Mutfak için PVC paneller

Contents

Mutfak için PVC paneller

diğer malzemelerin (duvar kağıdı, fayans, alçı) kullanılması ile iyi bir alternatif - mutfak plastik paneller duvarları Dekorasyon. dokular ve renkler, uygun fiyata ve PVC panellerin diğer avantajları çok çeşitli sayesinde onlar mutfak ve popüler malzeme için çok popüler hale gelmiştir.

mutfak PVC duvar panelleri çeşitliliği

aşağıdaki gibi panel genişliğine bağlı olarak, bu sınıflandırılır:

 • 10 cm, büyük bir seçim monoton renk paleti ile telafi edilmektedir yeterince pratik bir malzemeden, bir genişliğe sahip astar;
 • Panel 25 ila 50 cm genişlik de, ayrıca bunların montaj hızlı eklem olan hemen hemen saptanamaz monte edildikten sonra ki çekicidir;
 • bir ek koruyucu tabaka ile üstten kaplanmış, çünkü genişliği 80-203 cm'lik plastik tabakalar, farklı görüntü uygulanabilir için düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip, bir model ile mutfaklar için PVC paneller gücünü artırmıştır.

Bu PVC panellerin hangisi mutfak için en iyisi - karar. Bunların hepsi çok mutfak duvarları için idealdir, kurulumu kolay ve uygun fiyatlı, mükemmel nem direncine sahiptir.

Mutfak sadece plastik önlük ile ihraç edilebilir ve tam olarak tüm duvarlarını ele alabilir. Cam ya da seramik - ya da tersine, bir başka malzeme ile karşılamak için plastik paneller duvarları ve önlük alanı süslemeleri.

Plastik nem direnir ve ev kimyasallara dayanıklıdır. doku ve renk çok çeşitli duvarların uyumlu bileşimi ve mutfak ortamında geri kalanı için doğru seçim yapmanıza yardımcı olmak için.

Genelde, mutfak için dekoratif PVC paneli herhangi bir tasarım fikirleri çevirmek ve belirli bir üslup yönde mutfak dekore sağlar.

Mutfakta avantaj ve plastik paneller dezavantajları

PVC paneller yadsınamaz avantajları uzun bir hazırlık duvarları, iyi bir ses ve ısı yalıtımı olmayan gücü, basitlik ve montaj hızı vardır.

kir koruma duvarları, yağ kondensatın - plastik duvar panelleri mükemmel görevleri ile baş. Onlar da tamamen nem korkmayan, yıkanır. Aklama ve küretaj eklemlerin sorun çalıştırmak kalmaması ince eklemler, neredeyse hiç toz ve kir olması da önemlidir.

Eğer plastik eriyiğin ocak alanında, deforme veya yangına neden korkuyor iseniz, çağdaş plastik çok yüksek sıcaklıklara dayanabilen anlamamız gerekir - 120 dereceye kadar. doğrudan maruz ateş açmaya Çünkü o her zaman güzel ve pürüzsüz kalır.

1

Plastik birçok yüzü ve variativen vardır. taş, ahşap, metal, - Bu, çok çeşitli malzemelerin benzetilebilir. Bunun yanı sıra, yüzey 3-D görüntülerin de dahil olmak üzere, herhangi bir görüntü için uygulanabilir. Tabii ki, bu malzemenin maliyeti üzerinde doğrudan etkisi vardır, ama karşılığında benzersiz ve inanılmaz dekorasyon mutfak iç olsun.

PVC panellerin birkaç dezavantajları arasında mobilya veya diğer büyük ve ani yükleri taşıyarak rastgele mekanik hasar olasılığını adlandırılabilir. çizik yüzey olacak İlave olarak, paneller toz deterjanlar ve fırça yıkamak için gerekli değildir. Onlar sadece panellerin görünümünü bozan değil, aynı zamanda gelecekte daha hızlı kirlenme katkı ve aklama karmaşık hale getirecektir değil.

Bir başka dezavantaj - bir yangın tehlikesi. Yangın panelinin kaynağına yakınlık izin vermeyin, yoksa daha da plastik korumak için önlemler alabilir.

bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

Mutfak için Plastik PVC paneller: ucuz ve neşeli? yanlış cevap

Mutfakta Onarım - bu sorumlu ve masraflı bir meseledir. Nasıl aile için ve aile bütçesi için daha az ağrılı hale getirmek için? plastik panellerin kullanımı Eğer mutfak yenileme zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

malzemenin benzersizliği nedir?

Dikişsiz paneli birbirine sıkıca oturacak, ortak dikiş görünür bırakılır. PVC paneller - İç mekan kullanımı için evrensel bitirme malzemesidir. Bu bina malzemesi tamamen yenidir ve sıkıca bitirme ürünlerin piyasada popülerlik kazanmıştır.

Evrensel malzeme özellikleri

 • İlk olarak, mutfak PVC plastik paneller dikey ve herhangi bir açı ile yatay olarak monte edilebilir.
 • İkinci olarak, malzeme duvar ve tavanlar için balkon ve sundurma için de kullanılır. Diğer şeylerin yanı sıra, pencere plastik kaplama yapılmış çoğu durumda eğimli.
 • Üçüncü olarak, panelin standart boyutu 10 mm malzeme kalınlığında bir 2700 mm uzunluk, 250 mm 'lik bir genişlik olarak kabul edilir.

Özellikleri: Kaliteli yalan?

Plastik paneller işaretleri arasındaki temel farklılıkları tanımlamak mümkündür:

 • kaplama malzemesi. Yapı piyasasında polivinil klorür parlak veya mat paneli bulunabilir. Parlak uzman maddenin yüzeyindeki vernik uygulanarak görünür.
 • malzeme üzerinde baskı Tip. PVC malzemeden yüzeyinde şekillere çeşitli uygulanır. malzeme üzerine emprime desen boya ve folyo uygulanır - bir model ile, renk filminin, ön yüzeyine uygulanması ile. Bu fotoğraf baskı ile mutfak için plastik duvar panelleri benzersiz bir tasarım oluşturmak için büyük bir fırsattır.
 • arayüz malzemelerinin türüne göre. Buna dayanarak sorunsuz ve dikiş panelleri ayırt eder. birleşme boşlukta Sütür plastik paneller dekorasyon malzemesi ve sorunsuz paneli içerir oluşturulmaktadır ki, - birbirine sabitlenmesi.

Kalıplanmış ya da örgü - plastik panel dikiş eklem ve geniş 100 mm verilen "Popüler" adı.

Nasıl mutfak bitirme zaman ve paradan tasarruf etmek?

mutfak tamir, önemli her şeyden önce olduğunda, onarım oranı, yerde karo bırakmaya nasıl bilgi ve deneyim.

Bu çok büyük bir fark - Herkes nedeniyle onarım 1-2 gün ve 2-3 hafta rahatsızlık acı olduğunu bilir.

Bu nedenle, duvarlar, tavanlar mutfak ve banyolar ve balkonlar için plastik PVC paneller birçok nedenden dolayı tamir oldukça popülerdir, ana olanları şunlardır:

 • malzemenin göreli ucuzluğu;
 • bitirme işleri gerçekleştirilmesinde çabukluk.

Sıradan bir karo koymak için, çok zaman susturmak için nasıl geçirdi ve duvarların hizalama edilir. Zor, malzeme ve onarım başarısızlık hem hasara yol açabilir - Ayrıca, uygun yetenek ve deneyime sahip olmadan koydu çini gibi iyi bir usta aynı olmalıdır.

Ayrıca kiremit döşenmesi günlük gürültü ve çok fazla kir, iptal edilmemiştir. Bu durum, küçük bir çocuk veya yaşlı bir kişi var bir evde kesinlikle kabul edilemez.

plastik paneller mutfak duvarları Dekorasyon konak (yığma gereklidir için, genellikle bir gün) mutfakta panellerinin yerleştirilmesi bitirmek için kısa sürede kendi başlarına yönetmek için izin verir. PVC paneller karlı fiyatlandırma politikası için bir seçenek değil, aynı zamanda zaman ve emek maliyetlerinde değil sadece.

Duvar panelleri (skinali) - Bu fiyat ve kalite hem de farklı bir düzeydir. resimlere bakın ve önlük için seçim malzemesi ne tür kendiniz karar verin.

su geçirmez laminat veya granit - Hangi döşeme seçilir? Cevap çok açık değildir. Bizim makalelerinde ayrıntılı bilgiler.

Bu eğitimde, sen kendi elleri iki seviyeli alçı tavan yapmak öğrenebilirsiniz.

Montaj çerçevesi temel atma

plastik paneller ile yenilenen mutfak çerçevesi montajı ile başlar. Her mutfakta duvar pürüzsüz bağlıdır.

Duvarlar oldukça düz, iyi ise, tesisat çerçevesi vazgeçilebilir.

Daha sonra, plastik paneller ayrıca kurulum için video kare takımını izle.

Duvarlar mükemmel olmaktan uzak ise, bağlama panelinden önce, montaj ve kafesini yüklemek için gereklidir.

lambri için bir çerçeve dübel ve vidalar ile rezervasyon yaptırılması gerekmektedir monte edin. Daha sonra, bağlantı elemanları kullanılarak, duvar birbirinden ve 30-40 cm tavana 40-50 cm'lik bir mesafeden plastik kılavuzu sabitleyin.

Plastik kılavuzları mutlaka başında ve panelin sonunda kurulmalıdır.

Malzeme, metal, ahşap ya da plastik kasaya monte edilebilir. Bununla birlikte, sıcaklık değişikliklerine dayanıklı nedeniyle mükemmel özellikleri plastik kılavuzlar üzerinde kalmak için tercih edilir. Ayrıca, plastik kılıf nispeten düşük bir ağırlık ve montaj aşırı kolaylığına sahiptir.

Mutfakta panellerin montajı: 6 profesyonel danışmanlık

nasıl, profesyonel tavsiye yürümek lütfen plastik paneller ve PVC panellerin sorunları ile mutfak kılıfları için herhangi bir sorum yok devam etmek için:

 1. Yüzey düzleme için düzeylerini kullanın ve dik açı oluşturacak şekilde.
 2. İlk PVC paneller oluk elemanı montaj bağlanma dar raf ürünleri eklemek yatmaktadır.
 3. İkinci plastik panel, birinci mümkün yakın olduğu kadar sokulması gerekmektedir.
 4. Eğer aralarında boşluklar vardır tam olarak emin olduğunda olmalıdır paneli sabitleyin.
 5. Benzer bir şekilde, polivinil klorür tüm malzeme sağlamak. son panel 6-8 cm düşürülmelidir. malzeme sabitleme elemanının oluğu ve önceki panelin oluğu içine ilave edilmelidir.
 6. Ek malzemeler gelecekteki mutfak rafları ve dolapları tamirinde lathing için gerekli. Bunu unutmayın!

mutfak duvarları düzgün, o zaman çerçevesi, PVC malzemesi gerekmez yüklerseniz, sıvı çivi yardımıyla düzeltmek için hiçbir sorun olacak.

plastik paneller mutfak Dekorasyon tam ya da kısmi olabilir. skinalyam - Örneğin, mutfak plastik eteğe iyi bir alternatif, daha pahalı bir düzenlemesi olarak uygun.

Mutfak önlükleri plastikten yapılmış: 10 Neden "İÇİN"

 1. malzemenin yüksek darbe direnci. Paneller kavga etmiyoruz ve mekanik etkilere dikmek yoktur.
 2. İyi nem dirençli malzeme.
 3. panellerin renk şeması zamanla deforme olmaz.
 4. Basit montaj malzemesi prensibi.
 5. PVC panellerin dayanıklılık (mükemmel operasyonun 10 yıldan fazla).
 6. Malzeme Ahşap üzerine konvansiyonel kron iyi delinmiş.
 7. elemanları arasında hiçbir dikişler vardır. 4 m tek bir tasarım monte etmek mümkündür.
 8. Grafik, monogramları bileşimlerinin geniş bir yelpazesi.
 9. paneller aşındırıcı temizlik maddeleri kesinlikle dirençlidir.
 10. Malzeme ve kısmen uzaklaştırılmasını tamir etmek mümkün olabilir.

Bu makaledeki plastik kutu aprona yüklemeye karar verirseniz, ayrıntılı öneriler ile tanırlar.

daha iyidir: panele karşı Çini?

Seçtiğiniz ne hala emin değilseniz: PVC veya seramik karoların bir panel bitirmek ana yemekler olan iki maddenin, karşılaştırmalı bir açıklama verir.

mutfak plastik paneller gömleklenmesi - büyük bir alternatif mutfak yenileme de plaka. kendilerini çok kolay bir mutfak plastik panelleri kaplamak kullanımı, yüksek nem ve sıcaklık düşüşü tolere edebilir.

şüphesiz avantajı malzemesinin dayanıklılığı olan, Mutfakta, çünkü plastik paneller kolu, 10 yıldır size hizmet verecektir. renk ve desenleri ve monogramlardan geniş bir palet, her sahibine onun gibi olan malzemeyi seçme fırsatı verir.

fayans aksine, mutfak tipi plastik paneller bitirme malzeme ve kısmi demontaj onarmak mümkün olabilir. Kuşkusuz, önemli bir avantaj malzeme maliyetleri ve PVC'den mamul paneller kullanılarak tamir klasik çinileri ile% 40-50 daha az olmasıdır.

İstenirse plastik paneller bazı önemli ayrıntıları bilmek gerekir ile, mutfak duvarlarını kaplamak için. Bütün bu videoyu yararlı bulunabilir.

Okuyucunun Seçimi

Ve kompakt mutfak planlama sürecine keyif getirecek

Granit kat: mutfak ve parlayacak!

hazırlanması, fotoğraf ve kilometre taşları videolarını - Kendi elleriyle bir kiremitte dikişler üzerine yazmak için nasıl

Her ev kadını bir kartvizit - mutfakta şık perdeler

Mutfak için Plastik PVC paneller: ucuz ve neşeli? yanlış cevap

Kaynak materyallerin Ücretsiz ticari olmayan kullanım

Sadece koşuluyla izin verildiğini yazarlık ve siteye etkin köprü

yayıncı Diğer tüm durumlarda, yazılı izin

Mutfak PVC paneller Dekorasyon - ekonomik seçenek mutfak tasarım oluşturmak için

Ne malzeme çoğunlukla mutfak bitirme için seçilir? Sen seramik karo düşünüyorsun? Birkaç yıldır hurma plastik panel tutmak için çıkıyor. Ama fayans popülerliğini kaybediyor.

Bunun nedeni olduğuna PVC - Bir malzeme daha erişilebilir, pratik ve montaj planına kolay. Onunla bir zevk onarım yapacak. Bize en önemli soruya bakalım - plastik paneller ve nasıl kendi elleriyle duvarları kırpmaya avantajları nelerdir.

Bunun için plastik 3 faydaları sevmek gereklidir

PVC avantajları ile - müdürüyle başlayalım. Ve ilk şey not - bu uygun fiyata. Düşük maliyet ve pratikliği - Bu tamir ortaya koyar, iki ana nitelikleri birleştirecek malzemeyi seçecektir. Aslında plastik paneli performansları ile memnun olacaktır. maliyetine ek olarak, malzeme, aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 1. Su, temizlik ve yüksek nem korkmayan biri. Bu faktörler mutfak gibi, çok önemli - bir iş yerinde sürekli zor bir yer ve böylece nem ve hayır diyoruz. PVC panellerin bakımı çok basittir -, mendil yıkayın ve onların güzelliğini koruyacaktır.
 2. Bu, mevcut davranış değildir. Mutfakta bir kısa devre riski burada var olan tüm elektrikli ev aletleri çeşitleri ve olacaktır. Plastik elektrik akımını iletmeyen.
 3. Ellerin sahip olabilirler araç çubuğunu takın. uzmanlar dahil edin ve gerekmez ek fon geçirirler. yenilenmiş mutfak geçirin ve sahibi olabilir duvarlar kınına.

Tabii ki, bu panellerin görünümü hakkında söylenmesi gerekir. Bugün, bir desen, fotoğraf baskı, parlak veya mat bir model seçebilir. süs eşyaları, soyut resimlerle panelin - önlük alabilirsiniz alan ve skinali için. Fotoğrafta aşağıda PVC paneller klasik tek renkli veya renkli olarak olarak kullanılan mutfak tasarımında bak.

Fotoğrafta - Mutfak PVC paneller tavan.

eksiklikleri hakkında birkaç söz söyleyelim. malzemenin korkuyor tek şey - bu aşırı sıcaklıklar. Eğer mutfak önlüğü alanlarını süsleyen için skinali seçerseniz, 170 derecelik sıcaklıklara dayanabilen bu modellere dikkat. fayans yüksek sıcaklıklara yaşayabilir, PVC, ne yazık ki, olarak dayanıklı bir malzeme değildir. Ayrıca üst tabaka zarar görmesini önlemek için duvarlar ve sert metal fırçalarının yıkanmasına yarayan kullanılmasıdır.

duvarlarda paneli yerleştirmenin - bize ana sürecine devam edelim. Tamir bir yüzeyin hazırlanması ile başlamalıdır. Ne olursa olsun duvarlar veya skinali kullanan tek çalışma parçasını kınına edip eski şeyler sökmeye gerek. Bu arada, PVC panellerin başka özelliği - fayans duvarlar mükemmel düzgünlüğü gerektiriyorsa, plastik eski duvar kağıdı veya sıva üzerine monte edilebilir. Bu "yeteneği" paneli sayesinde en sık yerine karoların seçilmiş.

PVC panellerin çeşitli renkler.

Yani, ellerinizle gereken ilk şey - bu söküm alacak.

 1. vs ve boyama çivi onlar asılı edildiği, parmaklıklar, ışık fikstürleri, - tüm çıkıntılı elemanların duvarlarından vur
 2. duvara Eğer eski şeyler çekim, karo veya dekoratif mutfak bar koydu vardı.
 3. duvar yüzeyini hizalayın. Mükemmel düzgünlüğünü elde etmek için gerekli değildir. Tamir girintiler çıkıntılar ve çatlakların "katıştırma" kısıtlayabilirsiniz. Onlar macun ve yüzey kurumaya izin vermeniz gerekir.

Eğer üstesinden gelebilir ilk adım - Duvarlar hazır. İlk onarım yapmak ve mutfak bitirme zor görünüyor olanlar için, (sonunda) daha deneyimli bir video sanatçıların yardımına gelir. Aşağıda eski macun, ve fayans kaldırma süreci anlamak yardımcı olmak üzere video talimatlarına bakın.

kuvvet kaplama bir sözü - doğru çerçevesi ayarlamak için nasıl Bu aşama, hem de esas olacaktır. daha ekonomik varyant, ya da metal - - daha güvenilir ve sağlam bir yöntem çerçeve ahşap çıtalar yapılabilir. ellerinde olduğunu bunu yapmak kolay olurdu böylece Ve ahşap, metal raylar, tek ve aynı prensip üzerine monte. raylar ek olarak, ihtiyacınız olacak:

 • rulet
 • yapı katı;
 • tornavida;
 • matkap;
 • plastik kesme bıçağı;
 • Metal destekleri;
 • Vida ve dübel;
 • kalem.

Hatta kurulum kılavuzunda küçük hata, bir kural olarak, çarpık tasarıma yol açar.

Şimdi duvarların işaretlenmesine dönüyoruz. önemli bir nokta vardır. Yatay ve dikey: çerçeve iki yolla monte edilebilir. yatay - eğer dekoratif panel dikey düzenlenen ve ikinci ise, kökeni de geçerlidir. Ve duvarların skinali montaj ve kaplama dikey çerçeve bağlantı aracı olabilir. İşte bunu dikkate alacaktır.

 1. duvarların 50 cm, yatay çizgi bir mesafede düzeni durumu başlatın. Düz hat kullanımı oranı elde etmek için.
 2. Şimdi, metal diş telleri alıp yaklaşık 60 cm aralıkla çizgisinde koyun. Biz dübel ve vidaları kullanarak tuttur. Zımba kaburgalar genişliğine bağlı olarak seçilir.
 3. Staples duvarların çevresi üzerine yerleştirilmelidir - üst ve alt kısmında. "Çıkmaz" duvar diliminde "P" harfi ile bükülür.

Gerekirse, yalıtım tabakası profiller arasında yerleştirilebilir.

 • Daha sonra, raf alıp parantez merkezinde koydu. Vidaları kullanarak sabitleyin.
 • Sonra düzeyi gözlemleyerek uçağa vidalamak.
 • Yani duvar dekorasyonu hazırlayanın. bu adım önemlidir ve birlikte, ellerinizle Eğer çerçeve oluşturmak mümkün olacaktır. Eğer bir hata yaparsanız korkuyorlar ve maksimum kalite ile gerçekleştirildi onarım istiyorsanız, video daha deneyimli ustalar bekliyoruz. tüm yönleriyle ve yardım ve fotoğraf çerçevesi montaj detaylarını netleştirin.

  Artık son aşamaya geçin - duvara paneli güçlendirecektir. profilleri, listeleri oluşturmak için yardımcı olacaktır - Burada, PVC panellerin yanı sıra, ek bileşenler gerekir. Birkaç türü vardır Profil:

  • L-şekilli - başlangıç ​​ve astar bitiş gerekir;
  • F profile - köşe eklemleri engellemek için yardımcı olur. Ayrıca başlangıç ​​ve bitiş için kullanılır;
  • H-şekilli - Evrensel profil paneli eklemleri için gereklidir.

  Hala kullanışlı baza köşe ve dış profilinde gelir. Elleriniz tam profiline başlamak ile bitirin.

  1. İlk olarak, sizi - L şeklinde olduğunu. Bu çevre boyunca raylar takılır.
  2. Sonra (F-şekilli) bir köşe profil gerekecektir - duvar "çevirmek" olarak ayarlanır.
  3. Şimdi kılavuzların arasına ölçümler (dış taraf) yapmak. Elde edilen defraud 5 mm'den.
  4. Bu mutfak köşesi ile bitirmek başlar. Yani malzemenin tüketimini azaltmak. Ahşap bir panelde raylar zımba kullanılarak kurulur. el altında zımba değilse, küçük çivi veya inşaat yapıştırıcı kullanabilirsiniz. vida ile monte metalik PVC kaburgalar üzerinde.
  5. Her aşağıdaki panel önceki yuvasına yerleştirilmiş ve bu şekilde tüm duvar boyunca hareket edilir.
  6. En son plastik levha genişliği trim olacaktır. Bunun için plastik kesmek için bir bıçak lazım. son panel önceki tabaka plastik oluğa sonra köşe profili içine ilk sokulur ve.

  Yani yenileme tamamlanmış ve duvarlar hazır. Sonra baza panellerinin alt satırında ellerini ayarlayabilirsiniz. Eğer yüklüyorsanız sadece görünümünü yağma yok çivi bir zımba yardımı ile düzeltmek için ellerinden geleni skinali. Skinali çerçeveye yapıştırılmış olabilir. Bununla birlikte, bu çözüm, farklı gücüdür. çalışma alanında Zamanla skinali deforme edilebilir. Başka sorum yok etmek için, plastik levhalar ile duvarları bitirmek taşınan, hangi videoyu izleyin.

  Ve başka ipucu. Eğer ahşap kaburgalar çerçeveye seçerseniz, özel bir antiseptik ile onları tedavi ve ancak o zaman duvara iliştirilmiş. Şimdi pano tesisatının ayrıntılarıyla bilirler olduğunu ve güvenli bir pratik ve çok yönlü PVC lehine pahalı fayans terk edebilir.

  temeDrugie ilginç maddeler üzerinde Makaleler

  Mutfak için ne ctenovye paneli mevcuttur ve bir daha iyi olduğunu

  Mutfak için önlük çeşitleri - Optimum seçeneğini

  Hangi panele mutfak için en iyisi: seçimi konusunda ipuçları

  Kaplama plastik paneller mutfağı: Tasarım ve montaj yöntemlerinin seçimi

  Mutfak için Bezel: seramik için ucuz bir alternatif

  Önlük Mutfak plastik - Ucuz ve güzel

  Saf sentetikler çünkü mutfakta PVC yüklemeden önermiyoruz! ısıtılan zaman, aynı zamanda korkunç kokular de mutfakta eriyecek, dikkatli olun.

  Ben plastikle kaplanmış ve herhangi kokuyor yoktur. Ve plastik mutfak var? Sen mutfak kötü kokuyor söyleyerek kadar eminiz, bir yere kablolama eridi olabilir

  Ah, şüpheli tasarruflar elde etti. Tabii ki, onlar yıkamak için kolay, ama ne kadar rahat plastik ile panelli odası, nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  46 + = 56