Neden pompa istasyonu genellikle dahildir

Genellikle yapmak için bir pompa istasyonu dahil

Pompa istasyonu parçası içerir haline geldi ne yapmam gerekir?

Bildiğimiz gibi, bu dünyada hiçbir şey ebedidir. Bu nedenle, zaman sizi

Pompa istasyonu geçer bir durumla karşı karşıya

Birini depolama tankında basınç hatlı ve basınç artmamıştır

sebebi depolama tankı içinde bir boşluk üfleyici olabilir.

Bu nasıl arıza olup olmadığını kontrol etmek için? Bunların hepsi

son derece basit. depolama tankı yer alır kapak demir veya plastik, gevşetin. kap altında, nipil hem göreceksiniz

Onun havayı atmak istiyorsa bu yüzden bisiklet, üzerine tıklayın. eğer

iğne deliği su geçiyor içinden, o zaman, gerçekten bir lastik armut olduğunu

Depolama tankı içerisindeki bozuk, kırık.

1

çözüm basit, kauçuk ampulü değiştirin. o

pompalama istasyonlarında herhangi mağaza ticaret sattı. dikkatli olmak

pompalama istasyonlarında depolama tanklarının büyüklüğü farklıdır ve bu nedenle

ve kauçuk armut farklı boyutları. örneğin ampul değiştirmek için

24 litrelik tankı öncelikle depolama sisteminden su sıfırlamak gerekir ve

tankı. Sonra içeride ampul tutan demir kenarında altı vidalarını

depolama tankı. Şımarık üfleyici çekin gelen tüm suyu uzaklaştırmak için

armut cereyanı nedeniyle oraya tankı. Kuru bir tank ile kuru Wipe

bez ve ancak o zaman yeni bir üfleyici eklemek ve metal ile sabitleyin

tadilat önce olduğu gibi jant.

Dikkatinizi çekmek istiyorum elektrik kesintileri gibi önemli bir ayrıntı üzerinde. Elektrik yok biz su kullanamaz böylece Ve zamanımızda, su sistemi tasarlanmıştır. Bu durumda, elektrogenirator kullanabilirsiniz. Bunun gücüne bağlı olarak onun yokluğunda elektrikle size yardımcı olacaktır. Bağlayın ve zor değil iş geniratora düzenlemektedir.

Basınç şalteri ayarı ve hidrolik tanktaki hava basıncını ayarlayın.

Basınç şalteri - pompa istasyonu çalışmasını kontrol eder ve eleman mümkün otomatik modda çalışmaya kolaylaştırır. Basınç şalteri çeşitli özelliklere sahiptir:

Basınç değiştirme (Pvkl) - basıncı (bar) olan basınç anahtarı temas kapatarak geçiş pompa istasyonu. Bazen basınç dahil edilmesi de bir alt basınç denir.

Basınç kapalı (Pvykl) - olan pompa istasyonu basınç anahtarı temas açarak kapalı basıncı (bar). Bazen kapama basıncı da üst basınç denir.

Diferansiyel basınç (delta P) - basınç kapatma ve değiştirme basıncı (bar) arasında mutlak fark.

Maksimum basınç kapalı - bu maksimum basıncı (bar), aynı tarihte pompa istasyonu olası kapatma olmasıdır.

Herhangi basınç şalteri bir kural olarak, onlar aşağıdaki gibidir, fabrikada kurulmuş olup:

başlangıç ​​basıncı: 1,5 - 1,8 bar

kapalı basıncı: 2,5-3 bar

Maksimum kesik basıncı: 5 bar

Varsayalım pompa istasyonu bağlanır ve tüm sistem su ile doldurulur. herhangi musluk (duş, lavabo, vb) ve beraberlik başlangıcını açtıktan sonra, sistemdeki basınç sorunsuz düşmeye (diyafram deposu sayesinde) başlayacak, bu manometre takip etmek kolaydır. Su tüketici tankından gelen tüm bu sefer. Basınç şalteri kapatılır içinde (pompa etkinleştirdiğinizde aynı zamanda ölçer izleyebilir) kontakları alt anahtarlama basıncını ulaşan ve pompa başlar Upon. beraberlik-off pompanın tüm geri kalan doğrudan tüketiciye suyu temin, çalışmaya devam eder. çekmenin tamamlanmasına (tüm valfleri kapalı olan), pompa yine operasyon, ama şimdi su tüketiciye değildir ve (daha fazla hiçbir yere gitmek için), hidrolik toplama tankına pompalanır ve yavaş yavaş basınç artar. basınç anahtarı içindeki kişileri (kolayca pompayı durdurma sırasında göstergesi izleyebilirsiniz) KAPALI basıncını ulaşıldığında açılır ve pompa durur. beraberlik döngüsü tekrarlanır dahaki sefere. Oldukça basit.

Ama basınç şalteri fabrika ayarı çok rahat neyi değilse? Örneğin, üst kat basınç ait önemli ölçüde düşer veya pompa 1.5 sadece aktif hale getirildiğinde su arıtma sistemi olup, en az 2.5 barlık girişindeki gerektirir - 1,8 bar.

röleleri yapılandırma ve basınç yalnız olabilir:

Pompa çalışırken gösterge açmadan basınç ve açık kapalı yaz. Pompanın gücü kapatma ve (genellikle bir vidayı gevşeterek) basınç şalteri üst kapağını çıkarın. Sen biraz daha küçük iki tek ve daha büyük, rölenin üst kısmında yer alır vidaları, ve diğer, altında yer almaktadır göreceksiniz. o P harfi ve işaretler + ve bir oktur üst vida basıncı kesme basıncı sorumlu ve genellikle yanındadır -. (Gerekirse asansör kapalı basınç sonra yönde işaret atlayarak, + işaretleriyle yönünde döndürüldüğünde ise -) Daha sonra vida doğru yönde döndürülür. Nasıl döndürmek için? ciro olun (yarım bir dönüş bir buçuk - istediğiniz gibi). Bundan sonra pompayı çalıştırmak ve şimdi kapanır nasıl bir baskı bak. , Ezberleyin pompa gücü kapatın ve tekrar döndürülür vida, yine pompayı başlatır ve böylece istenilen değere yaklaşan yeni bir değer yazın.

Alt vida kapalı ve basınca açmak basınç arasındaki fark sorumludur. Genellikle yakın yazılı Delta P ve ok işaretleri + ve etmektir -. Diferansiyel basınç yapılandırması devreden çıkarma basınç benzerdir. Sadece bir soru ne olmalıdır kalır? 1.5 bar - basınç ve kapalı arasındaki fark normal olarak 1.0'dır. daha basınç dışı yüksek bir fark olabilir. Pvkl = 1.6 bar = 2.6 bar Pvykl farkını ayarlayarak fabrikası 1 bar Örneğin, bu varsayılan değerdir. Biz varsayılan ayarı değiştirmek ve 4 bara Rvykl yükseltmek istiyorsanız, fark 1.5 bar, yani yapılabilir Pvkl 2.5 barda ayarlanması gerekir. Anlaşılması gereken her zaman rahat değil sistemde basınç düşmesi daha yüksek, fark büyüktür söyledi. Ama aynı zamanda, daha az pompa kadar hidrolik tanktan gelecek pompa ve daha fazla su dahil edilecektir.

Bu, yalnızca pompa istenen basıncı (pompa karakteristik bakınız) sağlayabilir durumunda geçerlidir. yani Pompa (bütün kayıplar dikkate alarak) bir pasaport sadece 3,5 bar verebilir eğer, basınç şalteri kapalı 4 bar şey vermeyecektir ayarı. Pompa basitçe çalışma durmayacak gerekli basıncı ve bu durumda sağlamak mümkün değildir. Hala ihtiyaç 4 bar varsa, o daha güçlü bir pompaya değiştirmek gereklidir.

Ve son olarak, ne kadar hidrolik deposunun hava odasındaki hava basıncı olmalıdır değil mi?

Çok fazla farkında değilsiniz ya da sadece bunun için bile takip etmek gerektiğini bilmiyorum. Maalesef evet bunun ihtiyacı hydrotank membran ömrünü ve sonuçta ve bir pompa bağlıdır.

Bu sıvı deposunun hava bölmesi içinde hava basıncını ölçmek. sadece hidrolik deposu sisteminden çıkarıldı Doing! - Pompa herhangi vanayı açıp su tankı terk edene bekleyen pompa gücü devre dışı bırakın. Ya yüklemesinde ölçülen henüz su sistemine bağlı değildir. hava vanası ve her zamanki otomobil ölçere bağlı akışkan kabına bu dekoratif kapağı kaldırmak için (araba lastiklerinde basınç kontrol etmek). bu baskıyı hatırlayın. (Genellikle 50 litre kapasiteli küçük hidrolik tanklarda, bu basınç 1,5 bar) olacaktır. Şimdi, en önemli kural: hidrolik deposundaki hava basıncı yaklaşık% 10 oranında pompanın kesme basınçtan daha az olmalıdır! yani 1.5 bar - pompa çıkış basıncı 1.6 bar, hava basıncı, 1.4 olmalıdır. Çoğu durumda, bu yukarıda belirtilen fabrika ayarlarıdır. yani Bitmiş pompa istasyonu satın, zaten tam yapılandırılmış sistemi var. Ama en kısa sürede basınç anahtarının fabrika ayarına değişiklikler yaparken, her zaman değiştirebilir ve hidrolik deposundaki hava basıncı gerekir. 2.3 bar - Örneğin, = 2.5 bar, Pvykl = 3.5 bar, Pvkl ayarlanır ve eğer 2.2 değerine hava basıncını yükseltmek için gereklidir.

Bu arada, fabrika ayarlarını değiştirmek olsa bile, hava basıncı düzenli olarak izlenmesi gerekir, ya da en azından, yaz sezonu başında yılda bir kez kontrol etmeyi. Basınç sabit olması önemlidir ve biraz kış aylarında düşüş olması halinde, gerekli seviyeye sıradan pompa motorunu yükseltmek her zaman mümkündür.

Bu basit işlemlerin tamamı daha çok bütün bir bütün olarak tüm su temin sisteminin uzun ve sorunsuz çalışmasını ödemek olduğunu, yılda bir kez onlara dikkat etmek yeterli, çok fazla zaman almayacaktır.

Üyelik tarihi: 20.11.11 Mesajlar: 7 Teşekkür: 0 Konum: Moskova

üye

Üyelik tarihi: 20.11.11 Mesajlar: 7 Teşekkür: 0 Konum: Moskova

Abd 2: hidrolik tank üzerindeki pim üzerine tıklamak hiçbir şey olmaz. su yok, ama aynı zamanda hiç hava yoktur. Her iki tekerlek gelen basınçlı havayı tıklamak gitmeli nipelinden bekliyordum. Ama hayır - hiçbir şey.

2 Andrew 203: Ben basınç Millet Meclisi kapalı sistemden suyun boşaltılmasıyla gerçekleştirilir olduğunu doğru anladınız mı?

Spontan anahtarlama oluşur. Bir kez UA vinç herhangi açık su, ikinci kat, bir ikinci ve daha sonra da kapatılır ve böylece Tob pokrugu dahil

Bir önceki yazının devamı: ve böylece su kapatana kadar daire. Birkaç musluklar üzerinde aynı zaman fırsatta devletin kurallarında yer o zaman iki, üç veya daha fazla saniyeye çıkarıldı ve artık daha açık hem vanalar edin.

Basınç göstergesi üzerindeki basınç zaman kapatma sırasında 1.5 ve 2.5 arasında dahil.

Ve bir daha ayrıntı: basınç atm do2,5 pompalandı şu şekildedir: Millet Meclisi olmadan önce bu kadar sık ​​dahil edildi. NA kapanır ve ok, olsun ya da musluğun, daha sonra iki atmosfere düştü.

neden pompa istasyonu dakikada bir kez daha sık açık ve kapalı?

Anatoly Velichko Öğrenci (172), 3 yıl önce kapatılmış

Bir pompa istasyonu evde 4 dört puan, ama sadece bir noktanın gerçek kullanımını yüklü. ochyaen pompa kapalı sık açılır ve kapanır. Bu normal mi?

Kurbağa (kontrol edilemeyen) Yapay Zeka (104464) 3 yıl önce

Depolama tankındaki basıncını kontrol edin. en az 2 atmosfer olmalıdır.

Sistem basıncı ve tanktaki basınç karıştırmayın! Motor manometre ile kontrol edilir.

Evet ve ben 4 atm'e aralığı artmış olurdu.

tank içindeki basınç valfi pompalanır.

pompa üzerinde sık sık değiştirme nedeniyle yani sistem basıncının hızlı kaybına, etmektir., E. Ya tankı (basınç daha düşük 2 atm) düzgün değildir. Yazdığım veya sistemdeki sızıntıları olarak.

auctor Daha yüksek zihni (299534) 3 yıl önce

Kaynaklar: http://allstar.in.ua/chto-delat-esli-nasosnaya-stantsiya-stala-chasto-vklyuchatsya/art=1536.html, http://www.forumhouse.ru/threads/160993/ http : //otvet.mail.ru/question/80109997

Henüz yorum!

Düşüncelerinizi paylaşın

popüler

Yatakta mekanizması kaldırma çizim

Tavan ile evlerin Basit projeler

testere Husqvarna üzerinde karbüratörü ayarlama

Kazan 16 özellikler dong

Bir garaj Planı iki katlı ev

Kendi elleriyle mobilya üretimi ahşap

Moskova'da Daire tamirin Siparişleri

Çift kişilik yatak el yapımı çizimleri

Sabit bir yüklemesiyle Daire testere,

Mutfak tasarım izleyici ile kombine

İç için mineral sıva

kendi elleriyle içeriden çatı ısınma

seçim yalıtım ve içerden gelen çatı Isınma.

Kendi zemin üzerinde nasıl yapılır.

Asma tavanlar için Tavan Baget

üzerine gerginlik potolkovNatyazhnye için Baget.

Neden pompa istasyonu genellikle açık ve kapalı?

Özel banliyö konut Her sahibi evinde genel su temini sisteminde çalışmak üzere bilmeli. Bu durum, özellikle delikten dışarı konutta zorla su temini için ekipman kullananlar için geçerlidir. ekipmanın operasyonda o pompa istasyonu genellikle açık ve kapalı, ve bu nedenle bu ve bunların nasıl düzeltileceği nedenlerini bilmek gerekir ki olmuyor.

sistem elemanlarının şunlardan oluşabilir:

 • pompa istasyonu. günlük yaşamda kullanılabilecek bir girdap veya santrifüj montaj yoktur. Hepsinin kapasitesi farklıdır. onlar akışkan girişi evinde sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ilkesine stantlarını seçin.
 • basınç akümülatörü. Bu bir kaptır. İçerisinde bir zar vardır. nem deposu kendisi girdiğinde, kademeli olarak gerilir. sıvı tankına akışı kesildiğinde, bu tür bir zar, indirgenmiş ve yavaş yavaş deposundan gelen suyun yer değiştirmesi, başlangıç ​​durumuna geri dönmeye başlar edilir. Bu biriktiricide kalıcı ve istikrarlı bir baskı oluşturmasına olanak sağlar.
 • Röle mekanizması (mekanik). Bu tür bir kontrol ile eleman yukarıda gösterilen bu iki adet oluşur.

Pompa istasyonunda sık anahtarlama. Ne yapmalı? doğru yukarıdakilerden en az bir gözlemlenen çalışmayacak olursa, evde su pompası sıkça kapatılabilir. Sonuç olarak, sistem er yıpranacaktır.

Pompa genellikle açık veya kapalı dahildir Olasılık, basınç regülatörü olması gerektiği gibi çalışmıyor olabilir. Bu birim içindeki basıncı tutmaz olmasından kaynaklanıyor olabilir. Orada düzgün çalışması yukarıda açıklanan röle olmayabilir. tür kullanımların gerçekleştirilmesi gerektiğini eserinde doğruluğunu kontrol etmek için:

 1. Bu bitkide mevcut olduğu takdirde, manometre göstergelerini kontrol edin.
 2. Basınç ayarlama birimi kontrol edin. Biz dekoratif plastik kapağı çıkarmak gerekecek.
 3. Yapay olarak baskısı yaratmaktadır. Bunu yapmak için, pompa kullanmak gerekir. Bir basınç göstergesi ile kontrol etmek mümkündür.
 4. tornavidayla asgari atmosferler belirlendikten sonra röle yayı tutan vida maliyetlerini sökerek. damla - bu saat yönünde döndürmek ise, atmosfer zaman karşıtı arttırılacaktır. Pompa genellikle sondaj deliği dahil edildiğinde, o zaman eşik çok yüksek atmosferdir olabilir. Kendi başlarına ayarlayın belirli bir durum için kabul edilebilecek maksimum tutarı belirleme yoktur gerekecektir.
 5. Daha sonra ayar vidası aktarma yayı kaydırma. hava sistemi kan alınır.
 6. Sistem sorunsuz ve düzgün dahil çalışmaya başlayıncaya kadar indirme ve Kanama yönelik bu tür prosedürler, birkaç kez yapılması gerekir. Sonuç kabın içindeki basınç minimum ulaştığında, röle açmak gerektiğini olmalıdır.

atmosfer düzenleyen birimin kötü performans nedeni, delik röle içine tıkalı olması olabilir. Bu nedenle olabilir, kalitesiz sıvı olduğunu ve farklı safsızlık vardır. röle, yani tüm giriş ve çıkışlarını sıradan fırçayı alıp temizlemek için vardır gerekecektir.

hızlı pompa istasyonu başarısızlık nedenlerini tespit etmek gerekiyorsa, tüm ekipmanların operasyonun en kapsamlı prensibini bilmek gerekli demektir.

Sistemin en önemli parçası sadece bir pompadır. Bu faaliyet ve su alımı, farklı ilkeler (santrifüj veya vorteks) üretebilir. Ayrıca kuyuda doğrudan yerleştirilebilir ya da yanında kurulacak. Tipik olarak, bu makineler güç bakımından farklılık ve etkili bir ülke evde yaşamak herkes için su sağlamak amacıyla esas alınarak seçilir. Bu cihazlar genellikle sürekli çalıştığından, bunlar sırasında aşınma ve işlevini doğru olarak sona edebilirsiniz.

Sıvı besleme akımına montaj çalışmaları

Neden sık sık pompa pompalama dahildir? en yaygın nedeni elektrik kullanılmaktadır cihaz yeterli olmadığıdır. Bu nedenle, o nedenle her zaman açık / kapalı geçer, yeterli basınç kazanmak ve olamaz.

mekaniğinin Bağıl tüm parçaların değiştirilmesini gerektirecektir dolayısıyla zamanla yıpranan ve olabilir dikkati çekiyor. Ayrıca, birim Otomasyonsuz çalıştırın ve sonra görsel olarak sıvı püskürtme kafasına bakmak yeteneğine sahiptir. Bu yapılamaz ise zaten sistemde manometre zorunlu dahil basınç vymeryat. Hepimiz iş birimleri tamir edilemez unutmamak gerekir, ancak çünkü onların başarısızlığı, onlar değiştirilmesi gerekebilir.

pompa istasyonu montaj sırası

su temin boruları için ekipman mekanik parça temini ve sıvı alımı. Onlar kirli bir ortam kullanmak için uzun bir süre varsa, bunlar kir tıkanabilir. Bu durumda, kullanışlı araçlar yardımıyla temizleme boruları ihtiyacı vardır. Sonuç olarak, bu pompa genellikle çalışmıyor durdurun.

makinelerin elektrikli parça çek ve onarım zorunlu olarak ve güç kapalıyken sadece parçaları değiştirmeniz gerekir.

Temel sorun terminallerinin bulunduğu, bir kutu içinde olabilir. Uzun zaman temaslarının ardından orada kirlenmiş olabilir ve bu nedenle kendileri aracılığıyla elektrik sürdürebilecek kadar iyi olmayacaktır. İletişim Bir dosya veya zımpara ile temizlik gerektirir. Bu şekilde, bu başarısızlık ortadan kaldırılabilir.

Ayrıca evin genellikle ağda elektrik kesintileri ise, pompa istasyonu düzgün çalışmaz gerçeğine dikkat. Böyle anlar giderilmelidir. Bu voltaj regülatörü bağlamak için, örneğin, yapılabilir. Bu istasyon çalışması kurmak için sadece yardımcı olacaktır, ama aynı zamanda gerilim dalgalanmalarından diğer aygıtları önleyecektir.

bir basınç akümülatör ile çalışır

pompa istasyonu genellikle dahil edildiğinde, akümülatör daha hızlı yıpranacaktır olabilir. Sonuç olarak, sistem basıncı düşecek ve bir su sızıntısı olacaktır. Nasıl bu maddeyi kontrol etmek için? Bu bile tankı kendisi muayene etmeden yapılabilir. burada hava damperi, varil en olan meme-vana, tıklayın var gerekecektir. Ne zaman, o zaman pil tamam ile, hava nemi olmadan gitmesini bastıktan sonra. Bu akış ve nem başladığında, bu tür bir cihaz değiştirilmesi gerekebilir. Burada, tabii ki sadece zarı kendisi değiştirebilir, ancak uzmanlar tüm tankı yerine gerekli olduğunu söylüyor.

ekipman ve iç ortamlarda iyi bir dizi Ayrılmaz kabul Doğru çalışma. Bazen pompa genellikle / kapatmak yanar nedeni boru hattından normal sıvı sızıntısı olma. Bu sorun genellikle tespit etmek oldukça zor, ama mümkündür.

sıvı ile doldurulmuş ve sızıntı olup olmadığı kontrol edilir, her biri belirli bir parça ayrılır hattına var gerekecektir. Bu hava beslemesi belirli bir miktar ile yapılmalıdır. On dakika kademeli borular atmosfer değişmez ve lekeleri gösterilmez, bu hat elemanı için olduğu anlamına gelir. Bu manipülasyonlar ondan sızıntı algılanana kadar gerçekleştirilebilir gerekir.

Yukarıdan görülebileceği gibi belirli becerilere sahip değilseniz, pompa istasyonu düzgün çalışmıyor nedeni, bir sorun bulmak. Sonraki temel kuralları verilecektir, onlarla uyum önceki bölümlerde tarif edildi sorunları riskini en aza indirmek için yardımcı olacaktır.

 1. Plastik borular bükülmüş olmamalı ve bunlar keskin kıvrımlardan olmamalıdır.
 2. Yeri boru bağlantılarının olması dikkatlice lehim ve dolgu macunu ile karşılamanız gerekir.
 3. Su en fazla 5 metre olması temin edildiği oyuk derinliği, boru çapı belirli bir vesileyle göre mümkün olduğu kadar büyük olmalıdır zaman.
 4. Odada nem arz Tüm alçak noktası erik olmalıdır. Bu boru hattı, soğuk sezonunda işletilecektir durumda yardımcı olacaktır. Bu yüzden sistemdeki su donmasını önlemek mümkündür.
 5. İstasyon tabanına güçlü eki olmalı ve takılmak yok.
 6. sıvı deliğinden emilecektir içinden tüp, asmak olmamalıdır ve kir ve yabancı cisim partiküllerinin girmiyorsa filtre veya örgü ile donatılmış olmalıdır.

kır evinde iyi ve ekipmanları sıcak sezonunda sadece çalışacak olduğunda, onların ihtiyaca soğuk donmasını önlemek için dikkatli bir şekilde hazırlamak.

kış için sistem hazırlamak için, aşağıdaki adımları gerçekleştirmek için gereklidir:

 1. kontrol ünitesine elektrik arzını durdurun. Bunu yapmak için, makineyi kendisi kapatın ve fişi çekin.
 2. Sonra, vodogona basıncı rahatlatmak gerekir. Drenaj sağlanmaz Ya su rahatlatmak amacıyla, sisteme en yakın musluk açmak için gereklidir.
 3. Sıvı absorbe edilmesini sağlayan hortum, bundan da bir ekipmandan ayrılması gerekmektedir.
 4. akümülatördeki basınç 1.5 atmosfer daha düşük olmamalıdır. Bu zar o kötüleşti değil emin olmak için gereklidir.
 5. Tüm vodogona kalan su birleştirme gerekir. Bu amaçla havayı kullanarak sistemi kanar ve tüm su musluğunu açmak için gereklidir.
 6. Tüm istasyonlar iyi paketlenmiş olmalıdır kışa hazırlık olarak uzaklaştırıldı ve depolama için kuru bir yerde bindirildi unsurlardır.

ekipmanı toplarken tüm eylemler ters sırada yapılan ve boru hattının eklemleri tekrar kontrol ve mühür edilmelidir. kısımlarını karıştırmamaya için, tutarlı istasyonu olarak ekleyebilir ya da demontaj tüm süreçleri kaydedebilirsiniz hangi ile web üzerinde video bulabilirsiniz.

Ayrıca, bu makalede verilen tüm bilgi sistemi sökmeye ve o düzgün çalışması istemediğini vardı ne sorunlar tespit etmek daha kolay yardımcı olacaktır. Böyle manipülasyonlar sorunları varsa, yardım bu tip çalışma yürüten bazı tecrübeye sahip bir profesyonel çağırmak için gerekli olduğundan emin olun.

Geleneksel sera sera Kremlin'e farklı? Bana iyi bir serayı seçmenize yardımcı.

 • 2018/01/11 "Orta Arı

  O bir orta Rus arılar ile başladı. Artık sadece arılar ne olduğunu hatırlamak kalır!

 • 13/12/2017 "yaz yazlık sivrisinekler ile mücadele

  Ve biz sivrisinekler için tuzak ülkeyi Aerofrog gerekir. Üçüncü sezon için, hiçbir şikayetleri çalıştı.

 • 2017/12/04 »Testere Ortağı

  10 yıldır Ortağı-422 kullanın sadece testereyle değil, ahşap, ben duvarlarında ve pencere altında açıklıkları kesip.

 • ağaçların yok edilmesi için 30/11/2017 "aktif herbisitler

  çevre giy ahududu diş sarımsak dikti. Aralarındaki boşluklar bırakmak.

 • Neden pompa istasyonu genellikle dahildir

  Neden pompa istasyonu genellikle dahildir

  Neden pompa istasyonu genellikle dahildir

  Kendi yazlık ev ya da rahat bir bahçe Bina su dağıtım sisteminin oluşturulması olmadan imkansızdır. boru bir sabit basıncı muhafaza etmektedir donanımları bir dizi - otonom bir besleme kaynağından (örneğin, bir hazne veya çukur) göre su kemerinin inşası sırasında, sistemin ana ünite, pompa istasyonu olup.

  Oldukça çeşitli sebeplerden bir arıza olabilir, teknik cihaz, karışık. Yetkili sahibi temel sorun giderme bilmek gerekir, ve pompa istasyonu ekipmanı genellikle dahildir neden seçenekleri, örneğin, onlara hitap etmek.

  pompa istasyonu ekipmanlarının ekipmanlarının Yapısı +

  hızlı ekipman pompalama olası arıza nedenlerini tespit etmek istiyorsanız, operasyonun cihaz ve prensibini bilmek gerekir. Böylece, pompalama istasyonlarının en çok kullanılan model şu bileşenlerden oluşur.

  pompa cihazının. Bu zeminde bulunan ve bir sondaj kuyusu içine, doğrudan daldırıldı farklı prensiplere (örneğin, santrifüj ya da girdap pompa), üzerinde çalışabilir. Böyle pompalar tamamen kiracı tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır farklı kapasiteye sahiptir. Sürekli iş kıyafeti gibi cihazlar, su sistemi içinde sabit bir basıncı, aşağıda tarif edilen ilave bileşenler ve aygıtları kullanan korumak için.

  Su santrifüj pompa

  su sistemi içinde kullanılan bir sabit basıncı muhafaza etmek hidrolik akümülatör. Bu tür cihazların en yaygın modeller bir elastik lastik bir diyafram olan iç katı duvarlı bir tank kaptır. Çalışma sırasında akümülatör deposu su akışlarında karmaşık pompalama cihazları, kauçuk membran uzatılır. Su, bir kauçuk zar pompalama orijinal konumuna geri dönmesine çabası sona ermesinden sonra, su boşluğu içinde boru ekstrüde başlar. Bu durumda, sabit bir basınç su içinde tutulur.

  Hidrolik basınç akümülatörü

  Pompa cihazının aktivite ve bir hidrolik basınç akümülatörlerde "davranışlarda" Mekanik röle kontrol birimi, sensörlerden ve mekanik yaylar bir kümesidir. parçalarının göreceli konumu en az ve en büyük performans arasındaki yardımcı boru ve tesisat fark minimum basınç düzeyini tanımlar.

  Mekanik röle kontrol birimi

  bitkinin oluşturan parçaların herhangi bir yanlış işlem karmaşık pompalama cihazları sürekli erken aşınma ve daha sonra çökmesi ile sonuçlanır ve açık olması gerçeğine yol açabilir.

  Basınç regülatörünün olmayan çalışma

  basınç pompası ekipman kompleksinin sürekli dahil edilmesi için muhtemel bir nedeni mekanik bir röle kontrol yanlış çalışma olabilir. faaliyetlerinin yeterliliğini doğrulamak için, manipülasyonlara bir dizi tutmak için gereklidir.

  Var olan ekipman yerleşik bir manometre vardır tamamlarsanız, daha sonra ifadesinde bir doğrulama yapmak. Bu olağan motorlu pompa yapılabilir. Eğer metre doğrulama yaptıktan sonra, ayarlama takımını kontrol geçin. Başlangıçta koruyucu plastik kapağı çıkarın.

  sistemde bir mekanizma oluşturmak için gerekli çalışma basıncını ayarlamak için. Bu entegre basınç ölçer ile basınç haznesi motorlu pompa pompalanır hava benzetilebilir. Hava tahliye valfinden akümülatör silindire pompalanır.

  Su boruları minimum hedef basınç pompası ayarlayın. Düz bıçaklı bir tornavida ayar vidası, sabitleme iş istasyonu büyük bir yay kontrol röle döndürün. Genellikle vidanın rotasyonu pompası çalışma ve vida saat yönünün sınırını düşürür dönüş başlar eşik basıncını arttırmak için saat yönünde.

  Bu durumda, pompa sıklıkla dahil olup olmadığını, büyük olasılıkla biraz yüksek eşik. saat yönünün vida büyük yayı çevirip geri boşaltım ve hava pompası birkaç kez şişirmek. Otomatik röle hava tahliyesi sonra çalışması gereken, minimum basınç değerine ulaşıldığında, tesisin çalışması için talimatlarında belirtildiği.

  Yanlış indeks otomatik röle için maksimum eşiği sergiledi nedeniyle karmaşık ekipman pompanın çok sık değiştirme oluşabilir. Bu yay biriminin çok minimum eşik ayarlar ve başlangıç ​​ve pompa ucu arasında daha küçük bir yay yükü eşik aralığı. ayrıca maksimum izin verilen sistem basıncı yüzde 95 oranında üst sınırını ayar aralığını ayarlamak için gerekli olan minimum seviyeye ayarlandıktan sonra.

  aralık çok küçük olduğu takdirde, pompa cihazı böylece anahtarlama frekansını artırmak, işlemin bir devir için yeteri kadar su içinde pompalama değildir. Basit bir bıçak tornavida gibi küçük bir yay röleleri tarafından yönetilir. aralığının doğruluğu pompanın bir kaç çevrim ile test edilmiş ve izlenen göstergeler göstergesi havasını edilir.

  uygunsuz operasyon otomasyon biriminin diğer bir nedeni tıkalı temel girdi röle delikleri haline gelebilir. Bu yabancı bir cisim nedeniyle suyun kirlenme nedeniyle olabilir. delik sert bir fırça temizleyin.

  Cihaz kontrol donanımları ünitesi kompleksi

  Pompanın üzerinde sık anahtarlı güç tedarik cihazının bir yetersizliğinin bir sonucu olabilir. Bu durumda, pompa çarkı sadece sistem boru maksimum basınç yaratılması için gerekli kapasiteyi geliştirmek mümkün değildir. Pompa açık ve su boruları doldurmak için tekrar tekrar çalışması gerekecektir.

  yetersiz güç sorunu mekanik ve elektrik pompası parçaları gibi güç kaynağı cihazlarda gizleyebilir.

  Bir santrifüj su pompası Bileşenleri

  Çalışma düğümleri mekanik pompalama cihazları zaman içinde dağıtılan azalmış maksimum basınç çıkmak zorunda kalabilir. sisteminden ayırarak ve görsel olarak su jeti değerlendirerek pompa kafasını kontrol edin. Ayrıca, pompa otomasyon ünitesi atlayarak zorla çalıştırabilir ve ölçü musluk sistemi açısından maksimum basıncını tahmin etmek. Genel bir kural olarak, işçiler birimleri tamir ve bütünüyle yerini değildir pompalamak.

  Mekanik kısmı da uzun bir çalışma süresinden sonra işgal edilebilen bir santrifüj pompa giriş ve çıkış bağlantı noktası vardır. Boru veya çalkalama temizleme çözeltisi mekanik temizlik yardımcı olacak bu tür bir hata tespit içinde.

  Elektrik kısmı terminal kutusundan başlatmak için gerekli olan kontrol edin. uzun süreli çalışma temas yüzeyleri oksidize edilebilir kaynaktan, elektrik akımı iletim azaltmak için ve pompa cihazı gerekli güç vermek mümkün değildir. Bu dezavantajın üstesinden gelmek için, ekipman çıkarın bağlantı kutusu kapağı açın ve temaslarının yüzeyini yumuşatır. Sığ nazhdachku temizliği için kullanılabilir.

  santrifüj pompanın Yetersiz güç çalışması dengesiz gerilim güç ev ağının bir sonucu olabilir. gerilim stabilitesi kontrol edilmesi bile işletim cihazında üretilmesi için gereklidir. Evinizin kararsız ızgaranın akım seviyelerinde, bir gerilim regülatörü bağlamanız gerekir.

  basınç akümülatörünü edin

  ayarlamak ya da bir basınç akümülatörünü kontrol etmek istediğiniz bir sonraki cihaz.

  Tertibat, hidrolik basınç haznesi zar

  Aşırı istasyonunda santrifüj pompanın sık anahtarlama akümülatör deposu su sızıntısını neden hasarlı gerçeğine bağlı olabilir. Ayrıca operasyon sırasında önemli ölçüde uzatılmış veya hasar görmüş ve cihazın lastik membran olabilir.

  Bir kusur düzeltmek için, ya bileşenleri veya akümülatör tamamen değiştirilmesini değiştirilmesi olabilir.

  Bu arada, cihazın kauçuk membran bütünlüğü çok basittir kontrol edin. Bu tankı sökmeden yapılabilir. Sadece hava ile doldurulması gereken basınç toplayıcı parçası üzerine yerleştirilmiş kapak meme olarak bastırmak gereklidir. vanasını basarak, bu havadan boşaltılmalıdır. durum kötü yani su, gitti vana ve kauçuk membranı ve sonra hidrolik basınç bütün bataryanın açılması, değiştirmek zorunda olacaktır.

  Karmaşık santrifüj pompa istasyonunun Kararsız, sarsıntılı çalışması bağımsız su kaynaklarının boru sistemi içerisinde bir sonucu ve gizli sızıntıları olabilir. durum kaçak toprak yüzeyinin altında tüp oluşabilir gerçeğiyle karmaşıklaşır. Algılama böyle başarısızlık zordur.

  Biz serinin bu sorunu yaklaşım Ancak, ve bunu çözebilir. segmente göre bu sırayla, segmentini yapmak için baskı altında içine pompalanan Su tesisini ve su kapağı ve bir süre tutun. Her bir test parçası için basınç göstergesi bağlamak için gereklidir. dakika birkaç on içinde, manometre konumunu korumaktadır, bu su temini segmenti onun gerginlik muhafaza anlamına gelir. Eğer ışık kaçağı gelene kadar bu durumda, bu yüzden kadar sonra bir sonraki segmente gidip.

  boru hattında bir sızıntı

  Gördüğünüz gibi, santrifüj pompa istasyonunun çok sık bisiklet yol hataların tespiti ve giderilmesi, oldukça uzun bir zaman alabilir. Ancak, doğru bu arızasız, sen pompası üreticisi tarafından belirlenen bir çok daha erken dönem zarar risk.

  kompozisyonu ve ekipman onarım pompa istasyonları prosedürü ile daha derinden tanımak için, eğitim video ders izle.

  Video - pompa istasyonu genellikle dahildir Neden

  boru hattında bir sızıntı

  Tertibat, hidrolik basınç haznesi zar

  Bir santrifüj su pompası Bileşenleri

  Mekanik röle kontrol birimi

  Cihaz kontrol donanımları ünitesi kompleksi

  Hidrolik basınç akümülatörü

  Su santrifüj pompa

  Neden pompa istasyonu genellikle dahildir

  Nikolai Strelkovsky, Genel Yayın

  yararlı makaleler paylaş

  Ben pompa istasyonu (DAB, İtalya) varım 15 litre akümülatör seviyesinde bulunuyor. Örneğin, ekleyerek kapasitesini artırmak için, pompa gerekli basıncı elde etmek için artık çalışmaz, 50 litre vardır ve birlikte olma olasılığı da az olacaktır. o iş istasyonu Ama eğer kırılmaz mıydı?

  Eğer su şebekesine bağlantı kurmak istiyorsanız ne ile fırlatma istasyonu yapmalı?

  kalıcı açık olan havuz pompasının doldurulması sırasında küçük bir akümülatör otomatik JEELEX jumbo 70 50 pompa gerekir (büyük havuz) pompa sürekli değil, her 2 dakikada kapalı çalışacak şekilde yapmak mümkündür

  nnasosnaya istasyonu göstergesi 800.Posle podklyuyaeniya şofben su kaynağının 80 litre dalgalı oldu ve pompa su polzuemsyaya.Vidimyh değil kaçak yapmaz birkaç saniye aralıklarla açıktır.

  • Nasıl bir taşın üzerine tuvaletleri temizleme: 5 önerileri
  • Neden pompa istasyonunu kapatmayın
  • Damla Kazan, ne yapmalı?
  • kendi elleriyle pompa istasyonu tamiri
  • tezgaha ödeme su gibi

  su ve kanalizasyon sisteminin düzenlemesine Ansiklopedisi

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  83 − = 73