Modüler origami vazo

Yeni başlayanlar için Modüler origami şemaları zemin vazolar

Bu başyapıtları modüler origami tekniği hakim olanlar için kağıttan elde edilir. Ama insanlar sadece öğrenmek, eğer bir şema vazo ile başlamak en iyisidir.

Modüler origami - birçok yerinde ilginç şekiller katlama tekniğidir. Küçük bir modülden Çeşitli hayvanlar, çiçekler, çizgi film karakterleri, renkli ve neredeyse gerçek bir alır. tam üç boyutlu şekil kalır beri. bizim durumumuzda vazo şeması, - Yani, modüler origami nasıl geliştiği giderek görelim.

Belirli bir desen yerlerinde Toplanan (modüller) kendileri karmaşıklığını temsil etmemektedir. Ama bunların şekil sabır gerektirir. Bu parçaların büyük bir sayı bazen büyük ölçekli el sanatları için gereklidir.

örneğin, basit modüler origami şemaları vazo yapmak ya da bir kuğu nasıl sorusuna gelince, bu el sanatları "temel" eğitim vardır.

modüler origami basit herhangi bir nesnenin yapısı için kurallar. modüllerin ilk satırı entegre ve alt sıranın üstüne bindirilmiş ikinci satır, tutar. benzeri ve - ikinci tutma bir üçüncü sıra 4 için temel oluşturur.

Bu renkli elemanlar bırakmaya doğru sırayla gereklidir. Renk elemanlarının sırasını kırarsan düzeni belirtilen desen tak. Basit desenler görsel görülen ve istenirse kurtulmak mümkün değildir. Ama daha karmaşık desenler özel bakım gerektirir.

modüllerle - Modüler origami ile aşinalık dünyasının temel parçacık yapımı ile başlar. modüllerin dışında bir vazo henüz modülleri yapmak ve birbirlerine nasıl bağlanacağını bilmek öğrenmek zorunda nasıl ayrıntılarda analiz önce.

Onları kesip, eşit dikdörtgenler içine A4 bir sayfa bölün. Her bir dikdörtgen iki kez yarı bükülmüş. İkinci bir yön değiştirme açıları birlikte Dirsekler, altta kalan kareler yükselir. Ortaya çıkan üçgen çift eğmek. Bu bölüm el sanatları için kullanılacaktır.

modüllerin diyagonal çizgili Basit vazo

dönüşümlü içinde birer gerekli modüller birini uygulayarak, basit bir vazo koyarak bir basit şemaya göre sendeledi. Birinci satır ve bir ikinci parçasının iki parçası; İki ikinci sıra - üçte biri. Yani 3 serisi geçmektedir.

1

Ama önce bir ince kuralı. vazo alt daha ince olduğunu, o zaman hacminde genişler kesmek. Ve bu kesmek uzatmak için, bir daire içinde modüllerin sayısını artırmak gerekir. Bu amaçla, önceki sıranın her diş, yalnızca aşağıdaki 3 modülleri temel kurala göre gösterilmesi gereken bir sonraki satırın bir 1 modülü, empoze. Sonuçta, figür sıkı tutulmalıdır. Ve 4 satırdan yüzden alternatif modüller.

Zaten 3 satır içeren bir köşegen desen oluşturmak için, farklı renkte 2 adet yapmak gerekir. Her bir satır istenilen yönde kemer elemanları katlanmalıdır sonra. Böylece, birinci aynı sırada ve aynı model giderek azalır, daha sonra vazo çapı genişleyen ve.

vazo yukarıdan aşağıya kadar ince olacak zaman, uzunluk olarak biraz vazo yükseltmek için güzel üçgen standı yapabilirsiniz. Toplam aynı renk ve 296 392 modülünü hazırlamak için gerekli - diğerinin.

Sonuç boyunca diyagonal çizgili bu vazo olduğunu. Bu yeni başlayanlar için çok ilginç bir devredir.

Modüler origami vazo: el sanatları şeması

Karmaşık desenler kişiden özel bakım gerektirir. Yeni başlayanlar için ipuçları - Her satırda modülleri saymak unutmayın.

Modüler origami (vazo), dekor farklı elemanlar karmaşıklaştırmaktadır montaj şemaları, ana sınıfı gözlenmesiyle elde edin. Ancak, akış şeması güvenebilirsiniz. İşte bir örnek.

birbirleriyle unsurlarla Çıtçıt, güvenle benzer düzenleri vazo şeklinde basit montaj için alınabilir nasıl bilerek. kolaylık sağlamak için, bu hesaplama devresi modülleri.

imkansız, huddling olmadan görsel tasarım sürecinin takip edin. Özellikle bir kişinin inşaatında ilk kez çekildiğinde. için onay istiyorum emin olun.

Karmaşık bir şekil ve bir desenle vazo

bir lotus şeklinde Daha güzel vazo farklı bir şema oluyor. Bize biraz nüansları inşa edelim.

Modüler Origami (şema vazo) tüm çizimleri simetrik olmasıyla karakterize edilmektedir. Her sırada beyaz ve sarı parçalar eşit miktarda toplayın. Bu planın numara olduğunu ayrı bir pencerede sanki yapılan yaprakları şeklinde desenleri. petal bir tarafında, ve 9 - - Onlar 9 üçgenler ilkesi üzerine kurulmuştur diğer. üst alt kısmında ve en ortak birimler düzenlenmektedir. Diğer tüm adımlar, onlar durmayacak aşina. elemanlarının bir sayıda el yüksekliğine göre hesaplanır, ve şema inşa edilebilir. Sen tren ve üzerinde ve hayal güvenerek, alternatif düzenlemeler yapmak için deneyebilirsiniz.

El origami değişen karmaşıklık

Diğer el Yukarıdaki şemalarda gösterilen örnek ile aynı prensibe göre yapılır. geleneksel devreyi hakim olduğunda, farklı renkli desenler çeşitli küçük süs ile lekeli delikli desen üretimini almak mümkündür. Karmaşık eserler böyle oyulmuş "pencere" sütunu olarak ürün bulunamadı. Modüllerin her satırda kullanılan hesaplamada kaybetmemeye önemlidir.

İşte, şema çok daha karmaşık bir ilköğretim "koza" şeklinde düzeni daha modüler origami "vazo" dir. Ama ilginç ve renkli olan kesmek.

Bu sanat sınırları yoktur ve tüm devreler dinamik. Eğer aynı, sadece elemanlar olacağını daha büyük modüler origami şeması büyük vazolar oluşturmak istiyorsanız size iki kat daha fazla oluşturmanız gerekir. Ve büyük bir vazo koymak da iki kat daha uzundur. Aslında, büyük ölçekli modüler origami inşa etmek, vazolar düzeni ölçekli.

Bize çok büyük bir zemin vazo montaj açıklamalarına devam edelim. Böyle büyük bir modüler origami destek vereceğini kartondan yapılmış bir iskelet, ihtiyacı vardır. Taban vazo (diy düzeni) elemanların sınırlı sayıda içermez. Origami tam olarak bu zemin vazolar kapsamını çoğaltır. Ve hatta zor elemanların sayısı hesaplamak için. Bu durumda Güdümlü o konunun yaratıcı vizyonu için gereklidir.

Başlamak için, favori modeli bulmak gerekir ve daha sonra ondan iterek. modüler origami (şema vazolar) gibi benzeyecek? Daha sonra ne yapmalıyım?

  • Karton tüp Eğer mümkün olduğunca sıkı almak gerekir. şeklinde tutacak tutkal karton çevrelerin tüm yüksekliği.
  • Kuyunun dibi kalın karton yapmak.
  • Modüller bir yerden diğerine kademeli inşa origami.
  • İlk kez çok "kalın" vazo yapmak için gerekli değildir.
  • serideki modüllerin sayısı, işlem sırasında kağıda yazmak için arzu edilir.

açık vardır: karton Kat daha yüksek vase olacaktır. "Yaratıcısı" hala origami inşaat çizimlerin yönteminde zorluklar yaşanıyorsa, herhangi çizimler olmadan, tek renkli vazo yapmak daha kolaydır.

Sonra bu devrelerin montaj diy eğlenceli izleyecektir farklı modüler Origami (vazo) kurmayı öğrenir.

Modüler origami vazo

"Altın Zambak" - bahçe ve sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili bir site

"Altın Zambak" - bahçe ve sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili bir site

Modüler origami. vazo

Yeni Yıl yaklaşıyor ve birçok elleriyle hediyeler hazırlıyoruz. Biz modüler origami tarzı bizim atölye imalat güzel çiçek vazoları sunuyoruz. beyaz, pembe ve parlak pembe: vazo üç renkte modüllerden monte edilir. Modüller pembe ve parlak pembe renkler böyle açık yeşil ve yeşil ya da mavi ve mavi modül olarak başkaları tarafından değiştirilebilir. Sonra bu makalede fotoğrafların birinde gösterilen vazo dışarı çıkarmak.

Kurul sadece bir kuğu figürünü monte edilirken gibi, altta ile başlayan:

Her satırda, 24 modüllere yer almaktadır. Çemberin kapanışı ve buraya gelirken silindir dönüm bir "güneş", onun mide sancılarına şöyledir:

Ve başka, üçüncü bir pembe modülleri bir dizi inşa etmeye devam:

Dördüncü satırda her üç pembe modül tek beyaz koyun:

Beşinci satırda iki beyaz ve iki pembe modülü ile birbiri ardına. Böylece, modüllerin oluşturulan desen.

Altıncı satırda zaten parlak pembe modülleri istihdam:

Dokuzuncu serisi - tamamen pembe modüllerin:

"Askı" sıra sıra yanındaki vazoyu koymak. (Ne yazık ki, sonraki tüm görüntüler sadece farklı bir emisyon spektrumu ile, diğer aydınlatma yanmış bir lambayı değiştirmek zorunda kaldı. Biraz daha farklı bir renge sahiptir. Bu durumda önemli değil çünkü biz "photoshop" fotoğraflar, orijinal rengine uyum sağlamaya çalışırken, değil mi yoktu).

15 inci ve 16 inci satır sürekli değil: oluşturmak altı çıkıntı yükseldi. Her projeksiyonun üst parlak pembe modülünü çoğaltmak:

vazo boynunun montaja alınıyor. Tam olarak projeksiyonlar arasındaki vazo omuz modüllerin 12-14 bir dizi koyarak ve katılmak:

"Çekme" sonunda vazo boynu onun üstüne tescil geçin. modüller üstündeki vazo çok büyük ve orantısız genişleme gibi Burada modüller 1/32, 1/16 gerekir. Biz sadece böyle bir "merdiven (sağ alt resim) inşa ardından iki beyaz 1/32 koymak ve bunların pembe modülünü mühürlü ve:

Bu beyaz merdiven pembe modüllerini Demirleme. Sonuç altı yaprakları ilkiydi:

Biz kalan beş yaprakları kurmak. Hazır üst vazo alın:

Hayal gücünüzü kullanın, örneğin, üst vazo beyaz modülleri tamamlayabilir:

Vazo hazır! Ancak, bunun üst hepsi aynı çok geniş (sol altta fotoğraf) olacaktır. Her yaprağa saflarına üzerinden dört modülleri çıkarma, biz (sağ alt resim) gerek var:

Son iki görüntülerde - nihai üst vazolar (yan ve üst):

Ayrıca selofan sarılmış ve vermek edilebilir. Hayır, çok erken görünüyor: biz de vazo için güzel bir çiçek yapmak zorundadır. Ne dahaki sefere yapacağız. Biz klasik Toshikazu Kawasaki gül Japon origami ustaları yapacağız.

Sonuç olarak, biz, siz, kase, sepet ve diğer öğeleri güzel bir vazo oluşturabilir farklı renkler ve bağlantı modüllerinin yollarını birleştirerek vurgulamak:

Ve, bir origamista artıları olarak kendinizi denemek ve bunun gibi zemin vazo toplayabilir, bu basit vazolar, hediyelik eşya araya öğrenmek:

Veya burada özel tasarım köşe modülleri ile bir vazo şeklinde şeker zorlu altıgen geçerli:

Ama serinin "Petunya" çiçek vazo. Vazo 35 cm yüksekliği.

Bu tür ürünlerin montaj işlemi öncekiler önemli ölçüde farklıdır. Ve bu üç parça, bir ana sınıfı ayrılır, ayrıntılı, ayrı büyük zemin vazolar inşa edilir.

Ve burada usta modüler origami tarafından yapılan gerçek sanat eserleri bulacaksınız

Sitenin bakım için Gönüllü bağış

Rublyovy ödeme sistemi Yandex.Money'ye dolayı kabul

(Ters sırada) makaleye yorumlar:

Yorum: (a) eklendi: natalіya

tse dіysno başyapıt

2 basit vazo nevazmozhna zdelat

Öyle değil var vazo altındaki 1 ne yapacağını çıkıyor?

Beni, bu vazo için kaç modülleri ihtiyaç lütfen söyle?

Vera, sen modüllerin eşit sayıda almak gerekir. Daha iyi - dörde veya altıya birden. vazo boyutuna bağlı olarak 64 modülden oluşmaktadır ilk satırı gül ile modüllerin büyük bir açık vazo için 16 veya 24 veya 30 veya 36 başlangıç ​​sayısını alır.

Yorumunuzu ekleyin:

Mükemmel bir sonuç için size marifet biraz gerekir

İyi bir meyve vermenin basit sırları

Hiçbir şey karmaşık, ancak sonuçlar - etkileyici!

Modüler origami vazo

Çok üzgünüz, ancak istekleri otomatik benzer IP adresi yapılmış. Bu nedenle, geçici arama erişimi engellemek zorundayız.

Aramaya devam etmek için, metin kutusuna resimdeki karakterleri girin ve "Otpravit9raquo tıklayın;.

Tarayıcınız çerezleri devre dışı bırakılır. Yandex hatırlıyorum ve gelecekte doğru tespit etmek mümkün olmayacaktır. Çerezleri etkinleştirmek için, Yardım sayfamızdaki önerilere uyun.

Belki otomatik sorgular size ait olmayan ve diğer kullanıcıların sizinle biri IP adresi de ağa bağlanma. Sen seni hatırlar ve bu IP gelen diğer üyeleri ayırt edilebilir, bundan sonra form içine karakterleri girmek için bir zamana ihtiyaç duyarlar. Bu durumda, CAPTCHA bulunan sayfa uzun süre sizi rahatsız etmeyecektir.

Belki tarayıcınızın arama otomatik sorgular tanımlayabilirsiniz eklentiler yüklü. Bu durumda, biz bunları devre dışı bırakmanızı öneriyoruz.

Bilgisayarınızın, bir virüs programı ile enfekte bilgi toplamak için kullanabilir olması da mümkündür. Belki Sistemi virüslere karşı kontrol etmelidir.

Herhangi bir sorun varsa veya destek ekibimize bir soru sormak isterseniz, geri bildirim formunu kullanın.

otomatikleştirilmiş sorgular gerçekten bilgisayarınızdan gelir ve bu konuda biliyorsanız, biz özellikle bu amaç hizmet Yandex.XML için geliştirilen kullanarak önerilir (örneğin, bu tür istekleri göndermek aktivite Yandex sıralamak gerekir).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + = 4