neon ışıkları

avantaj ve dezavantajları, montaj ve çerçeve aydınlatma bağlantısını: neon tavan ışıkları

Neon Tavan

Hafif dekor diğer yöntemlerle birlikte (geleneksel ve LED tavan) artık yaygın kendi elleriyle yapılan neon ışıkları, kullanılan, ancak, böyle bir arka ışık zordur yapmak. Ve yine de, sen neon ışıkları seçmeye karar verirseniz - işinizi kolaylaştırmak ve maliyetleri azaltmak maksimize söyledi.

Neon ışıkları: nasıl çalışır?

tavanlar için özel lambalar kullanılarak tavan neon ışıkları yaratmak. fosfor - Klasik neon aydınlatma iç yüzeyi toz ile kaplanmış olan bir kapalı cam bir tüptür. fosfor tuhaflık da zaman belli bir etkisi ışık yapabiliyor olmasıdır.

bir fosfor ile, cam etkileşime girmeyen bir asal gaz - boru içinde neon pompalanır. neon lambası sabit elektrot uçlarında voltajın uygulandığı.

Dikkat! neon aydınlatma işlemi yeterince yüksek bir gerilim olması gerekir için, bu nedenle zorunlu montaj düzeneği dönüştürücü (gerilim yükseltici) olduğunda.

yüksek voltaj iyonize neon ve fosfor, iyonlar olayın etkisi altında, parlamaya neden olur.

Neon tavan ışıkları çeşitli renklerde olabilir. neon ışıkları renk fosfor kompozisyonu tarafından tespit edilir. Bu durumda, renklerin kombinasyonu tüm aydınlatma tasarımının temelini oluşturur - Uygun ortak üslup karar odaları gölgesinde ve kontrast olarak tek renk ve yanardöner olarak bunu yapabilirsiniz.

neon tüpleri nedenle geleneksel ampullerden farklı olarak yanmaz, hiçbir iplik olduğunu. 15 yıl - büyük üreticilerin Nominal ömür akkor neon ışıkları 10'dur. endüstriyel yöntemler ile üretilen en fikstürleri 1.5 m'lik bir uzunluğa ve 8-15 mm arasında bir çapa sahiptir.

1

Avantajları ve neon aydınlatma dezavantajları

Estetik görünüm (! ve neon aydınlatma harika görünüyor tavana) Bu aydınlatma aşağıdaki avantajlara sahiptir ile birlikte:

 • Neon, arka ışık bulunan neon borular - atıl gaz. Bu o demektir Yani yanabilir veya patlayabilir yok, insanlar ve evcil hayvanlar için toksik değildir - kullanımı tamamen güvenlidir.
 • neon lambaların aydınlatma, armatürler komşu eklemlerde hiçbir karanlık noktalar sürekli hale getirilebilir. Bu aydınlatma yeterli düzgün ve homojen bir aydınlatma sağlar.
 • Yukarıda belirtildiği gibi, neon lambaların ömrü 10-15 yıldır. Yani yakın zamanda değiştirmeniz gerekir aydınlatma armatürleri düşünün.
 • rahat içinde neon ışıkları: - tamamen sessiz çalışma neon lambası aydınlatma lambaları sıcaklığı ayrıca 40 derecelik maksimum ulaşır.

aydınlatma ile tavan tasarımı

Ayrıca, tavan montaj için tasarlanmıştır neon ışıkları, yeterince geniş bir palet üretilir. Buna ek olarak, tüm boyutları ve şekilleri neon ışıkları olası üretim - Dairenizin yapılandırmasına bağlı.

Ancak, tavan neon ışık için arka ışık organize başka yolları ile karşılaştırıldığında bir dezavantajı var: Kendi neon lamba sen alamadım olun. her durumda Yani, aydınlatma üretmek özel bir şirkete gitmek zorunda.

önemli ölçüde oda dönüşümü planı olanlar için mükemmel bir seçenek - neon ışıkları geri kalanında.

arka ışık altında çerçeve

Lambalar neon ışıkları tavan kural olarak monte veya alçıpan özel bir kutuda ya da tavan pervaz - cilvesi. Işıklar onarım aşaması, yani gidiş bu birinci düzenlemede en çok kullanılan Duvarlar ve tavan kendisi kesilmiş değilken.

oda dekorasyon bütünlüğünü bozmadan, neredeyse her zaman yapılabilir çünkü polistiren tavan pervaz aydınlatma montajı uygundur. Özellikle streç tavan çevre saçak alçı yüklemek mümkün olmadığı durumlarda.

Alçı korniş neon ışıkları bunu için:

 • Bir alt yüzey (veya ilk seviye tavana) bir metal profil süspansiyonlar tutturulmuş.
 • süspansiyonlar dibe ana profil bağladıktan sonra (aydınlatma planlanan montaj) biz başlangıç ​​profili düzeltmek odanın çevresinde duvarda.
 • korniş 100-150 mm boyutlara sahip olsun şekilde profil kesme Alçıpan şeridi bağlamak için.

Montaj arka ışık niş

Dikkat! tamamen alçıpan arkasına saklanmak zorundadır çünkü korniş bir yapılandırma seçimi, aydınlatma için trafo boyutlarını düşünün.

 • duz dikey çıkıntıya tutturmak için tavan oluğu bölümünde neon ışıkları açık bir konturu elde etmek için. bileziğin uygun yükseklik, 20 mm (çıkıntıya doğrudan döşeme lambası) 'dir. jant yüksek, keskin ve net vurgulama kontur.
 • tavanda dağınık ışık almak istiyorsanız, o zaman saçak süpürgelik gerekmez.

saçak kısmındaki seçenekleri Montaj

Bazdaki arka ışık Montaj, cilvesi, sorunlu küçük anakart çok trafo gizlemek için nasıl, yeterince büyük bir model seçmek gereklidir. Ancak, küçük boyutlardaki süpürgelik için arka ışığını ayarlamak isterseniz, transformatör olabilir duvarda bir niş içinde "boğuldu".

Yukarıda da belirtildiği üzere, neon ışıkları, yüksek gerilimler ile çalışır. Bu nedenle, neon aydınlatma yukarı trafo gereklidir. Bir transformatör 5-7 metre aydınlatma yüklemek için yeterli Uygulamada görüldüğü, gibi.

onun yerleşimin önceden dikkat çekmek gerekir böylece invertör, ışıklı alanının ortasında yüklenir.

neon için Trafo

ortalama güç tüketimi görünümünde güçlü enerjik neon arka ışık kablosu için bir ihtiyaçtır. Hesaplamalar gösteriyor. neon Işıklandırmayı 15 mm çaplı 45 m bağlandığında bakır kablo 2 x 0,75 mm2 bir çift güç kaynağı için yeterlidir.

Ve yine, ne olursa olsun yüklemek veya neon ışıkları vardı nasıl zor - nihai sonuç para ve çaba değer. Ve tüm neon ışıkları ile tavan diğer işleme seçenekleri ile herhangi bir karşılaştırma gitmez çünkü.

tavanda neon ışıkları

Çok düzeyli tavanlar - popüler bir iç çözüm. Karmaşık yapılandırma dekoratif tavan yapılarının farklı amaçlar için binaların iç mekanlarında ilginç görsel efektler elde edebilirsiniz. düzeyli tavan daha etkileyici görünüyordu için dekoratif aydınlatma kullanılır. onun cihazlar için aydınlatma ekipmanları farklı türlerini kullanabilirsiniz. neon tavan ışıkları - seçeneklerden biri.

Neon lambaları - floresan akrabaları. Cam tüpler, atıl gazların farklı tipleri ile doldurulur. Gaz tipi ışığın rengini etkiler. Bir mavimsi-beyaz - neon dolu tüpler, kırmızı ışık verecek mavi helyum parıltı, argon kripton mor ışık yayar. Daha fazla renk için karışım gaz kullanılabilir veya örneğin ek fosforlar, civa buharı tanıtmak edilir.

aydınlatma düzeyli tavan ve diğer inşaatlar için kullanılması neon lambalar olumlu ve olumsuz yanları vardır. bir seçim yapmak amacıyla olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün:

 • Neon bir tuhaf diğer aydınlatma teknolojileri ile mümkün değildir parlaklık, yüzer gibi, yayılan ışık sert gölgeler vermez sahiptir;
 • renk açısından ciddi farklılıklar vardır;
 • kontrolörler ve kısıcı yardımıyla ışığın yoğunluğuna göre sadece düzenlenir, aynı zamanda renk vardır;
 • koyu alanlar olmadan sürekli ışık çıkışı;
 • tüp lamba 360 derece ışık akısı dağıtır;
 • niteliksel yapılan lambaları uzun bir hayat var - 15 yıla kadar;
 • aydınlatma işlemi güçlü ısıtma yol açmaz - 50 derece aşmayan sıcaklık, bu lambalar yanmaz hale;
 • Tüp, belirli bir yapı oluşturmak bireysel sipariş edilebilir: Tüp doğrusal değil, aynı zamanda önemli ölçüde kullanım olanakları genişler hemen hemen herhangi bir şekilde yapılmış sadece olabilir.

Doğal bir seçim - Tavana neon ışıklarının böyle olumlu özelliklere sahip gibi görünüyor. Ama ideal teknoloji değil, neon kusurları var.

 • Güç tüketimi lambaları akkor lambalara göre daha düşüktür, ama çok daha aşağı LED - çok güç olarak üç kez gerektirecektir. Neon tüpler metre başına 10 \ W saat ortalama tüketirler.
 • tüplerde gaz bileşimi, cıva buharı gibi zararlı maddeler olabilir. yüklerken bu dikkatli arttı gerektirir. Tüpler, kusurlu, sadece normal evsel atıklarla birlikte çöpe atamazsın - onlar özel bertaraf tabidir.
 • Cam lamba - kırılgan bir üründür. bunlardan biri başarısız olursa, bitişik söndürmek olasılığı vardır.
 • Cam tüp mühürleme ihlal arklanmayı neden olabilir - hatalı montaj durumunda neon lambaların aydınlatma tehlikeli olabilir.
 • Arka ışık nedenle, sadece dekoratif bir ışık gibi, bir aydınlatma cihazı olarak kullanılamaz, nispeten küçük bir ışık çıkışı vardır. Oda ışığında ana kaynakları olmalıdır, ortam aydınlatması ile donatılmıştır.

tavanda neon ışıkları nasıl? Genellikle sistemin unsurları gizli yüklü: saçak arkasında veya çok düzeyli tavan niş yapımında. strafor korniş Yerleştirme - kolay seçenek. Bu durumda, gerek cihazın dekoratif tasarıma kapsamlı onarım yapılması. Nihai bitirmek için olası aydınlatma ile korniş monte edin.

 • lambalar akım dönüştürücüler, manyetik başlangıçlar gerektiren ek olarak, iç aydınlatma sistemini monte etmek. büyük ölçüde, bağımsız bir şekilde, güç kaynaklarına bağlı olan ayrı bölümlere ayrılmasını gerektiğinde. yedi veya sekiz metre için ayrı bir adım yukarı trafo gerektirecektir. dönüştürücü konumu akım çekmesini önceden düşünmek gerekir. bakır tel kablo bölümü, 0.75 15 mm bir çapa sahip olan boruların 50 metre için yeterlidir. Uzun bir süre ve güvenli bir şekilde çalışması için ne olursa olsun dekoratif neon aydınlatma, dikkatli akım transformatörleri, manyetik kontaktör, kablo kesiti sayısını hesaplamak gerekir.
 • trafo yerlerin konumunu işaretleyerek sistemin hesaplama, dönüşüm cihazı korniş arkasında gizlenmiş gibi hazır olup olmadığını değerlendirmek için gereklidir. dışbükey bir bölümü - bazı modellerde profilinin bir içbükey şekle ve diğer etmek - genleşmiş polistiren saçak farklı boyut ve şekle sahiptir. İkinci tip tercih edilir - korniş için uyum sağlamak için daha geniştir. Model seçimi poliüretan korniş odanın oranlarda bağlıdır - o kadar da kötü görüneceğini küçük odada çok hantal tasarımdır dikkate alınması gerekmektedir. Seçilen tavan döküm konumlarını tespit transformatörleri, gizlemek etmezse cihazları gizlemek proshtrobit niş gerekir. Korniş tavandan küçük bir boşlukla yerleştirilir. bu yarık içinde yayılan ışığı uzanır. Boşluk mesafesi ve tüpün çapı ışık akısının dispersiyon oranı da artar. girinti çapını arttırmak ve hafif daha da dağılmış olun.
 • alçıpan inşaatı bize sadece çevresini vurgulamak için izin verir. tasarımların boyutu, şekli ve derinliği de odanın büyüklüğüne ve yüksekliğine bağlıdır. Saçak aynı yöntemle üretilen lambaları yerleştirilmesi. Transformatörün gizlemek için ve tasarım kenarındaki ışık saçılımı istenilen derecede elde edilmesi için tavan elemanları neon ışıkları gizleyen bir yan yapmak gerekir. Tavan yapılardan en az mesafe 60 mm'dir. 60 mm - Galoş ve minimum yüksekliği. Eğer yapısal elemanların yerini seçmek bu durum göz önüne alınmalıdır.

Cam neon ışıkları ek olarak, şimdi de, esnek neon gibi bilinen bir elektrolüminesan tel kullanılması olasılığı vardır. Bu, bir bükülgen PVC boru kaplanmış fosfor tabakası ile kaplanmış bir bakır teldir. esnek neon aydınlatma cihazı herhangi eğrisel elemanlar dekorasyon için uygun hale getirir. Esnek kablo montajı camdan yapılmış geleneksel lamba çok daha kolaydır ve kendi ellerini gerçekleştirmek için kullanılabilir. esnek bir kablo kullanılmasını sınırlayabilir - tek şey, geleneksel neon tüpler daha az ışık çıkışı.

Yap ya da belki de sadece yeterli kullanımı olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirmek için, neon tüpleri kullanılarak dekoratif aydınlatma yapamaz. tüm teknik şartlar yerine getirildiği takdirde, tavanda neon ışıkları radikal evinizin içini değiştirebilir.

Malzemelerin yeniden yazdırma yalnızca idarenin izni ve kaynağına aktif link ile mümkündür.

arabadaki neon ışıkları: kurulum özellikleri, görüş ve yorumlar

Aydınlatma cihazları daha kolay ve güvenli sürüş verme süreci, sorumlu işlevsel görevlerini yerine getirmek. Ama ayarlama meraklıları başarıyla daha etkileyici ve parlak bir görünüm araba veriyor, usta ve dekoratif aydınlatma kalitesi. Bu alan arabalarda neon ışıkları göze çarpan olarak, uçan etkisi yaratır. Bu teknolojinin temel kurallara uyulması, bağımsız uygulanabilir.

neon aydınlatma çalışma prensibi

işlev elemanlarının temeli eşsiz bir görsel etki sağlamak gaz deşarj lambaları, oluşturmaktadır. Belirli bir modeline bağlı olarak, ışık çıkışının yoğunluğu ışık parlaklığı belirler, farklı olabilir. Aynı iş akışı ölü neon çevre üzerindeki elektrik alanların etkileri dayanmaktadır. Yani, bir elektrik enerjisi kaynağıyla on-board ağı, mevcut beslenir, bir elektronlar, iyonlar ve atomlu bir yol kombinasyonel karışım içinde aktif hale getirir. yapı ve oluşan lüminesans enerji içinde hareket elektron ve atomlu çarpışmada. Kural olarak, altına araba neon ışıkları kullanılır, ancak iç mekan tasarımına seçenekleri ve vücudun seçilmiş dış kısımları da vardır. LED elemanları neon alternatif bir düzenlemesi olarak kabul edilebilir. Onlar onun güvenilirlik, dayanıklılık ve esneklik için iyidir. Bu tam kurulum için uygundur farklı konfigürasyonlarda, sunulan spot edilir. Buna karşılık, neon radyasyon özel spektrum yararları ve ucuzdur.

otomobil neon çeşitliliği

aydınlatma bu tip önemli sakıncalarından biri yapısal karmaşıklığı. Aynı LED lambanın uygulanması önemli etkiyi elde neon durumunda eşlik eden kompakt çat yalnızca etkin diyot minyatür boyutu, gerekiyorsa küçük boyutlu mümkün olmayacaktır. Aslında, lamba tasarımı ve bu bölümün ayrılması önemli bir özelliktir. Şu anda yaygın olarak iki tip araba neon ışıklarını kullanılan - lambalar geleneksel formdaki ve bir gaz ortamı ile dolu tüplerin şeklinde dayanır. İlk durumda cihaz görünümü yine atıl gaz ile dolu, bir konvansiyonel akkor benzer, ancak. Bu karar iç bireysel unsurları aydınlatılmış zaman kendisini haklı olabilir, ama en iyi tam neon gövde altı tasarımında tecelli ediyor. Bu tür amaçlar için, sadece fosfor ile kaplı borunun kullanımı ile ilgilidir.

en uygun fiyatlı seçenek - mağaza bakın ve ayrı ayrı aydınlatma cihazlarını gerekli sistem bileşenlerini satın alın. Ancak bu durumda heterojen bileşenleri arasındaki etkileşimi ihlal riski. Bu nedenle, ekipmanın satın alma böyle bir yöntem yalnızca sürücülere ele alınmalıdır, elektrik mühendisleri becerilere sahip. Başlangıçta bir kamyonun kullanımına odaklanmış arabadaki neon ışıkları Çevirme, birbirine karşı gelen gerekli montaj ve sabitleme parçaları ve bileşenleri vardır. İnverter ve bant, kelepçeler, kenetleme elemanları ve donanım - Zorunlu bileşim lambaları (ya da boruların) bir kontrol cihazı için, koruyucu sigortalar ve bloklar bazen içerir. Ana bölümünü doldurarak farklı setleri, yani miktar ve aydınlatma ekipmanlarının doğası. pazar olarak dar tanımlanmış olası tüm aydınlatma bölgelerinin tam kapsama alt, iç veya gövde ve her şey dahil paketler sağlamak için hedef için, örneğin, set odaklı olabilir üzerinde.

neon tüpleri yüklemeden önce optimal yerleştirme hatlarıyla olmalıdır. Alt satırında tutmak için yeterli değildir. bölgenin tam kapsama istenen etkiyi elde etmek için sağlanmalıdır. Bundan başka sabitleme noktası tüpleri ortaya koydu. vida veya vida - Ya donanım vasıtasıyla bir taşıyıcı elemanlar alt montaj tasarımına bağlı olarak yapılabilir ya da kullanarak (vb ... kemer, klipler, zımba,). hedef alan düzeltmek için hiçbir koşullar varsa Ama nasıl bir araba neon ışıkları yüklemek için? Bu durumda, gerek ön muamele etmek. Örneğin, alt sağlanan ya da diğer yüzeyler delikler bağlantı elemanları için, ya da baz, doğrudan bir montaj girintisi gerçekleştirmek olabilir. Ve biz kablolama için gerekli olduğunu ileri açıklıkları anlamalıdır.

Elektrik etkinlik

Bağlantı farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. En yaygın varyantı araçtaki güç beslemesi ağındaki lambaların giriş içerir. Bir başka deyişle, gerek neon tüplerin kurulum alanına depolama biriminden ana yoldan bir dal oluşturmak için. İkinci seçenek yardımcı güç kaynağının yüklenmesini içermektedir. Örneğin, (inşaat izin verirse) başlık altında yerleştirilmiş veya bagaj edilebilir. Her iki durumda da, trafo ünitesi koruma ve kontrol cihazlarına bağlantı olmadan yapamaz. Bu bileşenlerin varlığı araba neon ışıkları güvenilirliğini ve güvenliğini sağlamak. Elleri kablo bağlantı ve karşılık gelen bağlayıcı elemanları ile uygun olarak yürütülmelidir. Yastıklı konturlar ısıtmak ve diğer ekipmanların elektromanyetik etkisi maruz edilmemelidir. Ayrıca izolasyon önemi hakkında unutma - tüm teller bir bütün cilde sahip kurulumdan önce emin olmak gerekir.

Neon ışıkları hakkında olumlu yorumlar

kaydı ile otomobillerin sahipleri, tabii ki, avantajları kendi listesinde ilk yer fabulousness etkisi yaratarak, orijinal parlaklık koydu. Aynı kabin iç örneğin - Ayrıca, LED gibi, neon borular yanıcı malzeme üzerindeki etki noktasından ancak tamamen güvenli ısıtılmaz. Aynı zamanda arabanın içinde neon ışıkları ana bileşenden değiştirilmesini gerektirmeden yıllarca hizmet edebilir belirtilmelidir. Bazı sürücüler bu seçeneği makine tasarımı dönüşümü kullanarak 15 yıldan fazla var.

İrdeleme genellikle floresan membranlar yapılandırılmış modifikasyon cihazları geçer. Bunlar nedeniyle kolayca hasar kötü tasarım, arabayı donatmak için kullanılmamalıdır. Bu karar ve sınırlı yönetim yetenekleri sahipleri belirtiniz. arabalarda bir temel düzeyde, neon aydınlatma anda, tabii ki, parlaklık açısından ayarlanabilir, düzenlenir, ancak edilebilir LED lambaların doğasında programlama, bu durumda, Solunum Koruması içinde.

kişisel ulaşım güzel ve olağandışı ışık çeşitli yollar yapın. tek bir seçenek, ancak sahip özel, benzersiz değil performans zorlukla yer veriliyorsa, - Neon Çarşamba. canlı ve hatta abartılı makine görüntüyü elde etmek için bir görev varsa etkisi haklı. Aslında bu bir araba neon ışıkları seçerek sürücülerin ana güdü. Kendi fiyat de bu seçimde geri tutmaz - 3-5 bin ruble .. Sen alt için belirlenen minimum bulabilirsiniz. Eğer bagaj bölmesi, gösterge paneli ve bireysel mobilyalar komple izni istiyorum, bir 6-7 bin hazırlamak gerekir. Katı ayar çözümleri standartlarına göre az bir para. Ayrıca, evde yüklemesinde çalışma ucuz mal olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 2 =