Neden mikrodalgada plaka dönmüyor

Ne mikrodalgada çanak açmazsa

Teknoloji yıkmak yeteneğine sahiptir. Çoğu zaman, hasar minör görünüyor. Örneğin, bir mikrodalga fırın çalışır fakat çanak dönmez veya gıda ısıtılmaz. çanak dönen durduğunda ne yapmalı? Sorun çok daha derin yatıyor olabilir. Bize fayların olası nedenleri inceleyelim ve bunların nasıl çözüleceği.

plakası döner durduktan, büyük olasılıkla büküm elemanı ile bir sorundur. Bunu doğrulamak için bir platform kendisi doğru ayarlanmış olduğundan emin olun. kolayca ve hızlı çıkarılabilir bir diğer nedeni, olduğu ampul iç kısmında tutulmaktadır. Böyle bir sorun mikrodalga fırınlar eski modellerinin çoğunlukla kullanıcıları karşı karşıya bulunmaktadır.

Aşağıdaki sorunlar da vardır:

 • motor hasarı;
 • vites kutusu içinde bir arıza;
 • düşük kaliteli teller temas veya fiş.

mikrodalga plaka dönmesini durdurabilir hangi Daha karmaşık yetmezliği, - bir motor arızası olduğunu. bozuklukları sıklıkla şanzıman performansı ve kaliteli potansiyel ile ilişkilidir. başarısızlığın nedeni bu yatmaktadır, motor zaten değiştirmek zorunda kalacaktır.

Motor aparatı pikap

Tam olarak düzeltmek gerekir sorunu ne anlamak için, cihazın motor bakabilirsiniz. Hatalı mekanizmaları da motorun çalışmasını etkiler:

 • Motor mili vasıtasıyla taşınan plakalarının dönüşü. bu bölümünde Sorunları mikrodalga fırında dikkatsiz kullanımı kaynaklanıyor. Cihazı zarar verebilir mekanizması duvar plakası veya mikrodalga ağır yük otlayan bir el frenleme dönme elemanında üçüncü taraf müdahale.

Bir mikrodalga fırın satın aldıktan sonra düzgün nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatları mutlaka okuyun. Özellikle dikkat aşırı yüklenmeyi dayanabilecek aslında, ödenir.

Dikkat! Modern modellerde ayrıca prematüre motor arızası etkileyebilir plastikten yüklü dişliler vardır.

1

Dikkat: elektronik bilgi yoksa, uzman yardımı olacak bir uzmana danışmak daha iyidir. Ayrı parazit olumsuz cihazın diğer kullanımını etkileyebilir.

Şimdi değişim için. motor veya şanzıman değiştirme işlemi oldukça basittir, bunun kimseye taşıyabilir, sadece görüntü yönergeleri izleyin.

Dikkat! Motor kaldırıldığında, motorlu elinde tutarken, döner milin dönmesine veya güç terminallerine dokunmayın. Bu eylem dişli üniteye zarar ya da size elektrik çarpmasına neden olabilir.

Lütfen dikkat fiyat mekanizması. ucuz ürün almayın, kalite cihazın ömrünü sınırlar ve kısa süre sonra tekrar hasara neden olabilir.

Mikrodalga fırın - oldukça karmaşık bir mekanizma, mikrodalga fırında yemeğin açmaz eğer öyleyse, bir uzman görmek gerekir. El yazısı parazit cihazının daha başka kullanımını etkilemez veya çalışma elemanlarının yetmezliği tam yol açabilir. Eğer elektrik mühendisliği alanında bilgi varsa Ancak, kendi elleriyle fırın tamiri deneyebilirsiniz.

mikrodalga fırınlar iyi modeller: 2017 güncel derece. teknik yetenekleri, maliyet ve kalitesine göre farklı üreticilerin Mikrodalga fırınlar karşılaştırılması. En popüler modelleri, olumlu ve olumsuz yönleri.

Ne mikrodalgada tepsiyi dönüm değilse

mikrodalga platformu dönen değildi varsa, gıda sadece bir tarafta ısınmak başladı. Bir tabak veya tepsi, bükmeden hangi durum, gerçek bir sorun haline dönüşür nedeni budur.

İlk mikrodalga fırınlar modelleri kova tablasını vermedi. İyi her yönden yiyecek ısınmak almak için, ilk dönüş kapalı açıp tepsi kollarının içeriğini çevirmek sonra, iki kez fırın dahil etmek gerekliydi.

Şimdi ısıtma işlemi tamamen otomatiktir. mikrodalga fırın tekerli büyük bir düz plaka sağlanmıştır. onu yiyecek bir daire içinde gider ve mikrodalga ışınları eşit bir şekilde ısıtılır.

döndürme sistemi zarar bir sonraki daha uzun elle platformda çanak dönüm fırına gerçekleştirmek için zorlar ve ısıtma süresini hesaplamak bağımsız bir şekilde, döner durdurur.

yetmezliği ve bunların çıkarılma nedenleri

Dönme eksikliğinin başlıca nedenleri düşünün.

 • Çok büyük boyutlu levha ya da bir gıda parçası mikrodalgada hareket kilitleyebilir. Bazen yiyecek diyagonal yerleştirilmiş ve rotasyon sırasında yan duvarlarına değer olduğunu. Bu durumda, yarım, kapasitans daha küçük bir değişiklik et parçası kesme veya diğer benzer önlemleri alıyoruz.
 • paletin Yanlış montaj. Plaka düzgün göbeği üzerinde sabit ise, normalde bükülmüş edilemez. Kol kendisi doğru yüklenmemiş olmadığını da olur. Basitçe ayrıntıları düzeltmek - ve işe yarıyor.
 • tekerlekleri kontrol edin. Bazen dönmesini önlediği sıkışmış yiyecek kalıntıları olsun. İsterseniz, yeni plastik silindir eski değiştirebilir. Tekerleklerin her şey yolunda ise, sebebi motor veya sürücüye yatıyor.

Kapsamlı onarım servis merkezinde yapılmış, ancak garanti süresi sona erdiğinde sıklıkla başarısızlık olur. Bu durumda, tamir için ödemek zorunda. Veya kendiniz yapmak deneyin.

Dişlinin kırar olur. Bu durumda yürütülen veya vites değiştirmek veya tamamen motorunu değiştirin. Bazı uzmanlar dişli onarabilirler yerine kırık dişler tel yüzer.

Sonraki yaygın başarısızlık, hangi tepsisi, dönmüyorsa - debriyajı kayma. Debriyaj, motor miline bağlı kaymayı önlemek için yeni veya daha güçlü daha güçlü olarak değiştirildi.

Motor sargı yanmış (kırık) ise, o zaman bir yenisiyle değiştirildi. Yedek sadece bir uzmana üretme kapasitesine sahiptir. Tamamen bile acemi elektrikçi gücü altında motorunu değiştirin.

Motorun kendi kendine muayene ile şebekeden mikrodalga fırın kapatmayı unutmayın. Motor bünyesinde yer almaktadır. Vidaları sökün ve başlığı çıkarın ve motoru incelemek için bir tornavida kullanın. o yağ ile doldurulur, daha sonra, onu temizlemek kurutun ve sonra aygıtı çalıştırmayı deneyin. sarma Günlük yakmalık sitesinde yakalamak için emin cila yanmış bir koku gösterir.

bobin yandı değilse, o mikrodalga gıda zincirini kırabilir. Devre test prozvoniv olabilir kırılmasını algılar. Daha fazla ara ortadan kalkmıştır ve mümkün olduğu kadar yanık ayrıntı değiştirilmelidir. fotoğraflar yapmak sökme sırasında eğer cihaz daha kolay toplayacaktır.

mikrodalga fırın, zarar vermeden daha uzun süre temiz, plaka aşırı dikkat edin ve iç duvarları yıkanır, ısıtma ve pişirme doğru modu seçecektir.

Neden mikrodalga eğirme plakadaki: onunla ne yapacağını

Bir mikrodalga fırında Bulaşık o ayırır, değil sonsuz tekniği çeşitli nedenlerle dönmeye olamaz ve bu dramatik ve en zamansız bir anda olmuyor. Sadece mikrodalga fırında lezzetli ev yapımı pizza dilim sıcak istedik ve o - kırdı. dahil, fakat plakayı dönmüyor. Ev tadilat mümkündür içinde, böyle bir durumda ne yapmalı?

Tork elemanı "Uçtu": neden mikrodalgada plaka dönmüyor

o elemanı büküm kendini başarısız oldu çünkü Belki fırın, çalışmıyor. Platform doğru yüklenip yüklenmediğini Sen bakarak bunu doğrulayabilirsiniz. Belki bu durumda? Bazen sadece odacık ışık içeride darbeler: Bir mikrodalga fırın oldukça eskidir varsa problemleri, sık sık bulunmaktadır.

Neden plaka iplik değil:

 • Zarar görmüş veya tamamen dışarı motor yıpranmış;
 • vites kutusu yaşanan sorunlar;
 • teller, cips, terminaller bazı sorunlar.

mikrodalgada plakasını bükmeyin vites kutusu ile ilgili bir sorun nedeniyle olabilir

Motor mikrodalgada kırık olduğunu tahmin etmek zor değil - Sorun yukarıdaki en ciddi. Bazen hiçbir şey yapılamaz, motoru değiştirmek zorunda kalacaktır. plaka motor mili tarafından döndürülür. dikkatsiz kullanım teknikleri ise sorunlar olabilir. Örneğin, bir arıza hata manuel durdurma plakaları, duvar sıyırma mikrodalga yemek ya da mekanizma ile bir aşırı yük olabilir. Herkes kendi ellerinin motoru ile sorunu çözmek tekrar motoru başlatabilir - iş profesyonelleri.

Şanzıman neden mikrodalga dönmüyor, kırdı

şanzıman kırdı Belki de çanak dönmez. Bu sık görülen bir durum değildir, ancak göz ardı edilemez. Bu durumda, büyük bir mola, dişli, onlar sonunda, kama ve kayma yenir. Böyle dökümleri sadece çağdaş modeller sin. önceki modellerinde, dişliler metalden yapılmış, ancak daha fazla plastik bugün - fiyat ocakta ucuzdur, ancak kalite uğrar.

vites kutusu nedeni, ardından öğe yeni tarafından değiştirilmesi gerekiyorsa

şanzıman girdiyse, "suçlu" öğe değiştirmek zorunda kalacak, eğirme plakası durdu. Doğru nedenlerinin belirlenmesi - yarısıdır. Kısa vadede bir çözüm - bir motor veya şanzıman satın alarak, o kadar da ucuz bir parça hatırlıyorum. O zaman biraz sürecektir ve makine tekrar çalışmıyor.

Nasıl mikrodalga fırın ısıtır anlamak için, ancak tepsiyi açılmıyor

Yani başka bir nedeni mümkündür hiçbir rotasyon vardır? hemen dükkana çalıştırın ve onarılamaz şikayet etmeyin. Dikkatle ekipmanı kontrol edin.

başarısızlık nedeniyle olabilir:

 • Üzerinde çok büyük bir levha veya gıda mikrodalgada hareket sadece fren böyle bir ölçüde, gıda diyagonal yerleştirilir, ancak daha fazla ilgili dönüş yaptığı edilebilir;
 • Yanlış takılmış tepsi - plaka yanlış bağlanır sleeve, hatta kol, doğru kümesi ayrıntıları değildir ve işe yarayacak edilebilir;
 • Bu değer kontrol ve tekerlekler - onlar değiştirilen eski plastik silindir bazen daha kolay dönmesini önler sıkışmış yiyecek kalıntısı olmasıdır.

mikrodalga onarım yapmadan önce tüm ayrıntıları kontrol etmek gerek

Her şey kontrol ve duyu bulunmaz ise - belki gerçekten de hatalı motorun. ekipmanın ayrıntılı bir onarım için servis merkezine gerçekleştirilmelidir. Ve o zaman bu özel modelin soba için uygun bakmak gerekir, yiyecek ısıtan bir tabak, kırdı olur.

Ve eğer bir motorlu mikrodalga ne

Aslında, nedenleri oldukça fazla, bir mikrodalga bozulmasına neden olduğunu. O herhangi ölümcül sorunlara olmadığını olur. Bu nedenle her zaman neden olup olmadığını kontrol edin.

Anormallik nedenleri çeşitli mikrodalga olabilir

Arıza mikrodalga fırınlar olası nedenleri:

 • Alçak gerilim şebekeleri - hatta küçük sapma kesintisiz güç kaynağı tarafından bu sorun çözer, işin bir sorun ortaya çıkabilir;
 • kapı mandalı sörf olduğunu bozuldu - sonra, eksik kapatılması ile mikrodalga fırın açılmıyor hiç, o zaman mandalı onarım gereken ve belki de bunları hemen değiştirmek, gıda yeterince iyi ısıtır;
 • Ağ tıkanıklığı - mutfakta bir soket bir felaket olduğu için bir ağ cihazlarından işin sadece bir sürü de, sorunlara yol açabilir.

modların Yanlış seçim - sadece yeni özelliklere eski geçiş yapamazsınız, (örneğin, buz çözme kopuk ve gıda ısıtmalı değil mi neden acaba) şu anda gerekir.

mikrodalga kullanımı Koşulları

Tabii biz fırın operasyonunun temel kuralları hakkında söyleyemeyiz, demek. Bu mikrodalga hizmeti için zaman etkilediği ilk. Örneğin, bir metal kap içinde fırında gıda tekrar edilemez. Bu şaşırtıcı gelebilir, ama kural düzenli № 1 ihlal edilmektedir. İkinci nokta - ürünler olmaksızın, fırın boş bir mikrodalga dahil edilmesi gerekli değildir. Sonraki - açık kaplarda sıvı ısıtmayın. Hatta çiğ yumurta ile bunu yapmak için gerekli değildir.

uzun bir süre hizmet etmek Mikrodalga, düzgün çalışması için gerekli olan

güç darbelerine önlemek için, bir kesintisiz güç kaynağı kullanmak mantıklıdır. Ve tabii ki, mikrodalga derhal sadece aracı tutumlu yıkayıp temiz olmalıdır. zagryaznenennye duvar tamamen vicdanını eziyet hemen sürece fırın çalışmasını etkilemez olarak yıkamak kadar beklemeyin.

Mikrodalga tamir motoru (Video)

ekipman hala garanti altında ise, büyük onarımlar amatör olmamalıdır. mahvettim ve ardından sadece bir şey ücretsiz olarak çözecektir. Tabii ki, biz büyük bir çökme söz ve yan plaka terk edilmez. Mikrodalga modern bir mutfak, çalışma birkaç dakika ve sabah sıcak sandviç ve podogrevshiysya morsik süslenmiş bir tepsi içinde vazgeçilmezdir. Yani ekipman dikkat ve işin tüm nüansları takip et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1