o bina için iyidir Gazoblok köpük blok veya bu

veya köpük blok gazoblok - iyidir: bir ev inşa?

Bina inşaat ile hemen hemen her zaman yapı malzemesi seçimi ile ilgili sorusunu gündeme getirmektedir. Bu yazıda, duvarların yapımı için malzeme iki tür dikkate alacaktır: Beton bloklar ve Gaz bloklar ve daha iyi ne ev inşa edilmeli ve öğrenmek için denemek - veya köpük blok gazoblok.

Köpük blokları ve Gaz bloklar üretimi Teknoloji

Farklı bileşenler ve farklı şekillerde üretilen malzemelerin bu iki çeşit.

Köpük blok köpük yapılır - gözenekli malzeme çimento, kum, su ve köpük oluşmaktadır. Bazen böyle kül gibi diğer bazı bileşenler ekleyebilir. gözenekli köpük yapısı, çözeltinin bileşim içinde özel kimyasal ayıraçlar yoluyla, elde eder. Bu köpük solüsyonu özel kalıplar içine döküldü ve katılaşma beton bloklar da dahil olmak üzere bitmiş ürünler elde sonra. Gözenekli yapıya, beton blok, kolayca küçük ısı iletkenliği ve iyi bir ses yalıtımı bulunmaktadır. Bu yapı malzemesi çok dayanıklı ve sağlamdır.

dikkate gazoblok veya köpük blok - Şimdi, daha iyi olduğu sorusuna cevap havalandırılmış beton özellikleri. Gazbeton da gözenekli bir yapıya ve bloklarda doğasında olan aynı özelliklere sahip, ancak farklı teknolojiler tarafından yapılır. bileşim, havalandırılmış çimento, kireç, kum, alüminyum tozu ve su içerir. alüminyum tozu, çimento ile reaksiyona girdiğinde Gözenekler görünür. Elde edilen karışım karıştırıldı ve arzu edilen durum elde edene kadar belirli bir süre tutulmuştur. Sonra Oluşan katı özel dizeleri kullanılarak bloklar halinde kesildi. Sonra, onlar herhangi fazla suyu buharlaşır nerede, onlar nihai şeklini kazanmak ve özellikleri tüketime hazır hale, bir otoklav yerleştirildi. Bunlar hafif ve iyi ses yalıtım özellikleri yanı sıra beton bloklar var. yüksek mukavemet ve düşük bir termal iletkenliğe sahip Gazoblok. Bu rakamlar köpük biraz daha yüksektir, ama aynı zamanda daha iyi olduğunu belirlemek için - veya köpük blok çünkü köpük birçok avantajından kolay değildir gazoblok.

Farklar blokları ve Gaz beton köpük

sorusuna cevap arayışı olan iyidir - gaz beton, yüksek nem çekme - ya gazoblok köpük blok, malzemelerin sadece bir fark olduğunu söylemek gerekir. Köpük, tam tersine, küçük higroskopikliği vardır.

Her iki madde de birçok benzer faydaları vardır. Peki bir ev inşa etmek geleni yapar? Bu amaçla hem de gazoblok için uygun olan köpük bloğu. Her iki malzemelerin mükemmel tek katlı ve iki katlı evler yapmak. Bunlar rekabeti bir ağaç oluşturan göstergelerin ve seramik tuğla daha üstün birçok yönden ısıyı iletir. onlar hiçbir zararlı madde içerdiğinden, onlar çevreye insanlar için güvenlidir. Gazoblokov ancak köpük blokları verimliliğinde aşağı çünkü bu gruptan olan bir dezavantajı vardır, - nedeniyle higroskopik özelliklerinin, bu malzemenin duvarlarının teknoloji yapı karmaşıklığıdır. Evin inşaatı derhal dış bitirir yerine getiremez sonra çok Gazbeton, yüksek nemli fabrikadan teslim. Kuru duvarlara kadar birkaç mevsim bekleyin veya havalandırmalı cephe oluşturmak için gerekli olduğunu ve bu inşaat maliyetlerinde artışa yol açar. Yani, iyi olanı belirlemek - gazoblok veya köpük blok, ikincisi lehine uçlu ölçekler nedeniyle maliyet etkinliği.

Köpük beton veya gazbeton - Bir ev inşa etmeyi tercih

Köpük beton ve gazbeton - hücresel beton segmentinde iki popüler malzemeyi yarışırlar. evler, evler, garajlar veya hamam yapımını planlarken, her sahibin Başlamadan önce en gerçekçi plan oluşturmak için, genel olarak, farklı durumları tahmin etmek, dikkate bütün nüansları almak maliyetlerini tahmin etmeye çalışıyor.

Birinci ve önemli bir görevdir - taşıyıcı duvarları için malzeme seçimi. iyi ne köpük bloğu veya Gaz bloklar dışında bir ev inşa etmek? Her biri olumlu hem de olumsuz geribildirim vardır.

Köpük beton veya gaz beton – Bir ev inşa etmek daha iyidir

Köpük beton veya gazbeton - bir ev inşa etmek daha iyidir

Hücresel beton -, beton ve çeşitli katkı yapılmış yapı malzemeleri o gözenekli bir yapıya veren bir grup. Bu tür en iyi bilinen temsilcileri, - havalandırılmış beton ve köpük beton.

1

İlk bakışta, özdeş malzemelerin. Bununla birlikte, destekçi ve bu malzemelerin karşıtları arasında engel olan ayırt edici özellikleri, meydana farklılıklar vardır.

objektif sonuç çıkarma ve sağ teklif seçerek köpük blok gazoblok çok farklı, okumak için - özellikleri, özellikleri ve fiyat karşılaştırma. Üretim sürecinde beri duvar malzemelerinin yaşam döngüsünün tüm aşamalarında, dekoratif trim bitirme Bu çalışma için, yani Tam bir karşılaştırmalı analizi.

Beton bloklar ve Gaz beton: Daha iyi olanı karşılaştırın

1. Üretim ve havalandırılmış köpük

üretim teknolojisi dahilinde Karşılaştırma (üretim)

Her iki malzeme de, gözenekli bir yapıya vermek beton malzemelerin karıştırılması ile üretilmektedir.

toz haline getirilmiş alüminyum - Bununla birlikte, bu tür bir köpük malzemesinin imalatı (köpük ajanı, plastikleştirici) ahşap sabunlaştırılmış reçinesi (DLS) ve gazlı çıkıntı yapar.

Köpük ayrı birimler şeklinde yapılır. Bu bağlamda, boyutları ve türlerin çeşitli sınırlıdır.

Gaz beton katılaşmadan sonra önceden saptanmış boyut ve yapılandırmanın blokları halinde kesilir kütle, üretilir. Bu nedenle, boyut olarak geometrik elemanlarının daha büyük bir çeşitlilik elde edilir.

Gazoblok sadece özel teçhizatın fabrikada yaptı.

Köpük üretilen ve küçük işletmeler (mini fabrikalar, bitkiler, el sanatları, özel üretim) yapılabilir.

Nedeniyle üretimin niteliğine gaz beton blokların dış yüzeyindeki gözenekler bir sünger gibi görünmesini sağlar, açık bırakılır. su içinde Günlük daldırma% 47 neme gazlı kazanmaktadır. yani neredeyse iki kat daha zor hale gelir. Nem veya çökelme maruz kalmadan önce korunmamış materyal. Bu hale don eklerseniz, Gazbeton korumasız duvarı oldukça hızlı çeşitli şekillerde ortadan kaldırılabilir küçük çatlaklar, bir ızgara ile kaplı.

Köpük beton bloğun gözenekler kütlesi boyunca kapalıdır. Bu bunu bir hidrofobik karakter verir. Köpük bir şamandıra gibi - uzun süre suda kalacak.

Kullanıcı Testleri gibi - bir ay köpük (tavsiye edilen süre) için (toplanan gücü) hayatta bir aydan su yüzeyine tutunmak edebiliyor.

2. Özellikleri ve havalandırılmış köpük

malzeme özellikleri ve karakteristikleri arasında paralel karşılaştırma

Köpük beton ve gaz beton alüminyum tozu ya da macun, gözenekleri gaz beton karışımı boyuttaki balonlarla aynı elde edilmesine olanak sağlar dağıtılır - gözenekler.

Gazbeton olarak görünüm (hacim) farklı gözenekleri. www.moydomik.net site için hazırlanmıştır

bir köpük olarak özdeş ve havalandırılmış, sınıfına bağlı olarak, 300 ile 1200 kg / m arasında değişir. Örneğin, işaret 500 D doğal nem içerikli / m, 500 kg bir yoğunluğa sahiptir;

gözenekli beton ağırlığı da sınıfa bağlıdır. Örneğin, 1 metreküp. marka malzeme D 500-500 kg ağırlığında olacaktır.

havalandırılmış beton bloğu içinde bu köpürmeğe katkı maddesinin kendisine özgü dağılımı nedeniyle, tek biçimli köpüğün hacmi boyunca aynıdır.

Ayrıca, köpük, gaz beton düşük esneme mukavemetine sahiptir. Bu vakıf cihazı ve (düzensiz büzülme önlemek için) boyutsal olarak sabit bir yuva sağlamak kabiliyeti üzerinde ek gereksinimleri koyar.

Gaz beton üretiminin erken aşamalarında maksimum yoğunluğu (markaya karşılık gelen) sahiptir. Depolama ya da işlem sırasında gazoblokov yapısı azalır.

Köpük beton Eğer belirtilen oran yoğunluğunu ulaşmak için, üretim tarihinden itibaren en az 28 gün ihtiyaç vardır. Bu inşaat çalışmalarının başlangıcına özel koşullar koyar.

güç güç kazandı emin olmak için, sitede geçen ay önceden satın almak daha iyi ve depolanmış olduğunu. Aksi takdirde, taze gazlı beton inşa yapısı, önemli bir büzülme verir. Köpük işlemi olarak güç kazanıyor unutulmamalıdır. Yani, köpük veya bir evin eski blok, bu yüzden güçlüdür.

havalandırılmış beton kalıbı içine dökülmüş olup, kesilmiş olmasından dolayı, boyutları çok daha doğrudur. Bu daha küçük bir kalınlık duvar dikiş (23 mm) ve ısı dışında (soğuk köprüler) kaybolur içinden alanında bir azalma elde edilmesine katkıda bulunur.

Köpük blok dikiş kalınlığı, geniş sınırlar içinde değişir ve 2-5 mm'dir. dikiş kalınlığı büyük ölçüde tecrübeli kladochnika belirlenir.

yetenek nedeniyle açık gözeneklerin oluşmasına, gazbeton dan daha fazla su absorbe.

aynı yoğunlukta (birim işareti) ve hava ile bir köpük için, farklı ısı muhafaza eder.

Gaz beton köpükten daha iyi yalıtkan gerçekleştirir. , Sadece 450 mm, havalandırılmış beton kullanılarak Örneğin, Moskova yeterli bir duvar kalınlığına ve yaklaşık köpük blok işaretini 500 kullanılarak D, 600 mm 'dir.

Köpük beton ve havalandırılmış beton 3. Yerleştirme

inşaat sürecinde farklılıkların karşılaştırılması (montaj, paketleme, işleme)

Özdeş, hücresel beton iki tür akciğerlere eder çünkü. Bununla birlikte, korunmasız, havalandırılmış beton blok, ıslatıldıktan sonra temel üzerine ek basınç üretir ağır yaklaşık yarısı olur. Köpük ayrıca böyle bir özellik sahip değildir.

, Sondaj üniteleri ve ek unsurları, Kesme testereyle

Aynı yapı ve hücresel beton bloklar, bileşimin, geleneksel testere ile olabilir, istenen şekil vermek için. Matkap, proshtrobit delik veya oluğu (oluk), de kolaydır.

Yapım Hızı (döşeme, inşaat)

Hafif karşılaştırıldığında malzemeler hem tek parçalı tuğlayla, inşaat süreci daha hızlı ve daha basit kıyasla, örneğin yapar.

istemlerden bir çözeltiye stil tutkal

gazbeton özel tutkal karışımı kullanmak gerekir için, maliyetleri azaltmak ve ince bir dikiş sağlamamıza olanak tanır.

Köpük oluşturucu bir yapışkan veya kum-çimento karışımı üzerine yerleştirilebilir.

askıya alma veya inşaat işi durdurmak için bir ihtiyaç varsa, bu tür zaman tasarrufu gibi malzemeler muhafaza edilmesi gerekir. Bu durumda, köpük blokları duvarları sorunsuz belirli bir süre için durmak, ama Gaz bloklar arasında filmde tamamlamayı gerekir ki, bu nemi almıyor. Ve gaz beton koruma yılın herhangi bir zamanda ihtiyacı vardır. Tabii ki, yaz çok kritik değildir, Gazbeton duvar (bu kadar uzun süre çalışmasını kesmek olsun veya olmasın?) Bir veya iki hafta boyunca kurumaya Kışın - bu yıkıma yol açabilir-derin çözdürme sonra ıslak ve oluyor;

Köpük 13 mm / MP, gaz çekme 0.5 mm / MP aşmayan aralığında çekebilir.

Tespitleri tutmak yeteneği

Her iki malzeme için, özel sabitleme elemanlarının (donanım, vidalar, kimyasal bağlayıcılar) kullanmak gerekir. Bunlar spesifik olarak gözenekli bir yapıya sahip blok duvarları sabit olacak şekilde tasarlanmıştır.

4. Son köpük beton ve gaz beton

kaplama malzemeleri ve çalışma arasındaki karşılaştırmalı analizi

kaplama, kaplama, sıva, cephe kaplaması: havalandırılmış beton ve köpük beton duvar (cephe) kaplamalarında kullanılabilmektedir.

Nedeniyle köpük blok ve Gaz bloklar gözenekleri hava içermesi gerçeğine onlar iyi ısı yalıtıcılarıdır. Bu nedenle, havalandırılmış veya köpüklü beton bina (duvarlarının yeterli bir kalınlıkta) bir izolasyon gerekmektedir. Gerek örneğin, ortaya çıkan veya varsa, bu malzemelerin inşa banyo yalnızca esnek yalıtım kullanılmalıdır.

köpük ve havalandırılmış beton için özel karışımlarını kullanmak gereklidir. gazbeton sıva en önemli avantajı nefes yeteneğini muhafaza etmesidir. köpük alçı şartları bileşim sathına iyi bir yapışma sahip olması gerektiği gerçeğine dayanmaktadır.

gazlı daha gözenekli yapı herhangi büyük bir yapışma sıva için bilgilendirir.

sıvı güvenli bir şekilde tutulması için Köpük beton, bir takviye edici ağ gerektirmektedir. Alternatif olarak, ana işlem köpük blok yüzeyi mala veya zımpara öneriyoruz.

5. köpük beton ve havalandırılmış betonun maliyeti (daha ucuz olan)

aynı marka az% 20, havalandırılmış beton köpük. Çünkü, ucuzdur Üretiminde ucuz malzeme ve ekipman kullanır. Bu aynı zamanda sahte malzemenin çok sayıda yol açar.

Ancak, inşaat maliyetini hesaplarken dikkate birimlerin sadece satın alma fiyatını almak gerekli değildir. Ayrıca hesaba fiyatı ve tutkal karışımı, kaplama malzemeleri, ilave malzeme gereksinimleri (takviye, takviye edici örgü, ilave yalıtım, su itici maddeler, vs.) tüketimini almalıdır. Ancak o zaman daha ucuz, gaz beton veya beton köpük olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Daha iyi, köpük blok veya gazoblok (karşılaştırma) Hangi - video

Köpük beton ve gazbeton karşılaştırılması - iyidir (tabloya bakınız)

Tablo özelliklerini gazoblokov ve köpük blokları belirleyen temel parametreler karşılaştırır. Sonuç olarak, belirtilen koşullar ve şartlar çerçevesinde bina için seçmek için hangi malzeme belirleyebilir.

Gördüğünüz gibi, sorunun net cevabı daha iyi, gaz beton veya köpük nedir, yapmayın ve olamaz. Bu tablodan, köpük beton ve gaz beton üst üste koymak izin vermez anlamlı farklılıklar, sahip olduğu sonucuna varılabilir. Buna rağmen, genel bir sonuç olacaktır: gazbeton kalanı için gaz beton mukavemetinin iyi göstergeleri bulunur. önemli olan hangi kriterler, bölgede durumun özelliğine ve inşaat bütçesi bağlıdır. Buna göre, her bir köpük blokları ve Gaz bloklar bir ev inşa etmek karar verebilir.

Yorumlar (0)

Kendi elleriyle bir ev inşa Bilgi projesi. Malzemelerin Tam veya kısmi kopyalama yöneticisine anlaşmada mümkündür

Gazbeton Köpüklü bloklar, ya da ne iyidir

Bugün büyük bir itibar ışık örgü blokları kazanmış ve özellikle beton ve gaz beton gazlı. Bunlar üretim bileşimi, kalite ve yöntemi farklılıkları vardır.

Gaz bloklar bir duvar oluşturmak Sürüş.

Bu malzemeler arasında seçim temel özellikleri ve özgünlükleri ile ilgili bilgi için yardımcı olacaktır kolaylaştırılması.

bloklar içeren köpük oluşturmak için:

Üretiminin Yöntem:

 1. Tüm bileşenler barosmesitele karıştırılır.
 2. Kum, su ve çimento harcı karışımı. Yavaş yavaş köpük tanıtıldı. Bu özel bir jeneratör oluşturur.

İkinci teknik etkilidir ama heybetli maliyetleri içerir. onun tarafından üretilen ürünlerin, üniform yapısı, hiçbir büyük gözenekler için. Bir malzemenin kendisi daha yüksek bir mukavemete sahiptir.

Gözenekli yapı tanıtım yoluyla elde edilir kireç ve alüminyum tozu. bunların yoğurma reaksiyonu meydana olarak, hidrojen üretilir. O ürünlerini verir kolay bir yapı,. Formülasyon, daha sonra kaplara doldurulur, bu otoklava gönderilir. İşte muazzam hava basıncı altında sertleşir.

İşaretli madde arasında seçim yapmak için bir anahtar kriter - yoğunluğu (D harfi ile gösterilir formülde birimleri - kg / m). - Ürünün daha güçlü, hem de daha yüksek ısı iletkenliği yüksek gücü: açık bir desen vardır. Bu nedenle, etkileyici yoğunluğu olan malzemeler dahil bir çerçeve ve destekleyici duvarları oluşturmak için. bloklar olan yoğunluk yüksek değil itibaren, dik Düşük katlı konut binaları. çok mütevazı yoğunluğuna sahip ürünler şunlardır temel için ısı yalıtım malzemesi.

malzeme seçimi de etkiler onun kuvvet - Bu yoğunluk tabidir. Bu parametreyi kullanarak, yapısı üzerinde en yüksek etkiyi hesaplamak mümkündür. kg / cm² - parametre M harfi, birimler gösterilir. gazoblokov köpük blokları karşılaştırılması ve ikinci yoğunluğu ve ısı iletkenliği, aynı mukavemeti değerine sahip olduğunda daha elde edilir.

Bir köpük blok veya Gaz bloklar çalışma göstergelerinin karşılaştırmalı tablo satın almadan önce de son derece faydalı.

uzmanlar ve alıcıların görüşler

Uzmanlara göre köpük bloğu önemli ölçüde daha güçlü gazoblok. Bu özel bir işleme gazoblokov sayesinde mümkündür (yukarıda listelenen) 'dir.

Dayanıklılık buna rağmen beton bloklar genellikle satın alınan, iyi gazoblokov ama. şöyle Bunun nedenleri şunlardır:

 1. bu neme karşı dayanıklı olan bu nedeniyle Biz hücreli köpük blok konfigürasyonu kapalı. o emer Gazoblok, bu yüzden kışın çökmeye olabilir.
 2. Gaz beton yaralanmaya neden olarak, bileşim, alüminyum içerir.

Bu M500 çimentonun (veya daha yüksek) oluşturulur, daha iyi mukavemet Gaz beton sahip bloklar, yabancı maddeleri ihtiva eden değil. Aksi takdirde, düşük kaliteli malzeme elde edilir.

Eğer özel firmalardan birimleri satın almak niyetinde, o zaman bunlar genellikle kullanılan beton bileşiminin kalitesini kontrol etmiyoruz unutmayın. Başlıca üreticilerin kendi incelemeye yürütmek. Varsa, aynı zamanda, ne zaman satın ürünlerin kalitesi belgelerinin bakmak gerekir.

Birçok olası satın alma köpük bloğu veya Gaz bloklar bakım ve ekonomik yönü ile - kurulum maliyeti.

Bu yaygın bir kanı olduğunu beton bloklar daha Gaz bloklar ucuz koyarak. Bu durumda, sadece iyi bir yapışkan gerekir. Köpük blokları için, genellikle çimento gerektirir. Katman 1 cm (yaklaşık olarak) kadar olan, köpük bloğu döşenmesi için gerekli. 2 mm - Gaz bloklar için. yaklaşık 4-5 kat - Bu farktır. Bununla birlikte, yapışkan bileşimi 2-2.5 katı çimento karışımıdır. Ama çok daha kolay ve daha hızlı pişirin.

Ve banyo ve bir konut için en iyi malzeme olup olmadığı?

Daha önce insan sağlığına zararlı Gaz bloklar listelenen alüminyum, terkibinde kaydetti. Ancak köpük blokları, mevcut toksik elemanlardır. Her şeyden önce, bir kimyasal reaksiyon elde edilir. Bir reaktif içinde zararlı maddelerdir.

Böylece, beton bloklar ve Gazoblok en tercihi arasında bir seçim mevcut ikilem altında ilk verilir. isteyen kişiye ikinci bir almak bile kalite zararına, önemli ölçüde tasarruf.

imalat süreci köpük blok çok daha kolaydır ve satışta olacak ekipman bol beri, o zaman üretilmiştir, birçok rakamlar vardır. Bu özel tüccarlar. Ve pek çok durumda, ürünlerin kalitesi geometrik ve ısıl iletkenlik standartları kalkar.

Hangi bir garaj, yardımcı odası ya da uzatılması için iyidir

çok daha zor gazoblokov üretimi. Ve sadece büyük işletmeler izin verebilir. Ve ürünler daha doğru parametrelerle orada üretti. Bu nedenle, belki de şekillendirme ve çimento kompozisyonu. Böylece bloklar arasındaki boşluk çok az elde edilmiştir.

Beton bloklar üstün Gaz bloklar yoğunluğa göre ve bu nedenle, yük taşıyan duvar temel yapılarının inşası için kullanılırlar. Orada uygun bir parametre - 450-500 kg / m olmalıdır. Sadece ısıtıcılar gibi uygun bir aynı parametre ile köpük blokları.

Gazbeton Garaj

Gazoblok dona karşı zayıf dirence sahip. Ama bu kusur onların dekoratif cephe kaplamaları düzeltilir. Bu amaçla tuğla veya dış cephe kaplaması için. Ayrıca onlara dona dayanıklı macun kapsayabilir.

köpük bloğu mukavemeti beton çivi etkinleştirilebilir geliştirmek.

Genel olarak, köpük blok veya Gaz bloklar seçimi nedeniyle amacına. Eğer fazla yük yapmayacağım küçük duvarı inşa etmek istiyorsanız köpük bloğuna uygulanabilir. Ayrıca, hamam uyacak ve garaj binası olacak. Nerede istenilen sıcaklık ve nem parametreleri korumak önemlidir.

Son zamanlarda, pazar gaz ve köpük bloklar için ciddi bir rakip ortaya çıkmaya başladı. Bu tvinblok. O da hafif hücresel beton kategorisinden.

 1. Özel olarak önceden belirlenen bir oranda katı formüle Hazırlanması. bileşim şunlardır: çimento, kireç, alüminyum tozu ve su.
 2. Tüm öğeler köpüren ajan gönderilir. Bu hava doldurur karışım içinde gözenekler oluşturur.
 3. Bu güncelleme bileşim özel kalıplar içerisine dökülür. Onlar olukları oluşturmak için bölmeleri vardır.
 4. Ürünler bir otoklavda ateşlenir. Burada Basınç - 12 atmosfer.
 5. blok doğal kurutulur.

Bu, bu malzemenin avantajlarından biridir. avantajlarından kalanı şunlardır:

 1. Kolay kurulum. Bu yapıştırıcı madde, çimento karışımı olarak, yapılabilir.
 2. Yüksek çevre dostu.
 3. bloklar boyut ve şekil olarak değiştirmek kolaydır. Normal testere, matkap ve güçlendirilmiş kesmek çok kolaydır.
 4. Hafif ağırlık.
 5. Yüksek dayanımlı.
 6. Minimal ısı kaybı.
 7. Mükemmel ısıtmaya.
 8. Direnç ateşe.
 9. Buhar geçirgenlik.

Ancak tvinblokov eksiklikleri vardır:

 1. Yüksek maliyeti: 300 ovun. - 1 küp. ölçer.
 2. oluk geometrik Eğer doğruysa, duvarcılık ciddi karmaşık.
 3. düşük direnç nem.

Bu dezavantajlar, kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. yüksek fiyat haklı olduğunu ve çatala iyi bir kez, ancak yüksek kaliteli bir ürün. oluklar geometrik hataları - son derece nadirdir. satın alırken Sadece dikkatli blokları inceleyin. evlilik olan ürünler onları stokta kalması edelim. akrilik dolgu maddeleri kullanılarak neme karşı direnç geliştirmek için. o tuğla işi örtün. Sonra ince zımpara kağıdı ile tüm yüzeyini öğütmek.

Tvinbloki küçük tartın. Bu faktör ve onları dış duvarların Exaltation başvurusunda sağlayan diğer avantajlar. Bu yüzden daha çıkıyor ve temele alçak basınç.

Kural olarak, parçanın uygulanması nadir olarak. Bu, esas olarak alışveriş merkezleri inşa meşgul. Her zaman alıcı geniş hacimli gerek yoktur. Bunun amacı sadece balkonlar arasında bir duvar oluşturarak olabilir.

Büyük işletmeler ve kuruluşlar metreküp tvinbloki izin tercih ediyor.

onların görüşlerini dikkate almak tvinblokov önemli satın alırken. Bu kritere göre, farklı uygulamalar için bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Ağırlık 100 formu - Sadece 8 kg. Bu en kolay türüdür. 33 kg - liderin şiddetine 400. Onun ağırlığı türüdür.

Üreticiler ayrıca yoğunluğu (D harfi) işaretleyin. bunun için, aynı zamanda su buharı geçirgenliği olan bir parametre dahil.

maksimum güç birleşimi K-50 tvinbloka elde edilir kaynaktan. Örneğin, bir tuğla M-150.

Tvinbloki genellikle düşük katlı inşaat içerir. Ve bu görevler için 500 ortalama yoğunluğu - 600 kg / m3, mükemmeldir.

Eğer Gaz bloklar, beton bloklar veya tvinbloki satın almak düşünüyorsanız, müşteri yorumlarına dayanarak bu malzemelerin karşılaştırmalı tablo nitelikleri dikkat etmelidir:

Bu malzemeler fiyat parametreleri, kullanım, ses yalıtımı ve ısı iletkenlik ölçüde farklı değildir. Büyük seçim ve Gazoblok tvinblokam verilir. Bu daha modern malzemelerin. Onların uygulama açıkça belli teknolojileri takip etmelidir. Aksi takdirde, 2-3 yıl sonra taşıyıcı duvar Sen iyi çatlaklar "sevinmek". Bu nedenle, inşaat çabuk, aşırı avarice olmadan sağlayabilir. Ve bina, uzun bir süre için size zevk getirecektir dikilmiş.

Kağıt üzerinde her ikisi ve köpük blok gazoblok karşılaştırın. Anton Weber'den ipuçları:

farkı anlamak için, gözenekli beton yapısını anlamak gerekir. Nerede malzeme üzerinde yük hesapladılar. Anton berrak, avantaj ve hücresel beton dezavantajları hakkında basit bir açıklama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 + = 23