nasıl seçmek için ev, ev için Buhar temizleyici

ev, ev için Buhar temizleyici - nasıl en iyi model seçmek için? En iyi 10 buharlı temizleyiciler

Ev ev için buharlı temizleyiciler geniş ürün yelpazesine satışa Bugün. çok çeşitli belirli bir modeli seçme, özellikle dikkat etmek tavsiye edilir özelliklere sahip tanışmış karar verebilir.

aslen tıp kurumlarında dezenfeksiyon için kullanılan bir cihaz açıklar. bu cihazın tasarımı, bir memenin içinden basınç altında buhar sağlayan bir buhar üreteci içinde yer alan, oldukça basittir. Yüzey bu buharlı temizleyici için uygundur alerjenler, toz, kir, mikrop ve bakteriler, kurtulmak için gerekirse.

Eğer ev ev için buharlı temizlik ile ilgileniyorsanız, istediğiniz seçeneği nasıl, alışveriş önce karar vermelisiniz. Bunu yapmak için, elle tutulan modelleri, buharlı temizleyiciler ve elektrik süpürgesi ve buhar temizleyici fonksiyonlarını birleştiren kompakt cihaz tarafından temsil edilir tür birimlerin türlü anlamak. İlk durumda biz kullanımı kolay ve depolama olan bir ürün söz ediyoruz, ve operasyon uzak yerlere işleyebilir. Ek bir artı olarak makul bir fiyat davranır. Bununla birlikte, aynı zamanda 2 kg kadar ürün, birim ağırlık etkileyici ağırlık olarak ifade edilmiştir dezavantajları vardır. zor olacak uzun süre elini böyle ekipmanında tutun.

ev için buharlı temizleyici göz önüne alındığında, ev, istediğiniz seçeneği nasıl, muhtemelen düşünürler. Altın ortalama kompakt buhar temizleyici, bir elektrik süpürgesi ve elle tutulan bir aygıt arasında bir enine olmasıdır. yüzey tedavisi için, sahibi ellerinde ekipman tutmak zorunda olmayacaktır. Bir sakıncası kablosu, bu tür cihazların sin her üreticilerinin küçük uzunluğudur. Eğer bir yazlık alanında evin temiz ve etkileyici canlı tutmak ister, bu bir elektrik süpürgesi gibi bir buharlı temizleyici seçmek en iyisidir. Bu model yüksek performans sağlar, ancak maliyet daha pahalı olacaktır.

Tankın güç ve hacim için model seçimi

Tüketicilerin ev, ev için buharlı temizleme gördüğünüzde, nasıl belirli bir seçeneği seçilir? Fark gereken ilk şey güçtür. Eğer hizmetçi uzun süre sürüncemede istemiyorsanız, bu 1000 watt anılan tek parametre içeren bir model seçmek en iyisidir. Tank hacmi Suyla Yenileyici olmadan cihazı kullanmak mümkün olacak ne kadar belirleyecektir. Bir saat temizlik sıvısının 2 litre gerekir. Bu bir buharlı temizleyici modelleri satın alırken bu hacim takip etmeli olduğunu. Bu tankın dibinde malzemeye de dikkat etmek önemlidir, bu hizmet alüminyum bölmeleri olan kendilerini göstermişlerdir en iyisidir.

Model buhar basıncının seçimi ve ek fonksiyonların varlığı

Buharlı temizleyici ev belli işlevler, etkili bir temizlik olmanın tek yolu olmalıdır. Eğer olumlu bir sonuç bekliyoruz, o modelin buhar gücü regülatör olmadığını kontrol etmek önemlidir. o giysileri veya mobilya tedavi söz konusu olduğunda bu ekin yardımı ile, durumunda yararlıdır kuru buhar, üretimini seçebilir. yüzeyin temizlenmesi sonra tamamen kuru olacaktır.

Ek fonksiyonlar olarak, çocukların korunmasını düşünebilirsiniz. Böyle bir buharlı temizleyici varlığında eklentiler fazlasına mal olacak. Bir güvenlik vanası ve kilit fonksiyonu bir çift olması gerekir, bu mallar için pasaport tanıma bir satın alma yapmadan önce önemlidir. En iyi buharlı temizleyici seçmek istiyorsanız, her modelin belli bir basınç ile karakterizedir dikkat etmek önemlidir. Profesyonel temizlik meşgul gidiş değildir Tüketiciler, bu yaklaşık 6 bar vermek seçenekler, vazgeçmek en iyisidir. Ama ev için 3 bar aşan bir kapasiteye sahip mükemmel ekipman kullanın. Onlar eski lekelerin kir ve işlenmesini giderilmesinde savunulmaz güvenliğine sahip olduğundan, daha az basınçla modelinin seçilmesi, düşük maliyete göre cazip edilmemelidir.

1

buharlı temizlik ilk 10 modellerini Sıralaması

Eğer kesinlikle ilgi olmalıdır hangi ev, gerçek fiyatla buhar temizleyici gerekiyorsa, tüketiciler tarafından seçilmiştir en popüler modelleri, dikkat edilmelidir. satışların lideri 11.000 ruble maliyeti Karcher SC 2 Premium vardır. Bu cihazın çıkışında aralığı 3 barda bir buhar basıncına sunma yeteneğine sahiptir. vaka su tankı litre olduğu İçinde, cihaz gücü 1500 watt olduğunu. temizlik kolaylığı açısından yedi memelerinin birini kullanabilirsiniz.

25 000 ruble - üreticisinin Daha güçlü modeller daha etkileyici maliyeti vardır SC 4 Premium vardır. Buhar basıncı üreticisi su haznesi hacmi aynı kalacak şekilde, 3.5 bara çıkarılır. bir yardımcı demir hareket gibi güç 1800 watt eşittir.

Yüksek kaliteli ve marka Philips makul fiyat buharlı temizleyici

Eğer, satın almadan önce incelenmelidir hangi ev, gerçek fiyatı için buharlı temizleyici seçerseniz, 7.500 ruble ödemek zorunda kalacak Buhar Artı FC7020 / 01 sürümüne, dikkat edebilirsiniz. İmalatçı 0.45 litre tutarında su için aygıt rezervuar sağladı. konut içinde bir elektrik süpürgesi inşa edilmiş ve cihazın gücü 1300 watt mesafesindedir. ekipmanın Operasyonda, iki memelerinin birini kullanabilirsiniz. Yukarıdaki tüm avantajlara ek olarak bu buhar temizleyici, çekici bir görünüm ile ifade edilir birine sahiptir. Konut beyaz ve mavi boyalı.

para kazanmak için isteyen tüketiciler, kimin fiyat 4900 ruble olduğunu FC7012 / 01 MultiSteam, satın alabilirsiniz. haznenin hacmi önemsizdir - 0.06 litre. Bununla birlikte, aygıtın kapasitesi yeterli bir etkileyici 1200 Watt. Satılık beyaz ve mavi sunulmuştur için ekipman, altı memeleri ile sağlanır.

Bütçe ve işlevsellik

Buharlı Temizleyici "Kitfort CT&089raquo; Bu bir bütçe seçeneği atfedilebilir. Bu model 5700 ruble maliyeti ama dezenfekte ve temiz Sıcaklık dayanımı yüzey böylece o, evrensel bir cihazdır. Sen kimyasallar kullanmak zorunda değilsiniz. Birim güç tüketimi haznenin hacmi 1.5 litre 1500 Watt. Buharlı Temizleyici "Kitfort9raquo; Hassas ve yoğun bir kumaş ile başa çıkmak için mümkün olacaktır.

üreticisine söz başka bir model de popüler bir seçenek olarak adlandırılabilir CT-903 vardır. Bu, özellikle bu birim 10 ila 500 ruble Bu cihaz çok yönlü farklılık ve deterjan temizleyici, cam sileceği, dezenfeksiyon gemi ve dokuların yerine, kullanılabilir değeri, sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Su ısıtıcı sadece 3 dakika saati ve cihaz gücü 2000 watt olduğunu. Ekipman 4 bar arasında değişen bir çalışma basıncına ile karakterize edilir, çıkışında buhar sıcaklığı 145 derecedir. kazan kapasitesinin 1.5 litre uzun süre tankı Yenileyici olmadan, temiz üretecek. grubu, 1 litrelik kapasitesi değiştirilebilir bir rezervuar hacmi gelir. Eğer ilgileniyorsanız üretici Kiti varsa, yukarıda belirtilen buharlı temizleyici markası harika bir çözüm olacaktır.

Eğer çoğunluğun deneyimini takip etmek istiyorsanız, aşağıdaki model arasından seçim yapmak mümkündür: 4500 ruble Redmond RSC-2010 Mavi değeri; 6500 ruble eşit bir bedeli vardır Zelmer VC1260; ya Vitesse VS-330, 3800 ruble ödemek zorunda kalacak olan. o 3.5 bar, sadece 3 dakika boyunca ısıtma süresinin yüksek buhar basıncına yanı sıra dakikada 17 gram buhar etkileyici bir akış sağlar çünkü Ama buharlı temizleyici Endever, yüksek maliyetine rağmen, en olumlu değerlendirmeleri kazanmıştır.

Müşterilerin yorumlara iyi buharlı temizleyiciler

Eğer oda saflığına köpüklü ister misiniz? Ev kimyasalları vakit harcamayın ve zor kirleri düşürmekten! Modern cihaz - Bir buharlı temizleyici, uzun milyonlarca kullanıcının kalbini kazandı. Böyle bir cihaz ile, uzak yerlere prodezinfitsiruete, fakat sıcak çifte - virüs, bakteri ve alerjenlere kurtulmak. Sadece temizlik ve hatta sağlık faydaları ile, düşünün. satın almak iyi cihaz zordur ve herkes için bakmak yapacağını bilir, biz anlamak ve yazıda ayrıntılı olarak açıklamak için yardımcı olacaktır, nasıl ev için bir buhar temizleyici seçmek ve 2017 yılında en iyi sırada etmek!

Tasarım ve buhar temizleyici operasyonu

sadece kendi üretim teknolojisini geliştirmek için her yıl üreticileri unutmayınız. her evde mükemmel bir asistan - Ve buharlı temizleyici yeni bir cihaz, yeni nesil model değildir edelim. modern buhar temizleyici tasarımı içerir:

 • Parçaları ve Aksesuarları
 • sıvının ısıtılması için bir element
 • Su tankı
 • tetik tabanca
 • Esnek hortum

Eğer bu cihazla çalışmaya başlamadan önce su buhar kazanı ile doldurulmalıdır. Ancak bundan sonra elektriğe bağlamak. Su kaynadığında ve buhara dönüşüyor gibi birkaç dakika sonra, görülecektir. tetik butonuna unutmayın ve modlar 100 dereceye kadar sıcaklığa ulaşan bir buhar akışı bırakmadan, sadece bastıktan sonra izin verilmektedir ediniz. Hatta zarar sağlığı sıcak buhar endişe olamaz! Nedeniyle atık gevşek yapısı, yanmak ve tam güvenlik içinde olacak.

Ayrıca bkz - Ne iyi buharlı paspas olduğunu - değerlendirme 2017

Buharlı temizleyici günümüzün en etkili ve çok yönlü araçlardan biridir. Başlangıçta, cihaz hastane ve zeminlerin dezenfeksiyonu için tıbbi tesislerde kullanılan, ancak zamanla uygulama kapsamı onun ufkunu genişletmiştir. Şimdi, onun yardımıyla, sadece oda kaldırabilir, aynı zamanda bir araba veya ev aletleri temizlemek için kullanılabilir. Seçilen buharlı temizleyici genellikle tüm banyo temizliği için kullanılabilir, ancak kullanım için diğer birçok fırsatlar dahil vardır:

 • cam yüzeyleri temizlemek
 • eşyaları ve aletleri ile sertleştirilmiş çamur çıkarılması
 • Dezenfeksiyon ve yumuşak mobilya temizleme
 • akarlar ve alerjenleri yatakları temizleme

Yukarıdaki olasılıklardan tüm göz önüne alındığında, cihaz çok yönlü ve kullanımı pratik çağrılacak gurur duyabilir. sadece kış balmumu ve buhar temizleyici vernikli yüzeyleri ve cam temiz soğuk kullanım için tavsiye (zaman sıcaklık farkı muhtemelen cam çatlama).

ev için ev aletleri geniş bir yelpazede, pahalı ve bütçe hem modellerini memnun edecektir. Tercihleriniz ve uygulamalarına bağlı olarak, profesyoneller buharlı temizleyiciler üç ana tip ayırt:

 1. Elektrikli süpürgeler. Bu tip cihazlar iyi profesyonel kullanım için uygundur. Ek analoglar cihaz yüksek güç özellikleri ve etkilidir. yüksek inşa kalitesi, dayanıklılık ve paketleme göz önünde bulundurulduğunda, en pahalı olarak kabul edilir. Eğer bir düzine yıldan bir eş seçmek istiyor musunuz? Sonra sinirleri ve onarmak için para harcamak yerine, bir kez para harcamak için daha iyidir.
 2. Kompakt. Dağı popülerlik kompakt modeli türüdür. katta tankın konumu nedeniyle, onlar elektrikli süpürge ile karşılaştırılabilir. Eğer kilo uzun süre cihazı tutmak gerekmez, çünkü bu, bir avantajdır. seçmeden önce iyi montaj ve uzun hortum ve kablo ile tanışmış. uzun kullanmak daha uygun, - hortum olmalıdır modelin bu tip 3'ünden az metre uzunluğundadır ve kordon unutmayın. Tipik olarak, kompakt bir buhar temizleyiciler farklı yüzeylerin temizlenmesi için memeleri ile donatılmıştır.
 3. Manuel. "Ne bir fiyata ve iyi bir performans ile ev için bir buharlı temizleyici satın almak daha iyidir: soracaktır Birçok? - Tabii kılavuzda Of. Bu eşsiz buluş bütün yüzeylerin temizliği gerçekleştirmek için hızlı ve kolay izin verir. Düşük ağırlık ve yer tasarrufu sağlayan tasarım mağazasına kullanımı kolay ve kolaydır.

Nasıl iyi bir ev için bir buharlı temizleyici seçilir?

Hala bir buharlı temizleyici iyidir bilmiyorum? Sen sadece uygulamayı belirlemek gerekir, bilgi ton tekrar okumak gerekmez. En iyi buharlı temizleyici - Aşağıdaki parametrelere dikkat etmelidir böylece tamamen müşterinin tercihlerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir:

 • Güç. ev aletleri seçerken parametrelerin çoğunu arasında, bir büyük ve önemli olarak kabul edilir. Daha yüksek hız performansı ve etkili buharla temizleme, gücü daha fazla. En iyi buharlı temizleyici kimin gücü 1000 watt bitti alıcılar için gözden geçirmektedir. Zemin temizleyiciler 1300-2300 watt bir kapasiteye sahip ancak elle sırayla olduğunu unutmayın - 700-1600 watt arasında.
 • Buhar kazanı hacmi. Bu indeks birkaç litre 0.5 ila ve kadar değişir. kapasitans daha küçük, daha su ile doldurmak zorunda unutmayın. iş miktarı göz önüne alındığında, kendinizi uygun seçeneği bulacaktır. Bu nedenle, kafa ile 1 litre kapasitede bir kapasite kesintisiz modda 30-40 dakika için yeterlidir.
 • Iddia ağırlığı. Avantajlı bir şekilde, manuel ve 1.6 kg aralıklar için buhar temizleyiciler (genellikle boş şeklinde ölçülür).
 • Parçaları ve bunların amaç. pahalı ekipman satın alırken, olması gereken arasında bileşenlerin, dikkat: nokta meme, temizleme zemin ve kaplama, fırça, pencere yüzeylerin temizlenmesi bir ağızlık temizlenmesi için düz ve el aleti için bir meme. ek bileşenlerin en az sayıda, en az 3 adet olmalıdır.
 • Kablonun uzunluğu. Bu kordonun uzunluğu en fazla (4-6 m) olan bir aygıtı seçmek için en iyisidir. Ayrıca, kablo sarıcı işlevini dikkate değer. Bu çok uygundur ve elle çözülmeye ve kablosunu rüzgar yoktur.
 • hortumun uzunluğu. pratiğini uzun süredir tarafından gösterildiği gibi, hortum iş yerinde kalite ve verimliliği üzerinde iyi bir etki her zaman değil. biz dikkate buharlı temizleyiciler notunu alırsak, neredeyse tüm modeller hortumun bir ortalama uzunluğa sahiptir. soğutur - Bu düşük güçlerde, açıklıktan geçerek buhar gerçeği eşlik eder. Bunun bir sonucu olarak, hassas yüzeylerin işleme istenen bir durum değildir su sık sık püskürtme, bulunmaktadır.
 • yapının boyutları. (Üst buhar temizleyiciler dahildir) 1702 Karcher SC bir boyut 50h33h33 cm sahiptir: Ortalama mobil ve elle tutulan buhar temizleyicileri bir boyut 20h15h25 cm ve şimdi aygıt iç örneğin ulaşır.
 • Isıtma süresi ve maksimum sıcaklık. çıkış tankı özellikleri ve hacim ortalama ısıtma süresi 10 saniye ile 10 dakika için bağlı olarak, dikkat edin. En hızlı ısıtma istiyorsanız, konteynerleri önceden ısıtılmış su doldurma olasılığı vardır. tam ısıtma suyu sıcaklığında 140 ° C, yaklaşık 3.5 bar, burada bir buhar basıncı ulaşır. Nedeniyle yüksek sıcaklık göstergeleri, temizlik ve bakterisidal özellikleri kalitesinin artırılması.
 • Buhar basıncı. Puanlama buhar temizleyiciler güncel modeller 2-6 barlık bir buhar basıncına sahip olduğunu göstermiştir. Bunların özellikleri rakamlar genellikle görülebilir, ancak tankın içindeki bu baskıyı anlamak için önemlidir ve buhar temin edilmez. Ayrıca, buhar püskürtme hortumu ve meme uzunluğuna bağlıdır. Eğer ev kullanıcıları için buharlı temizleyici satın almak daha iyidir konuyla ilgili emin değilseniz orient gözden geçirir ve özellikle vermek danışma.
 • ısıtma türü. tek geçişli ya da kazanın içinde buhar oluşumu ile önemli bir parametresi. İkinci düzenleme en çok ihtiyaç duyulan sayılır ve buhar ve sıcaklık güç kaynağı çok daha yüksek olması nedeniyle, satın alma için önerilir.
 • Izgotovitelny materyal. Yüksek kaliteli tasarım - dayanıklılık ve rahatlık anahtarı. Bu ısıya dayanıklı plastikten yapılmış vakıf olan ekipman, satın almak en iyisidir. Uzmanları alüminyum su tankı ile bir buharlı temizleyici alarak öneriyoruz. Nedeniyle metal iyi bir ısı iletkenliği, su hızlı ısıtılır ve ölçek yüzeyinde oturmaz.
 • Ek olanaklar. Birçok pahalı modeller, gücünü ayarlamak, vs sıvı akış hızını izlemeye olanak sağlayan bir genişletilmiş özelliğe sahip Ama, gerçek müşteri yorumları doğru seçim en iyi buharlı temizleyici yapacaktır hangisinin anlamak için.

Evde 2017 için Değerlendirme buhar temizleyiciler

Buharlı temizleyiciler aralığı oldukça geniş, ancak yüksek kaliteli ve dayanıklı cihaz sadece içeren göre değerlendirmede tanınmış üreticilerden satın alınabilir olduğunu hatırlamakta yarar var: Karcher, DeFort, Gülümseme, Kifort, Endever, hocam, Philips.

 • Büyük Usta GM-Q1 Çok Elite - 2017 yılında ev için en iyi buharlı temizleyici. Fonksiyonlu modeli sadece yerleri temizlemeye, aynı zamanda sırayla buruşmuş şey neden olmaz. demir bağlantısının olasılığı vardır (dahil). Güç 1950 watt ve kapasitif hazne 2.3 litre maksimum verimlilik ve konfor ile temizlenmesini sağlamak üretmek.
 • Kitfort KT- 903 - kalite-fiyat oranı en iyi modellerinden biri. 2000 watt - yüksek güç özelliklerine sahip gibi, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Küçük buharlı temizleyici ve şık tamamlayıcısı türlü iç ve 60 dakikaya kadar uzun süreli takdir.
 • Endever - mobilya ve zemin temizliği için en iyi puan Buhar temizleyici,. Model Odyssey Q-410 - yaşıtları arasında en iyi. Cihaz 130 ° C'ye kadar, sadece bir kaç dakika içinde ısıtılmış bir su (1.5 L) içindeki bir büyük depoyu sahip Ayrıca, çeşitli nozulları temizlemek ve öğeleri çeşitli çeki düzen sağlayan sağladı.
 • Ne bir buharlı temizleyici "çocukların korunması" işlevsel içeriyor? Tabii Karcher SC 2! modeli düşük güce sahip, ancak temizlik ile başa çıkmak için kaliteye bir engel değildir. 1 litre Depo kapasitesi 6.5 dakika sonra ısınmak için tamamen edebilmektedir. Ayrıca, ölçekten koruma ve buhar kaynağını ayarlamak için modları vardır.
 • Sıkça pencerelerinizi ve cam yüzeyleri yıkayın, ancak bir buharlı temizleyici iyidir bilmiyorum? 220 ml - O 1000 W güç ve rezervuar kapasitesi ile modeli gülümseme ESC Kompakt ve uygun fiyatlı asistan dikkat edin. modeli büyük ölçekli ortamlar için yararlıdır oldukça uzun kablosu vardır, unutmayın. Cam ve kumaş temizleme temizlik ürünleri için iki püskürtme ile donatılmıştır.
 • DeFort DSC-1200 - ortalama 1200W ile kompakt bir modeli. 300 ml'lik bir kapasiteye sahip yüksek kaliteli termo-plastikten yapılmış buhar süpürge. Cihaz beher kabı çeşitli püskürtme tamamlandı.
 • Eğer ütü ve buharlı için çok işlevli bir cihaz gerekiyorsa, o zaman en iyi iş Philips GC660 / 05 olduğunu. Buhar temizleyici, en iyi puanı önceden birkaç yıl sürer. Üreticiler maksimum konfor halledilir ve çıkarılabilir cihaz su tankı ile donatılmış olması. Ayrıca, otomatik kordon makarası vardır. Güç özellikleri hakkında unutma - onlar maksimum bulunmaktadır. Donanım ürünleri ekleri Portmanto ve koruyucu eldiven.
 • ESC 924 Gülümseme - küçük boyutlarda, modern bir model, bir 800 watt kapasiteli su ile - 250 ml. Bununla beraber, bu tür şeyler buruşuk ve kirli oda unutacak. Paramı için iyi bir sonuç!

Uyanık olun ve buhar temizleyici kullanarak bu ödev özel dikkat gerektirir unutmayın. Tüm talimatları izleyin ve güvenlik talimatlarını ve sonuç tüm beklentilerinizi aşacaktır.

Biz şimdi doğrulukla sorunları olmayacak ve 2017 yılında ev için bir buharlı temizleyici seçmek için biliyorum umuyoruz!

enstrümanlar ve seçim kriterlerinin türlerini - Nasıl bir ev buharlı ev temizleyicileri tercih

buharlı temizleyici kullanılması ilk kapsamı - Temizlik ve sağlık kurumları dezenfeksiyonu. Ancak son yıllarda bu cihazlar ev kategoride taşındı. Onlar kimyasallar olmadan evde farklı yüzeylerin temizlenmesiyle ile başa çıkmak için izin verir. Cihaz yeterince uzun görev yapmış ve etkin bir şekilde sorumlulukları ile baş ettiğini amacıyla, kasten satın taahhüt önemlidir. Biz ev için bir ev buharlı temizleme seçmek yanı sıra bazı popüler modellerin açıklamasını dikkate nasıl anlayacaksınız.

Cihazın çalışma Amaç ve ilke

öğrenmek önce, ev için bir buharlı temizleyici tercih fonksiyonları ev aletinin bu tür tarafından yapılmaktadır belirlemek için nasıl. Buhar temiz (buhar) - sıcak buhar kullanarak çeşitli yüzeylerin temizlenmesi için tasarlanmış bir cihaz.

aşağıdaki gibi operasyon Onun mekanizmadır. Su kaynar elektrik enerjisinin etkisinde ısıtma elemanı ile rezervuara boşaltılır ve buhar haline dönüştürülür. O hortum girer ve memeden dışarı dışarı. Bağlı buhar valf varlığına bir aşırı basınç oluşturarak, birikir. Düğmeye bastığınızda, deklanşör açılır hava yüksek hızda ve büyük hacimde çıkar.

Saflaştırma yüzeyleri nedeniyle hem de bağlı enkaz "devirir" buhar akış mekanik aşınmaya, sıcak su mikroskobik damlacıklar ıslatma kirlenme meydana gelir. Kuvvetlendirme etkisi, fırçalar ve memeler çeşitli yoluyla elde edilir.

Ne yetenekleri ev veya apartman temizliği için ev buharlı temizleyici yapar? Onun işlevler şunlardır:

 • seramik, camlar, aynalar, ısı küvetleri, WC, küvet, lavabo, mutfak aletleri (fırın kapağı) - nem ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı bir yüzeyden kir çıkarma.
 • Sert temizlik yerlere ulaşmak - yuvaları, yarıklar, dar açıklıkları, fayans derzleri;
 • Toz akarları, tahtakuruları, nit biti yok edilmesi;
 • mobilya, halılar, perdeler, giyim (tüm modeller) bakım.

Mobilya buharlı temizleyici Temizleme

Sıcak buhar temizleyiciler olmadan katı yağlar, sıvı yağlar, parafin, balmumu, yapıştırıcı, şeker ve gliserol içeren kir de iyidir. Ama gerekirse temizleme hazırlığı uygulamalıdır yüzeyine kireç, pas veya idrar taşı kaldırmak ve sonra buhar ile tedavi etmek.

Not: Buhar jeneratörünün dezenfekte etkinliği evrensel değildir. Kalıp ve bazı çevre virüsleri de kararsızdır ve bakteriler hakkında 100º sıcaklıktaki buharla altında isabet öldürülür. Ancak pek çok diğer patojenlerin yok edilmesi için kaynamasını yavaş ve zahmetlidir.

Yapısı ve ekipmanları

evi temizlemek buhar temizleyici nasıl seçileceği merak, ekipman tasarım özellikleri ve aksesuarları bir dizi farklı olabileceğini bilmek önemlidir. Temel paket içerir:

 • bir buhar kazanı (kazan) - bir su tankı;
 • bir elektrikli ısıtma elemanı;
 • kaynatıcıdan buharı alan bir valf ile esnek hortum;
 • buhar düğmesi ile tetiğe;
 • meme.

Bazı modellerde kir eridiği su emme işlevi vardır. meme yuvaya sayesinde ayrı bir tanka alır. Ayrıca meslek cihazının bir parçası, bir enjektör ve memeye deterjan beslemek için bir pompa ile donatılmıştır. Bu seçenekler daha kolay temizleme işlemi yapmak, ancak önemli ölçüde buharlı temizleyici maliyetini artırmaktadır.

aksesuar sayısına göre belirlenir cihazın işlevselliğini. yemler Türleri:

 • kiremit, taş, döşemeli mobilya, halılar için farklı boyutlarda fırçalar;
 • Metal kazıyıcı yüzeyler çizilebilir değildir;
 • sünger havlular;
 • pencere temizleme ucu;
 • temizlenmesi için bir dar bir yarık memesi ile bir meme;
 • nokta krom meme, boşaltma delikleri, vinç;
 • şeyleri ütü demir;
 • buharlaşması için utyuzhok;
 • tekstil bakım için ağız;
 • Kalıcı kirlenme oyulma ayrıca döner ve turbo-fırça;
 • Silah bitkiler tazelenmesi.

Buhar temizleyici için çeşitli memeler

, Ev için en iyi buharlı temizleyici seçmek onlar kılavuzu, zemin ve çok fonksiyonlu olduğunu unutmamak nasıl analiz ediliyor.

ev için modern el buharlı temizleyici bir elektrikli su ısıtıcısı gibi kompakt bir cihazdır. Bu yüzey temizleme küçük bir oda için kullanılabilir. Cihazın özellikleri:

 • nispeten düşük maliyet;
 • az güç - 600 ila 1600 W;
 • su (0.5 L) içindeki bir küçük tank yaklaşık 15-20 dakika boyunca sürekli çalışmasını sağlamak için;
 • yaklaşık 1 kg ağırlığındadır - bir süre sonra kumanda kolu yorulur.

el cihaz fonksiyonlarının kümesi basıncı kuvveti bağlıdır. fayans ve sıhhi tesisat temizlemek edebiliyoruz - Bazı modellerde sadece başkalarının, ferahlatıcı eşyalar ile başa.

cam bölmeler manuel buhar temizleyici Temizleme

Düşünme, büyük bir ev için bir ev buharlı temizleme nasıl seçileceği, açık ekipmanlara dikkat edilmelidir. Tasarım gereği, bunlar elektrikli süpürge andırır. Onların vücut katta ve tekerleği hareket ediyor. Çalışma sırasında hostes memesi ile sadece hortum elinde tutmak zorundadır. cihazların ayırt edici özellikleri:

 • Yüksek güç - 1500 ila 2300 W;
 • geniş deposu (1,5-3,2 litre), su ilave edilmeden 30-60 dakika süreyle çalışmasına izin veren;
 • farklı yüzeylerin temizlenmesiyle sağlayan çok sayıda meme,;
 • yüksek fiyat.

Zemin cihazları daha rahat ve çok yönlüdür

Çok fonksiyonlu modeller zemine geliştirilmiş bir versiyonudur. Buhar jeneratörünün vücuda yüzeylerin temizlenmesi için ve buharla demir şeyler yumuşatma için ipuçları çeşitli eklenebilir. Bu tür cihazlar, yüksek güç, önemli buhar basıncı ve büyük bir tank ile karakterize edilir. Onlar buharlı temizleyiciler en pahalı kategorisidir.

Bu birimler ev ve vapur bakım J. OJEDA temizlemek için buharlı temizleyici fonksiyonlarını birleştiren

ev için ev buharlı temizleyici, makalesinde kabul edildiği seçim nasıl bir dizi avantaj vardır:

 • en az çaba harcanan hızlı temizleme;
 • patojenik mikroorganizmalar ve parazitlerin yok edilmesi;
 • Küçük çocuklar ve alerjisi olanlar aileler için özellikle önemlidir ev kimyasalları reddetme fırsatı;
 • hoş olmayan kokuları çıkarılması;
 • kaplamaları temizleme ve kapalı alanlarda olmak üzere inatçı lekeler gelen döşemeli mobilya;
 • Halı ferahlık;
 • mutfak aletleri ve tesisatın yağ ve kireç kaplama mücadele.

Buharlı temizleyici mutfak davlumbaz temizliği ile baş edebiliyor

 • Yüksek maliyetli çok-fonksiyonlu bilinen markaları;
 • lekeler kalır buhar, bir mikro bezle temizlenmesi gerekir sonra birçok yüzeye;
 • İnatçı kirler için size, gayret ek olarak, ev kimyasalları kullanımını gerektirebilir gerek;
 • Plastik, narin kumaşların boyalı yüzeylere işlenemez;
 • Fiber döşeme ve aynı anda buhar işlemek ve kuvvetli bir şekilde ovmak halı zarar verebilir;
 • Cihaz sabit boyaların izlerini başa çıkamaz, yapıştırıcı, alçı, çimento ve diğer bazı türleri.

Not: yüksek sıcaklık kirliliği ihtiva eden hayvan proteinlerinin etkisi altında bir sigara anlaşılabilir olmaktır, "korunmuş" dir. Buhar jeneratörü kan lekeleri, yumurta, süt, soslar işleyemez.

buhar temizleyici seçerken anahtar kriterler verimlilik, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı vardır. Farklı seçenekleri göz önüne alındığında, dikkat etmemiz gerekir:

 • güç;
 • basıncı, besleme hızı ve buhar sıcaklığı;
 • tank hacmi ve yapılmış olduğu malzeme;
 • Hortum ve kordun büyüklüğü;
 • Ek fonksiyonlar.

Güç aparatında suda gaz halinde, hem de tüketilen elektrik seviyesine getirilir süreyi etkilemektedir. En ideal oran:

 • el için - 700-1600 watt;
 • Döşeme - 1300-2300 watt.

Basınç, besleme hızı ve buhar sıcaklığı

buhar doğrudan kalite parametreleri temizlik bağlıdır. iç buhar temizleyiciler, basınç 1.5 ila 5 bar arasında değişir. bu, daha hızlı ve sıcak hava nozulundan çıkan daha büyük bir ölçüde daha yüksek. temizlenmesi için yeterli düzeyde - 3 bar. Dakikada yaklaşık 200 gram buhar besleme oranını sağlar.

Buhar sıcaklığı en az 110-140 ° C olmalıdır. Bu çıkış kazanı içinde daha düşüktür akılda tutulmalıdır. indeks az 110 ° C ise, kalıp, gres ve diğer inatçı kir kurtulmak yoktur.

Su tankı kapasitesi ısıtma süresi ve sürekli çalışmasını etkiler. 1.5-2 litre - 30-40 dakika boyunca daire temizliği için yeterli kapasitesi. 5 litre kapasiteli açık ekipman mevcuttur, ancak bunlar uzun süre ısıtılır.

Manuel bir buharlı temizleyici seçimi, çok büyük tanklar için nişan yok. Su ile doldururken birimin ağırlığı çok yüksek olacaktır. Optimal - 0,3-0,5 litre.

Kazanın malzemesi çelik ya da alüminyum olabilir. Bu hızlı ısıtma sağlar ve ölçek birikimi daha az duyarlı olduğu için, ikinci düzenleme tercih edilir.

Küçük bir buharlı temizleyici hortum uzunluğu imkansız sert dış ünite yükseltmek için bir yükseklikte olan temizlenmiş yüzeyler, kolaylaştırır. Bu seçenek 1.5-3 m ulaşmalıdır. Ama buhar hortumu geçişi sırasında aşağı ve yoğuşur soğutur olduğunu dikkate alınması gerekmektedir. hortumun küçük kapasiteli buharlı temizleyici çok uzun olmamalıdır.

Kolon boyutları cihaz manevra kabiliyetini belirler. Optimal uzunluklu -. Uygun 4-6 M, otomatik sarma olasılığı vardır.

ev için bir buharlı temizleyici satın almak daha iyidir hangi sorusuna yanıt ararken, gerçek bir yardımcı seçimini belirler. sahipleri enstrüman aşağıdaki ek özellikler ile donatılmış olmalıdır gerçeğine işaret:

 • Regülatör, sıcaklık ve buhar akış hızını ve nem doygunluğu seçmek için izin verilmesi;
 • Çıkarılabilir tankı - su ile doldurmak için daha uygundur;
 • olumlu bir basınç varsa vana, tankı açmak için bu fırsatı vermeyeceğim;
 • çocuk koruma - düğme, buhar engelleme bırakma;
 • sap üzerinde kontrol düğmeleri;
 • Büyük yüzey tedavisinde de yararlı olan sürekli buhar, seçeneği.

İpucu: Bir buharlı temizleyici satın alırken gerekli fonksiyonları bir set ile cihazı tüm seçenekler arasında bir denge ve seçmek önemlidir. daha güçlü bir cihaz, rezervuarın daha hacimli sürekli çalışması için gereklidir.

ev ürünleri için uzmanlar puan buharlı temizleyiciler Derleyen farklı fiyat kategorilerinde tahliye cihazları böyle Philips, Karcher'in Ariete, Clatronic, MIE gibi tanınmış markalar yer alıyor. Çeşitli popüler modellerinin özellikleri dikkate alın.

Büyük Usta GM-Q7 Çoklu Elite - fırça başları ve şeyleri düzeltmek için saç demir çeşitli içeren komple sette çok fonksiyonlu buharlı temizleyici. Nedeniyle yüksek kapasite, birim bunu üzerine bile kalın kumaş ceket dışarı, banyoda kireçten kaldırmak taş zemin temizlemek ve izin verir. Yatay sıyırma ile donatılmıştır.

Karcher SC 2 - yararlı ek fonksiyonları ile zemin buharlı temizleyici: ölçeğinden ayarlanabilir buhar, çocuk koruma, koruma sistemi. Bu kompakt ve hafif (yaklaşık 3 kg). Bir fırça, bir ağızlık, havlu kumaş: kiti birden fazla meme içerir. Cihaz şebekeye bağlantı sonrasında 6.5 dakika sonra çalışmaya hazırdır. kordon sarma mekanizması çok uygun değildir.

Mie Bello - güçlü çok fonksiyonlu cihaz. Paket ütü için dikey ve yatay demir sıyırmak için bir döşeme temizleme bezi, pencere için bir meme, mobilya temizleme ucu, fırça saç ütüsü içerir. Kullanıcı yorumları birim mükemmel işler tüm görevleri olduğunu göstermektedir. Eksi - sert bir zemin üzerinde hareketi çalıyor konut, alt kısmında plastik tekerlekler.

Kaliteli ve dayanıklı buharlı temizleyici - Ev işlerine güvenilir asistanı. Sıcak buharla yüzeylerin çeşitli işleme hızlı agresif kimyasallara ve çaba olmadan kir kurtulabilirsiniz. Ama ısı ve nem bazı malzemeler zarar verebilir. Bunu önlemek için, cihazın işletim talimatları takip etmek önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

38 − 37 =