Mutfakta bir ada

Mutfakta ada: şekil, boyut, stil, mutfak iç konum (33 fotoğraf)

Mutfakta doğru planlama kolaylık ve iyi bir ruh hali sağlar. ada kullanma seçeneği çok moda ve işlevsel olarak kabul edilir. O nasıl ada kendisi ve nereye koymak için kullanmak mutfak tasarımı için seçim tarzı mutfak adanın iç kesimlerinden neye benzediğini anlamak için kalır.

mutfak fotoğrafta bir ada Seçimi

mutfak ada zamanki mutfak düzeni farklıdır. duvarlar boyunca mobilyanın yanısıra adanın ortasında mobilya yoktur. yuvarlak, kare, yarı-daire, dikdörtgen, oval: ada farklı şekillerde olabilir. Hangi ada mutfağın için seçim - bu iç tarzına bağlıdır. Örneğin, ülke için stil adanın dikdörtgen veya kare ile karakterize edilir ve çağdaş için - oval veya alışılmadık şekli.

ülke tarzı fotoğrafta mutfakta Kare ada Art Nouveau fotoğrafın tarzında mutfak için alışılmadık şekli Ada Minimalist tarzda bir dikdörtgen ada Mutfak

mutfak ada haklı olduğunda

ada düzeni uygulanması çeşitli durumlarda kabul edilir. Mutfak alanı 20'den fazla m2, mutfak oturma odası ile bağlantılı ve bir stüdyo daire zaman. Seramik ocak, buzdolabı, lavabo, fırın ve en elverişli gerekli tüm bileşenleri. Ada ona sırtını ile durmak pişirme ve değil esnasında insanlarla iletişim kurmasına olanak sağlar.

ada fotoğrafları ile mutfak ada ve masa parlak mutfak Tasarım mutfak iç fotoğrafta Oval ada

Adada ocak, lavabo, barbekü, bir kesme yüzeyinde yerleştirilebilir. Sahipleri bu elemanların çeşitli seçenekleri seçebilir. adaya sık, her taraftan gelen depolama için yan kutuları veya diğer sistemler yapmak uygundur. Mutfakta adanın bir tarafında bar ya bir tablo yapabilir - yani, bir yemek alanı olarak ada kullanmak.

Mutfakta bir tabloyla ada: yemek alanı organizasyonu mutfak fotoğrafta bir kahvaltı barına sahip ada

Nerede ve mutfakta adayı yerleştirmek nasıl

"Iş üçgeni" olmalıdır soba, lavabo ve buzdolabı - tek kural ada planlanmasında gerçekleştirilebilir etmektir. elemanları arasında tavsiye edilen mesafe ana ada paketi arasında. 3 metreden daha ve en az 60 cm değildir ve en az 2 um, ya da hatta iki kişi birbirine geçmek için rahatsız olmak gerekir. Ada pişirme yüzeyi güçlü ve zarif kaputu gerektirir. Davlumbaz, bir küp, bir silindir, bir yarım küre şeklinde olabilir.

ocak ve davlumbaz Fotoğraflı ada mutfak üstünde Ocak ve aspiratör ile Mutfak ada

1

Lavabonun altında mükemmel eşyaları depolama için kompakt dondurucu veya buzdolabı, bulaşık makinesi, dolaplar barındıracak. En basit seçenek iletişimi yürütmek için gerekli değildir ve havalandırma kesme masasının adasında yer. Eğer buna bir yemek masası olarak ada ve sandalyeler kullanırsanız bir bar satın almak gerekir. Adanın yüksekliği yer ayakta alır pişirme, odaklanmıştır beri.

Mutfakta adası yakınlarında dışkı ile bar sayacı gıda muhafazası için dolap ile ada mutfak

Mutfak ada bir bara dönüştürülebilir. Bu mutfak-oturma odası veya stüdyo için iyi bir çözüm olacaktır. Genellikle büyük ziyafetler yerine parti tercih genç sahipleri tarafından seçilir.

çubuk Fotoğraf mutfakta ada Transform

Ada hızlı mutfakta iç değiştirmek için ve farklı ihtiyaçlara uygun hale getirmek için izin veren bir silindir olabilir. Ayrıca, sadece kolayca başka bir yere yeniden düzenlenir küçük, hafif, kompakt adaları kullanabilirsiniz.

Bir köpek kase için boşluk mutfakta küçük kırmızı ada Kompakt taşınabilir mutfak ada resimleri

ada Düzen tasarım mutfak

Her zamanki plan mutfak ada - duvarlar boyunca mobilya ve müstakil bir ada. Peninsula denilen duvar veya kulaklık ada ile birlikte. Takımadaları - 2 Peninsula farklı yüksekliklere birbirine bağlıdır. adalar ferah odalarında kullanılır.

mutfak ada ve eğlence fotoğrafın adalar mutfak fotoğrafta Müstakil ada

Eğer herhangi bir tarzda ada bileşenlerini bulabilirsiniz. Tabii ki, ada temel mutfak seti ile aynı tarzda yapılır.

 • 1. Nouveau cam ve metal bir bolluk farklıdır. Biz yumuşak akan çizgileri tezgahı. Pürüzsüz duvar cepheleri tutacak yeri olmayan. Modern tarzda mutfakta ada
 • 2. Klasik tarzı oymalarla süslenmiş yatıştırıcı renkler, mobilya dekor ağzımızı sıkı kapsar. Yapay yaşlanmayı kullanır. Klasik her zaman ilgili ve popüler. küçük bir ada fotoğrafın Klasik mutfağı
 • ahşap, taş, mat - doğal malzemeler kullanılarak 3. Ülke stili. Çok açık açık asılı raflar, bulaşık kurutma kullanır. Doğal renkleri - beyaz, kahverengi, yeşil. Fotoğrafın ortasında bir ada ile Mutfak country tarzı
 • 4. Minimalism - elverişli, basit, işlevsel bir mutfak. Hiçbir gösterişli ayrıntıları, dekor reddi. Gerekli tüm ev eşyaları görünümünden gizlenir.

ada tarzı fotoğraflar minimalizm Beyaz mutfak

Mutfak ada pazarı her zevke ve bütçeye uygun lüks süitler, hazır satın alınabilir. Eğer standart olmayan bir düzen için uygun hazır gıda ile memnun ya da değil değilseniz, mobilya üreticileri dikkate alıcı tüm isteklerini alarak, emri çalıştırır. Büyük bir odada mutfak adanın herhangi bir yapılandırma kazanan ve sıradışı gibi görünecektir. Sen geleneksel paletler, kutular veya şifoniyer gelen, örneğin, elleriyle mutfakta adayı yapabilirsiniz.

paletler fotoğraftan elleriyle mutfakta ada mutfak fotoğrafta Kendi kendini yetiştirmiş ada

Mutfak ada evler ve şehir daireler: 27 tasarımlar ada mutfağı

mutfak uzayda Ergonomi, pişirme yapan kişi odanın etrafında hareket etmek kadar az zaman ve çaba harcamadan gerektirir. İfade, her şey bu durum için en uygun, el altında olmak zorundadır. tatmin edecek şekilde Lavabo, ocak, fırın, yemekler ve gıda ürünleri ile dolaplar yerleştirilmelidir "üçgen kuralı." Aynı bölgede bir şeyler olanı uygulamaya bulunan onun sahibi, doğru şeyi almak ya da herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için birkaç adım yapmak için yeterli oldu vardır. küçük daireler içinde odalar için mutfak ünitelerinin düzeni Şartlar gerektirdiği takdirde sadece ara sıra, bazı yerlerde dilimini değiştirebilirsiniz, esasen aynıdır. daha geniş odalar, hostes birkaç uzun mesafe aşmak için biraz farklı ihtiyaç, bu yüzden bu tür mutfaklarda çalışma alanının organizasyonu kavramı farklı olmak.

mutfak ada modern mutfak ortamının giderek daha popüler bir parçası haline gelmektedir

Tasarım ada mutfağı Å- özellikleri

İstenilen sonucu elde etmek için çeşitli yolları vardır. biri büyük mutfak, sözde "adalar" gelişmedir. Bu isim ocak gömülmüş ve lavabo edildiği büyük bir tablo, müstakil ve kesme yüzeyi için yeterli boşluk yoktur.

Açık raflar mutfak ada gerekli mutfak ekipmanları her zaman el saklamanızı sağlar

İdeal bir büyük mutfak elemanları tüm bu birleştirmektir, bu 1200x1200 mm boyuta sahip, ancak mutlaka sıkı Bu boyutlarda uyması gerekir. Eski Dünya'da bile yemek pişirmek için kullanılan tablolar gibi, fikri kök almıştır ve tüm kullandığınız yere Maksimum konfor için izin veren Amerika'da da mükemmel.

Küçük boyutuna rağmen, bu küçük ada pratik işlevi başediyor

Bugünlerde Almanya Otl Aicher gelen mutfak mobilyası tasarımcının tasarımı gibi canlandı. O her yönden yaklaşmak ve gerekli eylemleri gerçekleştirmek için olabilir bir iş tezgahı ile mutfakta işyeri belirledi. Bu ilke, hemen hemen tüm restoranlarda geçerlidir, modern bir yerleşim bölgesinde kullanımı fikri geliştirmiş ve 1988 yılında yetenekli insanlar tarafından hayata getirdi. o binanın durumunu değiştirildi ile "Bench Aicher" "iş üçgeni" nin üst, hep birlikte büyük çalışma alanları getiren oldu.

Bu geniş mutfak Big Island birden karmaşık yemekleri hazırlamak mümkün kılar

Ne güzel ada mutfağının iç uyum ↑

Modern büyük mutfak bugün büyük fonksiyonel masa oda eksik bir şey olduğunu bir duygu, devamsızlık ise böyle bir "ada" olmadan hayal etmek zordur.

gri parlak masa ile Bej ada uyumlu bir dekoratif ve pratik işlevini yerine getirirken, geniş mutfak içine sığacak

Ancak, aynı zamanda standart kentsel dairelerde sadece bizim standartları ve kır evlerinde mutfaklarda tarafından büyük olan üst seviye dairelerde, pratikte bu fikri uygulamak mümkündür. Ancak, bu sadece ilgili inşaat çalışmaları sırasında uygulanabilir, tek konut yeniden geliştirme değildi. Ayrıca gerekli ek iletişimi özetliyor.

Pedini dan Island Wonder: kolay ve basit yemek!

Standart bir dairede gibi, hatta 1200x1200 mm boyutlarında bir "ada" kurmak için yeniden planlama sonra sadece gerçekçi, daha sonra fikri bir yüzey üzerinde ve lavabo yakınında yer ve soba vermek zorunda kalacaktır. Genellikle bu gibi durumlarda, sadece bir masa pişirme yüzeyi çöktü, bu nedenle su ve kanalizasyon sistemlerinin bir "ada" karşılamak için bir yer ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır.

Yemek alanı ile kombine Mutfak ada, - boşluk verimli kullanımı özgün bir örneği

Bir mutfak havalandırma için aralık davlumbaz özel bir model gerektirir. Montaj yönteminde farklı temizleme havası için, bu aparatlar, iki türü vardır. Tavan ve havalandırma borularının bağlı birinci üst ya da alçı asma tavan altındadır.

Orada ideal bir mutfak ada 1200x1200 mm büyüklüğünde olması gereken bir görüşü, ama bu sadece bir öneri değil, sıkı bir gerekliliktir

ekstraktlar İkinci biçimde montajı kat kanalının daha karmaşık bir yöntem gerektirir, bu davlumbaz bu "L" şekline sahip olan ve çok özgün bir tasarıma sahiptir, yüksek katı stand çalışma yüzeyine bağlanır. Bununla birlikte, işlevselliği ile ilgili olarak ortaya çıkmışlardır olanlar için, tercihen sayaç üzerinde yer almazlar ve pişirme sırasında ek rahatsızlık oluşturmaz olarak davlumbaz askıya alınmıştır.

fonksiyonel bir mutfak için ada Önemli olan sadece çalışma yüzeyi değil, aynı zamanda bunun altında boşluk organizasyona

(Bu genellikle bir oturma odası ile birleştirilmiştir) dairenin geniş mutfakta yaygın düz veya L şeklinde mutfak setleri ana serisinin bir dalı olan sözde "Yarımadası" aldı. Gerçekten de, "yarımada" aynı işlevleri gerçekleştiren, çok daha az yer kaplar. Ayrıca binanın böyle bir tasarım konseptini seçerken gerekli olan bölgeye odası böler.

Pedini dan Mutfak yarımada fonksiyonel çeşitlilik, aynı zamanda pürüzsüz hatları dikkat sadece çizer

sipariş benzer mutfağı Üretilen, elbette, onların fiyat olağan mobilya biraz daha yüksektir, ancak bu ürünün seviyesi tüm göstergeler tarafından daha yüksektir, tamamen farklıdır. uyum ve rahatlık sağlamaktır tasarım, başlayarak ve mutfak setleri üretimi için kullanılan tüm malzemeler ile biten.

Fotoğraf mutfak ada fikirler düzenlemesi ↑

mutfak adanın Şık aerodinamik tasarımı klasik iç ile uyum uyum

bar mutfak ada ile birlikte daha pratik ve kullanışlı

mutfak ada Geleneksel ve basit tasarımı birçok stilleri iç onuru ile uyum sağlayacak

Doğal ahşaptan yapılmış Massive mutfak ada ancak karşılık gelen iç ile uyum uyum, hantal ve zahmetli görünüyor

"Beyaz top, siyah alt" - bu zarif mutfak ada somutlaşan iç tasarım aksine klasik bir fikir

Bir mutfak havalandırma için aralık davlumbaz sorun alanlarında yüklenir özel modeller gerektiren

onun pratiklik şüphe götürmez nedeniyle modern büyük mutfak bugün böyle bir "ada" olmadan hayal etmek zordur

zarif mobilyalar gelen Provence faydaları tarzında rahat ada mutfağı

klasik bir ortamda Beyaz renk - iyi tat ve radyant saflık takdir edenler için en iyi seçenek

kahvaltı bar ve mutfak Çok seviyeli mutfak ada da imar alanı işlevi gerçekleştirir

Bir mutfak ada lavaboda yükleyin ya da değil - seçim sahipleri içindir

Stilize antik mutfak ada hala iç modern çok fonksiyonlu bir parçası olarak kalır

Birçok adalar arasında herkes sovy tasarım seçenekleri kesinlikle bulacaksınız: Pedini dan modern bir mutfak ada

Mutfak ada - stüdyo alanı için idealdir

Böyle düzeyli yüzeye gibi farklı yöntemlerin kullanılması ada tasarımcıları işlevselliğini artırmak için

Ada mutfak onun belirgin sadelik rağmen tüm görevleri ile başa çıkmak için minimalist ruhu

Daha dekoratif etki için mutfak ada tezgah vurgulamak için yaratıcı yollar kullanılabilir

Minimalizm - Çok özel felsefesi ve yaşam tarzı. Bu eşsiz yeteneği, tüm gereksiz ve alakasız, sadece bırakarak vazgeçmek.

İç ada mutfak yemek Grafik minimalizm

kahvaltı barına sahip Köşe mutfak - hem küçük hem de büyük tesislerin birçok sahiplerinin peşinde olunan. Bunun nedeni bu tür modeller köşe mutfak, anlaşılabilir.

28 tasarımları, klasik avangarda: kahvaltı barına sahip Köşe mutfak

Çalışma alanına mutfağa özel ilgi yaparken. Onun bitirmek, pratik, güzel bakımı kolay olmaktır. Bunu yapmak için, özel kullanın.

ada mutfak projelerinden 35 fotoğraf

Ada mutfak - Birçok ev hanımlarının bir rüya, çünkü önemli ölçüde, bir depolama alanı genişleyen bir yemek masası ve bar olabilir tablalı toplam uzunluğunu artırır. Ayrıca misafirler geldiğinde, ada inanılmaz kullanışlı ve bunları karşı karşıya kalırken hostes, bir şölen hazırlar. Odanız uygulayabileceğiniz bir ada ile ilginç projeler mutfak yazdım. fikir ve yakalamak ilham bakın.

Ada mutfağının Minimum boyut

Ada mutfağının temel kural ada ve kabine cephede arasındaki mesafe en az 1 metre olması gerektiğidir. İdeal olarak, onlara konforlu açma cephe ve uzatılabilir çekmeceler için Mezhuyev 1,2 m bırakmak tercih edilir.

masa üstü 60 cm genişlik, daha sonra el hesap makinesi almak ve odanın genişliğini sayar edin.

 • lineer mutfak. - 60 cm ana kümesi derinliği. 1.2 m - geçmektedir. ada - 60 ila 90 cm arasında bulunur. Bu durumda, 3.7 m, adalar olarak uzanan her yan 180 cm ada 60 cm küçük genişliği eklenir çıkıyor en az 90 cm olmalıdır .. - yine 3,4 elde oda en az 1 m uzunluğu boyunca uzanan izledi. geçitlerin genişliği ve toplam uzunluğu oda 2,4 m kulaklık. toplam 3,4h2,4m az boyutlardır.
 • köşe süiti. dolapları, iki bitişik duvar, kulaklık artar uzunluğu boyunca çünkü. 60 cm, 60 cm artı kabin ada ada artı her iki tarafında 2,4 m geçitler. 3,6 m oda minimum uzunluğu elde edilir.

 • U-şekilli bir mutfak. açısal kulaklık büyüklüğüne göre üçüncü duvar boyunca duran, bir 60 cm dolapları ekler. 60 + 120 + 60 + 120 + 60 cm. 180 cm aynı geçitleri 240 cm üzerinde, mobilya atanmış olduğu görülmektedir. Bunun bir sonucu olarak, bir U-şeklinde bir düzeni ile minimum boşluk uzunluğu 4,2 m'dir.

hesaplamalar için 60x60 sm bir boyuta sahip olan bir hareketli tablo şeklinde küçük ada aldı. sırasıyla kulaklık toplam uzunluğunu ve genişliğini arttırmak için gerekli olan büyük modülü boyutu için.

Ada ünitesi yeni özellikler kazanıyor, farklı rollerde hareket edebilir.

 • yemek alanı. Ada yemek masasına dönüşüyor. Ya da bir bar. Bu durumda, rahat bir modül derinliği 80-90 cm ve genişliği 80-120 cm artar. o yemekler, çatal, peçete ve havlu hizmet saklamak için uygun olan bir yerde masa üstü, ekstra raf ve çekmeceleri sunmaktadır altında. Yeterli mutfak alanı ada eklenebilir ile alt konsol bartaburelerimi kullanma gereksinimini ortadan kaldırmak için.

çubuk sayacı çıkıntı tezgahları ile temsil edilmektedir. Sen Konsol Uzantıları kullanabilirsiniz. Ancak, durumda masa seviyesinin azaltılması için gereklidir. Bu seçenek mutfak genellikle hamur çalışmak durumlarda yararlıdır. Alt kesim alanı, omuzdan hareketi başlayarak Juicy freniyle. Bu durumda, dirsek eklem üzerinde düşük yük ve bütün vücut ağırlığı kullanılır.

 • kesme ürünler. Yıkama bölgesi ve kesme aktarma çanağın genişliği için en az 40 cm ve kesme-temizlik ürünleri için yaklaşık 60 cm anlamına gelir. Bu durumda, dikkatli iletişimin kaynağını göz önüne almalıyız. taban kaplamasının altında boru kanalı yatırılır. Bu bakım için kolayca erişilebilir olmalıdır.

 • Sıcak bölge. Ocağı çalışma kapsamında bağlı olarak seçilir. 2-3 kişilik küçük aileler için yeterli ocak Domino olduğunu. Bu, bir ızgara birimi eklemek, ya da sadece ada biriminin genişliği azaltmak için izin verir. buharın kaldırılmasını sağlamak için hava kanalları veya sirkülasyon tipiyle ada davlumbaz ayarlanır.

 • fonksiyonlarını birleştiren. ada soba lavabo empoze ettiği Oldukça yaygın plan. Nedenle gömülü bir sıhhi tesisat ve pişirme alanları kullanmak tercih edilir. Bu modülde yer kazandırır.

Adanın iki, üç veya dört kenarlı onlara erişimi olan lavabonun altında ek dolaplar yerleştirmek için izin verir. ermesiyle birlikte açık raflar ya da dar kargo düzenlemek için uygundur. Eğer tezgahı çıkıntı ile bir birim sipariş, o zaman sandalye ile rahatsız raflar ve çekmeceler kullanmak. Bu durumda, adanın içine erişim üç parti ile sınırlıdır.

O elverişli ada kulaklıklar yalnızca 9 metrekare mutfak alanı inanılmaktadır. Ancak, 6 metrekarelik başlayarak gerekirse, hızlı masa üstü altında gizleyebilirsiniz, çekmeceli modül olarak adaya kullanabilirsiniz. Bu durumda, yemek alanı başka bir odaya taşınır.

Standart 6 metrelik mutfak yeniden geliştirilmesi sırasında ada ile arkadaş olmak kolaydır, zaman oturma odasında ayıran yıkılarak bölüm. Bu düzenleme ile, bir ada fonksiyonel bölgelerini sınırlayan ve bir yemek masası veya çubuk olarak görev yapmaktadır.

Mevcut açıklığa daha büyük bir modül yerleştirmek için, ada duvara kadar taşıyabilirsiniz. 9 metrelik mutfak ada büyüklüğü 120h90 cm kadar artırılabilir çıkarabilir. Bu durumda, o bir tablonun fonksiyonu veya aynı zaman kasaplık ürünleri barda devralacak.

Eğer yapabiliyorsanız mutfak ada dışında yemek alanı ocak veya lavabo alabilir.

özel bir ev ve stüdyoda Ada mutfak

yeterli alan mutfak ada ile çeşitli biçimlerde ve boyutlarda alabilir.

 • klasikleri tarafından kakma ile 8-kömür birimi uygun. Bir kubbe veya çan şeklinde panoda Ada başlık.

 • Minimalist ve modern Teknolojik trendleri tutamaklar ve sıkı dikdörtgen şekillerin olmadan pürüzsüz cephe gerektirir. Ancak, modern romantizm ve oval, yarım yuvarlak ve adanın yuvarlak çağdaş aktif kullanım.

 • Provence ve ülke hung tava, tencere ve kapakları olan üzerinde menteşeli ızgara raflar, iyi arkadaş. Eğer dolaplarında eşyaları saklamak isterseniz, o soğan ve sarımsak, otlar demetleri, baharat dekoratif bir demet ile değiştirilecektir.

 • İsveçli stili (IKEA) O açık raflar, kafes cephe ve dikdörtgen modüller sever.

Büyük stüdyolar ada sistem formu açık halka veya oturma alanı ve yuvarlak masa bulunduğu bir köşe. Bu düzen gerekli konforu, geniş bir alanda samimiyet ve gizlilik sağlayan bir nevi.

Ergonomik yarı dairesel ada. Onlar her elemana yerinde, ulaşabileceği hangi şefler çalışma alanı etrafında özetlemektedir. rahatça masa şekline bağlı olarak, 4-6 kişilik bir arkadaş akşam yemeği grup besleyebilir nedeniyle kavisli hattına dışarıyla Bar.

Adada mutfak ünitelerinin tüm çalışma yüzeyi dışarı alınabilir. Bu durumda, bu, bir yarı-dairesel ya da S şeklinde olur. Adanın arkasında buzdolabı, fırın, mikrodalga inşa edilmiştir duvarda, büyük bir dolap genellikle. Ayrıca gıda malzemeleri ve mutfak aletleri vardır depolanır.

Büyük bir alana sahip adanın Köşe yemek odası alanı özetleyen, eleman imar edilir. Ya Köşeli bir düzenle ada mutfağının yüzeyini oluşturan. set kapalı yuvarlak bir halka sektörü bir ada veya bir dairenin halini alır oluşturur.

dar adası yakın geçer ve evde küçük çocuklar varsa, yuvarlatılmış kenarlı, oval ya da dikdörtgen bir modül sipariş için daha iyidir.

Bir soba yapmak istiyorum ve bir şehir daire, bir stüdyoda adaya batar, iletişim ulaştırma uzmanları ile istişare emin olun. su kaynağı sadece konut dışı binalarda izin verilir. Bir gaz sobası, bir elektrikli ocak yerine gerekebilir.

Ada mutfak rahat ve konforlu. Ancak, onlar bunları kullanmak için bu kullanışlı hale getirmek için çok yer gerektirir.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Ne yazık ki, bu siteyi görüntüleyemezsiniz.

Internet Explorer'ın eski bir sürümünü kullanıyor çünkü.

Internet Explorer güncelleme veya başka bir tarayıcı kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 3