Motor kültivatörle için Ekler

Motoblok hasat için memeler

sitede çalışmak daha kolay Motoblok. Bu tekniği kullanarak kök bitkileri hasat toprağın ekimi, hilling bitkileri ve toplama yapılabilir. yürüyüş arkasında ek aktif grubu, örneğin, ayrı bir kesme ya da kök bitki toplama eki.

Bir bıçak, bir yunus ve bıçak tarak, halk grohotnoy duş denir - hasat için en yaygın ipuçları ikisi. Bu isim, bu meme nedeniyle motorlu kültivatör kullanırken, o zemine çökme yaşanan kırar ve yana toprağı atar gerçeğine oldu. Her meme, hasat için avantajları ve dezavantajları vardır. daha ayrıntılı olarak bu ekleri ile çalışma düşünün.

Bıçak Dolphin ışık benzin kardeş ile birlikte gelir. Bunların ağırlık, genellikle en fazla 80 kg. motor 4 litre monte örneğin motorlu bloklarda. a. 6 litre. a. bir alanda en fazla 20 dönümlük bölümlerini işlemek için tasarlanmış Benzin tillers. Bıçak Dolphin yunusun kanatlara benzer bıçaklar ile geniş bir etkin kesici.

bıçakları birbirlerine Ancak bu bağlanmanın 15-20 cm'lik bir mesafede düzenlenmiş olan her saniye yatak kökleri hasat edilebilir. Sitenin tüm alanı işlemek için aktif üreticilerin konumunu değiştirmek için gereklidir. Buna ek olarak, toprağa çok derin bıçak yunus, bu kökler bir kısmını kesebilir böylece.

yunus bıçağın avantajı hasat bir çimenlik alan üzerinde kullanılabilir olmasıdır. Bıçak güçlü kök sistemi ile başa çıkmak ve yabani ot sapları. Hasat meme kanatları yapışabilir yağmur sonra açık havada veya kir içinde gerçekleştirilebilir için gerek yoktur. yağmurlu havalarda Hasattan sonra, kesici temiz olması ve netleştirmek gerekir.

Meme peteği benzerlik tırmık temsil eder. Onun bıçak sürekli yüzeyde toprak ve kökler çıkartma, titreşimle. Sırtın dezavantajı çimenli yataklar üzerinde hasat başarısız olmasıdır. Topraktaki taşlar da aksi halde, ağızlık kırmak için bıçak olmamalıdır.

Bu parça köklerini kesip her satır kapsamaz. Buna ek olarak, titreşimlere Toprak gevşek hale gelir nedeniyle, bu yüzden bıçak yunus İşlemden sonra daha kolay elle patatesleri toplamak için. Hasattan sonra, kökler temiz tarak olacaktır.

Motoblok için bir kar kaldırma ağızlığı nasıl yapılır

Kışın, yoğun kar yağışı sonrasında kürekle bölgeyi temizlemek zorunda. el traktörü üzerinde kar makinesi eki satın alma hakkında Birçok seyirci. Eğer bir çiftliği varsa itmeli kar temizleme için bir ağızlık yapmak için ellerinde ayarını kendi modernleşmesini gerçekleştirebilirsiniz bir tekniği vardır. Bu yürüyüş arkasında kar araçları size, geniş bir alan üzerinde kar temizlemek için zaman enerji tasarrufu yardımcı olur.

meme aygıtı kardeş

Köylülere bir önek çıkarma Kar iki tipe ayrılabilir.

1

İlk ve en basit - bu birçok traktör, kamyon gördük düzenli bıçak vardır. İşte prensip aynıdır: tırmık sürüklenir taşırken ön, dümeni pulluk takılı. Bu seçenek high-end, ağır kardeş için daha uygundur. Küçük zayıf motor ağırlık nedeniyle eksikliğinden büyük sürüklenme taşımak mümkün değildir: yerine kayacak.

İkinci seçenek - eki olan burgunun etmektir. Bunlar çit, kar örtüsünün vida hızı, aralık ve derinlik emme ejeksiyon genişliği farklıdır. Kar atışı üstünde konumlanmış bir borunun içinden tarafına kar fonksiyonu kırma performans kar burgu kavrama ve daha sonra çıkış olarak verilmesi için mahfaza içinde.

Bir kar sevk edici seçerken tüpleri döner ve sağlam bir şekilde sabitlenmelidir olduklarını belirtmekte fayda vardır.

Eğer az on metrelik bir mesafede atılır yönü karda insanlarda veya hayvanlarda olamaz: O bölgeyi temizlerken önlem unutmak için önemlidir.

Yakalanan ne yardımıyla? bir tahrik kayışı ile tahrik olan bir demir kabuk monte vida mekanizması ile.

Tertibat vida mekanizması

vida mekanizması metal matkap (Arşimed spiral) metal talaşlar ilkesine dayanmaktadır. şaft üzerinde ezilmiş kar dışarıdan püskürtülmesi için açıklığın yakınında bulunan şaft, merkezine doğru bir eğim ile spiral diskin şeklindedir. Kar diskleri vurduğunuzda o kesti, ama nedeniyle eğime, bu kar atmak için deliğe geçer. Ve nedeniyle delikten milinin hareketinin hızı atar. Elbette şaftın fazla hareket hızı, daha fazla kar atılır.

Çok ucu tam olarak metaldir. öyle Aşağıda zamanki kızakların olarak koşucular, karda kaymaya. Arka kısmında bir motor bloğuna bağlanmak için özel bir römork vardır. modeline bağlı olarak, yan veya arka bağlantı kayışı sürücüye bağlı burgu güç iletmek zorundadır.

Kurulum kendisi sanatta usta biraz ile hemen hemen herkes gücü, zor değildir.

Motor ekici Neva ayarı örneğini ele alalım. Cihazın ön kısmının ucunda ağızlık bağlamak için gerekli olan özel bir stok vardır. iki cıvata ile meme ön motoru ekici monte edilmiştir. kayış seti bağlayan Neva Nehri üzerinde Sonraki koruması bozulan kemer. kayışın kurulumdan sonra aksi basitçe burgu temizleyicisine gücünün iletilmesi olmadan kayacaktır, sıkılaştırmak için gereklidir. giysi sıkılaştırmak için can: hasar mümkündür ve hatta kırık kemer yaralı çünkü kayışın Yükleme tamamlandıktan sonra, yerinde koruyucu kapağı iade etmeyi unutmayın. Bu minimum süreyi ayarlama tüm süreci alacaktır.

Tüm kar kaldırma vida ile çalışmak için güvenlik kurallarının ortak seti vardır:

 • kar temizlemeden önce, yabancı cisimlerin varlığı için bölgeyi kontrol edin;
 • delikler, keskin tepeler olmayan tek düz alana çıkarın;
 • Yerde ekici veya nesnelerin hareketli parçalar üzerinde yakalayabilir öğeleri asılı olmadan rahat giysiler içinde elbise;

 • ekici kar makinesi eki sıkışan yabancı cisimlerin çıkmaya çalışmayın zaman. Herhangi bir işleme motoru, vida milinin durdurma kapatıldıktan sonra gerçekleştirilebilir;
 • Her zaman yolda çalışan Atma Makinesi hasar verebileceği hiçbir insan ya da hayvan olmadığından emin olun;
 • Dikkatle tekniği kapalı motor veya vida snowplow arka plan gürültüsünü, komple durdurma vidasını ve ancak o zaman gürültü nedenlerini tespit etmek için meme muayene harcamak duyarsanız. Aynı - meme içine yabancı bir nesne ile temas halindeyken kurutulması;
 • Hiçbir durumda kişi başına tüp kar çöp işaret etmemektedir. Herhangi bir yaşam nesnesi (insan ya da hayvan), en az 10 metre olmalıdır. yaralanma tehlikesi karda değil, aynı zamanda, karda olmak olabilir olası öğeler üzerinde sadece dayanmaktadır cam, sopa, teneke kutular ya da diğer yabancı nesneler;
 • Çalışma gündüz, sadece gündüzleri yapılmalıdır;
 • Alkol veya herhangi uyuşturucu etkisi altında traktör insanların arkasında Atma Makinesi kendisi kullanamaz.

Ev yapımı Atma Makinesi menteşeli

Kar kaldırma meme Eğer bir kaynak makinesi sahipseniz, teknolojiyi anlamak için, ellerinizle yapmak oldukça mümkündür. Çöplük önünde kar itecektir, en kolay başlayarak size ve farklı modifikasyonlar mevcut hemen her malzemeden yapılabilir. Sürüş zaman, kar üstünde onların yüksekliğini kontrol etmek ve yanına dönebilir.

kolay seçenek Atma Makinesi - Boş gaz silindirden. daha fazla güç anlamına gelir silindir oldukça kalın duvar, içinde, uygun bir şekle sahiptir. Sadece yapmak bir yürüyüş arkasında traktöre monte etmek gerekir. Ön hesaplamaları yaparak, piyasada bulunan materyallerden yapmak kolaydır.

Auger tasarım kendinizi çok daha zorlaştırır. genişliği kar kavrama - İlk adım boyutlarını belirlemektir. Cihazınızın güç bir kürek genişliğinde için yeterli olup olmayacağını hesaplayın.

Bu başlangıç ​​tasarımı dayanarak:

 • Dış mahfaza. Metali yapmak arzu edilir: Kontrplak hızla gücünü kaybedecektir. konut şeması internette olduğunu ve bunun boyutu ne kendisi tarafından değiştirebilir;
 • memenin önemli bir kısmı, - kendisinin bir vidadır. orta vida boru parçalarından yapılır. dayanımı yüksek olacaktır, oysa Halkalar tercihen metalden yapılmış vida. halkalar başka bir sürümü - konveyör bant onları yapmak. Bıçak eğim hesaplanması iki kenarı borunun merkezine doğru konverjans şekilde yapmak gereklidir. Borunun orta kar amacıyla şaft boyunca hareket yönü ile bıçak 3 kaynaklanmış olması gerekir olarak dışarı çıkmadan önce boru içine beslenir ezilmiş. bir konveyör kayışının - bıçakların Yükleme tamamlandıktan sonra, fazla metal taşlama halka ve makas keserek, boru üretilmesi için dengelenmelidir tahrik eder. sürece vidanın bir denge vardır gibi olmalıdır aşırı Trim;
 • Bir kayış mekanizması tarafından tahrik olacak nasıl: gelişiminin Bu aşama vida sürüş mekanizmasıdır. Bu vidanın borusuna bağlantı için yan tarafına monte edilmiş olan kayışlı tahrik dişlisi vasıtasıyla gerçekleşir;

 • dişli yüklenmesinden sonra birim rulmanlar sıkışmamış daha fazla, nem, kire karşı kapanmalıdır. Aynı zamanda onlar çok daha uzun sürecek;
 • büküm mekanizması ile - bu aşamada, kullanım kolaylığı için bir tüp aracılığıyla kar vardık. Döner mekanizma basit şekilde yapılabilir. Bu amaçla, boru düzenli aralıklarla delikler ile ve kasanın içinde aynı delikli benzerlik büyük yıkama altına yerleştirilir. optimal tüp döndürme seçilmesi, boru açıklığı içinden cıvata ve somun ile kilitlenir.

cıvataları ve somunları kullanarak Sağlam bağlantı güvenliği için önerilen ve tutturma artırmak olduğunu. Parmak titreşim çıkarıp konut içine almak ve boru koruyucu olmadan döndürmek için başlayacak halinde bunun sonuçları, hoş olmayan bir şekilde olabilir.

Düzgün yapılmış hesaplamalar ve dikkatli bir çalışma kış harika asistanı geldiğinizde kim kar yağışı herhangi sonuçları ile başa çıkacak.

Eğer motor bloğu yürüyüş ile geniş alanları temizlemek için varsa çok kolay değildir. biriminin çalışmalarına kolaylaştırmak amacıyla, bir koltuk ile bir sepeti oluşturmak mümkündür. ön olarak ayarlayın. Bu tramvay kullanmak ve bahçe kazma uygundur. geri bir römork için izin verilen sabitleme adapte edilebilir ve bir karavanda motorlu kültivatör kullanarak kargo taşımacılığı mümkün olacak.

kendi ihtiyaçları için herhangi bir sınırlama rework ve yeniden işleme tillers olduğunu bir duygu yoktur. Orada hazır bir seçenek olup böylece bunları kendiniz yapabilirsiniz. Böyle bir arabası yapma kar temizliği için meme daha da kolaylaşır.

Bir koltuk ile küçük bir arabası yapmak için. arabaları için tekerlekler seçerken hala çapa traktör tekerlekleri yürümekle aynı güveniyoruz. Eğer bir motosiklet kullanabilirsiniz rağmen. Seçeneklerden biri koltuk ile motosikletin arkasından alınabilir.

iki tekerlek üzerinde yeniden. bir tekerlek sadece kar veya toprağa gömmek ve sadece onun dengesini korumak için mümkün olmayacaktır ve oturup beri uygun olmayacaktır. Ve donanım senin motorlu ekici için özellikle sert kavrama değildir. Ne hareket güvenle motor bloğu çalışabilir olacaktır. rijit bağlantı sadece herhangi bir yönde çevirmek mümkün değil. Hep pryamo.Zaklyuchenie.Kak yukarıdan görülebilir gidecek. yürüyüş arkasına kadar Eklenti ekonomide orada Motoblok çok yararlı ve gerekli bir şeydir. Kar temizleme çalışmak daha kolay zamanlarda O'dur.

Kesin olarak fiziksel neredeyse rahatsız etmeyin. snowplow açarken mı. Ve ekici kar temizleme arkasında mevcut arabaları ile genellikle sürme temizleme bezi ile neredeyse bir oyun haline gelir. Hazır snowplow yaklaşık 25-30 bin ruble maliyeti iken. Bir ipucu değerinde bir buçuk, iki kat daha az.

şema kendisine göre doğru yapılırsa eğer, o çok daha azdır. Ne kadar az kendin yap tek tek olduğu düzeni ve malzeme bağlıdır. Eğer stokta memeleri imalatı için doğru malzemeyi varsa kendileri için yapabileceği Birçok kişi neredeyse serbesttir.

kaybetmemek için böylece Bağlantıyı farklı kaydet, şunlar gerekir:

Motor ekici Neva için Ekler

Bir aletin değeri işlevselliği ile belirlenir. Yani Neva büyük bir daha Motorun tüm gücünü tam olarak yararlanmak için çok yönlü bir araç yapar Motoblok için memeleri büyük bir set var. Motoblok Neva için ekleri çiftçiliğe yapmak için bir araç olarak öncelikle oluşturulmuş olmasına rağmen Ve sadece, arsa üzerinde arazinin işlenmesi ile sınırlı değil.

Çapaların Neva memeleri yardımıyla yapılabilir Ne

Konvansiyonel kategoriye ayrılabilir farklı ucu, bir dizi oluşturmak Motoblok Homebrew, tasarımcılar - dikkate değer yaşı Motoblok Neva ve deneyim tavsiyeleri ustalar bazen izin

 • Tarım, işleme ve 20-30 dönümlük küçük alanlarda toprağın hazırlanmasını yapmak için bir araç;
 • Ve meme ekim, işleme ve hasat otlar ön kalıplama için araç;
 • Motoblok için nakliye memeleri ve ekler;
 • Temizlik için armatürleri ve ekipmanları.

Motoblok Neva en ilginç ve faydalı adaptasyon

En yaygın olarak, motor bloğu ile birlikte çalışma içinde kullanılan bahçesinde tohum toprağın işlenmesi için kullanılan ek ve memeler olarak kabul edilir. ekim ve hasat kolaylığı için tasarlanmış yürüyüş traktör nozulları, - popülerlik sıralamasında Sonraki taşıma cihazları ve aksesuarları bulunmaktadır.

çiftçilik ekipmanı için

Çoğu zaman toprak, sonbahar çiftçilik ve üst toprağın ekimi üzerine zorlu işlerini gerçekleştirmek için bir bahçe yeke kullanmak için satın motoagregat. Nedeniyle 7-10 BG güç dişlisinin çok büyük çıkış tork için Hatta tınlı veya tuzlu topraklar birkaç çağrıları için yeterli.

Toprak yapısı üreticisi bir araç için aşağıdaki seçenekleri sunmaktadır geri yüklemek için:

 1. Motor ekici Neva çekme kolu için bir saban genellikle çerçeve ile bir standart ya da evrensel birleştirme yapısı ile donatılmış. Motoblok orta ağırlık, kökler ve ağaçlar genç sürgünlerin toprak saban sağlar;

 • Ekici ve Motoblok için kesiciler "Neva MB 2" , Malç içine bitki örtüsü kalıntıları çevirmek multikultivator olarak bir yürüyüş arkasında traktör kullanmak, yabancı otların köklerini kesmek için, toprağın vspushivat daha derin ve iyice tanır.

 • Tek yapıya ek olarak, fotoğrafın olduğu gibi iki sıra halinde bıçak zemin ile kenarları kesme bir çift işlemek sağlayacak pulluk var eşleştirilmiş. Ama bu kadar ciddi bir ekleri ile çalışmak motoagregatah tavsiye edilir "Neva MB 23" veya "Neva MB23SD".

  Ana toprağa motor bloğunu pulluk beklemeyin, kök ve yabancı otların büyük miktarda orta toprak MB 23. Neva zaten sürülmüş olan yerlerin üzerinde çalışmak için oluşturulmuş olsa bile ağır motorlu-blokları, "çok sert" olma eğilimindedir. Bu durumda, iyi çalışıyor ve kesiciler ve çiftçiler ve pulluk.

  tuzlu topraklar ve kil üzerinde güç dönme pabuçları topraklar ve ağırlığı her zaman yeterli bir toprak sıkışmış tabaka azimle değildir. Çoğu zaman, bu yürüme traktörün ağırlık merkezini daha aşağı indirir kamyon, volan gibi ek ağırlıklar, kaynaklı daha stabil hale 20-25 kg bunun ağırlık artışı olup kancaları. çıkıntı çark genişliği 210 mm ve çapı 460 mm'dir.

  motoagregat Hiller ipuçları ekimden önce olduğu gibi işlemeli tarım yapacak kadar şanslı olabilir ve bitkiler arasındaki satırlarda otlar kaldırmak ile. Ama böyle bir cihaz çalışması yeterince biz enstrüman ayarları özelliklerini bilmemiz gerekir.

  ekim ve hasat için araçlar ve ipuçları

  dikim ve hasat için Sammy alışılmadık ve ilginç ekleri motorlu kültivatör kullanarak patates dikim için uygun kabul edilebilir. Cihaz eki fotoğraflardan anlaşılabilir. seçilir ve dozaj sıklığı olan konik konteyner yükleme kök, hareket süreci kesilmiş bir özel zincir asansör motor-pulluk karık olarak temin edilir. Bu nedenle, doğruluk karığa sekmeler tohum tutulur.

  Daha ciddi bir seçenek matkaplar römorkun temelinde yapılan, sarımsak veya soğan sürekli iniş küçük kafaları sağlar. Çalışma tür eki sadece hazırlanmış ve Motoblok zemin kullanılarak yetiştirilebilir. dikim toprak sonra iniş yüzeyi kapatma memesini kapatabilir.

  Motoblok Neva patates kazıcı olarak bilinen basit bir sıkma enjektörü kullanılarak patates hasat kazmak. Esas olarak, patates meme patates traktör katmanın arkasındaki toprak asansör ve patates kütle ayırma topakların eler saban monte bar dizisidir.

  Özellikle, daha sofistike tasarımlarda, Motoblok Neva için meme bile hunisi patates toplamak sağlar.

  olarak resmedilmiştir nedeniyle dönme ek enerji kuyruk mili aşağıdaki kısmın varlığı, özel enjektörler otsu bitkiler biçme için kullanılabilmektedir. Motoblok neva için biçme makinesi, motorun büyük güç sayesinde çok daha verimli ve benzin motorlu biçme özel daha hızlıdır.

  ulaştırma fonksiyonları ve temizleme için aksesuarlar

  yüksek güç motoru yeterli ve Motoblok neva adaptörü kullanarak dört oranlarının varlığı nedeniyle, birim kolayca mini traktör dönüştürülebilir. Özellikle kullanışlı bahçede veya çiftlikte çok küçük alanlar üzerinde çalışmak için seçenek olacaktır.

  Daha yük taşıma kapasitesi ve hız bir römork Motoblok Neva otostop edecektir. Ağır MB23S için, römork ağırlığı taşınan CD 400 kg'a kadar yük. Sıradan İkinci seri motoagregata için "Neva MB 2C" Römork eki 150 kg'a kadar taşıma sağlayacaktır.

  memelere Ayrıca Motoblok neva için motolopatu veya bıçak söz edilmelidir. fotoğrafı da görüldüğü gibi, cihaz yapısı Neva önünde kılavuz boru üzerine monte edilen bir profilli metal kalkan vardır. sapın üst kenarına, motor kültivatör sürüş kürek konumunu kontrol etmeye izin veren, sabitlenir.

  Güç Neva ilk hız motoagregat güvenli bir şekilde meme ile 10-15 cm yumuşak zemin yüksekliğinin kürek tabakası gibi kaldırır -. Kolaylıkla kum veya dökme partinin alanı planı döker. meme başka ilginç uygulama, kar temizleme olduğunu bahçesinde ve çevresindeki yolların küçük bölgeleri temizlemeye.

  Taze veya sıkıştırılmış kar hasat için Motoblok neva için en uygun rotor kar sökücüler olduğunu. Nedeniyle döner tahrik mekanizmasına sadece meme kar tabakasını kesmek değil, aynı zamanda etkin bir şekilde uzağa trafik rotasından kar kütlesini atmak için izin verir.

  kar ve çamurun bölgeyi temizlemek için döner meme bir tambur fırça şeklinde Motoblok Neva için alışılmadık, ancak yüksek ölçüde etkili bir ucu kullanılabilir yanı sıra. Döner meme rotorlu motor kasnakların birinden PTO kayışı hareket ettirilir. traktör Neva arkasında tekerleği üzerine monte 5-7 km / saat bir hızda buz ve sıkıştırılmış kar yüksek kaliteli asfalt ağlar arıtma gerçekleştirme yeteneğine sahiptir paketlenmiş.

  kumanda kolunu kullanarak öğütülmüş fırçaya döner bıçak, bir kıstırma derecesini ayarlamak ve bu sayede yüzey temizleme kalitesini artırabilir. Kırık buz ve toz ancak montaj kirlilikler için gereklidir kesintiler temizlik sırasında, fırça motoagregatom salınan. Hareket sadece cihazın rotada insanların yokluğunda olmalıdır fırça kafasını çalışmak, tamburun yüksek devir alındığında.

  özel ekleri ile Motoblok Neva genellikle büyük fiziksel efor ile ilişkilidir bir düzine birincil ve ikincil işlemler, daha gerçekleştirmesini sağlar. Bugün üreticileri özellikle popüler Neva için, sadece artacak, bunların sayıları ve yetenekleri yüzden piyasada kıyaslanabilir kendilerini motoagregatov bir seviyede özel nozul segmenti maliyetini tahmin motoagregatov.

  Str. En Dorogomilovskaya 10

  Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 3 = 1