Modern tarzda hol için mobilya

Modern bir tarzda salonlar - 2018 fotoğrafı. İç mekan tasarımı ve modern koridor mobilyaları için fikirler

Misafirler ilk kez eve geldiğinde, onlara göre göze çarpan ilk şey koridordur. Bu konut dışı binalar, ev sahiplerinin zevkine dair bir izlenim yaratmaya yardımcı olur. Örneğin, modern tarzda koridor tasarımı, şık, ilerici insanın zamanlarda ayak uydurarak yaşadığını açıkça ortaya koyuyor. Bu, birçok sahip için önemlidir.

Modern tarzda hol için mobilya

Koridorun geometrik şekli farklı olabilir, ancak hafif, rahat, misafirperver ve rahat olmalıdır. Modern bir tarzda koridordaki mobilyalar doğru olanı seçmek için önemlidir:

 1. Nesnelerin çok fazla alan kullanmamaları, eşyaların bir kısmını, sahiplerinin gardırobunu saklamanıza izin vermesi önemlidir.
 2. Pratiklik, şık tasarım, kompaktlık - bunlar temel gereksinimlerdir, koridorun modern tasarımı ne olmalıdır.
 3. Birçok fikir var, ancak bireysel unsurların, gösterişli aksesuarların odanın tasarımını uyumlu bir şekilde tamamlamasına yardımcı olacağı için dekoru unutmamak da önem taşıyor.
 4. Bazı dairelerde, modern koridorlarda mobilyalarla donatılmış ve bir kişi için bir oturma odasının bir parçası haline gelirseniz, değerli yerden tasarruf etmek uygundur.

Dar koridorlar için modern koridorlar

Koridorların geometrik biçimi çok arzulanır, örneğin küçük dairelerde modern tarzda kompakt mobilyalar yerleştirmeye çalışmak zorundadır. Bu özellikle dar koridorların işlevselliğinin belirgin olarak sınırlı olduğu doğrudur. Asma raflar, bölmeler, modüler, köşe dolapları, sipariş üzerine, kurtarıldı.

Dar koridorlar için modern koridorlar, çok sayıda sığ kilitli dolap, kalem kutusu ve ek parçaları sağlar. Buna ek olarak, ev eşyaları için çok işlevli ofislerin hayati varlığı. Dışarıya bakacak olursak, kabin şık ve kompakt görünmelidir, ancak içindeki en küçük detaylı düşünülsün geniş olmalı. Dış giysileri ve ayakkabıları yerleştirmek ve sınırsız alan görünümünü dışa aktarmak önemlidir. Görsel olarak "duvarları genişletmek" için, mobilyaların kapıları yansıtılmalıdır.

Modern tarzda İtalyan antre

Dolayısıyla, dolap mobilyalarının üretimi, yerli ve yabancı birçok üretici ile ilgilidir. Özellikle Alman iç öğeler için talep, İtalya'nın korpus üretimi çok gerisinde değil. İkinci durumda iç mekanın rafine, şık objelerinden bahsediyoruz, bunlar kaliteli, eşsiz üslup yönündedir.

Modern bir tarzda İtalyan koridorları doğal ahşaptan yapılmış, kulaklığın rengi ayrı ayrı seçilebiliyor. Vurgu, oyma elemanların dış yüzeylerindeki varlığı, pahalı kulpları, kilitleri, kompakt boyutları. İtalyan mobilyalarının tasarımı, artan bir ilgi uyandırıyor, ev konforu, rahatlık hissi yaratıyor.

Modern yönde koridorda yer alan kanepe

Yaşam alanlarının akut sıkıntısı nedeniyle, koridor genellikle dolaba, kanepeye ve daha fazla kolaylık sağlamak için koltuklara sahip bir oda haline gelir. Bu yenilikleri kategorik olarak ele almayın: bu fikir uyumlu bir şekilde dövülebilir. Örneğin, modern bir tarzda koridordaki bir kanepe kompakt olarak seçilebilir, koltuk sırtlığı ve kol dayama yeri olmadan kayar. Ahşap ekler sadece hoş geldiniz, çünkü bu elemanlar kasayı minyatür yapıyor, çok fonksiyonlu.

Profesyoneller, açılı bir model satın almayı önerirken, kabin yüksek ve sığ seçim yapmalıdır. Koltukların ayrıca hacimsel arka dayama ve kol dayamaları bulunmamalıdır. Doku seçimine özel dikkat göstermeniz önemlidir. kanepede / sandalyeler insanları oturmak veya elbiselerini bırakacaktır nedeniyle, yüzey ağır yüklere dayanması önemlidir ve yoğun renk zamanla silinmez.

1

Modern bir tarzda küçük koridorlar

Kompakt bir koridor bölgesi hala mevcut olmalıdır, aksi takdirde eşyaları asmak ve saklamak konusunda bir sorun var. Boşluk duygusu yaratmak için, duvarlar genel arka plan duvar kağıdından farklı olmalıdır ve dolapların kapıları ayna veya ayna elemanları ile sipariş edilmelidir. Mümkün olduğunca fazla yerden tasarruf etmek için tahsis edilen bölgeyi doldurmak için fikirlerinizi bireysel bir sipariş üzerine uygulamak daha iyidir. Küçük koridorun içi şunları sağlar:

Bu üslup yönü sadece geniş odalı özel bir evde değil aynı zamanda küçük dairelerde de gerçekleştirilebilir. Çatı tarzındaki koridor, ışığın doğru şekilde dağılımı nedeniyle alanı genişletmeye yardımcı olan modern bir çözümdür. Mobilya ve duvar kağıdının ana renkleri - siyah, beyaz, gri, çeşitli tonlarda kahverengi ve pişmiş toprak. Ayrı aksesuarlar zengin tonlara sahip olabilir, bu nedenle seçilen yönün vurgulanı olur.

, Saçaklar açık raflar kurmak - giyim, bazı kancalar, askı ve raflar yapmak ayakkabı için bu tarzda kaplı dolapları ve raflar varlığı, örneğin, sıradışı. Temel olarak (iskelet) arabanın izlenimini yaratmak için bir tasarımın metal unsurlarını almak daha iyidir. Değil büyük kolaylık taş yüklerken dışladı, ancak çok fonksiyonlu olabilir yer kazanmak için - aynı zamanda bir tabure olarak hareket ederler.

Fotoğraflar her zaman ilginç, pek çok kadın kendileri için sadece olağan dışı bir koridor planlıyor. Bu, sıkı klasikleri ve yaratıcılığın başarılı bir kombinasyonu ve süslü bölge yaşam alanının geri kalanından tamamen farklı olacaktır. Eğer bu bir giriş hi-tech ise, parlak yüzeyler alanı görsel olarak genişletiyor. Zemin özel bir sanat nesnesi. Yüksek teknolojinin ilerici yönü çok az, bu yüzden dolap mobilyaları çok fonksiyonlu olmalı. Dekoratif unsurların varlığı memnuniyetle karşılanmıyor.

Bu yönde kademeli olarak tasarlanan tasarım, gereksiz mobilya, dolaplar ile bölgenin dağınıklığını dışlar. Kıyafetleri saklamak için duvara birkaç kanca yerleştirmek, duvarda bir çift asılı raf - ayakkabı kullanmak gerekir. Minimalizm tarzındaki koridor aydınlık ve ferah olacak, dekorasyonu minimum maliyet gerektiriyor. İç mekanların her birinin fiyatı abartılı olsa bile, koridorun bu kadar çok alım gerektirmediği için harcanabilir.

Modern tarzda beyaz salon

Koridor için çok popüler olan şey, modernitenin üslup eğilimidir. Modern tarzdaki beyaz koridor parlak ve şık görünüyor, ancak bakımı kendi eksiklikleriyle karşı karşıyadır. Bir alternatif, daima, neşeli bir kontrast oyunu - bir konunun beyaz ve kahverengi / siyahın bir karışımı olan ülkesi. Koridor için bu çözüm cesur ve günlük kullanım için daha pratiktir.

Fotoğraf: koridorun içi - modern tarzdaki fotoğraflar

Mali sorunlar giderilirse ve yeni mobilya için alan hazırlanırsa, şimdi koridor için mobilya aralığı incelememizin zamanı geldi. Şık koridorlar, sadece kentin mağazalarında değil, renkli katalogların dikkatle incelendikten sonra çok sayıda çevrimiçi mağazada da bulunabilir. Moda çözümleri ünlü tasarımcılar tarafından sunuluyor ve gördükleri iç objeler, alışılmadık bir yaklaşımla, cesur kararlarla çekiliyor.

Modern bir tarzda koridorlar - işlevsellik ve konfor

Konuklar, bir ev fikrini uyduruyor, içine girmek zor değil. Modern tarzdaki bir giriş holü, bir bölme alanından diğerine geçiş için bir koridor görevi gören bir geçiş alanıdır. Konut olmadığını düşünseniz dahi, konforu ihmal edilmemelidir.

Modern tarzda hol için mobilya

Durumu şekillendirmek, işlevsel, malzeme ve tasarım yeteneklerini hesaba katmak önemlidir. Doğru düzenleme ile koridor temiz ve temiz bir daire izlenimi yaratacaktır. Darmadağın odalar konuklara olumsuz duygular dışında bir şey yapamazlar. Ayrı bir zorluk - modern bir tarzdaki küçük koridorlar, her nesnenin düzenlenmesine dikkatli bir ön çalışma yapılması gerekir. Az sayıda metrekare organize etmeyi kolaylaştıran birkaç numara vardır:

 • Açık havlu askıları ve kış dış giysileri için kancaları reddetmek. Herhangi bir dekoratif yük taşımazlar, ancak amaçlanan amaçları için sürekli kullanılıyorsa mükemmel bir yer işgal eder. Çıktı - modüler mobilya, sadece dahili dolaplar ve raflar dahil;
 • oluşturma vurgu. Parlak boyalı duvar dikkatini çekmek gerekir - değilse ayrıntıları ve temizlikçi, bir resim ya da etkileyici büyüklükte posterine sayesinde küçük bir masa yardımıyla;
 • ayna tuvalete hareket ettirmek. Bu bir çapraz koridorda gereksizdir: hepsi el ve hacim giyim sarılmak, bu nedenle her an kopma olabilir ve çocukları hem de yetişkinleri yaralama;
 • Bir niş pahasına alan yaratılması. Bir bencere için yer yok mu? Duvarda bir delik açın ve antik bir göğüs veya yatak çarşafları veya sezon dışı ayakkabı için bir depo bulunan bir koltuk koyun.

Koridorda modern tarzda konsol

Modern tarzdaki güzel koridorlar, art deco tablolarla iyi çalışmaz. Konsol masası çok popüler değil, yalnızca odanın yarısını engellemiyor; çekmeceler veya ayakkabı sandığı gibi. Üzerinde kozmetik, parfüm, mücevher, süsleme veya telefon şarj edebilirsiniz. Konsolun genişliği için bir Osmanlı seçerseniz, lobide alanı tasarruf, ziyafet terk edebilirsiniz.

Modern tarzdaki koridor, stüdyo dairesinde ise, odanın birkaç bölüme bölünmesi gerekir. Bunun için konsol koltuk sırtına dayanıp daha önce yüksekliğe uyan bir varyant seçmiş olabilir. Aşırı derecede sıkıcı bir iç mekanı inceltmek için görsel olarak ona dikkat çekmek için alışılmadık bir masa satın almanız gerekir.

Koridorda modern bir tarzda bir kaldırım taşı

Kaldırma taşı, konsoldan çok daha kullanışlıdır, çünkü eşyalarınızı saklama konusunu sürekli çözmeniz gerekir. Sakinlerin sayısı ne kadar büyük olursa, kaide de o kadar geniş olur. Bu ürünün birkaç çeşidi vardır: köşe dolabı, bir koltuk, dar ve askı ile birleşti. Menteşeli mobilyalar, düşük aşınma direnci ve takviyeli bağlantı elemanları ihtiyacından dolayı rahatsızlık vericidir. Yerkürede depolanan ayaklar havalandırma olmaması nedeniyle bozulabilir: Bu plandaki açık sandıklar ayakkabılara hiç zarar vermez. Renk şeması ne olursa olsun, modern tarzdaki beyaz koridor, mümkün olan her şeyden önce popüler bir çeşitliliktir.

Modern tarzda koridorda tabloyu Giyinme

ellerindeki favori şişe ve kutuların çok tutmak gerekir çünkü Byutigoliki ve parfüm ucubeler, küçük konsolun satın bunlarla sınırlı değildir. aynalı tuvalet masası kombine mobilya birkaç parça ile, hatta modern bir tarzda parlak koridorda arka planı iyi görünüyor. zerafet Giyinme bazı detayları verecektir: yaldızlı çerçeve, ayna veya fiyakacı tasarım bacakların yaratıcı formunu oyulmuş.

Modern tarzda poof koridor

Modernist çevresi kırmızı kadife döşemeli Viyana sandalye ve boudoir koltuk, ile uyum içinde değildir. geniş bir yelpazede ile, herhangi bir tasarım için puf alabilirsiniz. genellikle ciddi ağırlık yükleri vardır, çünkü kararlı bacakları olmalıdır. Köşe osmanlı tamamlayıcı ayaklıklı veya çıkarılabilir kapaklı modern bir tarzda Koridorları.

Modern tarzda koridorda dışkı

Banket salonda sadece kullanılabilir: genellikle yatak odası dekore edilmiştir. seçeneklerin çeşitliliği metal, deri sert koltuklar ve oyma ahşap sandalyeler dövme sundu arasında. Küçük bir döşemeli yatak başlığı ile koltuk ile kombine çağdaş bir tarzda dar koridor. Onlar başka türlü yaşlı ve uzun boylu insanlar kesinlikle yararsız olacaktır, çok düşük olmamalıdır.

Modern tarzda Dolap koridor

koridor için seçilmemiş olursa olsun footstools ve tablolar, temel mobilya haklı gardırop düşünülebilir. Onun alt kısmı batırılmış kış ayakkabı veya ıslak hendek ilk "aşk" sonra bakıma muhtaç hale gelmedi dolaba su itici film ile kaplanmış olmalıdır. Bir kapaklı gardırop modern tarzda Köşe mobilya koridor - uzun bir koridor kullanmak kazançlı bir yol. istendiği gibi koltuk yan kabine ayakkabı koyarak çalıştırılabilir. Ve bir bölme ile ayrılmıştır bir durumda, çocuk ve yetişkin mağaza şeyler ayrı.

Modern tarzda salon dizaynı

Modern tarzda Koridorlar gerçekten karanlık ve küçük bir koridor dışına oluşturun. Burada her şey ayrıntılar, renkler ve düzgün seçilen tasarımın karar verir. Modern tarzda koridor sıkıcı koridorları açmak için birkaç kanıtlanmış yolu vardır:

 1. boya. duvarları yeni bir renk boya - ucuz yolu dairenizi yükseltmek için bilinmektedir. Açık renkler görsel alanı "ayrı hareket" kendisine doğal bir parlaklık verir. Boya, eğer kapak duvarı iki tonlu çizgili panel kapağı yanılsaması oluşturabilirsiniz.
 2. Olağandışı lamba. Sadece o klasik mobilya arka planda çağdaş sesin en mütevazı dekorasyon "çekme" mümkün olacaktır.
 3. duvar kağıdı. küçük çocuklu evde parmak izi ve diğer küçük kirletici gizlenemeyecek kadar düzenli duvarı boyamak zorunda kalacaktı. Yıkanabilir vinil duvar çok daha kolaydır: onlarla çocuk muzipliklerine izleri kolayca bir sünger ve yumuşak bir deterjanla temizlenmiş.

Bugünkü klasik tarzında Koridor

en kolay yolu neo-klasik bir kaplama ile altın yardım ve oyma ahşap ile dönüşme modern bir tarzda lobi yapacak. koridorda bir pencere varsa, bu bir beyaz pencere pervazına ile tezat, perdeler koyu tül veya dantel süslemeleri gerekir. durum renkli plastik kaplamalı bir oda ve sunta banyo ya da ahşap kapı tarafından bozulmuş olabilir. onlar için hammadde pastel renkler uygun ham dizisi.

Koridor modern yüksek teknoloji tarzı

Hi-tech - yüksek parlaklık, metal yüzeylerin, teknolojideki gelişmeler bazılarının katılımıyla ergonomik ortamı var. Örneğin, dokunmatik kontrol sistemi ya da dekoratif bir vazo şeklinde tasarlanmış bir hava temizleyici ile tavan eşyalar. Modern bir tarzda Açısal koridor her yıl daha popüler hale gelmektedir kendinden yapışkanlı dekoratif filmi süslemek için en kolay yoldur.

Ne olursa olsun mobilya ve dekorasyon seçilen setinin, modern tarzda iç koridor kararsız yapıları ve sunta, tel, plastik yüklemeleri tolere edemez. Onlar müdahale ve kolayca zarar görebilir, bu nedenle daha az manevra kabiliyeti bulunduğu odalar yerleştirin. Koridor, katı ahşap ve hafif metal alaşımından, pas duyarlı olmayan bir dizi ile uyum içindedir.

bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

Modern tarzda koridorda mobilya

İç daireler planlama fazla ve daha sık zaman Şu anda, insanlar modern tarzda mobilya koridor tercih ederim. Kural olarak, bu küçük boyutlar, pratikliği ve iç öğelerin kolaylığı ima eder.

Modern tarzı küçük boyutlar, pratikliği ve iç öğelerin kolaylığı ima

iç koridor rolü küçümsenemez. ayakkabı ve dış giyim gündelik kullanım barındıran bu oda. Dolayısıyla meslek Her sabah ve buraya her akşam bırakır. Bu nedenle, uzay gerekli tüm şeyleri kolay erişim sağlayan, mümkün olduğunca verimli kullanılmalıdır.

misafir evine geldiklerinde, bir giriş daire ve içinde yaşayan insanlar hakkında ilk izlenim yaratır olduğunu. Sonuç olarak, onun iç dairenin diğer odalar ile mevcut tat ve uyumu olmalıdır. Bu makale çağdaş mobilya koridor seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklar.

misafir evine geldiklerinde, bir giriş daire ve yolcuların ile ilgili ilk izlenim yaratır olduğunu

Modern mobilya tarzı koridorda özgü değildir. O mobilya sadelik ve işlevsellik korurken, yeni moda trendleri adapte değişiyor tuttu. Modern bir tarzda, sen ülke ve Provence, loft- ve eko tarzı minimalizm ve yüksek teknoloji unsurlarını görebilirsiniz.

çatı Koridor

giriş holü için mobilya seçerken, önce belirli tesislerin özelliklerinden başlamak gerekir. Yani şiddetinın, uzunluğu ve genişliği, ve kapı yeri ve sayısı. seçiminin temel ilkeleri inceleyelim:

 1. Odanın küçük olan alan, daha işlevsel mobilya olmalıdır.

Volumetrik dekoratif elemanlar ve dar alan kompleks oluşturur. Ayna, tam tersine, genişler. En uzun duvar boyunca - kare salon dar koridorda, giriş kapısının karşısındaki bir ayna yerleştirmek için tavsiye olacaktır.

Dar bir koridor Aynada uzun duvarların biri boyunca yer almaktadır

Kapının karşısındaki ayna ile dikdörtgen salon

İlginç bir seçenek tamamen yansıtılmış dolap kapı kupası olurdu.

Yansıtmalı kapıyı Dolap

 1. koridorda mobilya miktarı düzeyde olmalıdır.

Bu durumda, maksimum kullanılmalıdır. Dolaplar tabandan tavana raflardan yapılır kapalı cepheleri vardır.

İç koridorda Minimalizm

 1. renk düzeni çok iyi bir uyum olmalıdır.

modern tarzda kontrast renk kullanmak yaygındır. Daha kötüsü yaktı koridor, daha güçlü bir kontrast olmalıdır inanılmaktadır. Aynı zamanda mobilya duvar ve zemin bitirme ile birlikte olduğunu unutmamak gerekir. Yakın zamana kadar bu koridorda en rafine koyu renkli ahşap mobilyalar görünüyor düşünüldü. Bugün, tasarımcılar görsel alanı genişletmek için daha hafif ve daha hafif malzemeler lehine, bu eğilimden uzak taşındı.

moda bej gölge ile zıt renklerde koridor

mavi ve yeşil, kahverengi, beyaz ve koyu kırmızı renkteki Şimdi özellikle popüler pastel tonları. En Yeni ayrıntıları vurgulamak için alınan.

 1. Mobilya yapılacaktır hangi malzeme, çok dikkatli seçilmelidir.

En yaygın olarak kullanılan MDF, sunta, yonga levha. Kullanılan cam kaplama için, metal ve plastik boyandı. Tamam plastik veya camdan yapılmış ışıklı şeffaf cepheler iç boşluğu genişletmek. Doğal ahşap nedeniyle irilik ve pahalı çok nadirdir.

Modern bir koridorda mobilya için en yaygın malzeme MDF, sunta, kontrplak kullanılan

 1. Biz fonksiyonel detayları hakkında unutamam.

Mobilya plan yaparken rahat ve pratik unsurları dikkate almak önemlidir. Böyle vb Temizlikçi, ayakkabı bakımı için araçlar için raf, şemsiye için stand olarak

İç önemli planlarken rahat ve pratik unsurları dikkate almak

salon için hangi mobilya parçaları, modern bir tarza içerir

Şu anda, koridorlar genellikle farklı varyasyonlarda kombine edilebilir tamamı belirli bir alan özellikleri veya modüler sistemler ile yapılan gömülü sistemler, satın aldı. Ama her durumda, mobilya pratik ve rahat olmalı. en yaygın koridorda kullanılan bazı mobilya öğeleri inceleyelim:

ülkemizde sıcaklık önemli mevsimsel dalgalanmalar, giysi herhangi bir kişinin mevcut çeşitli setler ile karakterizedir çünkü. anlamsız açık raflara her zaman onları tutmak. Bu nedenle, kabine kapanış bugünün koridorları en popüler unsurlarından biridir. Ancak, bazen büyük dairelerden ayrı bir giyinme işlevidir.

Bir seçenek düzenlemesi koridorda giysi saklamak için dolaplar kapalı

Tabandan tavana kadar en akılcı üretim kabine boyutu. Modern donanım, iç mekânda en iyi şekilde sağlar. açıldığında kapı "bölmesinin" veya "akordeon" mekanizması yapılabilir zaman yerden tasarruf etmek.

 1. Açık askı sürekli giysi işletilmektedir.

Mobilya bu parça olmadan koridor çok nadiren görülebilir. Sadece dış giyim bırakın bir yere ihtiyacı konusunda hemfikir. Hatta mümkün en küçük alan askıları asmak için bir açık alan ayırt etmek. Alan izin veriyorsa, o rahat ve ferah askı kurmak uygun olacaktır. Orada kesit modelleri her bir aile üyesinin yerini tespit etmek.

Açık raf sürekli kullanılan giyim

Yüksek teknoloji tarzı hayranları için ilginç bir çözüm ayaklı metal askı olurdu. Modern teknolojiler onu her renkte tonda izin verirken, mükemmel yer kazandırır.

Açık bir askı ile genellikle bir. Bu modelin şapka hayranları için gerekli bir konudur. Bu durumda, salon alanı izin verirse, her özel şapkalar rasyonel bireysel sahipleri sağlayacaktır. Fanlar örme kapaklar de geleneksel raf yapabilirsiniz.

Şapkalar hem rafta hem de bireysel kancada saklanabilir

Mevsimlik ayakkabıları depolamak için kapalı bir ayakkabı deposu ve her gün kullanılan ayakkabı için açık raf olabilir. Her ikisine de sahip olmak elverişlidir. Bu alan kazandırır ve doğru ayakkabı bulmayı kolaylaştırır.

Koridorda açık ayakkabının yeri için uygun bir seçenek

İdeal olarak, mevsimlik ayakkabıları depolamak için kapalı bir ayakkabı mağazanıza ve her gün kullanılan ayakkabı için açık bir rafa ihtiyacınız olmalıdır

İlginç bir çözüm, aynalı dolap cephelerinin varlığı olacaktır. Bununla birlikte, klasik hayranlar duvarda sıradan bir ayna asabilirler, bu durumda şeklin düzensiz olması arzu edilir. Koridoru görsel olarak arttırmak için, ayna bir aydınlık veya LED şeritle aydınlatılabilir.

İlginç bir çözüm, ayna kabini cephelerinin varlığı olacak

Rahatlığı değerlendirecek olanlar için önemlidir. Katılıyorum, yumuşak bir ziyafette oturarak ayakkabıları çok daha rahat ve rahat bir şekilde çıkarın. Döşeme malzemesini seçerken, yıkanabilir kumaşlara veya cilde tercih etmeniz önerilir. Koltukların altında, açık veya kapalı tip ayakkabıların raflarının yerleştirilmesi önerilir.

Koridorda alternatif olarak ziyafet ve sandalye

Rolü yukarıdaki mobilyalardan herhangi biri tarafından yapılabilir. Ancak, daha rahat depolama ve torba seçimi için, kancalı özel bir cihaz satın almaya değer olabilir.

Çanta depolamak için çok amaçlı kanca

Mobilyaları nasıl düzgün yerleştirirsiniz?

Bu sorunu çözerek, barınma imkânlarına odaklanmanız gerekir. Modern stil, gerekli bütün iç mekan parçalarının maksimum küçüklüğü ve işlevselliği anlamına gelir.

Girişin yakınında geleneksel olarak ayakkabıların yeniden ayakkabılandığı bir yer var. Uzanan elin mesafesinde bir çanta, şemsiye stand, şapkalı raf ve bir elbise askısı bulunması önerilir. Çok uygun bir ziyafet olacak.

Mevsimlik giysiler için gardırop, istediğiniz yere kadar uzaklaştırabiliyor. Giriş kapılarının iç yüzeyine büyük bir ayna yerleştirilmeli, eğer duvarlarda bir yeri yoksa.

Koridorda rasyonel mobilya düzenlemesi seçeneklerinden biri

Küçük koridorlar ve özellikleri

Modern bir tarzda küçük bir koridorda yer verirken, hangi mobilya türünde gerçekten gerekli olduğuna karar vermek önemlidir. Geniş salon sahipleri, istedikleri şeyleri seçmekte özgürdürlerse, sınırlı alan olması halinde aşırı yüklenme tehlikesi vardır.

Küçük bir koridorun lakonik iç kısmı

Alanın küçüklüğünün giriş alanını tam olarak yerleştirmesine izin vermemesi durumunda, aile üyelerinin ihtiyaçlarına öncelik verilmesi gerekir. Örneğin, eğer ailenin içinde bir çocuk yoksa, kirli ayakkabıları yeniden eğitmek ve saklamak için bölgeyi olabildiğince daraltabilirsiniz. Veya aile bireyleri koşuşturma boyunca her şeyi yapmaya alışkınsa, bir ziyafet olmadan da yapabilirler.

Küçük bir koridorun ekonomik kullanımına bir örnek

Bir başka ilginç çözüm ise, döner depolama sistemleri, örneğin bir ayna arkasında bir elbise askısı yerleştirilmesine izin veriyor.

Küçük koridorların daha ferah görünmesi için aşağıdaki kurallara uymanız önerilir:

 1. Hafif renklerde, zıt öğelerden az sayıda veya hafif cephelere sahip koyu renkli mobilyalar tercih edin.
 2. Bir dolap almayı bırakın. Bu mümkün değilse, yansıtılmış kapılarla yüksek ve dar bir model seçin.
 3. Askı modelleri arasından bir askı seçmek arzu edilir - birkaç kanca ve başlıklar, eldivenler ve şemsiyeler için bir raf.
 4. Askı altında, kirli ayakkabılar için açık raf yerleştirmek uygundur. Üst düzlem çanta ve eldiven için bir masa olarak kullanılabilir.
 5. Eğer boş bir duvar varsa, üzerine aydınlatmalı büyük bir aynanın yerleştirilmesi arzu edilir.
 6. Ziyafet masasını sırt kolonuyla değiştirmek mantıklı.
 7. Aydınlatma ile aşırıya kaçma. Işık yumuşak, yayılmış, parlamayı önlemiyor olmalıdır. Aynalarda doğrudan ışık akışlarından kaçının.

Koridorda bisiklet saklamak için orijinal bir çözüm

Dolayısıyla, modern tarzda koridor mobilyaları en üst düzeyde işlevsel olmalı ve minimum yer kaplamalıdır. Gerisi, dairenin genel stili, ailenin ihtiyaçları ve tabii ki kendi zevklerine göre yönlendirilmelidir.

Sadece 2 alanı doldurun, sizi tüm nüansları netleştirmek için geri arayacağız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 8 = 2