern" tarzda Zorunlu ev çevreleyen çevre, kentsel ya da kırsal çevre olsun uyum içinde olmalıdır. Onlar, ve tüm bu onları çevreleyen - bir tek bir bileşimdir.

Art Nouveau tarzında evin Cephe

Ve evin iç ve görünüşü - çekiciliği ve lüks kişileştirme, ama ılımlı bir kuvvet. Bu nedenle ev düz çizgiler ve çeşitli dirsekler, kemerler, düzensiz şekilli dekoratif elemanları her iki kullanılarak yapılabilir. Bu arada, kemerli kapı genellikle, balkon erişimi dekore edilmiş ve yanında balkon da eğilmiş olabilir ya da çokgen bir şekle sahip olabilir.

Binalarda Windows, genellikle oldukça büyüktür. Genellikle dükkan ve alışveriş merkezlerinin panoramik benzeyen pencereli bina vardır. Ancak, küçük bir pencere açılmalar olabilir, ancak genellikle kemerli bir top var ya çiçek süslemeleri ile dekore.

mimaride Art Nouveau

Genellikle Art Nouveau tarzında evin sadece tek bir çatı ve diğer binaların (örn garaj) altında birleştirerek, yaşam alanları ve mevcut karmaşık olmayabilir. Bu durumda, tüm ekstra alan birbiriyle aynı dış trim ve uyum içerisinde olacaktır. genellikle cam ile güzel ve modern bir görünüm ve çeşitli teraslar, verandalar, balkon,.

Alman tarzında Ev

Batılı ülkelerde doğasında Mimari stilleri, şu anda yerli gayrimenkul geliştiricileri çok popülerdir. Rus elit yerleşim ev, stilize Fransız Provence, İngilizce klasikleri, barok lüks veya moda yüksek teknoloji görmek giderek mümkündür. Ama sıradan ev sahibi özel sempati Alman tarzıdır.

Basit ve aynı zamanda zarif Art Nouveau evlere ve en son üretim teknolojilerine göre elde edilen doğal malzemeler ve bunların taklitler hem de modern dekorasyonu / inşaat için bunları kullanarak yapmak için yönetir. Genellikle yenilikçi inşaat yöntemlerini uygular. Bu tür yapılar, genellikle metal, cam, beton, taş kullanılan büyük miktarlarda oluşturmak için kereste, SIP panelleri inşa edilir.

İpucu! Genellikle kare teknolojisinin yapılan Art Nouveau tarzında ev bulabilirsiniz. Onlar sağlam çelik üssü var.

Bu durumda iki şartlı kategorilerde Modern içi ayrılabilir:

 • eko-ev, ahşabın yapı (genellikle bir çubuk) için kullanılan, veya teknoloji iskelet yapısını kullanmak edilmiştir;
 • dayanıklı betonarme veya metalik yapılar, duvarları sahipleri dekoratif kaplama malzemeleri tabakası altında saklanacak hiçbir acelesi vardır. yapısının dengeli bir görünüşüdür panoramik pencere sayesinde kazanır.

Art Nouveau ev - Orijinal proje

İsteğe bağlı cepheleri pahalı malzemeler için kullanılan - bu açıdan, Art Nouveau tarzında çok demokratik olduğunu ve daha fazla para harcamak olmaz ev, teknoloji bu tür görünümünü kullanma olanağı sunar ve işlerin çoğunu bağımsız yapılabilir gibi.

dekorasyon ve Art Nouveau evlerin cephe ve iç kullanılan renk düzeni - en azından saflık ve tazelik, sessiz, monoton, yansıtan tonları - bazı ahenkli bir kontrast; böylece, aşağıdaki renkler kullanılabilir:

 • kahverengi çikolata;
 • Kumlu bej;
 • zeytin;
 • gri tonlarının aralığı;
 • soluk leylak rengi ya da kırmızı kapatıldı;
 • mavi;
 • beyaz.

Aynı zamanda, ve binaların ilgilidir bina ve onun iç ve her şeyi dekore ettiği renk anda, birbirleriyle uyum içinde, gölgeler üzerinde örtüşmelidir.

İkinci katta sauna Art Nouveau tarzında modern ev

İlginç bir şekilde, evlerin tasarımında "modern" tarzı çok çeşitli ve çok sayıda taraflı. aktif olarak bu yönde binaların projelerini geliştirmeye başladı kimin birinci birisi metal ve cam kullanımına odaklanmak Belçikalı mimar Victor Horta, oldu. onun gelişimi üzerine inşa edilmiş binalar, bu yüzden sık sık bazı bitkiler başka bir dünyadan getirilen benzer alışılmadık bir şekil vardı. Ayrıca ve bu mimari yönde gelişmesine büyük katkı çalıştığı ve Paris'te metro girişleri dekore dahil Fransız Hector Guimard yaptı. İspanyol Antonio Gaudi tarafından tasarlanmış bir yapı, aynı optimal gerçekten doğanın kendisi tarafından oluşturulan görünüyordu çevre sığacak. Ve böylece stil geliştirme diğer bir kolu yoktu. Böylece, sadece nasıl farklı ve sıradışı modern tarzda karşısında hayrete.

Antonio Gaudi'nin eserlerinden biri

Tablo. Art Nouveau mimarisinin Alttipleri.

formatında Modern Rus

"Modern" tarzda Evin cephenin dekorasyonu

yapısı, stil ve bitiş biçimlerine ek olarak bir çok ayarlar. Küçük miktarlarda mozaik desenler ve çiçek motifleri desenli kaplama pencere - düz ve düz sıvalı veya ahşap yüzeyler ile karakterize modern cepheler için, duvar temeline taş kısım (önemsiz vahşi veya süs) bitirir. tasarımcılar arasında popüler pürüzsüz sıvalı duvarları ile serpiştirilmiş sütunlar, pervazları kornişler, çeşitli kullanın.

Modern tarzda tavan ile proje tek ailelik tek katlı ev

cephe kaplama çoğu türleri uzmanların yardımıyla başvurmadan, kendi elleriyle yapılabilir. Bu durumda, hemen her türlü bina modernist dekore edebilirsiniz.

Evde cephenin bitirmek başlangıç ​​ve hazırlıkların çeşitli yürütmek için, çağdaş gerekli altında görünümünü stil belirleyin. Böylece, ahşap cephe gerekirse, hasar için incelenmiştir olduğu - tamir ve ahşap sonra karanlık yüzey özel bir ağartma maddeleri ile muamele edilir. Zımpara veya zımpara kağıdı kullanılarak pencere çerçevesi ile eski boya çıkarıldı.

beton yüzeyi pullanmış sıva tabakaları çıkarılmış olarak, yüzeyi düzeltilir. Evin sıvacı yine bu özellikle önemlidir. taş kapanacak taban alanında, sadece sıva düşme tamamen kaldırılabilir, gerisi kalabilirler. Tüm derin çatlaklar mutlaka çimento harcı ile kapatılmış.

Beton duvarlar hazırlanması

Bundan başka, herhangi bir - ve beton ve ağaç - yüzey ve başlık prime bölgesi (seçimi, özel bir astar malzemesi bağlıdır). Bu nedenle de, kuru, her uygulamadan sonra en az iki tabaka, duvarlar yapılmalıdır priming.

çeşitli yolları olabilir modernist evin cephe süsleyin. Örneğin, odun - sadece boya. beton yüzeyler için uygun olan başka bir yöntem, - sıva. Bu sıva olarak eşit bir önceden hazırlanmış yüzeyine uygulanır. Yeterince önemli Çalışma tartışmak ve yavaşça harçlar genellikle açık havada çabuk kurumasını olarak.

Ama sıva kendilerinden oldukça farklı olabilir. betonun Evin özel malzemeler ve araçlar kullanılarak odun dönüştü sağlayacak yolları vardır. Bir kap taşları kapatabilir.

Art Nouveau tarzında Cottage

"Ağacın altında" Dekoratif sıva

1. Adım. İlk adım (örneğin, dış sıva KNAUF Unterputz olarak tatbik paket talimatlarına uygun sıva bitirme yüzeyi için bir çözelti hazırlamak olup aşağıdaki gibidir: torbanın içeriği (25 kg), saf soğuk su 4.5-5.0 L bir kabın doldurulması ve inşaat karıştırıcı karışmaya topak, 5 dakika için beklemeye ve tekrar karıştırılır içeren homojen bir kütle elde edilmiştir. gerektiğinde, su ya da kuru karışımı eklenir ve tekrar karıştırılır).

alçı karışımı hazırlanması

Knauf Unterputts, çimento sıva dış. Teknik sayfa. dosyayı indirmek (yeni pencerede PDF-Dosya açmak için linke tıklayın).

Yani, üniform kıvamda bol almalısınız. Sonunda kumaş yüzeyi üzerindeki ahşap deseni deseni elde etmek için, bir model ile özel karışım matrisi satın almıştır.

2. Adım. sıva yüzeye düşük bir açıda tutmak gereken bir düz şamandıra kullanılarak hazırlanan duvar yüzeyine uygulanır.

Adım 3. Bundan başka 10-12 mm ile ilgili diş şamandıra kullanılarak tarak şeklindeki yapının yüzeyi üzerinde oluşturulmuş.

4. Adım. Daha sonra, bir sıva katmanı yaklaşık 4 mm bir kalınlığa düzlenir.

Adım 5. sıva hafifçe kurur sonra, yüzey yapısının oluşumunu başlar "ağacının altında." Bu amaç için, bir silikon matris yapışmasını engellemek için özel yağlayıcı işlemden geçirildi.

6. Adım. fırça ile yağlama eşit matrisine uygulanabilir. dışarı doğru düzgün bir model rulo halinde sonraki son kat.

matris üzerinde yağlayıcı kullanılması

7. Adım. aşağıdaki gibi "ağacın altında" Şekil: Matris kurumuş alçı diziye uygulanır, ve yüzeyi üzerinde dikkatli bir şekilde silindir hareketi mühürleme üretilmiştir.

"Ağacın altında" bir model oluşturma

sürecin başka fotoğraf

İpucu! tekrar edilmez anlamak için, matris periyodik olarak tersine çevrilir veya kaydırılır.

Örnek bitmiş desen

8. Adım. "Panoları" Arasında hemen uzun bir raf aracılığıyla desenleme sonra dikiş kurdu.

"Tahtalar" arasında oluşan görünür dikişler zaten var

9. Adım. sıva kuruduktan sonra, tüm keskin köşeler ve kenarlar nazhdachki ile uzaklaştırılır.

10. Adım. renk "tahta" renk veren, emprenye uygulanmadan önce, sıvanmış yüzeyi bir fırça ile toz temizlenir. Emprenye kullanımdan önce karıştırılır ve daha sonra cephe yüzeyine bir fırça ile uygulandı. Eğer iki kat ihtiyaç ilacı uygulayın. İkinci duvar birinci kat 24 saat sonra bir kez boyanmıştır.

Renk döllenmesi uygula

11. Adım. Sadece boyalı yüzeye olduğu işlenir sünger, yardımcı olacak Ahşabın doğallığını vurgulanması. Sünger "Ahşap başlı" boyunca pompalama hareketlerini tutmalı.

boyalı yüzey sünger işlenir

Video - "ağacın altında" Dekorasyon alçı

Duvar taşı (kayıt bodrum kısmı)

Yabani taş - binanın dekorasyon cephesinin güzel ve popüler formu. Nedeniyle bunun yüksek maliyeti nadiren tamamen duvar dekorasyon için kullanılır, ancak binanın bodrum kısmı için oldukça sık kullanılır. Yabani taş - onunla işin yapısı ve yarattığı bir malzeme kolay ve bir zevk.

1. Adım. Baza kısmının hazırlanan yüzeyi üzerinde, bir mala harç ile uygulanır.

Bir kaide üzerine çözüm uygulamak

2. Adım. Solüsyon ince bir tabaka ve kaba taş yüzeyi olarak uygulanmıştır.

Çözelti taş üzerine uygulandı

Adım 3. Taş çözeltisi ile kaplanmış alt kısmında duvara uygulanan ve onun doğru bastırılır.

taş yüzeye uygulanır

4. Adım. Küçük bir spatula çözeltisi ile belirtilen taş kenarında uygulanır.

Çözelti taş yüzlerine uygulanmıştır

Adım 5. İkinci taş hazırlandı ve ilk yakın duvara bastırdı.

İkinci taş döşeme

6. Adım. Adımları tekrarlayın 1-5, bütün kaide dışında yapılır. Solüsyonun aşırı olan miktarı çıkıntı uzaklaştırılır. Kurutma işleminden sonra, dikiş fırça kaldırılır.

Video - yabani taş kaide Yapımı

Basit yollarla yardımı ile Art Nouveau tarzında bir binada sıradan bir apartman açabilirsiniz. Önemli olan - Bu çabanın, çaba biraz yapmak ve dikkate tasarımın temel özelliklerini almaya. duvarları bitirdikten sonra yürütülür pencere ve kapı boşluklarının dekorasyonuna devam edebilirsiniz. Sonra Nouveau da hayal gücünü göstermek ve bir tasarımcı olarak kendinizi denemek için fırsat verir.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(2 oy, ortalama: 5 5 üzerinden)

cephelerde Ansiklopedisi A'dan Z'ye

© malzemelerin 2016 kopyalanması sitesine aktif link yüklemeden yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

91 − 87 =