Neden ağlamak penceresi

plastik pencereler cry Neden

pencere üzerindeki yoğunlaşma gibi hoş olmayan bir fenomen çeşitli faktörlerin etkisi altında olursa olsun, yılın zamanı oluşabilir. Metal ve plastik veya ahşap ürünler uzun yıllar sadakatle hizmet, ama bir gün apartmanın sakinleri cam yüzeyinde görülen denizlik su birikintisi veya damlacıklar üzerindedir. Sıvı tesislerinde görünümünü bozar, hem de, görüşü engelleyen ne aşağı akmaya başlar veya donduruyor sonra ilk başta yavaş yavaş biriktirir ve. Yoğuşma bütün nedenleri ortadan kaldırmak için, oluşun mekanizmasını anlamak için gereklidir.

Fiziksel özellikler kondens

okul ders kaynaktan suya zaman bu buz ısıtılmış döner bilinmektedir ve sıcaklık sıfırın altına düştüğünde ters işlemi gerçekleşir. Bu nemi yoğuşmalı denilen kim olduğunu. yüksek sıcaklıkta hava, buhar formunda bir sıvı hacmi içerir. Soğuduktan sonra, durum değişmeye başlar. hacminde azalır ve nem düşük sıcaklık ortamında biriken hava, sıvı aynı miktarda tutmak mümkün değildir. Pencere camı (termometre sıfırın altına olabilir) caddenin sınırı olarak evde en soğuk yeri, yani üzerinde yoğunlaşma olduğunu. aşırı düşük sıcaklıklarda donma dönüşür dışında.

Yanıltıcı olmasına rağmen yoğunlaşma, tehlikeli olmadığı görülmektedir. sertlik bir zayıflama ve kalıp görünümü vardır arkasında ıslatma mümkün bina yapılarının düzenli bir görünüm ile. Açıkçası, plastik pencereler ter neden sorusunun yanıtını ve fiziksel süreci kesintiye durdurmak için mümkün olduğunca çabuk gerekir.

yoğunlaşmayı Nedenler

tahta veya plastik pencere işlevlerinden biri donmasını alanı korumaktır. Ancak, ürünler yanlış tutulan nedeniyle amaçlanan işlevleri düzgün hep değildir gerçekleştirin. kondensat sık karşılaşılan nedenleri şunlardır:

 • ev içinde ve dışında sıcaklığında önemli bir fark;
 • odada yüksek nem;
 • Pilin üzerinde çok geniş bir pencere;
 • kötü ventilasyon (yapışmasına neden);
 • başarısızlık (bazı pencereler iki modu vardır - kış ve yaz) pencereler çalışma modları uymak;
 • havalandırmalı oda nadiren (veya hiç);
 • yanlış belirli binaların pencere seçilir;
 • bitkilerin varlığı denizlikler.

Cam üzerinde nem oluşumuna katkıda bulunan faktörlerin başka bir grup bulunmaktadır. Bu cam izole ünitesi sırasında pencereler, aynı zamanda yanlışlıklar üretiminde bir hatadır. Ayrıca, bu faktörler daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

kondensat nedenlerinin giderilmesi

bir sabah kalkarsanız, pencere eşikleri üzerinde gözlük veya su birikintisi üzerinde su lekeleri bulabilirsiniz. plastik pencereler ne terliyorsun olur? temel amacı - kapalı ortamın normalleştirme. Sorun (iki bölmeli paketi takarken) nem ve iç cam maksimum ısıtma azaltılmasını içerir. Bu bir dizi eylem gerçekleştirmek zorunda kalacaktır.

Paramount havalandırma servis kolaylığı kontrol etmeniz gerekir. Sistem nemli havayı boşaltmak için tasarlanmıştır. havalandırmayı tıkanma zaman içinde birikir ve daha sonra pencerelerde yatırılır. Belki de, hava şartlandırma sistemleri, toz, kir çok birikmiş; Bu normal çalışmasına zorlaştırır. çok kolay kirlenme derecesini edilir derecelendirme - yeterince ışıklı bir maç veya prize bir çakmak getirmek. Yangın söner veya artıp, havalandırma çalışıyor; aksi takdirde onu temizlik yapmak zorundayız.

Isıtma sistemi üzerinde yer alan geniş eşik doğru hava dolaşımını engeller. bunlardan soğutma suyu gibi bunun oluşturulduğu için gereken ısı, pencere beslenir. iki şekilde sorunu düzelt:

 • Pil pencereye gitti gelen hava akışını ısıtmak için pencere azaltmaya çalışın;
 • muhtemelen eşik üzerinden itmek için radyatör ısıtılması;
 • penceresi ısıtmak farklı bir yol bulmak.

Bir pencere pervazına bitkilerin varlığı da hava kütlelerinin normal dolaşımını zorlaştırmaktadır. Yeşil organizmalar bol miktarda, daha sonra pencere buğulanmayı neden havadaki nem doldurmak. Pencere eşiğinden gelen bitkiler Çıkarma, başka kondens görünüm faktörünü ortadan kaldırmak olabilir.

1

yaz ve kış - camın satış kısmı iki çalışma modu vardır. zamanında şiddetle soğutulmuş iç beri, diğer, daha sonra zaman içinde "ağlamak" penceresine bir modundan geçiş yaptı etmiyorsa. Soğuk hava başlangıcı öncesinde (Ekim veya Kasım) kış modu için geçiş yapısı için tavsiye edilir.

Çoğu zaman camına nem yoğunlaşma içinde oluşur sıcağı seven insanlar kim nadiren bile açık pencereleri yassı. Ne terlemeyi önlemek için ne yapmak? En az 15-20 dakika bir gün evini havalandırmak için. Bu yüzden iyi yoğunlaşma oluşumunu önler hava kütlelerinin dolaşımı, aynı zamanda temiz hava, nefes üzerinde olumlu etkisinin girişi sadece sağlanacaktır.

Pencerenin etrafında çevresini yalıtmak için de oldukça mümkündür. Alçıpan yardımı ile çalışmak tavsiye edilir. Bu, termal yalıtım özellikleri açısından çok etkili bir malzemedir. Biz bir pencere pervazına, dış duvarın altında pencere tablası, yer yalıtmak gerekir. güçlü alçı levha kaplama, kondensat meydana alt olasılık ile gerçekleştirilecektir. Evde sıcaklık artışı pencereye yakın uzayın ısınma yol açacaktır.

Bütün bu eylemler çok çabuk kendi başlarına yapılabilir. Ancak, dikkate o her şeyden noktaları olur, ancak pencere daha önce olduğu gibi içeriden terliyor. Sonra kondensat görünümünü daha ciddi faktörler etkiledi.

üretimi veya cam kurulumu ile ilişkili hatalar

plastik pencere montajcılar profesyoneller olarak kendilerini konumlandırmak için de, hatta bazen hata yapar. paketleri değiştirmek sakinleri, tarafından yapılan bazı gaffes. Yoğuşma Bu grup nedenleri şunlardır:

 • tasarım veya pencere üretiminde hata;
 • belirli bir oda için uygun cam satın almak;
 • Yükleme sırasında dikkatsizlik.

Herhangi bir şekilde tüketici camın üretim sürecini etkileyen olası değildir. Daha çok bu altı ürünler derhal telafi veya bertaraf edilmelidir. Ancak, mümkün alıcı dikkatle onun dairesine iyi pencereleri seçmek için.

Eğer odanın içinde veya sundurma (caddenin soğuk hava bitişik odaya) ürünü yüklemek için planlıyorsanız, iki odacıklı modellerinde seçim durdurmak için gereklidir. bir kamerada Pencereler (ek yalıtım gerektirmediğinden) bir sırlı sundurma ile sınırlanmıştır mutfak, için, örneğin, yapacağız. Bazı durumlarda, bireysel tutumluluğunun soğuk koruma değer ve yoğuşmayı önlemek umuduyla ince cam (tek hücre) bahis olduğu için. Ama bu bir yanılsama olduğunu ve balkon ya da odada plastik pencereler cry neden o zaman düşünmek zorunda kalmamalıdır.

plastik pencereler ahşap ile değiştirilir, radikal havalandırma modunu değiştirmek için hazırlıklı olmak değer. PVC ise - çok hava geçirmez malzeme, tanımı gereği, evin içinde nem artar, ağaç iyi bir nefes alma üretildiği geçtiği yapısında bir boşluk vardır. plastik ve ahşap pencereler çift bölme seti karşılaştırıldığında, bir farkla anlaşılacaktır - birinci iç cam saniyeden daha düşük bir sıcaklığa sahiptir. Sonuç olarak, daha hızlı bir kondensasyon için çok uygundur.

Kurulum (inşaat) hataları üç kategoriye ayrılır:

 • Yanlış köpük yuva;
 • "Soğuk eklem" oluşumu - negatif sıcaklık ile yan duvara plastik veya ahşap bitişik bölge;
 • taş işçiliği üfleme - oluştuğunda tuğlalar arasında yatay ya da dikey eklem yıkımı.

Bir tüketici dayanıklı inşaat almak istiyorsa, o pencerelerin montajı her adımını izlemeye değer olduğunu. Ayrıca, gerek geniş pencere sipariş etmek.

ahşap pencere çerçeveleri yoğuşmalı Özellikleri

Daha önce belirtildiği gibi, ağaç PVC nefes daha iyidir; diğer şartlar sabitken yoğunlaştırmaya karşı daha az duyarlılık. Sorunu gidermek için, cam pencereler terliyor Ancak, bunlar izole edilmiştir gerçeğinden başlamalıdır.

Ağaçtan pencereler vardır evde, mikroklima normalleştirmek amacıyla, şunları öneririz:

 • elastik sızdırmazlık çerçeve (eğer varsa) ve tertibat olup, köpüğün üst kaldırma, cam durumunu izlemek. yoğunlaşma hala oluşturulur, tamamen kuruyana kadar kadar elemanları çıkarmadan pencere çerçevesi bırakmak gerekli olmaktadır. hava akışını hızlandırmak amacıyla bir ısı tabancası, bir sıcak hava püskürtücüden uygulanabilir.
 • Nedeniyle yoğunlaşma radyatörlerin yanlış kurulum ya da kalitesiz oluşabilir. Bazen pencereleri terleme ve ısı donanımları onlardan uzak bulunduğundan ağlıyor. Er ya da geç daha yakın cam taşımak için kondensatın kaldırmak gerekir.
 • Ahşap plastik göre hava akışına karşı daha duyarlıdır. Yoğunlaşma mutfak musluk damlama odasına açık kapı gibi önemsiz, hatta ortaya çıkar. Havada bu tür yöntemleri nem önlemek için gereklidir.
 • Ayrıca olumsuz pencereyi etkiler, pille kurutma şeyler siler.
 • Kalın perdeler oda karartmak ve ayrıca yoğuşma olasılığını artırır.

Ahşap pencere setleri yapısından dolayı, aktarıcı ve eşit ısı dağıtımı için onlar cam yüzeyinde daha az nem üretmek çünkü PVC den daha tercih edilir olduğunu belirtmek gerekir.

Eh, tüketici iklim istikrar tedbirlerinin alarak, düzenli olarak camın durumunu izlemek istiyorsa. o bile tavsiyeler üçlü camlı pencereler ve diğer mevsimlerde olduğu gibi kış aylarında en güvenilir ağlamak yok sayar zaman.

Kısaca kondensatın ortadan kaldırılması için başlıca ipuçlarını listelemek, aşağıdaki listeyi sahip olacaktır:

 • periyodik havalandırma sisteminin işlevini kontrol etmek;
 • odayı havalandırmak için 10-15 dakika süreyle günde birkaç kez;
 • tek odacıklı setleri tasarruf etmeye değil;
 • dikkatle ortak çerçeveler ve duvarların yanı sıra montajın diğer aşamalarını köpürme izlemek;
 • Tamamen pili kapanış geniş pencere eşikleri, kaçının;
 • Onları yılın zamanına bağlı olarak değiştirmek için birkaç modlarda cam varlığında;
 • Pencere yamaçları titiz mühürleme dikkat;
 • Ev destek normal nem (% 45-60).

Yukarıdaki önerileri ardından, kondensat kökünü çok kolay olmadığını odasında ya da mutfakta balkonda ter kutusu. Cam, etrafında dünyanın temiz ve güzel tutulmalıdır görmeyi sağlayan. Onları bu yüzden herkes göze olun.

Haftada bir kez biz en çok okunan yazılardan yayın gönderme.

Malzemelerin kopyalanması sitemize doğrudan köprü durumunda ön müzakere olmadan mümkündür.

neden "plachut9quot; Pencere?

soğuk mevsimde pencere üzerinde yoğunlaşma oluşumu - sık rastlanan bir olaydır. "Plachut9raquo; ahşap çerçeveler içinde geleneksel camlar ve çağdaş plastik pencereler. Neden böyle oluyor? Neden pencereyi cry? en pencere ve nasıl bu sorunu çözmek için üzerinde yoğunlaşma en olası nedenleri inceleyelim.

yoğunlaşma nedenleri

fizikte tüm madde. "Slezy9raquo; pencereleri - sıvı halde gaz halinde suyun geçişi sırasında oluşan bir kondensat. Neden pencerelerde yoğunlaşma var mı? Onlar açık alan ve konumu arasındaki sınırda bir tür olduğu için. Farklı nem ve sınır ve sebebi yoğunlaşma her iki tarafında farklı sıcaklıklarda. Bu hassas ve aksine duvarların Engelleme dondurabilirsiniz. olabilirlik penceresi olacak "plakat9raquo büyük değildir odasında nem yüksekse, pencere camı soğuk;. Ama bu süreci tetikleyen nedenler, birkaç tane olabilir:

 • Çatılı eşik radyatör.
 • oda veya hatta yokluğunda Kötü havalandırma.
 • Yüksek sızdırmazlık.
 • Saksı çiçekleri.
 • Çift cam bölme.
 • Yükleme hatalarını sırlama.
 • Yaz modu plastik pencere.
 • kusurları İmalat.

bu nedenlerden çoğu kolayca ortadan kaldırmak için. Bazı durumlarda hataları ihmalkar inşaatçılar veya üreticileri ortadan kaldırmak için gereklidir.

Kişisel nedenler

eşik tamamen sıcak hava akımını izole olduğu kadar geniş ise, genişliğini azaltmak için gereklidir. Herhangi bir nedenle bu mümkün değilse, o zaman sadece pil işlevi yerine, herhangi bir ısıtıcının pencereye yakın koydu. Böylece, pencerelere sıcak hava erişim sağlayacak.

Pencere pervazına iç mekan bitkileri varsa, bunlar da pencereler sisleme tetikleyebilir. başka bir konuma saksı yeniden düzenlemek için deneyin. Belki, ondan sonra da pencere artık "plakat9raquo olacak;.

Odada hava deliklerini kontrol edin. tozdan tıkanabilir ise, daha sonra bunları temizleyin. Ve hatta daha iyi - temiz ve hava deliği ızgarası değiştirin.

Genellikle havalandırın. Mühürlü plastik torbalar nemi artar. Bu nedenle, birkaç dakika üç veya gün açık delikleri başına dört kat veya havalandırma modunda cam çevirmek.

Plastik pencere soğuk sezonunda, gün ışığı tasarrufu bir fonksiyonu varsa mutlaka kış modunda aksesuarları çevirmek. Böylece, pencerenin ısı yalıtım artacaktır.

Pencerenin maliyeti tasarruf ve çift cam levhayı satın aldıysanız, o zaman kondensat toplamak olasıdır. Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri yoğunlaşmayı ortadan kaldırmak için yardımcı olmazsa, cam yerine (değil pencere!). Bu sorunu ve pencerenin ek ısıtma ile başa çıkmak için yardımcı olur.

Yükleme pencere aralıkları daha sonra bunları yeniden boyamak olsaydı! Böylece, buğulanma etkisini ortadan kaldırmak için daha olasıdır.

Kendi başlarına eleyin üretim kusurları çalışmaz. Burada dışarı tek yön - pencere kendisini değiştirmek için. Yani satıcıya veya üreticiye şikayette bulunmak için çekinmeyin.

Bizim makalede bulabilirsiniz Bu konuyla ilgili faydalı bilgiler:

Ne plastik pencereler ağlama eğer

Birçok kişi kendi daire ve evler, taslaklar, toz, rüzgar ve soğuk oda koruyan plastik pencere içinde yükleyin. kış nem yamaçları, eşik ve pencere profili üzerinde küf görünümüne yol açar ki, pencerelerde düşer - Ancak, bunlar ciddi bir dezavantajı var. Bu nedenle, bazı merak: Ne plastik pencereler ağlama olur?

yoğunlaşmadan kurtulmak için, plastik pencereler cry neden sorusu ile başa çıkmak için gerekli olan. Cam üzerinde damlacıkların görünümü çiğlenme noktasının doğrudan ilişkilidir. Bu yoğunlaşma görünmeye başladığı sıcaklık belirler. Oda havasının göstergelerinden birini değiştirmek için eğer çiy noktası, anlamını değiştirebilir.

Pencerelerde yoğunlaşma

çünkü pencerenin hangi çığlığınızın birkaç ana nedeni vardır.

Çoğu zaman bu odada arızalı veya yanlış havalandırma buğulanma yol açar olduğunu. Zamanla, haline havalandırma sistemi ısı değişimi hava dolaşımı ve değişim ihlallerine neden olan tıkanmış. Havalandırılmayan oda temas hava cam yüzeyi, kondanse üzerlerinde oluşturulmuş zaman.

Genellikle pencere evlerin üst katlarında yaşayan insanlar için ağlama. Bunlar havalandırma altında bulunan dairelerden nemli havayı kaçırır.

Ayrıca, ısı transferi Sovyetler Birliği SNiPas tarafından inşa edildi daireler evler, içinde kırılır. Bu binaların inşaatı sırasında temiz hava ahşap pencerelerde çatlaklardan düşecek varsayılmıştır. plastik pencere kapalı montaj imkansız doğal nem birikmesi hava sonuçları akışını ve yoğuşma meydana gelmesini sağlar.

pencere pervazına Havalandırma ızgarası

merkezi ısıtma sistemi de sebep penceresinin neden çığlığı olabilir. Daireler iyi ısı dağılımını sağlamak olabilecek bir güçlü ve güvenilir radyatörler, yüklemeniz gerekir. Pencere açma ısıtılmalıdır, böylece pil ile doğrudan penceresinin altında yerleştirilmelidir.

bu nemli havanın konveksiyon bozabilir ve artan nem neden olabileceğinden Radyatör, yabancı nesneler ile karmaşık olmamalı.

camekanlar bitkiler çok güzel görünüyorsun, ama renkleri çok sayıda ısı transferini olumsuz etkileyebilir. Nedenle çiçek eşik penceresini zorlamak için gerekli değildir.

yalıtım ve sızdırmaz olmaması

pencere açıklığına bitişik bir yerde, ıslak ve soğuk hava nüfuz kaynağıdır. pencere kaynak zaman izole etmez, daha sonra ultraviyole radyasyon köpük etkisi altında kalıp görünüm ve atmosferik nemin nüfuz etmesine neden olan, yıkmak başlayacaktır.

Herkes plastik pencereler terleme ve ağlama eğer ne yapacağını bilir. Öncelikle apartmanda mikroklima durumunu değerlendirmek gerekir:

 1. Hava sıcaklığı ölçümü. Bu ısıtma sisteminin etkinliğinin belirlenmesini sağlar. Hava sıcaklığı pencere tarafından değil ölçülen ve odanın ortasında olmalıdır. sıcaklığı + 20 ° C'nin altında ise, kötü bir ısıtma verimini gösterir.
 2. nem ölçümü. 20-25 ° C'de, oda sıcaklığında nem seviyesi yaklaşık% 50 olmakla birlikte, sokak -15 ° C ise, kış döneminde, bu rakam, önemli olabilir Kışın, nem seviyesi yaklaşık% 40 olmalıdır.

pencerelerde yoğunlaşma kurtulun çeşitli yöntemler kullanılarak yapılabilir.

İç camın yüzeyinin ısıtılması katkıda bulunur. Bunun için:

 • bataryada hava cepleri kurtulmak için;
 • Durulama veya eski ısıtma radyatörleri yerine;
 • Sıcak hava penceresi girer emin olun;
 • bir elektrikli ısıtıcı veya klima bulunmaktadır.

nemli kuru hava ile karıştırılması ile elde etti. Bunu yapmak için, odadaki havanın sürekli alışverişini sağlamak gerekir. Bunu başarmak için yardımcı olacak bazı kurallar vardır:

 1. kaputu kontrol edin. Sen egzoz portuna A4 kağıt parçası eklemek gerekecektir. Kaput sorun yoksa, sac ızgara bağlı kalacak. Aynı şekilde tuvalet ve banyoda havalandırma kontrol etmek.
 2. apartmanın tüm odaların kapılardan havanın geçişini sağlamak. Bunu yapmak için, kapı kanadının alt ve zemin arasında bir boşluk olduğunu emin olmalısınız.

Oda sıkı kapı takılı ise, kapılar, alt olmalıdır özel havalandırma valfleri, kullanılması gereklidir.

 1. nem kaynaklarının çıkarılması. Bu fistül musluk ve boruların sızıntı, ıslak bodrum içerir.

hava akımı doğru organizasyon

Sen duvar ve pencere besleme havası valfini kullanabilirsiniz.

Plastik pencere için taze hava valfi

Duvar besleme vanası dışarıdan hava girişini sağlamak için izin veren bir pasif bir cihazdır. tasarım daire duvarındaki bir plastik boru, oluşur. vana duvarının montajı size izin veren yerden 1.5-2 metre yükseklikte pencereye yakın yürütülür:

 • sorunsuz ızgara cihazı dışında bulunan hizmet;
 • ısıtma radyatör gelen ısı hava akışına temiz hava almak.

Ayrıca, zaman hava akımı organizasyon pencere kanatları çeşitli kullanabilirsiniz:

 1. frezeleme olmadan. Kolayca monte ve demonte. penceresinde montajından sonra montaj deliklerinin birkaç hariç hiçbir iz bırakın. öğütme olmaksızın Vanalar sadece 5 m3 / h, düşük verimlilik, sahiptir. nem kaynakları yokluğunda bu mikro normalize etmek için yeterlidir.
 2. frezeleme ile. Valf Performans, nem, aktif kaynaklarla bölgelerde kullanmak için, 50 m3 / h ulaşır.

Yukarıdaki ipuçlarını pencerelerde yoğunlaşma kurtulmak yardımcı olmalıdır. Sorunu çözmezse, pencere montajı ve montaj kalitesini teşhis etmek için bir uzmana danışmalısınız.

rekor oy kullanma arkadaşlarınla ​​paylaş

tamir deneyimlerini paylaşmak Cevabı iptal

 • Dairelerin 3D projeler
 • video Onarım
 • tasarım daire
 • Tüm onarım
 • kapılar
 • pencereler
 • tavan
 • duvarlar
 • Alçı ve macun
 • alçıpan
 • mobilya
 • Diğer onarımı
 • Paul
 • zemin Tesviye
 • çimento
 • Kuru zemin şapı
 • Yarı kuru şap
 • kendiliğinden yayılan zemin
 • cinsiyette inşaatı
 • Yerden ısıtma
 • Elektrikli zemin
 • Su yerden ısıtma
 • döşemeler
 • karo
 • laminat
 • Tüm Tesisat
 • su tesisatı
 • Küvet, duş
 • musluklar
 • tava
 • ısıtma
 • Tüm elektrik
 • kablo
 • evde LED
 • havalandırma
 • yapı malzemeleri
 • enstrümanlar
 • malzemeler
 • inşaat Hesap
 • tatil ev tamiri
 • Çeşitli makaleler
 • Üst yorumu
 • Soru cevap
 • haber

biz vkontakte

Eğer metinde bir hata bulduysanız, bunu seçip Shift + Enter veya buraya tıklayın ve biz hızla sorunu çözmek için çalışacağız.

Hata mesajı için teşekkür ederiz. Yakın gelecekte bunu çözecektir.

Hata mesajı için teşekkür ederiz. Yakın gelecekte bunu çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 55 = 61