mutfak duvarları Dekorasyon

Mutfakta duvarlar Dekorasyon: Bir malzemeyi seçmek, daha iyi bitirmek

apartmanda en önemli odalardan birinde - fonksiyonel mutfak göre. Apart pişirme ve mutfakta yemekten, misafirlerimiz ağırlamaktan ve aile konseyleri tutun. Bu nedenle, tasarım ve mutfakta duvarların dekorasyon büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. Biz onun dekorasyon için seçenekler sunacak ve bunun için en popüler materyalleri sunacak.

Mutfak duvarları terbiye için malzemeler

mutfak yüzeyi üzerinde ilave bir yük vardır. Burada, nem, ısı, kurum ve gres sıçraması.

Böylece, mutfakta duvarların kaplaması en yüksek gereksinimleri karşılaması gerekir. Tasarım ve dekorasyon tutmak için gereklidir.

Bir kural olarak, aşağıdaki bitirme malzemelerden yapılır, mutfakta duvarlar tamir:

Son yıllarda, aynı zamanda bölgeleri izole etmek Doğal ve yapay dekoratif taş kullanmaya başladı.

Yukarıdaki malzemelerin her biri hakkında daha fazla konuşacağız.

seramik (ve kaplamanın kendi yöntemleri) Çeşitli türde. Bunlar:

1

Bir soru varken önce, mutfakta duvarlar kapsayacak daha, herkes iyi eski moda döşemek için tedavi edildi.

Ama şimdi her şey değişti. Çini, en sık sıva ile birleştirerek, mutfak "önlük" süslemek için kullanılan duvar kağıdı ile duvarları boyadı.

Bu alanı bitirmek için cam veya özel önlük panelini kullanmak daha iyidir. karo veya mozaiğin apron zamanla yağ ve kiri tıkanır hangi eklemlerin bir yeri vardır aslında. çok zor olacak böyle bir yüzeyi yıkayın.

Boya - en uygun malzemelerden biri. Buna ek olarak, hayal ve birkaç renkleri karıştırabilirsiniz.

Mutfakta duvar boya su geçirmez seçilir. güçlükle mat boya yüzeyi pürüzlü, kir hareket kaplı olan en kolay yol, parlak türleri yıkamak için kullanılır. Herhangi resminin ana dezavantajı - duvar düzensizlikler fark edilir.

Bu duvar dekorasyonun en popüler yoludur.

Sıradan kağıt duvar kağıdı kullanmamalısınız mutfak bitirmek için, onlar koku ve nem korkuyorlar emerler. Daha iyi bir uyum vinil duvar kağıdı.

Kaplama vinil duvar kolayca deterjanla yıkama olabilir. Buna ek olarak, nem sürü, onlar suya düşmek yok. Vinil duvar yüzeyi, toz, kir, kiri, güneş ve nemden koruma yeteneğine sahip özel bir PVC folyo ile kaplı.

Mutfakta Boyanabilir duvar kağıdı

Piyasada son 15 yıldır dokunmamış duvar kağıdı vardır. göreli yenilik rağmen, birçok kişi, profesyoneller ve amatörler hem seviliyorsunuz. Dokumasız duvar kağıdı kolayca duvar tüm kusurlarını gizlemek için yeterince güçlü. Onların maddi duvarları "nefes" olanak veren hava geçebilir.

Yüksek nem dokunmamış duvar kağıdı At şişer değil ve ayrılmak gelmez. Buna ek olarak, onlar yeniden boya etkilenmez. Onlar su geçirmez ve acele etmeyin, yıkamak için kolaydır. Buna ek olarak, duvar kağıdı diğer tipleri ile karşılaştırıldığında, bu ateşe dayanıklı ve iyi takviyeli duvarlardır.

Sıvı duvar kağıdı kullanılması

duvar kaplama yok az popüler tip dekoratif sıva olduğunu. Bu kaplama çok etkileyici ve zengin görünüyor.

Alçı birkaç tipe ayrılır:

 1. su bazlı;
 2. bir anhidre temel üzerinde,
 3. yapısal;
 4. mermer cips bazında;
 5. Venedik;
 6. kireç ve kum;
 7. bir polimer;
 8. bir silikon;
 9. silikat;
 10. Pıhlaştırıcı.

Mutfakta Dekoratif sıva

Bu yazıda size kendi elleriyle duvarları sıva zamanki dekoratif sıva gelen nasıl okuyabilir. Bu tür bir düzenleme, ucuz ama güzel vermek olacaktır. ve nemden korunması için koruyucu bir vernik ile kaplanır sıva yüzeyi üzerinde aşınma.

Mineral ve sentetik: Artık sıva çeşitli türleri vardır. Bağlayıcılar mineral sıva - çimento, kireç ve alçı. stiren, akrilik ve diğerleri: Sentetik alçı polimer malzemelerden oluşur.

Duvarda dekoratif sıva uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin:

dekoratif taş ile mutfak duvarlarını Dekorasyon - harika bir alternatif duvar kağıdı ve fayans için. Tabii ki, birkaç taş mutfak romantik ve özgün vermeyin, ama açı ekler veya taş duvar oldukça başarılı bir şekilde bu sorunu çözmek.

bakan çeşitli seçenekler vardır.

 • dekoratif taş ile tüm duvarları REVET. Böyle bir karar o Ortaçağ diğer bazı aksan tanıtmak için en iyi olacak şekilde, mutfak ortaçağ kale yapacak: örneğin, bir tabak yerleştirebilirsiniz merkezi,. Ayrıca iyi dekoratif duvar boyama bakacağız.
 • Süs taşı alanı ile örnek, mutfak, yemek alanı, giriş için, sadece tek bir bant tahsis etmek.

Suni taş bir dizi avantaj vardır:

 • Düşük fiyat;
 • Hemen hemen tüm modern malzemelerle uyumluluk;
 • bakımı kolay (bir fırça, bir bez ve deterjan ile temizlemek için yeterli miktarda).

MDF - yoğun ve dayanıklı malzeme. Bu dayanıklı iş giysisi olup, sıcaklık değişikliklerine karşı dirençli nemden şişmez. Ayrıca, panel çeşitli mikroorganizmalar ve bakteri geçirmez.

MDF birkaç tipe ayrılır:

 • kaplama kullanılarak kaplanır Kaplanmış;
 • kimyasal saldırıya karşı dayanıklı, yüksek bazlar kullanan boyama için boyalı bir panel.

Genellikle MDF MDF panelleri bitirme mobilya cepheleri ama duvarlar çok sıradışı görünüyor yapmak yaptı. Bu malzeme sunta aksine, insan sağlığı için güvenlidir, hemen her renklendirme ve doku var edebilir.

doğal ahşap bitirin

Modern tasarımcılar nasıl bulunur, "esnek taş" - en iyi seçenek yapay olarak malzemenin doğal doku transferidir.

Esnek taş üretimi için ham malzeme olarak kum taşı olarak adlandırılan tortul kayadır. Esnek taban üzerine yerleştirilen bu malzemenin ince bir tabaka - elyaf. Sonuç olarak adlandırılan bir kaplama malzemesidir "esnek taşı."

Satış esnek taş 2 ve 2.5 m rulolar veya çeşitli boyutlarda karo şeklinde.

Esnek taş birçok avantajı vardır, biz onları listeler.

 • Çevre güvenliği - operasyon esnek taş sırasında herhangi bir zararlı madde yaymaz.
 • Kolay montaj - plastisite ve hafif sayesinde, bu tür bir malzeme, kolaylıkla herhangi bir şekle sahip bir yüzeye düşer. Mutfakta Esnek taş
 • Yangın koruma - bilindiği gibi, kumtaşı yanmıyor, yani taş esnek süslenmiş mutfak, yangın riskini azaltır.
 • sıcaklık değişimlerine direnç - üretici esnek taş göre, + 600 ° C ila -45 ° dayanabilen sıcaklık kapasitesine sahip Bu durum, gaz ya da elektrik plaka sıcaklığı kullanımı önemli ölçüde çıkabilir mutfak, bitirme için önemli bir faktördür. Esnek taş herhangi bir formda olabilir
 • sıradışı tasarımı - herhangi şekil alabilecektir çünkü esnek bir taş, onların en vahşi tasarım fikirlerini hayata geçirme fırsatı verir.

fotoğraflar üzerinde tüm seçenekleri gözden geçirdikten sonra, akıllıca bittikten seçimi zor değildir yaklaşır. Bu şartları ve maddi olanakları bağlı olarak karar vermek sadece kalır.

Mutfakta duvar için uygundur hangi malzemeler ve renkler. duvar dekorasyonu için fikirler. tasarımların fotoğrafları.

En iyi yıkanabilir mutfak seçin. Duvar kağıdı ne tür yıkanabilir.

Mutfakta Duvar boyama Varyantlar. iç Boyalı duvarlar. Mutfak için yıkanabilir boya seçimi, boya iyi ne renk olduğunu. Boyama teknolojisi.

RemBoo tamiri ve mutfakta duvarlar Dekorasyon "dairenin mutfak tasarımı»: Bir malzemeyi seçmek, daha iyi bitirmek

Mutfakta duvarlar bitirme malzemeleri - biz en iyi seçeneği

tamir Ana - mutfakta duvarlar bitirme. Pratik ve güzel malzemeler, bitirme seçmek gerekir, ancak bu kolay değil: tüm gereksinimlerini karşılamak.

Mutfak için bitirme malzemeleri için gerekenler

Mutfak zor koşullarla odalar için geçerlidir: Yüksek nem, buharlaşma, şişman sıçraması genellikle yoktur. Mutfak duvarları terbiye için malzemeler iyi yıkama olmalıdır çünkü yüksek neme tepki vermezler.

En ailelerde pişirme yanı sıra, mutfak hala yemek odası olarak kullanılır. Ve eğer öyleyse, o zaman bile ve güzel olmalı bitirmek. Doğal olarak, sağlık için güvenli ve tercihen dayanıklı olmalıdır.

Mutfakta duvarlar Dekorasyon malzemenin dikkatli seçimi gerektirir

Satisfies tüm koşullar o kadar çok malzeme değildir. Sadece bu kadar son zamanlarda haberlerde çıktı, doku ve renk geniş bir yelpazede yardımcı olur. Bu nedenle, mutfakta duvarları ile gerçekleştirilir:

 • seramik ve mozaik;
 • yıkanabilir duvar;
 • su geçirmez boya;
 • MDF paneller, plastik;
 • dekoratif sıva.

Nedeniyle aynı odada farklı işlevler birleştirmek olması nedeniyle, hatta küçük mutfak iki bölgeye ayrılmıştır - çalışma ve yemek. Ve duvarda dahil olmak üzere farklı bitirme malzemeleri, kullanım bölünmesini vurgular. Bu nedenle, genellikle mutfakta duvarlar için dekorasyon iki tür seçmek zorunda - çalışma alanında çok pratik yıkanabilir ve aynı tarz ve renkte yemek, ama daha rahat bir şeydir.

Duvar mutfak duvar dekorasyonu için duvar kaplama karosu - dayanıklılık ve bakım kolaylığı açısından mükemmel bir seçenek. Ama oda oblitsevat fayans, eğer ameliyathanede hem rahatsız olacaktır. Başka bir dezavantajı - malzemenin kendisi ve kurulum yüksek maliyeti: genellikle ustaları kiralama ve işlerini ucuz gelmiyor çünkü duvara döşeme karo, çok kolay değildir.

zemin ve duvar asılı dolaplar arasındaki boşluğa - Çünkü çoğunlukla çömlek Döşeme çalışma alanı modern tamir. Bu parça aynı zamanda bir mutfak önlüğü denir. Daha önce, bu bugün bu malzemenin layık rakipler sadece fayans ortaya çıktı mı - seramik ve plastik paneller, MDF, dekoratif ve doğal taş.

olabilir mutfak duvar karoları iş bitirmek için

Tüm yeni malzemeler kolayca yüklenir - bazı vidaların üzerine takılı, gayet düz duvar yüzeyi gerektirmez. panellerin kavşakta - - Daha kolay dikişler çok az olduğu gibi, onlar için bakım ve nem ve kir önlemek için dolgu macunuyla tamir edilebilir. Genelde, seramik karo olarak - iyi bir mutfakta çalışma alanını bitirme seçeneği, ama sadece ya da en iyi.

seramik fayans Bitiren

Ama, yeni malzemelerin varsa da, karo - hala mutfak duvarına iş bitirme için en popüler seçenektir. Sadece dekorasyon tarzında önemli farklılıklar vardı. 15 kare fayans her yerde orta boy önceden * 15 * 18 cm kullanılmış veya 18 cm artık popüler. Gelen iyilik geniş format - Uzun bir dikdörtgen veya kare değil, az 35 cm'den tarafı ve mutfak önlüğü çini bir veya iki sıra alır çıkıyor Öyleyse 50-70 cm ..

Resimlerle veya olmadan, doku, pürüzsüz - - Ne özellikle fayans seçmek size kalmış. Etkileyici, kesinlikle çok ilginç görünüyor. kir ve kurum tıkanmış girintiler: Ancak uygulamada merkez pürüzsüz bir yüzey verir. normale getirmek için çaba gerektirir.

İyi mutfak mozaik duvarlar görünüyor. Daha hızlı yükleme için - Bu şebekeye yapıştırılmış çok ince seramik, seramik ya da cam karo olduğunu. Küçük kareler aynı renk vardır, ama can - aynı aralıkta farklı tonları, mozaik, çizgili desenler ve hatta resim bulunmamaktadır. malzeme terbiye Bu tür hatta seramik karo daha pahalıdır, ama sıradışı görünüyor.

sadece bir çalışma duvarı olabilir mutfakta mozaik kaplı. Aynı paneller yemek masasının üzerine yaptı. Bu iç uyumunu sağlar. Buna ek olarak, başka bir çoğu zaman alan kolayca yıkanabilir kaplama alır leke.

Çoğunlukla mutfak yemek alanında duvarlarda kullanılan malzemeleri bitirme Bu tip. çalışma alanında, hatta süper yıkanabilir ve süper dayanıklı duvar kağıtları hayatta uzun. Özellikle yıkama alanında.

mutfak duvar teknoloji duvarlara göre düz bir yüzeye yapıştırılan duvar kağıdı üzerindeki duvar birinci hizalama içerir. En iyi seçim - vinil kaplama ile. Vinil bir bezle temizlenebilir yoğun film oluşturur. duvar kağıdı (aşındırıcı) deterjanlar bir sıvı kullanarak bir fırça ile temizlenebilir çok zor bir kaplama elde edilebilir teknoloji bulunmaktadır.

Vinil duvar kağıt tabanlı, Dokumasız vardır vardır. düz bir yüzeye yapıştırılmış Dokumasız çok kolaydır. duvar mutfak seviyelenmez değilse, o, kağıt yoğun seçim kağıt desteğiyle vinil duvar kağıdı almak daha iyidir, ve rulo yüzey - dokulu. Bu düzensizlikler gizlemek için yardımcı olacaktır.

Ayrı bir kategori, boyanabilir duvar kağıdı temin etmektir. Onlar da düz bir yüzeye yapıştırılmış olmalıdır. Cam elyaf temelinde daha sık yapın. Onlar herhangi bir sorun olmadan, siz (daha, daha pahalı duvar kağıdı boyanabilir duvar kağıdı türüne bağlı olarak) 3 ila 20 kez yeniden boyamak, lateks boya ile boyanmış. Bir sonraki bölümde tartışılan boya seçimi sağlar.

Duvar kağıdı bir başka belirgin tipi - duvar kağıdı. Parlak ya da pastoral manzaralar, şehir resimleri, mutfak "natürmortlar" - her şey gönlünüzce. Genellikle bir tablodur duvara, üzerinde veya serbest duvara yapıştırılır. yakındaki bir duvara gün batımı ile bir geniş ekran görüntü sopa - dikdörtgen mutfakta hatları bulanıklık için bir yol tesadüfen yoktur. Hemen mekanın görsel algılamayı değiştirmek.

Mutfakta duvarlar için boya seçimi çok büyük değil - daha uygun vodoemulsionku, ancak yıkanabilir almak gerekir. Boya Bu tip sorunsuz tekrar boyanabilir, ancak yıkamak için daha kolaydır. Tam olarak böyle seçim çünkü.

düz, önceden astarlanmış duvara - boyalı mutfakta teknoloji duvarlara göre. Toprak tipi (akrilatlar, alkid, silikat) ile boya tipine bağlı olarak seçilmektedir. Toprağın kurutulması boya çok tabakalı olarak uygulanmaktadır sonra. bir baz, sulu bir, (burada okumak bitirme için boya ile ilgili daha fazla) kurutma oluşturulmuş film mukavemeti değişen derecelerde sonra hemen hemen hiç bir koku olarak.

boya yardımıyla mutfak duvarlarını Dekorasyon, parlak değil arka plan olabilir ve tersine, dikkat çekmek için olabilir. mutfak mobilyaları parlak renkli ayarlanmış ise arka plan rengi seçilir, ve ön nötr ise parlak duvarlar yapmak.

Dekoratif sıva da "sıvı duvar kağıdı" olarak adlandırılır. Bu bileşikler, dokulu ve düzgündür. Pürüzsüz - çeşitli katkı maddeleri ile Venedik sıvası tabanlı mermer tozu. elde edilir ipeksi yüzeye dokunarak, ipek parlaklık dim çok benzerdir. Tekstüre alçılar iki çeşidi vardır. ilk kabartma nedeniyle özel silindir fırça, spatula uygulanması ikinci kabartma elde edilir, herhangi bir büyük donatıların (değişen ayrıntı genellikle kuvars kumu) bileşiminde varlığı ile elde edilir.

Mutfak pürüzsüz dekoratif sıva duvarlar Dekorasyon duvarlarının dikkatli hizaya sonra gelir. kompozisyon çok pahalı ve hizalama kusurları üzerinde harcama son derece sakıncalıdır. Ayrıca ufak düzensizlikler genel izlenim yağma. Yapısal dekoratif sıva kusurlu duvarları bitirebiliriz - İdeal pürüzsüzlük gereklidir, böylece yüzey hala dengesiz olacaktır. yüzeye daha iyi yapışması için önceden astar - her durumda gerekli olduğu.

Mutfakta duvarlar için dekoratif sıva iyi bir seçimdir - bu temiz, uzun formunu korur, birçok pigmentler solmaz ve solmaz. Dezavantaj - malzemenin yüksek fiyatı ve, tüm "ustalar" baş ile sofistike araçların kullanımı bulunmaktadır. sıva yeteneğine ek olarak bazı sanatsal tat gerekir, ama hiç değil.

Doğal ve dekoratif taş

Mutfakta duvarların Standart dışı tasarım doğal veya yapay süs taşı kullanılarak yapılan edilir. Doğal - Farklı boyutlarda ve şekillerde ince levhalar halinde biçilmiş. Yapay - alçı veya çimento, doğal mineraller eklenmesiyle kırıntı esas alınarak yapılır. Doğal taş zor bırakmaya daha zor ve pahalıdır. Yapay hafif, daha ucuz, fayans, taş taklit ikinci yüzey renk ve şekil gibi bir tarafını istifleme kolaylaştırır.

doğal veya yapay - - dekoratif taş ile mutfakta duvarlar Dekorasyon belli bir beceri gerektirir. Ön ayrıca dekorasyon başlamadan önce yüzeyin pürüzsüz gerektiriyordu. İlk astar kapsayan, fayans yapıştırıcısı koyun. duvar vernik ile kaplıdır sonra, taş işlemeli dikiş (veya harç) döşeme sonra - bakımı için kolaylaştırır.

plastik paneller ile mutfakta duvarlar Dekorasyon

Eğer mutfak bitirme ucuz ve hızlı bir seçenek gerekiyorsa, plastik duvar panelleri düşünün. Onlar zımbalayıcıdan vidalar veya tellerle takmak, bir sandık üzerine monte edilir. Duvarlar tamamen isteğe dub - sandık tüm kusurlarını gizler. Muhtemelen, mutfak, PVC paneller hızlı yolu duvarları Dekorasyon bir oda güncellemek için. En ucuz yanında. Düz mat veya parlak dan karo, ahşap ve diğer yüzeyleri ve materyalleri simüle etmek - Seçenekler birçok renklerdir.

doğal olmayan malzemeler ve kırılganlık - Doğal olarak, olumsuz yanları vardır. zararsız doğal olmayan Ham ama normal çalışma koşulları altında (sıcaklık geçmeyecek şekilde). kırılganlığının ile. Eğer bir şey yapamaz - plastik paneller iki polimer tabakaları arasında bir köprü var. Saldırılar üzerine, onlar ezilir. Ancak orada, PVC ince duvar panelleri, onlar düz duvarlara yapıştırılmış olan edilir. Mutfakta duvarlarını kaplayan güncellemek için hızlı ve ucuz bir şekilde gerekirse Her durumda, - plastik paneller düşünün.

MDF panellerin mutfakta duvarlar - Başka kolay ve hızlı bir yol onarımları yapmak. Onlar da bir sandık üzerine monte ama çok daha pahalı plastik göre olan edilir. MDF kullanmak - Tek yönlü fayans olmadan bir önlük süslemek için. Ayrıca, bu madde verilir ve duvarın geri kalan edilebilir. Bu atık malzeme odun unu elde edilir yüksek basınçta olan Pless içinde. Oluşan panoları daha sonra filmi lamine edilir. Farklı ırkların ve renklerin ahşap taklidi - MDF çiçekler çok, ama en popüler olabilir.

Mutfakta duvar dekorasyonu için renk çözeltileri, MDF paneller farklıdır:

 • masada aynı rengi seçin.
 • Bir cephe eşleşen bir önlük ve başka duvar rengini olun.
 • Bütün duvarlar ve aynı renk yaparak mutfakta bir önlük, ancak (aynı aralıkta veya kontrast) mobilya rengi ile uyuşmuyor.

mutfak duvarları bitirme bu yöntemin dezavantajı - MDF yüksek nem (biraz ama genişleyen) yanıt verir. açık bölümler dolgu macunu ile tedavi edilir montaj etkisini azaltmak için.

mutfak duvarları Dekorasyon

Mutfakta duvarlar Dekorasyon - tüm iç için sesi ayarlar yaratıcı ve karmaşık bir süreçtir. Mutfak karmaşık koşullara odalar için geçerlidir. Bir yüksek nem duvarlarda nem buharlaşma cesur baskını yerleşir, her zaman vardır. davlumbaz, önlük ve duvar varlığına rağmen buhar, yağ ve kurum olası olumsuz etkilerinden korunmalıdır. Yani yüksek bitirme için malzemeler için neden gereksinimlerini. Eğer şık bir mutfak imkanları hayal, sadece duvarları terbiye odaklanır.

Gereksinimler ve bitirme özellikleri

Düzgün bitmiş duvarları iyice yıkanmalıdır ve suyun etkisi altında bozulmaz. çalışma alanı bitirmek için, seramik karo, mermer, yıkanabilir, su geçirmez boya, MDF paneller, dekoratif sıva kullanabilirsiniz. bitirerek malzemelerin yüksek talepleri var. Bunlar, alev sağlığa zararlı maddeler serbest, ama nem ve yağ emmek için gerekli olan olmamalıdır. Dayanıklılık - bitirme için yüksek kaliteli malzemeler için ana koşul olduğunu.

dokular bir çok çeşitli, renkler ilginç ve sıradışı bir alan yaratmak için izin verir. çalışma ve yemek yapılır ve duvarları tamir - mutfak iki ana bölgeye ayrılmıştır gerçeği göz önüne alındığında. yük yükünü alacak Yüzey, sürdürülebilir malzemelerden yapılmış olabilir ve yemek alanına dekorasyon seçin.

çalışma alanı işlenmesi - pratiklik, güvenilirlik, bakım kolaylığı; yemek - konfor ve güzellik. aile kumaş duvar kağıdı, duvar kağıtları, sıva tercih bitirme gibi uygun toplar masanın yakınında. Daha yaratıcı tasarımcıları daha iyi gösterecektir! Modern mutfak malzemeleri ve temel çalışmaları kaydeder bitirme, iki tip birleştirir.

Süsleme malzemeleri Geniş seçenek ilginç iç oluşturmasına olanak sağlar. Güzel ve özgün dokular mutfak duvarına lüks görünüyor. Büyük bir artı gelişmiş malzemeler bitirmek - alaka ve dayanıklılık.

Alçı. Mutfakta duvarlar için popüler malzeme. Uygulaması kolaydır, ama pahalı. onunla başa özel beceri ve sanatsal tat sahip sadece profesyoneller can. adlı Flok, Resimli, su bazlı polimerik, silikat, yapısal, kireç, mermer parçacıklı: dekoratif sıva çeşitli taşımaktadır.

Duvara sıva uygulamadan önce, yüzeyi özel astar ile tedavi edilmelidir. alçı orijinali ve modern görünüyor. Onun avantajı zamanla alaka kaybetmez olmasıdır. Ana avantajı - mükemmel temiz, bakımlı bir görünüm uzun süre muhafaza eder, bu solmaz.

bir taş levha altında. Standart dışı, ancak orijinal karar - duvar tasarımı veya dekoratif doğal taş. Bu malzeme muhteşem mutfak alanı oluşturur. Plakalar, doğal olarak, sadece üst üste taş yüzeyini taklit eder. Bağımsız böyle plakalar kolaydır duvarlarını süsleyen, ancak belirli becerilere gerektirecektir.

materyal döşeme önce yüzeyin pürüzsüz başlamak için. özel çözüm üzerine taşlar arasında tutkal ve dikişleri ile plaka tutun. vernikli levha döşeme sonra. Bu onlar için bakım sürecini kolaylaştırır.

Tuğla. Eğer bir "çatı" tarzında bir mutfak hayal ederse, önlük, tuğla dahil duvar dekorasyonu olarak kullanmayı deneyin. Bu özel bir şekilde tedavi dekoratif veya doğal tuğla olabilir. Dokulu malzeme metal elemanları ile mobilya ile uyum içindedir. O refrakter, aşınmaya dayanıklı.

Duvar lambri. mutfak alanında duvarlar için mükemmel bir seçim. Mutfakta, kullanımı daha iyi değil diğer odalar için uygundur. ahşap, cam, plastik ve MDF yapılmış duvar lambri. Bu malzeme özgü görünüm, mutfakta güzel ve şık görünüyor ama. Bu malzemenin Dezavantajı - hızla ateşlenir. Duvarda Kahverengi lambri açık renkli mobilyalar ile bütünleşir.

mozaik. Duvarda ilginç ve sıradışı ince mozaikler görünüyor. Bu cam, seramik, cam, veya seramik olabilir. Küçük bir meydanda bir mozaik gibi. karelerden oluşan bir birden fazla bir desen veya desen duvara yapıştırılmış ve ölçek ve etkileyici bir etki yaratır.

Mozaik karo daha pahalıdır. Teşekkür estetik görünümünü, bu malzeme çalışma alanı değil, aynı zamanda yemek sadece bitmiş olabilir. Bir tasarım fikri gerçekleştirmek amacıyla, sabır ve zamana ihtiyacı vardır. Artı mozaik - kolay temizlenebilir ve uzun.

Plastik paneller. Iyi bir yolu hızlı ve ucuz onarımını yapmak. Plastik paneller Küf, sıcaklık değişimleri, haşere korkar değildir. Bu malzeme daha ucuzdur, duvarların düzensizlikler gizler, bu nedenle büyük talep vardır. Mutfak suya dayanıklı kullanımı, ama plastik paneller ayna olup en iyisidir. panellerin Çok çeşitli size ilginç ve modern bir iç oluşturmanıza olanak sağlar.

duvar kağıdı. Klasik seçenek duvarlar. sıvı, cam, vinil, dokuma olmayan: aşağıda daha iyi tiplerinin tedavisi için kullanımı çok mutfak, normal duvar uygun değildir.

Sıvı duvar kağıdı - yeni moda malzeme tamamlanır. Bunlar yerine rulolarının, paketler halinde satılmaktadır. Bu uygulama öncesi su ile seyreltilmelidir ve sonra duvarlar kapak. Sıvı duvar kağıdı, deforme olmayan estetik görünüm ve iptal etme.

Cam elyaf şeritleri camdan yapılır. Husule gelen kumaş, duvar kağıdı gibi duvar yapıştırılır. Bu materyalin avantajı: hasar, yangın güvenliği, dayanıklılık, güvenilirlik ve çevre dostu karşı direnç. Özel bir yapıştırıcı üzerinde Yapıştırılan ve ucuzdur.

Vinil duvar kir, kiri, yağ, güneş korkmayan, nem, temizlenmesi çok dayanıklıdır.

Polar - En iyi olduğunu kanıtladı yeni bir görünüm. Bunlar duvarların hafif, dayanıklı, gizlenmesi düzensizlikler, nem korkmuyoruz. Boyama için özel duvar kağıdı olarak bugün yayınlandı.

Bir karo (fayans). Mutfakta Çalışma alanı dirençli seramik fayans veya fayans bitmiş olabilir. Bu malzeme, dayanıklı ve sağlam. Yüksek sıcaklıklara maruz kalmadığından, fayans, mükemmel temiz ve renk ve tasarım çok çeşitli hazinenin avantajları nedeniyle ekler. Çini, parlak pürüzsüz, mat, doku olduğunu.

seramik yardımıyla bir önlük veya yemek masasının yakınında duvarın bir kısmını yapabilirsiniz. çok ağır ve dar alan bakacağız çünkü Tasarımcılar, mutfakta bu malzeme tüm duvarlar bitirmek için tavsiye etmiyoruz.

MDF panelleri. çevre dostu ve dayanıklı bitirme Bu materyal. onunla çalışmak kolay olduğu için. Monte kasanın içinde MDF paneller, ama plastik göre daha pahalıdır. bir eteğe oluşturmak için mükemmel, ve çıkarılacak ve yemek alanının yakınında duvar. plakalar halinde preslenir atık malzeme ahşap, MDF paneller olun. Elde edilen karo bir desen veya renk belirti ile özel bir film ile kaplanmış olabilir.

Parke panoları. eko-tarzı güzel ve özgün çözüm. Parke panoları genellikle İskandinav iç oluşturmak için kullanılır. Kurulları etkin bir boşluğu dolduran. , Oturma odası, mutfak duvarları için değil, aynı zamanda banyoda sadece yatak tahtası kullanın. Parke tahtası, dayanıklı yıkanabilir ve çekici bir görünüme sahiptir. Bu malzemenin avantajları - çevre dostu ve estetik. Duvarda ahşap Kurulu lüks görünüyor.

Boyayın. Boya son geleneksel kaplama bileşimi, renk, stabilite farklıdır. Ne zaman kriterler rehberlik seçmeyi düşünün. akrilik boya seçin. O, mükemmel bir şekilde temizlenmiş çabuk kurur duvara koruyucu bir film tabakası oluşturur. buhar ve neme karşı dayanıklı kaplama boya.

Mat kuyu gizlemek kusurları ve duvarların düzensizlikler olduğunu. boya yardımı ile ilginç bir alan oluşturabilirsiniz. hizalamak ve kullanıma hazır - duvar yüzeyi hazırlanmalıdır boyamak için başlamadan önce. Bu su bazlı boyalar tedavisi için de uygundur. Onlar temizlemek ve yeniden boyamak kolaydır. Boya, çoklu katmanlar yüzeye uygulanır.

İlginç dekoratif tekniği - ışık mobilya ve parlak duvarlar ve zıt mobilya ve parlak yüzey.

Cam paneller. Nadir ve sıradışı bir yol mutfak alanında duvarlar bitirmek için. Bu paneller çalışma alanı ve yemek hem işlemek için kullanılabilir. Bu malzeme güzel ve aşınma direnci. Cam süslemek için ilginç olabilir, onun çizim, desen veya resme koydu. Bu mutfak ayrıcalık almak anlamına gelir.

cam panellerin üretimi için zarar zordur güçlü zırhlı cam kullanın. cam panel arkasında bakımı kolay olan, bu nem, sıcaklık değişiklikleri korkan değildir, ve mantar kapsamında değildir. Cam paneller kolayca nemli bir bez ile yağ ve kir çıkarılabilir. Bu dayanıklı ve güzel bir malzemedir.

Metalik kaplama. Zor iç hayal etmek Metal görünüm ve aslında ağır bir malzeme. Ama bugün genellikle minimalist bir tarzda, "yüksek teknoloji" veya "loft" boşluk düzenlemek için kullanılır. Metal paneller yanmaz, güvenilir, dayanıklı. Onlar (yıkama ve temiz) bakım kolaydı.

özel bir ev içinde doğal ve dokulu malzemeler kullanmak daha iyidir. Bunlar ahşap, taş duvar lambri sayılabilir. Küçük bir mutfak mozaik olarak çalışma alanı veya plastik yıkanabilir duvar kağıdı bitirme için kullanmak uygundur. Doğru renklendirme ve çizim yanı sıra üretici seçerseniz, bu duvar kağıtları en az on yıl sürecek.

daire kiremit, boya, plastik ve MDF panelleri bakmak uygun olacaktır. onarım "Kruşçev" içine girişim ise, dikkatle duvarların tedaviye yaklaşım önemlidir. o bir kaplama malzemesi seçmek yanlışsa küçük bir dairede mutfak alanı, daha az yapmak kolaydır. Örneğin, parke paneller, duvarlar, lambri, tuğla almak uzayda her yerinde çinileri. Duvar kağıdı veya boya kullanmak daha iyidir.

"Kruşçev" mutfakta duvarların konusunda ise ciddi renk seçimi gelmek önemlidir. Eh, bu ışık, nötr renkler olacaksa: gri, mavi, bej, beyaz, açık yeşil, limon. uzay olarak düzenlenmelidir. mutfak detay, ekstra iç aşırı yüklemeyin. Küçük ev aletleri mümkün olduğunca nişler veya dolaplar gizlemek.

tek tek ele alınmalıdır onarmak için. moda ve dekorasyon trendlerinin değil, aynı zamanda kendi bütçesi sadece düşünün. Eğer küçük bir miktar tamir etmek seçseniz bile bitirmek, modern ve şık bakabilirsiniz unutmayın.

Duvarların kendini dekorasyon için kullanımı kolay olan basit malzemeler seçmek daha iyidir. Bunlar arasında, duvar kağıdı, plastik, boya, seramik karo. Mutfakta duvarlar - evrensel bir platform çünkü malzemelerin büyük seçim çalışmak.

Herhangi tamir mobilya tesislerinde ve tüm nesnelerin serbest bırakılması ile başlar.

Bir sonraki adım - eski duvar kağıdı, boya, fayans veya sıva duvarlar temizlik. Bu etkinlik yorucu, ama onun uygulanması kalitesine daha fazla tamirat bağlı olacaktır. Eğer fayans kaldırmak istiyorsanız, bir zımba veya düz kafalı bir çekiç duvar kağıdı kullanın.

Sonra duvarlar astarlanmalıdır. Bu adım duvar kaplama malzemeleri güvenli bir şekilde kavranmasını sağlar. Duvar boya rulosu astarlanmalıdır. yüzey kuruduktan sonra, duvar dolgular bir birinci tabaka uygulanır. Bunu Kurutma işleminden sonra, ikinci ve son kat tatbik edilir. duvar kuruduğunda, yine daha kolay, daha sonra süslemek için yapmak astarlanmalıdır.

Bir sonraki aşama - bitirme. En yaygın seçenekler - Bir resim, çini, plastik dış cephe kaplaması, duvar kağıdı, alçıpan, dekoratif sıva.

Kendi başlarına uygulamaya bir fikrin çevirmek için, düzeni veya tasarım gerekir. dikkate nüansları bir çok çekmek için, uzunluk, yükseklik, genişlik - Odanın ölçümünü yapmak gereklidir. onarım "sıfır" ile yapılırsa, profesyonellerin yardımına ihtiyacım var.

Günümüzün en çevre dostu stil - İskandinav olduğunu. Duvarlar İskandinav tarzı döşeme tahtasının bitmiştir. Ancak, tasarımcılar kat bitirme seçeneği ile bir kontrast seçmek için tavsiye edilir, ya da mutfak kutuya dönüştürülebilir.

iki yatay bölüme koyu ahşap mobilyalar ve parlak, split bölümleri kombinasyonu - dekor ilginç sürümü. alt kısmı ahşap veya plastik ve boya için üst duvar kağıdı ile tamamladı. Bu sürüm İngiliz tarzını andırmaktadır. Mutfak bölme duvarı da MDF veya cam tedavi edilebilir.

eko-stil için en iyi malzeme - ağacı. Organik olarak lambri tarzında, taş sığar. Bu malzemeler malzeme ışık ve karanlık değildir dikkate alarak, tüm dört duvar ile tedavi edilebilir. Uygun ve en İskandinav iç organik bir ülke evin mutfağa uyar.

Modern detaylarla popülerlik klasik tarzda dekorasyon mutfak duvarlarını kazanıyor. Bu durumda, mükemmel fiberglas onarımı için uygundur.

Bu malzeme fiberglas kumaştaki benzer. cam duvar seçerken, menşe ülkeye dikkat. Daha o İsveç veya Almanya olacaksa. fiberglas en büyük avantajı - mukavemet ve dayanıklılık.

iç tasarım İlginç fikirler

Modern malzemeler ve birlikte yaratıcı fikirler ilginç ve sıradışı sonuçlar sağlar. Beyaz ve karanlık, sessiz ve parlak renkler, hassasiyet ve kontrast - güzel ve şık. Sen mutfak alanı dönüştürmeyi hayal ve onarımlar için çok para harcamak değil mi? Her şey, terbiye için malzemelerin çeşitli sayesinde mümkündür. Orijinal iç Not ve yaşama fikrini getirmeyi deneyin.

Karanlık bir duvar ile tandem beyaz duvarlar ve mobilya, yatay imitasyon ahşap döşeme mutfak hafiflik ve stil verir. Ağırlıksız perdeler, metal abajur, cam masa, basit tasarım beyaz sandalyeler - Minimalist tarzda ideal mekan.

Mutfakta Beyaz mobilya - modern eğilim. Mükemmel bembeyaz mobilya zıt duvarlar ile birleştirdi. Örneğin, bir çiçek desenli duvar kağıdı organik olarak bakmak ve rahatlık hissi verir.

dekoratif tuğla yemek alanı bitirme mükemmel bir örnek. Duvar ülke mutfak elemana getirecektir. dokulu duvar karşısında mükemmel bir uyum içinde çalışma alanı, beyaz, ışık açık hatlar. Yeşil bitkiler, doğal bir oda katacak.

Kahverengi parke, dokulu ahşap masa, minimalizm tarzında beyaz çalışma alanı, pişirme bölgesinde duvarlarını süsleyen mermer levhalar, lüks ve konfor mutfak alanına getirecektir.

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + = 14