nasıl kurtulmak Un böcekleri

Nasıl kıç hataların kurtulmak için. Haşere mücadele Etkili ve güvenli yöntemler

Mutfakta hata bulursanız, bu tür un ve tahıl gibi gıda malzemeleri tehdit edildiğini varsayabiliriz.

böcekleri yumurta kolayca ekranın açıklıklar içine sızmak o kadar küçüktür ki, çünkü Tamamen geleneksel tarama olamaz böcekleri kaldırın.

Bugün hızlı ve zararlı kimyasalları kullanmadan un ve kabuksuz hataların kurtulmak için öğreneceksiniz.

Nasıl mutfakta hataların kurtulmak için: böcekler

mutfak zararlılar Türleri

Evin genellikle tahıl deliciler, un böcekleri, kırmızı mukoedy ve gıda güveler istila.

Eczane böceği - küçük uçan böcek, renkli açık kahverengi. miktarının, 3 mm ulaşır. Bu zararlılar kurutulmuş ekmek ürünlerin yanı sıra kahve, çay, kurutulmuş otlar çekti. Dairede yiyecek ve evcil hayvanlar için satın içeceklerle paketlerde geliyor.

Gibi sık mutfak dolabında sen un böceği görebilirsiniz. yaklaşık 4 mm böcek uzunluğu. Bunlar kırmızımsı-kahverengi zararlıları un veya nişasta torba torbalarda daire girilir. Böcekler serbest dolaşan ürünlerdir hangi kutunun herhangi almak kolaydır. Onlar Herkül ve irmik de çavdar ve çeltik un da sadece buğday unu yerleşmek ama. Bunlar nadiren, buğday görülen meyve ve pirinç kurutulabilir. Un böcekleri hızla çoğalırlar. Onlar masa ve dolapları yarıkları, tahıl, un yumurta bırakmaktadır. Yumurtadan zararlılar uygun yiyecek aramaya evin etrafında sürün.

Kırmızı mukoed - 2.5 mm böceği. Evin düşük kaliteli evcil hayvan yemi alır. Böcek% 15'i aşan tahıl, hububat, un veya bozulmuş, nem yemek tercih etmektedir. haşere gıda kendisi için uygun değilse, sadece ölür.

Gıda güveler - Mutfakta un ve tahılların başka haşere vardır. Yetişkin böcek 10 mm gri kelebek uzunluğunu görünüyor. O yanlış taşıma ve depolama sonucunda ürünlerde görünür. Ayrıca mol açık pencere veya havalandırma yoluyla mutfağa düşer. Genellikle, çay, kakao içinde, makarna paketlerinde görülen bir pakette meyve kurutulabilir. Enfekte ürünlerde ince bir web ve küçük sarı solucanları bulacaksınız.

1

Birçok kişi mutfakta hataların kurtulmak için nasıl sorusuna cevap arıyoruz. böcekler tarafından zarar görmüş ürünler alerji ve hatta zehirlenmesine neden olabilir mantar ve bakteriler her türlü razı olması.

mücadele yöntemleri: mutfakta hataların kurtulmak için nasıl

mutfak böcekleri istila edilirse, hemen geri çekilmelidir.

Gıda hasarın derecesi önemsiz ise 1. onları atmak için acele etmeye gerek yoktur. Bu durumda, kaba taneler elekler kullanılarak ot ve 110 ° C fırın sıcaklığında bir fırında ısıtılmıştır olmalıdır

Günde dondurucuda böcekleri yerleşti kıç, koymak eğer 2. Ayrıca, depo zararlıları yok edilebilir.

Eğer fasulye veya bezelye içinde böcek ve larvaların bulursanız aşağıdaki gibi 3. Eğer onlardan kurtulabilirsiniz. Tuzlu su ile fasulye doldurun ve birkaç dakika bekletin. Larvalar ve böcekler kendilerini yüzeye geldiğinde, su boşaltıldı ve temiz kuru fasulye olmalıdır.

4. Ciddi gıda onları yeme beri, sen sağlığına onarılmaz hasarlara neden olabilir, yiyecek atmak için zararlılar tarafından daha iyi hasarlı.

5. Bir tablo veya bir dolabın içinde hatalar, başka unutun için öncelikle larva ve böcek yumurta kurtulmak gerekir. Dolaplar üründen salınır olmalıdır ve sirke solüsyonu ile silin. bir litre su içinde sıvı, bir çorba kaşığı alır için yeterlidir. Yuvaları kutuları kaynar su dökmek gerekir. içinde Kavanozlar, un ve tahıl depolanır iyice sabun temizlenmelidir, ve daha sonra sıcak su dökün. kullanılan kumaş torba, işlem yiyecek depolama için uygun tuzlu su çözeltisi. durulama gerek yok, o zaman hata yumurtalarını tekrar ertelendi edilmeyecektir.

Nasıl un ve tahıl hataların kurtulmak için: halk ilaçları

Ayrıca mutfakta haşere kontrolü için halk ilaçları kullanılabilir:

1. un böcekleri piretrum tozu ile kaydeder. Bu araç eczaneden satın alınabilir. zararlılar tamamen kaybolması kadar haftada bir kez gerekli dolaplarının raflar işleyin.

2. Mutfak böcekler güçlü bir koku tolere edemez. Sen narenciye kabuğu, sarımsak, defne yaprağı ve muskat yardım alabilirsiniz. temizlendikten sonra dolaplarının köşelerinde bu ürünleri düzenleyin.

lavanta kokulu olacak gıda güve kurtulun 3.. Bu bir pamuklu çubuk üzerine uygulanan bir gazlı bez ile sarılmış kokulu küçük çiçek, demet, ve lavanta esansiyel yağ olarak kullanılabilmektedir.

biberiye, sardunya, karanfil, fesleğen veya köknar: mağaza hububat ve un, bu otlar aromatik yağlar ile pamuk pedler koyun yerlerde 4..

mutfak dolapları yerleştirilmiş pelin 5 dal, böcekler caydırmak.

6. Böcekler dolapları köşeleri ceviz taze yaprakları genişletmek eğer, belirli bir kokusu vardır, ürün hakkında unutur.

boraks yardımı ile kıç bölgesinde hataların kurtulmak için nasıl

Boraks - yaygın günlük yaşamda kullanılan çok fonksiyonlu bir araçtır. Bununla beraber, sadece mükemmel tuvaleti temizlemek olamaz, ama aynı zamanda etkili bir şekilde kalıp, fareler ve böcekler mutfak ile anlaşma.

Evde böcek 1., sen kurtulmak ve özel bir tarifi tarafından topları hazırlayabilir. kanıtlanmış tekniklere göre aşağıdaki maddeler gerekir:

Darı üzerinde öğütmek için bir kahve değirmeni olduğunu. Tüm bileşenler eşit oranlarda karıştırıldı ve bu topları rulo edilir. Dolap önce yıkanmış ve dezenfekte edilmesi gereklidir. Köşelerde hazırlanan granüller dağılmakta. Zaman onları güncellemek için zaman.

böceklerden da 2. Başka bir karışımı olur. bunun hazırlanması gerekecektir İçin:

bileşenleri bir kağıt parçası üzerine dökün ve sinir bozucu böcekler yerleşmiş mutfakta oralarda koymak, ince eziyet olmalıdır. Deneyim bir süre sonra zararlıları yok olduğunu gösterir.

Bu yöntemler sadece etkili değil, aynı zamanda güvenli değildir. Yani, evcil hayvanlar ve insanlar için zararsız kahverengi bileşikleri ile.

Nasıl kıç hataların kurtulmak için: önleme

1. mutfak dolapları ve tablolar mükemmel saflıkta tutun.

tahıl ve un depolanması için 2. kapalı bir kap kullanılır.

"Ayırma" 3. ürünleri almayın.

Zaman zaman 4. böceklerin varlığı için bir onay besin kaynakları.

ürünlerin depolanması için de 5. tuval çanta yapabilirsiniz. Onların önce kullanım güçlü tuz çözeltisi içinde yarım saat kaynatılmış olmalıdır. onlar kuruyken onları Progladte. Burada anlatılan torbacıklara olarak zavedutsya artık böcekler.

6. mağazanın evine getirilen zararlıların en beri, tahıl satın aldıktan sonra onu dondurucuya koymak veya fırında ısınmak için bir gün için önerilir. Isı etkisi altında, larva ölür ve mutfak doldurmamız mümkün olmayacaktır.

, Fındık ve kurutulmuş meyve böcekleri önlemek buzdolabında saklayın için 7..

8. o oda havasına mutfak düzenli emin olun. Birçok böcekler temiz hava tahammül edemez.

Satın aldığınız hububat veya böcek larvaları bulunursa 9., hemen böyle bir satın alma atmak en iyisidir. Bu nedenle, daha düşük bir maliyetle tehlikeli ürünleri satın almayın.

apartmanda 10. hava menfezleri ince örgü önceden onarılması.

11. tahıl kap sarımsak karanfil koymak için arzu edilir. Ürünün tadı etkilenmez.

12. tabloları yüzeyini yıkamak için özen ve böcekler su sürekli bir kaynağına ihtiyaç olduğundan mutfak her zaman kuru olmuştur.

13. Uzun süre kirli bulaşıklar için lavaboya bırakmayın.

buzdolabında 14. kalan gizlemek yiyecek.

15. Düzenli mutfak temizliği yapın.

Mutfakta Böcekler - bir cümle değildir. Şimdi gıda arzına tecavüz sinir bozucu haşere kurtulmak için nasıl biliyorum. komplikasyonsuz ipuçlarını kullanarak, mutfak böcek belası ile ilgili tüm unutacak.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

Nasıl mutfakta un böcekleri kurtulmak için: Etkili yöntemler ve öneriler

Nasıl mutfakta un böcekleri kurtulmak için? Bu soru dolaba gıda malzemeleri işgal sayısız küçük böcekler her ev kadını tespiti zihninde doğar. Yeter nahoş bir manzara ruh şımarık değil, aynı zamanda hasarlı hububat ile kısmi veya tam ayrılık tehlikesini barındırıyor sadece. Sen, elbette, "... Otsortiruyutsya9raquo bir elekten eleme ile en azından bir şeyler kurtarmaya çalışıyorum, ama olabilir; sefil ve un taneleri gibi sadece yetişkinler ancak ertelenen onların yumurta, kolayca elek mesh deliklerden geçerler. "Ilk ve son kez nasıl kıç hataların kurtulmak için": Bu nedenle, en iyi karmaşık ve tatsız soruya başka bir çözüm bulmak için

Kim mutfak raflarında yaşar?

mutfakta böcek olsaydı - ne kadar hızlı ve verimli bir şekilde bunlardan kurtulmak için? Tahıl deliciler, un böcekleri, kırmızı mukoedy, gıda güveler: mutfak dolapları içeriğinden başvuranlar bol olduğunu unutmayın. Bu türlerin her biri, bir kez uygun koşullarda, büyük ölçüde ürünlerin ve aktif yayılır bozar. Nasıl mutfak dolabında hataların kurtulmak için?

Eczane böceği - (uzunluk olarak 3.7 mm kadar) küçük böcekleri, inanılmaz sağkalım ve doğurganlığını karakterize edilir. Bunlar vücudun bir siyah-kahverengi renk ve küçük, tamamen zırh kafa ile kaplı bulunmaktadır. besleme değil yetişkinler: mutfak rezervlerine zarar larvalarını neden olur. besin substrat içine nüfuz eden, bunlar çok sayıda geçişleri bunu açmaktadır. Ayrıca yerlerde beşik gücü kemiren sonra, var pupa ediyor. onun parçacıkları toplar bağlanmış Örneklerini un yaşayan ve yetişkinlerde dönüşüm dönemini beklemek. Yıl boyunca, yaklaşık 3-4 nesil eczane böceği yetiştirme, mutfak, pencereler, duvarlar, zemin alanı sadece galaksilerin büyük kümeler ile mümkündür stokları olan bulmak. Böceklerin küçük miktarlarda yenebilir alt-tabaka içinde olduğunda ihtiyatlı ve dışa doğru gösterilmemiştir. Eczane böceği çay, kahve, otlar, kitap ciltleri, arayan, tahıl karışımı ezilmiş küçültmek değil; Onlara hamle çok bırakın ve atık ürünleri yatıyordu.

Mutfakta hataların penetrasyon yolu

Nasıl eczane böceği mutfağa alacak? Çoğu zaman bu bir satın ürün paketlerinde sahipleri tarafından getirilir. Büyük olasılıkla, raflarda hububat başlangıçta işleme ve ürünlerin depolanması için sıhhi standartlara üreticisine uyumsuzluktan enfekte olduğunu. Böylece, groats böcek tek pakette yakalandı mağazaya depodan uzun bir yol yapılmış olan son tüketiciye düşüyor. Nasıl mutfakta un böcekleri kurtulmak için?

Auburn mukoed - mutfak stok zarar için

Değil malzemeleri mutfak dolapları için stoklar kırmızı mukoed karşı - ipeksi kıllar çok az gövdesi ve geniş aralıklı ipliksi anten ile kaplanmış katı kanatları ile karakterize edilen, küçük bir böcek (1.5-2.5 mm uzunluğunda) paslı-sarı renkli,. eczane böceği gibi "rabotat9raquo tercih; endüstriyel ölçekte ve değirmenler, tahıl ve yem bitkileri, pastaneler, makarna fabrikaları yaşıyor. Son söylenenin% 15'in altında nem olmaması koşuluyla, tahıllar, un ve çürüyen tahıl beslenir. uygun şartlarda yıl boyunca, yetenek 4. nesil geliştirmektir. yetişkinlerin yaşam süresi - 6 ay. Gruplar mukoed toplanıyor nem gıdalar onların dışkı ve larva kabukları kontamine artırır. Nasıl mutfakta un böcekleri kurtulmak için?

Un böceği: habitat özellikleri

mutfak alanı en yaygın sakini (un böceği hariç) Surinam mukoed olduğu - kızıl-ötesi böceği, sırt ve baş ve küçük az gelişmiş kanatları koruyan boyutu, kısa anten, mutlaka zırh içinde (3-4 mm), küçük ile karakterize edilir. + 23-25 ​​° C'lik uygun sıcaklıkta dişi böceği 300-350 yumurta bir zaman gecikmesi, yıl başına 4 nesil elde edebilmektedir. hızla un ve toz parçacıklarını emen, yapışkan bir sıvı ile örtülü olduğundan en üretken kişilerde bu sayı, tespit etmek oldukça zor kıç bölgelerinden 1000. Yumurta un böcekleri (korotkoovalnye, beyaz) ulaşabilir. kadın duvarcılık üretir, böylece bereketli iken mümkün olan her yerde: ürünleri, dokularda, dolaplarının yarıklar. Yumurtadan larva hemen kolayca çanta içinden kemirmeyi ve tahıl ve un stokları yerleşmek, yiyecek aramaya tarama - en çok tercih edilen ürünü. böceğin bu tür bağımsız sayılarını düzenleyen çok sayıda mutlu durum. yumurta ve pupa üzerinde önemli olan erişkinlerde artış ve larvalar yem ile.

Birikimleri belirgin gıda arzını bozabilir mukoeda. Örneğin, bir kitle enfeksiyon bir yemek çamurlu renk pütürlü, kötü kokulu, hoş olmayan tat ve tüketim için genellikle uygun olmayan hale dönüşür. böcekler tarafından zarar görmüş ürünler, insan sağlığı için tehlikelidir ve alerjik reaksiyonlar, dysbiosis ve hatta zehirlenmesine neden olabilir. Nasıl mutfakta hataların kurtulmak için?

Nasıl güve gıda kurtulmak için?

Mutfakta Tatsız sürpriz gıda kelebekler tespit etmektir. Böcek yayılır onun "kollegi9raquo kadar aktif değildir; fakat yumurta döşeme, en beklenmedik ulaşması genellikle sert yerlerde üretti. Dikkatli muayene odası tarafından olası zararlı kanatlı varlığını belirler. Duvarlar ve gri-kahverengi kozaları görebilirsiniz tavan; Kirlenmiş un ve tahıl kolayca pembemsi tırtıllar görüntüleyin. Bu ürünler tüketim için uygun değildir, bu yüzden onlarla parçası gerekecek. Ayrıca gıda elveda aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak yemiş diyebilirim.

Mutfakta Un böcekleri: dövüşmeyi

hemen yumurtadan yeni çıkmış kuş üreme ve gelişmesi için zaman vermeden, onları yok etmek adımlar atması gerektiğini hububat ve un akarı zararlılar tespit zaman. Nasıl mutfakta tahıl ve un hataların kurtulmak için?

zararlının yok etmek etkili yollarından biri dondurucuya dondurma yiyecek kirlenmiş. çok hasar görmüş taneleri eleme sonra, 10-15 dakika boyunca 100-110 ° C'lik bir sıcaklıkta bir fırın içinde kalsine edilebilir değildir. önleme fırını ısıtmak için tavsiye edilir gibi onlar zaten haşere ile enfekte olabilecek herhangi, tahıllar satın aldı. Birkaç dakika tuzlu su dökün gerektiren fasulye ve bezelye hata kaldırmak kolaydır. böcekler ortaya zaman, su boşaltılır ve kuru kumaş üzerine temiz, kuru baklagiller edilmelidir. Ciddi durumlarda daha iyi atışı üretirler. Nasıl başka yollarla mutfak dolabı hataların kurtulmak için?

mutfak dolaplarında sırasına

mutfak dolapları temizlemek için zaman operasyon böcek kurtulmak için tamamen tamamlanmış olarak kabul edilecektir. Bu amaçla, tüm raflar, tortuları, hububat uyanır kaldırmak için, içeriği serbest bırakmak gerekir, aralık kaynar su ile doldurun, yüzey sirke çözeltisi ile silindi (suyun litresi başına - sirke çorba kaşığı). Sonra dolap kurutma için bir gün ayrılmak önerilir. Bu arada, tahıllar için sırayla kapasitesini koymak gerekir: sabun dayalı bir çözüm ile yıkayın hangi kaynar su işlemi sonrasında. , Tahıllar saklandı Kumaş çanta, tuzlu su ile yıkayın ve, durulamadan tedavi edilmelidir.

Nasıl mutfakta un böcekleri kurtulmak için? pire otu tozu serpin tavsiye yeniden enfeksiyon böcek raf dolapları önlemek için - ama doğal bir organik insektisit insan ve hayvanlar için güvenlidir bu böceklere öldürücü zehirdir. dolmatskoy papatya üretilmiş olup, bu bloklar neden böcek hızla felç ve kalıp olan sinir impulslarının hareketi anlamına gelir. İşleme yüzeyler, aynı zamanda, su içinde çözülmüş, pire otu dökme olan bir püskürtücü vasıtası ile gerçekleştirilebilir. Uzak yerlere teslim etmek kolay toz: doğal ilaçlar avantajı vsepronikaemost olmasıdır. tek dezavantajı böcek yumurtalarını öldürmek için yetersizliğidir. Bu nedenle, tekrarlanan tedaviler yürüten tavsiye yumurtadan yeni çıkmış nesil kurtulmak hedefleniyor.

Nasıl mutfak geleneksel yöntemlerde un böceği kurtulmak için?

Ortalama sarımsak ve defne yaprağı iyi kovucu mutfak böcek. Yeter basitçe dolaplarının raflarda veya tahıl ve un kaplarda yerleştirmek. o yapışkan sıva üzerine baharat dökmek için tavsiye ve kabinin iç duvarlarına bağlı olup böylece Böcekler de, küçük hindistan cevizi aroması tahammül edemez.

tahıl böcek oldukça zor ile mücadele, bu yüzden mutfak önlemek için daha iyidir işgal etmeye. eczane böceği, kırmızı mukoed, un böceği gibi zararlıları önlemek için, düzenli olarak sabit mutfakta saflığı, oda havasını korumak ve hava nemi ılımlı olmasını sağlamak için tavsiye edilir. üreme böcekler için ideal bir ortam - tüm nem sonra.

Krupa - Her kadın her zaman bir hisse senedi satın almaya çalışan bir üründür. Bu bütünlük ve temizlik açısından kontrol nadiren yavaş yavaş tüketilen. Ve bu zamanda, bu çarpma ve zararlı böcek gelişebilir. Nedenle bol miktarda un ve tahıl satın almak tavsiye edilmez. Hemen ürünlerini satın aldıktan sonra soğumaya ve daha sonra hava geçirmez kaplarda dökmek dondurucuda gün içinde hataların varlığı için kontrol edilmelidir. böcek kolayca çiğnemek olabilir, çünkü tahıl paketler halinde saklanmamalıdır.

meyve ve fındık Kurutulmuş, buzdolabında tutmak için arzu edilir. Periyodik olarak, tahıl ve un havalandırma amacıyla kuru bir yüzey üzerine dökmek, böcekler varlığı için kontrol edilmelidir. tahıllar kaynar su ve kuru temizleme ile yıkama yanma de depolandığı tabaklar,.

un ve tahıl hataların kurtulmak için nasıl Öneriler

Siyah böcekleri ve un ve tahıl diğer böcekler - ortak bir sorun. Birdenbire ortaya çıkan, hızla tüm zapolonyayut ve birkaç gün gecikme haşerelerin çıkış uzun olması gerçeğine yol açabilir. Onlar sadece ürünlerini bozmak değil, aynı zamanda zehirlenme ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir değil. onlar uygunsuz gıda depolama toprağa eklenen olarak Zararlılar, kalitesiz ürünlerle mağazanın dışına getirilebilir. mücadele yöntemleri üzerine böcek konuşmayı yeniden.

Günümüzde ev haşere aşağıdaki türü vardır:

Bu evde ürünlerle düşer, hijyen ve dezenfeksiyon ve hemen her ortamda mükemmel uyum temel yöntemleri hakkında unutulmuş pastaneler, bulunur. uzunluğunda böcek 3 milimetre büyüklüğünde, o ortadan kaldırmak daha zordur, onu hızla bu nedenle, bir yerden bir yere taşımak ve izin mükemmel uçar. Genellikle o ekmek yiyor ama yemek ve pirinç, karabuğday, çay, hayvan yemi ve hatta eski bir kitap olabilir.

O un, tahıl ve tahıl tercih eder. uzunluğu 2 mm - O onun küçücük boyutlarına rağmen çok hırslı olduğunu. - it mukoeda larvaların bulma işareti un bulunan siyah noktalar: Larva mukoeda daha az seferde fark etmek zordur o kadar. Hata çok üretken yavru bol miktarda yılda 7 kez getiriyor. Bu nedenle, aylık sadece bir çift, un bu böcekler için bir üreme ortamı dönüşebilir. Yüksek nem ve ısı - mukoeda için ideal bir ortam.

4 mm, kırmızımsı kahverengi bir renk tonu Bu küçük böcek uzunluğu. O, mutfak eşyaları hızla çarpar ve sadece un ve tahıl yerleşir, ama aynı zamanda mobilya. o yaşam ve kalıcı koşullarına iddiasız olduğu için böceği, çok zordur yazdırın.

O basit bir köstebek gibi görünüyor. onu buzağı uzunluğu 1 santimetre daha azdır. Bu yüksek doğurganlık ile karakterize edilir (beş yüz yumurta iki hafta olan tırtılları gösterildi). Güve yüksek hızda tahıl stokları yiyor. Kabiliyeti pratik yenilmez hale uçmaya ve koyu nesneler taklit etmek, gizlemek için.

hububat, un, ekmek, kurutulmuş meyveler, meyve ve sebzeler: Neredeyse tüm ürünlerde görünebilir. Bunlar yaklaşık 5 milimetre uzunluğunda hortum küçük böcek gibi görünüyor. Weevils çevre koşullarında değişikliklere bağlı olarak, dağıtım yeri değişen, uçabilir, yanı sıra kolay duvarları üzerinde tırmanmaya. Döl haşere 6 kez bir yıl kadar getiriyor. Her yerde yerleşmek: mutfak dolabına uzak köşeleri, tahıllar, yatak, süpürgelik, çatlaklar kapları.

un ve tahıl hala böcek yetiştirilen ne yapmak gerekir?

böceği mücadele için ana yolu etkilenen mağazaların kullanılmasıdır. Tabii ki, bu demektir ki, böcekler yetiştirilen şımarık un veya tahıl, ama eğer çok üzgün birkaç gün geçmesi ve onlar evin etrafında raspolzutsya. Bu nedenle acilen torbada sıkı bir düğüm atarak gerekli ve çöpe taşımak için başka çantaya koy.

Geri dönüşüm ağartıcı, soda veya sirke ile (eğer varsa) tahıl depolama için mutfak raflar ve kaplar yıkanmalıdır. işlendikten sonra su yüzeyin durulanması gereklidir.

Böceklerin her türlü 50 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta öldürülür. Bu, ya kaynar su ya da buhar olabilir. Bu yöntem ulaşılamazsa çatlaklara ve süpürgelik içinde böcek yuvalarını, ve sanitasyon kimyasalları ortadan kaldırmak için iyidir.

Larvalar ve yetişkinler imha edilecek zaman, iyice su yüzüne taneleri (fasulye, fasulye, fındık) durulayın ve zararlılara karşı su için beklemeniz gerekir. Sonra suyu tahliye ve larvaları kalması olmamasını sağlamak için ürün ile tekrar yıkayın. Isıl işlemden sonra Un ve ince taneler daha iyi 2-3 bir elekten elemek edilir.

Açık mutfak anda donanım mağazalarında bolca satılan özel kimyasallar kullanmak daha öne çıkarır. Sadece hamamböceği ve karıncalar böceği basit araçlar savaşmak almayın. Bu durumda, gerek bu tür "Antizhuk" veya "Malathion" gibi araçlar uzman.

"Antizhuk", herhangi bir hata ile mücadelede yardımcı olur hububat veya ahşap, bozulmadan pencere ve mobilya olsun. İlaç oldukça etkilidir, ancak dikkatle kullanmadan önce toksik olduğu için, talimatlarını okuyun.

hortumluböceği, mukoedov ve karınca ve hamamböceği gibi parçalayan kuvvetli antiseptik - Sen böceklerin üreme için "Rogneda" kullanabilirsiniz.

Başka güçlü bir araç ' "Ateş Lovin olduğunu. İlaç derhal olduğunu böceği öldürür, ama en güçlü zehirdir çünkü, hayvanlar için ulaşamayacağı dağılmaya gereklidir.

parazitleri kontrol altına almak için iyi yardımcı sirke: sirke içindeki bir çözeltisi ile yıkayın ve mutfak eşyaları rafları ile silin gereklidir. sirke Keskin, keskin koku sadece haşere caydırmak, ama onu yok etmek değil.

mükemmel bir yem olarak hizmet borik asit, un ve toz haline getirilmiş şeker eşit oranlarda karıştırılır. hatalar için serpin karışım yaşam.

Böcekler korkar yapraklar, sarımsak, biber ve kükürt koku. Oluşturulacak zararlılardan defne yaprağı veya genişletilmiş maç basit ve güvenilir bir koruma dolap delikanlı koymak için yeterlidir.

böcek kontrolü, papatya ve calendula olarak etkili ve doğal antiseptikler bulunmaktadır. Güçlü antiseptik, antimikrobiyal etkiye sahip kurutulmuş otlar onlar uçucu yağlar çok sayıda içerdiğinden, zararlıları korkutup edebiliyoruz.

Basit güvenlik önlemleri mutfak zararlılar gibi nahoş sorunu önlemek için yardımcı olacaktır.

  1. una ve hububat böcekleri yetiştirilen değildir, bunlar iyi havalandırılmış bir alanda ortalama nem saklanmalıdır;
  2. Sen mutfak dolapları, ıslak veya baharatsız yiyecekler (kuru meyveler, sebzeler, ıslak tahıllar) değildi emin olmak gerekir. Böyle bir durumda, o zaman mutlaka mukoed yerleşmek;
  3. Ürün ve rafları düzenli denetim yürütmek için zorunludur. taneler uzun süre yalan söylemez emin olun, uzun vadeli depolama böceklerin ana nedenidir.
  4. zararlıları kovmak için mutfak dolabı karanfil, defne yaprağı ve kibrit uzak tutun.
  5. Tahıl ve tahıl sızdırmaz bir kapağı olan bir plastik ya da cam kap içinde depolanmıştır.
  6. bozulma ilk belirtileri tespiti üzerine derhal atmak ya boşaltılan ya da bir elek aracılığıyla eleyin.
  7. Dezenfektandan ayda genel temizlik en az 1 kez uygulayın.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Her aile için önemli, bir bebek sahibi planlayan.

Trikomonas (trikomonas) - ürogenital yolun bir hastalık.

Piyelonefrit - böbreklerin enflamatuar bir hastalığıdır.

Sinovit - eklem sinovyal zarın deformasyonu.

Yoga - bu bir ruhsal, zihinsel şaşırtıcı ve bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 8 =