Motorun Amerikalı ile neva Motoblok

Motoblok Neva 6.5 hp

Tillers Neva - Rusya pazarında bu kategoride en iyi bilinen cihazların bazıları. Onlar siteleri küçük bir alanda çalışma için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı ekipman ile bu ekipman çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanılır ve yabancı üretim güçlü motoru durdurmadan uzun süre tanır.

50 yılı aşkın için St. Petersburg işleyen fabrikanın "Kızıl Ekim" en tillers Neva üretim. mühendislik ve kanıtlanmış teknoloji işletmelerde geniş tecrübesi sayesinde yüksek kaliteli ürünler üretmek için yönetmek.

Neva modelleri kendi ithal kalemlerin çoğu bir ulusal meclis var ama. Bu yüksek performans ve uzun hizmet ömrüne ulaşır.

Motoblok Neva 6.5 hp Popüler bir aile çiftliği makineleri markası Neva Serisi MB-2'dir. Bu model, 2, tek eksenli, iki tekerlek aşağıdaki formüle sahiptir. (Toprak, arası sıra toprak yetiştiriciliği temizlik kök sebzeleri, patates ekimini kazıp, çiftçilik, kar kaldırma, su pompalama, ulaşım ve kargo operatörü, biçme ve oluklar kesmek için) ev bahçeleri ve meyve bahçelerinde işin büyük miktarda gerçekleştirmek için tasarlanmış aletler.

Neva 6.5 hp kütlesinin ikinci filiz olarak sınıflandırılır. tekniklerin çok sayıda yerini alabilir ekleri ve büyük fonksiyonel modelin geniş bir yelpazede kurmak için yeteneği ile. Cihaz en uygun ilk tedavi ve ortalama alan kısımların daha sonraki bakım için uygundur.

Tasarım Neva 6.5 hp tarafından pratik olarak diğer kardeş farklı değildir. Teknikte temel öğeleri şunlardır:

 • bir dişli kutusu (vites kutusu) ve kavrama içeren iletimi. V-kayışı aktarma kayışının gerilme göre bu model, bir mekanik kavrama mekanizması içinde. Redüktör Çok AGRO bir mekanik dişli zincir türü vardır. elemanının kendisi bir alüminyum mahfaza içine alınır. Dişli tasarımı marka ben birkaç yıl geçirdim. o inanır ana avantajları bile nispeten zayıf motorla, ağır zemin işleyebilir, güvenilir, kompakt ve mükemmel çekme kuvveti olmak. Şanzıman model Neva 6.5 hp İki ön ve bir arka hızına sahip. Vites değiştirme vites kutusu üzerinde bulunan bir sap olduğunu. hızları ikinci aralığı tahrik ve tahrik kasnakları üzerinde tahrik kayışının değiştirilerek elde edilebilir. Benzer bir şekilde 4 ileri gerçekleştirilebilir ve 2 geri hız. mekanizma, vites kutusu içine mekanik semiaxes ayrılması ve entegre edilmiştir. Onun dahil sol tekerleğin dönüşünü durdurarak sola teknoloji kolaylaştırır. Bu mekanizma da kesiciler 8 dönmesine izin verir;
 • çerçevesi. İki damgalı çelik açıları oluşur. O şanzıman, motor, koruyucu kanatlarını bolting ve direksiyon takımını ayarlayarak bağlanır. çerçevenin arka ve ön bölgelerde yüklemek ve yedekte ve ekleri monte etmek cihazlar vardır;
 • motoru. Walk-arkasında güvenilir ve güçlü birimler ile donatılmış traktörün: Briggs&Stratton ve Subaru Robin EX17D;
 • PTO kasnak. Bu teknikte uzunlamasına simetri eksenine diktir. dönme V-kayışı aktarma yoluyla makara tahrik milinden buna iletilir. Aktif birimleri için el kuyruk mili kasnağı;
 • Derinlik durdurucu yetiştiriciliği. birimin arka bulunan ve yetiştirme ve hareket hızının derinliğini kontrol etmek için kullanılır. tedavi edilecek toprağın tipine göre farklı yüksekliklerde Sabit;
 • pnömatik tekerlekler. Yürüme traktör hareket ettirmek için kullanılır;
 • pim. Bu ön kısmında yer alan ve mekanik belirli türdeki ekleri birleştirilmesi için tasarlanmıştır;
 • kesiciler. toprak tedavisi için kullanılan temel ekipman;
 • Dağı bağlantısı ve bağlantı braketi. Katılım çekilen ekipman için uygulanır.

Motoblok Neva 6.5 hp temel ekipman kesici-çiftçi sahibi tekerlekleri girmeye ek olarak İsteğe bağlı ekipman 20'den fazla çeşit geliştirdik. En yaygın cihazlar arasında görünür:

Bu modeli çalışan için bu zorunludur. yeni veya kullanılmış motorlu kültivatör satın alırken gerçekleştirilir. çalışma zamanı cihazların ilk 18-20 saat temel unsurları olarak kabul edilir. Bu dönemde, aşırı yüklenme esnasında. Motoblok yağ seviyesini kontrol edip doldurduktan sonra bu yüksüz bir süre geçmesini bekleyin. Daha sonra olası (yük ağırlığı en fazla 200 kg, 100 mm veya taşıma derinliğe toprak tedavisi) orta yük işlemini başlatmak için. Nedenle periyodik yağ seviyesini kontrol etmek ve vida bağlantıları gereklidir. çalışan-in tamamlanmasından sonra, motor yağı ve iletim yerine, bakım yapmak gerekir.

1

Boyutlar:

 • uzunluk - 1740 mm;
 • genişlik - 650 mm;
 • yüksekliği - 1300 mm;
 • ağırlık - 94 kg.
 • işlem eni - 860-1270 mm;
 • işleme derinliği - 300 mm;
 • İlk viteste hızı - 1.8 km / s;
 • maksimum hız - 12 km / saat;
 • kargo ağırlığı sınırlamak - 500 kg.

Motoblok Neva 6.5 hp Bu santrallerin 2 tip ile donatılmıştır:

1. 4-stroklu benzin karbüratör birimi Briggs&Stratton Serisi Vanguard (ABD), mesleki sınıfına ilişkin. Modelin motor yelpazesi son biridir. Motor farklı bahçe makineleri için bir bütçe seçenekleri olarak konumlandırılmıştır. Motor yüksek hizmet ömrü (en fazla 5000 saat) ve maliyeti vardır.

Motorun ana özellikleri şunlardır:

 • Mekanik hız kontrolörü;
 • Dayanıklı dövme krank;
 • düşük zarar yağlar bir motoru kapatır yağ Guard® sistemi;
 • Magnetron elektronik ateşleme sistemi;
 • Hava filtresi Çift Temiz;
 • büyütülmüş susturucu Lo Renkli;
 • dökme demirden yapılmış silindir gömleği Dura kalibreli, dökme.

cihaz başka stres olmadan uzun bir süre çalışabilir gürültü ve titreşim düşük seviyede ile ayırt edilir. Başlangıç ​​motor kılavuzu başlatıcı kablosu ekartör vasıtasıyla mekanik olarak gerçekleştirilir.

Motor Özellikleri Briggs&Stratton:

 • çalışma hacmi - 205 cc;
 • Nominal güç - 6.5 hp;.
 • Silindir sayısı - 1.

2. 4-zamanlı karbüratörlü petrol birimi Subaru Robin EX17D. Bu sürüm Rusya'da daha az yaygındır.

 • çalışma hacmi - 168 metreküp. cm;
 • Nominal güç - 6.5 hp;.
 • Silindir sayısı - 1.

model için yakıt tüketimi 1,4-1,7 litre / saattir. Yakıt Deposu Kapasitesi - 3.6 litre.

Tillers Neva - şartnameler ve sahiplerinin yorum

Yerel kamyoncular ve çiftçiler arasında tanınmış ve üretici JSC "Kızıl Ekim" den "Neva" güç kardeş markası köklü uzun süre çok popüler. yüksek performansa sahip bu güçlü cihazlar çeşitli toprakların tedavisi için, onlar korku ve bakire toprakları yok uygundur. Onların yardımı ile birçok tarımsal işlemler niteliksel düzeyde gerçekleştirilebilir. Bu kardeş "Neva" ve sahiplerinin değerlendirme teknik özellikleri ile doğrulanmıştır.

Model numarası ve kök filizleri Neva özellikleri

Tarım makineleri ve motor blokları her zaman talep edildi. Böyle ekipmanın üretiminde Tüm Rusya lideri birbirinden farklı olmayan filiz bir dizi üreten bir fabrika "Kızıl Ekim" dir. yılda teknolojideki değişimler, sadece dolum. Her yeni model, güçlü ve daha önceki daha etkili bir hale gelir.

Yeni modeller multikultivatorov "Neva":

 1. Neva MB-2K-7,5 donatılmış Japon motor keski ve zemin gevşetilmesi için kesiciler uzatılması eksenleri. Modern model klasik düzen ve güçlü bir motoru var.
 2. Neva MB-2B-6.0 Amerikalı motor ile dört ileri hız ve 6 litre iki geri, kapasitesine sahiptir. a. ve ağırlık 98 kg.
 3. Neva MB-2K-7,5 Rus motoru donanımlı. 7.5 litre Model kapasitesi. a. Bu 98 kg ağırlığında ve 32 cm çiftçilik bir derinliğe sahiptir. Motoblok ince bir yapıya sahiptir, kullanımı ve bakımı kolaydır.
 4. Neva MB-3B-6,0 Amerikan motoru, küçük sağlam bir yapı 70 kg ve pnevmokolesami ağırlığında bulunur.
 5. Neva MB-2C-6,5 Japon motor donanımlı. Bu üretken güçlü bir yürüyüş traktörü profesyonel ekipmanın çalışması talip olanlar için tasarlanmıştır.
 6. Neva MB-2H-5,5 Japon pnevmokolesami motor ve arsa üzerinde çalışmak için mükemmel bir araçtır.
 7. Neva MB-2B-6,5 P R O American motor donatılmıştır. Bu sitedeki yoğun kullanım için dayanıklı bir sağlam makinedir.
 8. Neva MB-3C motoru ve Japon pnevmokolesami 7,0 donanımlı. modeli, kompakt, düşük ağırlık, ama çok fazla güç vardır.
 9. Neva MB-2B-F 7.5 Amerikan-Japon motoru ile R G geniş alanlara sahip alanlarda profesyonel kullanım için ağır ve güçlü bir makinedir.
 10. Neva IB-23C-9.0 dayanıklı Japon motor pnevmokolesa, katı basit yapısı, 98 kg ağırlığa ve bir güç 9L vardır. a.
 11. Neva MB-23-B 10.0 donatılmış Amerikan motorlu pnevmokolesami, 10 litrelik altı hız kapasitesi. a. ve 104 kg'lık bir ağırlık.

Bu tekniğin ana avantajı operasyonu özel bilgi gerektirmeyen bir gerçektir. Kolayca yeterli onunla çalışın.

 1. Tillers orijinal ithal Subaru motorları, Honda, Briggs ile donatılmıştır & yüksek verimlilik ve yüksek ömrü ile Stratton. Bu teknik sayesinde en zorlu koşullarda bile kullanılabilir. Motorlar sadece Avrupa Japon ve Amerikan üretimi yüklenir. Çin'den analogları kullanılmaz.
 2. dişli motor bloklarının Kullanımı kolay ve işlevsel sistem her iş için en uygun hız seçimi katkıda bulunur. hızları sayısı sanatının modeline bağlıdır. Birinci vites zor zeminde eserlerini tarım için tasarlanmıştır.
 3. Cihazlar "Neva", uygulamak (Atma Makinesi, biçme, saman tırmığı) oluşan zengin yelpazesiyle faaliyet kamyon ve adaptörünü dökümü. Bu nedenle, her mevsim mümkün olan maksimum için bu tekniği kullanmak.
 4. Tillers On kolayca optimum direksiyon pozisyonunu seçebilir. Yüksek bir palet tırnağını kullanırsanız karık pulluk bozan kalmaması, sürüş tekniği kontrolünü yapabilirsiniz.
 5. Cihaz "Neva" toz ve hasardan mevcut yönetim araçlarını korumak için güvenilir ve kullanışlı konut olduğunu. ortadan kaldırmak için, sapın titreşim kauçuk contalar ile donatılmıştır.

ulaştırma tillers hemen hemen her araca mümkün. satış sonrası servis ağı size yıllarca tekniğini kullanmasına olanak sağlar. "Neva" cihazlar Rusya'da ve BDT ülkelerinde yaygındır Buna ek olarak, onlar için aksesuarlar ile ilgili sorunlar, ortaya çıkmaz.

Herhangi ekipman olumlu hem de olumsuz yanları ibaret değildir. Her onların modellerini dezavantajları. "Neva" motorlu blokların sahiplerinin sayısız değerlendirmeleri arasında, söz konusu tespit edilebilir Bu teknikte olumsuz yönleri:

 1. cihazları gibi güç modeli elde etmek mümkündür, yeterince küçük, fakat daha küçük boyutta (örneğin, "Havai fişek").
 2. İncelemeler göre bir motorlu pulluk olarak hafif modeller "Neva", kötü çalışır. Yurtiçi yapanlar 25 kg ön pimi ek yük asılı bu sorunu çözdük. çim pulluk derinliğine böyle bir paket ile 25 santimetre olur.
 3. Model ekipmanına bağlı olarak özellikle kadınlar için, bunu çalıştırmak için bu çok ağır, 90 kilogramlık bir ağırlığa sahiptir.
 4. engebeli zeminlerde bazı değerlendirmeleri göre operasyon sırasında birim stabil değildir. Bu sorun daha yüksek direksiyon başında değiştirerek çözülebilir.

onların incelemelerde Bazı çiftçiler ve bahçıvanlar Onlar yüksek fiyat hakkında şikayet tillers "Neva". Ancak, onların değer ürünlere değil, aynı zamanda onların hile yapmak uzman ekipman satıcıları üzerinde sadece bağlıdır. Gereksiz masraflardan kaçınmak için, biz üreticiden doğrudan malzemeleri almak için önerilir.

Tillers "Neva" - pozitif yorumlar

sitede çalışmak için bir sonucu olarak, uzun zamandır teknik seçildi Neva 2MB satın 7 l'lik bir kapasiteye sahip. a. ve Subaru motoru. Yeni edinimi biz inanılmaz heyecanlı. Ve şimdi biz birkaç gün içinde tedavi edildi olan eli yatak, kazıp zamanı. Neva yardımıyla birkaç saat içinde yapıldı.

sonucunda yeryüzünü kazıp kabarık ve yumuşak çıktı! tekniğin işe gerektiğinden - ek ekleri almaya karar verdim. patates dikim ve onun tedavisi sırasında kullanışlı geldi Bought Hillers. Patates, bir döner biçme ve arabası başka satın aldı. Şimdi, bahçecilik işleri manuel göre çok daha kolay yürütmek için. Ben Niva gibi - tüm tavsiye.

bahçenizde Şartı el işi, bir asistan almak için karar verdik. , Dergilerde çalışılmış eşyalar komşuları izlerken, farklı sergiler gitti değerlendirmeleri okumak - Birkaç ay seçti. Ve çeşitli nedenlerle seçimi çapaların Neva üzerinde durdu. o aksesuarları çok olması için Birincisi, ekipman, dolayısıyla Rusya'da üretilen ve. fiyatı sınıfında traktörü Bu büyük güce sahip. Ve onun Japon motor dayanıklılık ve güvenilirlik için umut veriyor. Hala Neva daha işlevsel hale farklı ekleri satın almak mümkündür. Şimdi, her bahar ve sonbahar, kolayca toprağı sürmeye ve böyle harika bir teknik aldığım memnunuz.

Biz teknoloji olmadan yapamaz bir köyde yaşıyor. Eğer geçimlik tarım üretimi zorunda Benim uzmanlık oluşturucu burada, hiçbir iş yoktur. Yaklaşık bir yıl önce benim eski yürüyüş arkasında traktör bozuldu ve yenisini satın düşündüm. Ben üssünde geldi ve etrafına bakmaya başladı. Bir adam bana yaklaştı ve sordu Neva Japonya'dan motoru satın.

Onun görüşleri dinledi ve gömme arkasında kesicileri gitti traktörün satın. Hatta ek biçme ve saban satın aldı. Bahar bahçe kendilerini anne-komşularını kazdık - Makineler uğratmadı. Tüm yaz saman biçilen ve sonbahar sürülmüş bahçelerde. Bu süre zarfında, sadece koşu bandı yerini aldı. bu büyük yürüyüş el traktörü, birden fazla sezon sürecek var - Bu nedenle, Neva Nehri inanıyoruz.

Anlıyorum ve Her kırsal işçi ekipman satın alma bizim için arazi çalışması konusunda hemfikir - bu bir rüya. Üç yıl bir rüya harbored yüzden benim için büyük bir sevinç edinim Motoblok Neva oldu. onun İyi bir ağırlık 90 kg, freze bile ve iyi tatili diken zaman, seralarda ekimi için uygundur. Ben bir römork yaptık ve ben pazara çapaların ürünlere sürücü. Yakıt o ekonomik olarak geçirdi ve üç iletimini (iki ileri ve bir geri) sahiptir. Yedi beygir Neva Japon Subaru motoru At. Neredeyse traktör çıkıyor. Ben üçüncü yılında bu aparat kullanıp ona karşı iddiaları yok.

Son bahar ben bir yürüyüş geride Neva MB-2C-7.0 aldım. iş için O'nun kapasitesi, bana çok etkiledi. Ben satın aldıktan sonra hemen karar Şuna bakın. Motorun çalıştırılması, ben sorunsuz ve kesintisiz neredeyse sessizce çalıştığını çok şaşırdım. Bu oldukça güçlü bir tekniktir küçük yakıt tüketimine sahiptir. Çok büyük değilim sitesi, sadece altı dönüm. Ben üç saat boyunca sürülmüş. tüm kolların bu şık ve modaya makine mükemmel kontrolde sorunsuz çalışmaktadır. alanında, sadece zemin, ama ot ve patates patatesim bırakamazsınız. Ben el traktörü çok uygundur çiftlikte bir arabası ile satın alın.

Ben çapaların Neva-1, yıllar önce, babam satın hakkında geribildirim istiyoruz. çiftlik 23 yıldır kullanıyoruz. Bizim için bu traktör evimize bitişik bahçe arsa, işlenmesinde vazgeçilmez bir araçtır. biz sadece iki saat sürdü 12 hektarlık alanda arazi çiftçilik olarak mini traktör ise tüm komşular, büyük gıpta ile izliyor. Komşular da elle bahçesini kazılıp.

Ben onun operasyonda söyleyebilirim kendi nüansları ve hileler var. Örneğin, sürülme- ustaca saban manevra önemlidir. traktörle çalışırken o kesiciler ve kültürlü çevreler doğru olduğundan emin olmak için gereklidir. Aksi halde iş beş kat daha ağır olacaktır.

Bir yıl önce, Motoblok Neva satın aldı ve şimdi her şey bir mutfak bahçesi ve bahçesinde çalışır, onun yardımı ile sadece yapmak. Daha önce, bunun için çok para ödenen ve artık sadece benzin birkaç galon dökün gerek ve tüm kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Yıl boyunca, çalıştırma aleti kırıklığına hiç. Biz Ben kurtardım ne kadar dikkat edecek olursak, ben Neva çok az para için ödemişti çıkıyor. Asistanım o niyetinde değildir ve başka yüz yıl sürecek, bütün akraba ve komşular, ve yıkmak için.

Çapaların "Neva" hakkında Olumsuz yorumlar

Neva MB-23 satın traktörün arkasında yürümek ve tamamen tankı doldurmak mümkün değil. kesiciler çalışmak için ben 2/3 doldurun ve benzin güç mantarlarını ateş başladığında. Bu nedenle, yakıt tüketimi artar. Ben bu olduğunu böylece bu sorunu çözmek için onun tavsiye çağırmak istiyorumapravlyat tam tankı gerekli değildir. Örneğin, tam güç ekipmanları operasyonda 4 saat boyunca benzin 3.6 litre yeterli olacaktır.

Motoblok insan emeği kolaylaştırmak için oluşturulan ve Neva MB-2 toprağın tedavisi için pratik değildir. O kadar çabuk kadar yüz gibi kilogram, yorgun eller ağırlığındadır. Toprak tekse, yürüyüş arkasında traktör yatırır ve düşer. Bu nedenle sonuç - ziraat için daha istikrarlı bir ağır ekipman ve frezeleme seçmek gereklidir - Çakmak.

Onun incelemede şikayet istediğiniz Neva motor EH17 ile traktörün arkasında kış pratik başlatmak değil. Yaz bir saat gibi çalışır ve yılın soğuk zamanında sadece sekizinci veya dokuzuncu kez onu başlatın.

Nedeniyle tekerleklerin küçük mesafe ve onların küçük boyutu nedeniyle, Neva MB-2 kararsız, 3.23. engebeli zeminlerde kullanıldığında, bunlar yan doldurulmaya başlar. Buna ek olarak, büyüyen ve gelişen her yıl bu teknik haksız yere şişirilmiş fiyat, hangi. Neva için Ekler çok pahalı maliyeti. Sadece 6-7 yıl sonra geri ödenecektir. Bu onların motorlu bloğuyla işçileri işe almak daha kolaydır.

..., Amerikan veya Japon: Hangi motoru daha iyi?

Bu gerçekten motorlu blok ve hatta farklı motorları ile bir 20'den fazla model görür alıcı için bir boğaz nokta! Tabii ki, her alıcı ucuz, ama en iyi motorunu satın almak istediği, ancak sezgi bu gerçekçi olduğunu söyler. Bu durumu açıklığa kavuşturmak için, elimizden gelen en iyi çalışacağız.

teknik merkezi "Bahçe makineleri" istatistiklerine göre, tamirat% 95'i yanlış ellere gitti ekipmanın sonra (sahibi o bir komşu, Godfather, arkadaş, kardeş, patron veya alt ödünç verdi) meydana gelir. Akılda kardeş, çim biçme makineleri ve diğer motor teknolojisinin gelecekteki sahipleri bu tutun! Bu arada, iki yukarıda bahsettiği "ölü" motor, aynı zamanda yanlış eller ziyaret etti.

en Ukrayna ve Rus motorları ile başlayalım. Bize bu motorların üreticileri affet edelim, ama ne yaptıklarını, hatta ithal motorları ile bir dizi koyamazsınız. Bu bir farkın çok fazlaydı. Biz bize sadece güvenilirlik açısından ve sırayla onlarla çalışma kolaylığı herhangi ithalat motoruna aşağı diyelim, ayrıntılı olarak teknik ayrıntıları açıklamak olmaz. bu motorların yönünde bir tasarımcı bile bakmıyordum. öncelikle bunlar ithal olanlara göre çok daha ucuzdur, ve ikinci olarak, alıcı onlar kötü ne kadar bilmiyor: Yine de iki nedenden dolayı ağırlıklı olarak satın alınmaktadır. Sadece rezervasyon yaptırmak: Biz% 100 evlilik olduğunu iddia etmiyorum her durumda bulunmaktadır. Bize, Tech Center "Bahçe makine" de Rus motoru veya Ukraynaca ile "Motorlu Sich" ile bir yürüyüş geride NEVA sahip olduğunu söylemek insanları gidip, bazı 5 yıl 4 için onlarla çalışmaya kurduğunuzu, çok memnun. Ama alıcılar, satıcılar değildir ve biz başka türlü söylemek diğer insanlara gidip biliyoruz. Farklı duymuş. Örneğin: 'Ben Baciu'nun ise CIM kardeş yak MIY cholovіk pratsyuє, Meni Yogo üzgün staє ". Ve teknik yetkili kişi diğer alıcı NEVA, Rusya Devlet Başkanı (bir kopyası tarafımızca tutulur) bir mektup gönderdi. O bizim zamanımızda motorları daha kalite ve güvenilirlik bu kadar düşük seviyede yaptığını şaşırdı. Ve kaç motorlar bizim mekaniği "biberli". İşte görüşüm: Rus veya Ukrayna motorunu satın, sen piyango katılımcılarından olurlar. Bazı insanlar ne yazık ki ... Tabii ki, biz onların ülkenin vatanseverleri olmaması itham edilebilir, şanslı ve birisi vardır. Ukrayna'da, bir slogan bile vardır: "Pіdtrimay ukrajins'koho virobnika:! Kupuy ukraїnske". Cevap: Biz vatanseverdir ve desteklemeyeceğini kaliteli mal ve bunglers Ukrayna üreticisi destek vermeye hazırız neden yüzden mahvetmek mümkün için bunu, bu.

Şimdi ithal motorlar bahsedelim. Ukrayna pazarına popüler 4 zamanlı motorlarda Briggs On&Stratton (ABD), Japonca Honda ve Robin-Subaru, İtalyan Lombardini ve 2-zamanlı CM. Oh, ve Çince bir deniz var. Ama onlar hakkında daha sonra. İlk olarak, tanınmış markaların odaklanmak.

Ne firması motoru daha iyi: Her alıcı genellikle bize aynı soruyu sorar? cevap: hepsi tanınmış şirketlerin itibarlı. Burada önemli olan nokta farklıdır. amatör, yarı profesyonel ve profesyonel: Tüm motor yapım şirketleri üç sınıfların motorlar üretmek. Elbette bu bölünme, böyle bir bölünme sınırlı koşullu ve daha ayrıntılı bir açıklama gerektirir, ancak bu makalede şimdiye bitmeli göz önüne alındığında. Size En azından okuyucu aynı şirketin bir parçası olarak satın aldı ve fakir ve iyi bir motor edilebileceğini anlamalıdır. Burada, kelime "kötü" ve "iyi" tırnak içinde okunmalı. İşte bir örnek. Eğer rençper varsa, 3-4 ha vs., bir ev, oda, duş, bahçe, çiçek bahçesi aldığı 6 dönüm, var, Ve bir sebze bahçesi hala 2-3 örgü, sonra walk-arkasında pahalı profesyonel motoru ile traktör gerekli değildir satın. "Kötü" amatör motoru size 10, 15 ve hatta 25 yıl hizmet ederim. Eğer 20-30 metrekare bahçesi var ve eğer Öte yandan, aşağıdakiler dahil farklı kültürleri büyümek patates, motor bloğu ve ilkbahar, yaz ve sonbahar kullanmak, kuvvetle amatör motoru elde etmek değil önerilir. Senin için, tırnak işaretleri olmadan, çok kötü olur. Motorun üzerindeki Tasarruf tam bir çöküş dönecek. Deneyim geçen yıl bu tür kullanıcılardan o amatör motoru gösterilir ve olmamıştır.

amatör sınıf motorları amatör kardeş yalnızca yüklü çünkü iyi üreticileri tillers bilinen bu özellikler hakkında (örneğin sürgünler genellikle bir ileri vites ve biraz daha ve bir geri vites vardır). yürüyüş traktörü bir şanzıman varsa, o zaman ciddi bir motor olmalıdır. (Bu da önemlidir rağmen) nasıl iç yapısı, önemli değil o kadar motor gücüdür. Biz okuyucu site motoru oluşturma şirketleri gidebilirsiniz olarak (www.briggs.ru, www.robin-subaru.ru, www.honda-engines-eu.com vd.), Burada bütün motorların tasarım özellikleri tanımlamak Ve daha çıkmayacak detaylı ve teknik olarak yetkin bilgiler. Bu makalenin amacı - her nasılsa Ukrayna dükkanların alışveriş raflarını doldurdu motorların çok çeşitli çözmek için, motor-davanın inceliklerini deneyimsiz gelecek alıcı güç tillers, yardım etmek.

Farklı üreticilerin fabrika motorlarını kurar çapaların SALUTE, bakımından mevcut durumu göz önünde bulundurun. 6.5 hp Çinli LianLing kapasitesi ile başlayalım O geç 2007 yılında Ukrayna'da göründü ve biz hala bu konuda hiçbir şey bilmiyorum, bu yüzden bir şey söyleyemem. 2 yıl sonra her şey ona açık olacaktır. Bu nedenle, Japon HONDA-GC160 güç 5.0 hp geçelim Japon şirkete Saygısızlık bu motor havai fişek layık olmadığını belirtmek gerekir. SALUTE profesyonel motor HONDA-GX160 yüklü ise amatör kültivatörler üzerinde iyi davranır, ancak çok fonksiyonlu bir motor bloğu ile kullanmak Bu amatör negilzovanny motoru ... Şimdi, farklı bir hikaye olurdu. Böyle selam fiyatlarının olmaz. Ancak, mesleki motoru var selamlıyoruz. o Briggs&Güç 6.0 hp Stratton Vanguard ailesi paketin üzerinde Salute o 4000-5000 saat ömrü olduğu yazılır. o en pahalı seçenek olmasına rağmen, ona Hakkında Ukrayna'da zaten neredeyse bir efsane gidin ve motor ile ilk etapta havai fişek satın alın. Nitekim, hayat 2007 motor 2 yıl garanti ile selamı vererek başladığından beri bu büyük sorunsuz motor ve Teknik merkezi "Bahçe tekniği" olduğunu göstermiştir. Tabii ki, biz (4000-5000 saatlik ömrü anlamında) ambalaj Salute yazılır hakkında gerçeği ne şüphelerim var. İşte bir örnek. Bu makalenin yazarının elinde sayesinde 12 Zhiguli (kişisel ve resmi) olmuştur. kişisel deneyim ben herhangi bir sorun olmadan Zhiguli motor transferi iki kolu dahil etmek gerekli olduğu, 80.000 km koştu ve ancak o zaman tabii ki, Zhiguli 70'ler ve 80'lerin ve "modern" değil demek (yavaş çökmeye başladı söylemek ). 30-40 kmchas ortalama hızı ile 2000-2700 saattir. Ve 5000 saat Subcompact 6 beygir tek silindirli motor ömrü?! inanmak zor. Eh, Allah kutularında bu yazıtlar ile onlarla. Önemli olan motor gerçekten çok iyi olmasıdır.

Briggs var selam&Stratton 6.5 beygir gücü O Salute daha sonra ortaya çıktı ve veri gönderim kutusuna dahil edilmedi. Bu yarı-motoru. Fiyat ve hizmet ömrü 6 kişilik daha düşüktür. Ancak, o da işlerinde iyi performans.

Ayrı ayrı bitki sadece 2007 yılından bu yana selamı başladı yüklü 6.0 hp, Japon motor Robin-Subaru EX-17 kapasite durdurmak istiyoruz. Burada haksız motora dikkat baypas edilir! O Ukrayna piyasaya çıktı tüm çünkü çok daha sonra diğerlerine göre. Profesyonel 6-hp Robin Subaru motorlarının aynı sınıfa aittir, HONDA-GX160 ve 6 kişilik oda&S. gözlemlerimize göre, o lanet güvenilir. İtalyanlar çok çok değerli şaşmamalı. Genel olarak, Japon motorlarının ABD daha yüksek değer veriyoruz. Bu nedenle, motor Ukrayna'da daha popüler olacak bir soru: Bir 5,5-güçlü HONDA-GX160, 6 kişilik oda&Robin-Subaru S veya 6 hp? Bizim gözlemler, aynı yüksek seviyede olması, kalite ve güvenilirlik göre. Birisi, bir lider konumunu alacak, yalnızca nedeniyle yedek parçaların büyük bir ürün yelpazesine varlığına ve fiyatları düşürmek. Yani, bayanlar ve Robin baylar temsilcileri, hizmet üzerinde durularak, bir lider olmak istiyoruz.

(Bunlar övmek için ödenir için) Tabii ki, Robin bayi sitenizde onlar için övmezsiniz. Ama beyler bu tedbir biliyorum! EX-17 Honda'nın GC-160 ile tam olarak doğru değildir karşılaştırın. Sonuçta, onlar farklı sınıflara aittir. Ve EX-17 nedeniyle yapısal farklılıklara GX-160 üzerinde avantajlara sahiptir olması, o söylemek mümkündür. Evet, yapısal farklılıklar biz tanımak vardır. Ama olacak o Honda güvenilir ve dayanıklı, başka bir soru. HONDA-GX160 sonra çok iyi bir motor ve sadece zaman iyidir bunlardan hangisinin söyleyecektir.

Gördüğünüz gibi sevgili okuyucu, biz kaçınılmaz bir alıcı olarak sizin için çok ilginç değil bir alanda uzağa almış. Bu nedenle, devam toplamak ve söylemek Robin EX-17 ve Honda GX160 ve B&S-6,0 derece kaliteli motorlar, pratikte, biz aralarında hiçbir fark bulunmuştur. kaybetmezsiniz, herhangi al. küçük fark olsa da. Fiyata dahil. Robin Motor Amerikan ucuza 6 kişilik ısırdı. Muhtemelen veri sayfası olarak kaydedilir, çünkü maksimum güç 6.0 ve 5.7 beygir değildir Ama bize, 0.3 hp farkını güven ellerin sanki olmaz. Eğer düşük kaliteli yakıt dolduracak veya zaman bir buldozer gibi, bir pulluk bıçağı ile hava filtresi elemanını veya bir römork değişmez zaman hissetmek Bir çok daha büyük bir fark. Oh-oh-oh! O zaman farkı hissedeceksiniz!

İtalyan Lombardini motorlar gelince. BENASSI ve Meccanica Benassi - Ukrayna'da, bir "cool" teknolojisi ile teslim edilir. Tabii ki, onlar süpermarketlerde amatör ekipman olarak gruplar halinde satılmaz. Ama motor ile traktörün arkasına alır bir, konfor ve huzuru alır. Onlar bozmazlar. daha söylenecek bir şey. Biz 11 yıl satmak ve biz hala başarısızlık istatistiğe sahip değil! Açıkçası, onlar için tamir edilecek bir terim değildir.

Tabii ki, zaman içinde, onlar hakkında bilgi sahibi olur.

en Çinli motorları bahsedelim. biz hala Ukrayna pazar satırları doldurdu "karkas halde bile domuz" olarak ya da değil, ve Çin malları, isteyin. Bu aynı zamanda Çin motorları için de geçerlidir. Tabii ki, bu motoru geliştirme şirketleri bilinen satıcıları gibi değil ve web sitelerinde, yavaş yavaş Çinli motorlarında "dökülür". Ama her şey onlar yazmak kadar basittir. Gerçekten de, Çin motorları ve kalite ve güvenilirlik Japonca ve Amerikan daha zayıftır. Bizim tüccarlar sözcüğün gerçek ve mecazi anlamda Çin sadece ucuz motorlar ithal çünkü. (Tapınak üzerine çekiç) titreşim, gürültü, yüksek düzeyde bir benzin akışı, bükümsüz fındık, değil düzeltilmiş supap boşluğu, üflemeli conta, kısa ömürlü elektronik ateşleme - Bu Mekaniği Tech Center "Bahçe makineleri" karşı karşıya şeyin eksik bir listesidir. Ama Majesteleri rekabet işini yapıyor. Sonuç olarak - örneğin Ukrayna'da arz daha güvenilir Çinli motorları, «Evrensel». Tech Center "Bahçe makineleri" bu motorların yüzden fazla satılan ve burada bizim izlenimler şunlardır etti:

1) Motorlar ön eğitim ile elimine edilir küçük eksiklikleri vardır, ancak, doğru bir şekilde yapılır. Tabii ki, kutuyu ambalajından çıkarıldığında alıcı, kabloyu ve ... sessizlik yanking, yağ, benzin ile doldurun zaman çok sinir bozucu! Derhal Biz motorunu ulaşmak aynı prosedürü uygulandı, ikinci kutuyu açmak, motor saat gibi, çalıştırılır ve müşteri yüzünde bazı gölge rağmen memnun bırakır. Biz bunu anlamak ve bu nedenle dikkatli bir yaşam isteksizliği motor belirtilerin nedenini analiz eder. Genellikle bu nedenlerden dolayı hayal kırıklığı basit ve 1-2 dakika içinde yok edilmektedir.

dönem 2007-2007 gg 2) arızası istatistikleri. Ben diğer üreticilerin Çin motorları ile onları birlikte itti. Çin menşeli rağmen, onlar işe!

3) Evrensel motorlar fiyatlarının iyi bir düzeyde olması (marka ismi) ve müşteri çekiyor gücün büyük bir aralıktan daha ucuza 1,5-2 kat içinde.

4) Çinli üretici Evrensel motoru ne kadar önemli bir hizmet anlar. Bu nedenle, tam anlamıyla bu motorların lehine güçlü bir koz olduğu Ukraynalı parça satıcısı engelledi.

Ama Çinli motor KAMA genellikle ayrı bir konuşma hakkında. Mükemmel kalite, yüksek güvenilirlik yüzden onlar tekniği, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve diğer Batı Avrupa üreticilerine yüklü başlanmıştır olduğunu kanıtlamıştır. Ve ne olursa olsun rakipleri, KAMA sıkıca Batı Avrupa'da layık yerini almıştır. O Ukrayna'da yer gurur alacak.

Yani, biz, okuyucu söylemek istedim hepsi bu. Şimdi seçim sizin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

95 − 86 =