ne yapacağını çamaşır makinesinden kokla

Contents

Ya kanalizasyon çamaşır makinesi kokusu

çamaşır makinesinin tankına gelen Tatsız kokuyor, birçok ev kadınları dehşete. Bu kokular bile düzenli yıkama sonrasında kayıp edilemez. Daha da kötüsü, onlar yatak örtüsü ve şeyleri geçebileceği.

Eğer bakarsak, hoş olmayan koku genellikle bir çamaşır makinesinde yıkandı, giyim sağlığına zararlı olacağı anlamına gelir, bakteriler neden olmaktadır.

Ev kadınları kokunun nedeni yüzeyinde yatarken, hatta bazıları ev aletleri tamirci neden panik başlar. Eğer görünümü kök nedenleri bakarsak çamaşır makinesinden Çürük kokusu çabuk ortadan kaldırılabilir.

Neden çamaşır makinesi küflü şeyler kokuyor edilir

kanalizasyon kokusu ise dren muayene çamaşır makinesinin dışında bir şey vermeyecektir. şey böyle korkunç kokusu çok farklı nedenlerden dolayı üretilmiş olmasıdır.

Orada kanalizasyon kokusu durgun su nedeniyle, ki burada aynı zamanda bağlı yıkama makinesinin uygun bakım eksikliği, bir kirlilik çeşitli vardır.

üreme Bakteriler biyolojik bileşenlerin hızlı ayrışmasına neden, katalizörler ve işlem, sabun ve deterjan vardır.

kanalizasyonları yıkamak için tamamen imkansız aynı zamanda - hala uzatılmış kapatma kokmaya başlayacak, su, olacaktır.

Şimdi birkaç vaka düşünelim ve çamaşır makinesinden çürük kokusu yapar nerede anlamak zorundadır.

1

Biz bir veya iki hafta boyunca, çamaşır makinesi hakkında unutursanız, çürüme süreçleri kalan suda başlayacak. Sonuç olarak, çamaşır makinesi, bir çürük kokusu alır.

Tatsız bir koku davul gelebilir ve hangi mikroskobik biyolojik kirletici kalıntıları bulunmaktadır. hoş koku yıkama makinesinde bir sonraki ortaya önlemek için, periyodik yüksek sıcaklıkta yıkama.

Buna ek olarak, Tank Düzenli temizlik tabi tutulmalıdır - boş araba yıkama tozu doldurmak ve 95 derece sıcaklığa tutarak, iç, yıkama modunda bulunmaktadır. Sıcak su tüm bakterileri öldürür ve nedenlerini kokmuş pis koku ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda temizlenmeli ve ısıtıcı.

bazı ev kadınları yerine tankı tankı kirli çamaşır makine kullanımı, sıkıca şarj ağzının kapatılmasına. çamaşır makinesinden çürük kokusu 2-3 gün içinde tam anlamıyla kendinizi bilecek gibi bu izin verilmemelidir. Bu giysi kokacaksın ve kalan nem hoş olmayan koku güçlenmesine katkıda bulunacaktır. O yumurtadan açıldığında görünecektir.

sonuç şudur - kirli giysiler havalandırma delikleri var özel plastik tank, kullanmak gerekir saklamak için.

Bazı durumlarda, hoş olmayan kokuların görünümü koşullandırma ve deterjan katkı sağlayabilir. dükkânda eskimiş Deterjanların bir fazlalığı - ve hoş olmayan bir koku banyo (ya da mutfak) yayıldı.

Çamaşır makinesi sadece basitçe amacına hizmet ve değiştirilmesi gerekiyorsa, size en iyi oranlı çamaşır makineleri ile öğrenmenizi öneririz.

çamaşır makinesinin kokuyor - ne yapacağını

Her şeyden önce yapmanız gerekenler Çamaşır makinesinin çalışmasını durdurmak - onun davul ihtiyaçları temizlik. Run yıkama boşta ve 95 derece arasında bir sıcaklıkta tutun.

Ardindan Yeniden çevrim başlatır, Bunun yerine sıradan bir toz kullanılarak bir sitrik asit. Sadece kir kalıntılarını ortadan kaldırmaz, ancak kireçten kaldıracaktır. Benzer prosedürler yapılmalıdır ve çamaşır makinesi çok uzun boşta duran eğer.

tankında kirli giysiler depolama kokusu varsa, daha sonra yıkama makinesinden kokuyu gidermek lisans çamaşır tutmak için yeterlidir.

Çamaşır makinesi kalıp gibi kokular ve koku tamburu terk hiçbir zaman olabilir Tahliye pompası filtresi içine bakmak. Bazen inatçı koku nedeni olan burada tüy ve iplik sıkışmış.

küf ve kötü kokusu çamaşır makinesi temizlemek konusunda daha fazla ayrıntı oku, seni burada bulunan makaleden öğrenebilirsiniz.

Yukarıdakilerin hepsi sadece üç sonuç yapılabilir Gönderen:

 • Periyodik boşta yıkama yoluyla davul temizlenmesi gereklidir;
 • Makinenin tankında kirli çamaşırları depolamak için alışkanlık kurtulmak için gereklidir;
 • Biz yıkama veya uzun süreli kapatma arasına şarj portu kapatmak olmamalıdır - davul havalandırmayı gerektirir.

Bu basit kurallara uyarak, Çamaşır makinenizi kokusunu nasıl bilemez. Bu arada, bazı modellerde özel vardır kir programı tambur temizleme. Ayrıca övülen güvenmemelisiniz Gümüş iyonlarının kaplama. Kesinlikle o cant, çalışır, ancak durgun su ile başa çıkmak için.

Bu yararlı oldu mu? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Ugh, çamaşır makinesi, taze ve çürümüş küflü koku duydu değilken kesinlikle sinir bozucu, bu yüzden kesinlikle Calgon, bu yüzden hiçbir kir, hiçbir koku katmak ve makine zamanından önce kırmayacak

bütçe imkanları ve neden davul çamaşırları unutmamak gerekir: Nasıl çamaşır makinesinden kötü kokusunu çıkarmak için

İlk çamaşır makinesi çok uzun zaman önce değil icat edildi - 1908 yılında. yaklaşık 100 yıldır, birim bugün hayal edemez hayatımıza kadar sıkı ne kadar yıkanmış ellere kullanılan insanlar.

Ama burada ovmak: stiralka dahası, işler de hoş olmayan bir koku var, kendisi çürüklüğü koku ve başlıyordu. Neden çamaşır makinesinden kokuyor nedir? Hala gibi görünüyor: ve rejim değişmez ve aynı çamaşır tozu ve makine henüz yaşlı değil. Biz nedenlerle bakmak ve sorunu düzeltmek ve gelecekte de bunun oluşumunun önlenmesi nasıl açık olması.

biz değil Ne: 13 hatalarını stiralka bakımında

temel nedeni - mikroorganizmalar Staphylococcus, E. coli, mantarlar ve diğer kir. Yıkama makinesinden gelen çürük kokusu görünümü içinde bir yerlerde birimi zararlı bakterilerin koloni meydana düşündürmektedir. bunların üretimi için bu açıdan ısı ve nem, ve çamaşır makinesi ihtiyacı - mükemmel bir yer. Yanlış ne yapıyoruz? Bunun nedenleri bulunmaktadır.

 1. kapağını kapatın. Eğer bir yıkama yük bitiminden sonra kapıyı açık bırakmak yoksa, nem içeride bakterilerin gelişmesi için elverişli koşullar yaratır.
 2. elektrik tasarrufu. düşük sıcaklıkta yıkama rejimleri mikroorganizmaları yok değil - en azından 90 ° C kadar su ısıtmak için gerekli olan Bizim "favori" modları 30-40 ° C sıcaklık kolonilerinin büyümesi için en rahat bir ortam yaratmak.
 3. Bu düşük kaliteli bir toz kullanılır. Aynı durulama için de geçerlidir. düşük kaliteli su içinde tümüyle çözünmeyen anlamına gelmektedir ve partiküller çalışma elemanları, tambur filtreler daktilo üzerinde biriktirilir. Baskın - bakteriler için bir üreme alanı.
 4. doz ile uygun değildir. boşuna dozaj rejimlerinin ambalaj üzerinde belirtmek içinde Üreticileri değildir. Daha - Daha iyi anlamına gelmez. hortumlar, davul, yükleme deterjanlar filtreler için bir tepsi - Fazlalık dokunduğu her konuda yerleşmek. Ve yine onlar tamamen gri ve sert bir hale çamaşırları dışarı durulama yapmayın.
 5. Biz ceplerini kontrol etmezler. Kazara yıkama emmek sırasında artık gıda, şekerleme, cips, kağıt ve benzer atıklar vurmak ve filtreler, hortumlar ve lastik manşon önyükleme kapak yerleşir.
 6. Sert su. Musluk suyu içinde ihtiva edilen çeşitli tuzları, ısıtma elemanı üzerine biriktirilir - PETN. sadece tuzlar değil aynı zamanda organik parçacık. Zamanla, karbon artıkları kopmak ve mikroorganizma kolonilerinin büyümesi için iyi koşullar yaratır cihazın alt kısmında birikir.
 7. Eşit olmayan yüklü makinesi. Cihaz eğildiğinde, o zaman su fiziksel olarak kanalizasyona birleştirme ve orada çürüyor dipte kalır olamaz.
 8. Filtreyi temizlemeyin. Filtrede makinesi de daha büyük enkaz ve saçtan su boşaltırken. Kalıntıları çürümüş ve neden kokusu edilebilir.
 9. Yükleme deterjanlar için değil benim tepsisi. Ve biz bile bakmak istemiyorum. Ama sümüksü plak kalıp ve diğer pislik doğurur.
 10. Yıkama sonrası tamburu Silme. Ve yine su içinde. Kim daha sonra dışarı ve kokuyor gider.
 11. ambar indir Benim lastik manşon. Ve orada - çöp her türlü birikiminin bir yer. Manşet İçinde çoğunlukla siyah kalıp tarafından yayılır.
 12. tambur kirli şeyler tutun. Ve cins arasındaki çamaşır bakteri ve koku terlemek.
 13. Yükleme konuda uzman kişi, göz ardı. Tahliye hortumu kanalizasyon sistemine bağlı olmadığı bir olasılık var. Boşaltma deliği zemini 50 cm daha yüksek olmalıdır, ve hortum lavabonun altında bir tuzak gibi, U-şekilli olarak bağlanmış olmalıdır: kontrol edin. Aksi takdirde - çamaşır makinesinin tamburuna koku temin edilmektedir.

Yukarıda listelenen operasyonel hatalar makinesi, ana yeri belirleyebilir itibaren nerede rot:

 • Yükleme deterjanlar için bir tepsi;
 • Kanal içinden toz veya klima geçmesi;
 • alt tambur çeperinin;
 • Yükleme kapağın çevresinde lastiği;
 • taban ve iç duvar;
 • Tahliye pompası filtre;
 • Su giriş filtresi;
 • Hortumu boşaltın;
 • Isıtma elemanı.

Her şeyden önce, sen vida açılmış ellerini alabilirsiniz siteleri ve ayrıntıları temizlemeniz gerekir. Aşağıdaki yerlere dikkat ediniz.

 • Yükleme tozu Tepsi. İçinde genellikle mavi veya mavi bir valf tepsisi vardır. öğeyi kaldırmak, üzerine tıklayın ve basılı tutun. Şimdi duvarlarından balgamı gerekir. akan su altında tepsi durulama için tip "Domestos" bir klorlu bileşimini uygular. Yine su ile bir veya iki saat durulama.
 • ambar önyükleme manşet. Yavaşça Manşeti çekin. çok çöp ve kalıp katları cinsinden yatıyordu nasıl göreceksiniz. Yumuşak bez, tüm içeriği kaldırın. Şimdi detay dezenfekte etmek gerekir: bolca her taraftan ve iç üzerinde beyaz veya sirke ve ovmak ıslatılan bir bezi.
 • Pompa filtresini boşaltın. Tipik olarak filtre makinenin yan veya arka kısmında yer alır. gevşetmek için buna uzun süre açmadı, özellikle çaba gerekecektir. Düşük marjlar ile bir bez veya havlu ve kapasiteyi gerekecektir. Suyun yarım litre yol açabilir. Tüm akan su altında filtre durulama kir ve arka vida.
 • bir su besleme filtresi. giriş suyu hortumu bulunan. soğuk su kapatmayı unutmayın! Hortumu gevşetin ve doğrudan istenen öğeyi bakın. Filtreyi yıkayın geri vida, hortumu bağlayın ve su besleme vanasını açın.
 • Davul. tamburun iç duvarı tesisat ya da aşağıda tarif edilen bileşimlerin herhangi bir klorlu bir madde ile muamele edilebilir.

5 yolu çamaşır makinesi mashinki- koku kurtulmak

Nasıl çamaşır makinesinden rutubet kokusu kurtulmak için? sayaçları üzerindeki stiralok temizliği için kamuoyuna kavanozlar boldur. Bir "ama": fiyat etiketlerinin genellikle ısırırlar. temizlik bir parçası olarak bu mağazada her mutfakta olması asitleri içerirler. Eğer kendi başlarına çamaşır kokusu için bir tedavi yapmak varken neden daha fazla ödeme? Ve makinenin iç ve dış kısımlar halk ilaçları kullanılarak temizlenebilir.

Özellikler. Normal sirke sahip çamaşır makineleri koku çıkarın. Bu PETN üzerinde kireç erir ve sıcak su ile tandem, bakteri ve mantarları yok. her altı ayda daha sık asetik temizlik harcamayın. Etki asit makine parçaları kauçuk zarar verebilir.

 1. Bir cam yerine tepsiye asit tozu doldurun.
 2. kaynama modu Açığa yani sıcaklığı 90 ° C veya daha yüksek olmalıdır.
 3. Biz, "yıkama" son aşaması için bekleyin.
 4. "Pause" basın.
 5. Biz bir-iki saat "otkisat" daktilo saklıdır.
 6. Makineyi yeniden başlatır, süreç adım "durulayın" dan devam etmelidir.
 7. Biz programın sonuna kadar bekleyin.
 8. Twisted tahliye pompası filtresi ve yıkama orada adet kurum ayrılıkçı sıkışıp kalabilir.
 9. En uzun ekstra durulama modunu çalıştırın.

Özellikler. Çamaşır makinesinde kötü koku ve mutfakta olacak orada aynı zamanda belirli bir sitrik asit, güç ortadan kaldırır. Böyle temizlik dört ayda bir defa daha sık yapılabilir olamaz.

 1. sitrik asit tozu, 100 g yerine bir tepsi içine doldurulmuştur.
 2. Maksimum ısıtma, su ile programı "kaynama" ya da başka bir çalıştırın.
 3. Biz, "çamaşır" nin safhasının sonuna kadar bekleyin.
 4. Ek bir durulama içerir.
 5. kuru bir bezle davul ve kolluğu silin.
 6. Kapı kapanmaz.

Özellikler. bir yöntem, cihaz içinde, kalıp çıkarmak yardımcı olacaktır. Soda mantar çiçek ile iyi baş edebiliyor. Sorun ayrıntıları Siyah küf varlığı ise, o zaman bu doğru tarifi.

 1. sodyum hidrojenkarbonat ve sıcak su camı karıştırın.
 2. Bir manşet tepsinin: Bir çözelti ile etkilenen parçalar tedavi edin.
 3. tepsi yerine başka bir cam tozu soda içine dökün.
 4. kaynama moduna çalıştırın.
 5. modunu yıkama ayrıca çalıştırın.

Özellikler. Klorlu bileşiklerin yanı sıra mümkün olan dezenfekte edici özelliklerine, yıkama makinesinden sayesinde kokuyu gidermek. beyaz gibi sıhhi tesisat bazlı maddeler, hiçbir yöntem kullanınız.

 1. toz bölmesinin ürünün 100 ml doldurun.
 2. "Kaynama" programını çalıştırın.
 3. Biz yıkamanın sonuna kadar bekleyin.
 4. durulama çalıştırın.
 5. Manşeti ve kuru bir bezle bir davul silin.
 6. Biz kapıyı açık bırakın.

Özellikler. Bulaşık makineleri için Tabletler - başka etkili bir yoldur. Kolayca Modern araçlar yağ ve plak, dezenfekte, temiz kokuları ile bulaşıkları temizler. Yani aynı sorunlar ve "stiralka" ile başa çıkmak için.

 1. tamburun beş veya altı hapları koyun.
 2. Yüksek sıcaklık rejimi çalıştırın.
 3. Sonraki - durulayın.
 4. ayrıntılarla birlikte kuru silin.

Engellemek daha kolaydır: önleyici tedbirler

pis koku ortaya çıkması ondan kurtulmak için daha önlemek daha kolaydır. Ayrıca, tüm önerileri kolayca yerine getirilebilir:

 • haftada bir tepsi tozu yıkayın;
 • Yükleme kapıyı kapatmak gerekmez;
 • Toz ve klima dozunun aşılmamalıdır;
 • Kaliteli tozlar eksik yok;
 • Haftalık zamkı kapağı durulama;
 • Makinenin her kullanımdan sonra kuru bez mendil temin edilmesi;
 • Durulama filtre tahliye pompası aylık;
 • Yukarıda boş yıkama sıcaklıklarında haftalık çalışma 0 ° C;
 • "Stiralka" kirli şeyler saklamayın;
 • Tüm cepler kaldırın.

Eğer hala ilgili çamaşır makinesi, bir çıkış yolu kokusunu nasıl kaldırılacağı tüm manipülasyonlar sorudan sonra - Evde nitelikli bir usta veya servis merkezine gidin. Deneyimli bir teknisyen güvenilir gerekirse yenileriyle parçaları değiştirin, kokusu nereden belirlemek ve edebilirsiniz.

Yorumlar: "Makineyi izlerseniz, o hiçbir koku olmayacak"

Ben de "kokulu" stiralka gitti bir daire kiraladı.

sitrik asit ile makine "kaynama" modunda çıkarmak için birkaç kez kaydedildi.

Ben Calgon kokusu tarafından yardım edildi, ev duruyordu, o kireçten önlenmesi için periyodik eklendi, sonra da hala kirli ve sabun plak temizler olduğunu okunan koku vb ortadan kaldırır Ona prostirnula ve kokusu ile Birkaç kez gitti.

bu süre içinde herhangi bir hasar - Ben 10 yıldır bir çamaşır makinesi var. Ben her altı ayda sirke (şeyler olmadan) rölanti dışarı attı. Ben yüklemeye usta tavsiye etti. Ve şu anda - Makine yeni alınmış gibi. Gerçekten bir kolgon - daha boşanma.

Makineyi takip edip sakız kalan tüm suyu silin ve kiri temizlemek düzenli filtresini temizlemek, bu hiçbir koku olmaz. Ve toz ve Conder dökmek tepsi, o yıkamak için gereklidir ve daha sonra her gübre biriktirir ve mantar büyüyor. Ve tek büküm 90 derece makine ayda bir kez önlenmesi için, yıka.

Ve hiç boşaltma hortumu hava geçirmez bir şekilde sızdırmaz hale getirilmiş ve daha sonra, genel olarak makine su dökmek için sona eren boru koku başlar gibi. Bu drenaj pompa ustası tüm daha kokusu değildi yapılmış yanmış çıktı!

zemin ne mesafeden plazma TV asmak için: odağı hane büyümesi ve bir diyagonal ekranda

fırın Hidroliz temizliği: fabrika işlevi ve nasıl eski model buhar işleminin gerçekleştirilmesinden

evde bir yatağın taban plakasını temizlemek için: tuz ve pat mum "tutun"

2017 yılında neler Peck Pembe Tavuk?

Kızarmış patlıcan nasıl Burger, mantar gibi, Asya reenkarnasyon tarzı ve diğer mavi sebze

Vulvovajinal belirtiler: nasıl tanıyıp samimi alanda iltihabı tedavi etmek için

Kadınlarda vulvovajinit tedavisi: neden entegre bir yaklaşım. Nasıl nedensel ajanı tanımlamak için. Hangi faktörler hastalığın başlangıcını etkiler. nedene bağlı olarak ilaçların seçimi.

Fırında Kıymalı Reçete kabak: peynir, sebze, mantar ve et çeşitleri

Salata "Salata sosu" yeni görüntüler "en kullanışlı kursları"

Tarifler fırında patlıcan: diyet, tatil, et ve peynir seçeneklerin seçimini

kadın ve kızlarda Vulva: iltihap ve geri sıçrama için yollar var neden

Semptomlar ve kadın ve kızlarda vülvit tedavisi. ana faktör hastalığa predispozan. neye dayanarak patolojiyi algılayabilir. Tedavi yöntemleri, semptomlara bağlı olarak. önleme tedbirleri.

Terapötik tablo numarası 7: özellikleri ve türleri "böbrek" diyet

Terapötik diyet numarası 7: o "böbrek" denir Neden. Nasıl tuz ve protein hacmini kontrol etmek. TABLO yiyecek ve yemekler izin verdi. "Yedi" alt tür bulunmaktadır. Örnek menü ve yorumlar.

"Mastodinon" homeopatik ilaç dan sonuçlarını beklerken

ilaç kullanımı "mastodinon", bileşim ve kullanım için talimatlar. damlaları ve tabletlerde Şema dozlama. Endikasyonları ve kontrendikasyonları. Yan etkiler. Dikkat ve analoglar.

Vasilina Smotrina: "Benim altı oğulları - yardımcılarım"

Anne altı oğulları Vasylyna Smotrina olun: Bir kadının büyük bir aile kendini geliştirme için zaman bulmak zorundadır bile, güzel ve fiziksel olarak aktif olmak. bir röportajda Woman365.ru portal - o yönetir ve hayatın hack hoşlanır konusunda.

G. vajinalis: ayırt edici bir "aroma" ile dysbiosis

Semptomlar ve Tedavi EY gardnerelly kadınlar. Ne vajinal dysbiosis neden olur ve nasıl mikroflora geri yükleyin. Bakteriyel vajinozis komplikasyonlar. Ne ilaçlar Ortak rejimleri ve gebelik sırasında izin verilir.

nasıl onaylamak için enfeksiyon gösterir ve: Kadınlarda gonore belirtileri

Hastalığın kadınlarda ve neden gonore belirtileri tanımak zordur. Özellikler mikrobiyoloji patojen. Hangi üreme sisteminin bölümleri en sık etkilenir. Nasıl enfekte alabilirim. tanı ve tedavi rejiminin yöntemleri.

© 2013-2018 Kadın dergisi «Woman365.ru». Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif bağlantının göstergesi ile izin verilir. Proje web yayıncılarının Vebopolis".

Neden vb küflü, çürük, çamaşır makinesi kanalizasyon kokuyor nedir?

Çamaşır makinesi - bu evde en önemli yardımcılardan biridir. Modern dünyanın birçok sakinleri kirli çamaşırları yıkamak için kullanabilirsiniz. Ve bunun hayatımızı daha rahat hale getirir gerçeği alışıktır. Ama makine aniden kötü koku başladı ne olur? Neden çamaşır makinesi ve nasıl kaldırmak için gelen hoş olmayan bir koku var mı?

bizim ev aletleri özen, ya da yanlış yapıyor olmadığında En sık ortaya çıkar. üretici tarafından kendisine verilen talimatlarda gösterilen çamaşır makinesinin bakımı için kurallar çoğu. Yanı sıra, kılavuzunda tarif edilen olmayan bir hoş olmayan koku, görünümü için hizmet edebilir nedeni vardır. Bu nedenler, bağımsız bir şekilde çözülebilir. Haydi onlara bakalım.

çamaşır makinesinde koku ve bunların nasıl düzeltileceği nedenleri?

Makine kötü koku birkaç kelimeyle tarif edilebilir nedenlerden çoğu:

 • Kirli bir filtre.
 • Pislikler.
 • Sorunu boşaltın.
 • tankındaki nem.
 • Düşük kaliteli çamaşır tozu.

bize ayrıntılı olarak bahsedelim

yıkama bittiğinde, su tankında olduğundan emin olmak için deneyin. Tahliye pompası bozuk veya lavabo ile diğer sorunlar varsa, bulabilir ve sitemizde okuyabilirsiniz: "Çamaşır makinesi tahliye yok" Arıza ve eleme yöntemlerinin nedenini Orada açıklanacaktır. Eğer herhangi bir tamirat ile rahatsız etmek istemiyorum eğer, servis merkezine başvurun. Profesyonel ustaları size yardımcı olacaktır.

Bu filtre tıkanırsa, aynı makine durumda hoş olmayan kokusu olabilir. Bu çürümeye ve dayanılmaz kokmaya başlayabilir zengin gübre, birikmiş. Sen kokusu kurtulmak amacıyla, onu tahmin filtresini temizlemek gerekir. Bu oldukça basit yapılır.

Burada, hatta ana sebebi gerekli değildir. o dakikada sadece birkaç olabilir işleyin. video izleyebilirsiniz kendi kendini temizleyen filtre hakkında daha fazla bilgi. Orada çamaşır makinesinin bakımı için bazı kurallar hakkında bilgi sahibi olacaktır.

senin yıkayıcı doğru bakımı hakkında video

Eğer çamaşır makinesi temizlemeye çalışırsanız. o koku başladı ondan sonra, o, bazı kir kalmıştır. Ve bu pis koku kaynağı olduğunu. Bulmak ve kaldırmak için gereklidir. Yoksa iç çamaşırı olmadan, yani "atıl içinde" 90 derece, bir yıkama çalıştırabilirsiniz. Bu yıkama kokusu kurtulmak yardımcı olabilir.

Sen kirli yıkanmamış şeyleri saklamak için bir yer olarak, çamaşır makinesi kullanamazsınız. Bu yöntemler genellikle çok tatsız koku vardır. Ayrıca koku oluşumu için bir neden olarak hizmet verebilir.

Eğer çamaşırları bitirmek ve çamaşırları çıkarın zaman kapı aralık makineyi terk etmek gereklidir. Bu nem ve solmasını buharlaşması için yapılır. Ayrıca hoş olmayan koku önlemek için yardımcı olacaktır.

Yine başka bir neden kokusu geldi - Ne zaman yıkama kullanmak bir kalitesiz deterjan. Eğer çamaşır deterjanı satın ne dikkat emin olun. Çok ucuz tozlar bilinmeyen üreticisine almayın. Aynı atfedilen ve kumaş yumuşatıcı ve temizlik maddeleri olabilir.

Ayrıca, çamaşır makinesi, su ısıtmak için sona erdiğini muhtemeldir. Orada bu sorun, ama nedense, çamaşır makinesi silmeye devam ederse, o zaman kötü kokan sayfaları ve makinenin içini bir alabilirsiniz. gidermek için bu nedenle arabayı tamir etmek olmalıdır. Bunu yapmak için, yazı okuyabilirsiniz: "Çamaşır makinesi suyu ısıtmak gelmez." Bu kendini tamir için yardımcı olacaktır. Ya da bir uzman çağırın.

Düzenli olarak nispeten düşük sıcaklığa sahip modları yıkarsanız diğer nedeni görünebilir (30 veya 40 gr.). Bu yıkama ile elektrik tasarrufu ve ölçek mevduat makineyi korur. Ama bu tür rejimlerin dezavantajları da vardır. Bu deşarj çamur katman görünebilir yakın bazı şeyler, kötü bu içerik memnun, hem de aracın içinde olduğu bir şeydir. Bu hoş olmayan kokuları yapabilir.

Bunları kaldırmak için, en bulaşık makineleri için özel tablet veya toz kullanalım. Yaklaşık beş tabletochek atın makinenin içinden kırıklığına ve kaynama moduna ayarlayın. Yıkama ortasında işlemini kesmek için gereklidir. modeliniz böyle bir durak sağlamazsa, sadece makineyi kapatın ve birkaç saat boyunca su ile bırakın. Bundan sonra, geri çamaşır üzerinde. Bu yardımcı olmalıdır.

Sadece nedenlerinden biri ölçekli oluşumu olarak hizmet edebilir. Böyle sorun kentsel dairelerde olan arabalarla düzenli olur. Tipik olarak, musluk suyu yabancı bir yeri vardır ve bunun yanı sıra, oldukça zor. Ölçek senin aletleri basitçe başarısız olmasından sonuçlanabilir.

Bu sorunu çözmek için, çeşitli çözümler kullanabilirsiniz:

 • Kaliteli bir filtre satın alın - bu ucuz yolu, ancak mantıklı değildir. bu sadece arabanızı kazandıracak gibi, aynı zamanda daire girer bütün suyu temizler. Ve temiz su - sağlığımız için anahtar.
 • Başka bir yol - suyu yumuşatmak için özel maddelerin düzenli eklenmesi. Sen "Calgon" veya benzer ürünlerin diğer markalar kullanabilirsiniz. Onların faydası, biz kefil yok, ama onlar yardımcı oluyor varsayılmaktadır.
 • Ve son olarak yol - sitrik asit kullanarak kireç çözme kanıtlanmış bir yöntemdir. Sitrik asit ölçek kaldırmak ve su ısıtıcısı ve çamaşır makinesi olabilir. 1-2 çay kaşığı yeterli olacaktır Kazana ölçek kaldırmak ve kaynama içine atmak amacıyla. arabalar yapmak için, 100-200 bu maddenin gram ve 90 derecede yıkanabilir gerekir.

10 okuyucu yorumu

Sitrik asit ile ilgili çok makbul))). Bir kez değil bir davul çapraz CMA önden yükleme ve düzenli sitrik asit kullanmak müşterilerden AGR içinde davul ve kurutucular ayrışmış değişir zorunda kaldı.

Michael, dar kafalı insanlar. en iyi ilaç sitrik asittir. Ben 5 yıl onarım yapıyorum.

Ve neden benim makine sitrik asit kullandıktan sonra korkunç bir koku ortaya çıktı?

Benim de sonra asit kokusu korkunç.

sitrik asit sonra tambur içindeki bir koku, bu daha önce de hiç yoktu. Ben önlenmesi için asit kullanmaya karar verdi, ama o yanlara çıktı.

Tavsiye için teşekkürler, ama ben sadece kanıtlanmış ve etkin Calgon, ekleme, asitle rahatsız etmek çok tembelim

Ayrıca stiralka kötü kokulu kokuyor. Ne yapmalı?

Eğer filtre boşaltılmalı sökün önce Küçük kusur ... (bir sonraki filtre kapağına bir hortum veya küçük bir zaglushechka vardır. Biz bir kova veya fincan yerine ve fişi çıkarın ve suyu tahliye olmalıdır), ancak o zaman filtre kapağını sökün ve su hayır ... katta ne bez toplamak yok! Ve bu durumda paspas altlık sadece daha iyidir. Filtre için oyuk düzgün silinmelidir içinde Ve (bu video da anlattı değildir).

Makine sitrik asit temizledikten sonra koku oldu. önlenmesi için yaptım, hiçbir koku daha önce yoktu. Ve şimdi sanitasyon kokuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 41 = 44